II E Raad Middelharnis kiest voor recreatieve ontwiiikeling aan westkant Battenoord EiintiDai-tiiEyws Grote koor- en samenzangavond Herdenkingsboek 75 jaar Gereformeerde Gemeente te Ouddorp Het Diekhuus blijft? Maar hóe blijft het open? Aquarellenexpositie in 'De Samaritaan' Oliebollenactie Christelijk Geref. Kerk Middelharnis Autobedrijf Jan van Dijk Brieiie WD-raadslid Van Es neemt afscheid van politiek o 3 i Om 't eeuwig welbehagen Schaakvereniging De Zwarte Pion Volkskerstzangavond in 'Dorpstienden' Overgeïnformeerd Ruimere onderhandelingspositie Tentamen Verdeeld in Hervormde kerk Sommelsdijk HONDA. Informatiemiddag te Sint-Maartensdijlc over 1 O-daagse Israëlreis SGP Oostflakkee presenteert kandidatenlijst voor gemeente raadsverkiezingen 2006 Uitslag verloting'De Putter' c« c« c« i* c« c« c« *r« •*.jj «I 4« «i «p ïi Honden Katten Glazen huis Sneller en beter Adventconcert in Augustijnen- kerk in teken van internationale culturele verbroedering n n c O" n 75 jaar Gereformeerde Gemeente Ouddorp 1930-2005 Ingezonden: PAGINA 7 VRIJDAG 9 DECEMBER 2005 MIDDELHARNIS - De gemeenteraad van Middelharnis heeft besloten om aan de westkant van Battenoord recre atieve ontwikkelingen toe te laten. Dat gebeurde in de raadsvergadering van donderdag 1 december, waarin met elf stemmen voor en vijf stemmen tegen, voor het voorstel van het college werd gekozen. Door Roeland van Mourik De keuze van het college voor recreatieve ontwikkeling aan de westelijke zijde van Battenoord is gebaseerd op het feit dat dit gebied omsloten wordt door bebossing. Aan de oostkant bevindt zich een open gebied dat het college niet geschikt acht voor recrea tiewoningen. Daarnaast past de westelijke keuze volgens het college in het beleidskader dat de Provincie in de streekplanuitwerking stelt. In de raadsvergadering was het de bedoeling dat de raadsfracties alleen de keuze maak ten voor oostelijke of westelijke ontwikke ling. Inhoudelijke zaken van de plannen voor recreatieve ontwikkelingen rondom Bat tenoord werden niet besproken. Hans Groenendijk van VDB'78 stelde dat er "niets in de weg lag" om, ondanks de voorkeur van het college, toch voor ooste lijke ontwikkeling te kiezen. Hij vindt dat de raad "overgeïnformeerd" is met allerlei plannen rondom Battenoord. In die plannen kwam vooral de westelijke variant ter sprake. "Deze informatie kunnen wij op geen enkele manier meer uit ons geheugen wegschrap pen," gaf Groenendijk namens zijn partij aan. Om inhoudelijke redenen koos de lokale partij voor ontwikkeling ten oosten van Bat tenoord. "Op die manier wordt voorkomen dat de ruimte rondom de twee woonkernen Battenoord en Herkingen verloren gaat." Ron de Rover, fractievoorzitter van de Chris- tenUnie gaf aan dat zijn partij "niet voor of tegen oost of west" was. Door je als college alleen te richten op de westkant van Bat tenoord, beperk je jezelf, vond hij. Daarom wilde De Rover het college middels een amendement duidelijk maken dat het gehe le gebied rondom Battenoord gebruikt kan worden voor recreatieve ontwikkelingen. "Zo wordt de onderhandelingspositie van de gemeente ruimer." Door de andere partijen werd direct kritiek op dat amendement geuit. Zo gaf Cees van Dam namens de SGP aan dat de ChristenUnie op die manier toch een keuze maakt, namelijk voor west, omdat het college daar voorrang