Veertigjarige vriendscliap... Open Huizen Dag Kees Dörr Makelaardij kent veel deelnemers Nieuws Kerstzangavond Bouwen op Stad Wie reageert? Am uit de kerken Schaakvereniging 'De Zwarte Pion' Nog kaarten te koop voor concert Continental Kids JT^J.tC'll.'W-Ö VIM •^J.t6'X'«*Xi-öl«'«. VIM 4 i: Ê>y »y K* K* K* K' K* K' K> k* EIIAIIDBn-tllEtJWS 3 Voormalige Rabobank Herkingen wordt verbouwd Pinautomaat blijft beschikbaar agentschap Tip van de week Handige hulpmiddelen in de kofferbak HONOA. Meer kracht, ,.,ga voor een Honda! Autobedrijf Jan van Dijk Geslaagde koekverkoop Prins Mauritsschool Uitslag zoutwatervisdag H.S.V. 'Viscromte' Onderstaand de uitslag van 5 november: c« c« r:« c« c« a «i 'j» «f» STICHTING DIERENBELANG HOEKSCHB WAARD Nieuwbouw Rabobank Prijsvraag Ingezonden: Ingezonden: Wijnavond bij 'Vrouwen van nu' PAGINA 7 VRIJDAG H NOVEMBER 2005 GOEDEREEDE - Het was vorige maand alweer veertig jaar geleden dat een vriendschap ontstond tussen twee dames in Goedereede: Leentje Tanis en Maria van Holten. Laatstge noemde kwam van 'de overlcant' en moest met een jong en groeiend gezin haar weg zoeken in Goedereede. Ze woonde buiten het stadje bij een pas aangelegde boomgaard. Via de school op het Havenhoofd kwam ze in contact met 'Leentje en Gert'. Leentje maite ze vlug wegwijs in de gewoonten van de Goereeërs en ze trokken veel samen op. Hun doelen varieerden van het gaan naar het strand tot het bezoeken van de Vrouwenvereniging. Bij een jubileumbij eenkomst van deze vereniging stonden in het voorjaar jaar de beide vriendinnen... natuurlijk naast elkaar. (Foto: Hans Villeriusj Er wordt momenteel gewerkt aan het voorma lig kantoor van de Rabobank te Herkingen. De werkzaamheden zijn gericht op het schei den van de geldautomaat van de rest van het gebouw. Het oude Rabobankkantoor wordt binnenkort betrokken door nieuwe eigena ren. De geldautomaat blijft echter gehuisvest op de vertrouwde plaats in het gebouw. De verbouwing is eind november gereed, maar heeft geen gevolgen voor het gebruik van de geldautomaat: deze blijft gedurende de werk zaamheden normaal beschikbaar. Naast de pinautomaat is er elke woensdag ochtend van 10.00 tot 12.00 uur een adviseur van Rabobank Middelhamis in Herkingen aanwezig. In Verenigingsgebouw 'Ons Huis* zijn klanten van harte welkom voor het bespreken of laten uitvoeren van hun bank zaken. MIDDELHARNIS - Overzicht voor ronde 9 in de huishoudelijke competitie, gespeeld op 8 november jl. Mourik -1. Lagendijk0-1 Hennekes - Mulder1-0 Van der Staaij - Van den Ouden0-1 Bosch - Van Prooijen0-1 De Jager - Loosjes1/2-1/2 M. Lagendijk - Peeman1/2-1/2 Lesuis - Markwat1/2-1/2 Boeter - Van der Velde1-0 Noordijk-C. Smit1/2-1/2 Verolme - Den Haan1-0 Moedt - Neleman1-0 Van der Waal - Struik0-1 Op woensdag 2 november speelde DZP2 tegen SO Rotterdam. Deze wedstrijd ging met 4 1/2 tegen 3 1/2 verloren. Onderstaand de persoonlijke resultaten. Gebraad - Boeter1-0 Verschoor - Tieleman1-0 Motjé-Mulder1-0 Van Briemen - Den Haanrem Vreeburg - M. Lagendijk0-1 Huyser - Loosjes0-1 Jansen - Lesuis0-1 Borgman-Vis1-0 Het is altijd verstandig om een aantal handi ge hulpmiddelen in de kofferbak van de auto mee te nemen. In het boekje 'Pech verhel pen en voorkomen', dat voor ANWB-leden gratis verkrijgbaar is, zijn de nodige nuttige tips te lezen, waaruit hieronder een greep is genomen. - Plankje voor de krik en de krik zelf; - Startkabels (met dikke koperen kern); - Sleepkabel (bij voorkeur een stevige, elastische