boven Zuidhollandse eilanden WWZ-Concert in Grote kerk Dordrecht Vlucht Mit det^§iÊ 'Eindelijk' startsein voor aanleg ontsluitingsweg Bommels bedrijventerrein Laagvliegoefeningen Peuterspeelzaal 'De Gornet' viert dertigjarig bestaan feestelijk 11 EIIAtlD^f-tilEUWS Raad Middelharnis stelt bestemmingsplan 'Beschermd Dorpsgezicht' vast Mijn Museumpje verrast logeerhuis De Manteiienge weer Debatavond Stad aan 't Haringvliet Curadomi Thuiszorg uit de rode cijfers VERVOLGVERHAAL Regelgeving Verbetering Grote betrokkenheid van ouders bij peuterspeelzaalwerk Geen school Financiën Ifaiga-^rilogie deel 3 JOH. G. VEENHOF PAGINA 5 DINSDAG 7 MAART 2006 VoofbersKjifyi directie; '"9«n'e"rsbufeau Van Kteol Uitvoorirg: 1)9 VV('(/!f;Hrfcr Vu/! t/er Valk (rechts) en een vertegenwoordiger van de aannemer onthullen het bord dat op de werkzaamheden wijst. (Foio: Adri van der Laan) DEN BOMMEL - Maandagmiddag was het eindelijk zover dat het wet houder Gert-Jan van der Valk van de gemeente Oostflakkee het startsein kon geven voor de aanleg van een weg naar het bedrijventerrein Bosland in Den Bommel. Door Adri van der Laan Een goed lopend bedrijventerrein heeft zo zijn voordelen voor een gemeenschap. Ook het terrein Bosland bij Den Bommel heeft de levendigheid van de kleine kern ver groot. Maar aan deze levendigheid en aan de bedrijvigheid van een dergelijk terrein kleeft ook een nadeel, voor de omwonenden. Zo ervaren de bewoners van de Emmastraat behoorlijk wat hinder van het zware vracht verkeer. Ook de gemeente Oostflakkee is deze overlast niet ontgaan. Al jarenlang wor den er pogingen ondernomen om de hinder te beperken. Wel hebben deze pogingen heel lang geduurd, langer dan wethouder Van der Valk zich had voorgesteld. "Het heeft lang, te lang geduurd". Hij was dan ook een gelukkig man toen hij maandagmiddag het presenta tiebord mocht onthullen en, gezeten in een kraan, de eerste schep grond voor de aanleg van de nieuwe ontsluitingsweg mocht weg halen. De aanleg van de weg is dus een zaak van lange adem. Dit is voornamelijk te wijten aan de regelgeving en procedures die er toe leid den dat de planning meerdere keren moest worden bijgesteld. Volgens de gemeente OostOakkec is er in het voortraject rekening gehouden met de belangen van inwoners en bedrijven van het dorp. De wijziging van het bestemmingsplan nam niet veel meer tijd dan gebruikelijk in beslag omdat nie mand bezwaar maakte tegen de aanleg van de weg. Wel diende er nog een stuk grond te worden aangekocht en er moest voldaan worden aan de eisen van Provincie en Waterschap. Ook was er overleg nodig over het gebruik van gronden die in eigendom zijn bij Staatsbos beheer. Uiteindelijk bleek er een behoorlijk prijskaartje aan het project te hangen. Maar mede door de toezegging van subsidie door de Provincie kon de gemeente - ondanks haar moeilijke financiële positie - toch het budget rond krijgen. Binnen afzienbare tijd lijkt er een eind te komen aan de onveilige situatie die er momenteel in de Emmastraat is. Maar ook voor het vrachtverkeer en de bedrijven is de te ontwikkeling van de nieuwe ontsluitings weg een verbetering want de bedrijven wor den veel beter toegankelijk. Om de veiligheid van de bewoners langs de nieuwe weg te waarborgen, worden verkeers- remmende maatregelen getroffen en komt er langs een deel van de weg een fietspad. Deze maatregelen zijn volgens de gemeente in goed overleg met de direct betrokken bewo ners tot stand gekomen. Wethouder Van der Valk bedankte dan ook alle betrokkenen voor hun medewerking. Daarbij doelde hij ook op de bewoners van het woonwagenkamp, waarmee in goed overleg de overlast voor hen tot een minimum is beperkt. Volgens de aannemer, BAM Wegen, zal de weg nog vóór de zomervakantie worden opgeleverd. Daarna zal gedeputeerde Van der Sar de weg officieel openen. MIDDELHARNIS - In haar vergade ring van