Gereformeerde Gemeente Middelharnis mag niet uitbreiden op bestaande locatie ^Het Van Weel-Bethesdaziekenhuis heeft de modernste apparatuur van Nederland' Gemeenteraad neemt voor derde maal besluit over verbouw kerk Politie Rotterdam-Rijnmond brengt eigen krant uit innaard VrikI^J.3 januari-2006^- chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Wij zoeken per direct een in STELLENDAM en OUDDORP (buitenwijk) [iryiIlljM?[D[10J]\^ Tel. 47 10 20 l^s^ Visser Visser Mevrouw Huizenga nieuwe cardioloog in Dirksland: Flinke kritiek op Middelharnis in zaak mestsilo's Uitstel bouwactiviteiten Mauritsiiof Pe hkkvt tiMtiuni vm jmc $tt>w(:<t Géén belangenverstrengeling bij raadslid Van der Boom Uitspraak adviescommissie Repareren of herroepen Geen blaam verwarring Nieuw raadslid De politie Rotterdam-Rijnmond brengt een eigen huis-aan-huiskrant uit. Vanaf' vol gende week krijgen alle inwoners van het Rijnmondgebied de krant in huis, behalve mensen die een 'nee-nee'-sticker op de brie venbus hebben. Nog eens enkele tienduizen den exemplaren gaan naar politiebureaus en gemeentehuizen zodat burgers ook daar de krant kunnen pakken. De krant heet 'PolitiePost' en informeert de burgers hoe zij samen met de politie de veiligheid in het Rijnmondgebied kunnen vergroten. Naast bijvoorbeeld een sfeerre portage over het werk van een buurtagent, geeft de krant ook veel informatie over wat burgers zelf kunnen doen aan hun eigen vei ligheid. Verder bevat PolitiePost een uitnodi ging aan burgers voor een bezoekje aan het callcenter van de politie (0900-8844) aan de Veilingweg in Rotterdam. Hier komen alle niet-spoedeisende telefoontjes binnen. De politie wil dergelijke bezoekjes aan allerlei afdelingen vaker organiseren. "Met deze huis-aan-huis-krant kunnen we alle inwoners rechtstreeks bereiken", zegt Annette de Bus, die PolitiePost heeft opge zet. "Als dit idee aanslaat, zullen we waar schijnlijk vaker een PolitiePost uitbrengen." flEGISTEHACCOUNTANTS BARENDRECHT TEL. 0180-642 111 IVIIDDELHARNIS*TEL.0187-617 300 GOUDA'TEL. 0182-358 235 BARNEVELD'TEL. 0342-405 140 Mevromv A. Huizenga is sinds acht maanden aan het Dirksiatuise ziekenhids verbonden. (Foto: Hans ViUeriiis) DIRKSLAND - Het was de Dirksland- se cardioloog dr. De Weerd die vorig jaar zijn Nijmeegse collega A(line) Huizenga vroeg om het specialisme cardiologie in het Van Weel-Bethes daziekenhuis te completeren. Drie specialisten zijn daarvoor nodig en zij zou die derde cardioloog kunnen zijn. Zo kwam het dat mevrouw Huizenga medio juni vorig jaar haar arbeids- terrein naar Dirksland verlegde, na eerder aan het Radboudziekenhuis in Nijmegen verbonden te zijn geweest. Door Hans Villerius Inmiddels is dr. De Weerd echter vertrokken en is het .specialisme cardiologie in het Van Weel-Bethesdaziekenhuis opnieuw niet vol tallig. Binnenkort zal in de vakbladen dan ook weer een advertentie te vinden zijn, waarmee gepoogd wordt de vacature te vervullen. Mevrouw Huizenga (41) is een geboren Groninger en wist als kind al dat ze graag dokter wilde worden. Dat prille verlangen is altijd gebleven en we zien haar jaren later dan ook aan de Nijmeegse Universiteit en het daaraan verbonden Radboudziekenhuis geneeskunde studeren. Toen ze tijdens haar opleiding in aanraking kwam met het werk op de ambulance, ondervond ze hoe mooi het is om acute zorg te kunnen verlenen - snel adequate beslissingen kunnen neinen die levensreddend moeten zijn. Dat deed haar dan ook besluiten om zich toe te leggen op de cardiologie, wa;irin ze zich specialiseerde op het gebied van de echocardiografie. Car diologie is ook nog één van de weinige speci alismen waarin de specialist nog vrijwel het gehele vak beheerst; alleen dotteren is een superspecialisatie geworden, zegt mevrouw Huizenga. In de nog betrekkelijk korte tijd dat zij aan het Van Weel-Bethesidaziekenhuis verbonden is, heeft ze het er reuze naar haar zin. En dat om meerdere redenen. Zoals