Nieuwe hoofdsponsoren De Jonge Spartaan Nieuws van de Wereldwinkel Uitslagen HV Stellendam Met Wie? Reddingboten brengen surfer binnen Belangrijke punten voor Good Luck Wilma Langendoen in 'Uit de Kunst' Creamiddag in Ooitgensplaat Filmmiddag in de bibiiotlieeit Verkoping vrouwenvereniging 'Ruth' in Middelhamis KLEDINGVERKOOP Uitslag huiskeurlng Aquariumvereniging 'Voorne' Nieuwe Goeree-Overflakkee kalender komt bijna uit Soezenactie Muziek vereniging 'Amicitia' Concert van Kleinkoor Renesse en Stadskoor Goeree Hervormd Goedereede (PKN) beroept predikant Boeicen- en Platenmarkt ïn Grootenhoek Schotejil zwemt eerste wedstrijd Verenigingscompetitie Les Deux intermezzo succesvol in Dirksland Opbrengst collecte Nierstichting Tafeltenniskampioen- schappen in RGL Sport in Sommelsdijk Ontwikkeling starters woningen in Stellendam GOEDEREEDE - Donderdag avond gaf de gemeenteraad van Goedereede groen licht voor de ont wikkeling van woningbouw op het terrein van de voormalige garage van Van Geest op de hoek van de Mr. I. Caustraat en de Fortjesweg in Stellendam. Kerkdiensten Ger. Gem. GOEREE- OVERFIAKKEF De Wereldwinkel bestaat vijf jaar, en dat kunnen ze niet ongemerkt voorbij laten gaan. Daarom is het op zaterdag 8 oktober de hele dag feest. Alle belangstellenden, oude en nieuwe klanten, worden uitgenodigd dit feest mee te vieren, de koffie en de thee staan klaar. Alle kinderen zijn welkom om ballon nen op te laten, om 13.45 uur bij de winkel. Er is een prijs voor degene, wiens ballon het verst terechtkomt. Met tromgeroffel komt een muziekgezelschap het feest opluisteren vanaf 14.00 uur. En... heel bijzonder; met prachtige herma- tekeningen kan men de handen laten beschil deren. Ook is er gelegenheid om het haar te laten invlechten, en natuurlijk is dit gratis! De dames die deze kunst beoefenen zijn aan wezig vanaf 13.00 uur. Natuurlijk zijn er ook aanbiedingen op deze dag: Voor de komende donkere dagen een aar dewerken waxinelicht-houder voor de jubi- leumprijs van 1.50! En dan ook nog de Chermoula saus, voor de leuke uitprobeer- prijs van 1.50. Of een houten slalepel, óók 1,50. Héél veel redenen om zaterdag 8 oktober naar de Wereldwinkel te komen, op het Spuiplei9n, achter de Winkeldiek, in Mid- delhamis. De openingstijden zijn: woensdag en donderdag van 13.00 uur tot 17.00 uur, vrijdag van 10.00 uur tot 18.00 uur, en zater dag van 10.00 uur tot 17.00 uur. Op zaterdag 1 oktober heeft de hengelaar vereniging Stellendam de voorlaatste wit- viswedstrijd gehouden aan het Haringvliet bij Stellendam. Door het slechte weer waren er maar 13 deelnemers ingeschreven, een tegenvallende opkomst. Om 8.00 uur werd het startsignaal gegeven, al vrij snel werden de eerste voorns gevangen maar de brasems lieten het nog afweten, na ongeveer een uur vissen werden op de kop plaatsen de eerste brasems gevangen en daar ging het tussen Aad Carlebur en Jan Velthuis wie de meeste brasems in het net zou krijgen, Jan viel na 3 brasems geheel stil en Aad daar tegen ving met de regelmaat van de klok bra sems en voorns. Ook tussen vader en zoon Roest was de span ning te snijden daar zij in het punten klasse ment gelijk staan, echter pa zou het afleggen tegen zijn zoon Rene die wist een punt op pa uit te lopen, pa Roest zal over twee weken zijn haken moeten slijpen daar anders zoon Rene er met de eer van door gaat. De andere deelnemers vingen zeer wisselval lig de een kreeg alleen voorns op zijn voer plaats en bij de anderen was het een enkele brasem maar de voorns hadden de overhand. Om 14.00 uur