Nieuws De eerste gastarbeiders? Verkoop KIPROLLADE Zangavond ten bate van Hulpverlening Christenen in Roemenië uit de kerken De eerste levensjaren Kampioenschappen 2005 RV. 'de Reisduif' te Sommeisdijlt Paul Stark Trio naar Goedereede met 'A Modern Liszt Evenf Schaakvereniging De Zwarte Pion Jefta Alberts bij Jeugdkerk G04REAL EIIATHSBI-lilEUWS MIDFOND DAGFOND SUPERFOND ALGEIMEEN OUD JONGE DUIVEN NAVLUCHTEN KAMPIOENEN GENERAAL Naar het land PAGINA 9 VRIJDAG 18 NOVEMBER 2005 MIDDELHARNIS - Het Stellendamse Mannenkoor 'Door Eendracht verbon den' en het gemengde koor 'Laus Deo' uit Bruinisse hopen zaterdagavond 26 november a.s. een zanguitvoering te geven in de Christelijke Gereformeer de Kerk, Hoflaan 40 te Middelharnis, aanvang 20.00 uur. De muzikale lei ding is deze avond in handen van diri gent Corné de Geus, terwijl het orgel zal worden bespeeld door Marian van Oostenbrugge. De opening en sluiting van de avond, evenals de meditatie, zullen worden verzorgd door ds. P. den Butter. De opbrengst van de avond is bestemd voor het werk van de Stich ting Hulpverlening Christenen in Roe menië (HCR). De HCR is een Stichting die bestaat sinds 1994 en heeft in Roemenië in de stad Bacau de Asociatia Betania opgericht. Bij deze Aso- ciatia werken 75 Roemeense medewerkers die onder de leiding staan van de Nederlan der André Muit, die samen met zijn vrouw en twee kinderen sinds mei 1995 in deze stad woont. Door Betania zijn met sponsorgelden van uit Nederland verschillende projecten gerealiseerd. Onder andere een kinderdag verblijf, waar kinderen worden opgevangen die lichamelijk en of geestelijk gehandicapt zijn. Bij dit tehuis is ook een gebouw gerea liseerd met daarin een therapeutisch zwem bad en therapieruimten, waarin de kinderen uit de verschillende tehuizen behandeld worden door Ergo- en Fysiotherapeuten. Het tehuis biedt misbruikte en verwaarloos de kinderen onderdak. Ook is er een kamer trainingsproject, bestaande uit drie gebou wen waarin 27 meisjes zijn ondergebracht in de leeftijd van 17-18 jaar. Deze meisjes komen veelal uit een weeshuis of vanuit de gevangenis en hebben nog nooit enige vorm van liefde ontvangen. Verder zijn er een Noodhulp Adoptieproject waarin ca. 120 gezinnen of personen zijn opgenomen, het straatkinderen project, een onderwijsproject en is er preventiebegeleiding in het aidspa- viljoen. Daarnaast zijn er al diverse zaken gerenoveerd, zoals de kraamafdeling van het ziekenhuis te Bacau. Daar dient zich nu echter een nieuw pro bleem aan omdat het verplegend personeel van het ziekenhuis de moeders adviseert hun kinderen niet mee te nemen als zij het ziekenhuis kunnen verlaten! Het motief hier voor is: u kunt er toch niet voor zorgen want u hebt geen eten en geen werk, dus heeft u ook geen inkomen. De kinderbescherming kan in zulke gevallen niets doen omdat de kinderen niet staan geregistreerd. Ook in deze gevallen vraagt men hulp bij Betania! Medische posten zijn gerenoveerd of geheel nieuw gebouwd. Ook zijn er scholen geheel of gedeeltelijk gerenoveerd dan wel nieuw gebouwd. Verschillende kerkjes in de provincie Bacau zijn ook met geld van de Stichting gebouwd of er zijn renovatiewerken uitgevoerd. Ook is er in Bacau een opslagruimte van 300 m2 gebouwd waarin de goederen die vanuit Nederland werden gebracht, worden opge slagen en daarvandaan naar de plaats van bestemming worden gebracht. Ook is er een evangehst, de heer Luigi Rosea, werkzaam