aan geeft. CorrieKersten-Knöps gaf direct na het betoog van De Rover aan dat hij "tentamen doet zon der de stof te kennen." Zij gaf namens de par tij Algemeen Burger Belang aan voor weste lijke ontwikkeling te kiezen. Bert Kleingeld gaf aan dat ook de PvdA voor het voorstel om westelijk te ontwikkelen zou stemmen. Piet Vreeswijk sloot zich namens de SGP bij Kleingeld aan. "De oostkant van Battenoord is een mooie open ruimte, bedoeld voor de agrariërs. De westkant is een meer verbrok keld gebied, waar door recreatieontwikkeling minder verstoring wordt veroorzaakt," gaf de SGP'er aan. Het CDA distantieerde zich bij monde van fractievoorzitter Jan Dillingh van de standpunten van de partijen en gaf aan voor oostelijke ontwikkeling te kiezen. Wethouder Wim van der Kamp gaf aan dat de meeste rapporten die over ontwikkeling nabij Battenoord zijn geschreven westelijke ont wikkeling aanraden. Vandaar dat dit het uit gangspunt van het college is geworden. Het amendement van de ClmstenUnie vergroot volgens de wethouder ruimtelijke ordening "wel het gebied, maar niet de kans op oos telijke ontwikkeling." Het amendement trok de ChristenUnie daarop in, om uiteindelijk verdeeld te stemmen. Fractievoorzitter De Rover stemde voor westelijke ontwikkeling, Johan van Oostenbrugge tegen. Ook de VVD was verdeeld. Rein Osinga stemde tegen het voorstel van het college en Dingeman van Es voor. SOMMELSDUK - In de verbindings gangen van verpleeghuis De Samaritaan te Sommelsdijk exposeert Paula van Doorn-van der Meiyde haar aquarellen. Het zün vooral natuurimpressies die te zien zyn. Het rijk der dieren heeft voor Paula een grote aantrekkingskracht. Vooral de vogels en paarden hebben haar voorkeur om vast gelegd te worden. De kunstenares woont in Waddinxveen en is lid van de kunstkring Waddinxveen. Zij heeft haar opleiding gehad bij Kreater in Waddinxveen en Artique in Zoetermeer. Momenteel volgt zij nog lessen bij Jan Neven en Ans Wekking. Voor Paula van Doom is exposeren op Goe- ree-Overflakkee een bijzondere aangelegen heid. Zowel haar vader. Leen van der Meijde, als haar moeder, Jaantje Mierop, zijn geboren op Goeree-Overflakkee. De herinneringen aan Middelharnis komen dan ook weer volop naar boven in een reactie op deze expositie. "Vroeger op Flakkee logeren en nu expose ren! Ik heb als kind vele keren in de grote vakanties in Middelhamnis gelogeerd bij mijn opa en oma P. Mierop aan de Havendijk, of op z'n Flakkees 'de Sasdiek'. Mijn groot vader van vaders kant had een slagerij in de Secr. Nijghstraat en er woont nog steeds veel familie op Rakkee. Van der Meijde, Kachel- land, Mierop, zijn enkele van die echte Flak- keese namen. Voor mij is Goeree-Overflak kee een dierbaar plekje Nederland. De rust en het heerlijke boerenland met de geur van mest en 'juun', de lieflijke klanken van het dialect. Wie had ooit gedacht dat mijn werk hier nog eens geëxposeerd zou worden..." De expositie duurt t/m 18 december; de ten toongestelde aquarellen zijn te koop. Op zaterdag 17 December (dus niet vrijdag, zoals eerder vermeld!) zal in de Hervormde kerk te Sommelsdijk een kerstzanga^ond worden gehouden. Het'Ridderkerks Mannen koor' o.l.v. Henri Adema hoopt deze avond te zingen. De koororganist is Bert Roest. Er zal deze avond ook veel samenzang zijn, op het orgel begeleid door Jan-Kees