Innovatieplatform Kop van Goeree vol ambitie van start Gouden erepenning voor scheidend wetliouder Andries C. Sinke en M. v.d. Klooster ereburger van Ladek Zdroj innaard treekblad op gereformeerde grondslag de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Gemeentebestuur roept op: Laat MAVO-gebouw met rust! Waardering voor jarenlange inzet bijzonder beloond GOEDEREEDE - Het Innovatieplatform Kop van Goeree is vrijdag 17 maart officieel van start gegaan. Het platform, dat een uniek samenwerkingsverband is tussen ondernemers en de gemeente Goedereede, zal een economische visie opstellen en concrete aanbeve lingen aan alle belanghebbenden doen om de economie op de Kop van Goeree een impuls te geven. Hierbij staan Visie, Innovatie en Profiel centraal. Samenstelling Innovatieplatform Resultaten op korte termijn zichtbaar Collegevorming Middelharnis vordert Visser Visser BARENDRECHT «TEL 0180-642 111 MIDDELHARNIS'TEL 0187-617 300 GOUDA «TEL 0182-358 235 BARNEVELD* TEL. 0342-405 140 Portefeuilleverdeling nieuw college Dirksland Vrijdag 24 maart 2006 78e jaargang nr. 7493 Burgemeester Van Pelt heeft zojuist de gouden erepenning uitgereikt aan vertrekkend wethouder Nico Andries (l.), wiens vrouw Geertje toekijkt. (Foto: Hans Villerius) OOSTFLAKKEE - Een gouden ere penning wordt in de gemeente Oost- flakkee niet dikwijls uitgereikt, maar vorige week vrijdagmiddag kreeg wetliouder N(ico).C.A. Andries liem overliandigd. Tijdens een receptie, liem aangeboden door de gemeente Oostflakkee, nam Andries er afscheid als wethouder Ruimtelijke Ontwik keling en Volkshuisvesting. En als blijk van waardering voor zijn grote inzet - vele projecten in de gemeente zijn door zfjn toedoen gereah'seerd - én om zijn grote maatschappelijke betrokkenheid heeft de gemeente besloten hem de gouden penning toe te kennen, die burgemeester Van Pelt hem vrijdagmiddag wat graag over handigde. door Hans Villerius Gedurende niet minder dan 26 jaar heeft Andries zich zeer ingezet voor hel CDA. Voor deze partij kwam hij in 1990 in de gemeenteraad van Oosttlakkee en werd hij in 1994 wethouder RO. Dat is hij twaalf jam- lang geweest, 't Is dun ook niet voor niets dat gemeentesecretaris Hans Brouwer van Oosttlakkee bij Andries' afscheid opmerkte dat een hele generatie ambtenaren in het gemeentehuis te Oude-Tonge nooit een andere wethouder R.O. heeft gekend. "Zijn vertrek betekent eigenlijk een breuk in het dagelijks leven", zo gaf Brouwer aan. Als het aan Andries zelf gelegen had, was er vorige week helemaal geen afscheidsreceptie geweest. Immers, die poespas hoeft voor hem niet zo nodig. Bovendien vindt hij het heel normaal als je wat voor de samenleving doet, ook als dit betekent dat je raadslid of zelfs wethouder wordt. Als daarvoor een beroep op je wordt gedaan, doe je dat gewoon; dan houdt dat geen bijzondere inspanning in. Zo tekende burgemeester Van Pelt het vertrek kende collegelid vrijdagmiddag tijdens de receptie. Niettemin vond Van Pelt het wel zo gepast om de vele relaties, met wie de scheidende portefeuillehouder zo lange peri ode te maken heeft gehad, de gelegenheid te geven oin afscheid van hem te nemen. En zo gebeurde ook. Van Pelt kenschetste Andries als een "fijne collega", die altijd in de lijn heeft gewerkt die hem eigen was: duidelijk, transparant, een ieder op gelijke wijze behandelend, uit sluitend binnen de kaders van wet- en regel geving, maar daarbinnen wél de grenzen van het mogelijke zoekend voor de burgers. Ove rigens was Andries niet alleen wethouder, maar werd hij bij zijn komst in het college in 1994 meteen ook loco-burgemeester - een functie die hij onmiddellijk te vervullen kreeg wegens het vertrek van de toenmalige burgemeester. Namens de gemeenteraad sprak ook Ria van Rossum-Gortzak haar vertrekkende partij genoot toe. Zij zal hem blijven herinneren als iemand "met grote kennis van zaken, die weet waarover hij praat, iemand die z'n rug recht