al menig specia list die er kwam werken, ervaart ook de nieu we cardioloog het als een pré dat het Dirks- landse ziekenhuis zulke koile interne lijnen kent. Dit in tegenstelling tot het acadeinische ziekenhuis, dat veel omslachtiger werkt, met langduriger procedures als gevolg. Vanwege zijn kleinschaligheid werkt het Van Weel dan ook duidelijk sneller en efficiënter. Maar ook de wijze waarop in het Dirkslandse ziekenhuis wordt sainengewerkt, het weder zijdse respect voor elkaar, ervaart Huizenga als bijzonder, evenals de vriendelijkheid van de mensen die zij tijdens het spreekuur ont vangt. Het valt haar op hoe vitaal de ouderen hier dikwijls nog zijn: hoogbejaarde echtpa ren, waarvan hij met z"n negentig jaren nog op een landbouwtrekker zit en zij het huis houden nog doet! Maar niet in het minst vindt mevrouw Hui zenga het op de cardiologie in Dirksland uit stekend werken vanwege de alhier beschik bare apparatuur: "die is nog moderner dan in het academische Radboudziekenhuis", zo zegt ze. "We hebben hier eigenlijk de mooi ste apparatuur van Nederland!" Waarin een klein ziekenhuis dus groot kan zijn. Mevrouw Huizenga heeft hier ook de 'huis- artsenbusiness' helpen opzetten. Met deze voorziening in het Van Weel-Bethesdazie kenhuis kunnen huisartsen zelf fietsproeven en 24-uurs hollers aanvragen, wat voor de huisarts - weliswaar onder supervisie van de cardioloog - een uitbreiding betekent van zijn diagnostische toets. De nieuwe cardioloog houdt van een open en eerlijke benadering van haar patiënten. Dat betekent ook, zo zegt ze, dat ze radicaal is in haar bevindingen. Met andere woorden: als het nodig is. haar patiënten eerlijk zeg gen waar het op staat. Maar anderzijds heeft ze ook gevoel voor humor. Wie als patiënt bij mevrouw Huizenga in de spreekkamer komt, hoeft dan ook beslist niet bang te zijn een 'ijzeren dame" te zullen ontmoeten. Inte gendeel. Want met haar spontaniteit, vrien delijkheid en goedlachsheid zal er zeker een aangename wind over de Dirkslandse cardi ologie waaien. Momenteel woont mevrouw Huizenga met haar man en twee kinderen in een huurwo ning te Middelharnis. Het gezin hoopt op termijn een geschikte koopwoning te vinden. Wie iets voor hen te koop weet, mag het laten weten! Mevrouw Huizenga is in het zieken huis telefonisch bereikbaiU' via nummer (0187)607300. DEN HAAG - Als het tegen zit kan de gemeente Middelharnis een scha declaim verwachten van enkele hon derdduizenden euro's, bleek maandag bij de Raad van State. Die behandelde de bezwaren van agrarisch afvalrecy- clingbedrijf Kunst EcoService tegen de weigering van een bouwvergun ning voor de afdekking van twee mest- silo's. Tot 2001 leek er geen vuiltje aan de lucht. De gemeente en Kunst leken het erover eens dat het bedrijf aan de Johannespolderseweg de open mestbassins permanent zou afdek ken om stankoverlast tegen te gaan. Kunst moest nog wel even een vrijstelling van het bestemmingsplan aanvragen om een bouw vergunning te kunnen krijgen. De gemeente Middelharnis bleek bereid om de vrijstel lingsprocedure op te starten. Vervolgens bleef het stil en draaide de gemeente als een blad aan de boom om. Ze weigerde de vrij stelling omdat ze de hogere silo's plus daken niet in het open landschap vond passen. Ook zou het milieu er niet op vooruit gaan. Kunst stond perplex. J. van Groningen, de raadsman van Kunst, sprak tijdens de rechts zitting van een onbetrouwbare overheid. "De gemeente heeft een toezegging gedaan aan de vrijstelling mee te werken en zonder gel dige reden weigert ze opeens mee te werken. Daarna kwamen de geruchten. Omwonenden zouden hebben gehoord dat Kunst chemicali ën in de mestsilo's wilde opslaan. Dat is per tinente onzin. Er komt alleen mest in", zei de raadsman. Ook de staatsraden zetten vraag tekens bij de handelwijze van de gemeente. De raadsman van Middelharnis kon niet goed uitleggen waarom de gemeente zonder dui delijke reden de