binnen de huizen van Betania, en bij het Noodhulp Adoptieproject, in de gevangenis van Bacau en binnen de BER gemeente (de Biserica Evanghélica Romana). Daarnaast steunt de Stichting de evangelisatiegemeente van Onesti, waar voorganger lonel Chivoiu werkzaam is. HCR/Betania onderscheid zich t.a.v. van andere hulporganisaties omdat zij een vaste post heeft in Bacau, die geleid wordt door Andre Muit, én dat iiier 75 Roe menen in dienst zijn. Daardoor komen gel den en goederen ook werkelijk op de juiste plaats terecht. De kosten die door het bestuur worden gemaakt, zijn dan ook minder dan 1 van de in totaal ontvangen giften. Roemenië is een arm land dat ook dit jaar opnieuw is getroffen door een watersnood waarbij veel woningen geheel verwoest zijn of zodanig beschadigd dat zij onbewoonbaar zijn geworden. Veel wegen zijn er niet meer en veel bruggen zijn eveneens verdwenen, spoorrails zijn op verschillende plaatsen onbruikbaar geworden. Veel mensen zijn verdronken en na de watersnood zijn alleen al door de hitte enkele honderden mensen overleden. Wilt u het werk van HCR steunen, maakt dan uw gift over op rekeningnummer 43.25.25.491 of op giro 7525531 t.n.v. Stichting HCR te Sommelsdijk. Indien u de nieuwsbrief wilt ontvangen, die 4 maal per jaar wordt uitgegeven, geeft u dan uw naam en adres door aan de secretaris: D. Vroegin- deweij, tel. 0187-482594, fax 0187-482978, of e-mail dammis.vr-hcr@kliksafe.nl. VrXESSE Aangewezen 1 M.A.van Nimwegen 2 A.v d Linde 3 P.van Moort 4 C.Kleijn jr. 5 W.J.J.Bakelaar Onaangewezen 1 A.v d Linde 2 Rvan Moórt 3 C.Kleijn jr. 4 M.A.van Nimwegen 5 Appel Vis van Heemst duifkampioen Vitesse: 1 A.v d Linde, '02-1579565; Rvan Moort '04-1998883; 3 Rvan Moort, '04-1998871 C.Kleijn jr. Rvan Moort A.v d Linde J.K.Hoekman Rde Jong 1 C.Kleijn jr. 2 Rvan Moort 3 A.v d Linde 4 Appel Vis van Heemst 5 J.K.Hoekman duifkampioen Midfond: 1 C.Kleijn jr., 01-1829159 1082061 1 J.K.Hoekman 2 C.Kleijn jr 3 M.A.van Nimwegen 4 Rvan Moort 5 A.v d Linde duifkampioen Dagfond: 1 C.Kleijnjr.,'03-1081849; 2 J.K.Hoekman,'04-1999139; 3 J.K.Hoekman,'04-1999140 OVERNACHTFOND 1 C.Kleijn jr 2 A.v d Linde 3 M.A.van Nimwegen 4 Rvan den Boogert 5 D.J.van Noort duifkampioen Overnachtfond: 1 M.A.van Nimwegen, '03-1082263; 2 1702346. 2 C.Kleijn jr., '97-1457763; 3 M.A.van Nimwegen, '03- 1 J.K.Hoekman 2 M.A.van Nimwegen 3 C.Kleijn jr 4 Rvan Moort 5 Appel Vis van Heemst 1 C.Kleijn jr 2 M.A.van Nimwegen 3 A.v d Linde 4 D.Maliepaard 5 Rvan Moort C.Kleijn jr, '01-1829213; 3 A.v d Linde, '02- 1. C.Kleijnjr. 2 Rvan den Boogert 3 Appel Vis van Heemst 4 A.van Alphen 5 M.A.van Nimwegen duifkampioen Superfond: 1 Rvan den Boogert, '02-1702340; 2 1580337. 1. M.A.van Nimwegen 2 C.Kleijn jr 3 A.van Alphen 4 Rvan den Boogert 5 A.v d Linde A.van Alphen, '02-1579511; 3. C.Kleijn jr, '02- 1 C.Kleijn jr 2 M.A.van Nimwegen 3 A.v d Linde 4 P.van Moort 5 J.K.Hoekman 1 C.Kleijn jr 2 A.v d Linde 3 M.A.van Nimwegen 4 P.van Moort 5 J.K.Hoekman Duifkampioen Algemeen Oud: 1 P.van Moort, '04-1998871; 2 C.Kleijn jr,'97-1457763; 3 M.A.van Nimwegen,'03- 1082061. J.K.Hoekman C.Kleijn jr J.de Blok Jeroen Bakelaar A.v d Linde P.van Moort Justin.v/d.Linde Jeroen Bakelaar C.Kleijn jr J.K.Hoekman Duifkampioen Jonge Duiven: 1 C.Kleijn jr, '05-1344505; 2 Rvan Moort, '05-1344732; 3 C.Kleijnjr, '05-1344578. 