afgelopen donderdagavond heeft de gemeenteraad van Middelharnis het bestemmingsplan 'Beschermd Dorpsge zicht' vastgesteld. Door Hans Villerius Het bestemmingsplan bevat een regeling die ter bescherming dient van het gebied dat in mei 20(K) werd aangewezen als beschermd dorpsgezicht: de oude kernen van Mid delharnis en Sommelsdijk, Aanwijzing tot beschermd gebied was echter niet voldoende: bescherming zou alleen uitgaan van een vige rend bestemmingsplan. Omdat van het gel dende bestemmingsplan te weinig bescher mende werking uitging, moe.st er een nieuw plan worden vastgesteld. En dat heeft de gemeenteraad donderdagavond gedaan: het bestemmingsplan "Beschermd Dorpsgezicht'. Dit omvat de oude gedeelten van de kernen van Middelharnis en Sommelsdijk. inclusief de winkeldijk en het voormalige tracé van de Sommelsdijkse haven. Daarnaast zijn, om een goede afronding van hel centrumgebied te verkrijgen, enkele kleine gebieden in Middel harnis aan het totale plangebied toegevoegd, namelijk: het gebied omgrensd door de Dirk Bosstraat, de Geleijn Cornelissestraat, de Lijnbaanstraat en het Beneden Zandpad en het gebied omgrensd door de Schoolstraat, de Hoflaan en het Kerkepad. In het nieuwe bestemmingsplan staat behoud van de cul tuurhistorische waardevolle bebouwing en de stedenbouwkundige structuur (straten, stegen, dijken, e.d.) voorop, waarop de bebouwings voorschriften van het gebied zijn toegesneden. Nu het bestemmingsplan is vastgesteld, ligt het zes weken ter inzage en bestaat de inoge- lijkheid om bedenkingen in te brengen bij Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid- Holland. Tenslotte behoeft het bestemmings plan nog goedkeuring van G.S. OUDDORP - Het was weer feest bij logeer- huis "De Manteiienge", toen daar vorige week dinsdagmiddag werd aangebeld en Charlotte van der Linde voor de deur stond om er een supergrote step en een cd speler te brengen. Prachtcadeaus die betaald wer den uit een deel van de opbrengst van Mijn Museumpje aan de Marijkeweg te Ouddorp, waar ook tandems en fietsen worden ver huurd. Naast De Manteiienge wordt ook de Koningin Beatrixschool bedacht, die al eer der met twee keyboards werd verrast. Toen dinsdagmiddag bij De Manteiienge gevraagd werd of de logees even naar buiten kwamen voor een foto wilden ze natuurlijk ook met een wel een rondje door de tuin doen met deze step; zelfs de leidster moest meedoen. Eén van de logees bedankte daarna mevrouw Van der Linde hartelijk, maar die liet weten dat de eer toch zeer zeker gaat naar al die mensen, jong en oud, die door hun bezoek aan Mijn Museumpje de gelden bij elkaar hebben aebracht. In deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen of reageren op hetgeen ze In dit biad gelezen heb ben. Inzendingen mogen geen grotere omvang hebben dan ca. 400 woorden. De redactie behoudt zich het recht voorom ingezonden tekst in te korten of niet te plaatsen. Tevens draagt de redactie geen verantwoordeiijkheid voor de inhoud van wat lezers schrijven. Vrijdag 24 februari jl. verscheen in uw krant een verslag over de debatavond in Stad aan 't Haringvliet. Hierin werd melding gemaakt van het feit dat CDA'er Visser zich nogal opwond over de slechte servicever lening van de gemeente en dat (citaat) "de service niet verbetert door een verbouwing van 2 miljoen euro. maar door een service gerichte grondhouding". Wat een gotspe! Deze woorden zijn bijna letterlijk over genomen van DPN. die ze uitsprak na de dramatische raadsvergadering waarin het besluit genomen werd om deze verbouwing doorgang te laten vinden. Het CDA was één van de partijen die VOOR verbouw van het gemeentehuis a raison van ruim twee miljoen euro stemde en deed geen mond open over de servicehouding van de gemeente. Toen ver volgens een verslaggeefster van een regionale krant het gewaagde melding te maken van de boosheid van DPN over dit