Troost, kerk- organist van de Gereformeerde Gemeente te Middelharnis. Ds, G. van Manen heeft deze avond de leiding en zal de opening, sluiting en meditatie verzorgen. De toegang is gra tis. Wel zal er een collecte worden gehouden voor de kerk(ver)bouw van de Gereformeer de Gemeente te Middelharnis. De avond wordt mede mogelijk gemaakt o.a. door de sponsors Administratiekantoor Buth, groothandel in bevestigingsartikelen 'Kobout' b.v., SFA verpakkingen, Electro- technisch bureau Tielec b.v., Annette mode en Boekhandel Van der Boom. Morgen, zaterdag 10 december, wordt de jaarlijkse oliebollenactie van de Christe lijke Gereformeerde Kerk weer gehouden. De opbrengst van deze actie is deze keer bestemd voor: 50% voor de bouwkas van de Christelijke Gereformeerde Kerk en 50% voor Stichting Ontmoeting. In Middelharnis en Sommelsdijk komt men voor deze actie langs de deur. The Power of Drearns Seggelant-Zuid 8 3237 ME BRIELLE. Telefoon (0181) 41 37 77 www.janvandijk.nl Op zaterdagmiddag 17 december 2005 is er in gebouw Calvijn bij de Maartenskerk te Sint- Maartensdijk een informatiemiddag over een 1 O-daagse Israëlreis. Bij voldoende deelname zal deze reis van maandag 1 t/m woensdag 10 mei 2006 gehouden worden o.l.v. ds. J. Joppe, in samenwerking met de Christelijke reisorganisatie Beter-Uit. Tijdens deze reis zullen vele plaatsen in het land van de Bij bel bezocht worden. Plaatsen waar de Heere Jezus ook is geweest en waar de heilsfeiten hebben plaatsgevonden. Ook zal een bezoek gebracht worden aan de Messiasbelijdende gemeente van ds. Ben Zvi. Op de zondag zal de reisleider tweemaal een kerkdienst leiden in Jeruzalem. Tijdens de voorlichtingsmiddag zullen het reisschema en de reiskosten bekend worden gemaakt. Een vertegenwoordiger van Beter- Uit, die vele malen Israël bezocht heeft, is die middag aanwezig om alle vragen te beantwoorden. Pas na deze voorlichting zal de definitieve inschrijving plaatsvinden. Het bezoeken van deze voorlichtingsmiddag is geheel vrijblijvend. Eenieder die belangstel ling heeft voor deze boeiende reis is op 17 december om 14.30 uur van harte welkom. Gebouw Calvijn is te bereiken via het pad tussen de Rabobank en de slager op de Markt. Meer informatie is te verkrijgen bij ds. J. Jop pe: tel. 0166-663343 ofjjoppe@kliksafe.nl. Bestuur en leden van de Staatkundig Gere formeerde Partij afd. Oostflakkee hebben de volgende kandidatenlijst opgesteld voor de komende gemeenteraadsverkiezingen 1A.T. van Gurp, Ooltgensplaat 2. A. Houweling, Oude-Tonge 3. C. Breeman, Oude-Tonge 4. H. Wolfert, Den Bommel 5. J. Dogterom, Oude-Tonge 6. J. Butijn, Ooltgensplaat 7. J.W. Grootenboer, Ooltgensplaat 8. H. Knöps, Oude-Tonge 9. T.F. Okker, Ooltgensplaat 10. G. Groenendijk Pzn., Oude-Tonge 11W. van der Sluijs, Oude-Tonge 12. A. van Straalen, Ooltgensplaat 13. M.G Hage, Den Bommel 14. A.M. Terwoert, Oude-Tonge 15. J.H.J. Duim, Ooltgensplaat 16. D.A. van der Sluijs Wzn., Oude-Tonge 17. M.C. Meijer, Ooltgensplaat 18. W. van Kempen, Ooltgensplaat 19. C den Braber, Ooltgensplaat 20. D.A. van der Sluijs JWzn., Oude-Tonge OUDDORP -♦■ Tijdens de tentoonstelling van vogel vereniging 'De Putter' in Ouddorp van jl. zaterdag werd een verloting gehouden, waarvan de uitslag als volgt luidt: Ie prijs 169, 2e prijs 835, 3e prijs 724,4e prijs 1430, 5e prijs 1332, 6e prijs 1086, 7e prijs 814, 8e prijs 489. Het gewicht van het krentenbrood bedroeg 2.745 gram, dit brood is gewon nen door de heer P. Westdijk te Ouddorp. De boodschappenmand is gewonnen door de heer S.D. Meuzelaar uit Hellevoetsluis. De prijzen kunnen worden afgehaald bij mevrouw Westdijk-Bakelaar, Beatrixweg 12, 3253 BB Ouddorp. 