LITIE Eerste ondernemer Bedrijvenpark Oostflakkee is binnen! Aren Grootenboer veertig jaar verbonden aan Ford Garage Witvliet 0900-8844 MbvO gymnastiek in Oostflakkee innaard \N^ Directeur van autobedrijf die niet zoveel met auto 's heeft. ''Er is een verharding opgetreden die niet zo prettig is Geen 3200 maar 2300 "L,9r-/ chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eilanden Verkeerscontroles Oudelandsedijk Inbraak auto Inbraak woning Rectificatie: Parketpolitie int openstaande boetes en gevangenisstraiïen Gebruikt wos nog nooit zo nieuw. \';S' Visser Visser BARENDRECHT'TEL. 0180-642 111 MIDDELHARNIS'TEL. 0187-617 300 GOUDA'TEL 0182-358 235 BARNEVELD» TEL. 0342-405 140 Voor betaalbare BMW-service Belangrijke ontwikkeling Werkgelegenheid Geen autoliefhebber Goede herinneringen Van administratie naar directie Fijne sfeer Harder Brede kennissenkring Nog niet stoppen Vrijdag 27 januari 2006 78e jaargang nr. 7477 Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee Politiemensen van het district De Eilanden hebben dinsdagochtend verkeerscontroles gehouden op de Oudelandsedijk ter hoogte van Stad aan 't Haringvliet, ter hoogte van Sommelsdijk en nabij Dirksland. In totaal zijn er die ochtend 10 automobilisten bekeurd voor te hard rijden. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 121 km/uur. Tevens werden 6 men sen bekeurd voor het niet dragen van de auto gordel en kreeg een automobilist een boete omdat er geen kentekenplaat op de aanhan ger zat. Tevens werd van iedere automobi- li.st een blaa.stest afgenomen. Niemand bleek onder invloed van alcohol te verkeren. STAD AAN T HARINGVLIET - Dinsdag ochtend ontdekte een bewoonster van de Boudewijnstraat dat in haar auto was inge broken. Onbekenden hadden een slot gefor ceerd en namen de radio uit de auto mee. De politie adviseert om nooit waardevolle goederen in de auto achter te laten. Neem frontjes van radio/cd-spelers, laptops, mobie le telefoons en portemonnees altijd uil de auto mee en sluit de auto goed af. DIRKSLAND - Bij een inbraak in een woning aan het Bloemendaal zijn sieraden buitgemaakt. Onbekenden hadden een deur geforceerd en doorzochten de woning. De bewoonster ontdekte de inbraak dinsdag avond. De Technische Recherche en de poli tie van het district De Eilanden stellen een nader onderzoek in. In het artikel over de aansluiting van de buitengebieden van Dirksland op de riolering stond vermeld dat de bewoners van de percelen die van deze voorzie ning profijt hebben een rekening krijgen gepresenteerd van 3.200. Dit moest zijn 2.300. De Stichting Welzijnswerk Oostflakkee geeft in Ooitgensplaat MBvO gymnastiek lessen. De les.sen worden - op muziek met bege leiding van Annie Doornheim - gegeven op maandag van 9.15 tot 10.00 uur in gebouw 't Centrum te Ooitgensplaat. Er is nog plaats voor nieuwe deelnemers; zij worden uitge nodigd om vrijblijvend een gratis le,s mee te doen. Voor het overige bedragen de deelna mekosten 9 per maand of 26 per 3 maan den. Voor aanmelden of meer informatie kan contact worden opgenomen met de SWO, tel.: 641344. ROTTERDAM-RIJNMOND - Medewer kers van de Parketpolitie hebben van augus tus tot en met december vorig jaar een groot aantal personen bezocht die nog boetes had den openstaan. In totaal werden 65 achter stallige boetes geïnd voor een totaalbedrag van 27.456,18 euro. Tevens waren er 56 per sonen die nog in totaal 4748 dagen gevan genisstraf moesten uitzitten. Dit jaar gaat de parketpolitie wederom aan de slag met onder meer het opsporen van mensen die een boete moeten betalen dan wel nog een gevangenis straf moeten uitzitten. Ontdek '1 bij uw G2-deaier of kijk oivast op www.cpeinieuws.ni Kr>Öps BV - Langeweg H3 - 3245 KG - Sommelsdijk - 0187 476767 Akkerdoas BV-Woosterweg 2-4317 AL-Noordgouwe-0111 4013*7 MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw v^oning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 REGISTERACCOUNTANTS OUDE-TONGE - Hoewel de jaarwis seling en het uitspreken van talrijke goede wensen voor een pas begonnen jaar al weer enkele weken achter ons liggen, hield vorige week vrijdagmid dag Bedrijvenpark Oostflakkee Beheer B.V. haar nieuwjaarsreceptie nog. Een bijeenkomst in m.f.g. 