Christelijke Statenfracties nu ook op de hoogte met problemen in visserij Oud-inwoners Flakkee actief voor MS sponsor fietstocht door heef Nederland Vitrineproject Stichting Podium 2006 Baby op komst? De RST nodigt u uit EIIAI1DEI1.t1IElJW5 4x4 Terreinwagen spektakel op strand Hervormde Kerk Stad aan 't Haringvliet open tijdens Nacht van Gebed Loon extra wethouder uit bijna leeg potje onvoorzien Kerkdiensten Ger. Gem. Gospelkoor Per Amore zoekt jong talent ÜBilÜ 'Niet alleen problemen, maar ook kansen voor visserij' Ambulancezorg Rol van de Staten Kotter 'Visserijschool' Scheepswerven UFA Uniek Vlooienmarkt in Heilevoetsluis PAGINA 2 DINSDAG 30 MEI 2006 Louisa en Carline van der Pol (r. en l. met fiets) vlalc voor de start van hun sponsortocht. Oud-Sonimelsdijker P. Zoon, thans burgemeester van Hattem (r.), staat gereed om het startschot te geven. Oud-Flakkeese Louisa van der Pol, zelf MS patiënt, en dochter Carline hebben de eerder in dit blad aangekondigde sponsor fietstocht voor Stichting MS research gereden. Het plan was om in vijf dagen 250 km af te leggen. Na een hartverwarmend ontvangst op het stad huis in Hattem en een daverend startschot door burgemeester P. Zoon, ook oud-Flak- keeënaar, ging het maandagochtend richting Apeldoorn, 's Avonds stapten beide dames af bij een pension aan de buitenrand van Arn hem. Boven verwachting hadden ze de eerste dag al 80 km afgelegd. Dinsdag fietsten ze via Nijmegen Limburg in, en vervolgens zijn ze naar Brabant doorgestoken. In het plaatsje Zeeland hebben Louisa en Carline bij gebrek aan slaapplaats ergens op een boerderij over nacht. Woensdag reden ze via de Meierij naar 's-Hertogenbosch en donderdag waren ze vlakbij Willemstad. Toen ze het bord zagen, waren ze sterk in de verleiding richting Flak kee te rijden. Maar gezond verstand gaf aan dat dit in de afgesproken tijd niet haalbaar was. Langs de Biesbosch en slot Loevestein is het tweetal toen maar de provincie Utrecht in gereden, op weg naar Gelderland. Vrijdag morgen vertrokken ze in de stromende regen, bij een harde, vlagerige wind en een klap onweer. Vrijdag laat in de middag bereikten ze na een stevige dagtocht van bijna 100 km het eindpunt, kinderboerderij Cantecleer in Kampen. De verregende Louisa en Carline werden daar, na een fietstocht van 435 km, feestelijk bin nengehaald door juichende mensen, bloemen en confetti. Daarna werden alle aanwezigen op koek en koffie onthaald. Louisa en Car line willen allen hartelijk bedanken om hen te sponsoren. Mensen hebben bemoedigende woorden gesproken, gemaild en giften gege ven. Sponsorgeld bestemd voor MS research is nog steeds welkom: 1555518 t.n.v. L.L. van der Pol-Struik. Zie ook website www. msresearch.nl. MIDDELHARNIS - RST Zorgverleners nodigt u uit om deel te nemen aan haar thema avond 'Baby op komst", op donderdag 22 juni in de zaal achter de Chr. Geref kerk te Mid- delharnis, aanvang 19.30 uur. Verschillende deskundigen geven er informatie over zwan gerschap, bevalling en kraambed. Mevrouw A. Hoogesteger (leidinggevende kraamzorg) zal het onderwerp 'Kraamzorg' belichten, lactatiedeskundige mevrouw N. de Vries zal ingaan op het onderweip 'De voeding van uw baby', verloskundige mevrouw H. Goede- gebuur zal meer vertellen over 'Een dag uit de praktijk', terwijl kinderverpleegkundige mevrouw A. Bezemer zal spreken over 'De onrustige baby'. Belangstellenden zijn deze avond hartelijk welkom. Deelname aan de avond is gratis. Wel graag vooraf reserveren bij mevrouw A. Hoogesteger, tel. 06-12924529. clir. streekbiad op gereformeerde grondslag voor de zuid-liollandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van UitgeversmaatscliappiJ Eilanden Nieuwfs BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)4710 20 Fax (0187)48 5736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADIMINISTRATIE: tel.