4S i& iC* iC* i& <i& i& i& i& <i& i& i& «1^ ^4. f.* tc* K* K* K> K' K' K' K' K' Deze week aandacht voor de volgende dieren. Mimi is een klein rasloos hondje van 6,5 jaar, die een beetje aan de dikke kant is. Ze is erg lief en rustig, kan goed met andere honden en katten overweg, alleen zijn is ook geen probleem voor haar, maar ze heeft wel tijd nodig om aan een nieuwe baas te wennen. Mimi houdt niet van kleine kinderen. Yoslii is een kruising Border collie van 1 jaar oud, een reu. Dit kereltje is een gezellige allemansvriend, die goed met andere honden, katten, kinderen overweg kan. Hij kan ook goed alleen zijn. Autorijden vindt hij maar niets, want dan moet hij braken. Roos is een poes van 17 jaar, die met de STICHTING aankomende gezellige dagen een warm DIERENBELANG Pl^^je zoekt waar ze haar laatste dagen mag slijten. Ze heeft hartruis en een slecht gebit, verder is ze erg lief, maar houdt niet van andere dieren. Kira is een zwarte poes van 6,5 jaar. Ze is erg op zichzelf en houdt niet van drukte om haar heen. Met andere katten heeft ze geen probleem, maar het liefst zou ze ergens alleen geplaatst worden. Ze moet ook wen nen aan vreemde mensen om zich heen, HOEKSCHE WAARD want dat vindt ze een beetje eng. Fennie is een leuk klein dik poesje van anderhalf jaar. Deze gezelligerd zit al enige tijd in de dierenstee en zou graag een baasje willen. Met andere katten heeft ook zij geen probleem. Ze is erg lief en kroelt graag, een spelletje op zijn tijd kan er ook wel bij. Joop is een grote zwart witte gecastreerde kater van 10 jaar. Hij is erg lief oor mensen, katten, honden en kroelt graag. Joop is een rustige kater die op zoek is naar iemand die zelf ook niet al te druk is. Puldde is een 14-jarige cyperse gecastreerde kater. Hij is ook erg lief en aanhankelijk, maar houdt niet zo van andere katten en is ook niet gewend aan honden. Net als Joop zoekt ook Pukkie een rustig plekje waar hij alle aandacht krijgt. Voor meer informatie over deze dieren kunt u terecht bij de Dieren stee, Groene Kruisweg 14-a, 3281 KB Numansdorp, tel. 0186- 655150, geopend van maandag t/m zaterdag van 11.00-16.00 uur. MIDDELHARNIS - WD-raadslid Dingeman van Es (34) iieeft afscheid genomen van de gemeenteraad van Middeiliarnis. Enkele maanden voor de gemeenteraadsverkiezingen legt hij het raadslidmaatschap neer omdat hij zijn beroep als projectontwikkelaar niet langer kan verenigen met zijn politieke werkzaamheden. Tijdens de raadsvergadering van donderdag 1 december werd bij het afscheid van de VVD'er stilgestaan. Door Roeland van Mourik Plaatsvervangend voorzitter van de gemeen teraad Wim Nattekaas typeerde Van Es als iemand met een eigen stijl. "Hij kon soms erg scherp uit de hoek komen en kwam daardoor wel eens in botsing met de voorzitter van de raad. Zijn rechtlijnigheid hebben we als raad zeer gewaardeerd." De onderlinge verhoudingen tussen Van Es en de andere raadsleden noemde Nattekaas goed. Daarbij refereerde hij aan het feit dat hij haast de gehele periode naast Van