'We zitten in een groeispurt' Modehuis Buijsse steekt Plaatse schoolkinderen in nieuwe shirts Bazaar met rommelmarkt in Herkingen puunDBn-tiiEuws Hulpverlening op de Grevelingen Land- en tuinbouworganisaties geven aan nieuwe samenwerking üin bijna failliet Directeuren op Goeree-Overflakkee deel 2: P.C. van der Velden en S.G.R. Julius Bouwbedrijf Van der Linde te Ouddorp Start cursus tekenen en schilderen DIRKSLAND - In de hal van het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis zit ten enkele wachtenden. Een kind haalt een blikje chocolademelk uit een automaat. Een man leest op een bank onverstoorbaar een tijdschrift. Achter de receptiebalie zitten twee vrouwen te telefoneren. Een tweetal verdiepin gen hoger bevinden zich de kamers van dr. P.C. van der Velden en S.G.R. Julius. Zij vervullen met zijn tweeën het directeurschap van het enige zie kenhuis op Goeree-Overflakkee. „Ons centrale thema is groei, groei en nog eens groei." Groeispurt Kleinschaligheid Tevredenheid Golf Jaarmarkt Middelharnis ditmaal aan de Kastanjelaan De keramiek cursussen starten weer! ACHTHUIZEN - De vakantie zit er weer op! In de eerste week van septem ber gaan de keramiek cursussen weer van start bij AteUer De-Scherf. Dirkslands Mannenkoor hervat repetities Nog plaats bij Ensemble IVIuziekscliool G-O MIDDELHARNIS - Het ensemble van de muziekschool "Goeree-Overflak kee" waarin alle soorten instrumen ten kunnen meespelen start vrijdag 26 augustus weer met de repetities. De repetities zijn wekelijks op vrij dagavond van 19.15 tot 20.15 uur in het Diekhuus (Beneden Zandpad 7 te Middelharnis) en er is nog plaats. Ingezonden: Met onderstaand bericht wil Bouwbe drijf Van der Linde te Ouddorp reage ren op een gerucht c.q. roddelpraatje dat volgens het bedrijf de ronde doet. PAGINA 6 VRIJDAG 26 AUGUSTUS 2005 Door Roeland van Mourik „Op 9 maart 1934 werd het ziekenhuis van Dirksland geopend." Van der Velden gaat er goed voor zitten. Terwijl zijn collega Julius een bak koffie inschenkt vertelt hij: „De ope ning van het ziekenhuis was mede te danken aan Pauhna van Weel. Deze vrouw was zo onder de indruk van het feit dat mensen van het eiland met de boot naar Rotterdam moes ten reizen voor ziekenhuiszorg, dat ze een deel van haar nalatenschap bestemde voor de bouw van een ziekenhuis op Goeree-Over flakkee." Uit de ruim 70-jarige geschiedenis van het ziekenhuis blijkt een voortdurend streven naar een breed aanbod van basiszorg op ziekeiüiuisniveau voor alle bewoners van de regio Goeree-Overflakkee, ongeacht hun levensovertuiging. „Dat streven naar het zo goed inogelijk aanbieden van basiszorg is ook voor de toekomst een belangrijk aan dachtspunt." „Dat betekent dat we moeten groeien," legt Van der Velden uit. „Als een na kleinste zie kenhuis van Nederland ben je kwetsbaar. Door voortdurende fusies is het als klein ziekenhuis moeilijk het hoofd boven water te houden. Door te groeien sta je sterker. Daarnaast moeten patiënten voor basiszorg hier terecht kunnen en niet telkens naar Rot terdam doorverwezen worden. Dat betekent dat we ook het aantal specialismen moeten uitbreiden en de bestaande specialismen van meer specialisten moeten voorzien." Eerder dit jaar werd daarom gestart met een polikliniek reumatologie. Van der Velden: „Over het algemeen zijn reumapatiënten moeilijk verplaatsbaar. Die moeten gewoon hier op het eiland geholpen kunnen worden." Verder zullen er vanaf 1 september 2005 enkele nefrologen van het Medisch Centrum Rijnmond-Zuid spreekuur gaan houden voor nierpatiënten en is er een orthopeed aange trokken die vanaf 1 maart 2006 knie-, heup en schouderoperaties zal gaan verrichten. „Ook hiervoor moesten tot voor kort patiën ten naar Rotterdam worden doorverwezen. Dat