Damvereniging ENEO'52 lacliesteii COKES Rabobank kantoor Melissant verkocht aan Woningbouwvereniging Nieuws KERSTZANGAVOND Willi] m mm-mwAwmm m mmw Advêrtsntiên. Machineriën. uit de kerken KERSTCONCERT EIIAriDBI-tllEUWS Outdoor Shop heeft alles op het gebied van Nordic Walking in Achthuizen Uitslagen Damciub 'Denk en Zet' te Ooitgensplaat A^M 30% tot 50% korting op winter- en skikleding 90 jaar geleden Antirevolutionair 25 November tot 9 December 1915 r.r.r^r^^ IN HOC SIGNO VINCES Orgaun POSTERIJEN. RECHTZAKEN BURGERLIJKE STAND. VISSCHERIJ. mi Voor U uw iokoopendoe) iiiSPECU- LA.AS, BOTERLETTERS, KEitóT- KKANSJliS enz. enz. proef dan eei st ome eigen gebakken artikelen. MIDDELHARNIS. fill j^reppelfiien sloolen vai) hel Diedei'ikst'he Voorwaarden tegen 25 ets. te be komen bij den heer Dk. JOFPE Cz. Sommelsdijk. 9665 De Rentmeester, J C. KE GAST. Te koop aangeboden een geheel ijzeren WALSMACHINE met vliegwiel, voor schueumakers. Zonder gebreken. Breedte 49 cM. Adres no. 9673 aan het Bureau van dit blad. GASFABRIEK De prijs is verlaagd tot 76 cent per mud, PARELCOKES 50 cent. Bezorgloon 6 cent. Parelcokes wordt niet aan huis bezorgd. DE DIRECTIE. Door bijzondere omstandigheden uit de hand te koop, eenige best onderhouden uitstekend werkende machines, namelijk: 1. Een petroleumlocomobile 8 E. P. K. Systeem „Brons", meteene vervoerbare graandorschmachine (dubbele reiniging) compleet. 2. Een Hekeldorschmachine met schuddend zeef. Groot werkvermo- gen. 3. Groote Amerikaansche wain ;nolen met verschillende zeven." 4 Een prachtig werkende stodaj' droogmachine, voor het droogïiii van granen en zaden Complete installatie, nog zoo goed aïs nieuw, lederen werkdag te bezichtigen, Brieven motto „Machineriën" a^ Bureau van dit blad. 9651 MESTVARKENSYOEDER J. Both - DIrksland. Dagelgks versch varkeasvleesch. Gedurende de Zomermaanden alle in de gskast. Fijne vleeschwarei en worstsoorten. Alles mat^inu 924 J. Wielaard, Middelharnis Publikatie van de Verentglng Streekmuseum, Keritstraat, Sommelsdijk. E.B1. Bejaardencomplex wordt gerenoveerd en multifunctioneel MELISSANT - In februari van 2006 wordt het kantoor van de Rabobank in Melissant verkocht aan Woning bouwvereniging Dirksland. Maar de bank zal zeker aanwezig blijven in het dorp. Eind 2007 hoopt de Rabobank aan de overkant van de Pieterstraat weer haar intrek te nemen in het nog te renoveren bejaardencomplex. Zorgaanbieders 'Duo Gavotte' geeft traditioneel kerstconcert in Breepleinkerlt yy/ Maandag 5 december 2005 VRIJDAG 9 DECEMBER 2005 MËLISSANT - Uitslagen van de op maan dag 5 december gespeelde partijen in de onderlinge competitie. Afdeling 1: T. Goedegebuur - B. Visbeen0-3 H. Visbeen -A. Doom0-3 A. het Jonk - C. Visbeeni-i Afdeling 2: B. van der Spaan - H. van Heukelen3-0 T. de Geus - P. Kom.0-3 H. de Geus -A.Visbeeni-i In de eerste afdeling had T. Goedegebuur deze avond een geduchte tegenstander. Hij was echter niet van plan het hoofd meteen al in de schoot te leggen. Toch moest hij met lede ogen aanzien dat een schijf van B. Vis been na 25 zetten al diep in de verdediging van hem was doorgedrongen. Hierna voer de Visbeen de druk steeds verder op, zodat Goedegebuur op het laatst zijn troost ergens elders moest gaan zoeken. A. Doorn heeft tegen H. Visbeen van begin af aan met aanvallend spel de druk goed op de ketel gezet. Met een leuke combinatie wist Doorn zich stevig te nestelen met een schijf op veld 36, terwijl de lange lijn van zijn tegenstander al aardig was uitgedund. Maar Visbeen liet zich daardoor niet van de wijs brengen. Bij de 41e zet behaalde Doorn met een 'vier om vijf' combinatie een schijf