Raad Oostflakkee behandelt Voorjaarsnota Extra openingstijden Watersnoodmuseum Ouwerkerk De 34e Ouddorpse Avonddriedaagse was een groot succes Ook Speedoselectie van de Schotejil succesvol EIIAIIDEII-tllEUWS Binnenkort in Lepelstraat: een nieuw Thomashuis Bingo's Concordia Kringloopmarkt in Ouddorp Truckrun bij Radio Flakkee Muzikanten op zoek naar rommel (vervolg van voorpagina) Dabbestraat Door de blijvende belangstelling voor een bezoek aan het Waters- noodmuseum heeft het museum bestuur besloten om in de zomer maanden juli en augustus de openingstijden te verruimen. De nieuwe openingstijden zijn nu van 11.00 tot 17.00 uur. overfukkee 'Oranje' bij de Wereldwinkel Nieuws van de werkgroep Uzon Binnen vier jaar na de start van Tho- mashuizen Nederland wordt binnen kort in Lepelstraat een nieuw Thomas- huis geopend. Het grote succes van de Thomashuizen is dat mensen met een verstandelijke beperking een warme en veilige woonomgeving krijgen. Per huis krijgen acht klanten begeleiding van inwonende zorgondernemers, die 24 uur per dag en 7 dagen in de week beschikbaar zijn. Opbrengst collecte Epilepsiefonds Kerkdiensten Ger. Gem. Tiende praise-avond in Doopsgezinde Gemeente Leren leuk voor jong en oud. Maak kennis met tennis bij TVO voor de halve prijs Zomerconcerten Vooruit VVD Eric van Noordt Wieringa van de VVD ver ving fractievoorzitter Piet van de Ree, De VVD liet weten wat vraagtekens te zetten bij de uitspraak van het college in de Voor jaarsnota "Wij willen bereiken dat er een democratisch bestuur is dat de belangen van de inwoners zo goed mogelijk dient". Als de VVD kijkt naar alle procedures die tegen de gemeente zijn aangespannen kan ze alleen maar concluderen dat er "grote hiaten zitten in de relatie tussen de burgers en zijn bestuur". De liberalen pleiten dan ook voor een betere communicatie en een toename van juridische en vaktechnische kennis binnen de gemeente. Ook voor de uitvoer van andere projec ten dringt VVD op meer voortvarendheid aan. Overigens vindt de fractie dat het col lege teveel hooi op haar vork heeft genomen omdat er veel voorgenomen projecten niet zijn uitgevoerd. De meevaller van de hondenbelasting, die maar liefst 5.300,- hoger blijkt te zijn uit gevallen dan geraamd, zou volgens de VVD dan ook moeten besteed worden aan het opruimen van de hondenpoep. CDA Ook het CDA pleit bij monde van Ria van Rossum voor het afvoeren van de invoering van het Politiekeurmerk Veilig Wonen. Zij wijst op de eigen verantwoordelijkheid van de burger "we moeten de burgers niet met allerlei regelgeving op gaan zadelen". Het CDA pleit verder voor om de verkeers- remmende maatregelen in Ooltgensplaat op een verantwoorde manier dienen te worden uitgevoerd. En dat er geen nieuwe probleem gecreëerd moet worden door sterk afrem mende en optrekkend vrachtverkeer. Ook het CDA roept het college op 'spijkers met koppen te slaan' als het gaat over het I accommodatiebeleid. Verder dringt zij aan op een goede communicatie met het Waterschap als het gaat om de aanleg van de geplande fietsbruggen. Zorgen maakt het CDA zich als het gaat over het verhogen van de begraafrechten. Er blijkt voor deze post 50.000 Euro te kort te zijn. Volgens de partij moet er een verlaging van de kosten plaatsvinden ter bescherming van degenen die niet verzekerd zijn. Ria van Rossum vindt het hoog tijd worden dat het vergunningenbeleid "op de schop wordt genomen". Als voorbeeld noemde zij de Brabantse gemeente Boekei waar het ver gunningenbeleid ten voordele van de burgers fors is aangepakt. Graag zou zij hier in een commissie