'Grutterswei' die echter niet 'zomaar' was belegd, daar er niets minder dan een historisch feit bekrachtigd werd. De eerste koper van een bedrijfskavel op het enorme terrein werd er namelijk gepresenteerd en zette er die middag zijn handtekening voor. En dat kan een belangrijk signaal zijn, want als er één schaap over de dam is volgen er meer, zo zegt ons spreekwoord. Het was het nu nog in Dirksland geves tigde bedryf Maitre André dat zich als die eerste 'schaap' aandiende en namens wie ondernemer André Koudstaal, in het bijzijn van nog zo'n 70 andere onderne mers, deze middag in de schijnwerpers werd gezet, om samen met wethouder Economische Zaken van de gemeente Oostflakkee Gert-Jan van der Valk de champagnefles te heffen bij dit speciale moment. Door Hans Villerius Maltre André. leverancier van gebraden vlees, is een bedrijf met zo'n 65 werkne mers en hoopt nog dit voorjaar de eerste paal op het bedrijvenpark te kunnen slaan. "Een belangrijke ontwikkeling voor Oostflakee en Goeree-Overflakkee", zo sprak Van der Valk deze middag, georganiseerd door de directie van Bedrijvenpark Oostflakkee. Trots zei Van der Valk te zijn op wat er tot op heden is bereikt. 'Tn vier jaar tijd een Regi onaal Bedrijventerrein van de grond krijgen, is geen sinecure. Maar het is gelukt!" Een hartelijk woord van dank sprak hij dan ook graag uit aan alle organisaties en medewer kers van de gemeente Oostflakkee die daar aan hebben meegewerkt. "Het is nu de beurt aan de ondemetners om hier een plaats te zien te verwerven. Of wordt het veroveren?", zo prikkelde hij de aanwezigen. Van der Valk noemde hetgeen tot nu toe is gerealiseerd een belangrijke ontwikkeling, niet alleen voor de gemeente Oostflakkee maar voor geheel Goeree-Overflakkee. "Een ontwikkeling die het mogelijk maakt dat bedrijven zich kunnen vestigen op een loca tie die goed ontsloten is, die hoog inzet op Wethouder Van der Valk en de heer Koudstaal van Maïtre André hejfen de champagnefles, nu laatstgenoemde als eerste ondernemer verwelkomd kon worden op Bedrijvenpark Oostflakkee. (Foto: Persburo Flükkee) beeldkwaliteit en daarmee op waardebehoud van de kostbare bedrijfspanden, maar ook op inpassing in het landelijk gebeid. Duurzaam heid op middellange en lange termijn is daar bij een sleutelwoord, waarbij een gezamen lijke parkmanagementorganisatie ook een belangrijke rol speelt. Een plaats waar men duurzaam kan ondernemen met goede werk nemers in een gemeente die het bedrijfsleven een warm hart toedraagt." Al merkte de wethouder daar wel bij op dat dit niet betekent dat er "alles kan en mag". Want ook hier hebben bedrijven die er zich willen vestigen, te maken iTiel het traject van vergunningverlening. De lijnen daartoe verlopen via het VerkoopInforinatieCentrum van Bedrijvenpark Oostflakkee BV en het taakgebied VROM van de gemeente Oost flakkee. Het VerkoopInformatieCentrum heeft intussen met een kleine 50 bedrijven contacten in diverse stadia. Van der Valk gaf ook aan dat in de afgelo pen jaren stappen zijn ondernomen om het ondernemersklimaat in Oostflakkee een extra impuls te geven. Zo is er een bedrijfscontact- functionaris, bij wie ondernemers met al hun vragen terecht kunnen. Er is een bedrijven- loket op de website van de gemeente Oost flakkee, waar diverse links gelegd zijn naar organisaties die van belang kunnen zijn voor ondernemers of startende ondernemers. En er zijn veel bedrijfsbezoeken afgelegd om voe ling te houden met de