raadsbesluit, met daarin opgenomen de bovenvermelde woor den, was de politieke arena te klein voor de zittende partijen, waaronder het CDA. Ook die partij ontlertekende een felle 'ingezon den brief', gepubliceerd in diverse media, waarin de krant werd gevraag zich voortaan te onthouden van 'dergelijke journalistieke uitglijders'. Welnu, als ik in dezelfde sfeer mag blij ven: laat het CDA snel ophouden met het uiten van dergelijke canards als lijsttrekker Visser zich veroorlooft. Hij is (a) niet ori gineel, (b) zegt iets heel anders in publiek dan hij in de Raad stemt en (c) is het ken nelijk alsnog met DPN eens! Het CDA heeft een intern probleem, maar dat was al langer bekend. Hoe zij dat probleem oplossen zal mij worst zijn, maar erg geloofwaardiger maak je je zo niet bij de kiezer, me dunkt. Overigens teken ik hierbij uitdrukkelijk aan dat DPN de correcte verslaggeving van deze debatavond door Eilanden Nieuws waar deert. Uw krant heeft op politiek verslag leggingsgebied een goede traditie, waarvan akte! Lucas Hartong, lijsttrekker DPN DEN HAAG - Apache gevechtsheli kopters maken de komende periode tot eind april met een hogere inten siteit dan gebruikelijk gebruik van de laagvlieggebieden Zuid-Hollandse eilanden en land van Maas en Waal. De oefeningen waarbij de helikopters op lage hoogte vliegen, zijn bedoeld om de vliegers te trainen en te oefenen voor onder meer de komende uitzen ding naar Afghanistan. De Apache gevechtshelikopters van de vliegba sis Gilze-Rijen maken deel uit van de Nederlandse bijdrage aan de ISAF- missie naar de provincie Uruzgan in Afghanistan. De oefeningen vinden plaats van maandag tot en met vrijdag zowel overdag als tijdens de avonduren, met uitzondering van vrijdag avond. In het laagvlieggebied Zuid-Hollandse eilanden en land van Maas en Waal is het toe gestaan om op zeer lage hoogte vliegbewe gingen uit te voeren. De helikopters vliegen op een minimum vlieghoogte van minimaal 30 meter boven hindernissen met uitzonde ring van aaneengesloten bebouwing, zieken huizen, sanatoria en dergelijke of zoveel lager als in verband met de opdracht noodzakelijk is. De oefeningen kunnen leiden tot overlast en daarom wordt getracht om de vliegbe wegingen zoveel mogelijk te spreiden over beide gebieden om de geluidsoverlast tot een minimum te beperken. De trainingen zijn essentieel om de vliegers alle noodzakelijke vaardigheden bij te bren gen die zij tijdens de uitvoering van missies nodig hebben. Door de Nederlandse regering is besloten om gedurende twee jaar deel te nemen aan de ISAF uitzending naar Afgha nistan. Deze operatie wordt door de Konink lijke Luchtmacht ondersteund door de inzet van zes F-16's jachtvliegtuigen, zes Apache gevechtshelikopters, zes Cougar transport helikopters en één C-130 Hercules transport vliegtuig. Voor meer informatie over laagvlieggebie den, vlieghoogtes en routes kunt u kijken op www.luchtmacht.nl Curadomi, landelijke organisatie voor de thuiszorg, is uit de rode cijfers. In de eerste helft van vorig jaar kampte de organisatie op dat moment met een verlies van 425.000 euro. Na drastisch ingrijpen en zonder gedwongen ont slagen is het verlies omgebogen naar een bescheiden operationele winst van 32.000 euro. "Het is niet vanzelf gegaan. Dankzij een andere manier van aansturen is niet alleen gekeken naar de kwaliteitvan de zorg, maar ook naar de prijs ervan. Alle afdelingen in het land hebben positief bijgedragen aan het financiële resultaat. Bovendien beschikt de organisatie over voldoende lit^uide middelen om aan haar verplichtingen te kunnen vol doen. De doelstellingen van het ombuigings- plan zijn ruimschoots gehaald", aldus een tevreden Interim Directeur B. van Leeuwen. Het zorgkantoor Agis heeft Curadomi in februari dit jaar uitgeroepen tot "toporgani- satie", waardoor Curadomi extra groeiruimte in 2006 heeft gekregen. "Curadomi