vergadering op terugkomen. Na een schorsing, waarin het college zich over de vragen en opmerkingen van de raads fracties boog, kwam wethouder Gert-Jan van der Valk met een verklaring over het stilleg gen van de bouw van het koopcentrum aan de Dabbestraat in Oude Tonge, waar enkele omwonenden bezwaar hebben gemaakt tegen de uitvoering volgens het huidige plan, waarna de Raad van State besloot om de bouw voorlopig stil te leggen. Na de uit spraak van de Raad van State is het college, volgens Gert-Jan van der Valk, direct in actie gekomen. Het blijkt dat het niet mogelijk is om met de bezwaarmakers rond de tafel te gaan zitten om tot een eventuele oplos sing te komen. Dit komt vanwege "de wijze waarop de bezwaarmakers zich presenteren". De wethouder wees erop dat vooralsnog de extra kosten voor de projectontwikkelaar zijn en niet voor de gemeente. Verder gaven de drie collegeleden uitleg over de soms detailistische vragen die waren gesteld over hun portefeuille, waarna de Voorjaarsnota werd goedgekeurd. Een aantal suppoosten is bereid gebleken om deze extra openingstijden mogelijk te maken. Het blijkt dat er bezoekers zijn die al rond deze tijd bij het museum arriveren en dan alleen het museum konden bezoeken door 'mee te liften' met een groep die dan juist een afspraak had. Door de verruimde ope ningstijden hoopt het museum teleurgestelde bezoekers te voorkomen. De expositie 'De 16 dagen van de Comman do's tijdens de watersnoodramp' zal verlengd worden tot 14 augustus. Er blijkt veel belang stelling voor te zijn. Niet alleen van de zijde van de militairen, maar ook de andere bezoe kers hebben veel aandacht voor deze verha len en beelden. Op 25 augustus zal een foto-expositie over Katrina worden geopend, in samenwerking met Het Noorderlicht in Groningen, met beelden zoals wij die van de watersnood in 1953 kennen. chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaatschappij EUanden Nieuws BV Verscliijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)471020 Fax (0187)485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnls Langeweg 13, Sommelsdljk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)471020 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of'adni') tarief per mm 0,30; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 urn- voor foutief geplaatste advertenties als gevolg' van onduidelijke advertentie- opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie; A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur; J. VlUerius, tel. (0187)471022, e-mail; J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEIVIENTEN; Per kwartaal 10,00 Per halfjaar 19.50 Per jaar €38.00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUIVIMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnls 342001108 GOEREE- In deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen of reageren op hetgeen ze in dit blad gelezen heb ben. Inzendingen mogen geen grotere omvang hebben dan ca. 400 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden tekst in te korten of niet te plaatsen. Tevens draagt de redactie geen verantwoordelijkheid voor de inhoud van wat lezers schrijven. Waarnemer schrijft in Eilanden Nieuws van 19 mei dat wat hem betreft er korte metten met Hirsi Ali gemaakt moet worden. Hij zal haar en haar geluid niet missen. Bovendien is die dag en nacht bewaking nogal prijzig, zij woont ergens op kosten van de regering, dus van de belasting betaler. Nou dat is nogal wat en bovendien niet hele maal waar, alleen de bewaking wordt door de regering betaald en niet haar woonkosten. Hier doet