1 J.K.Hoekman 1 2 P.van Moort 2 3 A.v d Linde 3 4 Appel Vis van Heemst 4 5 J.de Blok 5 Duifkampioen Navluchten: 1 J.K.Hoekman, '03-1082347; 2 J.K.Hoekman J.K.Hoekman A.v d Linde P.van Moort Appel Vis van Heemst C.Kleijn jr '04-1999111; 3 A.v d Linde, '05-1343846. 1 C.Kleijn jr 1 2 A.v d Linde 2 3 J.K.Hoekman 3 4 P.van Moort 4 5 M.A.van Nimwegen 5 Duifkampioen Generaal: 1 J.K.Hoekman,'03-1082347; 2 C.Kleijn jr,'97-1457763; 3 C.Kleijnjr,'01-1829159. C.Kleijn jr P.van Moort M.A.van Nimwegen A.v d Linde J.K.Hoekman GOEDEREEDE - De Kunststichting Goede reede is er in geslaagd het Paul Stark Trio te contracteren voor een optreden in de Kleinste Zaal in Goedereede op vrijdag 9 december. Het Paul Stark Trio bestaat uit pianist Paul Stark, slagwerker Amaud Gerritse en Maciej Domaradzki op contrabas. Het trio is opge richt in 1992 en was dat jaar al te horen op de radio in het programma Jazz in Studie van Aad Bos. Ook speelde het trio inl992 tijdens de Pali Mail Export Swing Award. Al snel volgden vele optredens in locale jazzclubs. In 1999 won het trio de Dordtse Jazz Prijs gevolgd door de Concours Breda Jazz Prijs 2000. Vanaf 2001 gingen de muzikanten zich steeds meer toeleggen op het uitvoeren van klassieke meesterwerken. Stukken van Liszt en Chopin werden omgetoverd tot volledige jazzcomposities. In Goedereede brengt het Paul Stark Trio haar nieuwe programma A Modern Liszt Event ten gehore. Paul Stark gebruikte de h moll sonate van Franz Liszt als uitgangspunt voor zijn arrangement voor het jazztrio. Alle belangrijke stijlen uit de jazz - oude stijl, bebop, latin, freejazz, maar ook enkele originele fragmenten uit de sona te passeren de revue. Paul weet de diverse stijlen overtuigend te combineren, waardoor zijn bewerking van begin tot eind een boei ende en oorstrelende belevenis blijft. Dat bleek overduidelijk uit de grote bijval van het publiek bij eerdere uitvoeringen. Kaarten voor A Modem Liszt Event kunt u kopen bij de Kunststichting Goedereede, tel.: 0187- 491878 of 0187 492134. De entree bedraagt 17,50. Aanvang 20.00 uur. PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND Beroepen te Ameide-Tienhoven (herv.), ds. G. van Goch te Huizen; te Amstelveen-Bui- tenveldert (g.v. Vreugdehof), ds. M. Ock- huysen te Mijdrecht, die dit beroep heeft aangenomen; te IJzendoom (herv.), i.s.m. Achterberg (herv.) en te Kockengen (herv.), ds. J. van Dijk te Ridderkerk. Aangenomen naar Colijnsplaat (prot. gem.; pt), ds. A. Spaans te Westkapelle; naar Leeu warden (prot. wijkgem. Camminghaburen; pt), ds. S.A.R Hofstra te Ryptsjerk (SoW) beperkte werktijd; naar s-Gravenhage-Oost (geref.), ds. R.E. Stiemer te Capelle aan den IJssei (prot. wijkgem. i.w. CapeJJe-Oostgaar- de). Bedankt voor Bruchem-Kerkwijk/Delwij- nen (herv.) en voor Ederveen (herv.), ds. M.A. Kuyf te Genemuiden (herv. wijk 2); voor Hoevelaken, Stoutenburg en Achterveld (wijk Oost), ds. J.P. Nap te Zeist; voor Mon ster (herv.), ds. G.D. Kamphuis te Amstel- veen-Buitenveldert. HERSTELD HERVORMDE KERK Bedankt voor Ouddorp, ds. L.M. Jongejan te Oldebroek. GEREF. KERKEN (VRIJG.) Beroepen te Enschede-West, ds. H.P. Dam te Hardinxveld-Giessendam; te Heemse, ds. J.H. Dunnewind te Temeuzen. Bedankt voor Broek op Langedijk, ds. R.P. Heij te Driebergen-Rijsenburg. