Jubileum \M svensson Cleo-stoffen voor het laatst op het eiland AFWEZIG Hollandse Delta Een positief bericht Voor 600.000 Neder landers met diabetes en kans op slecht ziendheid. Koos Mulder 40 jaar bij D. Ras BV Vanwege vakantie EIIAtfDCn-niEUWS ADRIAAN DEN TUINDER JOCHEM VAN DER BLOM JOCHEM VAN DER BLOM ANTHONIA ELISABETH DE VRIES- NIEUWSTRATEN OMATONNY, RIEN KIEVIT DINGEMAN CORNELIS VAN NIEUWENHUIJZEN JACOB PIJL JACOMIJNTJE GRINWIS Directie en medewerkers van D. Ras BV PRODUCT/E- en CONFECTIEMEDEWERKERS Diabetes Fonds waterschap SOIVIMELSDIJK- Energiek als altijd, staat hij op woensdag 28 juni op de Sommelsdijkse markt. Hij beantwoordt de vragen van klanten 'kreukt die stof niet erg?' of 'wordt dat niet snel vaal?' advi seert de klanten 'wat denkt u dan van dit stofje?' en overal weet hij een passend antwoord op. Heeft men eenmaal tot aankoop besloten, dan knipt hij met vaardige hand de stof af op de juiste lengte. VORKHEFTRUCK-SERVICE H. C. Graaf land,/7u/sarfs van 14 juli t/m 4 augustus 2006 Zes markten in de week Mispunt VRIJDAG 7 JULI 2006 FAMILIEBERICHTEN Wij zijn diep bedroefd na het overlijden van onze lieve oLid-buurman Hij was een lieve buurman voor onze kinderen. Wij zullen hem erg missen. Wij wensen zijn vrouw veel sterkte toe. Adrie en Annie Christiaan en Gabriëlle Kees (in liefdevolle herinnering) Ouddorp, I juli 2006 Koolweg 14 Bedroefd om zijn heengaan, maar ook dankbaar voor wat hij in zijn leven voor ons betekend heeft, geven wij u kennis van het overlijden van mijn lieve vader, onze medebewoner Brielle 29 mei 1928 Sommelsdijk 3 juli 2006 Oosterhout: Marianne van der Blom Sommelsdijk: Medebewoners en personeel van Refugium Everdonk 2, 4907 XW Oosterhout De afscheidsbijeenkomst zal worden gehouden op zaterdag 8 juli om 10.30 uur in de aula van het cre matorium Zuylen, Tuinzigtlaan 11 te Breda. Gelegenheid tot condoleren na de bijeenkomst in het crematorium. We ontvingen het droevige bericht dat de Heere uit dit aardse leven heeft weggenomen de heer in de leeftijd van 78 jaar Jochem woonde in de Stichting Sjaloomzorg. Tot het moment van overlijden 2 juli 2006 op woonlocatie Refugium in Sommelsdijk Wij wensen de familie, de (vroegere) huisgenoten en medewerkers van woonvoorziening Refugium veel sterkte toe bij de verwerking van dit verlies Raad van Toezicht, directie Managementteam, medewerkers en vrijwilligers van Sjaloomzorg. Dirksland, 3juU2006 Mensen blijven, zolang herinneringen blijven. Op 84-jarige leeftijd is overleden onze lieve moe der en oma weduwe van Hayo de Vries Rotterdam, 29 augustus 1921 Ouddorp, 6 juli 2006 Kinderen en kleinkinderen Westeinde 11 3253 LW Ouddorp De bijeenkomst voorafgaande aan de begrafenis vindt plaats dinsdag 11 juli 2006 om 10.30 uur in de aula op de begraafplaats aan de Dorpsweg te Ouddorp. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren. Geen bezoek aan huis. oma Tosca, oma Ragebol, Roze oma, allemaal zo ons eigen koosnaampje voor de allerliefste oma. We zullen haar ontzettend missen! De kleinkinderen: Mario Tino Antoinette Caroline Bas Roos Chris Singha Nanka Diego Fleur Robert Rosemarijn Michael Ruben Eric Julia Dominick Je handen hebben voor ons gewerkt. Je hart heeft voor ons geklopt. Met verslagenheid geven wij u kennis dat heden middag plot.seling van ons is weggenomen mijn lieve man en onze lieve pa Hij was nog maar 51 jaar. Corrie Kievit-Vervloei Linda en Walter Christian 6juli2006 Burg. Sterkplein 14, 3244 BA Nieuwe Tonge Gelegenheid tot condoleren aan het woonhuis maandag 10 juli van 19.00 tot 20.30 uur. De crematieplechtigheid zal in besloten kring plaatsvinden. DANKBETUIGING Daar het vanwege de grote belangstelling die wij mochten ontvangen voor ons 40-jarig huwelijksju bileum niet mogelijk is ieder persoonlijk te bedan ken, zeggen wij bij deze een ieder hartelijk dank. Daardoor is het voor ons een onvergetelijke dag geweest. J. A. Ne lis C. Nelis-van den Nieuwendijk Kinderen