Nieuws Ouddorps recreatiegebied 'plukt vruchten' van aanleg IVIaasvlakte II uit de kerken Uitkijktoren officieel in gebruik genomen Zomerplein op het Diekhuusplein in Middelharnis Wafelverkoop voor Trans World Radio EIIAnDEtl-niELWS Voor de jeugd: PV De Luchtbode CoopCodis gaat samenwerkingsverband aan met Freetime Company PV De Rode Duif Recreatiepark De Klepperstee bestaat veertig jaar Project Kunst op de rotonde afgerond Leefbaarheidsmaatregelen Kunst Visitekaartje Van idee tot uitvoering Eilandelijk project Boek Technisch 'onmogelijk' kunstwerk OUDDORP - Vorige week woensdag werd tegelijk met het afsluiten van het Leefbaarheids- project Vrijheidsweg ook de uitkijktoren aan het Oosterduinpad (bij strand noord) in Ouddorp officieel geopend. Deze toren behoort ook bij het Leefbaarheidsproject dat kon worden gefi nancierd als compensatie voor de aanleg van de Tweede Maasvlakte. De heer Wim Zwakhals van de het Havenbedrijf Rotterdam onthulde samen burgemeester Oer van de Velde van Goe- dereede twee informatieborden over het gebied die bij de toren zijn geplaatst. Vanuit de toren, die gezamenlijk met Natuurmonumenten werd ontworpen, hebben de bezoekers vrij uitzicht over zee en duin en over het achterland. De toren is al enige tijd geleden geplaatst en heeft bewezen in een behoefte te voorzien. (Tekst en foto: Adri van der Laan) PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND Beroepen: te Bedum (geref.), ds.. A. Toorn- stra te Bodegraven, die dit beroep heeft aangenomen; te Gouda (geref. wijkgem. De Bron), ds. L.G. Bos te Schiedam, die dit beroep heeft aangenomen; te Hoogvliet, ds. V.E. Huls te Wolphaartsdijk, die dit beroep heeft aangenomen; te Ouderkerk a/d IJssel, ds. P.H. van Trigt te Ede; te Rotterdam (wijk gem. Kralingen-West), ds. M.C. van Pelt te Zwijndrecht, voorheen zendingspredikant in Peru, die bedankte voor Meerkerk; te Vee- nendaal (herv. wijkgem.2-midden-), ds. F. Wijnhorst te Ermelo, die dit beroep heeft chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaatschappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)471020 Fax (0187)485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 1020 e-mail: Algenieen(V/'gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,30: contracttarieven op aanvraag - sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden. 06-50448359 REDACTIE; lioofdredacteur: J. Villerlus. tel. (0187)47 10 22. e-mail: J.Villerius(« gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 10,00 Per halfjaar 19,50 Per jaar €38,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opze^ingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 aangenomen; te Zeist (Oosterkerkgem.), ds. M. Knevel te Koudekerke. Aangenomen: naar Eist (Utr., herv., part time), ds. G.J. Hiensch te Lekkerkerk (herv. 't Venster); naar Hattem (geref.), ds. T. Pal- ma te Raamsdonk (parttime); naar Renswou- de (herv.), ds G. Boer te Kamperveen; naar Rhenen (herv. wijkgem. Bethel, parttime), ds. G.J. Hiensch te Lekkerkerk (herv. 