ff mnofEM 17 jSmber 3 mratuurr ^&%>^2980.-L^^'^^^2110.- lARDI 'We hebben één hobby en dat is onze winkel' f ,,^5^^ 'Petit Marie' vestigt zich straits in voormaiig Itantoor Rabobanit in Herlcingen Start Alpha-cursus te Goedereede Krijgt u genoeg slaap? Dinsdag ^^nsclagV foondero^ tZ^ji^«?i Zaterdag Tijdens deze dagen, in samen werking met onze leveranciers: De voordeligste KeMKenspeclallstl Tel. 0166-653448 igg^ na oplevering! Uitslag eerste zoutwater- wedstrijd HV 'De Viscromte' en 'Stellendam' Kerstconcert vanaf de Goereese Toren Kerstsamenzang op Markt Goedereede EIUWDBn^lEUWS Lunchroom/pannenkoekenhuis Feestjes ^^y. Uitslagen 7^ Damclub 'Denk j^^ en Zet' Maandag 19 december 2005 PAG- ACtlt ACt\t ACt\t ACt\t bijvoorbeeld i t\HOi ...en voor elke keukenkoper een schitterend cadeau! GEEN AANBETALING... KEUKENS BV Ceciliaweg 4 - Sint-Annaland Bezoek onze nieuwe website: www.ardikeukens.nl HOIVDA. Perfecte veiligheid... ...ga voor een Honda! Autobedrijf Jan van Dijk Brieiie KERSTDOELENCONCERT op Radio Flakkee Schilderswinkel van Piet en Janny Bechthum bestaat twintig jaar Lust en leven Ruime keuze Plezier Aanbieding PAGINA 7 VRIJDAG 23 DECEMBER 20051 •.^^i*l*Tü,l> - Rabohanhnedewerker Leonard van der Welle draagl vanuit zijn functie de sleutel van het pand over aan Marieke de Leeuw en haar dochter Shannah. (Foia: Adri van der Laan) HERKINGEN - Het voormalige kan toor van de Rabobank in Herkingen krijgt een nieuwe bestemming. In het voorjaar van 2006 hoopt Marieke de Leeuw haar lunchroom/pannenkoe kenhuis te vestigen in het gebouw tegenover de Visbank. Door Adri van der Laan Dit jaar werd de vestiging van hiet kantoor van de Rabobank in Herkingen gesloten. Alleen de geldautomaat bleef in het gebouw. In het leegstaande bankgebouw moest nog een verbouwing plaatsvinden om deze geld automaat en wat er bij hoort, af te scheiden van de overige ruimtes, maar nu is déze ver bouwing voltooid. Het vrijgekomen deel van het gebouw kwam één dezer dagen officieel in handen van Marieke de Leeuw. De ruimte leek Marieke bijzonder geschikt voor haar wens om ooit nog eens voor zichzelf te begin nen als horecaondernemer. De horeca heeft haar altijd al getrokken en zij heeft in het ver leden ervaring opgedaan als werkneemster in verschillende horecagelegenheden. Er zal nóg een flinke verbouwing nodig zijn voordat in het voorjaar de eerste gasten welkom worden gegeten bij 'Petit Marie'. Marieke heeft de plannen al klaar liggen voor haar eetgelegenheid. Het is de bedoeling dat er een lunchroom in wordt gevestigd, waar ook pannenkoeken kunnen worden gegeten. Vooral in het toeristenseizoen, in de nabij heid van de jachthaven en het bungalowpark verwacht Marieke veel klanten. De lunch room komt ook in de directe nabijheid van een 'fietsknooppunt', waar verschillende fietsroutes bij elkaar komen. Het is dan een goede gelegenheid om even uit te blazen op het terras van 'Petit Marie'. Vooralsnog verwacht Marieke dat ze alleen tijdens het seizoen - van mei tot september - zes dagen per week open zal zijn. "Mis schien zijn we buiten het seizoen alleen in het weekend of op woensdag geopend. Maar dat ligt er aan hoe groot de belangstelling zal zijn". Verder ligt het in de bedoeling dat er bij 'Petit Marie' ook kleinere feestjes kunnen worden gegeven, zoals een verjaardagsfeestje of bijvoorbeeld een kraamfeest. Als de hore cagelegenheid geopend is wil Marieke ook workshops gaan geven over verschillende onderwerpen. De naam 'Petit Marie' is niet zo maar wille keurig gekozen. De naam Maria blijkt name lijk binnen de familie De Leeuw al generaties lang voor te komen en deze is ook de geboor tenaam van Marieke. Marieke verwacht dat oma De Leeuw heel blij zal zijn als de naam ook in de lunchroom zal voortleven. De doch ter van Marieke, Shannah, heeft natuurlijk ook Maria in haar geboortenaam en zij zal de verandering van Rabobank naar Lunchroom zéker met haar moeder op de voet volgen. Naast de geldautomaat, die in hetzelfde gebouw