winst, wat hem op het laatst de puntjes deed binnen halen. Bij het naspelen van de partij bleek Doorn bij de ingewikkelde 'vier om vijf' slag verzuimd te hebben een terugslag uit te voeren, maar dat was hem, alsook zijn tegenstander ontgaan. A. het Jonk werd door zijn tegenstander C. Visbeen als een kat in het nauw gedreven. Maar een kat in het nauw kan nog wel eens rare sprongen maken. Visbeen kwam al gauw een stuk voor, doordat Het Jonk weer eens met één van zijn zeer geliefde randschijven ging lopen. Met zijn rug tegen de muur trachtte de witspeler daarna nog te halen wat er te halen viel. En met succes. Zijn verbeten tegenstand leverde hem zelfs op het laatst nog een schijf voordeel op. Maar het was onvoldoende om dit om te kunnen zetten in winst. Daarna kwamen de tongen nog wel even los! In de tweede afdeling heeft B. van der Spaan tegen H. van Heukelen zijn werk niet al zuch tende behoeven te doen. Tijdens het inschen ken van de koffie kon hij al weer naar huis. Van Heukelen ging wel heel erg snel van start, maar was het spoor al gelijk helemaal bijster. Hij vergat dat het 'groene zetje' nog altijd één van de fatale momenten kan zijn in het begin van de partij. Dat zag hij totaal over het hoofd. En om nu al met twee schij ven achterstand de partij nog te moeten gaan aanvangen, was voor Van Heukelen te veel gevraagd. T. de Geus heeft het tegen de sterke P. Kom niet kunnen bolwerken, ondanks dat ze steeds meer lijn in haar damspel krijgt. Dat lijdt er toe dat ze soms een stevig partijtje dammen laat zien, waardoor ze regelmatig toch succes kan boeken. A. Visbeen heeft zijn tegenstander H. de Geus van begin af aan in de tang gehad. Hij behaalde na 28 zetten een mooie dam die De Geus de stuipen op het lijf deed jagen. Maar door zijn vechtlust krabbelde De Geus weer aardig overeind. Na de dam van zijn tegen stander afgepakt te hebben, kreeg De Geus weer wat lucht, waardoor hij de handschoen weer volledig op kon nemen. Na nog enige tijd te hebben doorgespeeld werd tot een pun- tendeling overgegaan. In de Hervormde kerk te Ooitgensplaat zal vrijdag 16 december a.s. een koor- en samen- zangavond worden gehouden die in het teken staat van Kerst. Medewerking zal worden verleend door de twee plaatselijke koren 'Jubilate' en 'Jehos- hua', alsmede door de muziekgroep 'Klein Gloria'. De avond begint om 19.30 uur, de kerkdeu ren gaan open om 19.00 uur. Iedereen is har telijk welkom. De toegang is gratis. MIDDELHARNIS - Op het nieuwe gedeelte van het gerenoveerde winkel centrum 'd'n Diek', boven de Albert Heijn, vindt men in het verlengde van d'n Diek een pleintje met een zestal gezellige winkels. Eén ervan is de Out door Shop. Het assortiment van deze winkel bestaat in de wintermaanden voor een groot deel uit winter- en skikleding. Daarnaast nemen arti kelen voor de wandelsport het gehele jaar een belangrijke plaats in. Naast de wandel schoenen van de bekende merken LOWA, HanWag, Salomon en GriSport vindt men er ook 'technische' (onder)kleding voor de buitenmens en is er alles te vinden voor de 'nieuwe wandelsport' Nordic Walking. De belangstelling voor deze sport groeit in Nederland sterk en ook op de eilandelijke wegen ontwaart men steeds meer mensen die Nordic Walking beoefenen. In de Outdoor Shop is informatie over deze sport te vinden, evenals op website www.nordicwalking.nl. In de Outdoor Shop kunt u in de wintermaan den terecht voor een uitgebreide collectie winter- en skikleding voor dames en heren, merken van o.a. Trespass, Nomad, Berghaus, Regatta en fjallraven, winter- en skijassen en -broeken in allerlei kleuren en eigenschap pen voor jong en oud. De