't Ven ster); naar Gorinchem (prot.gem.i.w. Johan- neskerk), ds. K.E. Bras te Hilversum. Bedankt: voor Urk (herv.. De Bron), ds. J.A. de Koeijer te Bodegraven. HERSTELD HERV. KERK Beroepen: te Poortvliet, ds. C. Gielen te Middelharnis. Bedankt: voor Stellendam, ds. J.L. Schreu- ders te Aalst (Gld). GEREF. KERKEN (VRÜG.) Beroepen: te Oegstgeest, ds. R.R. Roth te Bieda. Aangenomen: naar Ei'melo, ds. P.F. de Boer te Staphorst; naar Zuidhorn, ds. J. Janssen te Leeuwarden. NED. GEREE KERKEN Aangenomen: naar Apeldoorn, ds. W. Smou- ter te Ede. CHR. GEREE KERKEN Aangenomen: naar Zutphen, kandidaat R.G. den Hertog te Apeldoorn, die bedankte voor Rotterdam-Zuid. Bedankt: voor Dordrecht-Centrum, ds. H. Polinder te Urk (Maranathakerk). GEREE GEMEENTEN Aangenomen: naar Veenendaal, kandidaat J. van Belzen te Arnemuiden, die bedankte voor de overige op hem uitgebrachte beroepen. MIDDELHARNIS - Het jongeren werk GO verzorgt ook deze zomerva kantie weer een programma voor de jeugd van 12 tot 18 jaar op het Diek huusplein. ledere maandag tot en met donderdag tijdens de zomervakantie van 14.00 tot 21.00 wordt het Diekhuusplein ingericht als Zomerplein. De activiteiten: Sport en spel, Panna Voetbal, een radiografisch bestuurbaar auto-cross- circuit, creatieve activiteiten etc. Een jonge renwerk pas is verplicht, deze worden gratis verstrekt bij aanmelding. Voor informatie: Jongerenwerker Ben van Stijn 06-20035128. www.jongerenwerkgo. nl. MIDDELHARNIS - Tijdens de eerste en de laatste Braderiedag in Middelharnis, op 14 juli en 11 augustus, staat er voor de winkels van Buijsse Mode en De Rozenhoed Hoe- denmode een stand van Trans World Radio. Het betreft een wafelverkoop- en informa tiestand van Trans World Radio (TWR). De Menheerse wafels, vers gebakken volgens Oudhollands recept, kosten 50 cent per stuk. Trans World Radio (TWR) is een onafhan kelijke internationale radiozendingsorgani- satie, die met behulp van 14 zendstations, verspreid over de hele wereld, in meer dan 200 talen 85% van de wereldbevolking kan bereiken met het Evangelie. De organisatie werkt met een staf van meer dan duizend mensen, verspreid over kantoren en studio's in meer dan veertig verschillende landen. Het doel van TWR is de kerken te helpen bij het vervullen van Christus' opdracht alle volken tot zijn discipelen te maken. Voor een aan zienlijk deel van de wereldbevolking zijn de uitzendingen van TWR de enige mogelijk heid om naar het Woord van God te luisteren. TWR zendt niet alleen eigen programma's uit, maar ook die van protestants christelijke organisaties en kerken. HERKINGEN Wedvlucht Oudenaarde 08-07; gelost: 08.15 uur; deelnemers: 12; Duiven: 329; Weer: westen, wind. A. Molenaar en Zn (15/48), 1, 2, 7, 11 13 26, 38, 39, 40, 48, 49. 54, 56, 74, 79; Comb! Goverde en Zns, (15/56), 3,4, 19, 20, 21, 22, 23, 36, 45, 47, 53, 63, 64, 66, 83; C. Log- mans, (13/21), 5, 8, 10, 24, 31, 41, 46, 57, 62, 67, 78, 80, 82; J. den. Boer, (9/26) 6, 16, 17, 27, 33, 34, 35, 44, 59; A. het Jonk, 8/28), 9, 29, 32, 52, 58, 65, 70, 75; R Hogerwerf, (3/15), 12, 25, 71; H. Kamerling, (3/24), 14, 61,81; A.M., Volaart, (9/35), 15, 30, 37, 42, 43, 51, 72, 73, 76; E., Koppenaal, (1/13), 18; K. Kievit (4/30), 28, 50, 55, 77; M. v.d. Och tend, (2/21), 60, 69; G. van Drie (1/12), 68. Wedvlucht Chantilly, 08-07; gelost: 08.30 uur; deelnemers: 9; duiven: 95; weer: westen wind. A. Molenaar en Zn, (7/21), 1, 3, 4, 5, 10, 12, 23; Comb. Goverde en Zns (3/13) 2, 13, 20; C. Logmans (5/10), 6, 7, 8, 17, 22; K. Kievit (1/6) 9; H. Kamerling (3/10) 11, 18, 21; J. den Boer (5/16) 14, 15, 16, 19, 24. CoopCodis is een gezonde, goed rende rende onderneming op coöperatieve grond slag, met 170 uitstekend geoutilleerde Coop en Supercoop supermarkten, waaronder één in Goedereede en één in Melissant. De vereniging telt maar liefst ruim 500.000 leden. Deze leden, consumenten, zijn in het bezit van een CoopClubCard waarmee zij van