Voorne-Putten krijgt primeur met 172 piepschuimen villa's Geslaagd shantyfestival in Herkingen Palingwedstrijden 'De Viscromte' Met Wie??? Volleybal op Diekhuusplein EIIAtlDEtl-tilEUWS PAGINA EIIAItDBn-raEUWS DINSDAG 12 JULI 2005^ Tweede palingwedstrijd bij HV 'Stellendam' Brass Band 'Concordia' iioudt bingo's en zoekt rommelmarictspullen Kerkdiensten Ger. Gem. inleveren rommel marktspullen Oude-Tonge Jeugdkampioenschap vissen 2005 Bingo's bij 'Nut en Genoegen' IViet Albert Heijn naar KidsPlayWorld Proefwoning doorstaat alle tests Vastgoedfirma zwijgt over gebruik van revolutionair materiaal ZUIDLAND/LUTJEWINKEL - Komokeur Waterdicht Optoppen Onbekend Tijdens de jaarmarkt in Herkingen, afgelopen zaterdag, hield shantykoor 'Op volle kracht' afgelopen zaterdag onder prachtige weersomstandigheden voor de eerste keer in haai' bestaan een shantyfestival. Samen met de shantykoren 'Helius' uit Hellevoetsluis, Rodo- nis uit Zierikzee en 'Hoeksewaard' zorgde 'Op Volle Kracht' ervoor dat de bezoekers van de jaarmarkt zich niet hoefden te vervelen. Genoten werd dan ook van de Engels- en Nederlandstalige shanties, die op verschillende manieren werden gezongen. Indrukwek kend was ook het slot van het festival, toen de koren gezamenlijk de Herkingen-medley zongen, gecomponeerd door dirigent Ton Warmenhoven. Shantykoor 'Op volle kracht' ziet terug op een geslaagde middag, die voor herhaling vatbaar is. Wie meer wil weten over 'Op volle kracht', kan kijken op website www.opvollekracht.nl. STELLENDAM - Hengelaarsvereni ging 'Stellendam' organiseert aan staande vrijdag de tweede palingwed strijd in een serie van drie. Evenals de vorige wordt ook deze wedstrijd gehouden in het achterste deel van het kanaal tussen Goedereede en Goede- reede Havenhoofd, dus net voor Goe dereede Havenhoofd. Tijdens de eerste palingwedstrijd werd er goed gevan gen; maar liefst 45 palingen werden uit het water getrokken. Tijdens de vorige palingwedstrijd, op vrijdag 17 juni, kwamen er 18 deelnemers naar de waterkant. Het weer was uitstekend. Tijdens de viswedstrijd mocht het fietspad met de auto bereden worden en de auto naast het fietspad geparkeerd worden. Uiteraard gold dit alleen voor degenen die aan de viswedstrijd meede den, dus niet voor vrienden of familieleden die eens wilden komen kijken. Bijna iedere deelnemers ving wel één of meerdere palin gen. D. van den Berg ving er wel 8 en kwam daarmee op een totaal van 311 cm paling; hij ging dan ook met de eerste prijs aan de haal, die uit een goed gevulde boodschappenmand bestond. De overige drie boodschappenman- den gingen naar W. Ras, J.K. Veruieman en J. Tanis. Ook tijdens de tweede palingwed strijd, die vrijdag 15 juli a.s. wordt gehou den, zijn er weer mooie prijzen te winnen. De inschrijving start om 20.00 uur, waarna en er gevist wordt van 20.30 tot 23.30 uur. Er mag met twee hengels worden gevist. Er wordt gevist op cm paling. De deelnamekos ten bedragen 3. Naast de wedstrijd van a.s. vrijdag zal ook vrijdag 12 augustus nog een palingwedstrijd worden gehouden. Gerekend over de drie wedstrijden zullen de nummers één, twee en drie een mooie beker als herinnering krijgen. Voor meer informatie kunt u kijken op web site www.hvstellendam.nl of bellen naar W. Ras, tel.: 06-12827531. chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaatschappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)471020 Fax (0187)485736 Postbus 8, 3240 AA Mlddelharnls Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)471020 