kabel); - Jerrycan met de juiste reservebrandstof (vastzetten met een riem of snelbinder); -^ Olie en koelvloeistof om bij te vullen; - Reservelampjes en zekeringen; - Spuitbus kruipolie zonder grafiet; - V-snaar of multibelt; - Zaklamp of hoofdlamp; - Verbanddoos. MIDDELHARNIS - Op vrijdag 17 decem ber zal in de Nederlands Hervormde kerk te Sommelsdijk een kerstzangavond gehouden worden. Het ca. 135 leden tellende 'Ridder- kerks mannenkoor' hoopt deze avond o.l.v. Henry Adema te zingen. De koororganist is Bert Roest. Er zal deze avond veel amenzang zijn. Deze zal begeleid worden door Jan-Kees Troost, kerkorganist van de Gereformeer de Gemeente te Middelhamis. Ds. G. van Manen heeft deze avond de leiding, en zal de opening sluiting en de meditatie verzorgen. De toegang is gratis; wel zal er een collecte worden gehouden voor de kerk(ver)bouw van de Gereformeerde Gemeente te Mid delhamis. Met dank aan de volgende sponsors: 'Admi nistratiekantoor Buth', 'Kobout b.v.' groot handel in bevestigingsartikelen, 'SR^ ver pakkingen', 'Electrotechnisch bureau Tielec b.v.', 'Annette mode', 'Boekhandel van der Boom'. The Power of Dreems Seggelant-Zuid 8,3237 ME BRIELLE. Telefoon (0181) 41 37 77 MIDDELHARNIS - De Christelijke Scho lengemeenschap 'Prins Maurits' te Mid delhamis hield donderdag 13 oktober jl. in Middelhamis en Stellendam de traditionele koekverkoopactie ten behoeve van financi eel geadopteerde kinderen in Indië, Haïti en Guatemala. De actie is bijzonder succesvol verlopen. De netto opbrengt bedraagt ruim 10.000. Dankzij de aankoop door velen ontvangen deze kinderen het komende jaar weer voedsel, kleding en onderwijs via een betrouwbare Nederlandse hulpverlenings organisatie met overheidskeurmerk (CBF). Hartelijk dank voor uw medewerking! OUDDORP - Morgen, zaterdag 12 november, geven de Continental Kids een concert in de Doopsgezinde Gemeente, Dorpstienden 3 in Ouddorp. De concerten zijn vooral gericht op kinderen in de basisschoolleeftijd en tieners, maar iedereen - jong én oud - die belangstel ling heeft voor muziek is welkom en zal verrast worden door het nieuwe programma 'Afspraak is afspraak'. Het concert begint om 16.00 uur, de gaat zaal open om 15.15 uur. De toegangs prijzen voor volwassenen bedraagt 4 en voor kinderen t/m 12 jaar 2,50. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de VW in Ouddorp (niet telefonisch). Voor meer mformatie of telefoni sche reserveringen kan contact worden opgeno men met EUy van de Zande, tel. 0187-681757, e-mail: evdzande@planet.nl. Tijdens de laatstgehouden zoutwatervisdag van H.S.V. 'de Viscromte', zaterdag 5 novem ber jl. in de Dintelhaven, waren er 17 deelne mers, waarvan er 14 vis wisten te vangen. Het was een schitterende dag weer en de vangsten waren goed. Er werden bij elkaar 72 vissen gevangen, met een totale lengte van 15 meter en 68 cm. De volgende wedstrijd is de boot- wedstrijd van morgen, 12 november. ledere deelnemer die zich opgegeven heeft, dient uiterlijk 's morgens acht uur aan boord te zijn in Burgh-Haamstede. De laatste zoutwedstrijd van het seizoen is op 19 november in de Din telhaven. Inschrijven in het clubgebouw van 8.00 tot 8.30, vissen van 10.00 tot 14.00 uur. Bestel uw aas tijdig, vóór woensdag 8.00 uur, bij Kees Stmik, tel.: 0187-601527. 