Eén hengelsportvereniging op het eiland LITIE 'Bewoners moeten ei kwijt liunnen in eigen omgeving' 0900-8844 Alcoholcontroles bij sportkantines innaard Minister Donner bezoekt Goeree-Overflakkee voor debatavond chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Jaarvergadering Visbeheereenheid Goeree-Overflakkee: Jongens krijgen leerstraf na slaan meisjes Fietsenkijkdag Auto van de dijk gereden Bingo met snert in Den Bommel Verkoping bij vrouwenvereniging Ir. B.]. van der Vlies spreekt op eilandelijke SGP verkiezingsbijeenkomst Open ochtend 'Van Vrouw tot Vrouw' KnÖpS (gr^ <^m^ Visser Visser Wethouder De Jong bij presentatie buurtpreventieproject Rubensplein: MIDDELHARNIS - Buurtbewoners moeten in hun eigen omgeving hun ei kwijt kunnen. Dat vindt wethouder Gerrit de Jong van de gemeente Middelharnis. Daarom wil de gemeente zich de komende tijd op buurt preventieprojecten gaan richten. Goed voorbeeld van zo'n buurtpreven tieproject is een groep van vijftig bewoners rond het Rubensplein in Mid delharnis, die voor en met elkaar de buurt weer leefbaar willen maken. Woensdag 8 februari presenteerden zij hun plannen. Losliggende stoeptegels Geen Lucky Luke Dr. R de Vries spreekt voor Cursus Geestelijke Vorming Geldershof zoekt vrijwilligers Dirksland verleende géén financiële bijdrage aan bedrijfsverplaatsing Provincie geeft voorlichting over stankvermindering Middelharnis 1 Vrijdag 10 februari 2006 78e jaargang nr. 7481 De hengelsportverenigingen 'De Vis- cromte', 'Stellendam' en 'De Kram mer' nodigen alle A-leden uit tot het bijwonen van de jaarvergadering van de bij de Visbeheereenheid Goe ree-Overflakkee aangesloten hengel sportvereniging, met aansluitend een bijzondere ledenvergadering waarbij - in het kader van de oprichting van één hengelsportvereniging op Goe ree-Overflakkee - tevens de liquidatie van de drie bij de VBGO aangesloten verenigingen aan de orde zal komen. Daar te verwachten is dat bij de eer ste vergadering het quorum (2/3 van de stemgerechtigde leden, nodig om te komen tot een rechtsgeldige stemming over liquidatie van de drie verenigin gen c.q. oprichting van één nieuwe vereniging) niet zal worden gehaald, wordt men tevens uitgenodigd vooreen tweede vergadering, die twee weken na de eerste zal plaatsvinden. In deze tweede vergadering zal een deflnitieve beslissing over de liquidatie van de drie verenigingen en de direct daaraan verbonden oprichting van één nieuwe vereniging worden genomen. Onge acht het aantal aanwezige leden zal, in tegenstelling tot de eerste vergadering, dan wel een rechtsgeldige stemming gehouden kunnen worden. Let op! Voor beide vergaderingen dient het bewijs van lidmaatschap (A-vergunning) en een geldig legitimatiebewijs meegebracht te worden! De twee vergaderingen worden gehouden op 3 en 17 maart 2006 in vereni gingsgebouw 'Melishof', Binnenweg 61 te Melissant, aanvang 20.00 uur, zaal open 19.15 uur. De drie bij de VBGO aangesloten vereni gingen 'De Viscromte', 'Stellendam' en 'De Krammer' hebben te veel gezamenlijke belangen die in de huidige tijd slechts vanuit één organisatie optimaal behartigd kunnen worden. De eenwording van de drie vereni gingen richt zich voornamelijk op de bestuur lijke samenwerking van de verenigingen om te komen tot een goed georganiseerde hen gelsportorganisatie op Goeree-Overflakkee. De zoetwaterwedstrijden (competities) die de drie verenigingen jaarlijks organiseren, blij ven na de eenwording onveranderd plaats vinden op de bij de wedstrijdvissers bekende locaties. De wedstrijden worden na de een wording van de drie verenigingen uiteraard wel georganiseerd en aangestuurd vanuit de nieuwe vereniging via lokale commissies. De zeeviswedstrijden en de palingwedstrijden zullen wel