e-maü: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,29; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur slulüngsterraijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie- opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)4710 22, e-mall: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,50 Per halfjaar 18.50 Per jaar €36,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opze^ingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Mlddelharnls 342001108 Hengelsportvereniging 'De Viscromte' orga niseerde vrijdag 8 juli jl. haar eerste paling wedstrijd, die werd gehouden aan de Haring vliet blokken. Er waren 14 deelnemers, het weer was prima en de vangsten waren ook goed te noemen. Er werden in totaal 21 palin gen gevangen met een totale lengte van 10 meteren 14 cm. Onderstaand de uitslag: 1. Ruud Rijke, 221 cm 2. John Wolfert, 164 cm 3. G. Van Zielst, 120 cm 4. J. Jansen, 107 cm 5. L. Struik, 81 cm 6. N. Bazen, 75 cm 7. Vermeulen, 71 cm 8. K. Struik, 71 cm 9. Kalle, 68 cm 10. J. De Jong, 36 cm De eerstvolgende wedstrijd, op vrijdag 15 juli a.s., wordt ook weer bij de blokken gevist, dus niet - zoals aanvankelijk gepland - in het Zuiderdiep! Ten slotte hieronder de volledige uitslag van de wedstrijd van 17 juni. 1. D. van den Berg, 311 cm 2. W. Ras, 259 cm 3. J.K. Venneman, 158 cm 4. J. Tanis, 156 cm 5. Netten, 149 cm 6. M. den Eerzamen, 124 cm 7. S. Both, 123 cm 8. E. van Splunder, 107 cm 9. Van Kan, 86 cm 10. M. Geers, 74 cm 11. J.L. Spui, 42 cm 12. R Berkelaar, 39 cm 13. A. van den Nieuwendijk, 39 cm 14. L. Ras, 38 cm 15. M. Nagtegaal, 38 cm 16. L. Grinwis, O cm 17. N. Ras, O cm 18. R Troost, O cm In een aflevering van het bekende program ma 'Met Wie???' op Radio Flakkee, is het op dinsdag 12 juli tussen 18.00 en 19.00 uur weer tijd voor Yvonne van de Heuvel om u allerlei nieuwtjes en wetenswaardigheden te vertellen over financiële aangelegenheden. Yvonne is werkzaam bij het accountantskan toor Vlies en Partners in Dtrksland en heeft daardoor te maken met allerlei soorten geld zaken. Van sparen tot lenen, belastingzaken enz. Het blijft elke keer weer een verrassing wat zij u te vertellen heeft. De presentatie is in handen van Carla Hersbach. De herhaling is woensdag om 18.00 uur OUDDORP - Muziekvereniging Brass Band 'Concordia' houdt haar zomerbingo's op dinsdag 12 juli, 19 juh, 26 juü en 2 augustus in m.f.g. 'Dorpstienden' te Ouddorp. Er zijn vele mooie prijzen en cadeaubonnen te win nen. Aanvang 20.00 uur, de zaal gaat open om 19.30 uur Verder zoekt 'Concordia' nog steeds spul len voor verkoop op de rommelmarkt die de muziekvereniging op beide toeristenda- gen, 20 juli en 17 augustus, wil organiseren op het parkeerterrein 'Dorpstienden'. Heeft u nog spullen waar u vanaf wilt en die het verkopen waard zijn, neem dan contact op met André Melissant, tel.: 682096, of e-mail: amelissant@wanadoo.nl. MIDDELHARNIS - Dinsdag (heden) 12 juli, 19.30 uur, ds. B. van der Heiden. OUDDORP-Dinsdag (heden) 12juli, 19.30 uur, ds. A.A. Brugge. MELISSANT - Woensdag 13 juli, 19.30 uur, ds-. J. Veenendaal. HERKINGEN - Donderdag 14 juh, 19.30 uur, ds. J. Schinoer OUDE-TONGE-Donderdag 14 juli, 19.30 uur, ds. J.M.D. de Heer. MIDDELHARNIS - In Middelhamis zijn de 'Diekdagen' van start gegaan. Op vrijdag 15 juli zal volleybalvereniging Les Deux Inter mezzo daarom beachvoUeybalwedstrijden spelen voor het publiek, waaraan toeschou wers zelf mee kunnen doen. 