1. A. Schaaf521 cm 2. J. Landman142 cm 3. M. Knöps142 cm 4. D. Saarlooslil cm 5. A. Koole110 cm 6. F. van der Groef97 cm 7. K. Stmik80 cm 8. E. van Seters78 cm 9. H. van Heukelen72 cm 10. R. Rijke61 cm Deze week weer eens de katten: Pippy is een cypers/witte kat van ruim 7 jaar. Het is een poes die eigenlijk in ieder gezin past. Alleen is Pippy bang voor kleine kinde ren. Zij kan goed overweg met honden en komt graag buiten als het niet regent. Pippy is een echte schootkat. Moortje is een mooie zwarte kat van 9 jaar die al een hele tijd bij ons is. Het is een oudere kat die een plaatsje zoekt in een mstig gezin zonder andere katten. Omdat de kat een beetje afstandelijk is, valt zij niet zo op als er bezoekers in de kattenkamers komen. Zij heeft nu een plaatsje in een groot hok in de hal en wij hopen dat zij gauw een nieuwe baas krijgt. Komt u eens bij haar kijken. Lizzy is een cyperse poes met wat rood en wit. Zij is 3 jaar, een lief dier, gewend aan andere katten en honden. Zij komt graag buiten en is niet gewend aan kinderen. Bonky is cypers/wit, een kat van ongeveer 18 maanden, een vondeling. Voor Rebbel geldt eigenlijk hetzelfde, een zwart-witte kat van ongeveer 9 jaar. Ook Ayla, een schildpadwitte poes van ongeveer 2 jaar, is gevonden. Kim en Lln zijn twee zwarte poezen van ruim 6 jaar. Deze dieren wonen hun hele leven samen en willen ook graag bij elkaar blijven. Het zijn binnenpoezen, een beetje MIDDELHARNIS - De Open Hui zen Dag die Kees Dörr Makelaardij te Middelhamis morgen, zaterdag 12 november, houdt, trekt naar verwach ting veel bezoekers. Maar liefst 35 woningen over heel Goeree-Overflak- kee en in diverse prijsklassen zetten die dag van ILOO tot 14.00 uur hun deuren wijdopen. Voor mensen die een woning zoeken, is dit dus een uitgelezen kans om vrijblijvend huizen te bekijken en te vergelijken. Kees Dörr is een beken de naam in de makelaardij op Goe- ree-Overflakkee. Met zijn jarenlange ervaring heeft hij sinds een jaar aan het Beneden Zandpad 13a in Middel- harnis een nieuw makelaarskantoor opgericht: Kees Dörr Makelaardij. Het is morgen de tweede Open Huizen Dag die het kantoor organiseert en daaraan doen maar liefst 35 huiseigenaren mee. "Zo'n bre de deelname geeft aan dat mensen kwaliteit en een nette afhandeling waarderen", zegt Dörr niet zonder trots. "Het afgelopen jaar hebben we 135 huizen, appartementen en bedrijfsobjecten verkocht. Dat is geen gering aantal; ik ben de mensen die ons dat vertrou wen hebben geschonken dan ook dankbaar. We hebben nog 80 (recreatie-)woningen en bedrijfspanden in portefeuille, waarvan er dus 35 aan de Open Huizen Dag van 12 novem ber a.s. meedoen". Van elke woning die Kees Dörr Makelaardij in portefeuille heeft, kan een videopresentatie worden gemaakt die vervolgens ook op internet geplaatst wordt. De opdrachtgever ontvangt na verkoop van de woning een eigen exemplaar op cd-rom. Tijdens de Open Huizen Dag is van 9.00 tot 16.00 uur ook het makelaarskantoor zelf geopend. Kees Dörr heeft een enthou siast team van medewerksters, bestaande uit Jolanda Riedijk en Marleen Terreehorst voor de binnendienst en Ivonne van Leer voor de buitendienst. Zij staan klaar om belangstel lenden te informeren, vooral over alle nieuw bouwprojecten. "Er wordt weer gebouwd op Goeree-Over- flakkee. Zo start tijdens onze Open Huizen Dag de verkoop van de 10 nieuwe Zweedse woningen in Oude-Tonge. Eind november begint de verkoop van 16 appartementen in het centmm van Ouddorp en begin januari verwachten wij de 43 woningen voor 55- plussers in Ouddorp aan te kunnen bieden. Rond die tijd begint ook de eerste fase (29 woningen) van een project in Melissant, dat uiteindelijk uit circa 