J\méim De nieuwe ziektekostenverzekering komt eraan Hoe zit liet dan met mijn tandartskosten? POLITIE Twee doden en drie gewonden bij ernstig verkeersongeval nabij Dirksland Busbedrijf Contiki vestigt zich op bedrijventerrein Korteweg 0900-8844 lm aard Bent u verzekerd chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollaridse ^nzeeuwse eilanden N215 blijkt opnieuw dodenweg Politie zoekt getuigen DIRKSLAND - Op de Aarddijkswal - het stukje N215 tussen de Staak- weg en de watertoren te Dirksland, ter hoogte van bedrijventerrein De Watertoren - heeft zich dinsdagmid dag rond kwart over vijf een zeer ernstig verkeersongeval voorgedaan, waarbij twee doden te betreuren zijn, één slachtoffer zwaar gewond raakte en twee lichtgewond. In totaal waren vier auto's bij het ongeval betrokken. actief in beeld en geluid ^^^r Visser Visser Werkgroep Derde Wereld presenteert zich op Kerstmarkt Ouddorper Hans Koese 'Beste Renault-dealer van Nederland' cenfonds- en particuliere ziekte- W "^R. 1 .-■''' De ziekenfonds- en particuliere ziekte kostenverzekering hebben hun langste tijd gehad. Nog een luttel aantal weken en ze zijn verleden tijd. Per 1 januari a.s. treedt het nieuwe zorgstelsel in werking en is qua zorgverzekering voortaan iedere patiënt gelijk. Zelf kunnen zij straks kiezen voor alléén een basisverzekering óf om deze uit te breiden met aanvullende verzeke ringen. De basisverzekering lijkt een soort kopie te vormen van de huidige ziekenfondsverzekering, waarbij de overheid heeft bepaald voor welke medisch noodzakelijke hulp iedere Nederlander - met uitzondering van 'gewetensbezwaarden' - verpUcht ver zekerd is. Wie uitgebreider verzekerd wil zijn, kan kiezen voor aanvullende verzekeringen naast de basisverzeke ring. Bovendien heeft men straks in de basisverzekering de keuzemoge lijkheid tussen de naturapolis en de restitutiepolis. De naturapolis kent weinig keuzemogelijkheden voor de patiënt, terwijl de restitutiepolis de patiënt beduidend meer ruimte biedt om eigen keuzes te maken. Vooralsnog bestaat er veel onduidelijkheid over wat de nieuwe zorgverzekering én de vormen waarin deze zullen worden aangeboden, zal brengen, ook voor de tandheelkundige zorg. Basisverzekering Aanvullende verzekering Naturapolis Restitutiepolls NMT-poliskeurmerk Overgang naar nieuwe zorgverzekering Internet bron van informatie Kerstviering 'Van Vrouw tot Vrouw' Auto over de kop SGP-Studievereniging 'Husai'nodigt u uit voor informatieve avond: /7^/i 72^2 ^-^ Vrijdag 9 december 2005 78e jaargang nr. 7464 Een deel van de ravage, na de frontale botsing tussen de Mitsubishi Pajero en de bestelwagen. (Foto: Hans YiUerius) Het ongeval gebeurde toen een 32-jarige man uit Middelliamis, bestuurder van een Mitsu bishi Pajero, op de verkeerde wegiielft terechtkwam en daarbij op een Suzuki perso nenauto botste, waarin een 68-jarige bestuur- Jster uit Middelharnis en haar 71-jarige man *reden. Door de klap sloeg de Suzuki op z'n ikant en kwam op de andere weghelft terecht, ^waar een Nissan personenauto naderde, gestuurd door een 44-jarige man uit Melis- »sant. Deze kon de Suzuki niet meer ontwij- |ken en botste op het gekantelde voertuig. De jNissan raakte daarbij naast de weg, evenals •de Suzuki, die nu op z'n kop naast de sloot Sangs de weg terechtkwam en waarvan de "beide inzittenden ter plaatse overleden. De bestuurder van de Nissan raakte lichtgewond en werd door ambulancepersoneel ter plekke behandeld. Intussen was de Mitsubishi jeep ook nog frontaal op een bestelbus met laad bak gebotst, bestuurd door een 47-jarige man uit Nieuwe-Tonge. Deze raakte bekneld en moest door de brandweer uit het voertuig worden