werd er afgeblazen en ging de wedstrijdcommissie over tot het wegen van de gevangen vis. De uitslag is als volgt: 01 Aad Carlebur16200 gr. 02 Jan Velthuis6880 gr. 03 Henk Maan6780 gr. 04 Rene Roest 6400 gr. 05 Dirk Roest6260 gr. 06 Thomas Knol5940 gr. 07 Joop de Groot5340 gr. 08 PietTanis5020 gr. 09 Sebastiaan Both4580 gr. 10 Jaap Troost3560 gr. 11 Dannie de Groot2700 gr. 12 Mario Nagtegaal1580 gr. 13 Chris ter Hoeve1420 gr. De laatste witvis wedstrijdstrijd van dit jaar is op 15 oktober aan het Haringvliet te Stel lendam. Wie eerst wordt staat vrijwel vast, al weetje het nooit, het is en blijft vissen, voor de 2° en 3' plaats komen zowel in het pun ten en gewicht klassement nog 8 deelnemers in aanmerking, daarom de laatste wedstrijd zal nog veel strijd geven om die plaatsen te bemachtigen. Bijna is weer het zover. Vanaf 8 oktober is de nieuwe Goeree-Overflakkee kalender ver krijgbaar. De kalender is geïllustreerd met prachtige foto's van ons eiland. De foto's zijn, evenals vorig jaar, gemaakt door Krijn Vogelaar uit Sommelsdijk. Het unieke van de kalender is wel het feit dat naast de recent gemaakte foto's ook oude foto's zijn afge beeld, die de nieuwe foto's in een historisch perspectief plaatsen. Ondanks de beide foto's is op ieder blad veel ruimte beschikbaar voor het maken van afspraken en aantekeningen. Van de verkoopopbrengst van de kalender is opnieuw een deel bestemd voor hospice 'Calando' te Dirksland. Vorig jaar konden van de opbrengst bedden vervangen wor den. Aangezien er momenteel een aantal wandkasten aan vervanging toe is, zal de opbrengst van de nieuwe kalender hiervoor worden aangewend. Met de aankoop van een kalender wordt dus tevens een steentje bijge dragen aan Calando. De kalender kost 7,50 en zal huis aan huis te koop worden aange boden. Daarnaast is de kalender verkrijgbaar bij de boekhandels Van der Boom, Vroegin- deweij en Akershoek. Ook kan de kalender telefonisch worden besteld. Dat kan via de nummers (0187) 483071 of (0187) 483465. Na een lange reis kon Good Luck beginnen aan de derde uitwedstrijd van het seizoen tegen Luctor uit Temeuzen. Helaas moest de ploeg uit Middelhamis Britt Abbas mis sen vanwege ziekte en waren een aantal licht geblesseerde spelers toch genoodzaakt om in de basis te starten. Één van deze spelers was Nico Overduin die met een blessure aan zijn knie toch in de basis startte. Het was voor hem al zijn 250ste wedstrijd in het shirt van Good Luck 1. Luctor, dat strijdt tegen degra datie, begon zeer ambitieus aan de wedstrijd en speelde in een zeer hoog tempo. Good Luck had hier in de beginfase moeite mee en kwam ook op een 2-0 achterstand. Al snel was duidelijk dat Luctor dit hoge tempo abso luut niet vol kon houden en Good Luck kon groeien in de wedstrijd. Vrij eenvoudig werd de achterstand omgebogen in een voorsprong die de gehele eerste helft verder uitgebouwd werd. Vooral Petra van der Valk, Nico Over duin en Jan-Willem de Vos waren trefzeker en zij zorgden ervoor dat Good Luck met een 2-8 voorsprong konden gaan rusten. De tweede helft stond vooral in het teken van uit spelen en de krachten sparen. Nico Overduin werd als snel gewisseld voor Ingmar Adam en ook Samantha de Vos werd ingebracht in de plaats van Liesbeth Los. De overwinning kwam geen moment in gevaar, maar van ver der uitbouwen van de voorsprong was tevens geen sprake. De scheidsrechter floot af bij een eindstand van 6-11 en de twee punten konden meegenomen worden naar Middelhamis. Na twee nederlagen op rij is met deze overwin ning deze negatieve