is weer een gezonde organisatie en staat in de start blokken om nieuwe uitdagingen aan te gaan. Voor dit jaar zijn de vooruitzichten posidef. Vanaf het moment dat er een nieuwe direc teur aantreedt, is mijn opdracht afgerond", aldus Van Leeuwen. Curadomi werkt in grote delen van Neder land. Met christelijk personeel wordt er thuiszorg gegeven aan iedereen die dat nodig heeft. Curadomi geeft huishoudelijke verzor ging, persoonlijke verzorging, ondersteunen de en activerende begeleiding, verpleging en 24-uurszorg. Twee groepen van pctucrspeclziicd 'De Gornetvieren het feest rondoni het dcriii^ J'-"''^ bestaan. {Foto: Adri van der Laan) OUDDORP - Woensdag 1 maart was het dertig jaar geleden dat Peuter speelzaal 'De Gornet' van start ging. Daarom werd vorige week rond die datum een groot feest gevierd binnen de muren van de Peuterspeelzaal aan de Ouddorpse Dorpstienden. Bij het feest stonden, zoals altijd bij de instel ling, de peuters natuurlijk centraal. Door Adri van der Laan Een drietal dagen werd er feest gevierd door de peuters en hun leidsters, waarbij ook de ouders werden betrokken. Natuurlijk werd er veel gespeeld, maar deze keer waren de spel letjes vanwege het feest wat meer bijzonder dan op andere dagen in de peuterspeelzaal. Op de verjaardag van De Gornet op 1 maart waren zowel de kinderen als de leidsters verkleed aangetreden en aan het eind van de ochtend waren er pannenkoeken, gesponsord door molenaar Voogd uit Ouddorp. Er blijkt voor 'De Gornet' in Ouddorp veel animo te zijn want maar liefst 126 peuters maken gebruik van de in.stelling. Volgens één van de leidsters is dit wel een van de grootste peuterspeelzalen in de omgeving. De belang stelling voor 'De Gornet' is zo groot dat er zelfs sprake is van een korte wachtlijst. Natuurlijk is de peuterspeelzaal geen school, want de peuters komen maar twee dagdelen per week naar de zaal toe. Toch wordt er wel iets aan de peuters geleerd. Zo kunnen ze vooral leren spelen met leeftijdgenootjes en wordt er al iets aan taal- en spraakontwikke- ling gedaan. De vier professionele leidsters hebben alle kennis in huis om de peuters zo goed mogelijk te begeleiden. Zo kun nen ze ook eventuele achterstanden vroeg tijdig signaleren en wordt er - in overleg met de ouders - contact opgenomen met het consultatiebureau of andere deskundigen. Volgens de leiding van de peuterspeelzaal zijn er in de afgelopen dertig jaar veel posi tieve reacties van de ouders geweest. En dit blijkt ook wel uit het hoge aantal peuters dat de .speelzaal bezoekt, voornamelijk afkom stig uit Ouddorp en Goedereede en enkelen uil Stellendam, maar deze laatste kern heeft ook een eigen voorziening voor peuters. Alle kinderen vanaf twee jaar en vijf maan den tot vier jaar zijn welkom bij 'De Gornet'. De peuters worden ingedeeld in één van de negen groepen en komen twee keer per week naar de speelzaal. Naast de vaste leidsters verlenen ook ieder dagdeel ouders assisten tie. Volgens de leiding van de peuterspeelzaal is het heel belangrijk dat de contacten met de ouders intensief zijn omdat het heel jonge kinderen zijn en natuurlijk blijven de ouders verantwoordelijk voor de opvoeding. Door het relatief korte verblijf op de peuter speelzaal wil het bestuur duidelijk maken dat het werk is bedoeld als aanvulling op de opvoeding thuis en niet als vervanging. Natuurlijk hangt er een prijskaartje aan het peuterspeelzaalwerk. Naast een subsidie van de gemeente Goedereede dient ook door de instelling zelf actie te worden gevoerd. En ook daarbij worden de ouders veelvuldig ingeschakeld, evenals bij het herstellen van speelmaterialen en bij het onderhoud. Natuur lijk bestaat het bestuur ook uit ouders van de peuters, zodat 'De Gornet' met recht een school van de ouders kan worden genoemd. Ouders die hun peuters naar de peuterspeel zaal willen brengen, betalen wel contributie. Voor 