Bezorger Magazijn- medewerker 10-20-30% KoimNG* Futuristische ontwerpen voor kustgebied Goeree-Overflakkee dames-, heren- en kindercollectie Koren zingen voor Calando GRINWIS B.V. EIIAtlDBl-niEUWS igoed Uitnodiging VORKHEFTRUCK-SERVICE Alcohol en druggebruik ook wel eens een probleem! Haitdélsonderneming Grinivis BV Directeur Stichting Koinonia in Ouddorp Op een groot deel van de MODE WONEN M'amour -i rm&s slaagt U beter met uw inkopen als U eerst de advertenties leest! Donderdag 23 juni 2005 7. Sluiting. TE KOOP Karcher zuig/veegmachine Vrpflindeweij Drink je omdat je je rot voelt? Is de cocaïne meer dan een partydrug geworden Kom je door het blowen aan niets anders toe? Heb je financiële problemen door gokken Heb je problemen op het werk door je gebruik? Heefi je partner problemen met je gebruik? Bel dan eens voor een oriënterend gesprek bij Bouman GGZ of kom langs. Je belt en wordt direct geholpen. Telefoonnummer: (0181) 65 09 22 Adres: Thorbeckelaan 63,3201WJ Spijkenisse Vervolg van voorpagina: Watersnood HJUIDELSONDERNEMING van Ijzerwaren Dan ben jij de persoon die iMrij zoeken!!! de Bouw en Industrie. t.a.v. de heer K. Grinvns, Mr. Snijdersweg 2,3251 LJ Stellendam Tel. (0187) 68 99 14 E-mail: verkoop@grm.wis.iiifo Herverdelen Zeewier Technische School De Technische School is een categorale vmbo-school met 4 afdelingen techniek en een economische afdeling. Onze school draagt een algemeen bijzondere signatuur en kenmerl<t zich door kleinschaligheid en degelijk onderwijs. De school ligt op het mooie en rustige eiland Goeree en Overflakkee. De school zoekt per 23 augustus 2005, - Docent(e)/praktijkinstructeur Bouwtechniek Inschaling vig. salarisschaal LB. Voor inlichtingen over bovenstaande vacature kunt u contact opnemen met dhr. F.M. van de Waart tel. 0187 - 48 5444 Schriftelijke sollicitaties binnen 7 dagen aan de directie van de Technische School, Postbus 43, 3240 AA Middelharnis De school is een onderdeel van de Edudelta Onderwijsgroep geven wij Nieuwe Tonge, Zuiddijk 15. Tel. (0187) 65 12 66 Ouddorp, Weststraat 17. Tel. (0187) 68 38 62 Op zaterdag 18 juni zal er een zangavond wor den gehouden in de Gen Kerk aan de Dorp- stienden in Ouddorp door de Clir. gem. zangv. "Hart en Stem" o.l.v. Jan Bezuijen en het Chr. kinderlcoor "Jong Begonnen" o.l.v. Simone Voortman. J^l» moeder is goucj wairdK Marius §0Émmér Straatdijk 10 oLLweuer Dirksland BriU^etter (Qlia,^059991||^ PAGINA 8 •■iSlIJg VRIJDAG 10 JUNI 2005 fci»sS3i«nS SSimnS Alle leden van Woongoed Flakkee worden uitgenodigd voor de algemene ledenvergadering die gehouden zal worden op om 19.30 uur in het Wijkcentrum, Doetinchemsestraat 27 te Middelharnis. Agenda 1. Opening. 2. Notulen van de vergadering van 16 december 2004. 3. Ingekomen stukken en mededelingen. 4. Jaarrekening 2004. 5. Stand van zaken projecten. 6. Rondvraag. De notulen en de verkorte jaarrekening kunt u afhalen op kantoor of telefonisch bestellen, waarna zij worden toegezon den. De notulen worden op de vergadering niet voorgelezen. De volledige jaarrekening ligt ter inzage op ons kantoor in Middelharnis. Langeweg 154, Middelharnis Postbus 98, 3240 AB Middelharnis Telefoon 0187-471071 Fax 0187-487477 1nfo@woongoedflakkee.nl VAVw.woongoedflakkee.nl Gebruikte elektrische in prima staat Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland Verkoop en verhuur van nieuwe en gebruikte vorkhieftrucks en palletvi^agens ffSiJllllll^lfidernernlng Tel. 0187-482319 Middelharnis ■Fax 0187-482118 www.vroeghef.nl 'Deltakracht', het andere ontwerp waarin Goeree-Overflakkee figureert, kijkt vooruit naar 2050. De Deltawerken hebben de bewo ners van de Zeeuwse en Zuid-Hollandse eilanden dan bijna een eeuw tegen het water beschermd. "Tijd om de delta weer terug te geven aan de natuur en aan experimentele woonvormen," vinden de drie studenten die het plan bedachten, resoluut. In hun visie komen Goeree-Overflakkee, Schouwen-Dui veland, Walcheren