498 0?8 Slagerij Floresteijn 'Dirksland is een leefbaar dorp, zorg ervoor dat het zo blijft!' Open dag dagbesteding Zuidwester DUIVELANDS MEUBELHUIS B.V. Tijden Bezoek onze slaapkamerafdeling met 1500 m^ DAMEor.oiDEN Hoe denkt u over integratie? ANNETTE yeillg vlees, een schone zaak! Gepaneerde SCHNITZEL SNIJWORST Uw cadeau of wenskaart van Unicef doet het dubbel goed! Sierfruit en bolchrysanten 10% Korung Rivian hoeden Goewdkoape fekajnsi dichte smieerege lokkeities. Allemaal OPGELET Kwaliteits Controle Runderen Deze week extra voordelig! ikiioRIBKARBONADE5?^ 1 kilo GEHAKT (Halfom)3?^ 500 gram BIEFSTUKREEPJES (gemarineerd)7.^ (uit eigen keuken) UWILT GRAAG: Bekijk collectie en verkooppunten op www.unicefshop.nl of bel 070 333 93 00 uniceff K. C. Mastenbroek provincie HOLLAND Kennisgeving Inspraak startnotitie milieueffectrapportage GROTE KEUZE, EXTRA VOORDELIG U ontvangt nu aan waardebonnen Kom snel passen, wij qn supervoordelig! DIRKSLAND - Het Schelpenpad bij de ingang van de Spuikolk is de meest ideale locatie voor detailhandel in Dirksland. Dat stelt Simone Kiewiet-de Wit, voormalig raadsgriffier van Dirksland, in haar scriptie 'Dirksland, leefbaar zonder winkels?'. Ze noemt het - in combinatie met een Aldi-vestiging en de uitbreiding van het ziekenhuis op het terrein van Le Due - een ide aalplaatje, dat nog helemaal uitgewerkt moet worden. "Echter, de randvoorwaarden en de ruimte is aanwezig om het project uiteindelijk tot een succes te maken." Tegelijkertijd beseft ze dat het voorbereiden en uitvoeren van zo'n plan vele jaren in beslag zal nemen. Winkelaanbod Verbazingwekkend MIDDELHARNIS - Alle Activiteitengroepen van Stichting Zuidwester houden vrijdag 16 september a.s. open huis. Belangstellenden zijn van 13.30 tot 16.00 uur van harte welkom om een kijkje te komen nemen in de verschil lende activiteitencentra en te zien welke activi teiten er voor en door cliënten van Zuidwester worden ontplooid. Ook is er de mogelijkheid om eigen gemaakte producten, zoals zeep, shampoo, badschuim, spiegels, thermometers, vogelhuisjes en nog veel meer cadeauartikelen te kopen. Op zun Oudurps èschreeve. WAARDEBONNEN WAARDEBONNEN bij iedere WAARDEBONNEN WAARDEBONNEN u veranderen opstellingen WHgenstraat 1, OOSTERLAND 30 tienerkamers Telefoon (om) 641213/6415 oe Oude Tiendweg^^' y Krimpen a^d U.HSei^' Tel: 0180-51 3rai Zai\dpad 30 Middelharni Tel:ülS7-48 76 Kerkbuurt 121 Sliedrecht Tel: 0184-42 66 46 HOEDENMODE NffiUW Husqvarna Viking WTERLUDE 445 Computer naaimachine met naaigids en ssssjsssrBjs: PBBMaak een afspraak voor een r" i8§i^ vrijblijvende Demonstratie bij 'VLIETO' Ooitgensplaat --, Tel. 0187 485 222 of zie www.vlieto.nl Ook voor reparatie en onderhoud. 500 gram 100 gram Raadhuisstraat 13, 3253 AN Ouddorp Telefoon (0187) 681348 Afslanken Meer energie Gezondheid verbeteren Aankomen Gratis persoonlijke begeleiding Bel voor advies: Loes for Body Balance Onafhankelijk Herballfe distributeur Nachtijs 26 3245 DG Sommelsdijk Tel. (0187)48 64 99 (06)134 976 47 Itijdens kantooruren) KINDEREN EERST TE KOOP Kelderweg 57 Ouddorp Tel. (0187) 68 27 36 Onderwerp Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben, ten behoeve van een op te stellen Milieueffectrapport, op 9 augustus 2005 een startnotitie ontvangen van waterschap Hollandse Delta voor versterking Flaauwe werk te Goedereede. De zeedijk het Flaauwe Werk voldoet niet aan de veiligheidsnorm en is één van de prioritaire zwakke schakels langs de kust van Zuid-Holland. De versterking van deze zeedijk vindt plaats over een lengte van 2,75 km. Mer op maat Door de provincie Zuid-Holland