in de gemeente geves tigde ondernemers. Een belangrijk punt is ook dat een onder neming goed opgeleide werknemers nodig heeft, en dat levert de broodnodige werkge legenheid op. "Dat kunnen we op Goeree- Overflakkee goed gebruiken als we in de och tenduren de uitgaande stroom auto's vanaf het eiland zien, die zich in de avonduren weer terugwurmt". Volgens Van der Valk moet de totale werkgelegenheid op het bedrijvenpark op termijn - lees 2015 - op kunnen lopen naar rond de 600-800 werknemers. "Ik ben razend enthousiast over dit terrein. Ik ben ook razend nieuwsgierig hoe het er over twee a drie jaar uitziet. Wie van u opent als eerste de deuren...?", zo daagde de wethou der zijn ondernemende toehoorders uit, om daarna gezamenlijk een toast uit te brengen op de toekomst van Bedrijvenpark Oostflak kee. "Dat veel ondernemers, misschien u wel. er hun bedrijvigheid kunnen laten zien!" MIDDELHARNIS - Op de laatste dag van januari is het veertig jaar geleden dat de Stellendammer Aren Groot enboer zijn intrede deed bij de Ford Garage Witvliet. Zijn carrière binnen het bedrijf doet wat Amerikaans aan. Aren was net achttien toen hij begon als hulpje in de administratie van het bedrijf. Nu, veertig Jaar later, is hij mededirecteur-eigenaar van het ruim tachtigjarige bedrijf, dat al die Jaren een begrip is voor autorijdend Goeree- Overflakkee. Door Adri van der Laan In de koffiehoek in de showroom van Ford Garage Witvliet aan de Koningin Julianaweg in Middelharnis spraken we met Aren Groo tenboer over de achterliggende veertig jaar, waarin hij veel heeft zien veranderen in de mobiliteit en de mentaliteit op Goeree-Over flakkee. Uit het gesprek met Aren blijkt dat hij grote interesse stelt in zijn medemens, zowel binnen als buiten het bedrijf en dat hij met hart en ziel verbonden is met de auto garage. Was Aren als kind al dol op het spelen met auto's en was het werken in een garage wel licht één van zijn jongensdromen? "Nee, helemaal niet?" verzekert hij. "Ik had als kind helemaal geen voorliefde voor auto's. Ik ben toevallig bij Witvliet terechtgekomen". Aren begon als Stellendamse jongen bij de levensmiddelengroothandel, waar de kruide nierswinkels van A. en O. bij waren aange sloten. Toen het bedrijf ging reorganiseren en van het eiland vertrok, moest Aren op zoek naar ander werk en als pas 18-jarige jongen solliciteerde hij naar een vacature bij Ford Garage Witvliet. En... deze eerste sollicita tie was meteen raak; de toenmalige leiding van het bedrijf zag wel iets in die jongen uit Stellendam. "Ik weet nog dat Lena Witvliet wel wat bedenkingen had bij het salaris dat ik wenste te verdienen. Zij vond 29 gulden en 35 cent per week een te fors bedrag en daar moest binnen de directie nog even over gesproken worden". Het familiebedrijf was toen gevestigd aan het Zandpad in Middel harnis en de leiding was in handen van de genoemde Lena Witvliet, wiens broer het bedrijf had opgericht, dat later door haar en haar vader en de heren Koert en Verolme werd voortgezet. Uiteindelijk kon Aren toch voor het door hem gewenste salaris beginnen. Wel drong men erop aan dat hij dan een contract voor tien jaar zou tekenen, maar dat wilde hij niet; hij gaf aan niet gebonden te willen zijn. Toch is hij nu - zonder contract - vier maal tien jaar aan het bedrijf verbonden. Zijn werk op de administratie bestond voor namelijk uit de facturatie van de activiteiten voor de auto's en de landbouwmachines. Later kreeg hij ook de verkoopadministra tie onder zijn hoede. Bij deze werkzaam heden had hij heel veel contact met klanten en juist die contacten heeft Aren altijd heel erg gewaardeerd. Hij herinnert zich nog veel voorvallen uit die tijd toen de lijnen binnen het bedrijf én naar de klanten toe nog heel erg kort waren. Zo was een keer in de winter verkoper Theo Zoeteman met een gebruikte