vrijstellingsprocedure heeft afgebroken. Immers, de provincie Zuid-Hol land leek bereid om een verklaring van geen bezwaar af te geven en aanvankelijk had nie mand bezwaar tegen de vrijstelling gemaakt. De omwonenden begonnen zich pas in een later stadium te roeren. Mocht de Raad van State Kunst in het gelijk stellen dan wil het bedrijf in ieder geval alsnog een bouwver gunning voor de afdekking van de mestsilo's. Bovendien wil het bedrijf de kosten die het voorde mislukte vrij stellingsprocedure op de gemeente verhalen. Zo heeft Kunst een aantal kostbare milieu onderzoeken laten uitvoeren. De raadsman schat de schade op enkele honderdduizenden euro's. Uitspraak volgt over enkele weken. DIRKSLAND - Na een uitgebreide en zorg vuldig gevoerde procedure heeft de gemeente Dirksland de bouwvergunning verleend voor de bouw van 28 zorg woningen aan de Irenel- aan in Dirksland. Bouwbedrijf Boeter was reeds met de voor bereidingen voor de bouw begonnen en wethouder Koningswoud was door Woning bouwvereniging Dirksland uitgenodigd om op 10 januari 2006 de Ie paal voor het nieuwe complex te slaan. Echter, door een omwonende is bij de rechtbank schorsing van de bouwvergunning gevraagd, zodat de bouwactiviteiten stopgezet zijn totdat de rechter uitspraak heeft gedaan. Afhankelijk van de uitspraak, die binnen 14 dagen wordt verwacht, zal de bouw verder van start gaan. Gebruikt was nog nooit zo nieuw. Ontdok 't bij uv G2-deoler of kijk oivast op www.opcinicuws.nt Knops BV - Longeweg 113 - 3245 KG - Sommelsdijk - 0187 476767 AkketYloas BV - Ktoostei-weg 2 - 4317 AL - Noordgouwe - Ollt 401347 MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 MIDDELHARNIS - Op de agenda van de eerste raadsvergadering in 2006 van de gemeente Middelharnis, vorige week donderdagavond, prijkte - voor de derde maal in de geschiedenis - een voorstel tot het nemen van een voorbe- reidingsbesluit voor uitbreiding van het kerkgebouw en het zalencomplex van de Gereformeerde Gemeente aan de Chris- tiaan de Vrieslaan te Middelharnis. Een eerste maal (oktober 2004) haalde het voorstel het niet in de gemeenteraad, een tweede (gewijzigd) voorstel haalde het in april 2005 - bij afwezigheid van enkele raadsleden - met een nipte meerderheid in de raad, en nu omwonenden van het kerkgebouw een bezwaarschrift tegen dat raadsbesluit hadden ingediend, dat op een aantal punten door de Commis sie van advies voor de bezwaarschriften gegrond werd verklaard, had de raad zich opnieuw hierover te buigen. Ze moest zich uitspreken over de gegrond- verklaring door de adviescommissie, in samenhang waarmee ze - nu dus voor de derde maal - opnieuw had te besluiten ten aanzien van de uitbreiding van het kerkgebouw met bijbehorende zalen. En ditmaal haalden de uitbreidings- c.q. verbouwplannen het wederom niet. Door Hans Villerius De bezwaarmakers hadden inet name moeite met de ruimtelijke inpasbaarheid van het bouwplan, een toenemende parkeerdruk die men vreest en een aanwezig geachte belan genverstrengeling door SGP-raadslid M. van der Boom omdat die - die tevens lid zijnde van de bouwcommissie van de Gere formeerde Gemeente te Middelharnis mee heeft gestemd vóór uitbreiding van het kerk gebouw; volgens de bezwaarmakers had hij op grond van artikel 28 van de Gemeentewet niet aan de stemming mogen deelnemen. In haar advies aan de raad heeft de Commis sie van advies voor de bezwaarschriften niet alleen uitspraak gedaan ten aanzien van de onderdelen waartegen de omwonenden van het kerkgebouw bezwaar hadden gemaakt, maar was ze gehouden de gehele gevolgde procedure door te nemen. De belangrijkste bezwaren van de omwonen den, namelijk het planologisch niet inpassen van het bouwplan en de gevreesde toename van parkeerdruk ter plaatse, verklaarde de adviescommissie ongegrond. De commis sie stelde dat voor extra parkeerdruk niet hoeft worden gevreesd en dat het college van B&W de ruimtelijke belangen van het bouw