waarnemer de waarheid geweld aan, wellicht omdat zijn stukje zo meer indruk maakt. Laat ik voorop stellen dat ik niet altijd de mening van Hirsi Ali deel en dat zij bij haar asielaanvraag gemeend heeft te moeten overdrijven om voor asiel in aanmerking te komen. Maar wat zou waarnemer doen als het om zijn hachje gaat? Zij ontvlucht haar land omdat ze op het punt staat uitgehuwe lijkt te worden. Zij weet niet hoe zwaar dat telt om in aanmerking te komen om zich in Nederland te vestigen. Misschien is een en ander ook nog wel ingefluisterd door asie ladvocaten. Ze deed zich o.a. een paar jaar jonger voor. Gebeurt wel meer, vooral bij vrouwen.(niet serieus bedoeld). Zij ontwikkelde zich tot een perfect inge burgerde ingezetene, beheerste de taal in zeer korte tijd en was in alle opzichten een voorbeeldige immigrant. Maar wel een immigrant met een eigen mening die ze ook niet onder stoelen of banken stak. Zij wees op het gevaar van de radicale Islam, zelfs zo dat naar ik begrepen heb Islam en westerse democratie op den duur niet samen kan gaan. Komt er een democratisch tot stand gekomen meerderheid op Islamitische grondslag, dan kunnen wetten dienovereenkomstig gewij zigd worden. Het recht op belediging door haar bepleit, eist ook wat nadere nuancering. Wat te zeg gen van de Deense Mohammed prenten? Als er uit naam van Mohammed bommen ontploffen, vind ik het begrijpelijk als een cartoonist met een rake tekening de dwaas heid daarvan aantoont. Maar dat wordt dan door een deel van de Islamitische wereld als belediging ervaren. Ziet waarnemer dit ook als belediging? Hirsi Ali moet vrezen voor haar leven van wege standpunten die anderen wel delen, maar niet meer naar buiten durven brengen. Zij had de moed om door te gaan en moest beveilig worden. Voor haar buren redenen om gerechtelijk te eisen dat zij haar woning - alweer - moest verlaten. Wij Nederlan ders hebben kennelijk niet meer de moed onze verworvenheden te verdedigen. Liever blooje Jan dan dooie Jan. Waarnemer hoeft niet van Hirsi Ali te hou den, hij mag zelfs blij zijn dat hij van haar confronterend gedrag af is. Voor die mening mag hij ook uit komen. Wat ik hem wel kwalijk neem is dat hij geen c^nt over heeft voor de beveiliging van men sen die voor hun mening durven uitkomen, ook als ze daarvoor gedood kunnen worden. Heeft waarnemer ook net als de zogenaamde Hofstadgroep een bloemetje gestuurd naar de VARA die nogmaals het oude nieuws onder de aandacht bracht? N. 7oon, Amstelveen Deze hele 'oranje'maand in de aanbieding; Sleutelhangers met een rood/wit/blauw voet balletje, gemaakt door straatkinderen in Zim babwe, nu 3,50. Een mooi project, waar straatkinderen weer toekomst krijgen! En nog iets leuks voor het 'oranjegevoel': een oranje theepakketje, met zakjes Ceylonthee en een uitlekschoteltje in de vorm van een theepotje, van 5.99 voor 3.50. Dit - en nog véél meer - in de Wereldwinkel op het Spuiplein (achter de Winkeldiek) in Middelharnls. Openingstijden: woensdag en donderdag van 13.00 uur tot IV.OOuur, vrijdag van 10.00 uur tot 18.00 uur, en zaterdag van 10.00 uur tot 17.00 uur. OUDE TONGE - Zaterdag 17 zamelt de Werkgroep Uzon van de Hervormde Gemeente (PKN) te Oude-Tonge weer goe deren in voor haar 7 juni zamelen we weer goederen in voor onze zustergemeente Uzon in Roemenië. Van 10.00 tot 12.00 uur bent u welkom op het inzameladres aan de Stati onsweg 2a (Osseweijer B.V.) te Oude-Tonge. Er staat ook een collectebusje voor uw (vrij willige) bijdrage in de transportkosten. Voor vragen en opmerkingen kunt u terecht bij de contactpersoon