(0187)47 1020 e-mall: A]gemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0.30: contracttarievcn op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur slultingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius. tel. (0187)47 10 22. c-mail: J.VilleriusC"'gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEIVIENTEN: Per kwartaal 10,00 Per halfjaar 19,50 Per jaar 38,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REICENINGNUIVIIVIERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 OUDDORP - Zaterdag 10 juni zal het 4x4 terreinwagenspektakel weer worden gehou den op strand Noord te Ouddoip, georgani seerd door Stichting Jeebee en de Stichting Promotie Kop van Goeree. Het evenement begint om 11.00 uur en duurt tot 16.00 uur. De wagens zullen op een speciaal aangelegd parcours, ter grote van enkele kilometers, laten zien welke capriolen uitgehaald kun nen worden. De vele hobbels en bobbels zullen de ervaren rijders zeker niet tegenhouden. Er zullen op de dag zeer veel verschillende terreinwagens aanwezig zijn, maar de meest opvallende blijven toch de legervoertuigen. Heeft u na het zien van al deze spectaculaire acties zelf zin om een rondje mee te maken, dan kan dat. Vanaf 14.00 uur heeft u, tegen een geringe vergoeding, de mogelijkheid om mee te rij den. Op zondag 11 juni 2006 is het de zondag van de lijdende kerk. Op deze dag staan de kerken speciaal stil bij medegelovigen die vanwege het belijden van de Naam van Jezus Christus worden verdrukt en vervolgd. De nacht van vrijdag 9 op zaterdag 10 juni is de Nacht van Gebed. De Nacht van Gebed is een actie van de stich ting Open Doors. In deze nacht wordt gebe den voor vervolgde christenen in Noord- Korea, China en moslimlanden. Er is echter ook veel meer dat we in het gebed bij God mogen neerleggen. Naast nood ver van huis is er ook dichtbij veel nood. Ook op ons eiland zijn er veel mensen die het in allerlei opzich ten moeilijk hebben. Velen hebben te maken met verdriet, ziekte of materiële nood. In al deze nood hebben we een machtig wapen in handen: het gebed. Daarom is in de Nacht van Gebed de Hervormde Kerk van Stad aan 't Haringvliet geopend. Niet alleen om te bidden voor vervolgde christenen, maar ook voor nood dichtbij. Want misschien bent u of ben jij het wel die met moeilijkheden zit of vragen waarvoor geen oplossing voor handen lijkt. In de Nacht van Gebed bent u dan hartelijk welkom in de Hervormde Kerk van Stad aan 't Haringvliet. Om alles in gebed bij God te leggen, alleen in stilte of samen met anderen. Er zijn deze avond en nacht ook mensen in de kerk waarmee u kunt spreken en bidden. De kerk zal een stiltecen- ti'um vormen waar u kunt bidden, terwijl in de consistoriekamer middels een film wordt stilgestaan bij vervolgde christenen. De kerk is geopend van vrijdagavond 9 juni 22.00 uur tot zaterdagnacht 10 juni 02.00 uur. DIRKSLAND - De gemeente Dirks- land telt sinds de laatste gemeente raadsverkiezingen drie parttime wet houders, een van de SGP, een van de PvdA en een van de ChristenUnie. Dat is nieuw; voorheen bestond het college van B en W, naast de burgemeester, uit niet meer dan twee wethouders. De extra kosten die gemoeid zijn met een derde wethouder, bekostigt de gemeente uit het bijna lege begrotings potje onvoorzien. De meerkosten bedragen een kleine 19.000 euro voor het jaar 2006. Volgens burgemees ter S. Stoop komt de bodem van de post onvoorzien nu in zicht. "De post nadert het O-moment en is dus bijna uitgepuf'zoals hij het vorige week woensdagavond omschreef tijdens de laatste gemeenteraadsvergadering. Als verzachtende omstandigheden kondigde Stoop aan dat er ook meevallers in aantocht zijn en dat het college er alles aan doet om zo zuinig mogelijk te zijn. "Onlangs zijn we nog met vijf personen in één auto naar een conferentie geweest." Op de eenmansfractie van het CDA na accordeerden alle politieke partijen het aanspreken van het potje onvoor zien voor de derde wethouder. Diverse frac