LITIE Koninklijke Onderscheiding voor Piet Meinster Dirksland sluit als eerste gemeente op het eiland haar buitengebieden op de riolering aan Fusie Rabobanken op Goeree-Overflakkee een 0900-8844 Surfer op het nippertje gered COV Laudando zoekt versterking Gezamenlijk naar de Huishoudbeurs Informatieavond Kreijkes Vakantie Idee ^-^--7 /iJS Samenwerkingsovereenkomst creëert inspirerende omgeving voor eilandelijke zorg- en dienstverlening -^ chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Brand in woning Verlieerscontrole Passagier gewond na aanrijding Man na bedreiging aangehouden Brand in container actief in beeld en geluid SGP-jongeren houden avond over drank- en drugsproblematiek Integrale horecacontrole Getuigenoproep 'Tenoren kunnen ons bekoren, Bassen zullen ons verrassen De Nationale Voorleesdagen: Bibliotlieken vieren feest! Rabobank Goeree-Overflakkee gaat voor 'couleur locale' Dinsdag 24 januari 2006 78e jaargang nr. 7476 Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee STAD AAN 'T HARINGVLIET - Donder dagmorgen rond negen uur ontstond brand in een woning aan de Boomgaarddreef. De brand ontstond vermoedelijk door kortslui ting in de elektrisehe deken. De 84-jarige bewoner probeerde de brand nog te blussen, maar dit mocht niet baten. Overburen zagen rook uit het dak koinen en waarschuwden de brandweer. Deze bluste de brand. De bewo ner bleef ongedeerd. Wel brandde de slaap kamer en zolder uit. De benedenverdieping liep waterschade op. OUDE-TONGE/DIRKSLAND/MIDDEL- HARNLS - Politiemensen van het district De Eilanden hebben in de nacht van zaterdag op zondag snelheids- en alcoholcontroles gehou den op de Magdalenadijk in Oudc-Tonge, de Oudelandsedijk in Middelharnis en de N2I5 ter hoogte van Dirksland. Tussen elf en vijf uur reden in totaal zes automobilisten te hard. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 129 km/uur. Tijdens de alcoholcontroles werden er geen overtredingen geconstateerd. DIRKSLAND - Een .S4-jarigc vrouw uit Schiedam is zondagavond gewond geraakt na een aanrijding op de N2l.'i. Omstreeks half negen ontstond er door nog onbekende oorzaak een aanrijding tussen een jeep en een personenauto. Een 34-jarige inzittende liep een gebroken hand op. Zij is overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland. De twee auto's raakten zwaar beschadigd en werden weggetakeld. Naar de oorzaak van de aanrij ding wordt een nader onderzoek ingesteld. pUDDORP- Een 35-jarige man uit Ouddorp is zondagochtend door de politie aangehou den voor bedreiging. De man wordt ervan Jerdacht zijn ex-vrouw met de dood te heb ben bedreigd. Dit gebeurde in de nacht van zaterdag op zondag en zondagochtend vroeg. Politiemensen stelden een onderzoek in en hielden de verdachte bij zijn woning aan. OUDDORP - Politiemensen roken zondag ochtend een brandlucht in het politiebureau aan de Wilhelminaweg. Na onderzoek bleek in de nacht ervoor een kleine brand te heb ben gewoed in een vuilcontainer. Deze brand COMBI OUWOff- thtuné ii M. (0117] U1611 hx itnU MIDDELHARNIS - Op vrijdag 27 januari 2006 hopen de SGP-jongeren van Goeree- Overtlakkee weer een avond te houden, dit maal in het gemeentehuis te Middelharnis, aanvang 20.00 uur. Deze avond zal worden ingegaan op de drank- en drugsproblematiek op Goeree Overflakkee. Als .sprekers zijn uit genodigd: de heer drs. S. Stoop (burgemeester gemeente Dirksland) en de heer J. Verwoerd (preventiewerker bij stichting De Hoop). Het belooft een boeiende en leerzame avond te worden. Iedereen is van harte welkom! smeulde nog na en werd meteen door poli tiepersoneel geblust. Door de brand ontstond er roetschade aan het bureau. De politie stelt een nader onderzoek in naar de oorzaak van de brand. MIDDELHARNIS - Twaalf horecagelegen heden werden door politiepersoneel, mede werkers van de gemeente Middelharnis, de Douane, Bouw- en Woningtoezicht, Brand weer, Eneco en de Sociale Dienst