Stellendamse dames vormen vijf generaties op rij! Bouw Mauritshof kan van start gaan UFA-afslagen in de plus IE ■(^i^n^naard Nieuwjaars/ verkiezingsbijeenkomst chr. streekblad op gereformeerde grorLdslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden •--«,^ fotohuis goefv www.fotohüi Knöps rg?5^] t'^ Visser Visser actief in beeld en geluid DIRKSLAND - De rechter heeft bepaald dat de bouwactiviteiten voor de Mauritshof aan de Irenelaan door kunnen gaan. Door een omwonende was een verzoek tot schorsing van de bouwvergunning ingediend. De rechter bepaalde dat er geen grond is voor schorsing en stelde hiermee de gemeente in het gelijk. De procedure is op de juiste wijze gevoerd en de wet telijke bepalingen zijn door de gemeente in acht genomen. Op 26 januari zal wethouder Koningswoud van de gemeente Dirksland het officiële sein geven om de bouwprocedure te starten. Het complex omvat 28 zorgwoningen, een recreatie ruimte en een zusterpost. Woningbouwvereniging Dirksland hoopt dat de woningen begin 2007 zijn gerealiseerd en door de bewoners kunnen worden betrokken. Ondanks negatieve tendensen toch positieve ontwikkelingen in visserijsector STELLENDAM - In zijn nieuwjaarstoespraak tijdens de nieuwjaarsre ceptie in liet gebouw van de Visafslag in Stellendam, liet UFA-directeur Johan van Nieuwenhuijzen er geen twijfel over bestaan dat de visserij in slecht vaarwater verkeerd. Toch ziet hij nog wel lichtpuntjes voor de toe komst, zo meldt het blad Visserijnieuws van vrijdag 13 januari jl. Uitbreiding service Privatisering Omzetstijging Verkeerscontroles Getuigenoproep: olie op wegdek Verlichtingscontrole Politie int achterstallige boetes CDA Goedereede Datum: 21 januari a.s. Plaats: Tijd: vanaf 16.00 uur tot ca. 20.00 uur Thema's: Spreker: Mr Drs. Jan de Vries, Tweede Kamer Vrijdag 20 januari 2006 78e jaargang nr. 7475 W/WM^iZ/isfP/M/'M-Jé;'-: lji*oodnuchte re fotografie Brysci -ges Gebruikt was nog nooit zo nieuw. De vijff>eiu'ialics Swllciulumsc ilaiiu's hij elkaar. ZittemI Je S7-jiirige betovergrootmoeder mevrouw Hoekman-van Soext, mei in haar armen de vier weken oude jongste telg van de familie: Naomi Hoek. Rechts de trotse moeder Jeanette Hoek-de Jong,tweede van rechts oma De .long-van Rossum en links overgrootmoeder mevrouw Van Rossum-Hoekman. STELLENDAM - Een bijzondere gebeurtenis was het vlak voor de kerst dagen van het vorige jaar. Op de 23e december werd Naomi Hoek geboren. Het kleine Stellendamse meisje vorm de bij haar geboorte de eerste van de vijfde generatie in de familie. En dat is toch bijzonder genoeg voor een plaatje in de krant, zo dacht de familie... en wij met hen! Tekst en foto: Adri van der Laan Ongeveer op de dag dat Naomi volgens 'de berekening' geboren zou worden, trollen we in Stellendam ten huize van haar overgroot ouders alle generaties op rij aan. Naomi was bijna vier weken te vroeg geboren en daar om moest ze de eerste drie weken na haar geboorte in het ziekenhuis doorbrengen. Maar nu, eenmaal thuis, was er alle ruimte voor de familie om van de nieuwe telg te genieten. De 87-jarigc betovergrootmoeder mevrouw Hoekman-van Soe.st was trots dat zij de jongste telg van de familie in haar armen kon sluiten. Zij was zelf drie maanden oud, en de jongste van een gezin van vijftien kin deren, toen de vader in 1918 door een onge luk met een zeemijn in de haven van Stel lendam overleed. De verdiensten voor het gezin kwamen toen - zoals bij veel gezin nen in Stellendam - uit het pellen van gar nalen. Mevrouw Hoekman heeft daar haar steentje wel aan bijgedragen. Tot voor kort was ze namelijk nog regelmatig te vinden in de pelterij bij de fa. Jansen op de Molenkade in Stellendam. Ze is met de Stellendamse huisvlijt gestopt, want na meer dan tachtig jaar 'gornet' pellen was het wel genoeg, zo concludeerde de familie. Mevrouw Hoek man kreeg zelf vier kinderen en heeft inmid dels 43 kleinkinderen, waaronder 17 achter kleinkinderen. Rond haar verjaardag en met nieuwjaarsdag is het een hele drukte als de familie op bezoek komt, want de familie banden blijken nog stevig te zijn. De familie hoopt