n LL J- 1 ^■3R^ ^^^H M^hL 1 ^=M= i 1 VI. JU" H ■o N n 1 ^==n= -J-- n^v p4-PU IIÉI r rr Midwintermarkt op het Diekhuusplein ^^^H i 1 1 1 1 1 Gezegende adventsweken toegewenst! D 111 11 111 i^ T^ li B E Welk vak wordt bij vraag 8 bedoeld? \/^etko M Modeshows Boeken, muziek, eten en drinken Annie-crèche oomkoieugdhoekie@filternet.nl ^^ccem^er '^CTH^^ctlkt: Zy^^^^^^i" j" 5 14 3 letters opzij 6 letters 7 letters beo zode afslag gegrijns ere badpak mazelen 5 letters genade reserve 4 letters dagen karkas sausjes auto heden lijstje sierhek balg pekel moeras hand pinda nagras jaar radio stenig lade speld naaf UIT DE SCHOOL GEKLAPT ^ün: GEMEENTE DDELHARNIS Vérkeers besluit: Burgemeester en wethouders van Middelhamis maken bekend dat zij in tiun vergadering van 29 november 2005 besloten hebben, ter onder steuning van het nieuwe parkeersysteem nabij het winkelcentrum van Middelharnis, een aan tal de verkeersborden te plaatsen en verkeers kundige voorzieningen aan te brengen. De benodigde maatregelen zijn op tekening aange geven en kunnen per zonegebied globaal als volgt worden omschreven; Binnen de parkeerschijfzone: - 5 X d.m.v. belijning en bebording een nieuwe zonegrens aanbrengen; - 4 X d.m.v. belijning en bebording de bestaan de zonegrens verplaatsen; - 42 X een blauwe streep aanbrengen. Binnen de zone voor vergunninghouders: -14 X d.m.v. belijning en bebording een zone grens aanbrengen; 8 X onderbroken gele streep een (algemeen) parkeewerbod aanbrengen, te weten: - aan de westzijde van: - de Dirk Bosstraat; de Molenstraat; - het zuidelijke deel van:- de Ruijterstraat; - de Lijnbaanstraat en - aan de zuidzijde van: - de Geleijn Comelis- sestraat. De maatregelen worden medio januari 2006 aangebracht en treden met ingang van 1 febru ari 2006 in werking. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen (derden)belanghebbenden tegen deze beslissingen binnen zes weken na bekendma king (de datum van bekendmaking staat tussen haakjes achter de desbetreffende beslissing vermeld) een bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van H/liddelharnis, Post bus 13240 AA IVIIddelharnis. Nadere informatie Is verkrijgbaar ter secretarie, tel. 0187-47 55 55. Gemeenteblad In het gemeentehuis liggen uitgaven van het Gemeenteblad ter inzage, waarin de volgende algemeen verbindende voorschriften zijn opge nomen: Vastgesteld door de raad op 1 december 2005 1Voorstel tot vaststelling van de Algemene Plaatselijke Verordening 2005. 2. Voorstel tot wijziging van het Reglement van Orde en Verordening op de Raadscommis sie l.v.m. aanvangtijdstip van de vergaderin gen 3. Legesverordening 2006 4. Verordening onroerende zaakbelasting 2006 5. Verordening kadegeld 2006 6. Verordening havengeld 2006 7. Verordening martdgeld 2006 8. Verordening begraafplaatsrechten 2006 9. Verordening afvalstoffenheffing en reini gingsrechten 2006 10. Verordening rioolrechten 2006 11. Verordening reclamebelasting 2006 12. Verordening watertoeristenbelasting 2006 13. Verordening toeristenbelasting 2006 14. Verordening hondenbelasting 2006 De eerste twee besluiten treden in werking op de achtste dag na die van bekendmaking (10.12.05). De overige besluiten treden in wer king per 1 januari 2006. Beslissingen Algemene wet bestuursrecht Verleende vergunningen/ontheffingen: - Camping 't Anker, St. Pietersweg 5, Nieuwe- Tonge - verbranden snoeihout (281105); - J.H. Gaasenbeek, Zeedijk 26, Stad aan't Haringvliet - organiseren en houden rommel markt/tweedehands marid op 29 april 2006, Havenplein te Stad (281105); - Nationaal Epilepsie Fonds, De Molen 35, Hou ten - openbare inzameling van gelden van 29 mei t/m 3 juni 2006 (021205); - ZOA Vluchtelingenzorg, Sleutelbloemstraat 8, Apeldoorn - openbare inzameling van gelden van 26 maart t/m 1 april 2006 (021205). Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen (derden)belanghebbenden tegen deze beslissingen binnen zes weken na bekendma king (datum bekendmaking staat tussen haak jes achter de desbetreffende beslissing) een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelharnis, Postbus 1,3240 AA Middelharnis. Nadere informatie is verkrijgbaar ter secretarie, tel. 0187-47 55 55. Ontvangen bouwplannen Een aanvraag om een reguliere bouwvergun ning is ontvangen van: - R.F. van Dijk voor het uitbreiden van de woning en het oprichten van een garage/car port op het perceel Lieve Vrouwepoldersedijk 14 te Stad aan 't Haringvliet (29-11-2005); - J.A. Nells voor het wijzigen van de gevel van een schuur op het perceel Kortewegje 28 te Sommelsdijk (30-11-2005). Welstandscommissie De eerstvolgende vergadering van de wel standscommissie (gefnandateflfde liehande- llng) vindt plaats op dinsdag 13 december 2005 om 13.00 uur in het gemeentehuis te Middelhar nis. Deze vergadering is openbaar. De eerstvolgende openbare regionale wei- standscommissie is op woensdag 21 decem ber 2005 om 14.00 uur in het gemeentehuis te Goedereede. De agenda's van deze vergaderingen liggen één dag van tevoren ter inzage in het gemeen tehuis te Middelharnis. Koningin MKimivivg 45, htém 1,3240 AA Midddhorms. Intafimt; w#w.miéyhain»<nl. Tel. |0187) 47 55 55 fax 47 55 47 Mwil: infoftiiidde8Km)s.iil. Openingtlijdw; im l/m vr 08.30 W 12.00 en 13.0011)115,30 uw. MIDDELHARNIS - Evenals vorige jaren organiseert de Soroptimistclub Goeree-Overflakkee op zaterdag 10 r december a.s., samen met de Midden- standsvereniging van Middelharnis, weer een grandioze en sfeervolle mid wintermarkt op het Diekhuusplein met daaromheen allerlei activiteiten. Het Diekhuusplein zal op 10 december tus- sen 10 uur en 16.00 uur weer echt in win- terse sferen verkeren. Er is een groot aanbod j van allerlei artikelen: tweedehands boeken, leuke kerstspullen en cadeauartikelen, zelf gemaakte lekkernijen en vele gezellige rom- melmarktspulletjes. Ditmaal geen muziek bij de winkels op D'n Diek, maar wel wordt op het Diekhuusplein, zowel in de morgen als 's middags, kerstmuziek gespeeld door het - orgeltje 'De Kleine Victoria'. Verder wordt er in de zaal van de EHBO tussen 13.00 en 13.30 uur een speciale uitvoering gegeven van het vocaalensemble van de Muziek school van Middelhamis, dat tweestemmig Engelstalige en Nederlandse kerstliederen ten gehore zal brengen. Met zijn optreden zorgt het voor een mooi, en harmonieus rust punt tussen de zeer bijzondere modeshows Q-die om half elf en om half twee gehouden zullen worden. De organisatie van de Midwintermarkt ver wacht dat deze modeshows, van gedragen outlet-kleding en vintagekleding voor kinde- <,ren en volwassenen, zeer veel publiek zullen ü-ekken. De kleding, die met zorg van tevo ren is geselecteerd op kwaliteit en draagbaar- - heid, zal door mannequins in verschillende leeftijden en met verschillende maten wor dden geshowd en na afloop worden verkocht. tDe hele dag is er een ruime keuze uit kleding, Èdie weliswaar niet allemaal geshowd wordt fmaar wel van zeer goede kwaliteit is. De Ekindermodeshow begint om half elf en duurt ^tot twaalf uur, de modeshow voor volwas- J-senen begint om half twee en duurt tot drie ^uur. Tevens zijn er veel sieraden te koop. De modeshow zal bovendien muzikaal worden omlijst door een aantal pianoleerlingen van Piet Westhoeve. Niet alleen buiten op het Diekhuusplein staan kramen, maar ook binnen in de foyer van het Diekhuus. Daar is onder meer de tweedehands boekwinkel De Boekenleeuw te vinden, waar boeken soms per kilo wor den verkocht - een goede gelegenheid om de leesvoorraad voor de wintermaand aan te vullen! Uit de wijnkelders wordt tevens de Lions huiswijn te koop aangeboden. Uiter aard kan deze wijn vóór aankoop geproefd worden. Bij de boekenkraam is ook een levende jukebox aanwezig die op verzoek en tegen geringe betaling een muziekstuk