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Huizen, ds. J. van der Wal te Enschede-West. Aangenomen naar Apeldoom-Oost, ds. J. Nutma te Surhuisterveen; naar Nieuw-Balin- ge, kandidaat A. Versluis te Acquoy, die bedankte voor Zaamslag. Tweetal: te Damwoude, ds. A.A. Egas te Urk en ds. K. Hoefnagel te Katwijk aan Zee. Bedankt voor Utrecht-West, ds. H. Polinder te Urk (Maranathakerk) GEREF GEMEENTEN Beroepen te Bodegraven, ds. W. Visscher te Amersfoort; te Doetinchem en te Rotterdam- Zuidwijk, ds. J.B. Zippro te Scheveningen; te Goes, ds. G.M. de Leeuw te Rock Vdley (USA); te Westzaan, ds. M. Golverdingen te Boskoop; te Zwolle, ds. B.J. van Boven te De Valk-Wekerom. Bedankt voor Amhem, ds. J.S. van der Net te Houten; voor Oudemirdum, ds. B.J. van Boven te De Valk-Wekerom. Overzicht voor ronde 10 in de huishoudelijke competitie, gespeeld op 14 november jl. Van der Velde - C. Smit 0-1 Meiaard - De Jager0-1 W. Tieleman - Boeter0-1 Van den Ouden - Hennekes1/2-1/2 Stmik - Mulder1/2-1/2 De Haan - Neleman1-0 Lesuis - M. Lagendijk1-0 Vis - Noordijk1/2-1/2 Loosjes-Bosch 1-0 Verder speelde maandagavond het 1ste team van De Zwarte Pion voor de competitie tegen De Hoeksche waard, welke strijd in een 3 1/2 - 4 1/2 nederiaag eindigde. De persoonlijke resultaten: Mourik - Van Dijk1-0 I. Lagendijk - Van Duuren0-1 Van Prooijen - Van Driel0-1 Moedt - De Goeij1-0 Verolme - Lodderrem. Van der Staaij - Zuiderdorprem. Peeman - Van der Veldenrem. Van der Waal - Van den Berg0-1 V.l.n.r. Bovenaan staande op de hor: 1. Jas Hoogzand, 2. David Vroegindeweij, 3. Aart Hoogzand. Staande vóór de hor: 4. Fulp v. d. Berg, 5. Wim Broere, 6. Leen van Driel, 7. Chinaca, 8. Koos Hoogzand, 9. Teun van Es, 10. Jac. van Assen, II. Cor Hoogzand en 12 Sjuul Sija. Oudenhoom 1940. Afgezien van de Hannekemaaiers uit West Falen die in vroeger tijden in ons land en ook op Goeree-Overflak- kee bij de hooi- en graanoogst kwam helpen, kregen we hier ook te maken met werkzoekenden uit andere lan den. Zelfs uit een veraf gelegen land als China. Enkele jaren voor de Tweede Wereldoorlog kwamen op Goeree-Overflakkee enige Chi nezen terecht. Eerst hebben er vijf of zes Chinezen in de Singel van Middelharnis gewoond maar zij gingen al gauw verhuizen naar Sommelsdijk. Tussen het oude 'Meule- huus' dat inmiddels is afgebroken en het nog bestaande huis waar molenaar Meijer heeft gewoond, liep een slopje naar beneden tot aan de watering het Spui. Daar stond toen èen viertal woninkjes en in één daarvan gin gen de Chinezen wonen. Die huisjes hadden geen naam en ook geen bijnaam. De laatste bewoners van deze kleine, bijna niet te vin den woningen, waren de families L. Fun en G. Langbroek. Zij hadden ieder twee wonin kjes ter beschikking. In de jaren vijftig van de vorige eeuw zijn ze gesloopt. De Chinezen waren beslist niet lui. Zij pro beerden op allerlei manieren om wat geld te verdienen. De meeste Chinezen zoals Chinaca (ik weet niet of de naam correct is geschreven) gin gen langs de deur leuren met fraai gekleurde stropdassen en niet te vergeten met de rijk met snoep gevulde trommels waaraan een draagriem was bevestigd. In die trommels zaten rollen pepermunt, drop en hoesttablet- ten, reepjes chocola en de toen overbekende pindablokjes. De goedkope soort pindarepen waren met doorzichtig papier ingepakt en de duurdere waren gewikkeld in gekleurd zil verpapier. De laatste soort was in chocolade gedompeld. Ik meen dat de prijzen respec tievelijk 5 cent en 7 cent per stuk bedroegen. Deze Chinezen kregen vaak de bijnaam van pindachinees. Chinaca en zijn maat Sjuul Sija stonden met zo'n trommel 's zaterdagsavonds op de Menheeersen diek waar op die tijd zich veel volk ophield. Ook de Chinezen