geknipt. Het slachtoffer liep onder meer been-, heup- en bekkenletsel op en werd met spoedtransport overgebracht naar het Erasmus Medisch Centrum te Rotterdam. De bestuurder van de jeep raakte lichtgewond, maar werd na behandeling van zijn wonden in het ziekenhuis in Dirksland, aangehouden en overgebracht naar het politiebureau, waar hij in verzekering werd gesteld: hij bleek onder invloed van alcohol te verkeren. Vanwege de aard van het ongeval werd voor hulpverlening opgeschaald naar middelhulp- veriening. De brandv.3er van Dirksland en Melissant, het hulpverleningsvoertuig van de Middelhamisse brandweer, de duikploeg van de brandweer te Hellevoetsluis en meerdere ambulances, waaronder die van het trauma team, werden hierop gealarmeerd. Om de precieze toedracht van het ongeval te achterhalen, is de Technische Ongeval len Dienst een uitgebreid onderzoek gestart. Hiertoe is de Aarddijkswal tot halverwege de andere dag afgesloten geweest. Het verkeer werd via Dirksland omgeleid, hetgeen tot flinke stagnaties leidde. De politie is op zoek naar getuigen van de aanrijding die hierover nog niet met de poli tie hebben gesproken. Personen die de auto waarin de 32-jarige verdachte reed, heb ben zien rijden vlak voordat het ongeval plaatsvond, of die het ongeval hebben zien gebeuren of meteen erna ter plaatse kwamen, worden verzocht contact op te nemen met de politie te Middelharnis, tel.: 0900-8844. (Tekst: Hans Villeriiis) Meters verderop lag de Suzuki miiisi de uci;, linmdweerlieden van de Hellevoetse duikploeg zijn nog bezig met een onderzoek, om uit te sluiten dat in de sloot niet nog een slachtoffer is terecht gekomen. iFal(f: Persburo Flakkee) STELLENDAM - Het Keurmerk Busbedrijf 'Contiki' heeft zich op het Stellendamse bedrij- venteirein Korteweg gevestigd. Het busbedrijf van Vermaat, dat sinds 1872 bestaat, was gevestigd in Hellevoetsluis. Maar in 2003 werd bekend dat er geen opvolging was binnen de familie Vermaat en dat eigenaar de heer Vennaat binnen enkele jaren de pensioengerechtigde leeftijd zou bereiken. Omdat al sinds 1972 een goede relatie bestond tussen Vermaat en Con tiki - de grootste internationale touroperator voor jongeren van 18 tot 35 jaar - lag het voor de hand dat men voor een goede oplossing voor het bedrijf en het personeel uitkwam op Contiki. Vermaat werd dan ook in 2003 overgenomen door Atlas Reizen, dat handelt onder de naam Contiki Holland. De overgang van de namen Vermaat en Europa Express naar Contiki Holland heeft geleidelijk plaatsgevonden. Contiki Holland, met een jong wagenpark van zo'n 90 autobussen, biedt alles op het gebied van vervoer per touringcar voor zowel particulieren als bedrijven. Zij verzorgt o.a. volledig verzorgde dagtrips voor groepen in overleg met de klant, maar ook reisjes van enkele dagen. Daarnaast vervoert men schoolkinderen, o.a. naar gym- en zwemlessen, schoolreizen en regelt men bedrijfsvervoer. Zaterdag 21 januari 2006 van 11.00-16.00 uur wordt er een Open Huis gehouden en kunnen geïnteresseerden kennismaken met het bedrijf en haar personeel. Ontdek 'f bij uw G2-dealer of kijk oUo^t op v/ww.opeinieuws.fii Knöps BV - Langcweg 113 - 3245 KG - Sommdsdiik - 0187 476767 Akkerdaos BV - Kloosterweg 2 - 4317 AL - Noordgouwe - 0111 401347 COMBI OUODOIP-Wuhtraol 35 W. (OIITlóllAll fn iU734 MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verlcoop van uw woning Doetinchemsesfraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 REGISTER ACCOUNTANTS BARENDRECHT'TEL.0180-642 111 MIDDELHARNIS TEL.0187 617300 GOUDA'TEL 0182-358 235 BARNEVELD* TEL. 0342-405 140 DIRKSLAND - Tijdens de Kerstmarkt op zaterdag 17 december in de Victoriahal