wordt een "Mer op maat" beleid gevoerd. De grondgedachte hiervan is dat inhoud en procedure worden toegesneden op de belangrijkste gevolgen voor het milieu, de keuzemogelijkheden van de initiatiefnemer en de beleidsvrijheid van de bevoegde instanties. In dat kader achten wij de volgende milieu-aspecten overwegend van belang. Verbetering en versterking van de zeewering is noodzakelijk uit oogpunt van veiligheid. De nabijheid van de gevoelige gebieden, het Habitatgebied Duinen Goeree en het Vogelrichtlijngebied Voordelta, vormen de bijzondere omstandigheden waardoor gekozen is een m.e.r.-procedure te volgen. Procedure Voor dit project zal door het Waterschap Hollandse Delta een planstudie worden opgesteld, dat door Gedeputeerde staten van Zuid-Holland op basis van artikel 7, juncto artikel 20 Wet op de waterkering (Wow), volgens de geldende Besluit-m.e.r. (onderdeel D categorie 12.1) dient te worden goedgekeurd. Ten behoeve van de besluitvorming over de goedkeuring dient door het Waterschap Hollandse Delta een Miheueffectrapport (MER) te worden opgesteld. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland stellen de richtlijnen op waaraan het MER zal moeten worden voldoen. Zienswijzen Een ieder kan tot en met 3 oktober 2005 schriftelijk en/of mondeling zienswijzen over de inhoud van de nog op te stellen richtlijnen naar voren brengen. Schriftelijke zienswijzen kunt u indienen bij het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Postbus 90602, 2509 LP Den Haag, onder vermelding van DGWM 2005/11673. Daarbij kan worden verzocht om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Voor het naar voren brengen van mondelinge zienswijzen kunt u contact opnemen met de mer-coördinator de heer ir. J.W. Grevink, tel.nr. (070) 441 69 36. Inzage De startnotitie voor de m.e.r.-procedure Ugt met ingang van 5 september 2005 tot en met 3 oktober 2005 op werkdagen ter inzage tijdens kantooruren: bij de Directie Groen, Water en Miheu van de provincie Zuid-Holland, kamer D405, Zuid-Hollandplein 1 te Den Haag, tel.nr. (070) 441 78 69; In gebouw De Maas van Rijkswaterstaat, Directie Zuid-Holland, Boompjes 200 te Rotterdam, teLnr. (010) 402 64 02/61 74; In het gemeentehuis van Goedereede, Tramlijnweg 2 te Ouddorp, tel.nr. (0187) 4915 00. Inlichtingen Voor overige inlichtingen kunt u zich wenden tot de m.e.r. coördinator de heer ir. J.W. Grevink, tel.nr. (070) 441 69 36 of tot de projectondersteuner mevrouw J. Barbier, tel.nr. (070) 441 78 69. DWM;394 R NIEUW NIEUW NIEUW NIEUW NIEUW NIEUW R Zandpad 110 (t/o Hema), Middelharnis. Tel. (0187) 48 07 06 N NIEUW NIEUW NIEUW NIEUW NIEUW NIEUW N "Wat is de rol van het voorzieningenniveau, nu en in de toekomst - met een nadruk op detailhandel - voor het leefbaar houden van de kern Dirksland, tot tevreden heid van inwoners, ondernemers en bestuurders?" Dat was de centrale vraag, die Simone Kiewiet zich stelde in de scriptie waarmee ze afstudeerde aan de Bestuurs- academie Tilburg. Ze nam heel wat stukken door, ver geleek de kleine kern Dirksland met andere dorpen, maar sprak ook met tal van betrokkenen, waaronder bewoners. De leefbaarheid, concludeert Simone Kiewiet, wordt bepaald door een combinatie van zaken. "Naast een aangename woonomgeving wordt vooral de aanwezig heid van basisvoorzieningen genoemd als belangrijke factor voor een leefbare, lees 'levendige' kern." Detail handel is een wezenUjk onderdeel van die voorzienin gen. "Hoewel iedereen zijn of haar eigen invulling heeft voor dit begrip, kan geconcludeerd worden dat Dirksland een dorp is waar het goed toeven is. Dirks land is een leefbaar