Schaken in Ouddorp Monumentendag in Sommelsdijk Met Wie??? Dressuurwedstrijd Manege Oostmoer Hans Dolieslager in 'Uit de Kunst' Afscheid en welkom voor raadsleden Sieradenworkshops Gelijkspel voor Good Luck Gregoriaans Monnikenkoor in Goedereede ElliaiD»4mEUWS EIIAtlDEtl-niEUWS Jaap Kroonenburg concerteert in Singelkerk Ridderkerk Kerkdiensten Ger. Gem. OUDE-TONGE - Tijdens de don derdag gehouden raadsvergadering van de gemeente Oostflakkee werd er afscheid genomen van VVD-er Anton Wesdorp. Na het afleggen van de eed was er een welkom voor zijn opvolger, Eric van Noordt uit Oude-Tonge. Nieuw in omgeving Stellendam: Oplevering renovatie begraafplaats Presentatie heruitgave geschiedkundig standaardwerk Renovatie begraafplaats Presentatie heruitgave PAGIÜJA2 DINSDAG 13 SEPTEMBER 2005 KflSESnSWMÏ'^l^'ioiji Afgelopen maandag 5 september startte bij Dam- en Schaakvereniging Ontspanning te Ouddorp het competitieseizoen 2005/2006. Iedereen heeft op zijn of haar wijze de zomer stop benut om zich weer op te laden voor een lang seizoen schaken en dammen, alhoewel de dammers nóg een weekje van hun rust mochten genieten. Verrassend is het aantal leden op de schaakafdeling: 30 in totaal, wat een record betekent voor de schaakafdeling. Enkele jeugdleden zijn doorgestroomd naar de seniorenafdeling om ervaring op te doen, terwijl het 'uitwisselingsprogramma' met schaakvereniging De Pionier uit Hellevoet- sluis drie nieuwe gezichten opleverde. Ook enkele schakers van Ontspanning spelen op hun beurt mee met de h.h. competitie in Hel- levoetsluis; tussen beide verenigingen wordt een heuse correspondentiepartij gespeeld. Tijdens de eerste ronde bij Ontspanning waren er 'slechts' 10 partijen doordat enke len nog van hun vakantie genoten. Regerend kampioen Reinier van der Wende trof Bonne Faber tegenover zich. Reinier, spelend met zwart speelde het Gesloten Spaans i.p.v. zijn vertrouwde Caro-Kann. De eerste zetten kwamen vrij snel op het bord, maar Bonne vergat h3 te spelen, zodat Reinier middels de penning van het witte paard op O de te snel opgespeelde pion op d4 van Bonne kon ver overen. Wit probeerde nog wel spel te krij gen, maar vond geen aanlénopingspunten in het zwarte kamp en stapje voor stapje wist Reinier het eindspel naar zijn hand te zetten en het punt binnen te halen. Nieuwe leden Arie Bliek en Leon de Bonte kwamen via het Russisch in het vierpaarden- spel terecht. Arie ging iets te voortvarend met zijn c-pion naar voren, zich niet realiserend dat deze ook en passant genomen kon wor den, dus pionverlies. Leon wist een langdurig initiatief op de koningsvleugel te ontwikke len. Deze sloeg nog niet door; wit dreigde van alles, maar ook Leon hield zijn zaakjes onder controle. In de counter tenslotte wist Leon de witte koning in een matnet te diijven. Geen onverdienstelijk debuut van beiden! Adam van Huizen en Hans van Meenen ble ven op remise steken. Een onderhoudende partij, ontstaan vanuit de Aljechin-verdedi- ging, waar het evenwicht nergens echt ver broken werd. Dat vonden de heren kennelijk ook en gaven elkaar de hand. Dezelfde uitslag bij Wim van Geelen en Peter Klink; een aangenomen damegambiet waar zwart zich degelijk opstelde zodat er voor van Geelen niet veel eer aan de stelling viel te behalen. Na wat grootscheepse ruilen bleef de stelling in evenwicht en zonder zwaktes, zodat remise een logische uitslag was. Willie Koole-Tanis vocht een zwaar gevecht uit met Jan Verzijden. Een Italiaanse partij waarin wit ietsje voordeel had, maar niet genoeg om Jan te verontrusten. Toen de stel ling helemaal gesloten was, vonden beiden het welletjes en ook hier werd de vrede gete kend. Krijn van der Wende mocht het opnemen tegen Karel d'Hond. Een Schotse partij (een oud stokpaardje van Krijn) wat Karel nog niet in zijn jonge caniere als schaker was tegengekomen. Maar ondanks het gebrek aan openingskennis zette