of een verhaal ten gehore brengt. Kinderen krijgen er een leuke kleurplaat. Natuurlijk is er volop gelegenheid om tijdens het bezoek aan de Midwintermarkt even lek ker iets te eten en te drinken. Er staan dan ook diverse kramen waar gebakken vis, broodjes warme worst, boerenkoolstamppot en snert worden aangeboden. De etenswaar kan meegenomen worden of direct worden De opbrengst van deze markt is, evenals vorig jaar, bestemd voor de Annie-crèche in Paramaribo. De Annie-crèche is het enige dagverblijf in Suriname voor verstandelijk of lichamelijk gehandicapte kinderen. In de crèche worden de kinderen zo veel als in hun vermogen ligt ontwikkeld en gestimuleerd door middel van een speciale methode. In Suriname ligt de zorg voor mensen met een handicap grotendeels in handen van particu liere organisaties. Soms ondersteunt de over heid deze organisaties met kleine subsidies, maar deze zijn niet genoeg om de werkelijke kosten te bestrijden. Vanuit Nederland wordt financiële steun verleend via de Stichting Caleopse. De uit Nieuw Tonge afkomstige Annet Bruggeman is inmiddels al jaren lang in deze crèche werkzaam. Zij heeft ervoor gezorgd dat de activiteiten van dit dagver blijf ook op Goeree-Overflakkee bekend zijn geworden. Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws. Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. 2. Per maand zijn er 100 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-mail verstuurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. Stuur af en toe een briefje, dat wordt Ijeantwoord. 5. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Wie een jaar geen oplossingen inlevert, verliest zijn/haar punten en begint weer met O punten. Overal zie je het: binnenkort is het kerstfeest. Dat betekent dat het nu advent is. Elk jaar hebben we 4 adventsweken. Het is een soort voor bereiding op het kerstfeest. 's Zondags in de kerk wordt er in de preken nagedacht over de komst van de Heere Jezus naar de aarde. Soms gaan die preken over een profetie uit het Oude Testament. Een andere keer gaat de preek over een gedeelte uit het eerste hoofdstuk van Lukas. Eigenlijk is het een tijd van wachten en verwachten. Wacht jij ook? Natuurlijk moetje wel eens wachten. Soms duurt wachten lang, zeker als er iets leuks op komst is. Toch bedoel ik niet dit wachten. Ik bedoel dit: verlang jij ook naar de Heere Jezus? Wil je dat Hij in je hart komt, omdat het daar zo koud en donker is en Hij het alleen licht kan maken? Kijkje uit naar het Kerstfeest, niet omdat het gezellig is, maar omdat je blij wordt als je denkt aan het grote wonder, dat de Heere Jezus voor jouw zonden naar de aarde wilde komen? Dan is de adventstijd een gezegende tijd. In de letters hieronder moeten jullie woorden invullen die allemaal te maken hebben met 'Advent'. Bij sommige vragen staat een tekst, om het zoeken niet al te moeilijk te maken. Let op: vraag 1 bestaat uit twee vragen: IA en IB. -t Horizontaal: 2. Eerste mens. 5kreeg kinde ren bij Thamar (Matth. 1:3). 6. Afkorting van decime ter. 9. Jesaja zegt o.a.: 'En men noemt Zijn naam der eeuwig heid' (Jes. 9 5). 12. En allenhet hoorden, namen het ter harte (Lukas 1 66). 13. Iemand uit het geslacht van Juda(l Kron. 4: 17). 14. Ruth, uit het geslachts- register van de Heere Jezus, kwam uit (Ruthl :6-l- 22). 15. Vader van Aminadab (uit het geslacht van de Heere Jezus - Matth. Verticaal: 2. Zo verscheen de HEE RE aan en zeide: Aan uw zaad zal Ik dit land geven (Gen. 12 7). 5. Bethlehem ligt in (Lukas 2: 4). 6. En God, de Heere, zal Hem den troon van Zijn vadergeven (Lukas 1 32). 8. Man van Maria. 10. God verscheen Jozef in een(Matth. 1). 11Ulieden zal de der gerech tigheid opgaan (Malea- chi4:2). Diagonaal (schuin): 1A. Gabriel is een van God (Lukas 1). IB. De Heere Jezus zegt van Johannes de Doper: 'Hij isdie komen zou (Matth. 11 14). 