Fietsroutenetwerk Goeree-Overflakkee massaal 'open getrapt' door bestuurders Vier Koninklijke Onderscheidingen bij lintjesregen in Middelharnis 4-& chr. streekblad op gereformeerde grondslag mor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden 'Succes heeft vele ouders 'Recreatie is onze toekomst' Gebiedsgerichte aanpak Haperende economie actief in beeld en geluid Koninginnenacht op de eilanden redelijk rustig verlopen Ds. W. van Gorsel Lid in de Orde van Oranje Nassau Minister Veerman schaft 50% van vergunningsstelsels af Dinsdag 2 mei 2006 78e jaargang nr. 7503 Gedeputeenien Vcm Heijiiini^en en Van der Sar fietsen aan kop van de groep bestuurders richting de presentatie van het Fietsroutenetwerk Goeree-Overflakkee. [Foto: Adri van der Laan) HERKINGEN - Vrijdagmiddag was Herkingen even het bestuurlijk knooppunt van Goeree-Overflakkee, want het dorp vormde het decor voor de opening en de presentatie van het Fietsroutenetwerk Goeree-Overflak kee. Voor de openingsbijeenkomst tietsten de bestuurders een deel van de route via de knooppunten rondom Her kingen. Bij de Visbank werd gewacht op de gedeputeerden Van der Sar en Van Heijningen. Zij Fietsten de laatste meters mee aan de kop van het gezel schap, richting Brasserie Piet Heijn. Door: Adri van der Laan Zoals we al eerder in deze krant aankondig den, is het Fietsroutenetwerk Goeree-Over flakkee een samenstelling van knooppunten, waarmee de recreatieve fietser zelf een fiets tocht kan uitstippelen. Hiervoor staat de fiet ser een route van 425 km ter beschikking, die over het hele eiland loopt. Aan de hand van de routekaart kan de gewenste afstand worden gekozen. Verder zullen er aan de hand van die kaart themaroutes worden ontwikkeld. Inmiddels is de Boerderijenroute klaar en de genodigden hebben daar vrijdag al een deel van gereden. Zojuist is ook de Tulpenroute verschenen, waarbij een fietstocht is uitgezet langs de bloeiende tulpenvelden. VVV-directeur Jurgen Klapwijk noemde tijdens de presentatie van het routenetwerk het initiatief een "enorme aanvulling op de mogelijkheden van recreatie en toerisme". Hij prees de samenwerking van de verschil lende instanties en overheidsorganen die tot de samenstelling van het Fietsroutenetwerk hebben geleid. Deze samenwerking tus sen onder andere de vier gemeenten en het Waterschap werd tijdens de bijeenkomst symbolisch weergegeven. Drie burgemees ter en een loco-burgemeester legden in een grote legpuzzel hun gemeentedeel aan, onder toezicht van gedeputeerden Van der Sar en Van Heijningen en heemraad Kome van het waterschap Holland.se Delta. Deze houten puzzel werd gemaakt door leerlingen van de Technische School en zal in de toekomst gebruikt worden bij activiteiten van de 'cul- tuuraanbieder' Podium. Namens de projectgroep Gebieds Gerichte aanpak voerde voorzitter David Goekoop het woord. Hij noemde het Fietsroutenetwerk ook een voorbeeld van goed samenwerken binnen de gebiedsgerichte aanpak. Hij doel de hiermee op de vele organisaties die aan de totstandkoming van het project hebben meegewerkt. Hij wees erop dat deze samen werking ertoe heeft geleid dat er een 425 km groot fietsroutenetwerk is samengesteld. "De bordjes liggen erg dik gezaaid en men behoeft niet meer te verdwalen". Goekoop, die de eerste kaart uitreikte aan voorzitter Servaas Stoop van het ISGO, verzekerde dat de "Recreatie toch onze toekomst is". Hij gaf aan dat Goeree-Overflakkee weer goed op de kaart staat. Stoop noemde het een "uitstekend initiatief van de Gebiedsgerichte aanpak om het fiets routenetwerk werk gestalte te laten krijgen". Hij vond dat de ontwikkelde en nog te ontwik kelen themaroutes een uitstekend initiatief zijn om op een "goede manier te recreëren". En als voorzitter van het ISGO prees ook hij de heel goede onderlinge samenwerking. Hij sprak de dank uit richting de provincie voor de financiële bijdrage. "Succes heeft vele ouders", zo was de posi tieve conclusie van gebiedsgedeputeerde Leen van der Sar. De grote belangstelling van bestuurders bij de opening van het fietsroutenetwerk en zelfs de komst van twee gedeputeerden hadden hem tot deze uitspraak gebracht. Ondanks dat er wel eens