dhr. G. Groenendijk, tele foon 641934, graag bellen vóór vrijdagavond 21.00 uur. Ook voor deze keer weer hartelijk dank voor uw steun! Uniek is dat voor het eerst in Nederland bin nen de constructie van een franchisefomiule ervaren mensen uit de zorg voor zichzelf gaan beginnen. Als zelfstandig ondernemer zetten zij een eigen Thomashuis op en zijn zij verantwoordelijk voor de bedrijfsvoe ring. Zij bepalen hoe zij hun werk indelen, beslissen wie zij in dienst nemen en nemen ook zelf beslissingen over de inkoop, de samenwerking en het aannemen van perso neel. Het grote voordeel hierbij is dat door de lage overheadkosten veel geld besteed kan worden aa'n de dagelijkse zorg en bege leiding. Omdat de ondernemers zelf ook in het Thomashuis wonen en deel uitmaken van de gemeenschap, is het gemakkelijker voor de buurtbewoners en belangstellenden in het dorp om even binnen te stappen en betrokken te zijn bij het Thomashuis. Door de grote vraag van ouders in deze regio om ook hier een Thomashuis te starten, is inmiddels het pand aan de Kladseweg 22 aan gekocht en wordt binnenkort gestart met de verbouwing. De verwachting is dat voorjaar 2007 het Thomashuis zal worden geopend. Harry en Anita Willeboordse, zullen samen met hun 3 kinderen in deze prachtige woon boerderij in Lepelstraat hun droom gaan verwezelijken: een mooie locatie, vlakbij het dorp, met een prachtige tuin waar volop ruimte is voor rust en ontspanning - een kleinschalige woonvoorziening waar mensen met een verstandelijke beperking zich echt thuis kunnen voelen en zich in een veilige leefomgeveing kunnen ontwikkelen. Door de perrnanente aanwezigheid van de zorgon dernemers is er sprake van een grote betrok kenheid en een intensief contact met ouders en/of wettelijk vertegenwoordigers. We willen ons vanuit een christelijke levens opvatting inzetten voor mensen met een ver standelijke beperking en hun een veilige plek bieden midden in de samenleving. Wilt u meer weten over de voortgang van het Thomashuis in Lepelstraat, dan kunt u contact opnemen met Thomashuizen Nederiand, telefoon: 0182-550433, e- mail: info@thomashuizen.nl. Op de web site www.thomashuizen.nl vindt u meer informatie over Thomashuizen Neder land. Ook kunt u rechtstreeks mailen naar hwilleboordse@zeelandnet.nl. OUDDORP - De onlangs gehouden collecte voor het Epilepsiefonds in Ouddorp heeft het mooie bedrag van 2.114,42 opgebracht. Alle collectanten en gevers worden hartelijk dank gezegd. DIRKSLAND - Dinsdag 13 juni (heden), 19.30 uur, ds. R Melis gaat NIET door. MELISSANT - Woensdag 14 juni, 19.30 uur, ds. W. Silfhout. NIEUWE-TONGE - Donderdag 15 juni, 19.30 uur, ds. A.B. van der Heiden. OUDE-TONGE -Woensdag 14juni, 19.30 uur, ds. J. Driessen. OOLTGENSPLAAT - Donderdag 15 juni, 19.30 uur, ds. G. van Manen, (bed. H.D.). OUDDORP - Op zondag 18 juni om 18.30 uur zal in de Doopsgezinde Gemeente Oud dorp de jaarlijkse praise-avond plaatsvinden. Deze keer is de praise-avond extra feestelijk. Het is namelijk de tiende keer dat een Praise- avond wordt gehouden in de Doopsgezinde Gemeente. Een jubileum dus. Ook dit jaar heeft het gospelkoor weer veel gerepeteerd en zich intensief op deze avond voorbereid. Naast vele bekende liederen zullen ook nieu we liederen gezongen worden, door het koor alleen of samen met de gemeente. Het thema van deze avond is; 'Er zit muziek in' Tijdens deze dienst zal een extra collecte gehouden worden, bestemd voor de Stichting Barakabaho in Kigali, Rwanda. Ongeveer een miljoen Rwandezen zijn tijdens de oor log in dit Afrikaanse land omgekomen. Veel mensen, met name