Es in het pluche heeft gezeten. "Dan hadden we het ook wel een over privé-zaken. Zo kwa men we er achter dat we in een zelfde auto rijden." Burgemeester G de Vries-Hommes noemde Van Es een "flamboyante verschijning" en bombardeerde hem zelfs tot "bestgekleed raadslid". "We zullen je missen. Je was een goed raadslid, wars van geneuzel of het pra ten om te praten. Als je het woord nam, was je weinig te betrappen op herhalingen. In je zakelijke inbreng klonk het ondernemer schap door." Dat ondernemerschap is uiteindelijk de reden geworden dat Van Es het besluit nam om afscheid te nemen van de politiek. Ook daar stond burgemeester De Vries bij stil. "Toen er kans was op belangenverstrengeling heb je gezegd: 'Ik stop ermee.' Volkomen begrij pelijk en verstandig. Je zit als raadslid nu eenmaal in een glazen huis. En ook al weet je zelf heel zeker datje zuiver met je verant woordelijkheden als raadslid en met je per soonlijke belangen omgaat, kan bij iemand anders de indruk gewekt worden dat dit dis cutabel is." Van Es zelf stond stil bij de beginperiode in de raad, zeven jaar geleden. "Ik vond het ontzet tend wennen. De structuren van de overheid waren soms niet te doorgroriden. Ik vond dat het allemaal wel iets sneller en beter kon." Ook al heb je als raadslid niet direct meer kennis over actuele dossiers dan de gewone burger, toch besloot Van Es dat het beter was om afscheid van de gemeentepolitiek te nemen. "Hiermee wil ik alle schijn vermij den en het college en de collega-raadsleden niet onnodig in verlegenheid brengen." "Het was me een waar genoegen," sprak het ex-raadslid ten slotte tot de gemeenteraadsle den, "en ik wil jullie allen het beste toewen sen, vooral met het oog op de verkiezingen van 2006." Het vermaarde Antwerps Kathedraal koor uit België o.l.v. kapelmeester Sebastiaan Van Steenberge met mede werking van de titulaire organist van de O.L.V. Kathedraal van Antwerpen Peter Van de Velde zal op zaterdag avond 17 december a.s. een bijzonder Advents-Kerst-Samenzangconcert verzorgen in de historische Augus- tijnenkerk aan de Voorstraat te Dor drecht. Dit bijzonder muzikale gebeu ren is ter gelegenheid van het komende 60 jaar Cultuur verdrag tussen (Bel gië) Vlaanderen en (Nederland) Zuid- Holland. Aanvang 19.30 uur. Concertzanger dr. Pieter Vis, tevens voor zitter van Elza Vis-De Clercq Stichting zal op deze avond de algehele muzikale leiding op zich nemen. Dit concert wordt door de Elza Vis-De Clercq Stichting en de stichting Behoud Augustijnenkerk georganiseerd. Ver- dere medewerkers zijn de Dordtse sopraan j Inez Wong Chung-Slot en de 11-jarige jon- genssopraan Wesley van der Wilt uit Hage- stein en de Hongaarse tenor Janus Romer uit Dordrecht. De solisten zijn tevens te horen in duetvorm met de bas-bariton Pieter Vis. De instrumentale omspeling en begeleidingen van zowel solisten, koor en samenzang zul len door de Amsterdamse pianist Hans Veld- 1 huizen en de organist Peter Van de Velde uit Antwerpen worden gerealiseerd. Wethouder van Welzijn en Culturele zaken in Dordrecht, de heer Hans Spigt, zal de openingstoespraak verrichten en de Commissaris van de Konin gin in Zuid-Holland, de heer J. Franssen zal de afsluiting van deze avond verzorgen. Toegangskaarten zijn vanaf 6 december a.s. in voorverkoop verkrijgbaar bij fam. A. de Boon, Bankastraat 