60 gevarieerde wonin gen gaat bestaan. Dan zijn er nog 16 appar tementen aan de Winkeldijk in Middelhamis, die rond december in de verkoop komen, en begint in maart waarschijnlijk de verkoop van 10 twee-onder-een kap woningen in Stellendam en gaat er in Sommelsdijk aan 30 appartementen gebouwd worden. Van de 7 dijkwoningen met garage aan de Molendijk in Nieuwe-Tonge is er, dankzij onze gerichte aanpak, nog maar één over". Behalve het team van Kees Dörr Makelaardij zal morgen ook een adviseur van de Rabo bank op het kantoor aanwezig zijn. "Vooral op het terrein van nieuwbouwprojecten wer ken wij nauw samen met de Rabobank", ver telt Dörr. "De bankadviseurs kunnen gericht advies geven over de mogelijkheden die belangstellenden hebben op het gebied van financieringen." Het team van Kees Dörr Makelaardij heeft voor de bezoekers aan één of meerdere woningen van de Open Huizen Dag nog een verrassing in petto: "Onder hen verloten we een dinerbon van 150. Tevens wordt er in verband met ons 1-jarig bestaan een VRAAGPRIJS-prijsvraag georganiseerd. Mensen kunnen daarbij de vraag- en ver koopprijs raden van een woning die wij in het verleden hebben verkocht. Uit de goede oplossingen wordt een winnaar getrokken die ook een dinerbon van 150 ontvangt." Wilt u ook uw woning verkopen? Of heeft u een taxatierapport nodig in verband met het aankopen van een woning of het overslui- ten van uw huidige hypotheek? Kees Dörr Makelaardij helpt u graag en is bereikbaar via telefoonnummer 0187-486343. schuw en niet gewend aan kinderen. Zij zouden graag samen een lief devol tehuis knjgen. U vindt deze katten in De Dierenstee, Groene Kruisweg 14a te Numansdorp, tel. (0186) 655150, website: www.dierenstee.nl Openingstijden: maandag t/m zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. Waartoe het schrijven van ingezonden brie ven al niet kan leiden. De mare gaat dat er woningen gebouwd zullen worden op Stad. De beoogde locatie achter het koelhuis aan de Molendijk loopt parallel met de bestaande bebouwing en is verreweg de beste keus. En dat zou, na een jarenlange bouwstop en de permanente radiostilte vanuit Menheerse, een goede zaak zijn. Natuurlijk moet, als alles doorgaat, de achterstand op de juiste wijze worden ingevuld, maar met enige goede wil komt het wat wonen betreft hele maal goed met Stad. En wonen betekent veel op dit ondermaanse. Het is weliswaar laat, maar nog niet te laat. Op het nippertje zeg maar. Het aantal woningen lijkt op het eer ste gezicht nogal groot, maar de bouw wordt uitgesmeerd over de periode 2006 tot 2012 én daarna. Dat wordt dus al gauw tien jaar of meer. En er zullen ongetwijfeld niet alleen gezinswoningen, maar ook huizen voor oude ren en jongeren worden gebouwd. Daar komt nog bij dat, als de inmiddels afgeschafte con tingentregeling zou worden toegepast. Stad zo'n vijftig woningen tegoed zou hebben. Het is overigens niet zo dat het gemeentebestuur de geplande woningbouw als een verdienste kan aanvoeren. Stad krijgt wat het toekomt en heeft nog het een en ander tegoed. Maar bou wen is goed. Met de huidige O-migratienorm, alleen bouwen voor de eigen bevolkingsaan was, zou het aantal te bouwen huizen gering zijn en zou Stad nauwelijks meer groeien. Nu knjgt het dorp de kans er na al die magere jaren weer een beetje bovenop te komen. Het gaat hierbij natuurlijk om voorzieningen, maar de leefbaarheid van een dorp wordt niet alleen bepaald door winkels of het aantal verenigingen. Het gaat ook om het inwoner tal, de samenstelling van de bevolking en de sociale cohesie. Zeg maar het wijgevoel in de goede betekenis van het woord. Wordt de dorpspomp het nieuwe symbool van het dorp of blijft het bij verschillende plekken? De samenhang van stadje droag bröód dreigde de laatste jaren het onderspit te delven en de dorpsgemeenschap werd domweg te klein. Het dorp werd bedreigd door het inkrimpen, c.q. 