gecontro leerd. Deze controle vond plaats op vrijdag middag en -avond tussen half drie en tien uur. Tijdens de controle werd tegen vijf gelegen heden een proces-verbaal opgemaakt. Één maal voor het schenken van alcoholhoudende drank zonder vergunning, tweemaal voor het niet aanwezig zijn van een leidinggevende in de zaak en drie maal voor het niet hebben van een vergunning voor speelautomaten. Door de brandweer werden vier onveilige situa ties aangetroffen. Hierop zal een na controle worden gehouden. Door de Douane wordt de boekhouding van drie bedrijven nader onder zocht. Eneco beboette twee eigenaren in ver band met het verbreken van een verzegeling. Tevens bleken drie afzuiginstallaties niet in orde. DIRKSLAND - De politie van het wijkteam Goeree-Overflakkee is op zoek naar getuigen van een ongeval dat op vrijdag 6 januari jl. plaatsvond op de Stationsweg te Dirksland. Bij dit ongeval kwam rond kwart voor vijf een 21 -jarige bromfietsster afkomstig uit Stel- lendam ten val. Dit alles gebeurde nadat een bus van Connexxion vanaf het busstation de Stationsweg opreed. Wie getuige is geweest van dit ongeval wordt verzocht contact op te nemen met telefoonnummer 0900-8844 of via Meld Misdaad Anoniem 0800-7000. DEN BOMMEL- Op vrijdag 20 januari jl. heeft Piet Meinster uit Den Bommel uit handen van burgemeester Van Pelt van de gemeente Oostflakkee een koninklijke onderscheiding opge speld gekregen. De uitreiking gebeurde tijdens de jaarvergadering van het vrijwillig brand weerkorps Den Bommel. Daar nam Piet Meinster. na 26 jaar vrijwillig brandweerman geweest te zijn, afscheid van zijn collega-brandweermannen. Naast zijn vrijwillige activiteiten voor de brandweer, heeft Piet Meinster nog meer verdiensten. Zo is hij al 23 jaar lang betrokken bij de Nederlands Hervormde Kerk van Den Bommel, eerst als kerkvoogd en sinds 2000 als ouderling en kerkrentmeester. Daarnaast is hij sinds 1994 bestuurslid en sinds 1998 secretaris van de Ondernemersvereniging Den Bommel. Dit alles was voor het Kapittel voor de Civiele Orden voldoende reden om hem te benoemen tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Tijdens de jaarvergadering werd ook afscheid genomen van Ko de Boed, die na 18 jaar vrijwilliger bij korps Den Bommel geweest te zijn, met de FPU ging. Op de foto de scheidende spuitgasten en de burgemeester, voor de gelegenheid een gezellig trio vormdend. MIDDELHARNIS - Kwaliteit, elan en saamhorigheid! Dat zijn kern woorden die horen bij de Christelijke Oratoriumvereniging Laudando en de muziek die zij vertolkt. Op 14 januari heeft Laudando op prachtige wijze het Weihnachtsoratorium en het Magnifi cat, beiden van J.S. Bach, ten gehore gebracht. En de agenda voor 2006 bevat een Mozart- concert in juni en de uitvoering van het Requi em van Brahms in oktober. Voor deze beide concerten zoekt het koor nog versterking met de nadruk op bassen en tenoren. Dus voelt u zich aangetrokken tot deze muziek, meldt u zich dan aan! COV Laudando uit Middelharnis is al meer dan veertig jaar de vertolker van kerkmu ziek, zoals die door de grote componisten als J.S. Bach en G.F. Handel is gecomponeerd. In grootschalige en kleinere concerten op Goeree-Overflakkee en daarbuiten brengt het koor deze eeuwenoude muziek weer tot leven door ze te repeteren en vervolgens uit te voeren met orkest en professionele solis ten. Er wordt wekelijks gerepeteerd op woens dagavond van 19.45 tot 22.00 uur in de scho lengemeenschap Prins Maurits in Middelhar nis onder leiding van dirigent Rinus Verhage. Wilt u een repetitie bijwonen dan bent u van harte welkom. Wilt u meer informatie, kijk dan op website www.covlaudando.nl of bel naar Margot van der Wende, tel. 0187-48 55 29 of Arjo Wesdorp, tel. 0187-481506. GOEREE-OVERFLAKKEE - Op dinsdag 21 maart organiseert de VVV in samenwerking met Mijnders Tou- ringcarbedrijf een dagtocht naar de Huishoudbeurs in de RAI Amster dam. De