gemopperd wordt op de Provincie vond Van der Sar dat bij dit project "de Provin cie op een leuke manier mee heeft kunnen doen". Hij legde uit waarom de provincie hieraan mee heeft gedaan. Hij verwees naar de "bloeiende economie die op een aantal punten wel eens hapert: dat betekent dat de economische vitaliteit van het eiland onder druk staat, zo heet dit in vaktermen". Het gebiedsgericht werken en ook het ontwikke len van de fietsroute kan volgens de gedepu teerde de economie weer een "goeie impuls geven, want we hebben nu weer producten waarmee we het eiland kunnen presente ren". En hij vond dat het routenetwerk veel perspectief biedt voor verdere uitbreiding in de toekomst, aan de hand van themaroutes. Hij wenste de bezoekers nog graag een keer te ontmoeten bij het benutten van het fiets routenetwerk. De fietsroutenetwerkkaart en de themaroutes zijn verkrijgbaar bij de eilandelijke VVV's. In Brasserie Piel Hein legden in een legpuzzel de eilandelijke burgemeester ieder hun gemeentedeel aan. (Foio: Adri van der Laan) COMBI lSbL|01ir)6IlillfutU7M De Koninginnenacht is op de eilanden Voor- ne Putten en Goeree-OverflakJ<ee rustig ver lopen, op een paar lokale incidenten na. In Hellevoetsluis werd op de Kerkstraat een feest georganiseerd. Rond drie uur, sluitings tijd, onstonden verschillende vechtpartijtjes. Hierop werd besloten het publiek op straat te verwijderen. Een groep van ongeveer 50 personen keerde zich tegen de politie, er werd met onder meer bier gegooid. Hierop werd een linie gevormd om de groep te verwijde ren en werd gebruik gemaakt van de lange wapenstok. Kort daarna keerde, met de inzet van twee hondenbegeleiders, de rust terug. Gedurende de avond werden twee personen aangehouden voor openbare dronkenschap en werden 15 boetes uitgedeeld voor wildpias sen. In Den Bommel was het onrustiger dan anders en moest de brandweer verschillende keren uitrukken voor buitenbrandjes. Om 1.40 uur ging de pieper voor een buitenbrand op de Achthuizensedijk te Achthuizen. Twee uur later was er nogmaals een buitenbrand, nu op de Boven Oostdijk te Den Bommel. Ter wijl men hier aan het blussen was, kwam er alweer een melding binnen, opnieuw op de Achthuizensedijk. Omdat de brandweer van Den Bommel nog niet inzetbaar was, werd de brandweer van Ooitgensplaat gealarmeerd. Om 4.30 uur was er wederom een buitenbrand, ditmaal aan de Beneden Oostdijk in Den Bom mel. En als laatste was er om 9.00 uur een buitenbrand aan de Zandweg te Achthuizen. Verder pleegde 's morgens vroeg, rond 4.00 uur, een groep jongeren overlast. Zij gooiden met molotovcocktails. Drie jongeren werden aangehouden op verdenking van brandstich ting, belediging en het niet voldoen aan bevel of vordering. In Dirksland reed een 24-jarige automobilist uit Dirksland rond tien over half vijf 's morgens op het Korteweegje tegen een daar over de weg gezet hekwerk. Het hekwerk was onverlicht en door de aanrijding raakte de auto zwaar beschadigd. De automobilist bleef ongedeerd. De politie zoekt mensen die meer kunnen vertellen over het plaatsen van de hek werken. Zij kunnen contact opnemen via het algemene nummer 0900-8844. De hervormde emerituspredikant W. van Gor sel uit Bergambacht kreeg tijdens de lintjes regen, daags vóór de viering van Koningin nedag, ook een Koninklijke Onderscheiding uitgereikt. Hij werd benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau en kreeg de bijbe horende decoraties met oorkonde uitgereikt door burgemeester dhr. A. van Erk van de gemeente Bergambacht. Van Gorsel is ook op Goeree-Overflakkee zeker geen onbekende. Niet alleen was hij in het verleden predikant van de Nederlandse Hervormde gemeente van Oude-Tonge, maar hij is ook al jaren als voorzitter van de redactiecom missie bij ons blad 'Eilanden Nieuws' betrok ken. De redactie feli citeert ds. Van Gorsel dan ook van harte met de uitreiking van zijn Koninklijke Onderscheiding. Redactie DEN HAAG - Minister Veerman van Land bouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV) gaat 50% van de nationale LNV-vergunningstelsels afschaffen. De actie met betrekking tot vergun ningen komt voort uit het kabinetsstreven te komen tot een