reeks doorbroken en kan Good Luck weer verder gaan bouwen. Doelpuntenmaker(s): Petra van der Valk (5), Jan-Willem de Vos (3), Nico Overduin (2), Liesbeth Los (1) Ze tekent al vanaf de tijd dat ze op de kleuter school zat. En niemand had in de gaten dat ze talent had. Zijzelf ook niet en ze beschouwde haar tekenen dan ook als een hobby. Tot ze door kennissen op haar talent werd gewezen en een cursus ging volgen. Ze exposeerde (ook deze maand in Dirksland) en werd steeds bekender. Aanvankelijk tekende ze in zwart-wit, maar later begon ze te schilderen. En nu is ze aan het experimenteren met een combinatie van zwart-wit en Meur. Waarom doet ze dat? Cees Briek probeert er achter te komen in zijn progranmia "Uit de Kunst" op Radio Flakkee. Het wordt uitgezonden op donderdag 6 oktober tussen 20.00 en 21.00 uur. De herhaling is op donderdag 20 oktober van 21.00 tot 22.00 uur. Op zaterdag 8 oktober aanstaande zullen door muziekvereniging "Amicitia" uit Dirksland soesjes worden verkocht ten behoeve van het instrumentenfonds. Deze soesjes zullen in bevroren toestand bij u worden aangeboden. In één pakje soesjes zitten er meerdere ver pakt. Het voordeel hierbij is dat u ze dus lüet allemaal tegelijk behoeft op te eten, maar een deel in de diepvries kunt bewaren. Vanaf 9.30 uur kunt u de leden van "Amici tia" bij u aan de deur verwachten. De actie zal gehouden worden in Dirksland, Melissant en Herkingen. Bestuur en leden van "Amici tia" rekenen hierbij op uw steun om de actie succesvol te maken. GOEDEREEDE - Het Stadskoor Goe ree organiseert op 8 oktober weer een concert in de Hervormde Kerk van Goedereede. Dit jaar is het kleinkoor Renesse gevraagd om medewerking te verlenen en beide koren hebben een mooi programma opgesteld voor deze avond. Het stadskoor Goeree staat o.l. v. Jaap de Geus en het laat regelmatig van zich horen. Zo is er dit jaar een uitvoering geweest met fanfare ApoUo op de Markt van Goedereede en daar organiseert het koor ook elk jaar de kerstsa- menzang op 2e kerstdag. Voor het kleinkoor Renesse is het de Ie keer dat ze optreden op Goeree Oveflakkee. Dit koor staat o.l.v. Cor van Eek. Centraal bij het concert staat de Deutsche Messe van Schubert. Dit is een in romanti sche stijl geschreven muziekstuk waarbij de verschillende toonsoorten heel belangrijk zijn. Muziek en tekst zijn hierdoor in mooie harmonie met elkaar. Dit muziekstuk bevat een aantal bekende liederen. In het Neder lands zijn dat het "Heilig, heilig, heilig" en "Waarheen zal ik me wenden". Deze Deut sche Messe zal in zijn geheel worden uit gevoerd. Het stadskoor levert de grootste bijdrage maar ook het kleinkoor zal hieraan een bijdrage leveren. Naast deze ingetogen muziek zullen beide koren ook nog een aan tal andere liederen ten gehore brengen. Het concert wordt afgesloten met een aantal lie deren die gezamenlijk worden uitgevoerd. U bent van harte welkom bij dit concert. De toegang is gratis, het begint om 19.30 uur op zaterdag 8 oktober. Indien u graag zingt en u vindt onze muziek mooi, bezoek dan niet alleen het concert maar kom ook eens vrijblijvend op onze repetitie. Op woensdagavond 20.00 uur repeteert het stadskoor in "de Ark" in Goedereede. Voor de kerst heeft het koor al weer het een en ander op het programma staan en we kun nen nog zangers gebruiken. Op woensdag 12 oktober is de Ie repetitie na het concert, op 19 oktober repeteren we niet in verband met de herfstvakantie. De Hervormde Gemeente te Goedereede (binnen de Protestantse Kerk in Nederland) deelt mede dat zij op