plan voldoende had gewogen. Het plan is uit voerig getoetst door de plenaire commissie Welstand en op advies daarvan op onderde len zelfs nog aangepast. Met betrekking tot het meestemmen door raadslid Van der Boom lijkt de uitspraak van de adviescommissie tweeslachtig. Enerzijds heeft Van der Boom door mee te stemmen volgens de commissie niet onjuist gehan- In de achterliggende weken werd in Middelharnis de stem gehoord dat SGP-raadslid M. van der Boom zich schuldig gemaakt zou hebben aan belangenverstrengeling inzake de verbouwplannen van de Gerefomteerde Gemeente. Tijdens de raadsvergadering van afgelopen donderdag werd eenduidig en publiekelijk vastgesteld dat dit niet het geval is geweest. (Foto: Pershuro Flakkee) De gemeenteraad van Middelharnis gaf vorige week opnieuw geen medewerking om het kerkgebouw met de daarachter gevestigde zalen van de Gerefonneerde Gemeente te Middelharnis op de bestaande locatie uit te breiden. (Foto: Hans Villerius} deld daar dit niet strijdig was met artikel 28 van de Gemeentewet (belangenverstrenge ling). Hiertegen richtte zich echter wel het bezwaar van de omwonenden, hetgeen dan ook ongegrond werd verklaard. Anderzijds is de adviescommissie van inening - hoewel de bezwaren zich daartegen niet richtten - dat met het oog op artikel 2 lid 4 van de Algemene Wet Bestuursrecht (vooringenomenheid) Van der Boom niet mee had moeten meesteminen. Verder vindt de adviescommissie wél dat de motivering van het voorbereidingsbesluit ten aanzien van het gebruik van het kerkgebouw/ zalencomplex na de uitbreiding, en de hier aan gerelateerde parkeerdruk, onvoldoende is. En op grond daarvan acht de coinmissie het ingediende bezwaar wél gegrond, al stelt ze daarbij dat een goede motivering alsnog tot een voorstel tot vaststelling zou kunnen leiden. Daarnaast vindt de connnissie dat bekendmaking op gebrekkige wijze heeft plaatsgevonden, maar niet zodanig dat hier door de hele procedure opnieuw gevolgd zou moeten worden. Als de raad het advies van de commissie om het bezwaar om genoemde reden gegrond te verklaren over zou nemen, zou het laatst genomen besluit van de raad om medewer king te verlenen aan verbouw c.q. uitbreiding van het gebouwencomplex aan de Christiaan de Vrieslaan niet ongewijzigd in stand kun nen blijven maar zou het óf gehandhaafd kunnen worden mits er betere gronden voor worden aangevoerd, óf het besluit zou moe ten worden herroepen. Het college stelde de raad voor om tot het eerste te besluiten: handhaving van het raads besluit van 7 april 2005, onder verbetering van de motieven tot het besluit. Geen van de partijen had er moeite mee dat het raads besluit van april jl. niet ongewijzigd kon worden gehandhaafd. Maar dat daarbij zou kunnen worden volstaan met het aanvoeren van betere gronden - ofwel reparatie van het voorstel - daarover lagen de meningen uit een, zonder dat hierbij overigens al te zeer op de verschillende standpunten werd ingegaan. De fracties die in eerder stadium al vóór het bouwplan op genoemde locatie stemden, stonden daar nog steeds achter en wie daarte gen was, was dat ook nu nog. De standpunten ter zake waren destijds al duidelijk genoeg naar voren gebracht, vond inen, en daar ble ven ze eenvoudig bij. Wel benadrukte VVD- er Osinga nogmaals dat zijn fractie niet tegen een groter gebouwencomplex op zich is voor deze kerkelijke gemeente, maar het wense lijker acht om dit op een andere locatie in Middelharnis of Sommelsdijk te doen, zoals enkele jaren geleden ook de Gereformeerde Gemeente in Dirksland deed. Toen het op stemming aankwam waren de fracties van de SGP, ChristenUnie en CDA vóór handhaving en reparatie van het eerder genomen voorbereidingsbesluit tot verbouw en uitbreiding van kerk en zalencomplex aan de Christiaan de Vrieslaan, de overige frac ties - een meerderheid vormend - stemden tegen, waarmee de raad het bouwplan don derdagavond opnieuw naar de prullenbak verwees. Overigens