samengevoegd worden, omdat het aantal deelnemers aan deze wedstrijden beduidend lager is dan het aantal deelne mers aan de zoetwaterwedstrijden. Voor de wedstrijdvissers en de overige leden veran dert er dus feitelijk niet veel. Het enige wat daadwerkelijk verandert is dat er op Goeree- Overflakkee één hengelsportvereniging ont staat die zich op bestuurlijk vlak efficiënter kan inzetten dan in de huidige situatie helaas het geval is. De besturen gaan er vanuit dat de leden vóór de eenwording stemmen daar volgens hen een ieder die tegen is, tegen zijn eigen hob by stemt. "Hoe kun je tegen een organisatie stemmen die je belangen behartigt en ervoor zorgt datje op heel Goeree-Overflakkee kunt sportvissen en vooral in de toekomst kunt blijven sportvissen! Alle A-leden worden daarom van harte uitgenodigd. En wij reke nen op hun aller komst!", zo laten de bestu ren weten. Eventuele vragen, voorafgaand aan de vergadering dienen voorafgaand aan de vergadering schriftelijk te worden inge diend. Meer info over de hengelsport op Goeree- Flakkee en over de eenwording van de drie huidige verenigingen is te vinden op de web sites www.vbgo.nl, www.hvstellendam.nl en www.deviscromte.nl. Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee OUDE-TONGE Drie 10-jarige jongens uit Oude-Tonge hebben maandagmiddag een leerstraf gekregen nadat zij twee meisjes (9 en 10 jaar) uit hun woonplaats hadden gesla gen. Rond vijf uur begon het drietal tegen de fietsende meisjes te schelden. De meis jes reageerden hierop waarna de jongens de slachtoffertjes tegenhielden en hen plotseling sloegen. Eén meisje viel hierbij op de grond en werd geschopt. Politiemensen stelden een onderzoek in waarna de jongens, met goed keuring van de ouders, een leerstraf (STOP- reactie) kregen. MIDDELHARNIS/SOMMELSDIJK - Op zaterdag 18 februari organiseert de politie in Middelharnis een fietsenkijkdag. Tussen 10.00 en 16.00 uur kunnen mensen die een hun fiets, om wat voor reden dan ook zijn kwijtgeraakt, een kijkje komen nemen. Er staan fietsen die in Middelharnis en omge ving zijn gevonden. De politie verzoekt men sen wel om het proces-verbaal van aangifte van vermissing of diefstal van de fiets mee te nemen. Het politiebureau bevindt zich aan de Olympiaweg 40. DEN BOMMEL- Een 18-jarige automobilist uit Den Bommel is woensdagavond met zijn auto van de Tilsedijk gereden. Omstreeks elf uur verloor de man door nog onbekende oor zaak de macht over het stuur en reed van de dijk af. De bestuurder raakte licht gewond en is naar de huisarts gegaan voor behandeling. De Plaatselijke Commissie van de SWO in Den Bommel organiseert woensdag 15 febru ari a.s. een 'snert' bingo in gebouw 't Wester- licht. Oranjestraat 35a te Den Bommel. Alle 55-plussers van Oostflakkee zijn welkom. De maaltijd (erwtensoep met pannenkoeken) begint om 12.00 uur, de zaal is open om 11.30 uur. De deelnamekosten voor de maaltijd bedrage 3.50. De bingo begint om 13.30 uur. De deelnamekosten voor de bingo bedragen 3. Er zijn leuke prijsjes te winnen. Aanmel den kan mevrouw Kamp, tel.: 611453. MELISSANT - De vrouwenvereniging 'Draagt elkanders lasten' van de Gerefor meerde Gemeente te Melissant hoopt don derdag 16 februari haar verkoping te houden in Hervormd verenigingsgebouw 'De Poort', Voorstraat 14. U treft er een creatieve hoek aan, zelfgemaakte kaarten, diverse handwer ken, cadeauartikelen, het zendingswinkeltje met o.a. speelgoed, ook vindt u er spullen uit grootmoeders tijd. Verder zijn er boterkoek, kokoskoeken, cake, kruukplaetjes en snoep- zakken voor de kinderen. De verkoping duurt van 10.00 tot 16.30 uur. Vanaf 10.00 uur staat de koffie en de limonade klaar. Iedereen is hartelijk welkom. GOEREE-OVERFLAKKEE - Op dinsdag 21 februari