RAI is dan omgetoverd tot een trendy gla- mourwereld. Je vindt er trends op het gebied van leven, wonen, mode, cosmetica, gezond heid, eten en drinken, interieur en vrije tijd. Ook zijn er optredens van bekende Neder landers. En bent u op zoek naar een nieuwe fiets, de nieuwste fiets-accessoires of fiets- evenementen? Dan kunt u ook een kijkje nemen op de FietsRAI, die tegelijkertijd met de Huishioudbeurs plaats vindt. De dagtocht wordt afgesloten met een diner op de terug weg. Zoals u gewend bent van een VVV- busreis, zijn er op Voorne en Flakkee diverse opstapplaatsen en reist u met een comfor tabele bus van de firma Mijnders. Heeft u belangstelling en/of wilt u ineer weten over deze bustocht, ga dan naar de VVV in Mid delharnis, Hellevoetsluis, Rockanje, Oost- voorne of Brielle of bel met 0181-401600 0187-484870. De bemanning van de Stellendamse red- dingboot werd afgelopen zaterdag om 12.25 gealarmeerd voor een surfer in probleinen bij de Slufter. Op het moment van alarme ring was juist de nieuwe reddingboot van Hoek van Holland in Stellendam op bezoek. De 'Jeanine Parqui' vertrok via de buitenkant van de Hinder en de 'Prinses Margriet' via de binnenkant. Daar werd de uit Den Haag afkomstige surfer al snel opgemerkt, die op de Hinder verdaagd was. Twee opstappers van de reddingboot zijn over boord gestapt en naar hem gelopen. De surfer was verward geraakt in de touwen. Hij kon niet meer los komen en ook zijn vriend wist hem niet te bevrijden. De bemanning van de reddingboot hebben de surfer toen los gesneden. Hij had al zo'n drie kwartier in het water gelegen, waar door zijn lichaamstemperatuur gedaald was tot 28 graden. Nadat het slachtoffer zo snel mogelijk aan boord was genomen, werd hij in een Noorse brancard gewikkeld (waardoor zijn lichaamstemperatuur bij binnenkomst in de haven al weer twee graden was gestegen) en werd direct een ambulance gealarmeerd, waarmee hij naar het ziekenhuis werd over gebracht. Daar knapte de jongeman weer snel op en kon hij door zijn ouders en zijn vriendin worden opgehaald. Stationsweg 16 3241 EA Middelharnis Telefoon (0187)48 71 73 info@gille.nl DIRKSLAND - Met gepaste trots was Het dat wethouder R.J. Koningswoud van de gemeente Dirksland vorige week donderdagmiddag de riolering in de buitengebieden van Dirksland offi cieel in gebruik kon nemen. Hij deed dat samen met heemraad G.J. Schel ling van het waterschap Hollandse Delta, die deze middag opmerkte dat de gemeente Dirksland haar riolering zo "netjes op orde heeft". En die trots van wethouder Koningswoud had er alles mee te maken dat 'zijn' gemeente de eerste is op het eiland die haar bui tengebieden op de riolering heeft aan gesloten. Door Hans Villerius De officiële handeling bij de ingebruikname bestond uit het omschakelen van een knop in de bedieningskast, ter hoogte van de split sing Noorddijk/Provincialeweg te Melissant, Waarmee de riolering in het buitengebied in werking werd gezet. Maar voordat ze bij de bedieningskast konden, moest deze nog worden 'onthuld'; dat gebeurde door een kartonnen 'behuizing' van over de kast te til len, waarna de weg vrij was om de deurtjes van de bedieningskast te openen en de scha- kelknop om te zetten. De inwerkingstelling van de riolering werd enkele seconden later bevestigd middels een waarschuwingssig- naal dat binnenkwam op de mobiele telefoon van één van de medewerkers die betrokken zijn bij het beheer ervan. Eind 2005 werd het project afgerond, en don derdagmiddag werd dit een beetje feestelijk 'gevierd'. Na de onthulling in de buitenlucht was er voor het genodigde gezelschap een samenzijn in restaurant 't Anker te Dirksland, Mei een draai aan de knop stelden wethouder Koningswoiid (I.) en heemraad SehelUng vorige week donderdag de riolering van het buitengebied van Dirksland in werking. (Foto: Hans Villerius) waar enkele sprekers kort het woord voerden en waar de inwendige mens intussen