LITIE Integraal beheer leidt tot langste duin en strandwandelroute van Zuid-Holland Echtpaar Mierop-Zweerus viert 60-jarig huweiijl(sjubileum 0900-8844 ■(/Mmnaard Tien handtekeningen onder intentieverldaring over wonen, zorg en welzijn in Icleine Icernen Jubileumbijeenkomst 'Het Kompas' ^^^r Visser Visser chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoüandse en zeeuwse eilanden Van Weel-Bethesda Ziekenhuis scoort als beste in patiënt- tevredenheidsonderzoek Voor betaalbare BMW-service actief in beeld en geluid Fietser gewond bij aanrijding Gebruikt was nog nooit Knöpsrgf5^\ www.fotohuV 'Eerste palen woonzorgcomplex in Stad pas begin 2008 de grond in' Rolletje King Tien handtekeningen Samenwerking Zeewering SOMMELSDIJK - 't Was zestig jaar geleden op 9 mei wat minder warm dan afgelopen dinsdag het geval was. Dat weet de 84-jarige Jan Mierop zich nog wel te herinneren. Het was op 9 mei 1946 de dag waar op hij in Ouddorp met zijn Sjaan Zweerus in het huwelijk trad. "Ik ha altied gezeid: as 'k trouwe, mot ik 'n vrouwe ha van óver de Pias brugge...", ook dat weet Mierop zich nog opperbest te herinneren. Die Plasbrug lag vroeger bij Goe dereede en vormde destijds de ver binding tussen Goeree en Flakkee. Dus zijn toekomstige vrouw moest niet van Ouddorp of Goedereede komen. Wel, aan dat voornemen heeft Mierop zich gehouden, want jl. dinsdag zat hij daar, in de ver jaardagskamer van verzorgings huis 'De Goede Ree' te Sommels- dijk, mét zijn bijna 87-jarige bruid uit Middelharnis het zestigjarig huwelijk te vieren, samen met kin deren, klein- en achterkleinkinde ren, familie en kennissen. Vrijdag 12 mei 2006 78e jaargang nr. 7506 DIRKSLAND - Recent werd op verzoek van de directie van Het van Weel-Bethesda Ziekenhuis - door de onafhankelijke onder zoekinstelling voor de gezondheidszorg Prismant een patienttevredenheidsonderzoek uitgevoerd. Dit onderzoek vond plaats bij patiënten die de polikliniek gynaecologie/ verloskunde en ouders van patientjes die de polikliniek kindergeneeskunde van het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis bezochten. Ook patiënten en ouders van kinderen die op de afdelingen gynaecologie/verloskunde of kindergeneeskunde opgenomen waren, wer den bij het onderzoek betrokken. Het doel van het onderzoek was het signaleren van eventuele tekortkomingen in de zorg, met de bedoeling aan de hand hiervan de prestaties te verbeteren. In totaal werden 939 enquêteformulieren ver stuurd. Het onderzoek richtte zich niet op de kwaliteit van de medische behandeling, maar op zaken als tevredenheid met de ontvangst in het ziekenhuis, de bejegening door zieken huismedewerkers en artsen, de mate waarin men als patiënt de gelegenheid kreeg mee te beslissen over de in te stellen behandeling en de tevredenheid over de informatie die men kreeg. In totaal kwamen tien onderwerpen aan de orde. De resultaten werden door Prismant vergeleken met de resultaten van dezelfde enquêtes welke op afdelingen gynaecologie/ verloskunde en kindergeneeskunde in veer tien andere ziekenhuizen gehouden werden. Op maar liefst negen van de tien enquêtepun- ten scoorde de afdelingen van Het van Weel- Bethe.sda Ziekenhuis als beste van de groep van veertien ziekenhuizen. De ziekenhuisdi rectie deelde desgevraagd mee bijzonder trots te zijn op het resultaat. Overigens scoorde het ziekenhuis de afgelopen jaren steeds hoog bij soortgelijke onderzoeken; eerdere onderzoe ken werden uitgevoerd door o.a. de consu mentenbond en het weekblad Elsevier. STELLENDAM - Deze week staat