ties spraken van een politieke keuze om de gemeente te bestieren met drie wethouders. De VVD en Gemeentebelangen, beide niet in het college vertegenwoordigd, toonden zich wel verbaasd en de liberalen gingen slechts onder protest akkoord met de uitgave. Direct na de verkiezingen en de snelle coalitievor- ining hadden beide partijen namelijk vanuit PvdA-kring vernomen dat het aanstellen van een extra wethouder budgettair neutraal zou verlopen. Met andere woorden: zonder extra uitgaven. GOEREE-OVERFLAKKEE - Het doel van het vitrineproject van Stich ting Podium is om de inwoners van het eiland kennis te laten nemen van cul turele uitingen op Goeree-Overflakkee en is dus ruimer dan alleen het verto nen van kunst met een grote K, zoals bijvoorbeeld in de atelierroute wordt nagestreefd. Er zijn mensen die ver menging van de grote K van kunst met de kleine k van eilandelijke cultuur verwarrend vinden, en daarom staat de vitrine in Goedereede in het por- taaltje van het gemeentehuis en niet in de hal. Mirian Zimmerman heeft begrip voor dat standpunt, maar doet toch mee met het vitrineproject en vult deze maand de vitrine in de gemeente Goedereede met schilderijen van haar hand. Na haar opleiding aan de kunstacademie in Rotterdam haalde Mirian de didactische aan tekening DBB bij het LOKV en later nog de PABO om zo zelfstandig les te kunnen geven op scholen. Ze geeft veel lessen en cursussen en koos ervoor om met het vitrineproject mee te doen om te laten zien dat ze naast docent kunstzinnige vorming ook en vooral kunste naar is. Sinds 1996 woont Mirian Zimmerman op het eiland en werkt ze vanuit haar atelier Galathea in Langstraat. Haar werk is zeer divers en niet in een hokje te plaatsen. Met haar schilderijen wil ze de toeschouwer de verschillende sferen van het landschap laten ervaren, waarbij kleuren en structuren een belangrijke rol spelen. Het verhaal van het landschap zelf is daarbij ondergeschikt. Je ziet dat ook terug in haar grafiek bestaande uit lijnetsen gecombineerd met aquatint. Ze kiest ervoor om in series te werken om zo structuur en herkenbaarheid aan te brengen in haar zeer diverse schilderijen. Dat kan zijn een zeer realistisch Flakkees landschap, ter wijl in de vitrine in Goedereede heel abstract werk te zien zal zijn met op de bovenste plank wijde landschappen van olieverf in combina tie met pigment, maar op de planken daar onder heel erg ingezoomd boomschors en bosstructuren in gemengde technieken met acryl, lakverf, pasta's, papier, lijm, enz. Op de onderste plank is weer het weidse te zien van de zee in olie met het water, de golven, de beweging en de structuur van zand. U kunt haar werk ook zien op haar website www.ateliergalathea.nl en tijdens de atelier route op de laatste zaterdagen van de maand, alsmede op de expositie van Kunstkring Oostflakkee die van 10 juni tot 2 juli gehou den wordt in de voormalige bibliotheek te Oude-Tonge. Onderstaand een overzicht van de inhoud van de vitrines van Stichting Podium in de maand juni. - Huisartsenpraktijk Ouddorp: Jan Roedoe met schilderijen; - 't Haegse Huus te Stellendam: Ron Vijf- huizen met o.a. speksteen en Jan Cees Grinwis met Landrovermodellen; - Vroonlande te Dirksland: Gretha van Dijk met haar verzameling rond het Oranje huis; - Ziekenhuis Dirksland: Tuut van Kempen met beelden, ook glaswerk van haar doch ter; - Geldershof Dirksland; beeldjes en teksten van Mei Dale; - De Samaritaan Sommelsdijk; Peter Saar- loos inet houtdraaiwerk; - De Goede Ree Sommelsdijk; Suzan Offereins met schilderijen en beelden; - Gemeentehuis Middelharnis: Jan Baks met foto's; - Bibliotheek Middelharnis: Frank Mom- mersteeg met foto's van zijn schilderijen; - Bibliotheek Oude-Tonge: Lydia van Lint met diverse creatieve producten; - Gemeentehuis Oude-Tonge; Postzegel- club; - Ebbe en Vloed Oude-Tonge: Kunstkring Dirksland; - Het Centrum te Ooltgensplaat; Leon van Soelen namens Jong