's Middags vanaf 15.00 uur zijn er jeugdwed strijden en 's avonds vanaf 19.00 uur zijn er wedstrijden tussen senioren en recreanten. De wedstrijden zullen op een dikke laag zand worden gespeeld op het Diekhuusplein. Behalve het kijken naar volleybal, wordt ook de mogelijkheid aangeboden om mee te doen. Er zal worden gespeeld volgens de officiële beachvoUeybalregels, die op verschillende punten afwijken van de zaalregels: een set duurt tot 21 punten met 2 punten verschil. Na iedere 7 gespeelde punten wordt er van speelhelft gewisseld. Nadat een bal geblokt is, mag er nog maar tweemaal gespeeld worden. Er is geen verschil tussen aanval lers en verdedigers. Iedereen mag aanvallen en iemand die heeft geserveerd, mag daarna gaan blokkeren. Als de bal bovenhands over het net wordt gespeeld, dan mag dat alleen via een harde aanval. Dit houdt in dat een bovenhandse set-up die over het net gaat, fout is Meer informatie valt te krijgen bij Anton van Zijp, tel. 483059 of Nicky Tuinenburg, tel. 485452, of kijk op website www.lesdeiixvn termezzo.nl. Heeft u nog spullen die verkocht kunnen wor den op de rommelmarkt van de Hervormde gemeente, op 20 augustus? Dan kunt u deze (s.v.p. geen grote meubelstukken of spiralen) inleveren a.s. zaterdag 16 juli tussen 9 en 12 uur bij de familie Van Maanen, Langeweg 33 te Oude-Tonge. De eerstvolgende zaterdag daarna dat u uw rommel weg kunt brengen, is op 6 augustus a.s. MELISSANT - Zaterdag 9 juü jl. werd de derde en tevens laatste jeugdviswedstrijd van het seizoen 2005 gehouden bij hengel sportvereniging 'De Viscromte' te Melissant. Het was een visdag met mooi weer en volop belangstelling van zowel jeugdvissers als plu bliek. De vangsten waren geweldig. Er werd maar liefst 1694 cm vis gevangen, variërend van een klein voomtje tot een mooie grote brasem. Over de 3 wedstrijden gerekend, is er in totaal bijna 31 meter vis gevangen. De te winnen prijzen waren dit jaar ook weer dik in orde: hengels, molens, visstoeltjes, voer, viskisten, paraplu's, enz., te veel om op te noemen, zodat de jeugd weer van mooie visspulletjes is voorzien, die ze het volgende seizoen weer goed kunnen gebruiken. Ook werd deze middag bekend gemaakt wie er over de drie wedstrijden gerekend eerste, tweede en derde is geworden in zijn/haar leeftijdscategorie en wie er met de prijs van de grootste gevangen vis van het seizoen 2005 naar huis mocht. En met de beste 10 vissertjes per groep gaat de jeugdcommissie ter afsluiting van het seizoen in september een gezellig avondje bowlen en patat eten in 'De Staver' te Sommelsdijk. De wedstrijden zijn tot stand gekomen met steun van sponsors en vrijwilligers, want zonder hun hulp staat, ook aan de waterkant, alles stil. De jeugdcommissie bedankt dan ook een ieder die hieraan heeft bijgedragen. Onderstaand de uitslag van het seizoen 2005. 5 t/m 12 jaar: 1. Justin Nieuwlaat, 321 cm 2. Martijn Hoogerheide, 238 cm. 3. Michael Pijl, 229 cm. 13 t/m 16 jaar: 1. Martijn Meiaard, 288 cm. 2. Leendert Verhoek, 236 cm. 3. Sjoerd Schaaf, 198 cm. De grootste gevangen vis van het seizoen 2005 werd gevangen door Leendert Dooge; hij ving een brasem van maar hefst 49 cm. OUDDORP - De Ouddorpse konijnen- en pluimveefokkers vereniging 'Nut en Genoe gen' organiseert ook dit jaar weer zes bingo's, en wel op de donderdagen 14, 21 en 28 juli en 11, 18 en 25 augustus. Voor jong en oud zijn er weer mooie prijzen te winnen in één van de acht rondes, of een prijs in de super- ronde, met als hoofdprijs een boodschappen mand. De bingo's worden gehouden in m.f g. 