te Dirksland zal de Werkgroep Derde Wereld van Stichting Verenigd In Kracht zich pre senteren met voorlichting over Mali. De bekende visbakker Hans Jordaan zal weer heerlijke verse vis bakken, geschonken door twee vissersfamilies, die de organisatie hier voor heel dankbaar is. De Kerstmarkt duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Iedereen is hartelijk welkom. OUDDORP/ST. ANNALAND - Auto bedrijf Maat, Veilingweg 15 op het industrieterrein te Sint-Annaland en sinds 1 mei 2003 eigendom van de Ouddorper Hans Koese, heeft zich sinds augustus van dit jaar elke maand weer opnieuw laten kronen tot Beste Renault-dealer van Nederland. Dit blijkt uit de statistieken van Renault. Uit telefonische interviews van Renault Nederland - die klanttevredenheid heel hoog in het vaandel heeft - blijkt dat deze dealer de beste service verleent aan zijn klanten. Renaultrijders worden continu maandelijks onder meer gevraagd naar de klantvriende lijkheid, wachttijden, uitleg en adviezen in de receptie en naar de kwaliteit van de uitge voerde werkzaamheden in de werkplaats. Al een aantal maanden blijkt dat de geïnterview den steevast de hoogste scores toekennen aan Autobedrijf Maat. Een hele opsteker voor de ambitieuze, enthousiaste en trotse jonge eigenaar (nu 30 jaar), die sedert de overname tot nog toe alle facetten van het bedrijf van showroom, werkplaats en magazijn, alsmede nieuwe volautomatische 24-uurs pin-benzi- nepompstation heeft aangepakt om een top prestatie neer te zetten. Daarmee hoopt hij door te gaan naar mogelijk een ISO-certifi- cering. De nominatie werd door de vertegen woordiger van Renault Nederland uitgereikt aan de receptionist- en werkplaatschef Johan Geluk en beklonken met een taart. Waar een plattelandsbedrijf groot in kan zijn! Auto- gids, editie Schouwen-Duiveland/Tholen van 10 november 2005, week 45, besteedde daar eerder uitgebreid aandacht aan. Door Hans Villerius Fén van de angsten die velen blijken te heb tien, is dat in de nieuwe zorgverzekering tandartskosten niet of nauwelijks meer ver goed zullen worden. Velen nemen daarom het zekere voor het onzekere en proberen nog vóór het eind van het jaar bij hun tandarts terecht te kunnen voor controle of behande ling. Een soort stormloop op de tandartsen praktijk dus, waardoor deze door menigeen 'gevreesde' zorgaanbieder thans met een rigoureuze werkdruk kampt. Maar hóeven patiënten zich werkelijk zoveel zorgen te maken over de vergoeding van hun tandartskosten na 1 januari a.s.? De Tandarts Vereniging Goeree-Overflakkee (TVGO) meent van niet en achtte het wenselijk om op het eiland wat meer duidelijkheid te ver schaffen over de vergoedbaarheid van tand artskosten onder het nieuwe zorgstelsel. De Dirkslandse tandarts G.J. ten Voorde, die voorzitter is van de TVGO, ging er graag voor zitten om het nodige hierover te vertel len. Overigens ligt in de tandartsenpraktijken voor iedere geïnteresseerde ook de folder 'U en uw tandarts in het nieuwe zorgstel sel' gereed, uitgegeven door de Nederlandse Maatschappij tot bevordering der Tandheel kunde (NMT), waarin alle relevante informa tie te vinden is. Voor tandheelkundige hulp aan volwassenen wordt in de nieuwe basisverzekering alleen behandeling door de kaakchirurg vergoed én 75% van de kosten voor een kunstgebit (zonodig met implantaten) inclusief repara ties en aanpassingen. Overige kosten voor tandheelkundige hulp aan volwassenen, dus de gewone tandartskosten, worden in de basisverzekering m'et vergoed. Daarvoor zullen ze, als ze dat willen, een aanvullende verzekering moeten afsluiten. Daartegenover staat dat voor alle jongeren tot 18 jaar de tandartskosten in de