vrouwen, zijn verminkt, zowel lichamelijk als geestelijk. Daarom richtte de Episcopaalse kerk in de Stichting Barakabaho (betekent: 'laat hun leven') op. Inmiddels vinden honderden vrouwen en kinderen onderdak bij deze stichting in Kiga li, de hoofdstad van Rwanda. Het merendeel van deze vrouwen is tijdens de oorlog op beestachtige wijze mishandeld, sommigen werden verkracht en kregen als gevolg daar van een kind van de vijand. Het schrijven en zingen van liedjes is voor de vrouwen van Barakabaho een belangrijk onderdeel van het verwerkingsproces. Door het samen zingen in het Barakabaho-koor proberen vrouwen en meisjes hun oorlogs trauma's te verwerken. Muziek verbroedert en dat is wat de stichting Barakabaho wil laten zien. De kinderen uit Rwanda, Hutu's en Tutsi's leren elkaar kennen in verzoe ningsprojecten, opgezet na de genocide van 1994. Zij zijn het levende bewijs dat verzoe ning tussen strijdende partijen mogelijk is. Het gospelkoor van de Doopsgezinde Gemeente wil zich graag inzetten voor dit doel en al zingend meehelpen om ook in Ruanda weer muziek en zang laten klinken. Iedereen is van haite welkom in het kerkge bouw aan de Dorpstienden. OUDDORP - Muziekvereniging Brass Band Concordia houdt haar zomerbingo's op dins dag 11 juli, 18 juli, 25 juh en 1 augustus in het M.F.G. Dorpstienden te Ouddorp. Er zijn vele mooie prijzen en kadobonnen te winnen. De zaal is open om 19.30 uur. Aanvang 20.00 uur. OUDDORP - Op zaterdag 17 juni houdt de Doopsgezinde Gemeente Ouddorp haar jaarlijkse Kringloopmarkt. Deze vindt als vanouds plaats op het parkeerterrein aan de Dorpstienden, begint om 08.00 uur en duurt tot 15.30 uur. U kunt weer naar hartelust snuffelen in de verschillende kramen waarop van alles te koop zal zijn. Honderden boeken, bloemen en planten, aardappelen en fruit, handwerken, antiek en curiosa, enz. De kin deren kunnen zich laten schminken, verder kunnen zij mooie prijzen halen uit de grab belton. Ook aan de inwendige mens wordt gedacht. Op de gezellige terrasjes kunt u even uitrusten en wat eten en drinken. Koffie, koek en cake, frisdrank, ijs, patat, pannen koeken en poffertjes, er is van alles te koop. En niet te vergeten de gebakken vis en olie bollen. Een gedeelte van de opbrengst van deze Kringloopmarkt zal bestemd zijn voor het nieuwe zendingsproject van de Doops gezinde Gemeente. De afgelopen jaren zijn door de Doopsgezinde Gemeente 12 huizen gebouwd in Ghana in West-Afrika, voor de volgende jaren is er een nieuw zendingspro ject gekozen, en wel het werk van Operatie Mobilisatie in India. Door Operatie Mobi lisatie worden in dat land Educatie Centra opgericht, waar de Dalits - de allerarmsten - onderwijs en betere levensomstandigheden wordt geboden. Gezonde baby's zijn van nature nieuwsgie rig. Zij buigen, slaan, schudden en breken in een poging hun omgeving te ontdekken. Deze dorst naar kennis wordt nog duidelijker als kinderen gaan praten. Van de ene op de andere dag lijken zij in een groot vraagte ken te veranderen. Dan, een paar jaar later, stappen kinderen een nieuwe leerwereld in: de school. Helaas worden-veel jongeren, na jaren op school te hebben gezeten, minder enthousiast voor die manier van leren. Wat kunnen ouders doen? Dit onderwerp wordt op maandag 19 juni om 21.00 uur besproken in 'Ontwaakt Radio' op Radio Flakkee. De presentatie is in handen van Yvonne Caka. De herhaling is dinsdag om 16.00 uur. Zaterdag 17 juni is het weer zover. Na een jaar van afwezigheid vindt weer de jaar lijkse Trucki'un plaats. Het is voor de acht tiende keer dat dit evenement plaatsvindt. De