'Dorpstienden' en starten om 20.00 uur Van af 19.15 uur is iedereen welkom. Deze zomer houden de Albert Heijn vesti gingen in Ouddorp, Middelhamis en Oude Tonge een speciale actie voor de kleintjes. Bij elke besteding ontvangt de consument een kortingsbon ter waarde van 1,50 voor KidsPlayWorld in Hellevoetsluis, in Sportcentrum 'De Eendragt'. Hier vindt u o.a. springkussens, een survivalbaan, pira- tenschip, dooUiofspel, elektrische treintjes, minicars, diverse spelen als evenwichtspel, maar ook een legohoek en reuze sjoelbakken. Daarnaast is er een kleuterboek met allerlei spelen, krndercaiTousel, kleurtafels, pop penhuis, enz. Pret dus voor het hele gezin; ouders en verzorgers mogen gewoon mee doen! Ouders en verzorgers hebben in Kids PlayWorld gratis toegang, met uitzondering van het subtropisch zwemparadijs. Speciaal voor het zomerseizoen is de Albert Heijn vestiging te Ouddorp ook op zaterdag van 8.00 tot 20.00 uur open. Kijk voor meer informatie op website www.ahouddorp.nl. In het dorp Zuidland op Voorne-Putten wordt dit najaar een revolutionaire uitvinding toegepast: huizen die niet van steen, maar van piepschuim zijn. Op landtongen in de Stompaardse Plas verrijst een bungalpowpark met 172 recreatiewoningen, is de bedoeling. Vooruitlopend hierop komt er in sep tember een proefwoning. Piepschuim, zoals EPS in de volksmond heet, wordt door bedenker Albert Veerman uit Volendam beschouwd als het "bouw materiaal van de toekomst". Door één van onze verslaggevers De kijkwoning in Zuidland, in de buurt van het voormalige, bekende, maar verlaten res taurant 't Stompaerd, is niet de eerste. Vanaf vorig jaar mei staat er aan de rand van het IJsselmeer, aan het Slobbeland in Volendam, het piepschuimen Veerhuis. Deze allereerste testwoning blijkt inmiddels bestand tegen alle weersomstandigheden. Het materiaal vol doet bovendien aan Europese normen en is door TNO uitgebreid getest op brandwerend heid. "Het kan weer en wind doorstaan", zegt Veerman, die nu met het piepschuimconcept de markt is opgegaan, zoals in Bemisse. Bouwen met piepschuim werd door Veerman ontdekt, zo vertelt hij in een documentaire op dvd over het Volendamse bouwproject, toen hij twee jaar geleden zijn eigen woning sloopte. "Ik stuitte op EPS en merkte bij toeval dat het veel sterker is dan stenen." In samenspraak met een bouwkundig ingenieur van de TU Delft besloot hij een prototype te ontwikkelen dat aan alle mogelijke bouwei- sen moest voldoen. Dat werd het Veerhuis, een compleet huis dat in minder dan zes weken werd neergezet op een parkeerterrein en er twee jaar blijft staan. De testwoning voldeed glansrijk aan allerlei proeven - een thermografisch onderzoek, de zandzakslingerproef (geen waarneembare schade nadat een zak van 50 kilo tegen de wand was geslingerd) en de brandproef van TNO: een EPS-wand waarop zware branders werden losgelaten, bezweek pas na een uur en 55 minuten, terwijl de norm 90 minuten is. Windkracht tien, regen en sneeuw hadden evenmin invloed op het Veerhuis, de basis eisen voor geluidswering werden bovendien moeiteloos gehaald. De experimentele bouw methode bleek alleszins mogelijk. De testwoning kreeg de Komokeur Samen met Ben Bos en Aije Simons richtte Veer man in het Noord-Hollandse Lutjewinkel de onderneming Veerhuis Beheer BV op, die het piepschuimen huis gaat uitventen als "huis van de toekomst". Veerman benadrukt dat elk nieuw "Veerhuis" tot stand komt door samenwerking van bouwbedrijven die elkaar "goed kennen en aanvoelen". "Daardoor kun nen ze sneller en beter bouwen." Hij heeft Europees patent gekregen, en