en kleinkinderen DANKBETUIGING Langs deze weg willen wij u allen heel hartelijk bedanken voor het medeleven na het plotseling overlijden van mijn zeer geliefde man, onze zeer zorgzame en trouwe vader en opa Het liefst hadden we dit persoonlijk gedaan, maar dat is voor ons onmogelijk. De blijken van medeleven zijn overweldigend geweest. Dit is tot uiting gekomen tijdens de condoleance, de begrafenis, de bezoeken thuis en de vele brieven, kaarten en telefoontjes. De bezoeken die nog steeds plaatsvinden worden zeer op prijs gesteld. Het is bijzonder om zo omringd te worden door familie, vrienden en bekenden. Nogmaals hartelijk dank. L. H. van Nieuwenhuijzen-Teriouw Kinderen en kleinkinderen Sommelsdijk, juli 2006 Daar het ons niet mogelijk is een ieder persoon lijk te bedanken voor de vele blijken van medele ven en deelneming die wij mochten ontvangen na het overlijden van mijn geliefde man, onze vader, schoonvader, opa en broer zeggen wij u langs deze weg hartelijk dank. In het bijzonder dank aan ds. H. Lassche en de kerkenraad voor de geestelijke begeleiding en het leiden van de rouwdienst. Plaatselijke artsen en ambulancepersoneel voor de medische behandeling en de liefdevolle verzor ging- Medewerkers van Arensman Uitvaartverzorging, in het bijzonder de heer A. Bosland en mevr. K. Groenendijk-van der Klooster voor de wijze waar op zij ons hebben bijgestaan en de correcte verzor ging van de begrafenis. Uw medeleven heeft ons verdriet niet weg kunnen nemen, maar heeft ons wel getroost. Namens mijn kinderen, kleinkinderen en achter kleinkinderen hartelijk bedankt. N. J. Pijl-van der Wende Ouddorp, juU 2006 Voor het medeleven en deelneming, die wij moch ten ontvangen, na het overlijden van onze zus, schoonzus en tante zeggen wij u hartelijk dank. In het bijzonder ds. G. Meuleman voor het leiden van de rouwdienst, de kerkenraad van de Her steld Hervormde Gemeente van Ouddorp voor het afsluiten van de condoleance en de begrafenis. Dank aan de heer Groeneveld en medewerkers voor de verzorging in 'Eben-Haëzer'. Verder dank aan Mart van de Kreeke en medewer kers van Arensman Uitvaartverzorging voor de wijze waarop de begrafenis is verzorgd. J. Grinwls Chr. Grinwls-Tanls neven en nichten Juli 2006 Deze week is het 40 jaar geleden dat onze medewerker Koos Mulder bij ons in dienst kwam. Wij hopen dat Koos in goede gezondheid bij ons als machinist blijft werken tot hij van de VUT kan gaan gemeten. Ludvig Svensson BV gevestigd in Hellevoetsluis is een dochteronderneming van Inet Zweedse bedrijt AB Ludvig Svensson. De Ludvig Svensson groep is marktleider in l<limaatschermen voor de tuinbouw. Door uitbreiding van onze dienstverlening en vergroting van ons productaanbod, zijn wij op zoel< naar: De werl<zaamlneden zullen bestaan uit hiet op maat maken van onze kiimaatscinermen. Wat wij vragen: in teamverband kunnen werken - tecinnisch inzicht - flexibele en no nonsens instelling f Wat wij bieden: een goede beloning - goede secundaire arbeidsvoorwaarden prettige werksfeer Uw schriftelijke sollicitatie kunt u binnen 14 dagen richten aan: LUDVIG SVENSSON BV t.o.v. de heer R. de Mos Marconiweg 2 3225 LV HELLEVOETSLUIS Telefonische informatie bij de heer De Mos: 0181-39 26 76 Ruim driekwart van de mensen met diabetes krijgt vroeg of laat te maken met oogproble men: diabetische retinopathie. Een kwart van hen loopt kans om blind te worden. Bij diabetes kunnen haarfijne bloedvaatjes in het netvlies (aan de achterkant van het oog) gaan bloeden en littekentjes achterlaten. Daardoor gaan mensen slechter zien of worden ze blind. Gelukkig hoeft het tegenwoordig door laserbe handeling meestal niet zover te komen. Maar het blijft een lapmiddel. Een belangrijke ontdekking Daarom is een recente vondst van een Nederlandse onderzoeker zo belangrijk. Hij ont dekte dat er nog meer meespeelt dan zwakke bloedvaatjes die openbarsten: schadelijke stof fen kunnen uit het bloed door de wand