andere verantwoordelijkheids verdeling met de maatschappij, minder en betere regels, een verlaging van de lasten voor bedrijven en burgers en een publieksvriendelij ker overheidsoptreden. Het rijksbrede Project Vereenvoudiging Vergunningen richt zich niet alleen op de vergunningen voor bedrijven maar ook op de vergunningen voorburgers. Binnen LNV gaat het om 6 vergunningstelsels in de sfeer van de visserij (o.a. de sportvisakte) en de jacht (o.a. de jachtakte). De overige stelsels richten zich met name op het beckijfsleven. Zo wordt de vergunning voor ritueel slachten omgezet in algemene regels met een meldings plicht. Verder wordt vereenvoudiging op het gebied van gewasbeschermingsmiddelen voor gesteld. De vergunning om éénmaal in de vijf jaar een grondontsmettingsmiddel toe te passen wordt omgezet in een voorafgaande melding. De vergunning voor het gebruik van middelen wordt wat betreft verienging vereenvoudigd. De verienging is het meest voorkomende type aanvraag. Het aanvragen van een verlenging is niet meer nodig als de gebmiker op herhalings cursus is geweest. Daarna was het de heer Piet Vreeswijk (69) uit Nieuwe-Tonge die, eveneens niet geheel 'onbevangen', naar het gemeentehuis kwam en daar een schare familie en bekenden in de raadzaal aantrof. Toen hij 's morgens zo nodig "pak één" aan moest om naar het gemeentehuis te gaan, ging bij hem wel een lampje branden, zo gaf hij aan. De aanleiding tot Vreeswijks onderscheiding is vooral gelegen in zijn inzet op het gebied van kerk, zondagschool, onder wijs en politiek. Zo was hij van 1974-1990 en van 1992-2002 ouderling van de Nederlandse Hervormde kerk te Nieuwe-Tonge, waarvoor hij van 1991-2004 ook kerkvisitator was, welke functie hij vanaf 2004 tot heden vervult voor de Hersteld Nederlands Hervormde gemeente van Nieuwe-Tonge. Nog langer, namelijk van 1965 tot heden, is hij verbonden aan de Hervormde Zondagschool 'Samuel' te Nieuwe-Tonge, waar hij niet alleen verteller is, maar na secretaris te zijn geweest thans al jaren voorzitter is. In dat verband is hij sinds 1971 ook als voorzitter verbonden aan de Streek van Zondagscholen 'Goeree-Overflakkee en omstreken'. Daarnaast is hij vanaf 1994 bestuurslid, later 2e voorzitter, van s.b.o. 'De Wegwijzer' te Middelharnis. Verder is hij vanaf 1988 bestuurslid van de SGP-afdeling Nieuwe-Tonge en zit hij sinds 2002 voor de SGP in de gemeenteraad van Middelharnis. Om zijn grote inzet, gedreven door een sterk verantwoorde lijkheidsgevoel, werd hij benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. {Foio: Hans VHIeriu.y) MIDDELHARNIS - In het gemeen tehuis van Middelharnis was het jl. vrijdagmorgen vanaf iets na negenen tot na twaalven een komen en gaan van verscheidene genodigden. Drie Koninklijke Onderscheidingen wer den er die ochtend uitgereikt, bij 'de Algemene gelegenheid' zoals de lint jesregen ook wel wordt aangeduid, waarvoor een uur na elkaar de deco- randussen - al of niets vermoedend en al of niet onder 'valse' voorwend sels - naar het gemeentehuis werden getroond, om daar onder applaus te worden ontvangen door burgemees ter, secretaris en wethouders én door hun eigen familie en kennissenkring. En het was met zichtbaar genoegen dat burgemeester mevrouw De Vries de decorabelen mocht mededelen "dat het Hare Koninklijke Hoogheid Koningin Beatrix behaagd heeft hen te benoemen tot Lid in de Orde van Oranje Nassau". Door Hans Villeriys 9 Als eerste was mevrouw Atie Van Nim- ■wegen-Peekstok (58) uit Middelharnis aan de beurt. En ze bekende eerlijk toch wel enige vermoedens te hebben over de reden waarom zij deze ochtend zo nodig naar het gemeentehuis moest komen. Burgemeester De Vries gaf een schets van haar langdurige en velerlei inzet ten behoeve van de naaste en de samenleving, waardoor Aties leven zich kenmerkt. Al ruim 20 jaar, van 1985 tot heden, is ze secretaresse van het Christelijk gemengd koor 'Jeduthun' te Middelharnis. Twaalf jaar lang. van 1992-2004, is ze vrij willig medewerkster geweest ten behoeve van het verzoekplatenprogramma 'Muzi kale Hartenwensen' van Radio Flakkee. Van 1986-2000 was ze lid van de Evangelisatie commissie van de Hervormde gemeente