en de Bevelanden groten deels onder water te staan. Tholen verdwijnt van de aardbodem. De eilanden, zo valt te lezen in het toelich tende boek 'De Hollandse Waterstad', staan aan de vooravond van een metamorfose. De druk op de Noordzeekust neemt toe door de zeespiegelrijzing en de hogere rivierafvoe- ren. Droge polders kunnen niet meer worden gegarandeerd in de delta. De bewoners moe ten "de statische kustverdediging verruilen voor een beweeglijker en duurzamer kust beheer". De Deltawerken hebben hun werk gedaan. Omdat de natuur sterker is gebleken, worden de afgesloten deltawateren weer ver enigd met de Noordzee. "De dynamiek van de delta keert terug." Op kaarten die de eilanden bij eb en vloed tonen, is te zien wat de gevolgen zijn als de deltawateren worden teruggegeven aan de zee: de eilanden zijn bijna onherkenbaar, grotendeels verzwolgen. Het is dan ook nau welijks verwonderlijk dat de 'PZC' schreef dat de eilanden er in 'Deltakracht' bijliggen, "zoals ze voorkomen in de nachtmerries van vele laaglandbewoners". En dat Gielijn Blom (30), vierdejaars student en één van de ont werpers, in 'de Volkskrant' zei: "Over ons plan wordt in Zeeland letterlijk gezegd: je moet wachten tot het moment dat de laatste Zeeuw die de ramp van 1953 heeft meege maakt onder de grond ligt, wil dit plan enige kans van slagen hebben." Vanwege de groei in ons bedrijf zoeken wij ter uitbreiding van ons team een: Reeds een begrip in de regio als leverancier Ben jij: Geiiiteresseerd in techniek In het bezit van een rijbewijs B en eventueel C (of wü je dit behalen) Zelfstandig met een flexibele instelling Iemand die graag in teamverband werkt? Wij bieden jou: Een dynamische werkomgeving met doorgroeimogelijkheden. Een job met een team enthousiaste collega's. Een salaris passend naar functie en leeftijd, Enthousiast... Schrijf dan voor 25 juni a.s. een sollicitatiebrief met curriculum vitae naar: en Gereedschappen voor professione el eindgebruik in De 'Getijdenstad' zou zo aan Goeree-Overflakkee kunnen worden vastgeklonken. Via een vaste brug verbonden met de kust, beweegt de stad, die is gebouwd op drijvende pieren, mee met het waterpeii. als zeewier. (Foto: Academie van Bouwkutisï. Rollerdaml Hoe stellen de studenten het zich voor in 2050? "De voordelta wordt uitgebreid met een drempel van zand onder de zeespiegel", meldt het boek. Die drempel fungeert als golf breker. "Vervolgens worden de belangrijkste eilandkoppen en steden versterkt tegen de zee. Op dat moment kunnen het zeewater en de getijdenstromen het vaste sediment gaan herverdelen. De eilanden krijgen andere vor men en worden uitgebreid met nieuwe zand banken en eilandjes, waardoor een nieuwe eilandenreeks ontstaat." Het opspuiten van de eilanden van sUb maakt het volgens de ontwerpers mogelijk dat er na verloop van tijd woningen kunnen worden gebouwd. En de "half open structuur" die in de nieuwe delta ontstaat, zorgt voor nieuwe mogelijkhe den: boeren bijvoorbeeld kunnen overscha kelen op "zoute landbouw" - met zeekraal, lamsoor, mosselen, oesters en schaaldieren als nieuwe oogst. Door de nieuwe dynamiek keren de kraamkamers van vissen terug; de visserij herleeft. En de "open-waterverbindingen" maken een snelle uitwisseling mogelijk met de haven van Rotterdam, Antwerpen en Vlissingen. Deze Deltadriehoek kan zo "de grote concur rent" van de Aziatische havens worden, zo voorzien de studenten. 