houdt, integer, loyaal maar ook weer niet té aiTiicaal. Een wethouder die zich ook echt aan de wet houdt, zonder valse toezeg gingen te doen. Bovendien een echte CDA- er, voor wie het christen zijn belangrijk is", zo sprak ze. En Andries zelf? Hij dankte de sprekers voor al die goede woorden en blikte nog eenmaal terug op z'n bestuurlijke periode Oostflak kee en alle veranderingen die hij daarin heeft zien voltrekken. Maar hij verzekerde ook dat 'ie - nu hij zowel bij de gemeente als bij z'n werkgever met pensioen gaat - niet achter de geraniums te vinden zal zijn. In ieder geval en ondanks z'n afscheid is hij nu nog demis sionair wethouder, totdat er een nieuw col lege is gevormd. Gebruikt was nog nooit zo nieuw. Ontdek 't bij uw G2-deo(er of fcijfc ofvast op www.op«fnteuws.ni Knöps BV - Langeweg 113 - 3245 KG - Sommelsdijk - 0187 476767 Akkerdoas BV - Kloosterweg 2 - 4317 AL - Noordgouwe - 0111 401347 MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop von uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 STELLENDAM - De mate waarin vandalisme toeslaat bij het MAVO- gebouw te Stellendam grenst aan het onwaarschijnlijke. Het college is zeer teleurgesteld over het feit dat kenne lijk een betrekkelijk kleine groep jon ge mensen uit Stellendam er plezier in schept om de ramen in te gooien en in en om de school veel troep te maken. Deze acties maken dat de verbouw van een andere school, CNS Zomerland, moeilijker gaat worden en mogelijk onnodige vertraging op gaat lopen. Het beschikbaar stellen van een deel van de MAVO aan de CNS maakt het mogelijk dat de CNS een noodzakelijke verbouwing kan realiseren. Maar dan moet de MAVO natuurlijk wel voldoende geschikt zijn om tijdelijk kinderen en hun leerkrachten adequaat te huisvesten. Door het toegeslagen vandalisme is dit echter niet mogelijk. Het college heeft, in overleg met het bestuur van de CNS, besloten om nu z.s.m. de schade aan de te gebruiken schoollokalen te herstellen. Er zullen dus (on)nüdige kosten moeten wor den gemaakt om de school weer op een ver antwoord niveau te krijgen. Het idee dat de MAVO zomaar leegstaat in afwachting van sloop, klopt dus niet. Het college doet dan ook een dringende oproep aan de inwoners van Stellendam om de school en de omgeving in ordelijke staat te houden, zodat de inves teringen die nu gedaan worden om de school tijdelijk op te knappen, niet voor niets wor den gemaakt. Er wordt nu een plan opgesteld dat de verhuizing van een deel van de CNS- kinderen naar de MAVO direct laat aanslui ten op de opknapbeurt. Dit om te voorkomen dat leegstaande en net opgeknapte lokalen wederom last krijgen van vandalisme. De stedenband tussen Ladek Zdroj en de gemeente Goedereede heeft tijdens het laatste bezoek aan Polen een bijzondere en extra inhoud gekregen. De reis stond in het teken van twee zaken. In de eer ste plaats een uitwisseling van en met de jeugdbrandweer van Ouddorp. En in de tweede plaats de overdracht van de band die tussen Ladek Zdroj en Goedereede bestaat van voormalig burgemeester Sinke naar burgemeester G. v.d. Velde- de Wilde van de gemeente Goedereede. Vandaar dat beide burgemeesters met hun partners, de brandweercomman dant van Goedereede M. v.d. Klooster, de gemeentesecretaris R. Heintjes en de jeugdbrandweer van Ouddorp met hun leiding, de Goereese delegatie vormden. De band tussen Ladek Zdroj en Goedereede gaat terug na;ir 1997. Toen was er in dat deel van Polen een watersnood die de gemeentebe sturen op het eiland Goeree-Overflakkee ertoe hebben gebracht om verschillende gemeenten in die regio te gaan ondersteunen. Zo ook Goedereede. In eerste instantie ging het om hulp bij het herstellen van enkele bruggen in de Poolse plaats Konradov. dat deel uitmaakt van de gemeente Ladek Zdroj. Vanaf het pril le begin van de contacten en ontmoetingen waren de heren Sinke en Van der Klooster actief betrokken. Al snel bleek dat de band die tot stand