de Her vormde Basisschool Het Kompas te Stellen- dam stil bij haar 75-jarig bestaan. Op ver schillende manieren is op de school al aan dacht aan dit feit besteed. Morgen, zaterdag 13 mei, vinden er nog enkele bijeenkomsten plaats, 's Middags om 13.00 uur is er een officiële bijeenkomst in het schoolgebouw aan de Schoolstraat 19. Hierna volgt er van 13.45 tot 14.45 uureen herdenkingsdienst in de Hervormde Kerk aan de Bosschieterstraat. Als afsluiting is er in het schoolgebouw een reijnie, die duurt van 15.00 tot 18.00 uur. Iedereen is van harte welkom. COMBI OUDDOV- WHtilRNl 3S M. |01I7) UWi Fox 6U7J4 Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee SOMMELSDIJK - Een 43-jarige vrouw uit Dirksland is maandagochtend rond kwart voor negen gewond geraakt toen ze in de Rozenlaan op haar fiets werd aangereden door een vrachtwagen. Een 33-jarige vracht wagenbestuurder uit Tiel zag vermoedelijk de fietsende vrouw over het hoofd, waarop de aanrijding ontstond. Het slachtoffer liep onder meer gebroken armen en een gebroken sleutelbeen op. Ze werd overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland. De Technische Ongevallendienst van de Verkeerspolitie .stelt een nader onderzoek in. MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw won/ng Doetinchemsestraot 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 T R E REGISTER ACCOUNTANTS BARENDRECHT* TEL 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL 0187-617 300 GOUDA'TEL. 0182-358 235 BARNEVELD* TEL. 0342-405 140 Ontci(;ti 't bij uw G2-d«a!er of kijk oivast op www-opel(iieuw;;.ni Knöps BV - Langeweg 113 - 3245 KG - Sommelsdijk - 0187 476767 AkkerdoQS BV - Kteosterweg 2 - 4317 AL - Noordgouwe - 0111 401347 certifted used cars fotohuis go§cifti 'h-'-v'.. bï^oodnuch tere fotografie STAD AAN 'T HARINGVLIET - "We gaan er keihard tegenaan". Dat zei ZorgSaam-directeur Peter van der Wel voordat de ondertekening van een intentieovereenkomst over wonen, zorg en welzijn in kleine kernen, plaatsvond. In verenigingsgebouw 't Trefpunt van Stad aan 't Haringvliet kwamen dinsdag 9 mei maar liefst tien betrokken partijen samen om de intentieverklaring te ondertekenen. Door Roeland van Mourik Vertegenwoordigers van verschillende zorg en welzijnsinstellingen, Woongoed Flakkee en de kersverse wethouder van de gemeente Middelharnis Peter Visser spraken met de ondertekening van een twintig pagina's tel lend document de intentie uit dat er in geza menlijkheid zorg- en dienstverlening, woon- en dagbestedingvoorzieningen en welzijns- activiteiten zullen worden aangeboden in de kernen Stad aan het Haringvliet en Nieuwe- Tonge. Concreet betekent dit dat er een woonzorg complex in de twee kernen, behorende tot de gemeente Middelharnis, zal worden gebouwd. Daarbij ligt het accent op het initi atief in Stad aan 't Haringvliet. Plannen voor een woonzorgcomplex in Nieuwe-Tonge lig gen verder weg in de toekomst. Maar ook in Stad aan het Haringvliet laten de bouwactiviteiten nog een tijdje op zich wach ten, erkende directeur van Woongoed Flak kee Simon van Nieuwaal. "Voordat de palen daadwerkelijk de grond ingaan is het begin 2008", verwacht hij. "De bevolking van Stad aan 't Haringvliet is echter razend enthousi ast en wordt ongeduldig. Daarom zullen er snel stappen ondernomen moeten worden om de plannen gestalte te geven". Daarbij wenste Van Nieuwaal de betrokken partijen veel succes toe. Directeur Van der Wel van ZorgSaam, de overkoepelende zorgorganisatie op Goeree- Overflakkee, gebruikte het bekende rolletje pepermunt