van bloedvaatjes lekken. Hij zoekt nu naar een manierom dat op te lossen, zodat we hopelijk in de toekomst oogproblemen kunnen voorkomen. Een betere behandeling Ook bovengenoemd onderzoek is mogelijk gemaakt door het Diabetes Fonds. Voor meer voorbeelden van belangrijke ontwikkelingen: kijk op www.diabetesdossiers.nl Leefbaar land, leefbaar water Elke donderdag publiceert waterschap Hollandse Delta een waterschapsrubriek met nieuws en vergunningen in huis-aan-huisblad Ons Eiland, Gratis exemplaren van Ons Eiland liggen voor u klaar bij de afgiftepunten in de verschillende dorpen. p Hollandse Delta De waterschapsrubriek kunt u lezen op de website van Hollandse Delta: www.wshd.nl De waterschapsrubriek kunt u ook per e-mail ontvangen. Neem hiervoor contact op met het waterschapsloket bei; 0900 - 2005 005 of e-mail: 2005005@wshd.nl waterschap HöHaiw^se Delta bezoekadres Johan de Wtttstraat 40 telefoon 3311 KJ Dordrecht fax :postódres Postbus 469 internet 330QAL Dordrecht 0900 2005 005 (iOJOp/m) 078 631 18 71 www.wshd.nl De afscheidnemende marktkoopman Leo den Aantrekker van Cleo-st<. (Foto: Jeroen van der Laan) Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland Verkoop en verhuur van nieuwe en gebruikte vorkheftrucks en palletwagens imSW^^derneming '""^^^^indeweij Middelharnis Tel. 0187 - 482319 - Fax 0187 - 482118 www.vroeghef.nl Voorstraat 13, 3247 CD Dirksland Telefoon (0187)60 12 27 Fax (0187)60 33 07 huisarts.graaflancl@kpn-offlcedsl.nl Waarneming door de huisartsen: A. Baalde tel. 60 17 52 Patiënten: A t/m L J. Kooij tel. 60 12 62 Patiënten; M t/m Z Door Jeroen van der Laan Woensdag 28 juni was het voor 68-jarige Leo den Aantrekker, eigenaar van Cleo- stoffen de laatste keer dat hij op een rnarkt op Goeree-Overflakkee te vinden was. Na gestaan te hebben in Dirksland, Oude-Tonge, Goedereede is Sommels dijk de laatste plaats die moet wijken, 's Ochtends om kwail; voor 5 vertrok hij al uit zo'n woonplaats om dan om 6 uur, na een reis van 80 kilometer, op de markt van Sommelsdijk te arriveren. Meestal kwamen de eerste klanten dan zo rond half 8 aan, en om half negen was hij hele maal uitgepakt. 'In 1980 ben ik eigenlijk pas met de markten begonnen. Daarvoor had ik een aantal winkels op de Veluwe. Op een gegeven moment heb ik de overstap gemaakt naar de markt, en dit heb ik met veel plezier gedaan. Dat ik nu langzaam aan het afbouwen ben heeft vooral te maken met m'n leeftijd. Omdat ik op een markt kan komen te staan in Naaldwijk, dat 3 kilometer bij m'n woonplaats van daan ligt, heeft hij moeten beslissen om Sommelsdijk ook op te moeten geven. Ik heb nu nog maar twee markten, terwijl ik begonnen ben, met 5 of soms 6 markten in de week!' De persoonlijke contacten met de klanten waren hoogtepunten. 'Net belde ik nog een mevrouw op in Dirksland, waar ik wat stoffen moest afleveren. Dan vraagt ze aan je, 'je komt toch wel even een bakje koffie drinken?', kijk daar geniet ik van. Of als de mensen mij opbelden toen ik vanwege een vervelende ziekte een periode niet op de markt kon staan. Deze contacten waren erg mooi." De markt van Sommelsdijk onderscheid de zich altijd duidelijk van de andere. 'Het IS hier een echt naaigebied, en daar om verkocht ik altijd erg goed in Som melsdijk. Daarnaast was dit ook mijn gezelligste markt. De mensen zijn alle maal wat rustiger, zeker als je dit verge lijkt met "Westlanders. De contacten met andere marktkoopmannen waren gewel dig goed. we maakten altijd een praatje met elkaar. Uiteraard heb ik ook wel eens klanten meegemaakt dat ik dacht wat een mispunt is dat', maar dit waren gelukkig maar uitzonderingen.' Dat hij nog regelmatig op Goeree-Over flakkee zal komen weet hij wel zeker 'Ik heb hier veel familie wonen, in Som melsdijk maar ook in Goedereede. Daar naast blijf ik de verkoping voor 'Stich ting Adullam- in Ouddorp doen. Dat is altijd zo gezellig daar!'

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 8