uitste kend werd verzorgd. Met name de wethouder gaf nog enige toe lichting bij het voltooide project. In totaal werden er 67 woningen in het buitengebied op de riolering aangesloten. Een voorziening waarvoor de betreffende bewoners overigens wel eenmalig een rekening van 3.200 krij gen gepresenteerd; dit conform gemeente raadsbesluit, dat volgens Koningswoud een "goed besluit" is geweest daar anders de aanlegkosten via het reinigingsrecht op alle inwoners van de gemeente Dirksland zou den worden verhaald in plaats van - zoals nu het geval - alleen op de bewoners die er het werkelijk profijt van hebben. Overigens zijn er nog 102 woningen in het buitengebied die niet op riolering zijn aangesloten; zij maken gebruik van een sceptic tank. Een woord van dank was bij deze gelegen heid op z'n plaats voor het Ingenieursbureau Oranjewoud B.V., dat de gemeente heeft begeleid in het realiseren van het project. Ook het Ouddorpse aannemingsbedrijf GMB Winkels Infra B.V., dat het karwei op z'n naam heeft staan, kreeg de nodige lof toege zwaaid over het geleverde werk en de wijze waarop dit werd gerealiseerd. Met name het gegeven dat over en weer zo opmerkelijk weinig klachten werden vernomen, bleek tekenend voor de wijze waarop een en ander tot stand is gekomen. Op 19 januari jl. hebben vier directeuren, namelijk die van Zorg en Welzijn Groep, Conipanen, Stichting Welzijn Oostflakkee (SWO) en Thuiszorg en Maatschappelijk werk Goeree Overflakkee (TMGO), in Het Diekhuus een strategische alliantie gesloten. Met deze alliantie willen de vier partijen zich met een breed pakket aan zorg- en dienstverlening gezamenlijk pre senteren naar de bevolking van Goeree Overflakkee. Doel van de samenwerking is een eilandbreed aanbod met een lokale inkleuring per gemeente of dorp. De vier partijen tezamen verzorgen op Goe ree Overflakkee een uitgebreid aanbod van diensten, variërend van culturele activiteiten tot zorg bij mensen thuis. De organisaties hebben gemeenschappelijk dat zij hun dien sten en activiteiten bij de mensen thuis of zo dicht mogelijk bij huis verzorgen. En vaak gezamenlijk met de inwoners van Goeree- Overflakkee. In haar toespraak verwoordde Anne Verheij, directeur SWO, het als volgt: "gezamenlijk willen we een inspirerende omgeving maken voor en met de inwoners van Goeree Overflakkee. Het gaat erom dat Van dinsdag 31 januari t/m zaterdag 11 febru ari a.s. vinden De Nationale Voorleesdagen 2006 plaats, met Het Nationale Voorleesont bijt op dinsdag 31 januari a.s. als landelijke aftrap. Ook bibliotheken op Goeree-Over flakkee, Voome-Putten en Rozenburg orga niseren voorleesontbijten in de bibliotheek of op peuterspeelzalen en kinderdagverblijven. Vooriezen is altijd een feest. Daarom orga niseren de bibliotheken méér: feestelijke inloopochtenden waar ouders en kinderen samen lezen, spelen en knutselen rond pren tenboeken, en vertelvoorstellingen rond het prentenboek 'Dat ben jij Kikü', dat bekroond werd als beste prentenboek van het jaar. Op de website van uw bibliotheek is te lezen welke activiteiten lokaal georganiseerd wor den. Voorlezen maakt van kleintjes grote lezers. Doel van de Nationale Voorleesdagen is het oorlezen aan kinderen die zelf nog niet kun nen lezen te bevorderen. Voorlezen aan kin deren is belangrijk. Het prikkelt de fantasie, ontwikkelt het taalgevoel, vergroot de woor denschat en draagt bij aan hun interactieve \'aardigheden. Maar vooral: het bezorgt ze heel veel plezier! Zo worden kleintjes grote lezers. Voor kinderen tot 6 jaar die tijdens de Nati onale Voorleesdagen lid van de bibliotheek worden, ligt een cadeautje klaar. de inwoners wei-zijn". Elly van Eijk, direc teur Zorg bij Zorg en Welzijn Groep, bena drukte dat de vier partijen elkaar aanvullen en gezamenlijk ervoor kunnen zorgen dat mensen thuis beter af zijn. Door goed op de hoogte te zijn van eikaars werkzaamheden kunnen de medewerkers de inwoners van