is nu verleden tijd," vertelt directeur Van der Velden. Het streven van het Dirkslandse ziekenhuis is dus om zorg die verantwoord aangeboden kan worden op het eiland te laten plaatsvin den. „Bijkomend aspect is," geeft Julius aan „dat we tegen de grenzen van de ruimte aan lopen. We moeten zorgen dat er extra ruimte bij het ziekenhuis gecreëerd gaat worden. Een aantal aanvragen voor uitbreiding is al ingediend." Van der Velden: „Ja, want we groeien nu al keihard. De laatste jaren zijn we met zo'n 25 procent gegroeid. We zitten in een groeispurt." De taken van de twee directeuren liggen op verschillend vlak. Van der Velden is directeur medische zaken en Julius is directeur zorg. Dat betekent dat Van der Velden zich bezig houdt met de medische zaken, zoals de aan schaf van medische apparatuur en Juhus met zorg en bedrijfsvoering, de aansturing van de ondersteunende diensten en de afdeling financiën. Daarnaast vergadert Julius een keer in de twee weken met het management- Het directeursduo van het ziekenhuis: S.G.R. Julius en dr. P.C. van der Velden. team. „In dit team zitten de leidinggevenden van de diverse afdelingen die ons adviseren over verbeteringen die doorgevoerd kunnen worden. Na advisering nemen wij als direc teuren een beslissing." Meneer Julius, u bent hier vanaf 1 juni 2004 werkzaam. Hoe bevalt het u tot nu toe? „De ambitie van dit ziekenhuis waardeer ik als heel positief. Het is leuk om te werken in een groeiperiode van een ziekenhuis. Daar naast is de samenwerking tussen de medische specialisten en de directie in dit ziekenhuis erg goed. Ook is er een hoge betrokkenheid van het personeel bij de organisatie. Perso neel werkt hier niet alleen om geld te verdie nen, ze vinden dit ook echt hun ziekenhuis. Door de kleinschaligheid van het ziekenhuis zijn de lijnen kort en is het een aanlokkelijke omgeving om te werken. Ik heb het hier goed naar mijn zin." Verbindingsschakel Van der Velden is al 21 jaar bij het zieken huis van Dirksland betrokken. Hij begon er als oncoloog en vervulde daarnaast ook bestuurlijke taken. „Toen ze mij vroegen om een directiebaan te aanvaarden ben ik twee dingen gaan zien. Ten eerste laten medisch specialisten de mogelijkheden onvoldoende benut om ook aan het roer van een zieken huis te staan. Ten tweede is het een bron van narigheid als er een strikte scheiding is tus sen medisch specialisten en directieleden." Nu bent u zowel oncoloog en directeur van dit ziekenhuis. Hoe kunt u die twee functies scheiden „Officieel ben ik voor zestig procent onco loog en veertig procent directeur. Ik breng daar qua tijd een strakke scheiding in aan. 's Ochtends ben ik er voor inijn kankerpatiën ten. Werk dat ik met ontzettend veel genoe gen doe en dan wil ik er ook helemaal voor ze zijn. Als collega's dan komen met vragen die te maken hebben met mijn directeursfunctie moet ik ze naar de middag verwijzen. Dan ben ik weer directeur. Door de combinatie van de twee functies kan ik wel zeggen dat ik een belangrijke verbindingsschakel tussen de werkvloer en de managementvloer ben." Hoe bevalt het u als directeur? „Nou, af en toe denk ik: 'Dit is de vervulling van een jongensdroom.' Het is echt geweldig om als specialist ook aan het roer van een organisatie te staan. Je kunt dingen zo stu ren dat het voor medisch specialisten prettig is hier te werken. Je kunt je visie op zaken van de werkvloer direct omzetten in beleid. Ik voel mij op de drrecteursplek een bevoor recht mens." Het van Weel-Bethesda Ziekenhuis heeft een protestants-christelijke identiteit. Van der Velden: „Dat betekent dat er in dit ziekenhuis nooit abortus of euthanasie zal plaatsvinden. Wel zullen we mensen helpen die euthanasie als wens hebben, te zoeken naar een