zaterdag 1 oktober een beroep heeft uitgebracht op Ds. G.D. Kamp huis te Amstelveen (PKN). Uiteriijk zaterdag 22 oktober zal ds. Kamp huis zijn beslissing over het uitgebrachte beroep bekend dienen te maken. Op vrijdag 7 oktober 2005 is er een nadere kennismaking voor de gehele gemeente met de familie Kamphuis in het Verenigingsge bouw De Ark te Goedereede. HELLEVOETSLUIS - Verpleeghuis Groo tenhoek, Hellevoetse Achterweg 4 in Hel- levoetsluis organiseert op vrijdag 7 oktober van 10.00 - 17.00 uur en op zaterdag 8 okto ber van 10.00 - 16.00 uur een boeken- en platenmarkt. In de schuur achter het verpleeghuis wordt een grote hoeveelheid boeken, platen, cd's en video's te koop aangeboden. De opbrengst komt ten goede aan de Jaarmarkt 2006, die gepland staat op zaterdag 18 maart. Met dit totaalbedrag hoopt de Jaarmarktcommissie dan weer veel extra's te kunnen realiseren voor de bewoners. U bent van harte wel kom! De aanleg van een zeereservaat voor de Schouwse kust heeft voor alle inwoners negatieve gevolgen. Het staat ook nog niet exact vast hoe ver het reservaat uit de kust komt te liggen. Daarom is niet precies te zeggen wat de gevolgen zijn voor de recre atie. Ondernemers houden hun hart vast. Het zeereservaat is het rechtstreekse gevolg van de aanleg van de Tweede Maasvlakte. Sim pel gezegd: Men legt voor Rotterdam een hoop zand in de zee waardoor de zeebodem ontoegankelijk wordt en dit moet men elders compenseren. Het gaat om een gebied van ongeveer 25.000 hectare, evenveel als er met de uitbreiding van de Maasvlakte verloren gaat. In een brede strook zee tussen Voome en Putten en Schouwen-Duiveland moeten deze hectares worden gevonden. Het verhaal van Patrick Polie, secretaris van de Veero, is op dinsdag 4 oktober om 18.00 uur in het prograirmia "Met Wie???" op Radio Flakkee te beluisteren. De presentatie is van Carla Hersbach. De herhalingen zijn op woensdag om 18.00 uur en op donderdag om 15.00 uur. Op woensdag 12 oktober organiseert de Stichting Welzijnswerk Oostflakkee een creamiddag voor de jeugd in 't Centrum, van Weelstraat 10 in Ooitgensplaat. We gaan een lampion maken. Willen jullie zelf een leeg melkpak van IVi 1. meebrengen! Trek ook oude kleren aan i.v.m. verven. De kosten zijn 1,50 per kind. Voor alle kinderen van groep 1 t/m 8 is de middag van 13.30 uur tot 15.30 uur. Aanmelden via de briefjes op school of bij Aimemarie de Vos, tel: 639141. Op woensdagavond 19 oktober is er 's avonds een lampionnenoptocht i.s.m. de Oranjever eniging en de Drumband. Vertrek om 19.00 uur vanaf 't Centrum. Zaterdag 1 oktober is z.c. De Schotejil uit Middelhamis in de landelijke Verenigings competitie gestart. In Vlissingen werd gezwommen met de zwemverenigingen De Geul uit Papendrecht en Luctor et Emergo uit Middelburg. De zwemmers van de zwem- club uit Middelhamis waren opnieuw goed op dreef, getuige ca. 40 persoonlijke records, waaronder 3 clubrecords en 25 ereplaatsen. Tevens werd door Sebastiaan Rosendaal (1991) een NK limiet gezwonmien op de 200m schoolslag in 2.46.45. Overigens heeft ook Mark Costeris (1992) zijn NK startbe wijs op de lOOm vrij waarschijnlijk veiUg gesteld met een tijd van 1.01.96. Diverse zwemmers van de Schotejil waren goed voor gouden medailles. Bij de meis jes won Esmee Koedoot (1992) ondermeer de lOOm schoolslag in 1.23.59 en de 200m schoolslag in een tijd van 2.58.90. Haar zus Danica Koedoot (1993) won eveneens twee gouden medailles, namelijk op de lOOm wis selslag in 1.21.67 en de lOOmvrijin 1.10.76. Bij de jongens was Sebastiaan Rosendaal