28,50 per maand kunnen de kinderen twee dagdelen per week terecht. \oor som migen misschien een fors bedrag, maar het plezier waarmee de peuters bezig zijn in de speelzaal is 'onbetaalbaar', zo weet men. Voor nadere inlichtingen kan worden gebeld naar 0187-6872953. De Stichting WWZ-Concerten organiseert zaterdagavond 11 maart een grote koor- en samenzangavond in de Grote kerk te Dordrecht. Aan deze avond werken mee Chr. Man nenkoor 'Con Forza' uit Woerden o.l.v. Martin Mans, een groot samengesteld mannen koor bestaand uit het Korendijks mannenkoor en het Duivelands mannenkoor o.l.v. Dinant Struik, Wim de Penning en Stephan Folmer (orgel). Ook zal Martin Mans als organist solo optreden. De opening en sluiting zullen worden verzorgd door de heer A.W. van Bragt van de Stichting 'In de Rechte straat', waaraan ook de opbrengst van het concert ten goede komt, met name aan het evangelisatiewerk van evangelist T. Vanhuysse in Tongeren. De aanvang van het concert is 19.30 uur, de kerk is open vanaf 18.45 uur. De toegangsprijs voor volwassenen bedraagt 5, kinderen t/m 12 jaar mogen voor 2 naar binnen. Toegangskaarten zijn vanaf 27 februari te koop bij boekhandel 'Scriptura' te Dordrecht en boekhandel 'De Kandelaar' in Ridderkerk, telefonisch bij WWZ-Concerten: 0187- 603510 en via e-mail: wwzconcerlen@solcon.nl. Voor meer informatie over de WWZ- Concerten zie website www.wwz-concerten.nl. :3».A^ ■54- "Geweldig luitenant, u hebt gelijk. In plaats van in het zonnetje te zitten aan de Krini bestaat de moge lijkheid dat ze mij ergens, nog verder weg verbannen om er in de meest letterlijke zin van het woord om te komen.' 'Precies jongen en ik kan jou dan niej meer dekken.' Soetyrin wreef zich nadenkend onder de kin. 'Kameraad luitenant, ik zal die melding niet doen en afwachten, wat het resultaat van mijn patrouille zal zijn.' "Dat is wel het ineest zekere, sergeant. Niettemin wil ik als blijk van waardering in gedachten houden dat jij spoedig voor bevordering in aanmerking zult komen." 'Dank u. luitenant.' De sergeant sprong stram in de houding. 'Maak je klaar om naar die hut te gaan en vertrek zo spoedig mogelijk.' "Tot uw order, luitenant." Georgië wreef zich in zijn handen toen de sergeant was vertrokken. "Haha'. grinnikte hij. "dat is gelukkig opgelost.' Hij riep een soldaat en bestelde een pot kruidenthee, waarvan hij enkele minuten later, behaaglijk achter- overieunend in zijn stoel, genoot. Hij was zeer tevre den over de gang van zaken, niet wetend dat op het zelfde moment hel oordeel over het project taiga 222 werd uitgesproken. 'ou niet de mens tot de taiga zijn doorgedron- igen, het zou een tweede paradijs geweest zijn. En nog zijn er maar enkele mensen gezien in de immense ruimte die tussen de Oeral en de zee van Okhotsk ligt. Duizenden werst, vele en vele maanden reizen van het ene naar het andere punt. Oneindig is de taiga. En toch ook weer niet groot genoeg om er voorgoed onder te duiken. Tenminste niet voor de enkeling, wie dit lot ten deel is gevallen. Hem wacht slechts vernietiging. Het is het andere beeld van de sterkste; eten of gege ten worden en om te overleven. Dit alles is een wet, ongeschreven, maar oud als de wereld, functioneel in een volmaaktheid, die zich in een ongeëvenaarde schoonheid aan elk schepsel presenteerde in een kringloop der seizoenen, die in Siberië uit slechts hoogtepunten bestaat. Toen de barre winter zijn plaats afstond aan de lente, gebeurde dat in een climax waarin het andere uiterste zich manifesteerde. Nauwelijks waren de rivieren ijs vrij en het oerivoud van sneeuw ontdaan, of de blijde jubel weerklonk waarmee de trekvogels hun terugkeer uil het warme zuiden aankondigden. Het nauwelijks waarneembaar gesmiespel an de kleine vogeltjes, tot het rauwe gekras van de grote soorten, allen maakten van hun terugkeer luidruchtig gewag en stortten