vele voordelen kunnen genieten. Coop heeft recentelijk besloten om dit voor delenpakket fors uit te breiden met aanbie dingen op het gebied van vrije tijd, genaamd "Er op uit". Op www.coop.nl kan de Coop klant online met grote kortingen toegangs bewijzen bestellen voor diverse themapar ken, musea en wellness centra in Nederland. Tevens worden er tegen superscherpe prijzen overnachtingen en arrangementen aangebo den in vele hotels verspreid over heel Neder land. Naast de fantastische prijzen heeft de CoopClubCard houder het voordeel dat hij de toegangskaarten gratis thuisgestuurd krijgt en dat er geen boekings- en reserveringskos- ten in rekening gebracht worden. "Op deze manier geven we nog meer voor deel aan de CoopClubCard houder" sprak commercieel directeur de heer Dunk van de CoopCodis organisatie. "Wij bieden nu niet alleen voordeel in de schappen van onze supermarkten, maar ook via onze Coop website" voegde hij er enthousiast aan toe. Freetime Company verwerkt de entreebe wijzen en boekingen voor Coop en zorgt voor een continue uitbreiding van het aan bod. "Wij geloven in een doelgroepgerichte benadering van de klant waarbij het voordeel voorop moet staan" sprak de heer Veenstra, directeur van Freetime Company. "Wij den ken met een breed aanbod op het gebied van vrije tijd alle Coop klanten te kunnen bedie nen met voordelen waarbij het gemak van het verkrijgen voorop staat". De Coop supermarktketen is op dit moment de enige in Nederland waar men online kan boeken en reserveren. Hiermee heeft zij een professionele vervolgstap gezet in het bedie nen van haar klanten. STAD AAN 'T HARINGVLIET Wedvlucht Chantilly 08-07; gelost: 08.30 uur; deelnemers: 8; duiven: 109; weer: West Zuid Westen Wind. J.D. Meiaard Zn. (3/31) 1, 9, 19; Joh. Kwist (4/30) 2, 22, 24, 27; J.C. Wagner Zn. (5/11)3,4, 16, 18, 23; J.M. Visser (8/15) 5, 6, 8, 11. 12, 15, 17, 20; K. Klink (2/6) 7, 10; Th. van Stralen (4/9) 13, 14, 21, 25; B. Schuurman (1/5) 26. Wedvlucht Oudenaarde 08-07; gelost: 08.15 uur; deelnemers: 6; duiven: 151; weer: Zuid Westen Wind Th. van Stralen (4/13) 1, 5, 20, 23; J.C. Wag ner Zn. (7/23) 2, 3,4, 6, 16,36, 38; l.J. van Zanten(12/30)7. 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15,24. 25, 26, 30; K. KHnk (11/41) 10, 17, 18, 19. 27, 28, 31, 33, 34, 35, 37: J.M. Visser (2/30) 21, 22; Denise Meiaard JL (2/14) 29, 32. OUDDORP - Woensdag was een gemengd gezelschap van bestuurders, ambtenaren, recreatieondernemers en kunstenaars bijeengekomen in het restaurant van Recreatiepark De Klepperstee in Ouddorp. Er werd een feestelijke bijeenkomst georganiseerd en de reden voor dit feestje was drie erlei: Het leefbaarheidsproject Vrij heidsweg werd afgerond, evenals het project Kunst op de rotonde. En bij deze heugelijke feiten kwam nog dat dit jaar Recreatiepark De Klepperstee haar veertig jarig bestaan viert. Tekst en foto's: Adri van der Laan Zoals bekend zal binnen enkele jaren de Tweede Maasvlakte worden aangelegd. Als de bouw hiervan is voltooid zullen de gevol gen in de omgeving goed merkbaar zijn. Ook de gemeente Goedereede zal van de gevolgen hinder gaan ondervinden. Zo zal het uitzicht vanaf de noordelijke sti'anden belemmerd worden, zeestromingen zullen wellicht anders gaan lopen en nog enkele andere negatieve effecten, zoals de aanleg van een zeereservaat voor de kust en stof- overlast, zullen binnen de gemeentegrenzen van Goedereede merkbaar zijn. De plan nenmakers hebben deze negatieve