de snelste op de 200m schoolslag in een tijd van 2.46.45, hetgeen hem dus een clubrecord en een NK limiet opleverde. Mark Costeris won andermaal tweemaal goud, te weten op de lOOm wisselslag in 1.15.86, evenals op de lOOm vrij in 1.01.96. Jelle Steenhuis (1991) won de 50m vrij in 29.56 en bij de allerjong sten won Alex van Soest (1997) de 50m vrij in 48.13. Ook op de estafettes was de Schotejil erg succesvol door er drie van de vier te winnen. De 4x50m wisselslag estafette met Mark Costeris (rugslag 33.0), Sebastiaan Rosen daal (schoolslag 32.94), William Weeda (vhnderslag 34.10) en Jelle Steenhuis (borst- crawl 29.57), leverde zelfs een clubrecord in 2.09.61. De andere winnende estafettes waren de 4x50m vrij met Esmee Koedoot, Elene van Zoest, Nienke Steenhuis en Dani ca Koedoot in 2.09.92 en de 4xl00m vrij estafette met Mark Costeris, Niels Albrechts, Martijn van Hoorn en Sebastiaan Rosendaal in 4.10.61. Zoals reeds vermeld, waren er diverse per soonlijke records. De meest in het oog sprin gende waren o.a. die van Elsie van Soest (1994) op de lOOm wisselslag met een ver betering van ca. 9 seconden naar 1.42.85 en die van Ronald Meijboom (1991) die 10 seconden op de 200m schoolslag verbeterde naar 3.23.85. Overigens zwom ook Elene van Zoest (1992) op haar 200m schoolslag als debuut meteen al een veelbelovende tiid van 3.25.56. Nadat vorig jaar hoofdsponsor De Ruiter Vastgoed ineens te kennen gaf dat zij het sponsorcontract tussentijds wenste te beëin digen, moest De Jonge Spartaan op zoek naar een nieuwe hoofdsponsor En men vond er niet één maar zelfs twee! Adviesgroep de Vogel en JMH maatschap van adviseurs hebben zich voor drie jaar aan De Jonge Spartaan verbonden. Zowel Leon van den Nieuwendijk, van Adviesgroep de Vogel, als Frans van der Valk, van JMH maatschap van adviseurs, zijn al vanaf de oprichting bij De Jonge Spartaan betrokken. Met het veranderen van hoofdsponsor begon ook een restyling van alle uitingen van de vereniging en zo ook een volledige nieuwe outfit voor de selectie en begeleiding. Op de foto de gehele selectie, met begeleiding en in hun midden de heren van den Nieuwendijk en van der Valk, namens de eerder genoemde bedrijven DIRKSLAND- Volleybalvereniging Les Deux Intermezzo speelde jongstleden zater dag haar thuiswedstrijden in de Gooye in Dirksland. De competitie is nog twee wed strijden jong, maar verschillende teams draaien in de top mee, waarbij meisjes Cl opvalt in de topklasse, zij wonnen weer en staan bovenaan. Trainer Eddy 't Jong kon zich ondanks de smalle selectie geen betere start wensen. Dames 1 viel ook weer positief op. Na een 2-0 voorsprong op het derde van Volley Zuid kwijt geraakt te zijn speelden de dames als een terechte winnares en gingen de Rotter damse gasten met een 3-2 nederlaag naar huis. Heren 1 verloor in Dirksland van Fusion 3. De heren-recreanten gingen op bezoek in Papendrecht bij Flits 1. Een pittige tegenstander en huidige kampioen van de Randstadpoule. Maar Les Deux Intermezzo is de kampioen van de Eilandenpoule, dus dit was een leuke confrontatie. De eerste twee sets waren voor de Flakkeese volleyballers. In de derde-en vierde set was Flits de betere, wat zich vooral uitte in een betere aanval en servicedruk. Al met al was het gelijkspel een terechte weergave van de wedstrijd. 