dat de oudste telg van de familie nog jaren getuige mag zijn van het opgroeien van de jongste. Ontdek "t bij uw G2-deoter of [(ijit olvast op www,op!?fnieuw5.nf Pt HkkW iin,Ami Mm fhu $e<>n«'We Knöps BV - Longeweg 113 - 3245 KG - Sommelsdijit - 0187 476767 Akkerdoos BV - Kloosterweg 2 - 4317 AL - Noordgouwe - 0111 401347 MAKELAARDIJ Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw v^oning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Miiddelharnis Tel. (0187)482606 REGISTER ACCOUNTANTS BARENDRECHT «TEL 0180-642 111 MIDDELHARMS* TEL. 0187-617 300 GOUDA «TEL. 0182-358 235 BARNEVELD* TEL. 0342-405 140 COMBI I uur fota-i«rvice I OUDDOEP-Wïslitraai 35 U (Oia?) M1612 hu AS37M Een iiiij'icssic vtm 'Ie i">K Ic huuwcfi Maiiriishnf. Stellendamse vissersvloot (Foto: Huns Villeriiis) Door Adri van der Laan Ondanks dat er door de visserijbedrijven nog wel wat winst wordt gemaakt door de hoge visprijzen, blijkt dat deze winst te niet wordt gedaan door de hoge olieprijzen. Deze ont wikkeling lijkt de vissers de das om te doen. meer nog dan de quoteringsregeling en de Brusselse politiek. Volgens Van Nieuwen huijzen stegen de brandstofprijzen in 2005 van 22 cent tot gemiddeld 37 per liter over heel 2005. Het gevolg is lagere bedrijfsre sultaten voor de kottersector, die een grote veerkracht heeft moeten tonen. Blij was Van Nieuwenhuijzen wel dat hij kon meedelen dat de omzetstijging van de UFA 1,5 miljoen euro bleek te zijn. Voor dit jaar voorziet de directeur dat UFA zich optimaal zal moeten inzetten om een omzetdaling te voorkomen, want er zijn in het laatste deel van 2005 tien kotters verkocht of gesaneerd. Deze kotters waren vorige jaar nog goed voor een omzet van 4,2 miljoen euro. In 2005 wist UFA de service aan de handel en verwerking weer verder uit te breiden. Zo wordt onder andere voor de Deense afslag Thybor0n de facturatie op de Nederlandse en Belgisch markt uitgevoerd - een samenwer king die dit jaar verder wordt geïntensiveerd. Eén dezer dagen zal een Belgische en Neder landse visserij/handelsdelegatie een bezoek brengen aan Denemarken. Ondanks eerdere berichten dat de fusie tussen IJinuiden en UFA al een feit zou zijn, was Van Nieuwenhuijzen genuanceerder. "De allian tie tussen de Hollandse Visveiling Umuiden en UFA heeft geleid tot goed inzicht in de bedrijfsvoering van beiden bedrijven. Onder meer op het gebied van inkoop is samenge werkt en de betreffende verkoop en handling van vis zijn diverse gezamenlijke projecten uitgevoerd. Ook voor 2006 staan dit soort projecten op de agenda. Het is in ieder geval voor de beide directies een uitdaging de samenwerking verder te intensiveren". Voor wat betreft de privatisering van de UFA-bedrijven, die nu nog gemeentelijke aandeelhouders hebben, liet Van Nieuwen huijzen weten dat dit nog niet zo eenvou dig zal zijn. Deze aandeelhouders leggen de nadruk op het bedrijfseconomisch belang en zeker ook het maatschappelijk belang. Toch heeft de UFA slagkracht nodig om besluiten te kunnen nemen nu de kottersector in zwaar weer verkeert. Hij riep dan ook de aandeel houders en de vissermannen op om mee te denken hoe aan de noodzakelijke privatise ring gestalte kan worden gegeven en deze kan worden uitgevoerd. Toch wist de UFA-directeur ook nog wat positieve zaken te melden. Hij wees hierbij op de geringe daling van de quota voor tong en schol en op het aantal zeedagen dat vrij wel gelijk is gebleven. Ook de huurprijzen voor quotum zijn op een aanmerkelijk lager niveau aangeland. Maar ook realiseerden de UFA-afslagen Stellendam en Scheveningen over 2005 een omzetstijging. Scheveningen kreeg zelfs meer vis te verwerken, al was dat een miniem verschil. Alleen Colijnsplaat zag de aanvoer en omzet stevig dalen ten opzichte van het voorgaande jaar. De gezamenlijke UFA- omzet steeg van 43,7 naar 45,2 miljoen euro. Dit staat te lezen in het blad Visserijnieuws van vrijdag 13 januari. Stellendam zag de aanvoer heel licht dalen van 6.651 ton in 2004 naar 6.497 ton over 2005. Door de hoge visprijzen in met name het laatste kwartaal wist de omzet met 8 pro cent te stijgen