kortingen op deze winter- en skikleding variëren momenteel van 30% tot 50%! Verder is er in de Outdoor Shop van alles te koop voor de 'buitenmens', zoals campingartikelen, voor het ruilen van uw gasflessen, alles voor backpackers, slaap zakken, rugzakken, self-inflated slaapmatjes, GPS, leatherman tools, tenten, etc. Daarnaast wordt er ook medische en overige werkkle ding verkocht. De Outdoor Shop is geopend op dinsdag t/m zaterdag van 9.30 tot 17.00 uur en vrijdagsavonds van 18.30 tot 21.00 uur. m\ il NIEUWE TONOE. Op het hulptelegraafkantoor alhier zijn gedurende de maand November behandeld 125 telegrammen, 729 telefoongesprekken en 16 oproepingsberichten. Totaal 870. Faillissementen In Nederland. Volgens mededeelingvan VANDER GRAAF Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeleopen week In Nederland uitgespro ken 39 faillissementen tegen 18 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Over het gansche kalenderjaar, deze week Inbegrepen, 1267 tegenover 1405 in denzelfden tijd van het vorige jaar. SOMMELSDIJK. Geboren: David, z. v.JacobVroegindeweij en Willempje HoogzandGrietje, d. v. Leen- dert Maarten de Gast en Jannetje Visser. OverledenAdriana Bogert, oud 83 jaren, weduwe van Verhage. MIDDELHARNIS. GeborenWillemtje, d. v. A. Kranse en F. Vroegindeweij. OndertrouwdJacobus Nells, 21 j., (Som- melsdijk) en Maatje Verolme, 21 j. GetrouwdJan Nells, 30 j., (Sommelsdijk) en Cornelia Viskil, 25 j.; Jacob Slis, 26 j., (Oude Tonge) en Ida Beket, 23 j. NIEUWE TONGE. GeborenCornells, z. v. Johannes Kieviet en van Jannetje Cornelia bruggemanCor nelia d. V. Jacob Looi en van Klaasje Best- man. Francina d. v. Jan van Heemst en van Neeltje Knops. Hübrecht z. v. Marinus Klink en van Catharina Holster. OndertrouwdCornells Abraham de Munck jm. van Amsterdam en Adriana Holleman j. d. STELLENDAM. In de afgeloopen week zijn aan de pellerijen afgeleverd 12.550 K.G. garnalen. Voor de in de vorige week naar het buitenland gezonden garnalen werd van f 6 tot f 9 per mand betaald. Tevens werd nog aangevoerd 11.000 K.G. kleine visch voor bemesting 4 1 centperkilo, en I3vaten Sardijn. De Noordzeevisschers welke wekelijks hun vangsten te Rotterdam aanvoerden heb ben hun werk hiermede gestaakt vanwege het gevorderde jaargetij, en zullen evenals de blazers welke met de suikerbielenver- voer waren belast, de volgende week tei garnalenvangst gaan. OOEDEREEDE. 'Al was het weder ongun stig, toch werd door de Noordzeevisscher C. Lokker f 150.— aan versche visch besomd. 9639 op di>D 11 OeCfiub»r e. k. vaa geeft een gewichtstoenamc van 10—14 pond per week. ALLEENVERKOOP. 9512 C. v.d.MEIJDE,Sommelsdijk. Goedkoop en solled adres voor Ooudea en Zilverwerken. Horlogei, Pendules, Klok ken enz. Groote sorteering .Verlovingsringen. Graveeren gratis. Reparatiën spoedig en billp. Alle artikelen zijn ook voorradig b B. BOTH, Straatdijk. 9510 Wees uw eigen bevelhebber, maar noo uw eigen trompetter. Door Adri van der Laan Met Wilma de Bruine, directeur van Woning bouwvereniging Dirksland en Erik Jansen, interim-directeur van Rabobank Middelhar- nis, bespraken we de plannen van de bank en de woningbouwvereniging. Volgens Wilma de Bruine voldoet het bejaardencomplex aan de Pieterstraat in Melissant niet meer aan de eisen die aan moderne bejaardenvoorzienin gen worden gesteld. De bejaardenwoningen dienen hoognodig gerenoveerd en uitgebreid te worden. Daarom heeft de Woningbouw vereniging het kantoor van de Rabobank aan de overkant van de weg aangekocht. De ruimte die vrij komt zal benut worden voor parkeergelegenheid. Het huidige bejaardencomplex aan de Pieter straat gaat voor een groot