'Volgen de week zijn er uitwedstrijden, waarbij meis jes Cl op bezoek gaat bij Kwiek en dames 1 en heren 1 afreizen naar Rotterdam voor een wedstrijd tegen Hou Stand. Heren 1 zal wat recht willen zetten en punten halen. Uitslagen: Jongens B-King Software Cap. 24-0 Flits I-Heren Recrea2-2 Jongens D2-Rijnmond 10-4 Meisjes B2-Ibis 10-4 Dames 3-Hollemarel1-3 Meisjes BI-Ibis 24-0 Meisjes D-DVO 11-3 Heren 2-De Drieslag 13-1 Meisjes A-King Software Cap2-2 Heren 3-Hollemare 12-2 Dames 2-Spüit 33-1 Heren 1-Fusion 31-3 Dames 1-Volley Zuid33-1 Meisjes Cl-VoUey Voome 2000 13-1 SOMMELSDIJK - De opbrengst van de col lecte voor de Nierstichting bedroeg dit jaar in Sommelsdijk 2.780,-. Dit bedrag is bij eengebracht door 43 collectanten. Wilt u vol gend jaar ook meehelpen? Geef u dan nu vast op als collectant. Misschien voelt u er voor om buiten het dorp te collecteren? Bel dan naar Leidy Knuist, telefoon: 482982. OUDDORP - Zaterdag 8 Oktober worden de 12e Flakkeese Tafelteimis Kampioenschap pen georganiseerd in Sportcomplex de Sta- ver. Op deze dag wordt er gestreden door de jeugd tot 16 jaar, komen de recreanten in actie in de leeftijd van 16 jaar en ouder en natuurlijk wordt er ook strijd geleverd door de NTTB competitie gerechtigde spelers. RGL Sport is tijdens het toemooi aanwezig en zal live verslag doen van dit evenement. Wie staat er dit jaar in de finale? En wie is de beste tafeltennisser van Goeree Overflakkee? En hoe presteert de Flakkeese jeugd. U hoort het allemaal in RGL Sport. En daarnaast is er in het sportprogramma ook aandacht voor de kraker in de 2e klasse D van het zater dagvoetbal NTVV tegen Stellendam en kunt u ook live verslagen horen van de wedstrijd GOZ - WFB en hoort u een overzicht van het laatste sportnieuws uit de regio. RGL Sport is te beluisteren op Radio Goeree Lokaal vanaf 14:00 uur via FM 105.6 en via de kabel in de Gemeente Goedereede op 105.9 Mhz. OUDDORP - Bibliotheek Goeree organiseert voor de vierde keer een filmmiddag in de bibliotheek. Op dinsdagmiddag 18 Oktober in de herfstvakantie) zal de Nederlandse familiefilm "Lepel" worden gedraaid. Een boeiende film, die het beste vergeleken kan worden met de verhalen van Armie M.G. Schmidt. De film is geschikt voor alle leeftij- den.Toegang voor kinderen vanaf 5 jaar. Kaarten (a 2,00) voor deze filnmiiddag, en meer informatie over de film, zijn vanaf heden verkrijgbaar aan de balie in de biblio theek (Hofdijksweg 20, Ouddorp) of telefo nisch te reserveren 0187-667744. De filmmiddag begint om 14.00 uur (zaal open vanaf 13.45u.) en duurt tot 15.30 uur. Voor iets lekkers wordt gezorgd. Tot ziens in de bibliotheek! Ook dit seizoen worden weer de restanten van de kledingcollectie herfst/winter 2004/2005 van kledingwinkel Simons verkocht. Het betreft nieuwe kinder- en dames kleding van bekende merken voor een lage prijs. Het is zeker de moeite waard om eens te komen kij ken. Verder zijn er ook nog cadeau artikelen, bolchrysanten en artikelen uit de zendings- winkel te koop. U kunt voor de verkoping terecht in de grote zaal van de Ger. Gem. in Middelhamis aan de Chr. de Vrieslaan op vrijdag 7 oktober vanaf 18.00 tot 20.30. (let op dit keer op vrijdag i.p.v. woensdag). De opbrengst van de ver koping is voor de zending. SOMMELSDIJK - Het najaarsseizoen is begonnen. Het wordt tijd voor warmere kle ding. Op zaterdag 8 oktober wordt er een kin- derldedingverkoping gehouden ten bate van De Schutse, een insteUing voor verstandelijk gehandicapten. De merken die verkocht zijn o.a. Bino-Lino, Mills, S-Company, Sturdy, Feetje, Topo, Teipino en Salt Pepper. Dit alles in de maten 92 t/m 188. Natuurlijk staat de koffie klaar. De verkoping wordt op zaterdag 8 oktober gehouden van 9.30 tot 12.30 uur in Vita Nova, Van Aerssenstraat 5 te