Nieu-ws -dit Vz Vizrzïist^z Concert met clavecimbel en blokfluit in de Hervormde kerk te Sommelsdijk Allereerste webcamera op strand bij Ouddorp EiiAnDei-niEiJwa Voorjaarsconcert fanfareorkest Vooruit 'Sportvisserij Goeree-Overflakkee' Extra ruimte, .ga voor een Honda! Autobedrijf Jan van Dijk Brielle KNRM brengt stuurloos geworden kajuitjacht binnen Leren leven met de oude dag :.:lst Machteld Alderliesten-Kieviet, blokfluit Paul Kieviet, clavecimbel en orgel Kleedjesmarkt op Koninginnedag Eilandelijke hengelsport verenigingen fuseren tot 'Beachcamstelt recreanten in staat thuis op pc naar weer, strand en zee te kijken; badgasten blijven vaag, op verzoek van reddingsbrigade Panoramabeelden Onbetaalbaar Big Brother Platform i* i* :i •A 4^ fi^ 4* «Jl» >fi 4. *y ^y K* K* »y *y k* k* »y STICHTING DIERENBELANG PAGINA 7 VRIJDAG 24 MAART 2006 OUDE TONGE - Fanfareorkest Vooruit is volop bezig aan de voorbereidingen van het jaarlijl<se Voorjaarsconcert. Op zaterdag 1 april kunt u vanaf 20.(X) uur genieten van apar te filmmontagcs, een prachtig verzorgde slide- show, een schitterende lichtshow, live video beelden en natuurlijk hele mooie muziek. Het orkest speelt diverse mooie werken: van Pinni di Roma tot We're in the House zal gespeeld worden in de grote sporthal van de Grutters wei. Er zijn extra repetities gepland waarin de muzikanten de te spelen muziek repeteren om het zo goed mogelijk te kunnen spelen op het concert. Dirigent Jurgen Nab is een zeer kun dig vakman die de muzikanten motiveert en ze aan hun eigen vaardigheden laat werken. Het concert wordt dit jaar niet begeleid door het leerlingenorkesl: zij hebben onlangs zelf een concert gegeven. Het is nu het derde jaar dat Fanfareorkest Vooruit dit Voorjaarsconcert in de Sporthal kan verzorgen. Dit brengt name lijk behoorlijk wat kosten mei zich mee, maar dankzij diverse sponsors is dit nu wel weer mogelijk. Dit is buitengewoon fijn, omdat de akoestiek en de sfeer in de sporthal heel goed is. Sabrina Dronkers zal twee schitteren de solo's spelen op de alt-saxoftx)n. Sabrina is een derdejaars leerling aan het Conserva torium en speelt schitterend op sopraan- en altsaxofoon. Vooruit is trots dat deze knappe vrouw deze mooie solo's op het voorjaarscon cert komt spelen. Naast de grote sponsors Waterryck Suijs.sen- waerde en het Bedrijvenpark Oostflakkee is er nog een lijst met sponsors welke u kunt vin den op de website van het orkest: www.fan- fareorkestvooruit.nl. Op deze website vindt u veel foto's van en de nodige informatie over het orkest. Hier kunt u ook lezen dat de podi umtechniek van het orkest heel bijzonder is: Iceriingen van het Grafisch Lyceum Rotter dam VMBO zullen het licht, het geluid en de videobeelden regelen terwijl hun docent, Leo nard Braber gewoon mee speelt met het con cert. Zijn leerlingen zijn ook al met de voorbe reidingen bezig, de lichtplannen en dergelijke om dit project zo goed mogelijk te verzorgen. Heeft u interesse in een leuke en mooie avond uit in een professionele ambiance? Ga dan naar het concert van Fanfareorkest Vooruit op zaterdag I april 2006. Vanaf 19.00 uur is de Grutterswei geopend. Om 20.00 uur begint het concert waarvoor u geen entreegeld hoeft te betalen. U hoeft geen kaarten te reserveren, de zaal is groot genoeg. Voor informatie kunt u contact opnemen met Leonard Braber, die de algehele leiding in handen heeft: telefoon 0187-641173, e-mail: info@fanfareorkestvooruit.nl. HONDA. Tf\e Power of Dreams www.ianvandiik.nl Seggelant-Zuid 8, 3237 ME BRIELLE. Telefoon (0181) 41 37 77 STELLENDAM - Via het nieuwe alarme ringssysteem C2000 werd zondag 19 maart om 17.20 uur de bemanning van de Stellen- damse reddingboot gealarmeerd. In hel Goe- reese Gal, bij boei SG 14, bevond zich hel 20 meter lange kajuitjacht Venator of London met 5 personen aan boord. Het in Amsterdam