wordt er een eilandelijke verkie zingsbijeenkomst gehouden in de grote zaal van de kerk van de Gerefonneerde Gemeente te Dirksland. Een vijftal sprekers zal deze avond het woord voeren: ir. B.J. van der Vlies (fractievoorzitter van de SGP Tweede Kamerfractie), wethouder P.J. Koningswoud van de gemeente Dirksland, wethouder G. Slootweg van de gemeente Middelharnis en de raadsleden C. van Dam van de gemeen te Middelharnis en A.T. van Gurp van de gemeente Oostflakkee. Na de pauze is er een forumdiscussie. De avond begint om 19.30 uur Iedereen hartelijk welkom. OUDDORP-Op woensdag 18 januari wordt in Ouddorp een themaochtend voor vrouwen gehouden. Voor deze ochtend is opnieuw als gastspreekster Willemien Lemkes uitge nodigd. (Door omstandigheden kon de met haar geplande koffieochtend in januari niet doorgaan). Zij zal spreken over het thema 'Oog krijgen voor de goede dingen'. Naar aanleiding van een vrouw in de Bijbel die op zoek is gegaan naar de dingen in het leven die de moeite"meer dan waard zijn. Iedereen is van harte uitgenodigd. De koffie staat vanaf 9.00 uur klaar en het programma begint om 9.30 uur. Rond 11.15 uur wordt de bijeen komst afgesloten. De ochtend wordt gehou den in het kerkgebouw van de Doopsgezinde Gemeente in Ouddorp aan de Dorpstienden. Ontdett 'I bij uw G2-dealer of k'tjk oivasi op www.opefnieuws.fit Krwpi BV - Langeweg 113 - 3245 KG - Sommelidijk - 0167 476767 Akkerdaas BV - Klooslerweg 2 - 4317 AL - Noordgouwe - 0111 401347 Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 REGISTERACCOUNTANTS BARENDRECHT'TEL. 0180-642 111 MIDDELHARNIS TEL. 0187-617 300 GOUDA'TEL 0182-358 235 BARNEVELD» TEL. 0342-405 140 ROTTERDAM-RIJNMOND - Het aankondi gen van alcoholcontroles die bij sportkantines worden gehouden, heeft een positief gevolg gehad. Door de sportclubs worden de controles op de websites gemeld, ze worden omgeroepen in de kantine en sporters blijken af te spreken wie de zogenaamde 'BOB' is. De alcoholcon troles worden in de weekenden gehouden, tus sen 14.00 en 21.00 uur op van tevoren aange kondigde locaties. Dit naast de gebruikelijke onaangekondigde controles die regulier plaats vinden. In totaal zijn nu bij 1168 automobilis ten blaastesten afgenomen, wat resulteerde in acht aanhoudingen voor rijden onder invloed. Van twee automobilisten werd het rijbewijs ingevorderd. De politie wil met deze contro les sporters bewust maken van de gevaren van rijden onder invloed. Daarom worden ze niet alleen aangekondigd in de media, ook zijn de sportkantines in de regio van tevoren ingelicht en gevraagd om hun medewerking bij het aan kondigen van de controles. De komende weekenden wordt op de volgen de locaties gecontroleerd: op 11 en 12 febru ari in Ridderkerk, Barendrecht, Albrands- waard en Hoogvliet; op 25 en 26 februari op Goeree-Overflakkee; op 4 en 5 maart op Voome-Putten. GOEREE-OVERFLAKKEE - In het kader van de gemeenteraadsverkiezingen op 7 maart a.s. organiseert het CDA Goeree-Overflak kee een debatavond met minister Mr. J.P.H. Donner. In de toespraak die de minister zal houden zal uiteraard grote aandacht zijn voor de komende gemeenteraadsverkiezing. Thema's als criminaliteit, veiligheid; drugs en alcohol en terrorisme zullen evenwel ook uit gebreid aan de orde komen. Maar ook actuele politieke zaken van het huidige kabinet zul len in zijn toespraak de revue passeren. "In het algemeen is er weinig belangstelling voor gemeenteraadsverkiezingen. Merk waardig eigenlijk! Het gaat om UW dorp. UW leefomgeving waarop u met uw 'stem' wel degelijk invloed kunt uitoefenen! En laten wij eerlijk zijn ook op ons eiland is het gebruik van drugs en alcohol behoor lijk verontrustend terwijl ook veiligheid voor veel mensen een belangrijk thema