TiTjckrun is een evenement wat voor velen niet meer weg te denken is op Goeree- Overflakkee. De Truckrun wordt ook wel de leukste file van het jaar genoemd. Tradi tiegetrouw wordt ook dit jaar weer verslag gedaan door 'Truckrun radio' en wordt dit uitgezonden via Radio Flakkee en Oost FM. De nieuwsfeiten rond de Truckrun worden in het programma besproken en tevens worden de luisteraars en automobilisten op de hoog te gehouden waar het konvooi zich bevindt, zodat een ieder die dat wil de bewoners van Hernesseroord en de chauffeurs kunnen ver welkomen in hun dorp of stad. De verslag gevers hebben dit jaar de beschikking over een Scania truck die is ingericht als mobiele studio; deze truck is beschikbaar gesteld door Scania B.V. Scania heeft zelfs beloofd met een speciale truck naar Goeree-Overflakkee te komen. 'Truckrun Radio' is van 10.00 tot 17.00 uur te beluisteren via de twee omroe pen op de frequenties 105.3 en 105.9 MHz in de ether en 107.1 MHz via de kabel en is ook te horen op de Kabelkrant van Goeree- Overflakkee. De prijswinnaars van de 34e OUDDORP- Op 16, 17 en 18 mei werd voor de 34e keer, door Sportvereniging De Krie- kei, de Ouddorpse Avonddriedaagse georga niseerd. Ook dit jaar was dit wandelevene ment weer een groot succes. Prachtige routes door de mooie en groene natuur en heerlijk weer vormden prima wandelomstandighe- den (op de laatste avond, na het opruimen, begon het voor lange tijd te regenen) maar ook door het stijgend aantal deelnemers. Het totaal aantal deelnemers was 418. Voor de laatste avond werd door de organisatie, een oproep gedaan aan de lopers om "verkleed" Ouddorpse Avonddriedaagse. mee te wandelen. In het kader van het thema van dit jaar, "Op Vakande", wisten 37 lopers, een passend kostuum te vinden. De prijswin naars waren: Ie prijs Jonathan Tanis: De rijdende reizi ger; 2e prijs Bas Nieuwpoort; De wereldbol; 3e prijs Joan Melissant: Wereldreiziger uit Ouddorp; 4e prijs Elbert de Jong: Backpac kers (groep); 5e prijs Ilse Tanis Reizigster. Volgend jaar zal de Avonddriedaagse voor de 35e keer worden georganiseerd en u kunt er van op aan dat daar weer iets zeer speciaals van wordt gemaakt. OOLTGENSPLAAT - In dit WK voetbaljaar is bij de tennisvereniging in Ooltgensplaat nu de mogelijkheid om voor de helft van het toch al lage contributiebedrag lid te worden van de vereniging. Dat betekent lekker spor tief bezig zijn en als men niet met vakantie gaat toch heel regelmatig een balletje slaan. Met tennis gebruikt u alle spieren met het bewegen op de geweldige gravelbanen van TVO. Als extraatje bent u ook van harte wel kom op de feestavond die in augustus wordt georganiseerd. Het muziek spektakel staat onder leiding van Sam van der Welle. In het najaar zijn er nog diverse activiteiten waar aan deelgenomen kan worden zoals mix- toernooi, clubkampioenschappen singles, competitie en snerttoernooi. Zo is het iedere dinsdagavond ladies night en vrijdagavond clubavond waar iedereen met iedereen speelt. Tevens bestaat de mogelijkheid in het najaar zeer voordelig tennislessen te nemen. Ook voor de jeugd zijn er nog tal van activiteiten die worden georganiseerd door de jeugdcom missie. De prijzen zijn voor seniorleden van 80 gehalveerd naar 40 en voor jeugdle den t/m 17 jaar is dit van 35 voor 17,50. Goedkoper kunt u nergens terecht. Vraag daarom het informatieboekje/inschrijfformu lier zo snel mogelijk aan bij Ingrid Verharen telefoon 0187-631162 of bij de kantine van de vereniging dat ligt bij de voetbal van OFB aan de Sportiaan. OUDE TONGE - Zaterdag 17 juni verzorgt Fanfareorkest Vooruit