'verdwijnen' van basisvoorzieningen als huisarts, school en crèche. Wat dat betreft kan nieuwbouw alleen maar worden toegejuicht. Sterker nog, op die manier kan het dorp weer een stootje hebben. Ik laat een rekenmodel los op het aantal van tachtig woningen. Als hiervan 40 gezinswoningen zijn, 20 senioren en 20 voor een- en tweepersoonshuishou dens, lees jongeren, dan worden er in tien jaar, het is feitelijk het dubbele, vier eenge zinswoningen per jaar gebouwd. Met twee senioren en twee jongerenwoningen per j jaar groeit de totale bevolking in mim tien jaar met circa 250, dat is een stijging van 15 procent. Het sterftecijfer laat ik hier buiten. Dat is een reële groei van de bevolking. Een toename die zich zoals gezegd langzaam zal voltrekken. Dat het plan richting de natuur I en bijv. de onzekerheid over het verioop van de toekomstige Stadtenaeren ook minpunten heeft, is duidelijk. Daar staat tegenover dat beroepen als stadstimmerman en stadsarchi- j tect weer nieuw leven kunnen worden inge- blazen. Dat is mooi werk voor de stadsarchi varis! Kortom, bouwen op Stad kan alleen maar worden toegejuicht. I Harry J. Goosens, Stad aan 't Haringvliet Beste mensen van het Eilanden Nieuws, Wat is dat leuk een oude foto te zien van de kleuterschool te Dirksland. Dan komt er weer zoveel bij je boven van toen je nog een kind was. Het is al weer meer dan 76 of 77 jaar geleden dat ik die juffrouwen meegemaakt heb. Juffrouw Huisman en Jaantje Vijfhui- zen en Marie de Ruiter. Ik heb er nog zoveel goede herinneringen aan. Het was een leuk schooltje en er was een grote zandbak achter met een dak erover, zodat we gauw naar bui ten mochten. En dan de Sinterklaastijd. Jaantje Vijfhuizen speelde voor Sint en haar broer Jan was zwar te Piet. En als we het feest op school gevierd hadden, deden we het bij ons thuis nog eens over. We woonden in de Julianalaan, op de hoek, en hadden daar een grote gezellige woonkeuken. Dan kwamen Annie Hagens met haar vader en moeder, Corretje Rijkaard, die tegenover ons woonde. Zijn vader was commies, hele lieve aardige mensen, en ook Keesje Roon met zijn ouders. Verder nog wat vriendinnen van mijn zus. Dan werd er op de deur gebonkt en kwam Sinterklaas met Piet ons opzoeken. Dan had onze moedereen heel jaar de punten van Van Nelle opgespaard, daar kon je mooie leesboekjes voor lö-ijgen en dan hoefde het niet zoveel te kosten. Cho colademelk en een stuk suikergoed en dan werden er sinterklaasversjes gezongen. Mijn moeder en vader konden goed zingen en ver tellen, en dan was het een gezellige avond. Het is zo leuk om daar nog eens aan terug te denken. We waren zo goedgelovig, maar mijn broer, die was 2 jaar ouder als ik, zei toen: dat is juffrouw Jaantje! Later ben ik nog wel eens met Jopie Tippens op een Sinterklaasmiddag geweest. Jopie was een Rotterdams meisje van 3 jaar en kwam in 1942 voor een paar jaartjes bij ons, maar ze was zo lief dat ze mim 7 jaar gebleven is. Naderhand is ze met een Rotterdamse jon gen getrouwd en naar Canada geëmigreerd. Wel altijd nog contact gehouden en het leuke ervan is dat