thuis horende vaartuig was onderweg van IJmuiden naar Mallorca en kreeg in het Goereese Gat te maken met motorstoring, waardoor het stuur loos werd. Ruim een kwartier na de alarme ring was de Prinses Margriet reeds ter plaat.se, zette twee opstappers over. nam het schip op sleeptouw en leverde het af in de buitenhaven van Stellendam. Doordat het kajuitjacht zich dichtbij de haven van Stellendam bevond, duurde de actie slechts een goed uur. Om 18.30 uur lag de reddingboot weer paraat. Ondanks de medische vooruitgang ver oorzaken enkele aspecten van de oude dag nog steeds bijzonder veel zorgen en ver driet. Sommigen zijn bang voor een geeste lijke aftakeling en anderen hebben vaak het gevoel dat ze in de moderne snelle wereld niet meer meetellen. Wat kunnen ouderen zelf doen zodat ze zich niet nutteloos hoe ven te voelen? Wat kunnen anderen doen om de ouderen Ie helpen? Dit onderwerp wordt op maandag 27 maart tussen 21.00 en 22.00 uur besproken in het programma "Ontwaakt Radio' op Radio Flakkee. De presentatie is in handen van Yvonne Caka. De herhaling is dinsdag om 16.00 uur. Op zaterdag 1 april, 's avonds om 8 uur, wordt in de Hervormde Kerk te Sommelsdijk een concert verzorgd door musicus Paul Kieviet. Dit keer met medewerking van Machteld Alderliesten-Kieviet, blokfluit. Machteld is een zeer talentvolle jonge blok- fiuitiste, die in Middelharnis opgroeide. Gestimuleerd door het voortreffelijke blok fluit-onderwijs van muziekschooldocente Elly Bakker, heeft ze zich ontwikkeld tot een echte soliste. Dat daarbij Bach en de barok voorliefde genieten, is onmiskenbaar. In de baroktijd is immers zoveel fraaie fluitmuziek gecomponeerd! In het kerkgebouw van de Hervormde Gemeente van Sommelsdijk bevindt zich een bijzonder fraai, monumentaal orgel dat in 1821 werd opgeleverd door de Utrechtse orgelmaker Abraham Meere. Het geldt als één van de meest oorspronkelijke instrumen ten van zijn maker. Behalve het Meere-orgel is tijdens het concert een fraai clavecimbel te horen, gebouwd door Matlhijs Mijnders uit Goedereede. Natuuriijk is het mogelijk om na het concert zowel clavecimbel als orgel van dichtbij te bekijken. Het volgende programma zal worden uitge voerd: 1. Variaties over Psalm 140 van jonkheer Jacob van Eijck (1590-1657), voor blokfluit solo. Van Eijck was in zijn tijd een vermaard blokfluitist èn beiaardier. Op zomeravonden gaf hij solo blokfluit- concerten op het Janskerkhof in Utrecht. Het boek Der Fluyten Lust-Hof (1646) geeft ons een vermoeden van hoe dat toen geklonken heeft. Uit dat boek komen ook deze variaties. 2. Aria Quinta uil de bundel "Hexachordum Apollinnis" van Johann Paehelbel (1653- 1706). De Aria Quinta is de vijfde uit een aantal series variatiereeksten, die met elkaar deze bundel vormen. Paul Kieviet voert het uit op claveciinbel. Deze muziek is uitermate fijnzinnig en gedetailleerd. Johann Paehelbel was één van de grootste orgelcomponisten uit de barok. Dit jaar is het 300 jaar geleden dat hij overleed. Alle reden om zijn muziek voor het voetlicht te halen dus. Paehelbel werkte in verschei dene steden van Duitsland. Onder meer in Eisenach, waar hij vanaf 1677 hoforganist was. Daar werd hij bevriend met de vader van de latere Johann Sebastian Bach, die dan ook sterk door Paehelbel werd beïn vloed. Zijn muziek munt uit in fraaie melodie en kent een boeiende afwisse ling. Partita over Psalm 31 van Paul Kie viet. Een compositie waarvan de inkt nog (bijna) nat is. Gecomponeerd in opdracht van de Vereniging van Organisten der Gereformeerde Gemeenten (VOGG). De werkelijk zeer fraaie, intussen heel een voudige, vloeiend lopende phrygische psalmmelodie inspireerde tot het maken van deze variaties. Het Meere-orgel is 3 voor dil werk een prachtig medium: aller lei solostemmen worden ingezet: Cornet, Sexquialter, Vox Humana. Sonate in