blijft, zal de Rabobank ook op woensdagochtend van 10.00 tot 12.00 uur in Herkingen vertegenwoordigd blijven. T)an zal IJke Struik, adviseur van Rabobank Mid- delharnis, in verenigingsgebouw 'Ons Huis' beschikbaar zijn voor het bespreken en uit voeren van bankzaken. MIDDELHARNIS/ SOMMELSDIJK A. van der Veer - J.A. Dekker1 - 1 J.A. Nipius -1. KoeseO - 3 C. Polder - C. SpeeO - 3 R. Jacobs - J. Jordaan3 -O B. du Pree - M. KlinkO - 3 H.H. Verolme -1. MackloetO - 3 M. Klink - J.A. Nipius3-0 De partij van Van der Veer tegen Dekker beloofde een spannende partij te worden. Het werd een partij met wisselende kansen. Van der Veer begon erg sterk. Hij dwong Dek ker in het middenspel een stuk weg te geven om groter verlies te voorkomen. Dankzij de routine van Dekker en een niet al te sterk eindspel van Van der Veer werd het toch nog remise. Nipius had weer een moeilijke avond. De sterk spelende Koese gaf Nipius geen enkele kans. Voor Spee is Polder altijd weer een lastige tegenstander. Hij wist het Spee lang lastig te maken, maar kon niet voorkomen dat Spee door sterk spel twee stukken voor kwam. Polder spartelde nog wat tegen, maar kon niet meer voorkomen dat Spee er met de volle winst vandoor ging. Jacobs en Jordaan zijn beiden spelers met hoge pieken en diepe dalen. Er is bij deze mannen nooit te voorspellen wat de uitslag zal zijn. Deze avond had Jacobs weer eens een piek en Jordaan een dal. In het midden- spel probeerde Jordaan Jacobs te verleiden een stuk winst te pakken, maar hij liep niet in de val. Het gevolg was dat Jordaan zwak kwam te staan. En zo wist Jacobs na een goed eindspel Jordaan een gevoelige nederlaag toe te bezorgen. Du Pree stond voor de ondankbare taak om Klink partij te geven. Ook al probeerde hij het Klink lastig te maken, het lukte niet. Een nederlaag was het gevolg. Verolme heeft aan Mackloet altijd een lastige tegenstander. Mackloet, de koploper, is weer prima in vorm. In het begin hield Verolme nog aardig stand, maar toen hij in het begin van het middenspel een rekenfout maakte, wist Mackloet een stuk winst te bemachti gen. Mackloet maakte daarna op een gerouti neerde manier een eind aan het gevecht. Doordat Klink en Nipius al snel klaar waren met hun partij, speelden zij ook nog een par tij tegen elkaar. Nipius deed het voor zijn doen heel aardig, maar kon niet voorkomen dat de beter spelende Klink een overwicht opbouwde en de partij winnend afsloot. Vanaf 19 januari hoopt de Hervormde Gemeente van Goedereede te starten met een Alpha-cursus. Alle mensen zijn welkom. Iedereen die meer wil weten over het chris telijk geloof wordt uitgenodigd voor deze cursus van tien avonden en een weekend. De cursus bestaat uit vijftien inleidingen, waarna er elke avond in kleine groepjes wordt door- gepraat.De alpha-avonden beginnen met een gezamenlijke maaltijd. In de kleine groepen wordt iedereen aangemoedigd om mee te pra ten. Geen enkele vraag is te simpel of te kri tisch. Iedereen krijgt de ruimte om de vragen te stellen, waarmee hij/zij loopt. Tien weken lang op donderdagavond hoopt de organisatie goede en leerzame avonden te hebben. Ieder een is hartelijk welkom. Wie meer informa tie wil of zich aan wil melden, kan contact opnemen met Kommy van Heest, tel.: 0187- 491945 of e-mail: fvanheest@wanadoo.nl, of met Henk Redert, tel.: 0187-492288 of e- mail: henk.redert@planet.nl. Sommige mensen vinden slapen tijdverspil ling. Zij willen pas gaan slapen als zij ver schrikkelijk moe zijn. Anderen daarentegen die de ene nacht na de andere liggen te woelen en te draaien, zouden alles over hebben voor een nacht lekker slapen. Moeten we slaap als luxe of als noodzaak zien? Dit onderwerp wordt op maandag 26 december tussen 20.00 en 21.00 uur behandeld in het programma 'Ontwaakt Radio' op Radio Flakkee. De pre sentatie is in handen van Yvonne Caka. De herhaling is dinsdag om 16.00 uur. geopend Alles bij de hand In deze comparte keuken. Voorzien van hoge hangkasten en korvenkast. Compleet met