op zijn website (www.veerhuis.nl) is te lezen hoe landelijke media zijn idee bejubelen. In verschillende publicaties komt evenwel steeds dezelfde fout voor. Gerept wordt daarin over de bouw van een bungalowpark in het Zeeuwse Brui- nisse. Tegenover het Eilanden Nieuws, dat het bestaan van zo'n project niet kon ach terhalen, heeft Veerman toegegeven dat hij Bemisse bedoelt, een Zuid-Hollandse her indelingsgemeente die sinds 1 januari 1980 wordt gevormd door de gemeenten Abben- broek, Oudenhoom, Zuidland en delen van GeervHet, Simonshaven en Heenvliet. "Een vergissing, mijn schuld", zegt Veerman ver ontschuldigend. Bij de gemeente Bemisse is het bungalowplan wel bekend. Het park ver rijst, meldt voorlichtster Debbie Maasdam, in het gebied Stompaard, "op de plaats waar nu nog water is, de Stompaardse Plas". Vier Landtongen zullen hier worden aangelegd, smalle stroken land die in het water steken, en daarop komen de EPS-huizen te staan. De 172 recreatiewoningen waaruit het park gaan bestaan, worden volgens Maasdam overi gens niet tegelijk gebouwd. "De realisatie is afhankelijk van de verkoop. Pas als er genoeg animo is, wordt er gestart." Piepschuimen huizen worden opgebouwd uit grote kunststofplaten met een dikte van dertig centimeter, die in de staalconstruc tie worden geplaatst, in het metalen skelet. Met gloeidraad worden deze buitenmuren op maat gesneden, waarna de gevel desgewenst wordt afgewerkt met stucwerk, steenstrips, cement of houten betimmering. De muren zijn bestand tegen alle weersomstandighe den, het casco is volledig waterdicht. "Als de bewoner een extra raam wil, is dat er zo nvj-wcnmg in Volendam. aan de rand van hel IJsselmeer. tijdens de openingsplechtigheid vorig jaar. Inmiddels heeft deze woning allerlei zware tests doorstaan. (Fmo 's: Veerhuis Beheer BV) uit te snijden." Legio zijn volgens Veerman de voordelen van een piepschuimhuis. De bouwkosten zijn dertig tot veertig procent lager dan bij de traditionele bouw, vertelt hij over zijn opzienbarende bouwmethode. Dit maakt nieuwbouwwoningen weer "bereik baar" voor starters. Voor hen is het "tegen woordig bijna onmogelijk", observeert Veer man, "om een woning te kopen", als gevolg van de aanhoudend hoge prijzen. Toekom stige bewoners besparen verder flink op hun energierekening, volgens Veerman vijftig tot zestig procent, omdat de "isolatiewaarde" drie maal hoger is dan gebruikelijk. Tegen het Algemeen Dagblad zei hij: "In principe zor gen de lampen voor voldoende verwarming." Een EPS-huis is verder beduidend lichter; zij weegt hooguit een zesde van een "gewone" woning. "Je kunt de woning eenvoudig optil len en desnoods over water vervoeren", aldus Veerman. Piepschuimhuizen zijn makkelijk verplaatsbaar en kunnen zelfs als drijvende woningen fungeren, doordat zware metalen ontbreken, er veel minder heipalen nodig zijn en de hoeveelheid beton beperkt blijft tot het fundament. De bouwtijd is nu nog zo'n zes weken, maar Albert Veerman meent dat het mogelijk moet zijn deze terug te brengen tot een paar weken. "Je zou in een wijk een fabriekshal kunnen neerzetten, waar na elke acht tot tien uur een cascowoning van de lopende band rolt." Het systeem leent zich niet alleen voor nieuwbouw, ook voor renovatieprojecten. Bestaande gebouwen kunnen er bijvoorbeeld mee 'opgetopt' worden. Nog enkele voor delen van piepschuim: afwijkende vormen, zoals ronde muren en bogen, zijn eenvoudig te maken. Zelf bouwen behoort tot de moge lijkheden - de frrma Veerhuis Beheer BV rept al van bouwpakketten