is. Kort om... Een uitdaging voor iedereen om met deze zeer ervaren minister in debat te gaan over zaken waarmee wij allemaal, vroeg of laat, te maken krijgen", aldus het CDA. De avond wordt op maandag 27 februari gehouden in De Grutterswei in Oude Tonge van 20.00 tot 22.00 uur. Zaal open vanaf 19.30 uur. Burgemeester De Vries bezocht samen met enkele buurtbewoners rond het Rubensplein de wijk Bloemhof-Zuid in Rotterdam. Door Roeland van Mourik In een zaal van het gemeentehuis zitten Daan van Rossum, Dick van Os en Peter van Hei ningen. Zij zijn drie van de acht stuurgroeple- den van de groep bewoners rond het Rubens plein. Van Os ontpopt zich als woordvoerder van de bewoners. „Toen de skatevoorziening op het Rubensplein vervangen moest wor den, ontstonden er voor- en tegenstanders van die vervanging. Wij zijn toen alle huizen in de buurt afgegaan om te inventariseren wat buurtbewoners graag veranderd willen zien in hun buurt." De skatevoorziening zorgde namelijk voor heel wat overlast, geeft burgemeester G. de Vries-Hommes, die ook aanwezig is, aan. „Er was rumoer rond het Rubensplein. Oudere jeugd bleef soms tot in de laatste uurtjes rond de skatebaan hangen. Toen die skatebaan vervangen moest worden, was dat direct aanleiding om te kijken hoe de lawaai overlast voorkomen kon worden. Omdat buurtbewoners zich medeverantwoordelijk voelden kwamen zij met het initiatief van buurtpreventie." Daarbij gaat het er om dat jong en oud zich in de buurt prettig moet voelen, benadrukt burgemeester De Vries. In de stuurgroep zit ten daarom ook twee jonge leden, die kunnen aangeven wat zij prettig vinden in hun omge ving. ,,Er wordt in het geval van overlast vaak naar jongeren gewezen, maar met buurtpre ventie komt ook andere overlast aan de orde. Een oudere die zijn auto fout parkeert kan daar ook op aangesproken worden." Om een idee te krijgen van buurtpreventie ging een aantal bewoners uit de buurt samen met burgemeester De Vries kijken in de wijk Bloemhof-Zuid in Rotterdam. Van Os: „Daar kreeg buurtpreventie gestalte, zoals wij het in ons hoofd hadden. In die buurt wandelen negen personen geregeld de buurt door om ouderen en jongeren op hun gedrag aan te spreken. Dat willen wij hier ook. maar dan met een groep van vijftig personen." Wethouder De Jong vult de taak van die vijftig buurtbewoners verder aan: „Het is de bedoeling dat zij ook zaken als losliggende stoeptegels en kapotte verlichting doorge ven aan de gemeente, zodat wij daar iets aan kunnen laten doen." In de toekomst wil de gemeente zelfs wijkbudgetten beschikbaar stellen zodat buurtbewoners geldelijke mid delen kunnen inzetten voor voorzieningen in hun buurt, gaf de verantwoordelijk wethou der aan. Dit alles om woonbuurten weer een bruisend middelpunt te laten zijn. Burgemeester De Vries: „Buurtpreventie is er op gericht om de sociale cohesie weer terug te krijgen, zodat mensen die samen in een buurt wonen weer om elkaar gaan geven." De buurtbewoners rond het Rubensplein zijn deze week begonnen met het opstellen van regels die rondom de skatevoorziening gaan gelden. Dat is belangrijk, vindt wethouder De Jong. „Die afspraken zijn nodig, om elkaar daar ook aan te houden. De groep van vijftig buurtbewoners gaat daar op toezien." Verder wordt er een cursus opgesteld voor de vijftig buurtbewoners die gaan rondwandelen om bewoners aan te spreken op hun gedrag. Die groep zal onherkenbaar over straat gaan. Dat is de les van het buurpreventieproject in Bloemhof-Zuid, waar „bewoners niet als een Lucky Luke door de buurt lopen. Ze willen geen jasjes aan met 'buurtpreventie' erop,' zo meldt het persbericht van de presentatie van het buurtpreventieplan rond het Rubens- plein. Wethouder De Jong ziet buurtpreventiepro