van King als leidraad bij zijn toe spraak. "King betekent koning, zegt u'.' Dat is niet waar! King betekent: 'Kwaliteit In Niets Geëvenaard'. Wat heeft dit bekende rolletje, dat al meer dan tachtig jaar wordt verkocht, met de ondertekening van deze intentieover eenkomst te maken?" Daarover liet Van der Wel zijn toehoorders niet in spanning, want hij beantwoordde die vraag direct. "De gezondheidszorg in kleine Achter een lange tafel vond de ondertekening plaats. [Foto: Huns Villerhis) kernen is ook sterk onderhevig aan het kwali teitsdenken. Dit betekent dat wonen, zorg en welzijn steeds meer gecombineerd worden. En dat is een perfecte combinatie die tot meer kwaliteit leidt". Het doel van de intentieovereenkomst is om die kwaliteit te bieden, gaf Van der Wel aan. Als directeur van ZorgSaam heeft hij er veel vertrouwen in dat dit gaat lukken. "Er moet hard gewerkt worden, zodat King gaat staan voor; Kwaliteit In Nieuwe Gemeenschaps vorming. Sterker nog, op dit moment staat King voor: Kwaliteitsontwikkeling Is Nu Gestart, zodat de weg om te komen tot een woonzorgcomplex net zo'n succes wordt als het bekende rolletje King". Van der Wel voorzag na zijn toespraak alle aanwezigen in de zaal van "t Trefpunt van een rolletje King. Een initiatief dat met veel enthousiasme werd begroet, onder andere door huisarts Joost van der Putte naiTiens de Initiatiefgroep Stad en voorzitter van het Regionaal Zorgoverleg (REZO) dhr. A.C. van Wijk. Daarna was het voor de tien vertegenwoor digers van de betrokken partijen tijd om de overeenkomst te ondertekenen. Achter een lange tafel waar de ondertekening plaats moest vinden, stonden echter maar drie stoelen, zodat de ondertekenaars hun eigen stoel naar de tafel moesten meenemen. Ter wijl de ondertekenaar aan de ene kant van de tafel klaar was met ondertekenen, werd het document naar de andere kant van de tafel getransporteerd, zodat uiteindelijk elk document van tien handtekeningen was voorzien. Wethouder Visser maakte van de gelegen heid gebruik om zich als nieuwe wethou der van de gemeente Middelharnis bij de betrokken partijen te introduceren. "Het is voor mij nog moeilijk om inhoudelijke uit spraken over deze ondertekening te doen. In het gemeentehuis vroeg ik of ik dit document mocht ondertekenen. Dat mocht inderdaad, maar ik heb nog geen tijd gehad om het docu ment ook te lezen". De wethouder beloofde dat diezelfde avond nog te doen en waagde zich toch alvast maar aan een inhoudelijke uitspraak. "Minister Veerman zegt altijd: 'De overheid moet niet zorgen vóór, maar zorgen dat.' Die stelregel is. denk ik, op dit project van toepassing". Hij verwacht dat hij de betrokken partijen in de toekomst zeker zal tegenkomen en hoopt op een vruchtbare samenwerking. Voordat de intentieovereenkomst getekend werd, was er in het verenigingsgebouw al koffie met gebak geserveerd. Na de onder tekening bleef het feest, want de aanwezigen werden voorzien van een hapje en een drank je om de ondertekening op gepaste wijze te vieren. GOEDEREEDE - Dinsdagmiddag was het tijd voor een klein feestje bij de ingang van natuurgebied De Kwa de Hoek. De reden hiervoor was dat met ingang van dit jaar de Vereniging Natuurmonumenten 660 ha duinge bied in erfpacht heeft verkregen van het waterschap Hollandse Delta. Naast het gebied dat al in bezit van Natuur monumenten was én het vorig jaar in erfpacht verkregen terrein van Evides en Domeinen kan nu het overgrote deel van de Duinen van Goeree inte graal worden beheerd. Door Adri van der Laan Ter gelegenheid