te Middelharnis, vanaf 1995 is ze bestuurslid bij Sjaloomzorg, vanaf 2000 is ze organisator/ verzorgster van het verzoekplatenprogram ma 'Van U wil ik zingen' van de Hervormde gemeente te Middelharnis, vanaf 2004 is ze lid van de Cliëntenraad van de afd. Straal- enburg van verpleeghuis 'De Samaritaan' te Sommelsdijk en sinds een jaar is ze namens de Hervormde gemeente van Middelharnis bezoeker aan gemeenteleden die bijzondere aandacht vragen. Nadat Atie na de uitreiking van haar decoraties nog door enkele anderen was toegesproken, sprak ze haar hartelijke wens om nog heel wat jaren haar inzet mag blijven geven, "uit liefde tot de naaste" zo verklaarde ze. (Foto: Hans VHIerius) Volslagen verrast trad als derde deze morgen de heer Dammis VroegindeweiJ (66) uit Sommelsdijk de raadzaal binnen. Zijn benoeming tot Lid in de Orde van Oranje Nassau heeft men voor hem geheel geheim weten te houden, en de verbazing viel dan ook van zijn gezicht te lezen toen hij, na een bezoek aan de kapper, door één van zijn zonen naar het gemeentehuis werd gereden onder voorwendsel van een gesprek, maar daar geen ambtenaren als comité van ontvangst aantrof doch zijn eigen vrouw, kinderen, kleinkinderen en diverse bekenden. Burge meester De Vries maakte daarom maar snel duidelijk waar het nu werkelijk om begonnen was en markeerde daarbij vooral Vroegindeweij's tomeloze inzet voor de noodlijdende medemens in Roemenië. Als secretaris/onbezoldigd directeur is hij eindverantwoordelijk voor de organi satie en uitvoering van de stichting Hulpverlening Christenen in Roemenië (H.C.R.). "Vanuit zijn christelijke levensovertuiging toont hij een voorbeeld van inzet voor de (verre) naaste, waarvoor de activiteiten vanuit Nederland, dus nationaal, worden verricht, maar waarvan de uitwerking op internationaal gebied ligt", zo lichtte de burgemeester toe. Vanaf 1994 tot heden is VroegindeweiJ secretaris van de H.C.R. Maar ook op ander teirein heeft hij diverse vrijwilligersfuncties verricht. Zo heeft hij van 1968-1984 meerdere functies gehad binnen de organisatie Nederlandse Praktiserende Architecten, was hij van 1984-1987 bestuurslid van het Nederlands Architecten Genootschap en was hij van 1984- 1990 lid van Rotary Middelharnis. (Foto: Hans Vilkrius) 9 Waarschijnlijk had deze morgen ook oud- raadslidZ-wethouder Gert Slootweg (49) in Middelharnis' raadzaal verwelkomd gewor den om een Koninklijke Onderscheiding uit gereikt te krijgen, maar omdat hij als docent aan de Prins Mauritsschool te Middelhar nis met een groep leerlingen op werkweek naar het buitenland was, werd het moment waarop hij zijn onderscheiding in ontvangst mocht nemen, uitgesteld tot zijn terugkomst bij school, diezelfde dag nog. Ook Slootweg werd benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau en het was burgemeester De Vries die donderdagavond, in het bijzijn van de leerlin gen, hem de versiersels opspeldde in de foyer van de Prins Mauritsschool. En zo werd ook hij volkomen overrompeld met het feit dat het hare Majesteit Koningin Beatrix behaagde ook hém een onderscheiding toe te kennen voor zijn werkzaamheden die hij "vol over gave en met zeer veel inzet en enthousiasme uitvoerde", aldus mevrouw De Vries. "Mede dankzij uw inzet en betrokkenheid bij diverse regionale organisaties bent u een bekendheid geworden in de regio", zo stelde ze. Van 1992-1994 was de decorandus raadslid voor de SGP in de gemeente Middelharnis en daarbij vanaf 1994 tot 2002 tevens wethouder. Met de invoering van het dualisme in 2002 was hij vanaf dat moment alleen nog wethouder, tot deze maand. Van de gemeentelijke SGP kiesvereniging was hij sinds 1987 ook bestuurslid en vanaf 2001 voorzitter. Verder is hij vanaf 1977 tot heden voorzitter van de -16 jeugdvereniging en was hij van 1990-2005 voorzitter van de -i-16 jeugdvereniging, beide van de Gereformeerde Gemeente te Middelharnis. Daarnaast was hij van 1990-2003 secretaris van het schoolbestuur van o.b.s. 'De Wegwijzer' te Middelhanis en is hij vanaf 1991 bestuurslid van de Protestantse Studievereni ging Koinonia. (Foto: Pershuro Flakkee)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2006 | | pagina 1