Bes van Georg Friedrich Han del 1685-1750). Handel, 'jaargenoot' van Bach, werd een beroemd componist. In tegenstelling tot Bach, die vooral werkt in kerkelijke functies (Leipzig), zocht Han del de grote podia. Geboren in het duitse Halle. kwam hij na een leerperiode in Ita lië in Engeland terecht, waar hij zijn grote opera's en oratoria schreeL De Sonate in Bes voor blokfluit en clavecimbel is één van zijn vele op Italiaanse teesl geschoei de solowerken. Drie delen: allegro-ada gio-allegro. Wiener Sonatina I in C van Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791). Het is niet alleen Pachelbeljaar, hel is ook Mozartjaar. Dat laatste wisten we al... De Wiener Sonatines (er zijn er zes) werden oorspronkelijk geschreven voor twee kla rinetten en fagot. Tijdens dit concert hoort u het op clavecimbel. Vier delen: allegro brillante - menuetto en trio - adagio - alle gro. Concerto in a van Antonio Vivaldi (1678-1741). Vivaldi was één van de grote vioolcomponisten van de Italiaanse barok, samen inet Corelli, Tartini. Albi- noni. Locatelli. Manfredini en anderen. Zijn solomuziek is vaak heel virtuoos. Het knappe van deze componisten is, dat ze heel goed de verschillende 'affekten' (gemoedstoestanden) in inuziek konden weergeven. Die kwaliteiten verlenen aan hun werk een grote mate van levendigheid en beweeglijkheid. Kortom, hun muziek is altijd boeiend. Een prachtige afsluiting van het concert. U bent van harte welkom! gift aan de uitgang. De toeaana is uw OUDDORP - Het lijkt nog ver weg, maar Oranjevereniging Ouddorp is alweer druk plannen aan het maken voor Koninginnedag. Naast allerlei kinderattracties, draaimolen, luchtkussen, e.d., zal ook de bijna traditione le kleedjesmarkt weer worden georganiseerd. Voor inschrijving of meer informatie kunnen belangstellenden zich wenden tot VVV Oud dorp aan Zee, tel.: 0187-681789. Op 3 en 17 maart jl. hebben de drie hengelsportverenigingen van Goe ree-Overflakkee te weten, H.S.V. 'De Viscromte' (Melissant), H.S.V. 'Stel lendam' (Stellendam) en H.S.V. 'De Krammer' (Middelharnis) twee geza menlijke bijzondere ledenvergaderin gen gehouden, die beide in het teken stonden van de oprichting van één gro te hengelsportvereniging voor geheel Goeree-Overflakkee. Alle stemgerechtigde leden hebben de gele genheid gekregen zich voor of tegen de een wording van de drie verenigingen uit te spre ken. Op de eerste vergadering van 3 maart jl. kon niet gestemd worden, daar er geen 2/3 van de stemgerechtigde leden aanwezig was. Op de tweede vergadering van 17 maart jl. kon, ongeacht het aantal aanwezige leden, wel een bindende stemming plaatsvinden. Nadat de aanwezigen hun .schriftelijke stem hadden uitgebracht, konden de stemmen geteld worden. Al snel kon worden vastge steld dat van alle drie de verenigingen een zeer ruime meerderheid van de aanwezige leden instemde met de oprichting van één nieuwe hengelsportvereniging op Goeree- Overflakkee. Voor de drie besturen was dit, ondanks dat deze uitslag min of meer in de lijn der verwachting lag, een blijde bood schap en velen gaven hier dan ook blijk van door elkaar te feliciteren. Gezien de uitslag van de stemming mag geconcludeerd worden dat de hele operatie goed is voorbereid. Begin 2005 werd een fusiecommissie samengesteld. In deze com missie, die voorlopig nog actief blijft om de zaken verder af te handelen, zitten afgevaar digden van de drie hengelsportverenigingen, ie welen Frans van de Bruggen (Viscromte), Jan-Willem Baars (Krammer) en Mario Nag- tegaal (Stellendam). Deze commissie heeft alle voorbereidingen (overleg met notaris, etc.) getroffen en heeft zich naast de diverse werkzaamheden vanaf het begin intensief gericht op de verspreiding van zoveel moge lijk informatie. Hierbij stond steeds de vraag centraal 'hoe gaan we de eenwording aan pakken en wat zijn de gevolgen voor de leden en het wedstrijdvissen?'