deel verdwijnen en uiteindelijk zal het nieuwe complex bestaan uit vijf en dertig woningen. Het bijzondere van deze renovatie zal zijn dat de woningen rondom een grote ruimte worden gebouwd die als een multifunctioneel centrum zal gaan fungeren. Mevrouw De Bruine legt uit dat het de bedoeling is van de woningbouwver eniging om verschillende voorzieningen in het gebouw te huisvesten. Welke instanties een plaats in het gebouw krijgen, is nog niet bekend. Wel is zeker dat de Rabobank zich in de nieuwe omgeving zal vestigen. "Wij willen graag een bijdrage leveren aan het leefbaar houden van de kleine kernen. Als we ergens een kantoor sluiten, proberen we toch fysiek in de bewuste kern aanwezig te blijven", zo verzekert de heer Jansen. De Rabobank zal in het nieuwe gebouw naast haar geldauto maat ook een servicepunt inrichten, waar de inwoners van Melissant voor hun bankzaken terecht kunnen. "Daarbij vinden we het ook onze taak om samen met de woningbouwver eniging de mogelijkheden om andere partijen aan Melissant te binden, te benutten. De door ons ingerichte ruimte stellen we hiervoor buiten onze servicetijden beschikbaar". De directeuren van Woningbouwvereniging Dirksland en Rabobank Middelhamis, Wilma de Bruine en Erik Jansen hekijken de plannen voor het nieuwe centrum in Melissant (Foto: Adri van der Laan) Oók Woningbouwvereniging Dirksland wil er alles aan doen om de kern van Melis sant leefbaar te houden. Zo zouden er in het nieuwe centrum ook contactpunten voor verschillende zorgverleners kunnen worden gevestigd, zoals Sjaloomzorg, Thuiszorg en Zuidwester. Maar ook zou er een biblio theekvoorziening kunnen worden gecreëerd. Gesprekken hierover zijn al gaande. Verder zou er in het centrum een seniorenrestau- rant kunnen worden gevestigd. En natuurlijk komt er ook in het nieuwe complex ruimte voor verschillende activiteiten, zoals bejaar- dengym en dergelijke. Als het plan voor het complex aan de Pie terstraat - waarvan de bouw in het voor jaar van 2006 start - verwezenlijkt zal zijn, krijgt dit toch iets van een centrumfunctie in Melissant. Rabobank Middelhamis - die eilandelijk momenteel in een fusietraject zit - doet er alles aan om in een dergelijke centrumvoorziening aanwezig te zijn. Als het gaat om een vertegenwoordiging van de bank te handhaven in de kleine kernen, heb ben de bestuurlijke colleges van de drie ban ken in het fusievoorstel vermeld dat dit een belangrijke waarde is voor de nieuwe bank. "Aan het leefbaar houden van kleine kernen hecht de Rabobank grote waarde en door het handhaven van servicepunten en geldauto maten proberen we hier een bijdrage aan te leveren". Het is Jansen bekend dat bewoners van kleine kernen wel eens mopperen als de openingstijden van het bankgebouw beperkt worden. Hij begrijpt dit, "maar wij doen er wel alles aan om de serviceverlening op peil te houden". Volgens Jansen is het verwachtingspatroon van de klanten voor de bank qua fysieke aan wezigheid groot. De mensen realiseren zich niet altijd dat de Rabobank veruit de meeste vestigingen en geldautomaten op het eiland heeft. Jansen verwacht dat de inwoners van Melissant blij zullen zijn met het aanwezig blijven van de bank in hun dorp. De Rabo bank maakt hiermee haar rol als "dichtbij bank" waar en laat zien dat het Maatschap pelijk Verantwoord Ondernemen hoog in het vaandel heeft staan. Over de verdere invulling van het centrum is nog niet veel bekend. Wilma de Bruine hoopt dat de gemeente Dirksland haar mede werking verleent om bijvoorbeeld ook een gemeentelijke vertegenwoordiging in het centrum aanwezig te laten zijn. PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND Beroepen te Aalst i.c.m. Poederoyen-Loe- vestein (herv.), ds'. A. van Vuuren te Baren- drecht; te Alphen a/d Rijn (herv. wijkgem. Adventskerk), ds. A.C. Verweij te Lisse (wijk West); te Baam (Paaskerk), kandidaat M.M. Kool-Mout te Amsterdam; te Bovensmilde (sow), ds. G.W. van der Werff te Oostwold; te Ede, ds A. Lunshof te Dokkum; te Hattem (herv. Zuidwijk), ds. E.R. Veen te Harder wijk; te Middelhamis, ds. A. Visser te Apel doorn; te Zwolle (Emmauskerkgem.), ds. D. Jorissen te Doom. Aangenomen naar Amersfoort (wijkgem. St.-Joriskerk, herv), ds. G.D. Kamphuis te Arastelveen-Buitenveldert; naar Bovensmil de (sow), ds. G.W. van der Werff te Oostwold; naar Ouwsterhaule-Scharsterbrug, kandidaat J.C. Oosterwijk te Bameveld. Bedankt voor Ameide-Tienhoven (herv.), Js. G. van Goch te Huizen; voor Uzendoorn (herv.), i.s.m. Achterberg (herv.) en voor Kockengen (herv.), ds. J. van Dijk te Ridder kerk; voor Streefkerk (herv.), ds G. van Wijk te Wezep. Beroepbaar: kandidaat C. Sloots, Moluk- kenstraat 25 3e, 1095 AS Amsterdam; kan didaat A.M. Westra, Lageweg 38, 9843 TJ Grijpskerk; kandidaat W. van Laar, Reits- diepstraat 44 Ie, 3522 GK Utrecht. HERSTELD HERVORMDE KERK Beroepen te IJsselmuiden-Grafhorst, ds. J.C. den Toom te Sommelsdijk. GEREE KERKEN (VRIJG.) .\angenomen naar Enschede-West, ds. H.P. Dam te Hardinxveld-Giessendam; naar Har derwijk, kandidaat M.K. Drost te Nijkerk; naar Heemse, ds. J.H. Dunnewind te Temeu- /en. Bedankt voor Amersfoort-Centmm en voor Hilversum, ds. R. Kelder te Nijkerk; voor Lutten, ds. J. van de Wetering te Nieuwleu- sen; voor Marknesse en Nagele, kandidaat M.K. Drost te Nijkerk; voor Sint Janskloos- ter-Kadoelen, kandidaat M.K. Drost te Nij kerk. NED. GEREE KERKEN Aangenomen naar Assen (combinatiegem. met CGK), ds. A.W. Vos te Almere; naar Culemborg (parttime), kandidaat C. de Win ter te Hoogland. CHR. GEREE KERKEN Beroepen te Almelo, ds. W.N. Middelkoop te Rijnsburg; te Apeldoom-Zuid, ds. K. Jonk man te Steenwijk. Bedankt voor Huizen, ds. J. van der Wal te Enschede-West. GEREE GEMEENTEN Beroepen te Gorinchem, ds. J. Driessen te ACHTHUIZEN - Op vrijdag 16 december geeft Dameskoor Toonkunst haar jaarlijkse kerstconcert in de R.K. Parochiekerk 'Onze Lieve Vrouwe Hemelvaart' te Achthuizen. Naast Toonkunst geeft ook het mannenkoor 'Ons Koor' o.l.v. Willem Chr. Meyboom medewerking aan het concert, evenals de gezamenlijke parochiekoren van Achthui zen, Oude-Tonge, Middelhamis 'St. Caecilea en Laetare', o.l.v. Guus v.d. Ploeg. Er zullen klassieke en minder bekende kerstliederen worden gezongen. De muzikale begeleiding wordt verzorgd door de organisten Arjan de Vos en Hans Dogge. Het geheel staat onder leiding van Willem Chr. Meyboom, de diri gent van 'Toonkunst' en 'Ons Koor'. Het concert begint om 20.00 uur. De kerk is open om 19.30 uur, de toegang is vrij. ROTTERDAM - Op Tweede Kerstdag geeft het Duo Gavotte, bestaande uit organist Mar tin Mans en de panfluitiste Noordje van Mid delkoop, traditiegetrouw een kerstconcert in de Breepleinkerk te Rotterdam. Dit jaar dus op maandag 26 december a.s. Het muzikale duo brengt een afwisselend programma ten gehore met bekende advents- en kerstliede ren, maar ook zullen klassieke werken van Handel en Bach ten gehore worden gebracht, er is samenzang en afwisselend zal Martin Mans ook orgelimprovisaties over kerstlie deren spelen. Het concert begint om 20.00 uur. Toegangskaarten zijn vanaf 19.15 uur verkrijgbaar aan de kerk. De entree bedraagt 7,50; kinderen t/m 11 jaar mogen voor €3,50 naar binnen. Den Haag; te Hilversum, ds. A.A. Brugge te Scherpenisse; te Kruiningen, ds. J. Veenen- daal