hij de partij goed op en leek zelfs in het voordeel te komen, totdat hij een loper weggaf. Met dat soort presentjes wist Krijn wel raad en het punt werd soepel binnengehengeld. Maar Karel heeft aange toond veel te begrijpen van het koninklijke spel, dus niet getreurd. Eeuwit Santifort kwam niet verder tegen Peter Derrez; op zich niet slecht, maar de stelling leek optisch beter voor Eeuwit. Waar schijnlijk teveel respect voor Peter, want in de gezellige kout achteraf bleek er voor wit nog wel kansen te zijn in het eindspel. Gert-Jan Zonneveld en Wilko Breen brach ten ook in rap tempo een Gesloten Spanjaard op het bord; een te optimistische voortzet ting van Gert-Jan leverde Wilko een pion op, maar wit had zeker compensatie in het betere stukkenspel. Gert-Jan rook zijn kans en offerde een kwa liteit om via een lastige penning op de dame een stuk te kunnen winnen. Helaas voor hem had Wilko net iets verder gekeken en wist hij zijn verdediging gesloten te houden. In een spannende fase koos Gert-Jan niet voor de meest optimale voortzetting en raakte hij door een mooie combinatie van Wilko uitge teld. Frans Troost vloog de regerend kampioen van De Pionier uit Hellevoetsluis Jan van Dam al vrij vroeg naar de strot met een wel haast klassiek loperoffer op h7. Jan nam het stukoffer aan en moest zijn koning door een mijnenveld in veiligheid brengen, wat hem goed afging. De witte aanval bloedde dood en uiteindelijk woog het stuk meer voor zwart zwaarder in het eindspel. Tot slot de partij tussen Arie Baas en Wil lem-Jan Tanis. Arie opent sinds kort met d4 i.p.v. zijn vertrouwde e4 en er kwam een damepionspel op het bord wat nogal gecom pliceerd leek door de vele stukken die zich op een beperkt aantal velden bevonden. Arie snoepte een giftige pion van Willem-Jan, die middels een paardschaak een kwaliteit wist binnen te halen. Daarna ging het van kwaad tot erger en werd Arie uiteindelijk pardoes matgezet. Organist Jaap Kroonenburg is zaterdagavond 17 september te gast in de Singelkerk te Rid derkerk. Hij bespeelt deze avond het beroem de Van den Heuvelorgel, waarop hij een aantal interessante werken zal laten horen. Het pro gramma, dat een hommage aan Feike Asma zal zijn, vermeldt naast werken van Asma ook orgelliteratuur van Guilmant, Thalben-Ball, Borowski en Andriessen. Het concert vangt aan om 20.00 uur. De kerkdeuren gaan om 19.30 uur open. Na afloop is er voor de bezoe kers gelegenheid om de organist persoonhjk te ontmoeten; ook zijn er dan CD's van hem verkrijgbaar. De entree bedraagt 5, kinderen tot 12 jaar mogen gratis naar binnen. OUDDORP - Woensdag, 19.30 uur, stud. A.J. de Waard. NIEUWE-TONGE-Donderdag, 19.30 uur, ds. F. Mulder. chr. streekblad op gerefonneerde grondslag voor de zuid-hollandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaatscliappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)471020 Fax (0187)485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13. Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)471020 e-mail: Algemeen(tt)gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0.29; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. VUlerius, tel. (0187)471022, e-mail: J.ViIlerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,50 Per halfjaar €18,50 Per Jaar 36,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 De afgelopen 18 jaar werd de sponsorloop voor Unicef gelopen op ISjuni. Vanwege het feit dat Unicef al 50 jaar actief is in Neder land, wordt aan alle kinderen in Nederland de gelegenheid geboden om allemaal in het zelfde weekend te lopen voor het goede doel. Dat betekent voor de regionale loop dat die gehouden wordt op zaterdag 1 oktober 2005. Dat is een hele verandering, maar komt wel licht tegemoet aan de klacht die wel eens gehoord werd dat het voor de vakantie op de basisscholen al erg druk is met de activitei ten. Bovendien worden in