dorp, het belangrijkste is ervoor te zorgen dat het zo blijft!" Om het voorzieningenniveau op het huidige niveau te houden moet het huidige winkelaanbod in stand blij ven. "Dat is alleen mogelijk", stelt Simone Kiewiet, "als de winkels zoveel mogelijk worden gecentreerd en er een trekker aanwezig is waar winkelend publiek op af komt." Daar moet het nodige voor gebeuren, want op dit moment ligt de detailhandel verspreid over het dorp. "Er moet dus een nieuwe, ideale locatie worden gezocht, waar een nieuw winkelgebied ontwikkeld kan worden." Die locatie heeft de voormalige raadsgriffier ook gevonden."Gelet op het feit dat de Aldi (qua soort winkel een trekker) zich wil vestigen in Dirksland, de Cl000 wordt verplaatst naar de Geldersedijk, het zie kenhuis op termijn waarschijnlijk op het terrein van de Le Due gaat uitbreiden, er een haalbaarheidsonderzoek voor de Spuikolk wordt uitgevoerd en het Havenkanaal nieuwe impulsen kan gebruiken, Ugt het voor de hand het gebied aan het Schelpenpad ter hoogte van de Spui kolk opnieuw in te richten voor detailhandel en andere voorzieningen." Dus; geen detailhandel meer in het Hart van Dirksland, waar nu nog onder meer de Cl000 gevestigd is. De ontwikkeUng van een toekomstvisie, liefst in samenwerking met een ervaren organisatie als MKB, is volgens Simone Kiewiet belangrijk. Ze doet de aanbeveling om de Aldi niet te vestigen op de net buiten de kern gelegen locatie 'tankstation', maar dichter bij het Schelpenpad. Dan zouden de ande re winkels meer kunnen meeprofiteren van klanten van de Aldi. "Bekend is dat een discounter de marktpositie van een supermarkt kan versterken, als ze in eikaars directe nabijheid zitten." Vestigt de Aldi zich op de locatie Korteweegje, dan is de verwachting dat klan ten na een bezoek aan de supermarkt direct naar huis gaan, dus zonder dat andere winkels daar voordeel van hebben. Simone Kiewiet schrijft voorts in haar scriptie het ver bazingwekkend te vinden dat de aanwezigheid van een ziekenhuis binnen de dorpskern niet wordt uitgebuit door plaatselijke ondernemers. Zaakjes met cadeauar tikelen en bloemen of lunchrooms zijn er niet (meer), maar zouden in het nieuwe hart van Dirksland, aan het Schelpenpad, zeker niet misstaan. Het aardige is, dat niet alleen bezoekers van het ziekenhuis profijt hebben van dit soort zaken, maar de inwoners van Dirksland zelf ook. 'De Akelei' in Dirksland is één van de activiteitencen tra die de deuren openzet voor belangstellenden. In het activiteitencentrum, waar op doordeweekse dagen zo'n 30 cliënten dagbesteding krijgen aangeboden, kunnen de bezoekers de dagelijksegang van zaken zien. Activiteitencentrum 't Want bestaat uit drie gedeeltes. Een gedeelte voor deelnemers met een lichamelijke, verstandelijke en zintuiglijke beperking, met als acti viteitenaanbod: snoezel, muziek, waterspel, enz. In het tweede gedeelte krijgen de senioren van Hemes- seroord dagbesteding aangeboden, bestaande uit: soos, samen koken, puzzelen, handwerken en muziek. Het derde deel is een huishoud/cateringgroep en een bakgroep; in de kantine kan men informatie krijgen, onder het genot van koffie en cake uit eigen bakkerij. 