plaats waar dat wel mogelijk is." Julius: „Ik zou willen aanvullen dat we om de protestants-christelijke identiteit te blij ven waarborgen, aan de medewerkers wordt gevraagd de protestants-christelijke identi teit, als ze die niet zelf bezitten, wel te res pecteren. Daarbij staan de kwaliteiten van de medewerkers centraal, maar even belangrijk blijft het respecteren van de protestants- christelijke identiteit." Hoe houden jullie de tevredenheid onder de medewerkers in de gaten Julius: „We hebben regelmatig overleg met de werkvloer, waardoor we merken of de medewerkers nog tevreden zijn. Daarnaast bestaat er sinds een aantal jaren een extern onderzoek om de tevredenheid van de mede werkers te meten. Vorig jasir kwamen we heel positief uit dat onderzoek. De tevredenheid van onze medewerkers lag boven het lande lijk geiTuddelde. Van de Velden: „Uit dat onderzoek bleek ook dat verbeterpunten die vier jaar geleden in het onderzoek door inedewerkers waren doorgegeven nu allemaal opgelost zijn. Dat is ook een positief punt." De baan als ziekenhuisdirecteur is zwaar, geeft het directeursduo aan. Julius: „Zonder te vertellen hoeveel uur ik per werkweek maak kan rk wel zeggen dat mijn aanwezig heid in mijn appartement in Dirksland gering is. Dat zegt genoeg." Hoe ontspant u zich na een drukke werk dag? „Ik tennis en ik golf." En hoe ontspant u zich, meneer van der Vel den? „Ik fiets, loop hard, tuinier en net als mijn collega-directeur golf ik. Gisteren hebben we voor het eerst samen een partij gespeeld op het golfterrein in Melissant." Wanneer trekt u met tevredenheid de zieken huisdeur achter u dicht? Van der Velden: „Ik kan wel tien punten opnoemen die mij tevredenheid geven. Laat ik het hier op houden: als ik die zorg aan mijn patiënten heb gegeven die ik ook mijn vrouw en kinderen gun en als ik als directeur bij heb gedragen aan het beleid dat zulke zorg bewerkstelligt, ga ik met een tevreden gevoel naar huis." Julius: „Ook mij gaat het om de patiënten. Het gaat er om dat zij goede zorg krijgen. Als ik daar een bijdrage aan heb kunnen leveren en daar het beleid op gefocust is, heb ik een goede dag gehad. Ook al is het ziekenhuis niet uit inijn hoofd als ik de deur van het zie kenhuis achter me dicht trek." Op zaterdag 3 september a.s. is er weer de Jaarmarkt in Middelharnis. Ditmaal niet in de Ring maar aan de Kastanjelaan en rond verenigingsgebouw 'Rehoboth' aldaar. Even als voorgaande jaren zal de jaarmarkt groots worden opgezet. Ook zijn er weer nieuwe attracties en activiteiten voor jong en oud. De voorbereidingen zijn in volle gang en het ziet er naar uit dat er meer dan 55 kramen zullen zijn met daarbij vele activiteiten zoals: springkussen, oliebollen, poffertjes, darten, schieten, rommelmarkt, de welbekende boe delveiling, lift omhoog met kraan, crea-kra- men, groenten en fruit, bloemen, foto laten maken, patat en snacks, verkeersplein, vis- verkoop en nog veel meer De boedelveiling start om 13.15 uur, waarbij de meest bijzon dere spulletjes door een veilingmeester van de hand worden gedaan. Bolchrysanten in de kleuren paars, wit, brons en geel kunnen van tevoren worden besteld via tel.nr. 0187-487124. Op de jaarmarkt is er niet alleen gebakken vis, maar ook verse en gerookte paling, zalm, tong en forel. Eveneens is er gebakken kib beling. Nieuwe Hollandse haring, broodje haring, paling, zalm en tong. Paling, zalm en forel moet echter worden ingekocht en voor het roken gereed worden gemaakt. Wie deze vissoorten wil, moet deze dan ook van tevoren bestellen. Dat kan via tel.nr. 0187- 487124. Op de jaarmarkt liggen de bestellin gen dan gereed. De jaarmarkt wordt gehou den van 9.30 tot 16.00 uur. Iedereen hartelijk welkom. Atelier De-Scherf is een