Sommelsdijk. Donderdag 29 september 14.20 uur, piepte de Kustwachtpost Ouddorp de bemaiming op van de Stellendamse reddingboot "Prin ses Margriet". Een groep surfers bevond zich nabij de Slufterdam en één van hen kreeg materiaalpech. De mast van de uit Strijen afkomstige surfer brak. Eén van zijn vrienden sloeg alarm via de kustwacht. Even later werd ook de eveneens te Stellendam gestationeer de "Narwal" opgeroepen. Deze reddingboot vervangt de "Willemtje", die in de binnenha ven van Stellendam is gestationeerd voor het Haringvliet. De "Kapiteins Hazewinkel" uit Hoek van Holland werd eveneens gevraagd te komen zoeken. Ook was de politieheli in de buurt en hielp mee zoeken. De reddingbo ten maakten diverse zoekslagen. De "Prinses Margriet" vond de ongelukkige surfer al vlug en nam hem aan boord. Door de "Narwal" werd hij weer op het strand afgezet met zijn materiaal en de hulpverleners konden weer naar hun station terugkeren. Na weer te heb ben afgetankt was de "Prinses Margriet tegen vier uur weer stand-by bij het botenhuis in de buitenhaven van Stellendam. Al geruime tijd is de garage op het terrein gesloten en Aannemingsbedrijf Van den Nieuwendijk heeft het terrein aangekocht, met de bedoeUng om er woningen te gaan bouwen. Er is een plan dat er op die locatie 23 betaalbare starterswoningen zullen wor den gebouwd. De raadsfracties reageerden positief op de plannen omdat nu eindelijk de lang verwachte woningen voor beginners in de woningmarkt kunnen worden gebouwd. Tijdens de bespreking viel er wel wat onvre de te bespeuren over de lange tijd die het wellicht zal duren voor dat de benodigde bestemmingsplan wijziging beslag zal heb ben gekregen. De heer Human van de SGP vond de pro cedures rond de ontwikkelingen van bouw plannen in de gemeente lang duren. Hij wees erop dat er in de gemeente acht plannen zijn voor woningbouw waarvoor door de lange procedures bij de Provincie, waardoor de wachttijden lang zijn. "Het gaat als stroop door een theezeefje", zo mopperde hij. "De starters hebben zodoende wel lange startpro blemen". Ook andere raadsleden lieten weten dat de gemeente er alles aan moet doen om de procedures snel te laten verlopen. HERKDVGEN - De dienst van hedenavond, waarin ds. J. van Eckeveld zou voorgaan gaat niet door. MELISSANT -Woensdag 5 oktober, 19.30 uur, stud. G. Heijkamp. NIEUWE TONGE - Woensdag 5 oktober, 19.30 uur, ds. G.J. van Aalst. De Aquarium Terrarium en TXiinvij ver Vereniging 'Voorne' zal op maandag avond 10 oktober de uitslag bekend maken van de huiskeuring. Deze keu ring heeft als doel dat de aquariums die gekeurd zijn door de keurmeester van de Nederlandse Bond Aqua Terra geschikt zullen zijn om de vereniging te vertegenwoordigen by de keuring van het District Zuid Holland. Bij deze keuring zullen 19 verenigingen hun beste Aquaria afvaardigen om vervolgens weer de beste van Zuid Holland te selecteren voor de landelijke keuring. Daar het aantal deelnemers niet zo groot is, omdat alleen die aquaria mee doen die iets speciaals laten zien, zoals opvallende vissen speciale vis sen, en ook een aquarium met Discusvissen, een mooi zoetwater aquarium, een prach tig zeeaquarium, met vissen die eigenlijk onmogelijk gehouden kunnen worden in een woonkamer. Maar ook hier zie je weer als de omgang met de dieren is, zo als hij moet zijn het ook mogelijk is deze vissen in een gezel- schapszeeaquarium te houden, sterker nog in het afgelopen jaar was dit aquarium tweede van Nederland.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2006 | | pagina 12