Goeree Overflakkee beter van dienst zijn."Er is eigenlijk al heel veel aanwezig hier op het eiland", aldus Ruut Engelman, directeur van Companen, "alleen ontbreekt het aan een structurele samenwerking en een door alle vier gedragen gemeenschappelijke visie". Eén van de eerste activiteiten is het samen stellen van een boekje waarin alle acdvitei- ten van de organisaties te vinden zijn. De kersverse alliantie ziet dit als een belangrijke stap om de bewoners van Goeree-Overflak kee duidelijk te maken welke mogelijkheden zij gezamenlijk te bieden hebben. "Een eer ste stap naar een op maat gesneden arrange ment", aldus Wim Oving, directeur TMGO. OUDDORP - Kreijkes Vakantie Idee is een bekende christelijke reisorganisa tie binnen de reformatorische gezindte. Evenals voorgaande jaren geeft zij weer een aantal voorlichtingsbijeenkomsten om een duidelijk beeld te schetsen van hef zomerprogramma 2006. Deze bijeenkomsten bevatten presentaties met veel beeldmateriaal van al de vakantie bestemmingen. Er zijn medewerkers en reis leiders aanwezig om u geheel vrijblijvend nader te informeren en uw vragen te beant woorden. Ook de reisbestemmingen voor de jongeren en de 30-i-groepen krijgen vol doende aandacht. Op Goeree-Overflakkee is een bijeenkomst gepland op zaterdag 28 januari in 'De Mèkkerstee', Hofdijkseweg 34 te Ouddorp. Aanvang 14.00 uur. Iedereen is hartelijk welkom, de toegang is gratis en de koffie staat klaar. Afgelopen donderdagavond 19 janua ri stemden de leden van de Rabobank West-Flakkee, Rabobank Middelhar nis en Rabobank Flakkee Oost in met het voorstel om te fuseren. Door dit unanieme 'ja' van de leden, zullen de drie banken met ingang van 1 maart aanstaande samen verder gaan onder de naam 'Rabobank Goeree-Overflak kee'. Aan dit belangrijke besluit is een langdurig voorbereidingstraject voorafgegaan. In een eerste extra algemene ledenvergadering op 15 december jl. kregen de leden alle gele genheid vragen te stellen en zich een beeld te vormen van de nieuw te vormen bank. De tweede ledenvergadering was vooral bedoeld om te stemmen. De 271 aanwezige leden gin gen op alledrie de locaties akkoord met het fusievoornemen. Het was duidelijk voor de aanwezigen dat de nieuwe gefuseerde bank borg staat voor optimale financiële dienst verlening in een snel veranderende samen leving. De nieuwe bank kan de benodigde specialisaties en deskundigheid bieden zon der de unieke aspecten van de coöperatie te verloochenen. "Door deze schaalvergroting kunnen wij onze financiële dienstverlening nog verder uitbreiden en sneller inspringen op nieuwe ontwikkelingen, zonder dat wij onze lokale oriëntatie uit het oog verliezen. Dat is toch onze kracht", aldus André Jongepier, alge meen directeur Rabobank Flaklcee Oost, per I maart commercieel directeur van Rabobank Goeree-Overflakkee. "We onder kennen de ogenschijnlijke spagaat tussen schaalvergroting en lokale oriëntatie, maar door de wijze waarop wij het gaan organise ren zorgen we ervoor dat een combinatie van beide mogelijk is. Door onze klanten vanuit de diverse kantoren te blijven bedienen, door onze adviseurs op de plaatselijke kantoren te laten, door plaatselijke initiatieven te blijven ondersteunen, blijven we juist betrokken bij onze klanten." De bank die na de fusie ontstaat, Rabobank Goeree-Overflakkee, beschikt straks over een balanstotaal van circa één miljard euro en ongeveer 230 medewerkers. De bank zal worden geleid door een driehoofdig directie team: André Jongepier van Rabobank Flak kee Oost als commercieel directeur en Jan de Waard, momenteel nog algemeen directeur van Rabobank Walcheren-Zuid, wordt per I maart aanstaande benoemd als directievoor zitter. Voor de functie van directeur bedrijfs management is een vacature opengesteld. Naar verwachting is vanaf half april de bank in zijn nieuwe vorm operationeel. t i

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2006 | | pagina 1