zich in een uitbundig liefdeleveii. Eenden in vele soorten, kramsvogels, koperwieken. veld- en sneeuwuilen. pestvogels. haakbekken, wil- kopgorzen en vele andere soorten gaven acte de pre sence in een veelvoud van stemgeluid. Langs de oever van de rivier was een berin met haar twee jongen aan hel vissen. Met een haal van haar machtige voorpoot, sloeg ze zalmen uit het water die als maaltijd voor haar en de jongen dienst deed. Elandkoeien hadden hun jongen achter zich aan lopen. Op korte afstand \olgden ze hun moeder, m de zo voor hen boeiende schommelende gang. Ze zochten naar geurige kruiden, nipten van het jonge berkenlof en knabbelden aan pas ontloken twijgen. Na hun maaltijd begaven de grote dieren zich naar de rivier om er te dnnken en zich in het water te ver kwikken. Met de komst van de lente was ook in het dorpje Lovsk het leven weer op gang gekomen. Al was het jaar pas begonnen, men moest alweer zorgen voor de winter die in het verschiet lag. Veel voedsel was er nodig om de barre winter door te komen; kruiden en bessen werden verzameld, vis gevangen en wild geschoten. Er moest worden ingezouten, gerookt, gedroogd en verwerkt tot vele lekkernijen. Met uitzondering van de pelsjagers waren allen daarmee bezig. De mannen, die nog vlug enkele weken wilden profileren van de jacht, waren al direct toen de sneeuw was verdwenen, naar hun jachtge bieden teruggekeerd. Kari-Heinz, die aanvankelijk samen met Filja Sjergejev zou meegaan, was in het dorp gebleven, daar er voor zijn aanslaand huwe lijk heel wat geregeld moest worden. Voor hem en Njoera zouden ze een nieuwe datsja bouwen, waar aan allen die maar enigszins konden, moesten mee helpen. In één seizoen moest het huis klaar zijn, meubels gemaakt en verder alles waaraan een gezin behoefte heeft. Njoera. dik bevriend met hel echtpaar Fischer, zat met Valeria aan tafel. Ze maakten van elandhuid die gelooid was. een zacht lederen deken die door bewer king met natte doeken en steeds kloppen met stukken hout veranderde in een soepel geheel. De twee keu velden gezellig en vooral Njoera was heel gelukkig met het vooruitzicht spoedig getrouwd te zullen zijn. Valeria had een pot kruidenthee gezet en daanan dronken de vrouwen. "Dus jullie gaan trouwen als de mannen van de jacht terug zijn. Maar dan is het huis nog niet klaar', lachte Valeria. Njoera begreep best waarop haar vriendin zinspeelde en zei: 'We redden het wel, hel is maar voor enkele maanden. Kari is al aan hel bomen zagen; en als de jagers terug zijn, kunnen die meteen helpen bij het bouwen van onze datsja. Kari wil vlak bij de rivier gaan wonen. Dan kan hij zo uil het huis gaan vissen. Hij heeft het vissen van mij geleerd en is er wat wijs mee dal hij nu ook zalmen vangen kan.' Plotseling hield Njoera haar woorden in en keek Vale ria angstig aan. Haar gezicht veranderde en Valeria vroeg verschrikt: 'Wat is er ineens met jou aan de hand, je gezicht trekt helemaal wit weg?" 'Ik weet het niet, maar ik voel me ineens niet goed worden.' Geschrokken kwam de ander naar haar toe en liet haar wal drinken. 'Hier, neem vlug wat kruidenthee, daar knap je van op.' Njoera deed wat haar gezegd werd en dronk wat van de thee. Doch nauwelijks had ze een paar mondjes doorgeslikt of ze holde naarde deur. Valeria ging haar geschrokken achterna. Njoera stond gekromd tegen een boom geleund en zag er nog akeliger uil dan even tevoren. Valeria wist niet wat ze ermee aan moest en stelde voor het meisje naar huis te brengen. Thuisgekomen werd ze naar bed gebracht maar een verbetering trad er niet in. Zelfs Kari werd naar huis geroepen, omdat men de zaak niet helemaal ver trouwde. "Wat is er met jou aan de hand?" vroeg hij, toen hij Njoera mei een spierwit gezicht op bed aantroL 'Ik weet het niet, maar ik voel mij zo naar.' {wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2006 | | pagina 5