afwas- automaat, koelkast, kookplaat, oven, schouw, multiplex werkblad met spoelbak en kraan. Compacte keuken met geprofileerd deurfront. Compleet met koelkast, Integrale afzuigkap, kookplaat, oven, werkblad en spoelbak. Open: Ma t/m Do. 09.30-18.00 uur. l\ Vr. 09.30-21.00 uur. Za. 09.30-17.00 uur (Tevens 's avonds geopend op afspraak) ■o o c c\J o ff o 2 Afgelopen zaterdag 17 december was de eer ste zoutwaterwedstrijd met de hengelaarsver enigingen 'De Viscromte' en 'Stellendam'. De weersomstandigheden waren niet opti maal: harde wind, hagelbuien, regenbuien en af en toe een donderslag. Toch kwamen in totaal nog 17 vissers op de wedstrijd af. Om 10.00 uur 's ochtends vertrokken ze vanuit het clubgebouw van de Viscromte in Dirksland naar de Dintelhaven, nabij Oostvoome. Er werd gevist tussen 11.00 en 15.00 uur. Van de 17 deelnemers wisten er 16 vis te vangen. In totaal werden er 80 vissen gevangen, met een gezamenlijke lengte van 19,96 meter. Omdat A. van Heukelen geen enkel visje ving, ging hij met de 'poedelprijs' naar huis. Deze prijs wordt elke wedstrijd verloot onder de deelne mers die geen vis weten te vangen en bestaat uit een emmer vis. En daarmee had Van Heu kelen toch nog leuk 'beet'. Degene met de meeste gevangen vis was L. Bolier. Hij ving in totaal 15 vissen met een totale lengte van 360 cm. Er was een goed gevulde prijzentafel en ook zal bij de volgende wedstrijden een boodschappenmand verloot worden onder alle deelnemers. Onderstaand de tien beste hengelaars van afgelopen zaterdag. 1. L. Bolier, 360 cm.; 2. A. Schaaf, 295 cm.; 3. P. Roskam, 230 cm.; 4. J. Landman, 227 cm.; 5. R. Rijke, 143 cm.; 6. M. Nagtegaal, 129 cm.; 7.1. van Seters, 105 cm.; 8. T. Knol, 89 cm.; 9. N. Bazen, 79 cm.; 10. W. Ras, 71 cm. De besturen van 'De Viscromte' en 'Stellen- dam' wensen iedereen een gelukkige kerst en een vangstrijk 2006. De volgende wedstrijd is gepland op 28 januari 2006. GOEDEREEDE - Maandag 26 septem ber. Tweede Kerstdag, zullen beiaardier Jan Bezuijen en een groep van zes koperblazers weer bekende kerstliederen over het stadje Goedereede laten klinken. Dit torenconcert wordt gegeven van 12.00 tot 13.00 uur. ThQ Power of Drearns www.janvandiik.nl Seggelant-Zuid 8, 3237 ME BRIELLE. Telefoon (0181) 41 37 77 Al vele jaren krijgt Radio Flakkee de opna men van de Kerstdoelenconcerten die elk jaar worden gegeven in de Doelen in Rot terdam door het Chr. gem. koor 'Deo Cante- mus' o.l.v. Cor de Haan, m.m.v. het Int. koor Nieuwpoort-Langerak o.l.v. André van Vliet, Mariëtte Oeiderik, sopraan; Sander Heutinck bas-bariton; André de Jager orgel; André van Vliet vleugel en het begeleidingsorkest l'Orchestra Particolare. Uitzending op Twee de kerstdag tussen 14.00 en 17.00 uur. GOEDEREEDE - Ook dit jaar organiseert het Christelijk Stadskoor Goeree weer de traditionele kerstsamenzang op de Markt van Goedereede. Het koor nodigt u weer van harte uit om mee te zingen met bekeride kerstliederen in een sfeervolle omgeving. Dit jaar is de samenzang op Tweede kerstdag. Het programma begint om half zes. U kunt dan luisteren naar een aantal koperblazers uit Goedereede en het stadskoor 'Goeree' onder leiding van Jaap de Geus. Naast koorzang bevat het programma veel samenzang van bekende kerstliederen. Doordat er programma's worden uitgedeeld, kan iedereen meezingen. Maar vergeet niet om zelf een lichtje mee te nemen en u warm aan te kleden. Tijdens de kerstsamenzang zal een collecte worden gehouden om de kosten van de organisatie te dekken. MIDDELHARNIS - Op vrijdag 13 december 1985 openden Piet en Janny Bechthum hun schilderswinkel aan de Hoflaan 27A. In een ruimte van twaalf vierkante meter verkochten ze verf, behang en toebehoren. Nu, twintig jaar later, is hun winkeloppervlakte vertienvoudigd, maar verkopen ze nog steeds de producten van het eerste uur. "We zetten ons voor tweehonderd procent voor de winkel in, anders is dit werk niet vol te houden." Door Roeland van Mourik Toen Janny vier jaar oud was, had ze