modem uitgerust kerainiek atelier welke geleid wordt door keramiste Marianne Bosch, sinds begin 2004 gevestigd in de Langstraat 13A, Achthuizen. Draaien en handvormen voor beginners en gevorderden. Werken met klei is ontspannend en inspirerend. Bij voldoende belangstelling wordt er een kinderkleiclub op woensdag middag gestart. Raku workshops - Japanse stooktechniek voor het verkrijgen van bijzondere glazuur- effecten. Korte thema-workshops. We maken in een aantal lessen met diverse technieken vazen, kommen, schalen. Voor inschrijving en /of verdere informatie neem contact op met Marianne Bosch, tel: 0187-481914 of GSM: 06 19 810730. Nu de vakantieweken weer voorbij zijn, start het Dirkslands Mannenkoor weer met de repetitieavonden. De eerste repetitieavond is op dinsdag 30 augustus om 20.00 uur in de zaal van de Gereformeerde Gemeente te Dirksland. U bent weer van harte welkom. De bemanning van de Ouddorpse redding- boot 'Griend' werd afgelopen zaterdag rond 11.30 uur opgepiept door de Kustwachtpost in de vuurtoren van Ouddorp voor een cata maran die was omgeslagen bij boei G 71. De beide bemanningsleden konden de catama ran niet recht trekken. Onderweg daarheen met de Griend kwam de heli van de politie over. De bemanning van een overkomende politiehehkopter had echter gezien dat de opvarenden van de catamaran hulp van der den had gekregen en dat het vaartuig weer overeind was. De politie gaf dit bericht door aan de Kustwacht, zodat de reddingboot weer kon terugkeren. Enkele uren later, omstreeks 15.00 uur, kwam er weer een alarmering, nu voor een omgeslagen zeilboot ter hoogte van boei SP 18. Toen de reddingboot ter plaatse kwam, bleek dat de twee bemanningsleden aan boord van een passerend zeiljacht waren gegaan. Het omgeslagen zeilbootje, een zes meter lang kajuitzeiljacht met de naam 'Nostress', werd door de 'Griend' naar de ondiepte van de Hompelvoet gesleept. Daar werd het leeggepompt en vervolgens op sleeptouw genomen naar de haven van Oud dorp. De volgende dag, zondag 21 augustus, werd de Griend om 18.10 uur weer opgeroe pen, nu voor een zeilboot die vastgeraakt was op het Grevelingenmeer Het ging om de 11 meter lange zeilboot 'Bingo' te gaan, die bij boei PG 3 in moeilijkheden zat. De 'Griend' heeft de 'Bingo' los getrokken en naar dieper water gesleept. Daar zetten de twee opvaren den hun tocht naar Bruinisse zeilend voort. Op 3 september wordt het heel gezellig in Herkingen. Op het plein van en in de Prins Johan Friso School (Deltastraat 13) staan ver schillende kramen, waar van alles verkocht wordt: Tom-Du kinderkleding. Pro Natura artikelen, boerenkaas, materialen om zelf kaarten te maken, spulletjes uit grootmoeders tijd, poffertjes, de overheerlijke Flakkeese kruudplaetjes, verse oliebollen, creatieve artikelen, sierfruit, sap van verschillende soorten bessen, fruit, cake en gebak en niet te vergeten de artikelen die gemaakt zijn door de leerlingen! Natuurlijk zijn er ook doe- activiteiten, zoals een rondrit met paard en wagen, sjoelen, knikkers raden en enveloppe trekken. Daarnaast zijn er volop spullen op de rommelmarkt te koop. Er is altijd wel iets voor u bij. Voor de rommelmarkt kunnen ook nog spullen worden gebruikt (geen grote kas ten, bedden, e.d.). De mogelijkheid bestaat ook om een tafel te huren waarop u zelf uw producten kunt verkopen. Heeft u interesse in het huren van een tafel of heeft u spullen voor de rommelmarkt, neem dan contact op met Leonie Nieuwland, tel.: 0187-669963. De rommelmarkt duurt van 9.30-13.00 uur. Een bont gezelschap van zeer uiteenlopen de instrumenten (strijkers, blazers, gitaris ten, toetsenisten, tokkelaars etc.) is al weer geruime tijd bezig met het spelen van een gevarieerd repertoire dat