de maand juni op Goeree-Overflakkee ook allerlei zaterdagac tiviteiten georganiseerd. Wijna Westra ver telt hierover op dinsdag 13 september tussen 18.00 en 19.00 uur in het programma 'Met Wie???' op Radio Flakkee. De presentatie is in handen van Carla Hersbach. De herhalin gen zijn woensdag om 18.00 uur en donder dag om 15.00 uur. STAD AAN 'T HARINGVLIET - Uitslag van de dressuurwedstrijd voor pony's, proef F2, gehouden op zaterdag 10 september jl. in Manege Oostmoer, Oostmoersedijk 2a te Stad aan't Haringvliet. Voor deze proef dient een minimaal aantal punten behaald te wor den van 210. Annemarieke v. Bloois, Misty, 246 pnt; Leanne v. Lenten, Tazz, 244 pnt; Amber v. Gameren, Saartje, 242 pnt, tevens diploma F2 behaald; Mirjam de Jongh, Saartje, 237 pnt; Roxanne Pieterse, Tazz, 237 pnt, tevens diploma F2 behaald; Denise de Wit, Karine, 236 pnt; Anne Elsbeth v. Duijn, Karine, 235 pnt; Fiona Trommel, Passoa, 233 pnt; Rebecca de Ruiter, Rody, 233 pnt; Ilse den Haan, Saartje, 229 pnt; Isabelle Mansueti, Sterte, 229 pnt; Britl de Waal, Karine, 228 pnt, tevens diploma F2 behaald; Charlotte Schipper, Snoopy, 226 pnt; Michelle Roe land, Dynamite, 225 pnt; Odile Aarts, Spik kel, 225 pnt; Melissa Wesdijk, Fame, 224 pnt; Lynn Krijgsman, Rody, 223 pnt; Yara Geelhoed, Dopette, 222 pnt; Neline Keizer, Bennie, 222 pnt; Savannah Lips, Tirza, 222 pnt; Lotte v.d. Nieuwendijk, Tirza, 220 pnt; Winona Dingemans, Fame, 220 pnt; Antoine V. Halum, Sterre, 219 pnt, tevens diploma F2 behaald; Peter Witvliet, Tazz, 211 pnt. Wonend en werkend in Goedereede is Hans Dolieslager in ons land en daarbuiten een begrip. Enkele jaren geleden presenteerde hij zelfs een cursus over schilderen op de TV. Hij is verslingerd aan het landschap op de Kop van Goeree en beeldt dat op zijn eigen zeer herkenbare manier uit. Wat bezielt hem om datgene te doen wat hij doet en op de manier waarop hij het doet? En wat trekt hem zo in Goeree? Cees Briek probeert het te weten te komen in het programma 'Uit de Kunst' op Radio Flakkee. Het programma wordt uitgezonden op donderdag 16 septem ber tussen 20.00 en 21.00 uur. De herhaling is op donderdag 29 september tussen 21.00 en 22.00 uur. Wesdorp gaat de gemeenteraad van Oude- Tonge verlaten omdat hij in Stad aan 't Haringvliet gaat wonen. Door de verhuizing heeft hij zijn eerste raadsperiode niet geheel uit kunnen dienen. Ter gelegenheid van het afscheid van Wesdorp prees burgemeester Van Pelt de inzet van het gemeenteraadslid. "U bekleedde kalm en gericht het voorzitter schap van de Commissie Maatschappelijke Aangelegenheden". De raadsvoorzitter sprak de verwachting uit dat men in de buurge meente snel op de hoogte zal zijn van Wes- dorps politieke aspiraties. "Wellicht komen we elkaar dan weer tegen". Met het overhan digen van een boeket bloemen werd Wesdorp dank gezegd voor de fijne samenwerking. Voor het nieuwe VVD-raadsIid Van Noordt had Van Pelt de boodschap dat in de politiek geldt dat de eerste honderd dagen belangrijk zijn om in de politiek te wennen. Hij rekende voor dat Van Noordt niet veel meer dan deze honderd dagen de gelegenheid zou hebben, als het kerstreces en de verkiezingscampagne van de raadsperiode wordt afgetrokken. Heeft u dat ook wel eens? U ziet een ander met een mooie ketting aan, en denkt: 'zoiets zoek ik nu eigenlijk ook'Heeft u er dan wel eens aan gedacht dat u zélf een sieraad zou kunnen ontwerpen en maken? Wanneer u meedoet aan de 'Sienadenworkshop' kunt u zelf een prachtig sieraad maken. Helemaal wat u zelf wilt. De kleur en het te gebruiken materiaal kunt u zelf bepalen. Tijdens de workshops worden verschillende technieken uitgelegd. Zo leert u sluitingen aanzetten, kettelen, rij gen, etc. Er wordt gewerkt met verschillende materialen: glazen kralen, hangers, strass, parels, metalen kralen en ornamenten. Ook is het mogelijk om er een bijpassende armband en/of