kwam er één werd van hartelijk heid en vriendschap, gekoppeld aan uitwis seling van kennis en ervaringen. In de jaren dat de band nu bestaat heeft de persoonlijke De heren Sinke (I.e» Van der Klooster (r.) hebhen zojuist het erebiirgersciuip ontvangen uit Imnden van burgemeester A. Szmidt vciu Ladek Ziiroj (Polen). inzet van de heren Sinke en Van der Klooster op veel waardering kunnen rekenen van de Poolse collega gemeentebestuurders en leden van de vrijwillige brandweer. Zo hebben er uitwisselingen over en weer plaatsgevonden waarbij Poolse delegaties naar Goedereede zijn gekomen om hier kennis te maken met het werk van de brandweer en opzet van bijv. een VVV. Polen heeft de contacten bijzonder gewaardeerd omdat het hen hielp om de zaken in eigen gemeente beter te gaan regelen. Tijdens de laatstgehouden reis heeft de heer Sinke officieel en persoonlijk de bestuur lijke contacten tussen Goedereede en Ladek Zdroj overgedragen naar burgemeester Van de Velde-De Wilde. Ook kondigde de heer Van der Klooster aan dat hij als commandant van Goedereede eind 2006 zijn werkzaamheden De lede II I liel I <inc'l'lull<iri Een heldere Visie, Innovatief denken en een duidelijk Profiel zijn nodig om de lokale economie op de Kop van Goeree te stimuleren. Het initiatief hiertoe is genomen omdat de economie op de Kop van Goeree onder druk staat. Dit komt onder andere doordat oorspron kelijke economische functies aan betekenis verliezen. Ook wordt de concurrentie uit zowel binnen- als buitenland steeds groter. Het is daarom hard nodig een kwaliteitsslag te maken ten aanzien van het toeristisch-recreatief product (ook wat betreft het onderscheidend ver mogen). Het toeristisch-recreatief product speelt hierin een centrale rol. Betrokkenheid en verbondenheid van diverse andere sectoren, zoals bijvoorbeeld vi.s.serij, landbouw en dienstverlening is voor het initiëren en uitwerken van de plannen van groot belang. In een profiel wordt de basis omschreven en vastgelegd. Dit profiel bevat keuzes ten aanzien van doelgroep, sfeer, uitstraling etc, die bepalend zijn voor hel imago van de Kop van Goeree. Op basis van dit profiel zal er een visie worden opgesteld waarmee op de middellange tot lange termijn gekeken wordt naar de toekomst van de Kop van Goeree. Een middel dal hierbij centraal staat, is innovatie. Innovatie betekent vernieuwing of verbetering. Door middel van innovatie kan gewerkt worden aan onze eigen unieke concepten, producten en diensten. Hiermee wordt koji van Ci'^ivc. tj.'io. I.Ku i clUri het onderscheidend vermogen van de Kop van Goeree versterkt, de economie gestimuleerd en een goede basis gelegd voor de toekomst. Het Innovatieplatform telt 11 personen en wordt gevormd door onder nemers, ondernemersverenigingen en de gemeente Goedereede. Voorzitter van het platform is ir. Marike van Lier Leis. Marike van Lier Leis is oud-directeur van Schiphol en onder andere lid van het landelijk Innovatieplatform en lid van de raad van commissarissen van KPN en de United Service Group. In 1998 werd zij Zakenvrouw van het Jaar. De overige leden van het platform zijn: Arno Ammerlaan (Rabobank Goeree-Overflakkee), Kees van der Bok (Ondernemers vereniging Ouddorp), Peter Grinwis (VVV Ouddorp aan Zee) Rudie Heintjes (Gemeente Goedereede), Ludovic den Hollander (Recrea tiepark De Klepperstee), Cocky Keijzer (Empress Communication), Patrick Polie (Veero), Anne-Marie van Seters (Ondernemersvereni ging Stellendam), René Wissekerke (Ondernemersvereniging Goede reede) en Matthijs Zeelenberg (Zeelenberg Architectuur). Doel van het Innovatieplatform is om op korte termijn met zichtbare en concrete resultaten te komen. Binnen twaalf maanden hoopt het Innovatieplatform een complete visie te presenteren, maar al eerder zullen de tussentijdse resultaten van het platforin gepresenteerd wor den. Door middel van de website hmovatiefgoeree.it! zijn de plannen en projecten te bekijken en