. Kortom, de leden waren goed op de hoogte van alle zaken en konden vrijdagavond 17 maart in de Melis hof te Melissant in alle vertrouwen 'ja' zeg gen op de wellicht belangrijkste beslissing in 42 jaar hengelsportgeschiedenis op Goeree- Overflakkee. Per 1 jiniiari 2007 zal de nieuwe en tevens grootste vereniging van Goeree-Overflak kee officieel van start gaan onder de naam 'Sportvisserij Goeree-Overflakkee'. Deze naam werd overigens vrijdag 17 maart direct na de stemming in overleg met de leden gekozen. Vanaf 20 maart gaat 'Sportvisserij Goeree-Overflakkee i.o.' van start. Een deel van de huidige bestuurders van de drie ver enigingen heeft te kennen te geven door te willen stromen naar de nieuwe organisatie. Voordat 'Sportvisserij Goeree-Overflakkee' per 1 januari 2007 officieel opgericht zal worden, is er nog heel veel werk te verzetten. Diverse plannen dienen dan ook uitgewerkt te worden. Zo zullen, om maar een greep te doen, ledenbestanden moeten worden samen gevoegd, vergunningstelsels worden herzien, diverse cominissies worden opgericht, enz., enz. De huidige hengelsportverenigingen 'Stel lendam', 'De Viscromte' en 'De Krammer' blijven bestaan tot de officiële oprichting een feit is en zullen per 31 december 2006 ophouden te bestaan. Ook het overkoepelend orgaan VBGO (Visbeheereenheid Goeree- Overflakkee) houdt op te bestaan. De hui dige wedstrijdprogramma's zullen vanzelf sprekend normaal afgehandeld worden door de huidige verenigingen. Al met al heel wat veranderingen die nog heel veel vrije tijd en energie van de betrokken bestuurders en niet te vergeten commissieleden zal gaan opslok ken. Vanaf heden is 'Sportvisserij Goeree-Over flakkee i.o.' actief en zal middels een groep zeer enthousiaste bestuurders alle belangen van de sportvisserij op geheel Goeree-Over flakkee zo goed mogelijk gaan behartigen. Vrijdag 17 maart 2006 is de sportvisserij op Goeree-Overflakkee een geheel nieuwe weg ingeslagen. De ontwikkehngen kunnen worden gevolgd via de media en via website www.vbgo.nl. AcUly Rijerkerk, bestuurslid van Veero, bij de reddingspost van Ouddorp. De webcam wordt op de mast Brother-taferelen. en daar hebben wij van harte mee ingestemd.(Foto: OUDDORP - Goeree-Overflakkee krijgt per 1 april zijn allereerste, toeristi sche webcam. Deze camera komt hoog aan een mast van de eerstehulppost van de Ouddorpse Reddingsbrigade te hangen, bij de strandingang Westerduinpad. Internetbezoekers die willen weten hoe de weersomstandigheden zijn of hoe het strand er bij ligt, kunnen de beelden thuis op hun gemak op hun computer bekij ken. De strandcamera, in populair jargon 'beachcam' geheten, maakt constant Uve-opnamen, al 180 graden draaiend, gedurende 24 uur per dag. Badgasten hoeven niet bevreesd te zijn voor hun privacy: zij blijven onherkenbaar. Door Gert van Engelen Ouddoip voegt zich met zijn beachcam in de - nog maar korte - rij van gewilde kustplaat sen die permanent beelden laten maken van hun stranden, de zee, het weer, de duinen en soms de vuurtoren. Op de website van het Nederlands Bureau voor Toerisme en Con gressen, www.holland.com genoemd, komen er tot dusverre zes voor: Bergen aan Zee, Vlieland, Westkapelle, Ameland, Retranche- ment in Zeeuws-Vlaanderen en Schevenin- gen. De webcams hebben als voornaamste doel om uiteenlopende recreanten te lokken, strandgangers, wandelaars, windsurfers. Hoewel Ouddorp zich moeiteloos kan meten met andere grotere badplaatsen, ontbrak het daar lange tijd aan een webcam. Nergens langs de lange, brede stranden op het eiland kwam een camera voor die ingezet kon wor den voor toeristische promotie. Dat begon op te vallen: een beetje badplaats heeft tegen woordig een beachcam. Maar volgens Mirna Bogerl, hoofd informatie van de VVV Oud dorp aan Zee, was er daarmee nog geen