ze om de paar jaar naar Holland kwam, want ze had veel zussen en broers in Rotterdam wonen. Nu heeft ze hier in sep tember haar 66e verjaardag gevierd; ik woon in de Margrietlaan en daar hebben we in het zaaltje een heel gezellige middag gehad met heel de familie van Jopie en ook de schoon familie van haar man. Ik hoop dat de klasge nootjes van Jopie haar nog herinneren. Ze is nog altijd even lief en hartelijk. Misschien is er wel iemand die hierop wil reageren. Mijn adres is: Annie van Geel- Walraven, Margrietlaan 16, 3247 AJ Dirksland, tel.: 0187-601427. OUDE-TONGE - Onder het genot van een gratis goed glas wijn gaat de vereniging 'Vrouwen van Nu' op 17 november a.s. in de Gmtterwei een gezellige avond tegemoet in de 'Gmtterswei'. Croonenburgh Wijnen zal alles over soorten wijn, het land van herkomst en welke wijnen er worden gedronken bij ver schillende gelegenheden. Eventuele bestellin gen deze avond zullen aan huis worden afge leverd. Speciaal voor deze bijeenkomst zijn niet alleen introducé's, maar ook mannen van harte welkom. De aanvang is 19.30 uur. PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND Beroepen te Emlichheim (Ev. Alt Ref. Kir- che), ds. T.J. Oldenhuis te Coevorden; te Giessendam/Neder-Hardinxveld (wijk 3), ds. A.A. Floor te Elburg (herv.); te Hall en Voorstonden (pt), kandidaat H. Wagter te Nieuwegein; te IJzendoorn (herv.), i.s.m. Achterberg (herv.), ds. J. van Dijk te Rid derkerk. Aangenomen naar Leeuwarden (prot. wijk- gem. Camminghaburen; pt), ds. S.A.F. Hof stra te Ryptsjerk (SoW); naar s-Gravenhage- Oost (geref.), ds. R.E. Stiemer te Capelle aan den IJssel (prot. wijkgem. i.w. Capelle-Oost- gaarde). Bedankt voor Bmchem-Kerkwijk/Delwij- nen (herv.) en voor Ederveen (herv.), ds. M.A. Kuyt te Genemuiden (herv. wijk 2); voor Kralingen (wijkgem. Kralingen West), ds. A. van Vuuren te Barendrecht; voor Moordrecht (herv.), ds. G.D. Kamphuis te Amstelveen-Buitenveldert; voor Ridderkerk (herv.), ds. RH. van Trigt te Ede. Beroepbaar: kandidaat C.W. Saly, Mamix- laan 88, 3552 HG Utrecht. Tel. 030-2420573. E-mail: RSaly@theo.uu.nl; kandidaat L. Hoek, Staringlaan 358,3351 JK Papendrecht. Tel. 078-6429104. HERSTELD HERVORMDE KERK Aangenomen naar Nieuwleusen, ds. J.G. Blom te Poortvliet. Bedankt voor Barneveld-Kootwijkerbroek- Voorthuizen, ds. IJ.R. Bijl te Waddinxveen e.o.; voor Huizen, ds. L.M. Jongejan te 01de- broek. GEREE KERKEN (VRIJG.) Beroepen te Leidsche Rijn, kandidaat L.H.Th. Kooij te Zwolle; te Lutten, ds. J. van de Wetering te Nieuwleusen. NED. GEREE KERKEN Beroepen te Culemborg (deeltijd), kandidaat C. de Winter te Hoogland. H: CHR. GEREE KERKEN Aangenomen naar Nieuw-Balinge, kandi daat A. Versluis te Acquoy, die bedankte voor Zaamslag. GEREE GEMEENTEN Beroepen te Bodegraven, ds. W. Visscher te Amersfoort; te Goudswaard, ds. W.J. Karels te Hardinxveld-Giessendam; te Katwijk aan Zee, ds. G. Mouw te Uddel; te Meeuwen i.c.m. Sprang-Capelle en te Zwijndrecht, ds. CA. van Dieren te Rijssen-Noord; te Scher- penzeel en te Zwolle, ds. B.J. van Boven te De VaUc-Wekerom; te Vlaardingen, ds. A. Vermeij te Elspeet. Aangenomen naar Kapelle-Biezelinge, ds. G.J. Baan te Putten, die bedankte voor Enk- huizen en voor Temeuzen. Bedankt voor Aalburg, ds. A.J. Gunst te Nieuwerkerk; voor Leiderdorp, ds A.A. Bmgge te Scherpenisse; voor Ridderkerk- Slikkerveer, ds. J. Driessen te Den Haag; voor Sioux Center (VS), ds. J.B. Zippro te Scheveningen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 7