3. Want nu zal Hij groot zijn tot aan de einden der aarde; en Deze zal zijn (Micha 5 3c en 4a). 4. En Zacharias, hem ziende, werd ontroerd, enis op hem gevallen (Lukas 1: 12). 7. Moeder van de Heere Jezus. Corina en Willemien van Gurp (Ouddorp) Wat een verrassing voor de juf: opgehaald worden met paard en wagen. Mochten er ook nog kinderen meerijden? Was de salade lekker, Corina? Jij kunt de mok mooi gebruiken om uit te drinken. Of gaat de verf eraf als je de mok afwast? Jouw juf ken ik niet, Willemien. Fam. Bijnagte (Scherpenisse) Bij jullie was er vorige week geen sneeuw en daardoor ook geen probleem met het verkeer. Hebben jullie veel wind gehad? Zo dichtbij het water kan het erg hard stormen. De tijd vliegt inderdaad, daarom deze keer ook een adventspuzzel. Peter, Mieke en Koen Korpershoek (Middelharnis) Jullie hebben gelijk: de vormen van deze puzzel waren niet even groot, zodat het wat moeilijk was om de puzzelstukjes erop te leggen. Waarschijnlijk is dit ook een beetje gekomen door het scannen van de vormen. Kijk voor de oplossing maar ergens in het jeugdhoekje. Het was ook best een beetje pittig, maar andere puzzels waren weer iets makkelijker, zodat jullie toch weer heel wat punten erbij gekregen hebben. Jan van Splunter (Ouddorp) Je ziet hoe makkelijk het is om de oplos singen te mailen. Dan komen ze nog net op tijd. Hoe gaat het met je arm? Moetje lang in het gips? Wel vervelend zeg, dat het net je 'goede' arm is. Sterkte ermee! Als je de woorden doorgestreept hebt, merk je dat één woord niet in het diagram verstopt zit. Dat is het antwoord van deze puzzel. Ik hoop dat het nu voldoende duidelijk is voor ieder een. (Dirksland) maakte voor ons een paspuzzel. Probeer de woorden in de juiste vakjes te krijgen en je hebt hem bijna klaar. Zet de letters van de nummers 1 t/m 14 in de goede volgorde en je weet wie de puzzel gemaakt heeft. Er is al één woord voorgedaan. Let op: de 'ij' is één letter. 3-r -Vt 1. Hoe heet je? Jacob Meijer. 2. Wat is je woonplaats? Ouderkerk a/d IJssel. 3. Hoe heet je school? WartburgcoUege, afd. Revius. 4. In welke klas of groep zit je? Vorig jaar in klas 3A1 (vwo). 5. Wat is je lievelingsvak? Scheikunde, want je doet er leuke proeven. 6. Beschrijf het leukste voorval op school datje hebt meegemaakt. De leerlingen uit de examenklassen deelden allemaal suikerspinnen uit. 7. Schrijf iets bijzonders op wat echt alleen bij jouw school hoort Als het vriest kunnen we vanaf het schoolplein zo het ijs opstappen. 8. Welk vak op school vind je beslist niet leuk? Nathalie Bynagte (Scherpenisse) en Carolien van Splunter (Ouddorp) hebben deze keer de 500 punten gehaald en krijgen daarom een boekenbon. Leendert Bijnagte (Scherpenisse) Natuurlijk mag jij ook mee doen. Erg fijn zelfs. Heb je wel eens van het spreekwoord gehoord: 'Hoe meer zielen, hoe meer vreugd'? Als je een puzzel nog wat moeilijk vindt, laat je die gewoon zitten of je vraagt of de anderen jou helpen. 1. Want wij zijn verkocht, ik en mijn volk. 2. 1. hond; 2. paard; 3. vogel; 4. schaap; 5. kat, muizen; 6. aap; 7. leeuw; 8. vis; 9. eend; 10. kippen 3. Nederlands of grammatica. 4. 1. Joram; 2. Achab; 3. Jerobeam; 4. Hosea; S.Omri; 6. Nadab; 7. Zacharia; 8. Menahem; 9. Sallum; 5. Allemaal een hele leuke herfstvakantie toegewenst. 6. Wiskunde. 7. 1. onweder; 2. watervloed; 3. stormwind; 4. Euroklydon; 5. vuur; 6. aardbeving; 7. watergolven; 8. waterstromen; 9. wervelwind; 10. slagregen; 11. bliksemen; 12. donder (natuurgeweld) ^mm «Md F E A D C B £i M» 9. geen vak (Hij vindt alles leuk) 10. Duisternis Exodus 10:22; Genesis 1:2; Psalm 82:5; Prediker 11:8; Job 15:23; Jozua 24:7; Lukas 1:79; Lukas 23:44; 1 Johannes 2:11 Licht: Exodus 35:14; Genesis 1:3; Genesis 44:3; Psalm 27:1; Psalm 43:3; Mattheüs 5:14; Handelingen 9:3; Jeremia 25:10 11. Duisternis 12. Lezen

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 11