oorbellen bij te maken. De eerstvolgende workshops zijn op woens dag 21 september en woensdag 12 oktober in Stellendam, maar gaan alleen door bij een minimum aantal deelnemers van 8 personen per avond. De avonden beginnen om 19.30 uur. De workshop kost 10. Dit bedrag is inclusief de basismaterialen, zoals nietstiften, kettelstiften, ringetjes, kalotjes, knijpkraal- tjes, etc., maar exclusief kralen, hangers, jas- seron, draad, veters, etc. En lijkt het u een leuk idee om een workshop te organiseren voor bijvoorbeeld collega's, een groep vriendinnen of de personeelsver eniging, dan kan dat ook. De workshop wordt dan op locatie gegeven, mits het minimum aantal deelnemers 10 is en maximaal 20. De workshops worden gegeven in de regio Goe ree-Overflakkee, Hellevoetsluis, Brielle en Oostvoorne. Voor meer ideeën kunt u kijken op website: www.bijebijoux.com. Voor opgave of meer informatie kunt u bellen naar Beij Bijoux Stellendam, tel.: (0187) 493876 of mailen naar: bijebijo@bijebijoux.com. Het eerste team van Good Luck 1 begon gehavend aan de tweede competitiewedstrijd van het seizoen. Men kon tijdens de uitwed strijd tegen Stormvogels uit Westkapelle niet beschikken over Jeroen Kars en Nico Overduin. Zij werden vervangen door René de Bakker en Maarten Vijfhuize. Tijdens de eerste minuten was er sprake van een gelijk opgaande strijd en beide ploegen zochten naar de goede kansen. Na een vroege voorsprong van 0-1 voor Good Luck kwam Stormvogels terug via twee strafworpen. Al snel werd duidelijk dat er deze wedstrijd sprake was van een zeer streng leidende scheidsrechter. Voor de minste of geringste overtreding werd al een strafworp gegeven. Good Luck bleef echter uitgaan van eigen kracht en pakte steeds een voorsprong van twee doelpunten. Het tweede aanvalsvak had echter moeite men scoren en kon de voorsprong niet ver groten. Hierdoor kon Stormvogels steeds weer langszij komen. Vlak voor het rust- signaal had Good Luck een voorsprong van 5-7 en had men de wedstrijd redelijk onder controle. In de laatste minuut voor rust gaf de scheidsrechter opnieuw een strafwoip aan Stormvogels, wat zeker volgens de spelers van Good Luck onterecht was. Dit buiten kansje werd benut door Stormvogels en de voorsprong liep weer terug. Tijdens de rust werd voornamelijk aandacht besteed aan de eigen disciphne en het niet reageren op de beslissingen van de scheidsrechter. Helaas resulteerde dit de tweede helft niet in beter en rustiger korfbalspel. Veel spelers van Good Luck missen momenteel de vorm en hierdoor worden kansen niet benut. De gehele tweede helft was het spelbeeld gelijk. Good Luck had een kleine voorsprong en Stormvogels kwam even later weer langszij. Dit spelbeeld ging op tot 10-10 en er waren nog enkele minuten te spelen. De aanval van Good Luck ging op dat moment iets te geforceerd op zoek naar een doelpunt, terwijl Stormvogels rustig bleef zoeken. In de laatste minuut resulteerde dit opnieuw in een strafworp en leek Storm vogels er zelfs nog met de volle winst van door te gaan. Gelukkig voor Good Luck werd deze strafworp gemist en bleef de eindstand 10-10. Een teleurstellend resultaat en extra zuur was het feit dat van de 10 doelpunten van Stormvogels er 8 vanaf de strafworpstip waren gemaakt. Doelpuntenmaker(s): Marcel Kievit (3), Britt Abbas (2), Liesbeth Los (1), Petra van der Valk (1), Maarten Vijfhuize (1), Rene den Bakker (1) en Jan-Willem de Vos (1) SOMMELSDIJK - Bij gelegenheid van Open Monumentendag vonden in Sommelsdijk op steenworp afstand van elkaar twee officiële handelingen plaats, geconcentreerd rond het oudste gedeelte van dit dorp. Allereerst vond de oplevering plaats van de renovatie van de historische begraafplaats, gele gen achter zowel de Hervormde kerk als het Streekmuseum; een klein uur later gevolgd door de presentatie van de heruitgave van het boek 'Van West- voorne tot Sint Adolfsland' door