bestaat uit "lichte klassiekers" en "klassiekers van het lichte genre". Zeer inspirerend wordt het ensemble geleid door docent Wim Soeters. Niet alleen de wekelijkse repetities zijn bij hem in goede handen, maar Wim Soeters zorgt ook voor de arrangementen die nodig zijn voor de bij zondere ensemblebezetting (soms worden de partijen ook aangepast aan het niveau van de spelers) en van tijd tot tijd staat er ook een eigen compositie van hem op de lessenaar. Het ensemble kan versterking gebruiken voor alle instrumenten, inaar vooral de lage instrumenten zijn extra welkom! Voor leerlingen van de muziekschool zijn de kosten 50,00 per schooljaar (volwassenen: 60,00) en voor anderen zijn de kosten 140,00 per schooljaar (volwassenen: €160,00). Iedereen die behoorlijk op zijn of haar instru ment overweg kan (B-niveau muziekschool) wordt hartelijk uitgenodigd om eens een repetitie bij te wonen en zich wellicht aan te melden voor dit leuke en enthousiaste ensemble. Voor aanmelding en eventuele verdere informatie kunt u terecht bij de admini stratie van de muziekschool in het Diek huus, Beneden Zandpad 7, 3241 GA Mid delharnis (tel 482400, fax 489115, e-mail muziekschool@hetdiekhuus.nl DEN HAAG - De drie regionale land en tuinbouworganisaties in Nederland geven invulling aan een nieuwe samen werking. Die heeft tot doel om de belangenbehartiging voor de leden op landelijk niveau te versterken. Daar bij staan de sociaal economische posi tie van de agrarisch ondernemers en internationale vraagstukken centraal. De nieuwe samenwerking borgt een krach tige en gebundelde belangenbehartiging op alle niveaus: plaatselijk, provinciaal, lande lijk en internationaal en dicht bij de leden. Sectorale zaken en sectoroverstijgende zaken worden integraal opgepakt. Met de vaktech nische organisaties wordt verdere samenwer king nagestreefd, die ruimte biedt voor vol ledige integratie. De belangenbehartiging zal worden georganiseerd in het verlengde van marktontwikkelingen en in afstemming inet de agribusiness. Er komt meer nadruk op de sociaal economi sche positie van boer en tuinder. Daarbij zal het zelfstandigenbeleid een belangrijk speer punt zijn. Ook de internationale belangenbe hartiging krijgt meer accent, onder andere door een eigen vestiging in Brussel. Voor de leden betekent deze nieuwe samen werking een efficiënte en effectieve belan genbehartiging. De nieuwe aanpak levert besparingen op, onder andere als gevolg van eenvoudiger besluitvorming. Daarmee kan de belangenbehartiging budgetneutraal op een kwalitatief hoger niveau worden gebracht. Kernpunten van de nieuwe bestuurlijke struc tuur zijn: de aansturing en ondersteuning van alle landelijke activiteiten vindt plaats vanuit de regio's, waarbij de samenhang van hori zontale en sectorale belangenbehartiging gewaarborgd; voor alle sectoren worden landelijke vakgroepen samengesteld op basis van de vakgroepen binnen de regionale orga nisaties, waarbij een van de regionale vak groepvoorzitters tevens landelijk vakgroep voorzitter is; afstemiTung met de agribusiness bij de invulling van de belangenbehartiging. De nieuwe landelijke samenwerking van de drie regionale organisaties zal plaatsvin den onder de naam LTO Nederland. Hiertoe vormen de drie leden (LTO Noord, ZLTO en LLTB) een federatieve vereniging. De hoofdlijnen van de belangenbehartiging worden besproken in de beleidsraad. Daarin zitten naast de drie voorzitters van de regio nale land- en tuinbouworganisaties, alle vak groep- en commissievoorzitters, alsmede de in de samenwerking deelnemende vaktechni sche organisaties. De landelijke belangenbe hartiging wordt gecoördineerd in een afstem mingscollege, waarin naast de drie regionale voorzitters ook vier voorzitters van