gevolgen onderkend en - via het Aldersakkoord - kre gen de omliggende gemeenten gelegenheid om projecten in te dienen die dan door het Rotterdamse Havenbedrijf worden vergoed. Dit ter compensatie van de op te lopen scha de. De gemeente Goedereede was de eerste gemeente die haar wensenlijstje presenteer de. Burgemeester Ger van de Velde gaf in haar toespraak aan dat hetbevaai'baar hou den van het Slijkgat hoog op het lijstje van wensen van de gemeente stond. Het Slijk gat is de aanvaarroute naar de Stellendamse Haven en dit moet op diepte gehouden wor den om de haven te bereiken. "Het Slijkgat is van levensbelang voor onze vissers, de scheepswerven en de pleziei'vaart". Een ander deel uit het compensatiepakket zijn de Leefbaarheidsmaatregelen Goeree. Hierin zitten een aantal projecten die de leefbaarheid van de gemeente bevorderen. Het Leefbaarheidsproject Vrijheidsweg is hier een onderdeel van. En dat project werd woensdag afgesloten. Burgemeester van de Velde somde op welke verbeteringen 'voor de leefbaarheid' men rondom de Vrijheids weg heeft kunnen realiseren. Door de com pensatiemaatregelen konden de drie roton des worden aangelegd, kon er een ontslui tingsweg tussen de Oude Nieuwelandseweg en de Vrijheidsweg worden aangelegd en kreeg de Oude Nieuwlandseweg een face lift, waardoor deze weg aantrekkelijker en veiliger is geworden. Verder werden ook parkeeilerreinen bij de stranden uitgebreid en kon er een uitkijktoren bij 'Strand Noord' worden geplaatst. Het nu afgesloten project heeft twee miljoen Euro gekost. Tijdens de bijeenkomst bleek dat de gemeen te alweer bijna een nieuw project gaat indie nen bij het Rotterdamse Havenbedrijf, zodat ook in de toekomst nog meer van dergelijke verbeteringen kunnen worden doorgevoerd. Ondanks dat burgemeester Van de Velde de gemeente Rotterdam heel erkentelijk is voor haar bijdrage, verklaarde zij toch van mening te zijn dat er uiteindelijk voor de gemeente Goedereede geen positief saldo zal zijn. Zij wees hierbij op de nadelige gevolgen van de aanleg van het zeereservaat voor de visserij en de recreatie. Verder feliciteerde burgemeester Van de Vel de Recreatiepark De Klepperstee dat dit jaar haar veertig jarig bestaan viert. Sinds korte tijd zijn de nieuwe rotondes in de Vrijheidsweg voorzien van een aantal kunst werken. Verschillende kunstenaars zijn er voor uitgenodigd om een kunstwerk te ont werpen en ook zij waren bij de bijeenkomst op De Klepperstee uitgenodigd. Eén van de sprekers, wethouder Cornells Visser van de gemeente Goedereede verwoordde het voor nemen van het nieuwe college: "we willen graag iets met kunst en cultuur én recreatie en toerisme en economie doen". Hij gaf aan dat al die elementen in het afgeronde pro- Liidovic den Hollander van de Klepperstee presenteert .samen met Taco Meeuwsen de poster. David Goekoop. burgemeester Ger van de Velde en Hans Klepper hebben zojuist het boekje 'De Kwade Hoek'ontvangen. ject voorkomen. Visser vond dat kunst op de rotondes "het verkeer wat zachter maakt" hij hoopte het dat deze kunst een voor beeld is van positieve gedragsbeïnvloeding geeft voor het verkeer. Hij wees erop dat de reactiesector de toekomst van de gemeente zal zijn en daarbij tekende hij aan dat de gemeente graag een toerist wil hebben die interesse heeft in kunst en cultuur. "Wij wil len een kwaliteitsslag maken en ook slecht weervoorzieningen en daarin speelt de kunst een grote rol". Visser trok daarbij de kunst en cultuur