'De Oostplaat' is een activiteitencentrum van Zuid wester op het industrieterrein Oostplaat in Middelhar nis. Hier brengen zo'n 40 bewoners van Zuidwester hun dag door in de sfeer van werk, zonder de phcht tót werk. Er is een groep die zich bezighoudt met de kopi eer- en papierafdeling. Hier wordt werk verricht voor diverse afdelingen van Zuidwester, zoals het maken van readers voor de opleiding of het verzorgen van grote hoeveelheden post. Een grote groep deelnemers houdt zich bezig met recycling, het uit elkaar halen van computers, printers, audioapparatuur en allerlei andere elektrische apparatuur, tot grote kopieerma chines toe. Inmiddels is de groep zo ver dat alles kan worden hergebruikt, tüets word meer weggegooid. De cliënten van 'de Oostplaat' kunnen dan ook nog steeds spullen voor de recycleafdeling gebruiken. Bedrijven of particulieren kunnen er op werkdagen tussen 08.00 tot 16.00 uur hun afgedankte apparatuur inleveren, het; adres is Zernikeweg 1 Sinds enige tijd is er in het oude schoolgebouw aan de Jacob Banestraat te Sommelsdijk een nieuw acti viteitencentrum voor cliënten van Zuidwester. Voor de buren, de collega's van Zuidwester, de begeleiders en de familie van de deelnemers is er inmiddels open huis gehouden. Zowel de deelnemers als de medewer kers van de dagbesteding Jacob Banestraat willen zich graag presenteren aan alle belangstellenden. TegeUj- kertijd willen zij laten zien wat zij maken en er hun producten te koop aanbieden. Het adres Binnenweg 5 te Sommelsdijk is een winkel/ atelier, waar door cliënten van Zuidwester gemaakte artikelen, aangevuld met kunstnijverheidsartikelen, te koop aangeboden worden. Op verschillende plaatsen in de winkel en elders in het pand zijn werkruimten, waar cliënten aan hun producten werken. Hie wordt een ongedwongen, informele sfeer nagestreefd, waar bij een koffietafel hoort, waar klanten aan kunnen schuiven voor een kopje koffie. De cliënten van Zuidwester hopen vrijdag veel belang stellenden te mogen verwelkomen. Voor meer infor matie over de open dag van de dagactiviteitencentra, kunt u contact opnemen metjohan Versluis, leiding gevende dagbesteding, telefoon: (0187) 898888, e- mail: j.versluis@zuidwester.org. Wannéér joele dit leeze is de zeumere van 2005 al un hieel ende voorbie, mar toch! Teegenwoordug wille dernieeste in de feka jnsi voor zoeo rrün meugeluk geld un hieel ende van huus zoeoveel meugeluk zieje. Dus dan mar loere of ur voor un reedelukke pries nog iest val te boeken in hut hoagsei- zoen. Zoeke in zoeke tussen de anbiediengen van hotels in huusjes in Nederland mar oak vaor- der dêêr buuten. Turkije voor 199,- in wat docht je van lekker weig in uus eige land driej daegen voor 79,-. Driej daegen bete kent twiee nachten,dan mag je dun ieersten dag nae twieeje pas op je kaemer in mot je ur op dag drieje wéér voor tiene uut weeze. Mar driej daegen klienkt wel aerdug. Mit un vlieg- tuug acht daegen naer de zunne voor 299,-. De reisdaegen woore wel mee èteld dus bin je dur eigeluk mar hoag uut zes daegen De pries is dichte un voor in nae-seizoen pries, in dan oak nog voor un appartement. Toch woord hier deur de andacht van de meansen ètrokke, mar wannéér je goewd deur leest besef je dat hut eigeluk toch niejt zoeo'n antrekkelukke anbieding is. Want in de kleine letterties stóöt dan te leezen, ekslusief niejt genoemde maeltiejen, luchthaevenbelasting, brandstoftoeslag, zaeterdagtoeslag, toeristen belasting in excursies, in zoeo kan je dur nog wel un paer opnoeme. Dat is de reclametechniek wéér men op of goot. Gelokkug dat de consumentenbond deeze vurm van reclame oak niejt earg war- deerd Die wille dat de priezen all-in woore ènoemd want dan weet je tenminste wêêr je an toe bind. Hut zelfde ooverkom je eigeluk oak bie hut koapen van un auto, ofleveringskosten ,ken- teken op je naem zette, brandstof verwijde- ringsbiedraege ect.ect. In de krante stong un advertensie vier daegen dus dat is dan driej nachten in un huussie op un park in hut voor-seizoewn voor slechts 190,-. In dan komt hut; 24,-reserverings- kosten €11,-.toeslag voor de hond, €5,40 p.p. toeristenbelasting in voor de schoeon- maek €35,50-. Voor driej nachten in zoeo'n kamp betael je geweun de hoagseizoendpries. Nog un voorbeeltie un hieele goewd koape fekajnsi naer Spanje,dus ommiddelluk belle. Hieelaes die daotum is al bezet munhieer mar we hewwe nog wel un altemaetief voor U allieene un ietsi dierder ,hoeveel dierder dan was de vraeg? Hut parkêêren van de auto €4,-. p.d administraosiekosten 15,-. Reserveringskosten 19,50. in toeristenbe lasting 2,-. p.p.p.d.Lekkere anbieding dur komme allieene al an kosten voor 14 daegen 130,-.bie Dat is dan Fl. 287,- ouwerwesse gulden, ja wiele reekene nog steeds in gulden mar dat zulle de mieeste meansen nog wel doewe. Hoe dan oak ,'k hoope dat joele un fijne fekajnsi zulle hewwe (of èhaod hewwe) mit moeoj weer in niejt te veel ekstra kosten. Hellevoewtsluus augustus 2005 De groewten van Job Gerda Padmos De positieve kijk van Anh Quang Iran "Zijn Nederlanders gesloten? Ja, van buitenaf. Je kunt niet zomaar op iemand afstappen en vrienden worden. IVIaar als je Nederlanders be ter kent, zijn ze heel open. Zo is de cultuur, die moet Je proberen te begrijpen." Anh (3uang Tran (44) ontvluctitte 25 jaar gele den het comnnunistische Vietnam, met zestig anderen in een klein vissersbootje. Inmiddels is hij zelfs gewend aan het Nederlandse klimaat en weet Anh zeker dat hij niet meer terug wil naar Vietnam; "Ik ben te Nederlands geworden. Hier heb ik me, ook professioneel, ontwikkeld. Hier pas ik." De eerste jaren Anh Quang Tran studeerde economie in Am sterdam. "De eerste tijd waren de colleges ver schrikkelijk moeilijk, want ik sprak nog niet zo goed Nederlands. Maar ik beschouwde het als een uitdaging de moeilijkheden te overwinnen." Anh vond werk bij een bank en werd later zelf standig financieel adviseur Zijn wilskracht bracht hem ver. Maar zelfs een doorzetter als hij had hulp nodig. "De vrijwilligers van Vluchtelin genwerk hebben me heel goed geholpen bij het leren van de Nederlandse taal. Ik wilde zo snel mogelijk met mijn omgeving communiceren. IVIet het gezin dat mij begeleidde oefende ik de taal. We deden veel samen; eten, uitstapjes maken. Zo leerden zij mij de Nederlandse cultuur en samenleving kennen. Dat contact met vrijwilli gers heeft me geweldig geholpen die eerste tijd. Maar je moet niet om hulp blijven vragen, je kunt niet altijd afhankelijk blijven." Open staan Anh vond zijn weg in Nederland. Hij denkt wel dat integreren voor vluchtelingen moeilijker is dan voor iemand die vrijwillig naar Nederland komt. "Je hebt al zoveel meegemaakt. Dat draag je met je mee en moetje proberen te verwerken. Je moet er echt voor knokken. Integratie gaat met je geest en met je hart. Je geest moet pro beren de cultuur en de gewoontes te begrijpen en je hart moet open staan voor de mensen. Zo kun je elkaar leren kennen." Lees meer over Anh Quang Tran op www.vluchtelingenwerk.nl en doe mee aan de Integratiequiz. Vluchtelingenwerk Nederland Succesvolle integratie. Wij maken er werk van. Giro 123488, Amsterdam nf U ontvangt de GEHELE MAAND SEPTEMBER een waardebon van op alle afdelingen Rekken vol nieuwe najaarsmode voor dames, heren en jonge mode. Grote keuze in schoenen en laarzen. „u^rtie dameshoeden Onze2°'Tf'l° lotte modelten Zandpad 90, Middelharnis, tel. (0187) 48 24 31 Waardebonnen niet op bruidskleding! Waal loden letters naar computer Gebr de Waal uit Sommelsdi|l< is al vele jaren het adres voor 1 drukwerk van kwaliteit. (0187) 47 10 20 algemeen@gebr-dewaal.com

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2006 | | pagina 12