342, Dordrecht; tel.: 078- 6148727, e-mail: a.deboon® 12move.nl. bij de voormalige muziekhandel Spiering, Voorstraat 384, tel.: 078-6133841, of bij Chr. Boekhandel Scriptura, Vriesestraat 67 te Dordrecht, tel.: 078-6775650. Toegangskaarten, incl. programmaboekje, zijn op de avond zelf aan de kerk te koop voor 15 p.p. voor volwassenen en 10 voor kinderen tot 16 jaar. Meer inlichtingen betreffende dit concert kunnen worden ingewonnen bij het organi satiebureau; Elza Vis-De Clercq Stichting, tel: 030-6382482 of 06-23149414, e-mail: p.psaris@zonnet.nl of zie website www.elza- visdeclercqstichting.nl Bij inlevering van dit bericht bij de entree van de kerk krijgen volwassenen 5 kor ting p.p. op de toegangsprijs. SU 3 •VI Ui Cl 3 B. O O c In het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Ouddorp wordt dinsdagavond 20 december a.s. een korte bijeenkomst gehouden, waar alle leden, doopleden, mee- levenden en overige belangstellenden wor den uitgenodigd om de presentatie en over handiging bij te wonen van het herdenkings boek '75 Jaar Gereformeerde Gemeente Ouddorp'. Aanvang 20.00 uur. Verschillende predikanten uit de classis hopen aanwezig te zijn op deze bijeenkomst, die overigens niet het karakter van een kerkdienst zal dragen. Na afloop kunnen alle aanwezige belijdende leden van de kerkelijke gemeente - doch één per gezin - een gratis exemplaar van het boek afhalen. Ook de aan huis gebonden leden krijgen een gratis exemplaar. Overige belangstellenden kunnen deze avond tegen betaling van 18,75 in het bezit komen van het herdenkingsboek. In het boek wordt uitvoerig ingegaan op het ontstaan van de gemeente, welke ambts dragers, kosters en organisten de gemeente hebben gediend, het zendingswerk, het ver enigingsleven, enz. Daarnaast bevat het boek vraaggesprekken met o.a. ds. P. Blok, ds. J.J. Tanis en ds. A.A. Brugge. In een bijlage zijn opgenomen de volledige herdenkingspredi katies, uitgesproken bij het 50-jarig en het 75-jarig bestaan van de gemeente. Om de leesbaarheid te bevorderen, is gewerkt met losse hoofdstukken over de diverse onder werpen. Het boek telt ruim 120 foto's, ca. 250 (gebonden) pagina's en is afgewerkt met een mooie harde kaft. Vanaf 22 december is het herdenkingsboek verkrijgbaar bij Boekhandel Akershoek te Ouddorp, Boekhandel Van der Boom te Sommelsdijk en Boekhandel De Kok te Melissant. MIDDELHARNIS - Overzicht voor ronde 13 in de huishoudelijke competitie van 5 december jl. Verolme - A. Tieleman1-0 Moedt - Hennekes1/2-1/2 I. Lagendijk - Van den Ouden0-1 Struik - Mourik0-1 Noordijk-A. Visser0-1 Vis - W. Tieleman1-0 Boeter-M. Lagendijk1-0 Peeman - Van Prooijen1-0 Neleman - Van der Staaij0-1 Bosch - Markwat1/2-1/2 Meiaard - Van der Velde1-0 Van der Waal - Lesuis1-0 De Haan - De Jager0-1 OUDDORP- Op vrijdag 16 december zal in zaal A/B van m.f.g. 'Dorpstienden' te Oud dorp een volkskerstzangavond gehouden worden. Aan deze avond zullen meewerken de Chr. gem. zangver. 