wisten kennehjk al dat: 'Waar volk is, is nering'. Onder het schijnsel van de electrische straat verlichting boden zij hun waren aan. Toch zullen deze mensen met dat soort detailhandel niet veel hebben verdiend, 't Was maar centenwerk. Er bestond ook een liedje dat over de pinda blokjes ging. Een paar regeltjes eruit: Pinda, pinda Lekka, lekka Als je maar vijf centje.s hiedt (enz.) Vele kleintjes maken één groot, want China ca presteerde later een goedlopend restaurant te exploiteren in Rotterdam! Op een of andere manier kwamen de in Som melsdijk wonende Chinezen aan de weet dat Kees Hoogzand, één van de uiencommissio- nairs op Flakkee, jonge arbeidskrachten nodig had. Zo ging dat toentertijd in de landbouw, vaak was er geen werk maar soms kwam men handen tekort. Vele 'opgeschoten' jongens gingen bij Hoogzand vragen of ze ook mee- mochten. Zo ook een vijftal Chinezen. Dat kon altijd totdat er voldoende werkkrachten waren aangenomen. Eens werkte er een twintigtal jongelui in de juun bij Hoogzand. Op een perceel nabij de boerderij 'De Halve Maan' was men bezig met het plukken van uien. Dat werk gebeurde op het knietje. De uien konden door het uit gebreide wortelstelsel soms behoorlijk vast in de grond zitten. Dat vergde van de pluk ker meer spierkracht dan wanneer de uien gemakkelijk konden worden geplukt wat in bepaalde jaren ook wel het geval was. Zes uur in de ochtend werd begonnen. Om half negen ging men eten. Maar eerst werd door de koffiekoker het brouwsel in orde gemaakt. Voor zo'n grote kro of bijeenbehorende groep mensen werd de koffie niet in een ketel gekookt maar in een wasbus. Op een stellage van wat plaggen waarop twee ijzeren weipalen werden gelegd kon de wasbus zodanig worden geplaatst dat er onder voldoende ruimte aanwezig was voor het aanleggen van een vuurtje. Toen de koffie klaar was gaf de koker een seintje. Iedereen liep naar de plaats waar hij zijn stikzak had neergelegd en zocht een min of meer comfortabel plaatsje op. Eén van de Chinezen was wat achterop geraakt en sloot zich als laatste bij de hongerige groep aan. De Chinezen hadden hun boterhammen collectief in een kartonnen doos gedaan en De kleine huisjes onderaan de Westdijk Sommelsdijk waarin o.a. de Chinezen hebben gewoond. daaruit kreeg ook de laatkomer zijn portie. Hij dacht een aardig zitplaatsje te hebben gevonden net boven het gedoofde vuur. Hij ging op één van de ijzeren staven zit ten, maar prompt vloog hij overeind en riep: 'Koent brend, koent brendü' Zijn zitvlak was een beetje verbrand maar het viel gelukkig mee. De hele kro barstte in lachen uit. Dat lachen was een welhaast klas siek te noemen reactie van omstanders bij geval iemand 'iets' overkomt. Nadat de uien geplukt waren en enige weken op het land hadden gedroogd moest het pro- dukt worden opgedaan. De uien werden of aan de hoop gestort of in een droogren gebor gen of ook wel rechtstreeks op de Kaai gele verd. In zo'n geval moesten de uien in een loods op de Kaai worden klaargemaakt en daarna in het ruim van een binnenvrachtschip of tram wagon van de RTM worden geladen. De lonen waren laag maar ook een commis sionair verdiende geen kapitalen al werd in Dirksland de Boezemweg spottenderwijs de Tarralaan genoemd. Daar woonden kennelijk enige commissionairs. In het jaar 1940 hebben de zoons van Hoog zand het terrein een beetje verlegd. Rondom die tijd en ervoor werden op Goeree-Over flakkee heel wat uien verbouwd tot