Flakkee. GOEDEREEDE - Vorige week vrij dag bezochten de CDA en de SGP/ ChristenUnie Statenfracties van de provincie Zuid-Holland de Stellen- damse vissershaven in het kader van een werkbezoek. Het op korte termijn georganiseerde werkbezoek had tot doel om de Statenleden deelgenoot te maken van de steeds meer toenemende zorgen rondom de visserij en de daar uit voortkomende problemen voor de plaatselijke economie. Door Adri van der Laan Tijdens het werkbezoek bleek dat ook bij de Statenleden er een duidelijk behoefte bestaat om de visserij meer 'op de kaart' te zetten. Van verschillende zijden zijn de Statenleden erop gewezen dat 'de visserij' er wat bekaaid af komt binnen de provinciale vergaderzalen. En de beide fracties hebben te kennen gege ven dat zij bereid zijn om meer aandacht voor de visserij en alle zorgen er omheen te vragen binnen het provinciebestuur. Een initiatief voorstel van deze partijen over deze kwestie is in voorbereiding. Het werkbezoek, dat mede is voorbereid door CDA-raadslid Dirk Pijl, begon in het restaurant van de Visafslag in Stellendam. Wethouder Cornells Visser heette de aan wezigen hartelijk welkom en hij verklaarde blij te zijn met het initiatief van de Staten leden. Hij beloofde hen dan ook dat ze met alle aspecten van de bedrijvigheid én de pro blemen rondom de visserij bekend zouden worden gemaakt. Naast enkele raadsleden was ook het voltallige college van Goeder eede aanwezig om tekst en uitleg te geven, evenals Cees Sinke namens Vissersvereni ging Zuidwest. Burgemeester Ger van de Velde van de gemeente Goedereede stelde haar gemeente voor aan de Statenleden. Zij bedankte de Statenleden voor de steun die de eilandelijke gemeenten hebben ondervonden in hun strijd voor het behoud van adequate ambulancezorg op het eiland, waarvoor de Provinciale Staten een motie hadden ingediend. Het speet haar dan ook dat er vanaf dat front geen positieve berichten waren te melden. Want zojuist was er een brief van het ministerie binnengeko men waaruit bleek dat er geen ruimte was voor een extra ambulancepost in de gemeente Goedereede. Verder bracht zij ook de zorgen van de gemeente naar voren voor wat betreft de aanleg van een zeereservaat voor de Goe- reese kust, waarbij vooral de Stellendamse garnalenvissers het onderspit zouden moeten delven. Zij sprak de vrees uit dat de interna tionaal bekende Stellendamse garnalen door de overheidsmaatregelen "van de kaart zou den worden geveegd". Voorzitter Cees Sinke van Vissersvereniging Zuidwest legde uit dat in een eerder stadium met gedeputeerde Van der Sar is doorgespro ken wat de rol van de Provinciale Staten zou kunnen zijn in verband met de problematiek rondom de visserij. Sinke legde uit wat de problemen zijn. Daaruit bleek dat naast de vangstbeperkende maatregelen ook de hoge olieprijzen één van de belangrijkste boosdoe ners is. De prijs van de brandstof is in twee jaar tijd opgelopen van 0,22 tot 0,44 cent per liter. "Er staat ons een grote omslag te wach ten", aldus Sinke. Daarmee doelde hij op het rapport dat de Taskforce Duurzame Noord zeevisserij heeft uitgebracht. In dit rapport, waai'op we over enige tijd in deze krant nog terug zullen komen, worden voorstel len gedaan waardoor de visserij ingrijpend zal veranderen. Ook Sinke refereerde aan de eventuele komst van een zeereservaat, dat ook gevolgen zal hebben voor de visserij met de kleine Eurokotters. "Er komt heel veel af op de vissers en daarom is het van belang dat ook het provinciebestuur achter hen staat". Hij verzekerde zijn toehoorders dat de vissers altijd bereid zullen zijn om haar van dienst te zijn bij het geven van informatie. Vervolgens zakte het gezelschap af naar de hal van de Visafslag, waarbij de statenleden 'de verse oogst' van de vissers, die in die zelfde week was gevangen, konden bezien. Na de visvangst te hebben bewonderd, was het tijd voor de visserman. Via een winderi ge