uit Oude Tonge een tweetal concerten. Het eerste concert is om 14.00 uur op de braderie. Op de Kaai zal het leeriingen- en het fanfareorkest oin de beurt muziek maken. Ook zullen de orkesten geza menlijk een aantal werken spelen. Het tweede concert is om 20.00 uur in de Grutterswei te Oude Tonge. Als gast-orkest speelt Chr. Muziekvereniging Soli Deo Gloria uit Alblas- serdam voor de pauze. Na de pauze speelt Vooruit weer een ander repertoire dan 's mid dags. Voor informatie kunt u kijken op de web site van het orkest: www.fanfareorkestvoonrit. nl. Daar vindt u ook een bericht over de zoek tocht naar nieuwe leden. Vooruit heeft name lijk nieuwe leden nodig. Voor diverse inuziek- instrumenten zijn er muzikanten nodig. Onder andere voor op de bugel, trompet, hoorn, trombone, saxofoon en slagwerk. Ook blok- fluiters kunnen bij Vooruit terecht om te leren spelen. U kunt contact opnemen met een der bestuursleden of eens langskomen op een van de concerten of tijdens een repetitie. Het orkest repeteert elke woensdagavond. Vanaf 18.45 uur speelt het leerlingenorkest onder leiding van Ron Braber. Van 19.30 uur tot 22.00 uur repeteert het fanfareorkest onder leiding van Jurgen Nab. De muzikanten van Vooruit zien u graag op zaterdag 17 juni om 14,00 uuren/of om 20.00 uur. Na de zomervakantie concer teert het fanfareorkest op zaterdag 4 november in de Grutterswei. Zaterdag 31 maart 2007 is het Voorjaarsconcert gepland. OUDDORP - Op de beide toeristendagen: 19 juli en 16 augustus wil Brassband Concordia uit Ouddorp weer een rommelmarkt organiseren. Deze zal plaatsvinden op het parkeerterrein bij de Dorpstienden. Heeft u nog spullen waar u vanaf wil, neem dan contact op met: Ina Mierop, tel. 681057 of Andre Melissant, tel:. 682096 of email: amelissant@wanadoo.nl Podium lOOm rugslag meisjes 1995, v.l.n.r. Sanne Huijsmans van de Schotejil (2e), Lin He Ye van Poseidon '56 (Kringkampioene) en Kris Hutten van MNC Dordrecht (3e). MIDDELHARNIS - Afgelopen week end was voor de Schotejil uit Mid delharnls wederom een succesvol zwemweekend. Tijdens de regionale Kringkampioenschappen 2006 voor zwemmers tot 12 jaar behaalde Sanne Huijsmans (1995) een 2e plaats op de lOOm rugslag in 1.22.02 en een 3e plaats op de 200m wisselslag in 3.07.50. Naast de genoemde ereplaatsen zwommen de overige Schotejillers eveneens naar mooie resultaten. Bjom Vogelaar (1996) verbeterde zijn lOOm rugslag naar een mooie 1.33.88. Alex van Soest (1997) zwom op de lOOtn vrij naar een p.r in 1.35.42 en verbeterde zijn tijd op de lOOm rugslag met 10 seconden naar 1.41.77. Mico Pavlovic (1996) zwoin op de lOOm rugslag een mooi p.r. met zijn tijd van 1.34.86, Ook Julia de Jong (1996) wist een mooie tijd op de lOOm vrTj te zwemmen in 1,34,67. Sven Dubbeld en Mariska Gerling (beiden 1996) zwommen op de lOOm schoof slag naar resp. 1.58.62 en 1.56.50. Janiek de Boed 1994) en Dennis Groen 1994) zwom men hun lOOm vlinderslag naar p.r.'s in resp. 1.34.42 en 1.39.46. Dennis Groen verbeterde ook zijn 200m wisselslag met maar liefst 10 seconden naar 3.12.81. Sanne Huismans startte in totaal 5 maal en verscheen o.a. ook aan de start op de 50m vlinderslag (38.08). waarop ze net 4e werd. De komende weken zullen de Schotejilzwem- mers aantreden op de Nationale Junioren Kampioenschappen te Amsterdam, de Nati onale Sprint Kmpioenschappen te Rosendaal en de Nationale Jaargangfinale te Dordrecht. Bij de junioren en sprintwedstrijden zijn 6 zwemmers ingeschreven en bij de jaargang wedstrijd zijn 3 zwemmers ingeschreven.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 8