basisver zekering wél vergoed zullen worden. Dat wil zeggen: de volledige behandeling bij de tand arts (behalve kronen, bruggen en beugels; daarvoor kan een aanvullende verzekering Tandarts Ten Voorde legt uit hoe het met de verzekering tegen tandartskosten is gesteld onder het nieuwe zorgstelsel. (Foto: Hans Villerius) worden afgesloten). Ook jongeren tot 18 jaar die voorheen particulier waren verzekerd, vallen onder de dekking van de basisverze kering, zónder dat hun tandartskosten straks van invloed zijn op de no-claim regeling. Wie voor alle tandheelkundige hulp dekking wil hebben, dus ook voor de kosten waarvan hierboven werd aangegeven dat ze niet door de basisverzekering worden vergoed, zal hiervoor een aanvullende verzekering naast de basisverzekering moeten afsluiten. Als bijzonderheid kan daarbij worden opgemerkt dat patiënten een aanvullende verzekering bij een andere zorgverzekering mogen afsluiten dan waar ze hun basisverzekering afsluiten. Zoals reeds gezegd, hebben patiënten in de basisverzekering straks de mogelijkheid om te kiezen voor een naturapolis of een restitu tiepolis; ook mengvormen zijn mogelijk. Bij de naturapolis beslist de zorgverzeke raar naar welke zorgverlener de patiënt gaat. Zorgverzekeraars onderhandelen immers met zorgverleners. En met de zorgverleners die voor de verzekeraar onder de meest aan trekkelijke condities zorg verlenen, sluit de verzekeraar contracten af. Bij de naturapo lis gaan de rekeningen van de zorgverleners rechtstreeks naar de zorgverzekeraar. Mak kelijk, maar daar staat wel tegenover dat een patiënt vrijwel niets te kiezen heeft als het erom gaat door wie hij behandeld wil wor den. Dat kan tot de situatie leiden dat wie in plaats A woont door zijn zorgverzekeraar wel eens naar een tandarts in plaats B, C of zelfs Z kan worden verwezen, eenvoudigweg omdat de verzekeraar bij wie men een naturapolis heeft, met de tandarts daar een contract heeft afgesloten. Wie dan tóch naar zijn tandarts in het eigen dorp wil, zal van zijn verzeke raar slechts een deel van de kosten vergoed krijgen... Voor wie dit maar niets vindt en liever zélf bepaalt door welke tandarts en - in overleg met hem - hóe hij behandeld wordt, is er de restitutiepolis. Hierbij ontvangen en betalen patiënten zelf de rekeningen van hun zorg verlener, om deze daarna bij hun zorgverze keraar te claimen. De NMT adviseert volwassenen een aanvul lende verzekering voor hun tandartszorg af te sluiten én te kiezen voor een restitutiepolis. Met de stortvloed van verschillende soorten verzekeringen zal menigeen wellicht door de bomen het bos niet meer zien. Het kan dan goed zijn om te letten op het NMT-polis keurmerk, dat tandartsverzekeringen krijgen toegekend indien ze aan een aantal voor waarden voldoen die patiënten voldoende zekerheid geven met betrekking tot kwaliteit en voorwaarden van de verzekering. Zo zal een zorgverzekering die voorzien is van het NMT-poliskeurmerk: - een goede dekking bieden van de halfjaar lijkse controles én van tandsteenverwij- dering (gebitsproblemen kunnen immers beter worden voorkómen dan genezen); - een vrije toegang tot de verzekering bie den aan patiënten die onder het oude stel sel al een tandartsverzekering hadden; - een goede aanvulling betekenen op de basisverzekering; - patiënten een vrije tandartskeuze toe staan; - een uitgebreide overzichtelijke dekking verschaffen met heldere uitbetalingsvoor- waarden; - een betaalbare dekking bieden. Hangende de overgang van het oude naar het nieuwe verzekeringsstelsel krijgen verzeker den uiterlijk 16 december a.s. van hun huidi ge verzekeraar een aanbod voor een nieuwe zorgverzekering, afgestemd