steiger begaf het gezelschap zich richting de GO 9 van schipper George Groenendijk. In de ruime stuurhut werden de Statenle den vanuit de praktijk door de schipper en door Dirk Pijl op de hoogte gebracht van de dagelijkse zorgen van de hedendaagse visser. Hierbij was er alle gelegenheid voor speci- Directeur Frits van Dongen geeft de Statenleden uitleg over zijn bedrijf Maaskant Shipyards. IFüïu: Adri van der Laan) fieke vragen en natuurlijk de antwoorden vanuit de praktijk. Ook nu bleek weer dat het voor de vissers steeds moeilijker wordt om hun ambacht te blijven uitoefenen. De pro vinciebestuurders werden uitgebreid voorge licht over de verschillende manieren waarop de vissen kunnen worden gevangen en hoe de schippers hun rijke visstekjes steeds weer opnieuw weten te vinden. Verder bleek ook dat schepen steeds moeilijker hun quota kun nen opvissen en dat mede daardoor er ook weinig 'handel' meer is in visquota. Vee! vis sers kunnen daarom dan ook maar moeilijk hun maandelijkse verplichtingen aan de bank voldoen. Het volgende informatiepunt van het werkbe zoek lag in de binnenhaven van Stellendam. Het Scheepvaart en Transport College - in de volksmond de 'Visserijschool' genoemd - had haar deuren voor de Statenleden geopend. Locatiemanager Henk Redert en sectorhoofd Ruud van de Linde van het College gaven uitleg over de opleiding en de verschillende mogelijkheden die de school biedt bij de opleiding van vissers. Ondanks dat het lang niet meer vanzelfsprekend is dat de school 'van vader op zoon' bezocht wordt, bewijst de school nog steeds haar bestaansrecht. In vervlogen tijden bezochten 120 leerlingen de school, later zakte het leerlingenaantal terug naar 18, maar inmiddels is dit weer gestegen tot 50. De leerlingen waren tijdens het werk bezoek niet op de school aanwezig omdat zij vrijdags grotendeels op de visserschepen aan de wal hun diensten aanbieden en tevens hun kennis verrijken. Dit gebeurt mede op ver zoek van de vissersbedrijven, die de school overigens een warm hart toedragen. Maar de Statenleden - gezeten in de schoolbanken - werden volledig op de hoogte gebracht van het reilen en zeilen van de school. Rondom de binnenhaven is natuurlijk nog meer bedrijvigheid te vinden die nauw ver bonden is met de visserij. Een voorbeeld daarvan is de scheepsbouw. De directie van de twee scheepswerven van Maaskant en Padmos was ook bij het werkbezoek aanwe zig. Aan de directeur van Maaskant Shipyard, Frits van Dongen, was de taak om de sta tenleden bij te praten over zijn bedrijf. In de tekenkamer en de werkplaats konden de statenleden hun kennis omtrent de scheeps bouw bijspijkeren. Van Dongen verhaalde de geschiedenis van zijn bedrijf, dat in 1948 in Bruinisse werd opgericht. Inmiddels is het bedrijf uitgegroeid tot een veelzijdige, inter nationaal georiënteerde scheepsbouw- en reparatiewerf. Veel nieuwe vissersschepen hebben in de afgelopen jaren deze werf al verlaten. Maar ook in de scheepsbouw heeft de malaise in de visserij haar sporen getrok ken. Om de werf 'draaiende' te houden moest op zoek worden gegaan naar andere opdrachtgevers. Volgens Van Dongen heeft het bedrijf nu dan ook een flink aantal klan ten buiten de visserij. Voornamelijk in de off-shore industrie blijkt een goede markt voor Maaskant te liggen. Zojuist heeft het bedrijf een order voor vier schepen binnen gehaald die hun werk rondom booreilanden zullen gaan verrichten. "Met het verwerven van deze order is de werkgelegenheid voor de komende twee jaar weer gewaarborgd", zo geeft Van Dongen aan. Het werkbezoek werd afgesloten in Restau rant Berrisz in de jachthaven Marina Stel lendam. Inmiddels had ook de directeur van de UPA Johan van Nieuwenhuijzen zich bij het gezelschap gevoegd. Hij legde uit hoe de visafslag steeds weer nieuwe wegen probeert De deelnemers aan het werkbezoek op de winderige steiger. (Foto: Adri van der Laan te vinden om het 'product