vakgroe pen zitting hebben en de portefeuillehouder sociaal-economisch beleid. Het bestuur van de federatie wordt gevormd door de drie voorzitters van de regionale land- en tuinbouworganisaties; het voorzit terschap rouleert tussen hen. Beheerstaken van de federatie worden gedelegeerd aan de directeuren van de drie organisaties. Intensieve discussies in de afgelopen maan den hebben geleid tot deze nieuwe aanpak om de belangen van boeren en tuinders ook op landelijk en internationaal niveau goed te kunnen blijven behartigen. De drie organi saties leggen hiermee een nieuw fundament voor representatieve vertegenwoordiging van de land- en tuinbouw op basis van een breed draagvlak. De leden kunnen rekenen op een sterke belangenbehartiging op alle niveaus, dus ook landelijk en internationaal. "Vorige week kregen wij te horen dat een Bouwbedrijf elders op ons eiland failliet is gegaan. Dit is voor iedereen die hier direct of indirect mee te maken heeft een zeer droe vige zaak, wat wij ook zeer betreuren. Het volgende dat wij van diverse zijden te horen kregen (en dat betreurt ons nog veel erger) is dat het met ons bedrijf er óók niet best voor staat en dat ook wij op het punt staan om failliet te gaan. Ten eerste vragen wij ons af: hoe is dit gerucht c.q. deze roddel ontstaan en wat is de aanlei ding daartoe, waar is de roddel op gebaseerd, wat wil men hiermee bereiken? Ten tweede vragen wij ons af: is/zijn de perso(o)n(en) die deze roddel verspreid heb ben zich wel bewust wat voor gevolg (scha de) dit voor ons bedrijf (en tevens voor ons personeel) kan hebben? En ten derde vragen wij ons af: is het van de betrokken perso(o)n(en) een bepaalde afgunst? MIDDELHARNIS - Op maandag 5 septem ber gaat de cursus 'Tekenen en schilderen' van Harald Jassoy weer van start. De cur sussen worden gegeven in Het Diekhuus te Middelharnis op maandagmiddag en -avond en dinsdagochtend, -middag en avond. De maandagen zijn gereserveerd voor de begin nende cursist, de dinsdagen voor de gevor derde. De cursussen zijn altijd goed bezet, maar nieuwe cursisten zijn hartelijk welkom; er is nog een aantal plaatsen vrij. Wilt u meer informatie, dan kunt u bellen naar: (0187) 492134 of 491878, of mailen naar: haraldiassov wimood.nl. Voor degenen die mogelijk nog in het onge wisse verkeren, verklaren wij hier dat al de geruchten/roddels over ons naderend faillis sement ook écht geruchten en roddels zijn, dus absoluut niet waar zijn. Bouwbedrijf Van der Linde is een bouwbedrijf dat in 1982, dus 23 jaar geleden, is opgericht en tot op de dag van vandaag een nog steeds groeiend bedrijf is. Wij hopen dat met dit schrijven in de kranten een definitief einde koint aan de negatieve roddels over ons bedrijf. Bouwbedrijf Van der Linde v.o.f. Marijkeweg 1 3253 BN Ouddorp OOLTGENSPLAAT - De kinderen van cliiistelijke basisschool De Hoeksteen uit Ooltgensplaat zijn er klaar voor: De Gniloop komt er aan! Duidelijk is te merken dat de Omloop in het dorp leeft. Met ruim zestig kinderen zullen zij zaterdag a.s. aan de start staan van dit grote evenement. De kinderen zijn druk bezig geweest met het zoeken naar sponsors. Van het opgehaalde bedrag gaat de helft naar het Omloopdoel: de bouw van het nieuwe schip van de Zonnebloem. De andere helft is voor de school. Van Modehuis Buijsse uit Middelharnis ontving de school voor alle deelnemers en begeleiders een T-shirt. Deze shirts zullen niet alleen tijdens de Omloop, maar ook bij evenementen als de verkeersquiz, sportdag, het schoolvoetbaltoemooi, etc, worden gedragen. De leer- linc^en en het team bedanken Modehuis Buijsse haitelijk voor deze bijdrage. De Hoeksteners lopen er netjes bij!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2006 | | pagina 2