die "op termijn lever baar" zijn. In elk geval is een EPS-woning makkelijk aanpasbaar, terwijl bij bestaande woningbouwprojecten persoonlijke wensen en verlangens "meestal maar zeer beperkt" mogelijk zijn. Veerman wijst er ten slotte op dat piepschuim Deze tekening uit de brochure van het project 'Zuytland' toont de landtongen in de Stompaardse Plas waarop de recreaiievnla's in zes types worden gebouwd. De vastgoedfirma rept alleen met geen woord over het piepschuim. "eeuwig goed blijft". Dat maakt de EPS- woning recyclebaar. "Na veertig jaar bouw je van hetzelfde materiaal gewoon weer een nieuw huis." Hooguit moet volgens hem na 30 tot 35 jaar het stucwerk worden ver nieuwd. Nu de testwoning in Volendam de proeven heeft doorstaan, kan het piepschui men huis op grotere schaal worden gebouwd. Maar gebeurt dat ook? Tonen marktpartijen ook belangstelling? Albert Veerman vertelt dat de plannen voor de bouw van senioren woningen in Spanje "de goede kant opgaan". Dat de bouw van drie aardbevingsbestendige woningen in Turkije doorgaan. "Een Itali aanse aardbevingsdeskundige maakt op dit moment berekeningen om aan alle eisen te voldoen, en aan de hand daarvan wordt er gebouwd." Voor een kerk van piepschuim geneert Veerman zich niet. Hij voert hiertoe al onderhandelingen in Amsterdam. "In prin cipe" is er verder het voornemen, vervolgt hij, om in de Zaanstreek zes tot acht watervil la's te bouwen - drijvende woningen op plat forms. En in Volendam-Edam is de opdracht verkregen om er weldra twee piepschuimwo ningen te bouwen. Maar eerst daagt het bun galowpark in Zuidland, waar zes verschillen de types recreatiewoningen komen. Veerman hoopt dat het park vanaf september gestaag gestalte krijgt. Heeft alle overvloedige en voorbeeldige publiciteit er al toe geleid dat Veerman is benaderd door gemeenten aan de overkant, op Goeree-Oveiflakkee? "Ik heb nog niets gehoord. Maar we houden ons aan bevolen." Aan de rand van de Stompaardse Plas staat al een verkoopcentrum, in de vorm van een veredelde bouwkeet. 'Zuytiandbuiten' blijkt het project met de "luxe, vrijstaande villa's" te heten. Maar noch op de gelijknamige web site noch in de informatiefolder die in het kantoor ter inzage ligt, wordt gerept over het piepschuim. Merkwaardigerwijs is het woord volledig vermeden, terwijl piepschuim het project juist bijzonder maakt: het is nooit eer der toegepast op deze schaal. Er valt alleen te lezen dat de zes woningtypen zich kenmerken door "hoogwaardig materiaalgebmik", een "praktische indeling" en "romantische archi tectuur". De villa's variëren in grootte van 84 tot 92 m^, bestaan uit twee woonlagen en beschikken over drie slaapkamers. De eigena ren zullen in het park het "ultieme, waterrijke vakantiegevoel beleven", verzekert de tekst. De vertegenwoordiger van de vastgoedfuma die deze zaterdagmiddag aanwezig is in het verkoopcenttnm om het project aan te prijzen en te verkopen, is onkundig van het gebruik van piepschuim. "Mij niets van bekend", bromt hij kortaf, er wantrouwend aan toevoe gend: "Van wie heeft u dat?" Als het antwoord is: de gemeente Bemisse, herinnert hij zich plotsklaps iets vaags van "plannen die zijn afgeketst". Afwerend: "Maar daar ben ik niet bij betrokken geweest." In de e-mail van voor- hchtster Debbie Maasdam, in precies dezelfde week verzonden, staat het toch onomfloerst en glashelder: de recreatievilla's worden vervaar digd van "piepschuim isolatiemateriaal".

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2006 | | pagina 10