vis' in de markt te krijgen. In tegenstelling tot de weinig opwekkende berichten die het gezelschap uit de Stellen damse visserij wereld kreeg te horen, was de toespraak van de UFA-directeur niet over wegend negatief. "Er zijn niet alleen maar problemen, maar ook kansen", verzekerde hij zijn toehoorders. Hiermee doelde hij op de onderhandelingen die er zijn met grote producenten- en detailhandelsorganisaties op het gebied van de viskweek en het verbeteren van de kwaliteit. Voor zijn organisatie zag hij kansen als het gaat om de lijn tussen vissers en de consument zo kort mogelijk te houden, zodat er een vers product in de winkels komt te liggen. Hij wees erop dat een dialoog tus sen de UFA met alle betrokkenen erg nodig is, "in het belang van de vissers". En ondanks dat de zorgen bijzonder groot zijn. drong Van Nieuwenhuijzen erop aan om op alle gebieden nauw samen te werken omdat samenwerking de kosten zeker zullen verlagen en de kwa liteit van de aangevoerde vis zal vergroten. Ook Van Nieuwenhuijzen vroeg of de Staten leden hun invloed kunnen aanwenden om het te ontwikkelen zeereservaat toch bevisbaar te houden. Hij kaartte de moeilijke onderhande lingen aan met Domeinen, die eigenaar is van de gronden rondom het visafslaggebouw. Het blijkt dat Domeinen de gronden niet wil ver kopen en dat vindt hij geen stimulans voor het vrije ondernemerschap van de bedrijven. "Als je geen eigen grond hebt, ga je ook niet zo vlug over tot grote investeringen", aldus Van Nieuwenhuijzen. Graag zag hij ook een vast aanspreekpunt bij de provincie omdat dit er nog steeds niet schijnt te zijn. Refererend aan de lage scholprijs maakte Van Nieuwenhuijzen van de gelegenheid gebruik om de consumptie van schol te stimuleren. Want een hogere verkoopprijs van deze vis, zal zeker ook de omzet van 'zijn' visafslag ten goede komen. Aan het eind van het werkbezoek dankte de voorzitter van de CDA-statenfractie Hans Klein Breteler namens de drie andere par tijen de organisatoren van het werkbezoek. Hij beloofde dat de Statenleden de aandacht voor de visserij warm zal houden binnen de Staten. Dirk Pijl noemde het 'uniek' dat drie fracties gezamenlijk een werkbezoek afleg gen. Hij hoopt dat mede door deze aandacht ook de huidige problemen kunnen worden overwonnen. Ook wethouder Cornells Vis ser verklaarde blij te zijn met de aandacht uit Den Haag en hoopte dat het initiatiefvoorstel van de Statenfractie haar uitwerking niet zal missen. HELLEVOETSLUIS - Op zaterdag 3 juni wordt er in de historische Vesting van Hei levoetsluis. rond het gemeentehuis aan de Oostzanddijk, weer een buitenvlooienmarkt gehouden. Deze eerste van vier buitenvlooi enmarkten wordt gelijktijdig gehouden met de feestelijke opening van het watersport seizoen. Op de vlooienmarkt worden alleen particuliere standhouders geplaatst die hun overtollige goederen willen verkopen. Bedrijfsmatig mogen geen goederen worden verkocht. De vlooienmarkt In Heilevoetsluis is voor het publiek geopend van 9.00 tot 16.00 uur, de toegang is gratis. De volgende vlooienmarkt, eveneens in de Vesting, wordt gehouden op zaterdag 1 juli. OUDDORP - Woensdag 31 mei, 19.30 uur. ds. M.J. van Gelder. HERKINGEN - Woensdag 31 mei, 19.30 uur, stud. J. van Belzen. OOLTGEN,SPLAAT - Woensdag 31 mei. 19.30 uur, ds. G.J.N. Moens. MELISSANT - Donderdag 1 juni, 19.30 uur, ds. W.J. Karels. STELLENDAM Gospelkoor 'Per Amore' nodigt jongens en meisjes uit in de leeftijd van 8 t/m 12 jaar die enig ervaring hebben met zingen. Het koor wil samen "met een kinderkoor een kerstuitvoering geven op 15 december in Ouddorp. Wie kan zingen en het leuk vindt om mee te doen, kan zich opgeven bij L. Grinwis, tel. 491129, of H. de Jager, tel. 602676. Op 7 juni zal er een informatie middag worden gegeven in het Forum van de Geref. Kerk te Stellendam. Belangstellenden worden om 14.00 uur verwacht.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 2