eilandbreed. De Goereese gemeenschap staat op een kruispunt, "wij hebben onze eigen kunstuitingen, maar we moeten ook in omslag maken naar de moderne kunst". Hij noemde hierbij ook de eilandelijke cultuur- stichting Podium. Kunst op de rotondes is volgens Visser 'een visitekaartje' voor de gemeente en hij dankte dan ook allen die hieraan naast de gemeente aan hebben meegewerkt, de fami lie Den Hollander en het Waterschap. Verder noemde hij zijn voorganger oud-wethouder Van Oosterom en Almar Oosterlaan van de gemeente Goedereede die fors gelobbyd hebben om de kunstuitingen op de rotondes te verv/ezenlijken. Hierbij merkte hij wel op dat men de Vrijheidsweg als doorgaande weg heeft kunnen behouden. Als de plannen van de provincie doorgang zouden hebben gevonden dan zou deze Vrijheidsweg voor een deel zijn afgesloten. Maar de gemeente heeft alles op alles gezet om deze weg 'open' te houden, tot zelfs aan een procedure voor de Raad van State toe. Het idee om tot Kunst op de rotondes te komen is afkomstig van de directeur van De Klepperstee, Ludovic den Hollander. Tijdens de bijeenkomst gaf hij de aanwezigen inzicht over hoe zijn idee tot uitvoering is gekomen. Op een van zijn reizen door Frankrijk was hij in een Frans dorp een prachtig voorbeeld van kunst op een rotonde tegengekomen. En hij oriënteerde zich verder op deze kunstui ting. En toen bekend werd dat er drie roton des in de Vrijheidsweg zouden worden aan gelegd en één van die rotondes zou tussen de ingang van De Klepperstee en het aan de overzijde van de weg gelegen verplaatsings gebied waar het nieuwe recreatiegebied De Klepperduinen gevestigd wordt, komen. "Ik dacht het mogelijk zou moeten zijn om op deze rotonde een kunstwerk te plaatsen". En natuurlijk gingen zijn gedachten verder "waarom niet op alle drie de rotondes een kunstwerk'?" Het leek volgens hem redelijk dat zowel het toenmalige Waterschap Goe- ree-Overflakkee en de Gemeente Goeder eede elk ook een kunstwerk op een rotonde voor hun rekening zouden nemen. Den Hollander liet zich adviseren door Nicolette Brink van Brink Kunstzaken en er werden zes kunstenaars geselecteerd. De gemeente en het waterschap werden vervol gens uitgenodigd om de ontwerpen te bezien. De beide instanties bleken bereid om elk een kunstwerk voor hun rekening te nemen en het resultaat werd woensdag getoond. Ver volgens werden de kunstenaressen voorzien van een bloemetje. "Met dit project brengen wij de kunst bij de mensen", zo legde Den Hollander uit. "Zij kunnen met elkaar discussiëren over de Onder toezicht van Iris Le Rülle en wethouder Cornells Visser onthullen burgemeester Van de Velde en gedeputeerde Van Heijnlngen het kunstwerk op de rotonde bij De Klepperstee. vorm, zoals zij dat misschien nu ook al doen over de vorm van hun boot, auto, huis of andere onderwerpen. Zij kunnen met elkaar discussiëren over wat het kunstwerk voor stelt, hoe men het ervaart, welke emoties roept het al of niet op?" Zo zag Den Hollander de mijmerende recre ant de rotondes passeren. Als het aan Den Hollander ligt blijft het niet alleen bij de Ouddorpse kunstuitin gen. Hij riep de eilandelijke gemeenten op om ter gelegenheid van de viering van het feit dat de eilandelijke gemeenten 50 jaar geleden zijn samengevoegd - als er inmid dels geen volgende gemeentelijke herinde ling zal hebben plaatsgevonden - in 2016 in elke gemeente een kunstuiting te plaatsen. Volgens zijn berekening kan dit door vanaf 2007 per inwoner één Euro te reserveren. Het eindbedrag zal dan 500.000 Euro zijn. Als de gemeenten dan fondsen gaan werven bij Provincie en bedrijfsleven zou dat bedrag verdubbeld kunnen worden. "Zo zou er toch een belangwekkend project op Goeree- OvertJakkee gerealiseerd kunnen worden", zo was zijn suggeties. Ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van De Klepperstee heeft dit recreatiebedrijf een boek laten di'ukken, wat is samengesteld door schrijver en fotograaf Taco Meeuwsen. Bij het 25-jarig bestaan van De Klepperstee is er eveneens een boekje uitgegeven dat 'Van de "Punt tot de Plaat" heet. Volgens Den Hollander kwam dit boek voor uit de lesprogramma's die het bedrijf liet schrijven voor scholieren die er in die tijd hun werk week doorbrachten. Een activiteit die door het bedrijf weer zal worden voortgezet als er in 'De Klepperduinen' weer een groepsac- commodatie is gerealiseei'd. Het nu uitgegeven boek wat in de Ouddorpse boekhandels en de eilandelijke VVV-kanto- ren te koop zal worden aangeboden heet 'De Kwade Hoek'. Meeuwsen bezoekt al vele jaren De Kwade Hoek en het nabijgelegen waterwingebied de Middel- en Oostduinen. Hij was er in alle seizoenen en dat wordt dui delijk gemaakt in het gepresenteerde boek, wat voornamelijk bestaat uit prachtige foto's van het gebied met teksten in het Neder lands, Duits en Engels. Bij het boekje is ook een wandelkaart gevoegd. Het idee leeft bij De Kleppeistee om de komende jaren nog tien van dergelijke boe ken uit te brengen, die telkens een andere natuuronderwerp in de gemeente Goeder eede beschrijven, zoals over de Salamander route, de Stekelbaarsroute. de ontwikkelin gen van de nieuwe duinen bij het Flauwe Werk en nog een aantal ander zaken. Voordat het gezelschap vertrok om aanwezig te zijn bij de onthulling van het kunstwerk op de rotonde bij De Klepperslee werd het boekje officieel uitgereikt evenals een pos ter aan burgemeester Van de Velde, voorma lige Dijkgraaf David Goekoop en heemraad Hans Klepper. Onder toeziend oog van de genodigden onthulden vervolgens burgemeester Van de Velde en gedeputeerde Van Heijningen het kunstwerk op de rotonde bij de ingang van De Klepperstee. Het beeld is ontworpen door kunstenares Iris Le Riitte. Zij is een veelzijdig kunste naar en ze is het meest bekend gewoiden om haar grote beelden(-groepen) die door heel Nederland te vinden zijn. "De beelden doen veelal aan droomvoorstellingen denken en tarten de zwaartekracht", zo wordt haar werk omschreven. En dit gaat ook op het voor het beeld op de Vrijheidsweg. Dit lijkt op het eei'ste gezicht 'technisch oninogelijk: De sokkel bestaat uit een bol die balanceert tussen twee piramides. Op de sokkel staat een mensenpaar dat even wicht zoekt, terwijl de een de ander zwierig de hoogt in werpt. De bovenste figuur wap pert in de zeewind. Ondanks dat het beeld via een onzichtbare constructie stormvast is blijft het totaalbeeld fragiel en ijl. "Het roept een gevoel op van zon, zee en vrijheid. Maar ook van samen zijn, en daarmee tot grote hoogte komen. Een gevoel dat past bij de locatie waarvoor het gemaakt is: een plek waar bezoekers even uit hun dagelijkse bestaan stappen de wereld betreden van vakantie en ontspanning, van de vrijheid van geest en hel wonderbaar lijke", aldus de toelichting. Natuuriijk staat 'mijmerende voorbijgangers' niets in de weg om hun eigen uitleg te geven aan de kunstui" tingen op de Vrijheidsweg.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 2