te Rhenen; te Naaldwijk, ds. M. Mond- ria te Waardenburg; te Nieuwdorp, ds. M.J. van Gelder te Middelburg-Zuid; te Oostka- pelle, ds. J.B. Zippro te Scheveningen; te Ridderkerk-Slikkerveer, ds. D.W. Tuinier te Terwolde-De Vecht; te Rilland-Bath, ds. M. Golverdingen te Boskoop, die bedankte voor Westzaan; te Rotterdam-Ijsselmonde, ds. C. van Krimpen te Oud-Beijerland: te Tricht- Geldermalsen, ds. J. Schipper te 's-Graven- polder. Aangenomen naar Grand Rapids (VS), ds. J.B. Zippro te Scheveningen, die bedankte voor Oostkapelle, voor Doetinchem en voor Rotterdam-Zuidwijk. Bedankt voor Goes, ds. G.M. de Leeuw te Rock Valley (USA); voor Scherpenzeel en voor Zwolle, ds. B.J. van Boven te De Valk- Wekerom; voor Vlaardingen, ds. A. Vermeij te Elspeet; voor Zwijndrecht, ds. CA. van Dieren te Rijssen-Noord; voor Zwolle, ds. B.J. van Boven te De Valk-Wekerom. OUD GER. GEMEENTEN IN NED. Beroepen te Kinderdijk, ds. T. Klok te Urk. MIDDELHARNIS/ SOMMELSDIJK W. Vroegindeweij - R. van Rijnberk3 - O L Mackloet - J.A. Dekker3 - O H.H. Verolme - S.W. Keijzer3 - O A. van der Veer- R. Jacobs3 - O J. van Hoorn - J. Jordaan1 - 1 B. du Pree - C. SpeeO - 3 I. Koese - B. du Pree3 - O Van Rijnberk maakt duidelijk een inzinking door. Dat bleek ook weer in zijn partij tegen Vroegindeweij. Deze had niet zo veel moeite om de winst binnen te halen. Mackloet tegen Dekker werd een partij op het scherpst van de snede. In het begin was er niets aan de hand. Maar naarmate het mid- denspel naderde, steeg de spanning. Mack loet wist Dekker positioneel geheel in het nauw te drijven. Ogenschijnlijk was het met Dekker gebeurd. Toen Mackloet dacht hem de genadeslag toe te brengen, bleek er nog een addertje onder het gras te zitten. Dek ker haalde een dam. Mackloet kon die dam weer afpakken, ten koste van een schijf. Het zag ernaar uit dat Dekker zou gaan winnen. Mede door sterk eindspel van Mackloet en een zwakke voortzetting van Dekker wist Mackloet toch nog de overwinning uit het vuur te slepen en zo de eerste plaats in het klassement van zijn tegenstander over te nemen. Al met al een schitterende partij, vol wisselende kansen. Verolme had een pit tige tegenstander aan Keijzer. In het begin waren ze duidelijk bezig elkaar af te tasten. In de loop van de partij werd de stelling van Verolme wat gevaarlijker. De valletjes die hij in het spel bracht, wist Keijzer goed te omzeilen. In het middenspel maakte Keijzer een twee om twee afruil, die hem erg gunstig toescheen. Maar in feite verloor hij daarbij een stuk. Verolme wist hierna door goed spel de overwinning te behalen. Van der Veer ging er tegen Jacobs eens goed voor zitten, want Jacobs is een onbereken bare speler. Deze avond - het was 5 decem ber - dacht Jacobs er kennelijk anders over. Hij dacht een mooie slagzet te maken, maar hij vergiste zich. Hij gaf zo maar twee stuk ken plus zijn partij weg. De wedstrijd van Jordaan tegen Van Hoorn was de verrassing van de avond. Jordaan die nogal eens op kri tieke momenten in de fout gaat, deed dat deze avond niet. Wat Van Hoorn ook probeerde, er was door de stelling van zijn tegenstander niet heen te breken. Van Hoorn moest met één puntje genoegen nemen. Du Pree had weer een geduchte tegenstander. Nu in de persoon van Spee. Nog steeds kan Du Pree het niet laten om veel te snel te spe len. Daardoor maakte hij het zijn opponent dan ook weer erg gemakkelijk. Doordat Du Pree snel klaar was en Koese geen tegenstan der had, werd door beide spelers besloten nog maar een partijtje te spelen. Ook hier ging Du Pree - zij het eervol - ten onder.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 9