op het dekkings pakket van de huidige verzekering, mogelijk met het voorstel tot een geruisloze overgang. Toch is het dan van belang om de voorwaar den van die nieuwe verzekering goed door te nemen, want die kunnen best anders zijn. Ook garandeert een hogere premie niet altijd een bredere dekking. Wie besluit om naar een andere zorgverzeke raar over te stappen, moet vóór 1 maart 2006 het contract met zijn huidige verzekeraar heb ben opgezegd en vóór 1 mei daaraanvolgend een nieuw contract met een andere verzeke raar hebben afgesloten. ledere zorgverzeke raar is verplicht om patiënten onvoorwaarde lijk aan te nemen voor de basisverzekering, dus ongeacht leeftijd, geslacht of risicogroep. Voor aanvullende verzekeringen echter kun nen verzekeraars patiënten wél weigeren. Wie op het gemak zich wil laten informeren over de nieuwe zorgverzekering kan daarvoor bij uitstek op het internet terecht en kijken op de websites www.denieuwezorgverzekering. nl of www.zorgverzekeraars.nl. Wie meer wil weten over het NMT-poliskeurmerk kan kijken op website www.ganaaruwtandarts.nl. En wie een vergelijking wil maken van het verzekeringsaanbod kan kijken op de websi tes www.independer.nl en www.kiesbeter.nl. 1 OUDDORP-Op woensdag 14 december viert de Doopsgezinde Kerngroep 'Van Vrouw tot Vrouw' het kerstfeest. De groep hoopt dit samen met zoveel mogelijk belangstellenden te doen. Voor de viering is ds. A.M. Langhout uitgenodigd, die naast de kerstmeditatie ook een vrij kerstverhaal zal vertellen. Tijdens de bijeenkomst wordt er gecollecteerd voor het j project in Sri Lanka. Zoals altijd belooft het een boeiend en afwis selend programma worden met veel zang en muziek, die wordt verzorgd door Piet Westhoeve op orgel of piano. De zaal van de Doopsgezinde Gemeente aan de Dorpstien- den is open vanaf 9.00 uur, u kan dan alvast gezellig een kopje koffie of thee drinken. Het programma begint om 9.30 uur en eindigt om ca. 11.15 uur. Heeft u kleine kinderen en geen oppas; er is kinderopvang aanwezig! Na afloop is er gelegenheid om na te praten en elkaar te ontmoeten onder het genot van een kopje warme chocolademelk, koffie of thee. Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee DEN BOMMEL - Een 19-jarige inwoner uit Ooltgensplaat is maandagmorgen rond kwart over zeven gewond geraakt toen hij op de Tilsedijk met zijn auto over de kop sloeg. De man kwam uit de richting Ooltgensplaat en reed in de richting van de Tilsedijk. Ter hoogste van afslag Zuidzijde kreeg de auto een klapband, waardoor de automobilist de macht over het stuur verloor en de auto enke le malen over de kop sloeg. De bestuurder werd door ambulancepersoneel overgebracht naar het Van Weel-Besthesda Ziekenhuis in Dirksland. OUDDORP - Het nieuwe ziektekostenstel sel is het gesprek van de dag en voor ieder een van belang. Daarom organiseert de SGP studievereniging Husaï een avond om het nieuwe stelsel tegen het licht te houden. De invoering van het nieuwe stelsel roept veel vragen op, zoals 'wat veranderd er straks voor mij?', 'krijg ik met hogere kos ten te maken?', 'moet ik veranderen van ver zekeraar; wat is er mogelijk?', 'verzekeren: wel of niet?'Onder het thema 'Bent u verze kerd?' hoopt de heer De Wildt, SGP Tweede Kamerfractiemedewerker, en ds. P. Korteweg uit Melissant te spreken. Beide sprekers zul len proberen een goede uiteenzetting te geven van de diverse aspecten en vragen rondom dit zeer actuele onderwerp. De avond wordt op vrijdag 16 december a.s. gehouden in ver enigingsgebouw 'Eben-Haëzer, Preekhillaan 3 te Ouddorp. Aanvang 19.30 uur. Iedereen is hartelijk welkom.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 1