'Hart en Stem' o.l.v. Jan Bezuijen en het Chr. kinderkoor 'Jong Begonnen' o.l.v. Simone Voortman. Zij zul len worden begeleid door Johan van Broek hoven (piano) en Gerard Wolfert (trompet). U kunt niet alleen luisteren, maar ook mee zingen met de bekende kerstliederen. De avond begint om 19.30 uur, de zaal is open om 19.00 uur. Omdat het een volkskerstzang avond is, is de toegang gratis. Wel zal er een collecte worden gehouden ter bestrijding van de onkosten. Iedereen hartelijk welkom. stichting Companen wil de indruk wegnemen dat het voortbestaan van sociaal cultureel centrum Diekhuus is veiliggesteld, nu zich een belangstel lende koper heeft gemeld. Naar ver luidt vinden gesprekken plaats over de voorwaarden waaronder verkoop kan plaatsvinden. Daarbij kan gedacht worden aan de ruimtelijke inpassing en verbouwingsmogelijkheden. Niet in de laatste plaats is daarbij ook van betekenis het beoogde gebruik van het gebouw. Normaal gesproken wordt in zo'n geval een programma van eisen samengesteld waarin in grote lijnen de gebruiksmogelijkheden en -condities worden beschreven. Een dergelijk pro gramma van eisen wordt dan samen gesteld in overleg met de gebruikers. Wat Companen betreft, wringt daar de schoen: een dergelijk programma is er niet! Of het is in ieder geval niet samengesteld in overleg met de gebruikers, die veel waarde hechten aan de bestaande multifunctionaliteit en diversiteit in het Diekhuus. Het College van B&W heeft laten weten dat de sociaal-culturele functie van het Diekhuus is gewaarborgd. Maar nu er geen programma van eisen is, is het de vraag welke sociaal culturele functie het College eigenlijk voor ogen heeft. Companen vreest dat (mogelijk onbedoeld) belangrijke uitgangspunten en inzichten voor het sociaal cultureel centrum buiten beschouwing worden gelaten. Welke ruimte is er voor culturele evenemen ten op het plein, wie exploiteert de beoogde culturele zaal, blijven er mogelijkheden voor kleine organisatoren die voor enkele dagde len een zaal of atelier willen huren, wie is verantwoordelijk voor de gebruiksvergun ning en bedrijfshulpverlening, zijn er garan ties voor kwaliteit en diversiteit, hoeveel vierkante meters hebben werkelijk een soci aal culturele bestemming? Vragen te over, die niet beantwoord kunnen worden nadat het gebouw is verkocht. Overigens is er voor de periode vanaf 1 januari aanstaande door het College nog niets afgesproken over de openstelling van het Diekhuus. Companen staat zeker niet negatief tegen plannen om 'Het Diekhuus' een facelift te geven mits daarin de sociaal-culturele publieksfuncties op een goede wijze worden ingepast. Door samenwerking en te delen services kunnen overigens ook publieksfuncties als toilet, conununicatie en public relations op volwaardige manier worden georganiseerd. En daarmee bijdragen aan de economische haalbaarheid van plannen. Afhankelijk van het beoogde eindresultaat zal in de toekomst duidelijk worden of 'Het Diekhuus' blijft. Companen heeft vanaf het begin van de aanbestedingsprocedure ver klaard open te staan voor samenwerking. Dat geldt nog steeds. Companen houdt daarbij voor ogen, dat het Diekhuus een levenskrach tig en breed gedragen sociaal cultureel cen trum moet zijn. Dat ruimte en synergie biedt aan een scala van gebruikers, van EHBO tot Muziekschool en van Schilderles tot Open luchttheater. De naam "Diekhuus" is vanaf 1954 gebruikt voor drie achtereenvolgende accommo daties met een uitgesproken sociaal cultu rele bestemming. Of 'Het Diekhuus' blijft bestaan, is dan ook echt afhankelijk van de invulling die het gebouw in de voorliggende plannen krijgt! Stichting Companen, Middelharnis

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 7