al inte resse in het schildersvak. "Na de wederop bouw van Goedereede-Havenhoofd na de Tweede Wereldoorlog stopte ik al de gaatjes in het hout van de trappen in de nieuwe hui zen en speelde ik met verfblikken. En toen liep ik later ook nog eens een schilder tegen het lijf." Die schilder was Piet. Nadat hij zes jaar bij een schildersbedrijf in loondienst had gewerkt zou hij twee maanden bij een loodgieter gaan werken. "Die twee maanden werden vijftien jaar," vertelt hij. Pas daarna begon het bij het echtpaar te kriebelen om_ een eigen bedrijf te starten. De schilderswinkel van het echtpaar Becht hum is in de afgelopen twintig jaar hun lust en hun leven geworden. Alleen zondag en maandag is de winkel gesloten, maar de ove rige dagen van de week staat de deur altijd open. Ook op maandag zitten de twee winkeleige- naren niet stil. "De winkel is dan wel dicht, maar wij zijn niet vrij," vertelt Janny. "We gaan dan bij mensen langs om op te meten hoeveel behang ze bijvoorbeeld nodig heb ben," geeft haar man aan. Met die meetwerk- zaamheden vullen ze ook menige avond van de week, vertelt het echtpaar. Als Janny overdag in de winkel staat, dan is Piet te vinden bij particulieren op Goeree- Overflakkee om schilderwerkzaamheden te verrichten. Zo zijn de taken verdeeld. Alleen op zaterdag is Piet ook in de winkel aanwe zig. Naast schilder- en behangwerk verzorgt schilder Bechthum het ophangen van gordij- Piet en Janny Bechthum achter de toonbank in hun winkel te Middelhamis. (Foto: Persburo Flakkee) nen en de plaatsing van glas en zonweringen. "De hoofdmoot blijft echter schilderen en behangen," geeft Janny aan. Dat is ook in de winkel het geval. Het valt direct op als je daarin binnenkomt. Verf blikken bepalen het beeld. Verder is er een wand te vinden met maar liefst 350 adviesboeken. Daarin zitten allerlei soor ten behang. "Ik probeer altijd zoveel moge lijk van deze boeken te pakken te krijgen, zodat ik de klant optimaal kan laten kie zen," vertelt Janny. Piet vervolgt: "Als je nagaat dat er in elk boek zo'n 150 bladen behang zit, kun je wel zeg gen datje hier ontzettend ruime keuze hebt." Dat is dan ook het verschil met twintig jaar geleden, geeft hij aan. "Toen had je zo'n tien soorten behang waar je uit kon kiezen. De kleur die toen overheerste was wit. Nu heb je veel meer kleuren om uit te kiezen. Dat betekent dat we geen eenheidsworst meer verkopen, maar de wensen van de klant veel persoonlijker kunnen invullen." Janny probeert zich bij haar adviezen aan klanten altijd zoveel mogelijk in hen in te leven. "Daarom ga ik graag naar de mensen thuis toe. De sfeer die je daar voelt, kun je gebruiken bij je adviezen. Als er een inge togen sfeer heerst, zul je bijvoorbeeld ook ingetogen kleuren adviseren. Ik wil er naar streven dat de klant zich uiteindelijk thuis voelt in zijn eigen huis." Het leuke aan het schilder- en behangwerk is volgens het echtpaar dat ze de laatste schakel zijn in de oplevering van een huis. "Als wij het huis verlaten is het af." Dat is waar ze veel plezier aan beleven. "Je levert veel vrije tijd in, daarom is plezier tijdens je werk erg belangrijk," vindt Janny. "We hebben alle bei één hobby en dat is onze winkel en alles eromheen. Als je dat werk zonder plezier zou doen, hou je het niet vol." Eén van de dingen die Janny verder plezier verschaft is het feit dat de kinderen van klan ten van het eerste uur nu zelf in de winkel komen omdat ze bezig zijn met het inrichten van hun huisje. "Vroeger zijn hun ouders nog voor verf voor de babykamer gekomen en nu zie je de volgende generatie hier zelf in de winkel," vertelt Janny lachend. Vanwege het 20-jarig jubileum geeft het echt paar van dinsdag 13 tot zaterdag 31 decem ber 2005 twintig procent korting op verf- en behangproducten. Voor zonwering en gordij nen geldt een korting van tien procent. "Op die manier willen we onze klanten drie weken van het jubileum laten profiteren."

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 7