naar 26,9 miljoen euro (was 24,9 miljoen euro in 2004). Door de jaren heen heeft Stellendam wel veren moeten laten. De cijfers over 2001 laten bijvoorbeeld een aanvoer zien van 9.893 ton ter waarde van 34,3 miljoen euro. Dat betekent dat de aanvoer van vis in vier jaar tijd met een derde is geslonken. Het jaar 2006 wordt het jaar van de waar heid voor de hoofdvestiging van UFA. Aan het eind van 2005 kromp de vloot van Goeree met bijna een kwart in zonder dat daar voor alsnog iets voor in de plaats komt. De garna- lenaanvoer was sterk geconcentreerd op het eind van het jaar. Het eerste halfjaar werden 24.000 kilo garnalen aangevoerd, het derde kwartaal 74.000 kilo en het laatste kwartaal 221.000 kilo. Op Scheveningen is de aanvoer sinds 2001 zelf met meer dan de helft teruggelopen. Maar 2005 was voor de meest noordelijke UFA-afslag geen verkeerd jaar. De aanvoer bleef vrijwel gelijk (3.860 ton ten opzichte van 3.801 ton in 2004) maar de omzetcijfers stegen van 13,4 miljoen nasar 14,3 miljoen euro. Scheveningen profiteerde vorig jaar met name van Deense tong- en kabeljauw vissers. Colijnsplaat blijft fors in de min zitten. Aan deze afslag worden weliswaar de hoogste prijzen neergeteld voor (dag)verse vis, maar de aanvoer blijft dalen. In 2005 werd I.I3I ton aangevoerd, waar dat in 2004 nog 1.763 ton was. De omzetcijfers daalden met bijna 26 procent van 5,4 naar 4,0 miljoen euro, waarmee Colijnsplaat qua aanvoer en omzet de kleinste zeevisafslag is. Dal is de laatste jaren niet anders geweest. Colijnsplaat heeft nauwelijks een thuisvloot en de buitenlandse vlagkotters voeren maar onregelmatig aan. In Colijnsplaats werden verdeeld over de vier kwartalen 16.000, 103.000, 129.000 en 380.000 kilo garnalen ter waarde van 970.000 euro aangevoerd. {Bron: Visserijnieuws) DIRKSLAND/MIDDELHARNIS - Politie mensen van het district De Eilanden hebben inaandagmiddag tussen twee en vier uur een verkeerscontrole gehouden op de Oudeland- sedijk in Dirksland en de Duivenwaardsedijk in Middelhamis. Tijdens de alcoholcontroles bleek dat niemand onder invloed van alcohol V erkeerde. Wel werden er bekeuringen uitge schreven voor onder meer te hard rijden, niet dragen van de autogordel en niet handsfree bellen tijdens het autorijden. SOMMELSDIJK-Zondagochtend I januari werd een hoeveelheid olie aangetroffen op de hoek van de Koningin Julianaweg en de Dorpsweg. Hierdoor was het wegdek spek glad geworden. Omdat dit gevaarlijke situ aties op kon leveren voor het verkeer, werd de Koningin Julianaweg (tussen de Lange- weg en de Dorpsweg), de Dorpsweg (tussen de West Krakeelstraat en de N2I5) en de Langeweg (tussen de N215 en de Koningin Julianaweg) afgesloten. Nadat het wegdek was schoongemaakt, werden de wegen weer vrijgegeven. De kosten van het schoonmaken van het wegdek loopt in de duizenden euro's. De politie heeft de zaak in onderzoek en is op zoek naar getuigen. Mensen die mogelijk gezien hebben of iemand de olie op het weg dek heeft gelekt of mogelijk expres heeft ver spreid, worden verzocht contact op te nemen met de politie in Middelhamis via telefoon nummer 0900-8844. Dit kan ook anoniem via Meld Misdaad Anoniem: 0800-7000. SOMMELSDIJK - Politiemensen van het district De Eilanden hebben woensdagoch tend verlichtingscontroles gehouden op de Staverseweg in Sommelsdijk. Drie fietsers werden bekeurd. Het wijkteam van Goeree Overflakkee bezocht woensdag diverse mensen die nog openstaande boetes hadden. De personen hadden hierover al meerdere waarschuwin gen gehad en direct betalen was bij dit bezoek de enige mogelijkheid om gevangenisstraf te voorkomen. Vier personen betaalden direct de achterstallige boete, in totaal een bedrag van ruim 1500 euro. Eén persoon betaalde niet en werd voor 29 dagen ingesloten. ver.gebouw Dorpstienden Ouddorp verkiezingsprogramma 2006-2010 en presentatie kandidaat-raadsleden Discussies Aansluitend wijnproeverij en informeel samenzijn met muziek en zang. (Voor de proeverij en de broodjes een kleine vergoeding) U bent hartelijk welkom!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2006 | | pagina 1