had raadslid Van der Boom bij de aanvang van de behandeling van dit agenda punt de raadszaal verlaten,"dit vanwege een persoonlijke relatie met betrekking tot dit onderwerp, zo gaf hij aan. Dus deed hij dit maal ook niet mee met stemmen. Over de twee eerdere stemmingen waaraan Van der Boom wél had deelgenomen, dacht de gemeenteraad unaniem: Van der Booin treft géén blaam. En "t was met name par tijgenoot Van Dam die hier uitvoeriger op inging. Hij wees erop dat al vóór de raads vergadering van oktober 2004 de SGP-frac- tie had laten onderzoeken - zowel bij het landelijke partijorgaan als bij de gemeente secretaris - of het geoorloofd was als Van der Boom over dit onderwerp mee zou stem men. En daarop kwam het advies dat dit m'et in strijd was met wet en regelgeving, zo gaf Van Dam aan. "Voor ons is doorslaggevend geweest dat Van der Boom weliswaar lid is van de bouwcommissie van de Gereformeer de Gemeente maar in geen geval lid is van de kerkenraad, die er het bevoegd orgaan is om besluiten te nemen ten aanzien van de kerk- verbouwing; de bouwcommissie is alleen adviescommissie en heeft geen enkele beslis singsbevoegdheid." Verder gaf Van Dam aan dat zowel de SGP-fractie als Van der Boom zelf in de raadsvergaderingen van oktober 2004 en april 2005 zeker "transparant" zijn geweest door vooraf te kennen te geven dat Van der Boom lid is van de bouwcommissie én voornemens was om zijn stem uit te bren gen, zodat dit publiekelijk en voor iedereen duidelijk kon zijn. "Niemand echter heeft in de bewuste vergaderingen de integriteit van Van der Boom in twijfel getrokken". Ook CDA-er Dillingh vindt dat Van der Boom, omdat hij "geen direct belangheb bende" is, legaal heeft meegestemd, terwijl Osinga namens de VVD opmerkte dat zijn fractie ook nimmer aan de objectiviteit van het SGP-raadslid heeft getwijfeld. "Wel was het misschien handiger geweest als hij des tijds niet had meegestemd, maar meer ook niet". De uitspraak van de Commissie van advies voor de bezwaarschriften bleek echter ook verwarring met zich mee te brengen. Want hoe verhouden artikel 28 van de Gemeente wet inzake 'belangenverstrengeling' en arti kel 2 lid 4 van de Algemene Wet Bestuurs recht inzake 'vooringenomenheid' zich nu tot elkaar? Volgens de uitspraak van de commis sie mocht Van der Boom volgens het ene arti kel wel meesteinmen, en volgens het andere artikel niet. Met name de heren Van Dam en Van Oostenbrugge (ChristenUnie) drongen er bij raadsvoorzitter burgemeester De Vries op aan om hier nog eens een studie naar te verrichten, zodat voor de toekomst helder wordt wanneer raadsleden wel en niet mee zouden moeten stemmen. "Want kan ik nu wel of niet meestemmen als het bijvoorbeeld gaat over een school waar mijn kinderen op gaan?", zo schetste Van Dam één van de vele mogelijke situaties waarin het stemmen door raadsleden al of niet als 'illegaal' kan worden aangemerkt. Burgemeester De Vries wees er in dit verband op dat er wel een integriteitco- de bestaat, maar dat hierin altijd een "grijs veld" overblijft, zoals de discussie rond de doorslaggevende stem, waarvan volgens de coinmissie ook sprake was bij Van der Boom. "Maar hóe kun je nu van tevoren weten of jouw stem doorslaggevend is...?", zo vroeg Van Dam verwonderd. Voor mevrouw De Vries is een en ander dan ook reden genoeg "om nog eens te kijken of bepaalde dingen niet helderder kunnen worden, en wat er nu leidend is: de Algemene Wet Bestuursrecht of de Gemeentewet." Aan het begin van de raadsvergadering had overigens nog een "feestelijke gebeurte nis" plaats, zoals burgemeester De Vries het noemde; na onderzoek en in orde bevinding van haar 'geloofsbrieven' werd mevrouw RE. Jacobs-de Ruijter uit Middelharnis toe gelaten en beëdigd als nieuw raadslid voor de VVD, waarmee ze de heer D.D.H, van Es opvolgt die onlangs zijn raadlidmaatschap beëindigde.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2006 | | pagina 1