jecten als de toekomst. Inmiddels heeft zich ook een groep bewoners van de Voorstraat in Middelharnis gemeld. Zij ervaren overlast van bezoekers van de horecagelegenheden rond de havenkom van Middelharnis. Ook zij willen dat oplossen in samenspraak met de gemeente en de personen die de overlast veroorzaken. Van Os ziet het buurtpreventieproject rond het Rubensplein positief tegemoet. „In Bloem hof-Zuid waren ze met negen buurtpreven tiemedewerkers op 6000 buurtbewoners. Wij zijn met vijftig man op 1300 buurtbewoners. Wat dat betreft moet dit project zeker gaan lukken." MIDDELHARNIS - Op donderdag 16 febru ari 2006 hoopt dr. P. de Vries uit Waarder te spreken over het onderwerp 'De ontdekkende functie van de wet'. Alle cursisten en andere belangstellenden zijn hartelijk welkom. Plaats: de zaal achter de Christelijke Gere formeerde Kerk, Hoflaan 41 te Middelharnis. Aanvang: 19.45 uur. Kosten: per avond 3. DIRKLSAND - Voor een nieuw op te zetten project bij zorgcentrum Geldershof in Dirks land is de Unie van Vrijwilligers (U.V.V) op zoek naar een aantal nieuwe vrijwilligers. Dit project houdt in dat twee vrijwilligers per avond van ongeveer 19.00 tot 20.30 uur kof fie serveren voor de bewoners van Gelders hof in de appartementen. Als u belangstelling hebt, kunt u met één van de onderstaande personen contact opnemen. De bewoners zullen u dankbaar zijn. Voor meer informatie of aanmelding kunt u contact opnemen met Ineke Stolk, coördinator van de U.V.V, tel.: 601059, e-mail: stolkcact@hetnet.nl, of met de receptie van Geldershof, tel: 602055. DIRKSLAND - In het verslag van de over handiging van de bouwvergunning voor het woon/winkel complex aan de Geldersedijk werd vermeld dat de gemeente Dirksland een financiële bijdrage heeft geleverd aan de ver plaatsing van de Cl000. Wethouder Konings woud laat weten dat dit onjuist is. "Tijdens de bijeenkomst heb ik gezegd, dat de gemeente Dirksland op allerlei gebied zorgt voor goede voorzieningen, zowel voor het onderwijs (in de afgelopen jaren zijn twee nieuwe basis scholen gebouwd), de woonvoorzieningen voor ouderen (start bouw Mauritshof), het bedrijfsleven (behoud TBP voor de gemeente Dirksland), maar dat we ook de belangen van omwonenden laten meewegen als bedrijven teveel hinder veroorzaken. Zo is met een bedrijf (LeDuc wordt bedoeld) overeengeko men dat zij per 1 juli 2006 hun locatie ver laten en verhuizen naar een bedrijventerrein in Stellendam. In dat verband heb ik gezegd dat de gemeente Dirksland probeert die ver plaatsing financieel dragelijk te maken door bij het Ministerie van VROM een subsidie te bepleiten. Wat ook is gelukt", aldus Konings woud. Hij hoopt hiermee eventuele misver standen uit de weg te hebben geruimd. MIDDELHARNIS - AI jaren onder vindt de bevolking van Middelharnis hinder van de stankveroorzakende bedrijven van Genubo BV. Op aandringen van de provincie Zuid- Holland heeft Genubo BV (voorheen van Genugten) nu een proefinstallatie opgesteld om te onderzoeken hoe de stank tot een acceptabel hinderniveau kan worden terug gedrongen. De provincie wil thans de bevol king van Middelharnis voorlichten over haar activiteiten met betrekking tot de oplossing van de stankproblematiek. Daarom zijn de bewoners van Middelharnis welkom op een voorlichtingsavond die wordt gehouden op donderdag 16 februari om 19.30 uur in het ISGO-gebouw, Dwarsweg 40 te Middelhar nis. De Commissie Milieu (van Huurders vereniging Woonbelang) en de Vereniging Van Eigenaren Park Nieuw-Zeeland roept op om van deze uitnodiging gebruik te maken. "Om aan de provinciale overheid duidelijk te maken, dat het tijd wordt, dat aan dit pro bleem een eind komt".

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2006 | | pagina 1