reden voor gêne. Zij wees het Eilanden-Nieuva.s erop dat meerdere kustplaatsen nog geen webcam hebben en dat "de hoge kosten" de voornaamste oorzaak zijn. Geld kan inderdaad een doorslaggevende reden spelen, merkte ook Veero, de Ouddorp se vereniging van recreatie-ondernemers, die het zoetjesaan "raar" begon te vinden dat de Kop van Goeree een webcam ontbeerde. Volgens bestuurslid Addy Rijerkerk (1956) waren daarvoor twee bepalende oorzaken: "Ik denk dat het er ook mee te maken heeft dat de recreatieondernemers een nogal tame lijk individualistische bedrijfsvoering heb ben, én dat we met elkaar nog te weinig werelds zijn." Vier maal per jaar heeft de Veero overleg met de wethouder van Goedereede die toe- ristisch-recreatieve kwesties in de porte feuille heeft, de PvdA-er T.A. Bakelaar. Hem legde het bestuur vorig jaar het idee voor om Ouddorp in één klap op te stoten naar de moderne tijden, door het aan te sluiten op het netwerk van badplaatsen die live-beelden bieden. Bakelaar was. in de herinnering van Rijerkerk, "direct enthousiast" en dacht ook meteen op groter schaal: aan televisiebeelden van Ouddorp aan Zee. Een hartverwarmend plan, vond Veero, maar vooralsnog net een stap te ver. Bakelaar doelde met zijn suggestie op de Oostenrijkse firma Feralel, gevestigd in Inns bruck. Verspreid over heel Europa heeft dit bedrijf, dat een werknemersbestand telt van zo'n honderd mensen, driehonderd panoram acamera's geïnstalleerd. Ze zijn te vinden langs de Middellandse-Zeekust, in skigebie den in de Alpen en midden in steden, kortom, voor het allergrootste deel in aantrekkelijke toeristische centra. De beelden van de came ra's, die zo nodig 360 graden kunnen draai en, tonen eigenlijk vooral het weer. Je ziet druilerige regendruppels op de lens, verse, welkome sneeuwbuien of genoeglijk warme zonnestralen. De meeste mensen kijken via hun computer naar de doorlopend ververste opnamen. Zo zijn live-beelden uit de wintersportgebieden volgens Feratel in het winterseizoen van 2003-2004 meer dan 33 miljoen keer aan geklikt. Sommige Europese zenders, óók in België en Nederland, laten ze soms zien in de stille uurtjes, dikwijls 's ochtends. Verschil lende gemeentebesturen hebben zich zo'n panoramacamera aangeschaft. Niet zozeer om het heersende weer te tonen, maar vooral oin, via de televisie, de aandacht op zichzelf te vesdgen. Meestal wordt aan de weerbeel den een website mei logo gekoppeld die allerlei bruikbare, toeristische informatie weergeeft. In Nederland zijn er tot nog toe acht gemeen ten die zich via Feratel op de kaart probe ren te plaatsen: Nijmegen, Grou, Drachten, IJmuiden, Vlissingen, Oostburg, Utrecht en Den Haag. Als reclame is tv reuze verleidelijk, weet Rijerkerk. "Als je als badplaats in zo'n tele visie-uitzending zit, nou dan bereik je een geweldig groot publiek. En dat is leuk. Maar het is ook hartstikke duur. Je praat dan echt over dertigduizend euro per jaar. Dat geld is er gewoon niet, noch bij de gemeente, noch bij Veero, noch bij de ondernemers. Daarom hebben we er in het overleg met Bakelaar voorlopig van afgezien." In plaats daarvan is gekozen voor een gewo ne webcam: een kleine camera, die tijdens het draaien van links naar rechts in vijf etap pes beelden toont van de omgeving. Beel den die via een hoge-snelheidsverbinding (ADSL) naar in ieder geval de websites van de VVV-Ouddorp (www.vvv-ouddorp.org) en de Stichting Promotie Kop van Goeree (www.kopvangoeree.com) worden gezon den en daar te voorschijn kunnen worden gehaald door belangstellende internetters. geplaatst. "De Reddingsbrigade wilde geen Big- Gerl van Engelen) De gemeente Goedereede stelde vlot eenma lig 3500 euro beschikbaar, voor het kopen en ophangen van de camera, De stichting betaalt de ADSL-verbinding, zo'n 500 euro per jaar. Zover kwamen beide partijen vorig jaar mei met