histo rische vereniging 'De Motte'. Tekst en foto's: Hans Villerius Terwijl zaterdagmorgen een vriendelijke nazomerzon het historische dorpscentrum in een warm licht zette en de oude geveltjes prachtig werden verlicht, trokken regelmatig belangstellenden lichting Kerkstraat, Sint Joris Doelstraat, Enkele Ring of Dubbele Ring. De één kwam om de knusse sfeer van het Streek museum (nog) eens te proeven. De ander had een prachtige oude grammofoon en wilde wel eens weten op welke waarde antiquair Piet Krijgsman het bijzondere ding schatte - die zat daar deze dag speciaal voor in 'Groot Rapenburgh', recht tegenover het Streekmu seum. Weer anderen hepen het ruime kerkge bouw van de Hervormde gemeente binnen, van waaruit de gehele dag door orgelmuziek naar buiten klonk. En nog weer anderen foto grafeerden de historische, dikwijls mooie en zeer statige gevels in de oude omgeving. Eén van de meest in het oog springende gevels is wel die van het - van prachtige wapenschil den voorziene - gebouw 'De Doele' aan de St. Joris Doelstraat, dat ook ter bezichtiging open stond. En het was tegen tien uur in de ochtend dat ook hier verscheidene belangstellenden op af kwam. Maar zij kwamen wel héél gericht. Ze waren zelfs uitgenodigd. Al heel wat keer tjes hadden velen van hen in de achterliggende tijd bijzondere inspanningen verricht om één heel speciale plek in het oude Sommelsdijk een flinke opknapbeurt te geven: de histori sche begraafplaats, op de plek van het vroe gere koor van de Hervormde kerk. Al jaren- en jarenlang lag het daar schijnbaar afgesloten van de rest van de wereld. Een heel besloten plek, waar het groen weelderig tierde: vlier, klimop, braam, hoog gras en geboomte. Op zich niet lehjk om te zien, maar toch was het niet anders dan opschot en wildgroei - een bewijs dat in de loop van vele jaren het onder houd er niet meer zo werd uitgevoerd dan ooit gebeurde, toen het gebied meer open was en zichtbaar vanaf de straat. Bovendien verkeer den diverse grafstenen in een desolate staat: gescheurd of in meerde stukken uiteen, of ze stonden in een vreemde positie, of de belet tering liet aan duidehjkheid te wensen over. Piëteitvol kon het dan ook niet meer worden genoemd om zó een oude begraafplaats erbij te laten hggen. En zo dachten meerderen erover. Vanuit betrokken partijen werd een werkgroep samengesteld, diverse besprekingen werden gevoerd, er werd tot plan- en besluitvorming gekomen, draagvlak, medewerking en (vrij- wilhge) medewerkers werden er gevonden, en uiteindelijk werden de handen uit de mou wen gestoken om de historische begraafplaats weer een waardige hoedanigheid te geven. Vee! werk werd er verzet en de renovatie is bijna voltooid. In Eilanden Nieuws van vorige week dinsdag heeft u over dit alles reeds uit- voeiiger kunnen lezen. En toen zaterdagmorgen de groep genodigden naar De Doele was gekomen, om de afsluiting van de renovatie bij te wonen, ging ook de heer Hans Kastelein van de Stichting Maat schappelijk Belang, nog eens nader op een en ander in. Maar ook gaf hij aan dat nog niet alle werkzaamheden zijn voltooid. Er zijn wel bomen gerooid, maar er moeten er ook weer twee worden gepoot. En ook het weinig smaakvolle gaashek, dat nu de begraafplaats om de kerk nog afscheidt van het voetpad tus sen de begraafplaats en de bebouwing daarom heen, zal te zijner tijd nog worden verwijderd - pas als de tegen het hek geplante haagbeuk De opleveiiiii; van tic renovatie van de lüsiuiisclie hegraafplaats werd met een handdruk hezci^eld. links Hans Kastelein en rechts André Lugtenhurg. Ook de grafkelder van de familie Van Aerssen was deze dag geopend. Pau Heerschap (l.) heeft zojuist het eerste exemplaar van het opnieuw uitgegeven boek 'Van Westvoorne tot Sint Adolfsland' overhandigd aan Rias Olivier. voldoende hoog is gegroeid. "En wie weet", zo suggereerde Kastelein, "moeten we voor dat