van het bereiken van de mogelijkheid tot integraal beheer werd dins dag in het 'verworven' gebied een nieuwe wandelroute geopend. Deze duin- en strand wandelroute heeft als thema 'Levend water' meegekregen. De 20 kilometer lange route - die overigens ook in afzonderlijke delen kan worden gelopen - is uitgezet in het gebied tussen de Visafslag bij Stellendam en de zojuist gebouwde uitkijktoren bij de over gang naar Strand Noord bij Ouddorp. Elders in deze krant is de route afgedrukt. Over enige tijd zal de route ook in brochurevorm verschijnen en zal deze verkrijgbaar zijn bij de VVV-kantoren. De officiële openingshandeling werd ver richt door regiodirecteur van Natuurmonu menten Den Boer, dijkgraaf Geluk van het waterschap Hollandse Delta en de heer Kete laars, hoofd bronnen en technologie van het waterbedrijf Evides. Gezamenlijk plaatsten deze functionarissen 'de eerste paal' die de route markeert. De heer Den Boer van Natuurmonumenten stond in een korte toespraak stil bij de tot standkoming van het integraal beheer van het duin- en strandgebied. Hij noemde het "een bijzonder moiTient" dat de wandelroute geopend kan worden, want naar zijn zeggen is het vrij uniek in Nederland dat het gebied van zo'n 1.300 ha vanuit één gedachte en één visie beheerd kan worden. Het beheer van Natuurmonumenten zal ener zijds natuurlijk bestaan uit natuurbescher ming, maar anderzijds wordt ook de moge lijkheid gegeven voor recreatie, waarvan de zojuist geopende wandelroute een voorbeeld V.l.n.r.: de heren Geluk, Ketelaars /i ,'),;i lincr van respectievelijk hel wuterschup. Evides en Natuurmonumenten plaatsen de paal aan het begin van de wandelroute. {Foto: Adri van der Laan) is. Hij prees dan ook de samenwerking van de verschillende instanties die tot deze beheers- vorm hebben geleid, waarbij eikaars belangen in het oog worden gehouden. Hij noemde als voorbeeld het vorige jaar, toen de drinkwa tervoorziening door een te hoog zoutgehalte in gevaar dreigde te komen. Vroeger waren Evides en Natuurmonumenten twee partijen die met elkaar aan tafel zaten met verschil lende belangen en doelstellingen. Maar toen de nood aan de man kwam, bleken de partijen naar één gezamenlijke oplossing te kunnen komen. En nu met het waterschap verklaarde Den Boer er vanuit te gaan dat ook hiermee de samenwerking even goed zal verlopen. Vol gens Den Boer is deze samenwerking door de voormalige dijkgraaf van het waterschap Goeree-Overflakkee, David Goekoop, zelfs al in gang gezet en hij sprak de wens uit dat de samenwerking tot heel veel moois zal lei den. Ook dijkgraaf Geluk verzekerde ingenomen te zijn met het in erfpacht uitgeven van de gronden van het waterschap aan Natuurmo numenten. Hij wees erop dat in het contract de verschillende belangen zijn vastgelegd omdat het gebied natuurlijk als zeekering in stand moet worden gehouden. Hij verze kerde dan ook dat de waterschapsgronden "met een gerust hart" zijn overgegeven aan Natuurmonumenten en het was dan ook Geluks wens dat de organisatie veel genoe gen zal mogen vinden in het onderhoud en beheer ervan. Nadat het routepaaltje was geplaatst, liep het gezelschap - waaronder wethouder Feller van de gemeente Goedereede - onder leiding van de heer De Groot van Natuurmonumen ten een klein gedeelte van de wandelroute. Tijdens deze wandeling en de daarbij gege ven uitleg werd het thema 'Levend Water' uiteengezet. De Groot wees op de verschil lende soorten plantengroei en duinvorming die onder invloed van het water 'levend' worden gehouden. Soms krijgt 