zelfs een derde deel van het hele areaal in Neder land. Het werd daardoor steeds moeilijker om geschikte grond te huren voor de teelt van uien. De jongste zoon, Cor, vond het daar om beter in de contreien van Oudenhoorn op daarvoor geschikte percelen uien te gaan verbouwen. De grond in die omgeving was voor de teelt van uien betrekkelijk maagde lijk. Cor had al een paar keer geconstateerd dat op Voorne de uien in het groeiseizoen gezonder bleken te zijn dan op Flakkee. er werden met verscheidene boeren uit Ouden hoorn contact opgenomen en dat leidde vaak tot een langdurige relatie met het daar opko mende uienbedrijf. Vooral met de familie Poldervaart. In Oudenhoorn werd zelfs een woonhuis gehuurd en daar boeleerden de juuntelers met hun Flakkeese werknemers. 's Maandagsochtends gingen zij met de boot mee en 's zaterdagsmiddags keerden ze terug naar Flakkee. De vaste ploeg bestond uit: Jaas van Assen, Joh. Auperlee, Teun van Es, Jas Hoogzand, Joh. Roetman, Leen v. d. Sluijs en uiteraard ook de gebroeders Hoog zand, Servaas, Jacobus en Cornells. Gelukkig is er een foto uit die tijd bewaard gebleven. Op de foto is te zien dat de soor- teerinrichting met een draaier in beweging moest worden gebracht om de uien klaar te maken voor verzending. Dat draaien gebeur de met handkracht. De uien werden per 50 kg in balen verpakt. Ook wel in haaltjes van 25 kg en waren hoofdzakelijk voor export naar Engeland en Duitsland bestemd. Het uienbe drijf te Oudenhoorn heeft zich in de loop der jaren onder leiding van Cor Hoogzand steeds verder uitgebreid. Thans is het in Nederland het enige uiensorteerbedrijf dat zich gespeci aliseerd heeft in de teelt van uienzaad, maar nu in handen van zijn zoon Kees en klein zoon Jim. D. Hoogzand Ouders willen dat hun kinderen zich tot geslaagde volwassenen ontwikkelen. Wat kunnen zij doen om ervoor te zorgen dat dit inderdaad gebeurt? Is het goed om jonge kinderen vroeg te stimuleren, zodat zij een voorsprong krijgen op andere kinderen? Hoe belangrijk is spelen en moet je als ouders het spelen sturen? Dit onderwerp wordt op maandag 21 november tussen 21.00 en 22.00 uur besproken in 'Ontwaakt Radio' op Radio Flakkee. De presentatie is in handen van Yvonne Caka. Dinsdag om 16.00 uur wordt het programma herhaald. Na het succes van de vorige keer wordt in Goedereede opnieuw een kiprollade actie gehouden. U kunt weer een heerlijk verse kip rollade bestellen die op zaterdag 3 december a.s. bij u zal worden thuisbezorgd. Er is keuze tussen een rollade van 500 gram a 4 of 1.000 gram a 7,50. Bestellingen kunnen worden geplaatst tot uiteriijk 26 november a.s. bij de famihe Teunissen, telefoon 492613 (tussen 16.00 en 18.00 uur). De netto-opbrengst is bestemd voor de kerkbouw van de Hersteld Hervormde Gemeente te Goedereede. SOMMELSDIJK - Aanstaande zondag 20 november zal er weer een dienst zijn van de interkerkelijke Jeugdkerk G04REAL. De jeugdkerkdienst is er voor alle jongeren van af 15 jaar. Jefta Alberts, een 25-jarige mede werker op de bijbelschool Heavenly Quality, zal deze avond spreken over Gods genade voor ons. Daarnaast speelt Jefta mee in de Jozua-band, die zondag de muziek zal leiden. Na de dienst is er gratis koffie en fris om na te praten. De Jeugdkerk wordt gehouden in Het Prieel van De Staver in Sommelsdijk. De aanvang is 20.00 uur, de zaal is vanaf 19.30 uur open. De toegang is gratis.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 9