'Deltakracht' wordt gepresenteerd tezamen met een ander plan voor hetzelfde delta gebied: 'Getijdenstad'. Dit plan voor een buitendijkse stad is ontworpen door twee studentes van dezelfde academie, en gaat ook uit van een Delta waaruit de Deltawer ken zijn verdwenen. De getijdenstad is geen stad die zich met dijken, tei-pen of dammen beschermt tegen het woeste water, maar "zich eraan overgeeft". "Getijdenstad accepteert de dynamiek van de Delta", aldus het boek. Zij zou zo ergens aan de kust van Goeree-Over flakkee gekoppeld kunnen worden. Het is een wonderlijke stad, zoals de foto demonstreert. Met een brug buitendijks vastgeklonken aan de wal, glijdt de stad op drijvende pieren over het wateroppervlals. Zij beweegt, gelijk zeewier, mee met de stro ming van het water. Tijdens eb rust de stad op de zandbanken, bij vloed stijgt zij. Door sedimentatie kan de getijdenstad zich lang zaam gaan 'wortelen'. Maar door een extre me storm wordt ze weer losgeslagen en komt ze weer vrij in het water te liggen. Waarna het proces weer opnieuw begint. In de morgendienst van de Doopsgezinde Gemeente Ouddorp zal zondag 12 juni de directeur van de inter kerkelijke stichting Koinonia, de heer Hans Groeneboer, voorgaan. De naam Koinonia betekent: 'Leven dat we van God ontvangen, delen met elkaar'. De stichting wil samenwerken met alle christelijke kerken en organisaties. Uitgangspunt is dat de mensen kunnen belijden dat Jezus Christus hun Heer en Verlosser is. Zij ervaart een enorme zegen van het met elkaar optrekken vanuit de verschil lende invalshoeken. In de vele jaren dat op deze manier wordt gewerkt, hebben veel mensen kunnen genieten van deze zegen. Als organisatie streeft Koinonia emaar om met professionele mensen te werken. Deze mensen zijn allemaal academisch of universitair opgeleid als maat schappelijk werker(ster), inrichtingswerker(ster), sociaal pedagogisch hulpverlener(ster) en/of familie therapeut. De therapeutische basis van alle werkers is het contex tuele deiückader. Iedereen die binnen Koinonia werkt, is getraind in deze principes en staat onder supervisie van een professionele supervisor. De prediking in deze morgendienst zal gaan over genade en vrede en hoe je door genade de vrede kunt ontvan gen, en datje - wanneer je geen genade kunt ontvangen in de valkuil van de prestatie terecht komt. Iedereen wordt van harte uitgenodigd om deze dienst, die om 9.30 uur begint - mee te beleven en te luisteren naar woorden van genade en vrede. Ediidclta Onderwijsgroep Miffdolharnis Niet op hoogzomer- en basisartikelen Een avond die geheel gevuld zal zijn met psalmen, er zijn zoals u weet 150 psalmen en die zijn de eeuwen door een geweldige inspiratiebron geweest voor vele componisten en uiteraard ook voor de kerk een gewel dige bron van steun in voor en tegenspoed. Er zal op deze avond hoofdzakelijk in het Nederlands worden gezongen waardoor de psalmen door de manier van componeren voor u als luisteraar nog meer beteke nis krijgen. Na de opening zal worden begonnen met het zingen van psalm 100, de componist daarvan is de B. de Vries en deze man was organist in de Martinikerk van Bolsward. Bij deze psalm worden de 4 berijmde verzen op diverse manieren uitgevoerd. Psalm 116 kunt u beluisteren in een compositie van E. Weiss en H.W. Weiss, een psalm met heel veel zeggingskracht door de vele uitbeelding in de muziek. Verder zal ook de bekende psalm 23 in een bewerking gebaseerd op de aria "schafe können sicher weiden" van J.S. Bach worden uitgevoerd. Meest indrukwekkende werk van de avond is zeker psalm 103 van Mobach alsook psalm 133 en 39 van respectievelijk John Clarke Whitfeld en Maurice Greene. Het kinderkoor "Jong Begonnen" zal veelal de psalmen onbewerkt zingen voor het gemengde koor maar ook zullen zij wat variaties op psalmen ten gehore brengen. Ook voor samenzang is er voldoende ruimte. Al met al een mooie avond ter voorbereiding op de zondag. De koren nodigen u dan ook van harte uit om deze avond met hen mee te maken. De organist van deze avond is Johan van Broekhoven en de algehele leiding is in handen van Jan Bezuijen. De toegang is gratis, wel zal er een collecte worden gehouden ten bate van Calando. De aanvang is; 19.30 uur en de kerk is open om 19.00 uur. wvvw.mamour.com Hét gouden geboortesieraad voor moeder, een uniek ontwerp, verkrijgbaar als 14 karaats éen hanger, oorknop en als ring vanaf .58,50

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2006 | | pagina 4