'de natuur' nog wel eens het ver wijt dat, als er een natuurgebied wordt aange legd of verworven, er prikkeldraad om heen wordt gezet en zo het gebied ontoegankelijk wordt gemaakt voor het publiek. Met onder andere de aanleg van het wandelpad door het duin- en strandgebied op de Kop van Goe ree heeft de organisatie laten zien dat ze deze periode achter zich heeft gelaten. Het duin gebied - ook in het 'waterwingebied' - is voor een ieder vrij toegankelijk en levert zo een mogelijkheid om op een sportieve wijze 'bezig' te zijn in de natuur. Door Hans Villerius Mevrouw Mierop werd dus in Middelharnis geboren. Daar hadden ze thuis een bakkerij en al gauw ging Sjaan daarin meewerken. Totdat door omstandigheden de bakkersdeuren geslo ten moesten worden. Sjaan werd toen in een tuinderij werkzaam. Na dagelijks eerst aan het gewas te hebben gewerkt, ging ze aansluitend met de bakfiets op pad, om de groenten aan de man te brengen. Intussen was Jan - geboren op 't Gorsje op De Punt bij Ouddorp, ver van de bewoonde wereld vandaan - op het land werkzaam. Dat deden ze allemaal thuis. Maar omdat Jan niet de enige zoon was die aan de zorgen van vader en moeder waren toever trouwd, was er voor hem geen werk op het eigen boerenbedoeninkje. Hij werd "aarbeier" bij een boer nabij Herkingen. Toch weet Mierop zich nog levendig het natuurschoon te herinneren dat De Punt kende toen hij nog 'n jongen was. "Mar da's noe allemaele weg, met die wegen die ze d'r deurheen ha gemaekt! En 't was 'n üijr lang loape naer schole, iedere dag, en dan oak weer vrom netuurluk. In Herkingen heeft Mierop vier jaar gewerkt en vertrok toen naar een boer op Schouwen- Duiveland. Totdat hij na twee jaar terugkeer de en op een boerderij tussen Middelharnis en Stad aan 't Haringvliet werkzaam werd. Daar is hij 18 jaar lang gebleven. Intussen hadden echter wel de levenspaden van Jan Mierop en Sjaan Zweerus elkaar gekruist. De twee leerden elkaar kennen in het trammetje, dat toen nog reed. Als arge loze reizigers - hij van De Punt en zij "van over de Plasbrug" - reden ze mee en stapten in en uit; en ja, van die tramritjes kwam zo het een en ander... Na het trouwen zijn ze in Herkin gen gaan wonen en later in Mid delharnis. Ook is Jan aan het leren gesla gen en heeft hij z'n arbeidsveld verlegd van de landbouw naar de metaalsector. Ruim 18 jaar heeft hij nog bij Van Leeuwen buizen in Zwijndrecht Noe, 23 jaer laeter, krieg ik 'r nóg steeds 'n kerstpakket van...!" Het huwelijk van Jan en Sjaan werd geze gend met drie zonen en drie dochters, negen kleinkinderen en vier achterkleinkinderen, terwijl er nóg twee achterkleinkinderen op komst zijn. Het jubilerende echtpaar woont nu zo'n half jaar in 'De Goede Ree'. Zfj heeft in de ach terliggende jaren wel op haar gezondheid in moeten leveren en behoeft de nodige zorg. Hf] daarentegen geniet nog een goede gezondheid,pakt nog graag z'n fiets en rijdt nog auto. "En 'k doe 'k veul m'n vrouwe hellepe!", voegt hij er veelbetekenend aan toe. Ja, da's nu precies wat ze elkaar zestig jaar geleden hadden beloofd: in blije dagen, maar ook in moeilijker tijden elkaar trouw tot hulp en steun zijn. Zouden ze een móóier huwelijkscadeau kunnen bedenken voor elkaar...? gewerkt. "Daer ha'k 't prima naer m'n zin gehad. Ter gelegenheid van hun zestigjarig huwelijk werd het echtpaar Mierop-Zweerus dinsdagmiddag vereerd met een bezoek van burgemeester De Vries (m.) van de gemeente Middelharnis. (Foto: Hans Vilieriusj

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2006 | | pagina 1