te beoordelen. Op deze website kunt u tevens üw ideeën over de ontwikkeling van de Kop van Goeree kwijt. In het Innovatiecafé kunt u met anderen praten over innovatie, ver nieuwingen de vier gekozen thema's. Tevens kunt u zich hier aanmel den voor het digitale magazine (E-Zine) 'Innovatief Goeree'. zal neerleggen. Voor de Poolse gemeentebe stuurders werd dit moment aangegrepen om de waardering voor het werk en de inzet van Sinke en Van der Klooster zichtbaar te maken. Tijdens een indrukwekkende officiële bijeen komst met de gemeenteraad van Ladek Zdroj werden zowel Sinke als Van der Klooster officieel gehuldigd tot ereburger van Ladek Zdroj. Hoe bijzonder deze gebeurtenis eigen lijk was, werd duidelijk tijdens het officiële deel van de huldiging. Niet alleen werden tij dens de bijeenkomst de volksliederen van Nederland en Polen gespeeld, maar ook droeg de burgemeester van Ladek Zdroj, de heer A. Szmidt, hierbij zijn ambtsketen, een gebaar dat in Polen zeer uitzonderlijk is. Ook werd tijdens de bijeenkomst duidelijk dat de beide Nederlandse ereburgers nog slechts de 5e en 6e ereburger van deze gemeente zijn. Navraag maakte duidelijk dat het eerste ereburgerschap ooit werd uitgereikt aan M. Havel, president van Tsjechië! Het zijn van ereburger van Ladek Zdroj maakt dat er voor deze gemeente twee ambassadeurs bij zijn gekomen. Mensen die de warmte heb ben ontvangen van de Poolse gemeenschap en die het verdienen om deze uit te dragen. Deze boodschap zuilen zowel Sinke ais Van der Klooster zeker over kunnen bfengen aan een ieder die ervoor open staat. Nu de bestuurlijke overdracht van de ste denband met Ladek Zdroj een feit is, is het de wens van de Poolse gemeente dat de band \'oort wordt gezet en waar mogelijk verder wordt uitgebreid. Naar aanleiding van deze reis zal burgemeester Van de Velde een reis verslag uitbrengen en een voorstel doen aan de gemeenteraad van Goedereede op welke w ijze daar vervolg aan is te geven. Na de gemeenteraadsverkiezingen van 7 maart jl. is op uitnodiging van PvdA en VDB78 overleg met CDA en VVD gestart om te onderzoeken of het vormen van een college met deze partijen mogelijk zou zijn. De besprekingen hebben geleid tot overeen stemming over een door deze partijen te vor men college. Over de inhoud en de bezetting van de portefeuille van de verschillende wet houders wordt nog overleg gevoerd. Ook zal een collegeakkoord op hoofdlijnen worden geschreven. Naar verwachting zullen eind maart het collegeakkoord en de invulling van de wethoudersposten bekend zijn en heeft de gemeente Middelharnis een nieuw college. REGISTERACCOUNTANTS Het Dirkslandse college van burge meester en wethouders heeft afgelopen dinsdag tijdens de eerste vergadering in de nieuwe samenstelling, de porte feuilles verdeeld, evenals de waarne ming van het burgemeesterschap. Zoals inmiddels bekend, heeft Dirksland drie wethouders aangesteld, te weten de heer P.J. Koningswoud (SGP), de heer G.W. Robijn (PvdA) en de heer J.W. Bruggeman (Chris- tenUnie). De heer Koningswoud heeft de volgende portefeuille toebedeeld gekregen: Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening, Milieu, Recreatie en toerisme. Economische zaken en Monumentenbeleid. Daarnaast is hij aan gewezen als eerste loco-burgemeester. De heer Robijn, tevens tweede loco-burge meester, gaat zich bezighouden met Finan ciën; Openbare werken. Verkeer en vervoer. Beheer gemeentelijke gebouwen en accom- modatiebeleid en Onderwijs. De heer Bruggeman heeft Sociale zaken en werkgelegenheid. Welzijn, cultuur en volks gezondheid in zijn portefeuille en is aange wezen als derde loco-burgemeester. De portefeuille van Burgemeester Stoop blijft onveranderd. Hij blijft zich bezighou den met Algemene bestuurlijke coördinatie, Regiozaken, Personeel en organisatie, Infor matiebeleid, Openbare orde en veiligheid en Voorlichting.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2006 | | pagina 1