Ford Taunus naar Ouddorp gegaan om deze aan belangstellende aspirant-kopers te tonen. "Het was een blauwe auto en Zoeteman bel de naar de garage of ik even met een groene auto naar Ouddorp wilde komen, want die mensen wilden ook graag die kleur bekijken. Ik moest toen met de groene Taunus door een sneeuwstorm naar Ouddorp toe. Tegenwoor dig kun je een dergelijke manier van verko pen niet meer voorstellen, maar het bracht je wel dichter bij de klanten". Verder weet Aren nog dat er een feestelijke stemming binnen het bedrijf was als er een auto werd verkocht. "Toen Zoeteman een Ford Mu.stang aan een klant verkocht vierden hij en de koper - die erop stond dat ik ook mee ging - dit 's avonds in Café Bellevue met een hapje en een drankje!" Nu zijn de klanten veel mondiger gewor den dan uit de beginjaren van Grootenboer. "Tegenwoordig komt men de zaak binnen en de klant weet precies wat hij wil. Via het inter net is de klant al op de hoogte van inruilprij- zen en men eist een bepaalde prijs voor zijn auto. Geven wij die prijs niet, dan vertrekt de klant", zo schetst Aren. "Er is een verharding opgetreden die niet zo prettig is". Een andere verandering is het vak van auto monteur. "Vroeger repareerden de jongens de auto's nog. maar tegenwoordig worden door De Stellendammer Aren (Irooteiihoir. die heel nauw verbonden is mei Ford Garage Witvliet in Middelharnis. (Foto: Adri van der Ltian) de vele elektronica hoofdzakelijk zaken 'ver vangen' en is een grote beurt soms in ander half uur geklaard. Een karwei waar men in het verleden wel een halve dag over deed". Goede herinneringen heeft Grootenboer aan de contacten met de boeren. In de tijd dat de Fordgarage nog aan het Zandpad huisde, bestond het bedrijf uit twee takken, de auto's en de landbouwwerktuigen. De verkopers waren Theo Zoeteman voor de auto's en Jaap Appel nam de landbouwafdeling voor zijn rekening. "Dit waren beiden kanjers van verkopers". Tijdens het voorjaar en de zomer waren er in de bloeitijd van de akkerbouw veel boeren in de garage aanwezig met hun werk tuigen. Aren noemt dit "een heel bijzondere tijd, die erg druk maar wel gezellig was". Het bedrijf Witvliet is een oud familiebedrijf. Bij de komst van Grootenboer maakte Lena Witvliet nog deel uit van de directie. "Dit was een bijzondere vrouw, die wel op haar strepen stond maar waar ik altijd goed mee over weg kon. Er zijn veel mensen geweest die me lieten weten dat ze het niet konden begrijpen dat ik het bij haar uithield. Ik was dan ook de enige die op haar verjaardag kwam". Aren heeft nog veel contacten met oud-werknemers en klanten. "Ik heb veel belangstelling voor mensen en dat wordt altijd gewaardeerd". In 1976 raakte de collega die verantwoorde lijk was voor de boekhouding om gezond heidsredenen uit de vaart en moest Aren hem opvolgen. "Ik was toen voor het bedrijf steeds meer met cijfertjes bezig en dat vond ik wel jammer, want het contact met de klan ten raakte ik daardoor kwijt. Wel had ik eigen ideeën over de administratie en die heb ik ook doorgevoerd. Er was bij de toenmalige direc tie wel wat tegenstand, maar Verolme heeft altijd achter mij gestaan. Van deze man heb ik overigens heel veel geleerd en hij steunde mij zoveel mogelijk". Al doende raakte Aren steeds meer vervloch ten met het bedrijf en toen in november 1985 de 'landbouwwerktuigenpoot' door oud-col- lega Van Dijk werd voortgezet en de autoga rage verhuisde naar de Koningin Julianaweg, kwam de gelegenheid dat Aren Grootenboer en zijn collega Jan van der Made het auto bedrijf konden overnemen. En tot op heden zijn beiden voor 50% directeur-eigenaar van de Fordgarage. Ondanks dat het gebouw op de huidige plaats veel doelmatiger is, denkt Aren nog wel eens weemoedig terug aan het bedrijf aan het Zandpad. "Het was er altijd gezellig! Vooral 's zomers als tijdens