hun principeovereenkomst; er moest alleen nog een doeltreffende locatie voor de beachcam worden gevonden. Dat is uiteinde lijk de strandreddingspost van de Reddings brigade Ouddoip geworden, het kenmerkende huisje op palen vlakbij de strandingang van het Westduinpad. Vanuit deze eerstehulppost bewaakt de strandwachl in de zomermaan den de kust bij het Flaauwe Werk. De camera wordt in maart op een vlaggenmast bovenop deze uitkijkpost gemonteerd, en is vanaf I april operationeel. Addy Rijerkerk vertelt dat het bestuur van de reddingsbrigade ruimhartig wilde mee werken, zolang aan één cruciale voorwaar de werd voldaan. "Ze vonden het een leuk idee, maar ze wilden geen Big-Brotherach- tige taferelen. Hiermee bedoelden ze dat de mensen op het strand onherkenbaar moesten blijven. Je mocht op je computer niet kun nen zien wie er ligt of wie met wie zoent. De privacy moest gewaarborgd zijn, iedereen moest vaag blijven." Veero had daar niet de minste moeite mee, zelf zaten de recreatieondernemers ook niet te wachten op gluurderige beelden. Bij het bestellen van het type camera is daarom expliciet rekening gehouden met de uit drukkelijke wens van de reddingsbrigade. Niemand komt straks voluit in beeld, zoals overigens ook de strandwachten niet te zien zullen zijn. "Je zult geen flauwgevallen men sen tegenkomen of andere mensen die hulp krijgen." De camera laat het bij de kustlijn: de zee. de duinen en "natuurlijk ons mooie strand", zoals Rijerkerk zegt. In ruil voorde toestemming vroeg het bestuur van de reddingsbrigade of de strandwachten gebruik mogen maken van de ADSL-verbin ding, opdat zij in hun strandreddingspost een computer kunnen hanteren. Veero heeft daar mee ingestemd. Goeree-Overflakkee doet nu mee. Dagrecre- anlen kunnen straks via hun pc, op elk gewenst moment, beoordelen of het weer aantrekke lijk genoeg is om naar het eiland te trekken. Toch heeft Veero "nog in het achterhoofd", zegt Rijerkerk, dat "het nóg professioneler kan". De vereniging wil nog niet definitief het idee verlaten dat Ouddorp aan Zee óók via weersuitzendingen op tv gepropageerd kan worden. Zij hoopt dat het onlangs opge richte Innovatieplatform, "een doe-club, geen praatclub, van mensen die toeristisch-recrea- tieve plannen gaan maken", het idee oppikt en uitwerkt. Rijerkerk: "Waar het platform dan het geld vandaan moet halen, weet ik zo gauw niet. Maar die tv-uitzendingen zijn een vorm van vernieuwing, en vernieuwing is bij uitstek de taak van het platform." f i& «r <r i& i& tfs fft «V Twinkel is een kleine vrolijke Jack Russel, een vrouwtje van pas 18 maanden, driekleurig en kortharig. Twinkel is vriendelijk voor kinde ren, kan alleen thuis zijn, gaat graag mee in de auto en is goed waaks als ze in huis is. Het hondje is niet gewend aan katten en vindt niet alle soortgenoten leuk. Het is een hondje dat in ieder gezin past. Spiky is een rode kat van ruim 8 jaar, een beetje een macho. Hij is niet gewend aan kinderen, niet gewend aan honden en komt graag buiten. Balou is een cypers-rode poes van 10 jaar. Balou kan bij kinderen, is gewend aan hon den en vindt soortgenoten om haar heen wel HOEKSCHE gezellig. Balou is een binnenpoes. WAARD Juliette is een vondeling, een lief dier, een lapjespoes van ongeveer 10 jaar. Moes is een lapjespoes, een vondeling van onge veer 11 jaar. Dit is ook een lief dier. Sammy is een cypers- witte poes van 9 jaar, een poes die lief is voor kinderen, niet gewend is aan honden en eigenlijk liever het alleenrecht heeft in haar huis. Sammy komt graag buiten en is een echte schootpoes. U vindt Twinkel en de poezen in De Dierenstee, Groene Kruisweg 14a te Numansdorp. Tel. (0186) 655150. Onze website: www.dierenstee.nl. Onze openingstijden: maandag t/m zaterdag vanaf 11.00 tol 16.00 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2006 | | pagina 11