voetpad nog eens een naam verzinnen. Een bijzonder woord van dank sprak hij uit aan allen die eraan hebben bijgedragen dat de begraafplaats er nu weer netjes bij hgt. "Alles is in goede harmonie gebeurd, en ook werd er goed meegedacht." Eén naam werd echter in 't bijzonder genoemd: die van de Middelhar- nisse ondernemer Cor Wagemaker. Want hij is het die vanuit zijn bedrijf, Wagemaker Mar mer en Graniet, geheel belangeloos diverse onderdelen - zoals steunen en sokkels - ter beschikking heeft gesteld waai'door meer dere grafstenen overeind worden gehouden. Afsluitend werd een bezoek gebracht aan de historische begraafplaats en bezegelden Hans Kastelein en de voorzitter van de werkgroep GOEDEREEDE - Ook in Goedereede sioriC; tijdens de Opc.; ...v,..umentendag het thema 'Religieus Erfgoed' centraal. Op verschillende manieren werd aandacht geschonken aan dit nationale thema. In Hotel 'De Gouden Leeuw' hield de heer Louis in de Pausenkamer een lezing over de enige Nederlandse Paus, die ook in Goedereede en Ouddorp werkzaam is geweest. Verder was de Hervormde kerk open voor bezichtiging en werden er verschillende concerten gehouden. In de Toren van Goedereede was er naast een fluit- en clavecimbelcon- cert ook een optreden van een Gregoriaans Monnikenkoor. Op de foto verlaten de monniken de Toren na het concert. (Foto: Adri van der Laan) Renovatie, André Lugtenburg, de oplevering met een stevige handdruk. Terwijl aan de éne zijde van ruïnemuur, die dé achterzijde van het Streekmuseum vormt, de begraafplaats nog werd bezichtigd - ook de grafkelder van Van Aerssen was voor deze bijzondere gelegenheid geopend, vond aan de andere zijde van die muur, binnen in het Streekmuseum, een andere officiële handeling plaats. Daar werd de heruitgave gepresenteerd van het waardevolle boek 'Van Westvoorne tot Sint Adolfsland', dat een standaardwerk vormt op het gebied van de geschiedschrijving van Goeree-Overflakkee. Toen de historische vereniging 'De Motte' tien jaar bestond, werd dit boek al uitgegeven, ter gelegenheid van het jubileum. Jarenlang inmiddels was het boek al uitverkocht, maar de vraag ernaar bleef. En nu, 25 jaar later, heeft het bestuur van de ver eniging ter gelegenheid van het vijfendertig jarig jubileum besloten om het boek opnieuw uit te geven. De heruitgave werd gedrukt bij drukkerij Gebr. de Waal te Sommelsdijk en afgelopen zaterdag kon het in het Streekmu seum worden gepresenteerd. De omslagil lustratie, destijds speciaal voor dit boek ver vaardigd door Rien PoortvUet, siert ook deze uitgave weer. En tussen de voor- en achterkaft herbergen de pagina's weer dezelfde schat aan gegevens en informatie over de ontstaansge schiedenis van Goeree-Overflakkee. Het boek - met een beperkte oplage - kost 15,- en is vanaf heden te koop bij de plaatselijke boek handel en het Streekmuseum te Sommelsdijk. Leden van 'De Motte' krijgen reductie. Voorzitter van 'De Motte' Pau Heerschap pre senteerde het eerste exemplaar en overhandig de dat aan oud-voorzitter en mede-oprichter van de verenigmg Rias Ohvier uit Zoetermeer. Die prees 'De Motte' als een instituut dat niet meer weg te denken is op Goeree-Overflak kee. En ook wethouder G. de Jong van de gemeente Middelharnis, eveneens bij de pre sentatie aanwezig, sprak zijn waardering uit vc)or hen die zich inzetten voor cultuurhistorie. Hij zegde toe dat de gemeente, in samenwer king met de andere eilandelijke gemeenten, aandacht zal hebben voor cultuur en cultuur- histoiisch erfgoed. Naast zoveel mooie woor den had Mottevoorzitter Pau Heerschap echter ook een dissonant in het geheel. De vereniging wordt namelijk geplaagd door het feit dat ze niet over een eigen werkruimte beschikt. Maar wie weet, misschien doet de door de wethou der beloofde aandacht van de gemeente(n) hier nog eens goed aan.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2006 | | pagina 8