braderieën het winke lend publiek heel dichtbij de garage kwam". Een goede en gezellige sfeer vindt Aren heel belangrijk binnen het bedrijf. Hij houdt dan ook wel van een grapje. Zo herinnert hij zich nog dat hij in de oude garage een bak afval water van het koffiezetapparaat over een collega heen wilde gooien. De collega bukte en de inhoud van de bak trof een vaste klant die altijd uit Rotterdam met zijn auto naar de garage kwam. "Die klant was woedend! Ik zat er natuurlijk ook wel mee en daarom schreef ik hem een brief waarin ik mijn ver ontschuldiging aanbood en graag de kosten voor de stomerij wilde vergoeden. Later verzekerde deze klant mij dat hij dat briefje zeer heeft gewaardeerd en hij vergaf mij het voorval!" Als de jubilaris gevraagd wordt of hij veran derd is sinds hij in de directie van het bedrijf is gekomen, aarzelt hij niet: "Ik ben harder geworden en dat vind ik wel eens jammer, maar dat kan niet anders. Als zakenman moet je je houden aan duidelijke afspraken rich ting de klanten; dan krijg je wel eens scheve gezichten en krijg ik de naam dat ik niet zo gemakkelijk ben. Maar dat kan niet anders. Privé ben ik veel gemakkelijker in de omgang dan zakelijk, maar ik ben hier medeverant woordelijk voor het beleid van het bedrijf'. Hij probeert dan ook zoveel mogelijk even wichtig te zijn, zowel richting het personeel als de klanten. "Ik behandel iemand die een Ford Ka koopt precies eender als iemand die een veel duurdere Ford Mondeo koopt en ik probeer ervoor te waken dat een klant geen nummer wordt; dat is volgens mij het beste voor het bedrijf'. Vol lof is Grootenboer over zijn personeel. Hij noemt de monteurs zélfs "mijn jongens". De sfeer is volgens hem dan ook heel goed en er wordt op ongedwongen wijze met elkaar om gegaan. Al die veertig jaren in de autohandel is het voor Grootenboer hard werken geweest. Wel heeft hij het voordeel dat, als hij 's avonds de deur achter zich dicht doet, hij niet meer met het werk bezig is. "Ik lig nooit wakker van de zaak en ook als ik met mijn hobby's bezig ben, denk ik niet meer aan de zaak. Ik ben blij dat ik deze instelling heb". Ook buiten Witvliet om is Aren actief. Jaren lang heeft hij zich ingezet voor het Rode Kruis bij de afdeling Stellendam. Hij geeft aan dat dit hulpverlenerwerk hem heel veel voldoening heeft gegeven. "Als ik mijn leven over zou kunnen doen, zou ik niet in een garage zijn terechtgekomen, ondanks dat ik het hier goed naar mijn zin heb. Ik zou dan liever een managementfunctie hebben gehad bij een zorginstelling". Verder is de jubilerende Grootenboer ook actief in de zangwereld. Hij is voorzitter geweest van het Stellendamse koor Soli Deo Gloria en van de eilandelijke kring van zang verenigingen. Momenteel is hij actiefin twee koren van hoge kwaliteit: de Christelijke Oratorium Vereniging Laudando en het koor Magnificat, waar hij heel veel voldoening en ontspanning in vindt. Deze activiteiten heb ben hem, naast zijn werk, bekendgemaakt van 'Ouddurp tot de Plaete'. Nu Grootenboer 'achter in de vijftig' is, wil dat niet zeggen dat hij gaat 'afbouwen'. Hij geeft aan geen plannen te hebben om zijn acti viteiten voor het bedrijf te beëindigen. "Hier is werkgelegenheid voor een aantal mensen waar ik me verantwoordelijk voor voel en dit moet in stand worden gehouden. Zelf ben ik niet getrouwd en heb ik geen gezin, dus ik zou niet weten waarvoor ik zou moeten stop pen! Ik ben blij dat mij nog de gezondheid wordt gegeven om dit werk te doen. Ik ben twee keer door ongelukken dicht bij de dood geweest, maar ik ben blij en dankbaar dat ik nog de gelegenheid krijg om dit werk te doen en dat. wil ik nog wel een aantal jaren volhou den", aldus de "rasechte Stellendammer, die zich overigens ook een echte Menheersenaar voek".

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2006 | | pagina 1