<^ap lOceireir iirlkt VAKANTIEHULPEN Belangstelling voor Nacht van Gebed groeit ook op Goeree-Overf lakkee Nieuwe leesboeken Presentatieavond '^P EIIAI1Délf.|1IEUW5 Vispaleis HdmCGtBITIdn Hoge Pad 9, Ouddorp Abonneert U op Eilanden-Nieuws Elias en José Struik Bijbel Spel Middag Doopsgezinde Gemeente WANDELEXCURSIE Rommelmarkt Radio Goeree Lokaal Tijden en plaatsen Nacht van Gebed D.V. zaterdag 10 juni vanaf 9.30 uur Terrein csg Prins Maurits Mlddelharnls (Kon. Julianaweg 57 te Middelharnis) Koffiehoek, skelters (ook zelfinontage), nieuwe (baby)kleding, 2 e hands kinderkleding voor 1,-, rommelmarkt met veiling, noten, groente fruit, fotograaf, patat, emaille, huifkar voor de kinderen, etc. (40 kramen). Hartelijk welkom op onze verkoping. GEZOCHT: vanaf 15 jaar Inlichtingen: Tel. (0187)68 4169 na 18.00 uur: 68 19 43 Johan en Lenie Crezee over Doulos door de Kwade Hoek i$:'§j^ln0'00i0&ëtiê0jïM&fMf^ 'Soilfswei, Oude^nge Ontvangst: 19.00 uur Voor Rabobank Goeree-OverOakkee Rabobank ZOMERZANGAVOND in Den Bommel Avonden of nacht in verbondenheid met geloofsvervolgden GOEREE-OVERFLAKKEE - Sinds 1989 wordt in verschillende plaatsen in Nederland en België een 'Nacht van Gebed' gehouden. Dit jaar is dit de nacht van vrijdag 9 op zaterdag 10 juni. Tijdens deze nacht komen chris tenen bij elkaar om in gebed mee te leven met hun vervolgde geloofsgeno ten elders in de wereld. Sedert enkele jaren wordt ook op Goeree-Overflak- kee een Nacht voor Gebed gehouden en het blijkt dat steeds meer christenen de weg weten te vinden naar de plaatsen waar men die avond of nacht in gebed bijeen is. We spraken met enkele initi atiefnemers, die afkomstig zijn uit ver schillende kerken, over het doel en de inhoud van deze gebedsnachten en wat ze kunnen betekenen voor vervolgde christen én voor de deelnemers zelf. 'Rendement' Programma U wilt UW complete huisstijl gedrukt hebben? VAN DER BOOM VROEGINDEWEIJ PAGINA 8 Deze verkoping ■wordt mede mogelijk ge?/?aakt door onderstamide bedrijven: Formido - Van der Boom boeken muziek - SFA - BAM wegen - Drukkerij De Waal - Van der Vinden - Fabert - Aannemingsbedrijf Boeter - Binnenhuis - Esselink - Hubo - Derk's fietsen - Kievit Wirmte - FIAS Koning - Ai'ch. Vroegindeweij - Rabobank - Tieleman keukencentrum - Ford Witvliet - Holcim - Van Lint autoschade - HF Consultancy - College Style - Visser Visser accountants - Fortime Hot Drinks - Maïtre André - Ooms Construction Kobout - Begrafenisverzorging Van der Slik - Tielec - e.a. Hartelijk dank hiervoor! De opbretigst is t.b.v. het bouwfonds van de Gerefoiyneerde Gemeente van Middelharnis. MIDDELHARNIS - Elias en José Struik, het echtpaar dat zendingswerk verricht in Papoea Nieuw Guinea, vertrekt begin juli weer naar hun werkterrein. Zij heb ben inmiddels ruim een jaar verlof in Nederland achter de rug. Voor hun vertrek willen ze belangstellenden nog graag iets van hun werk vertellen. Ze doen dit tijdens een presentatieavond die gehouden wordt op donderdag 8 juni a.s. Aan de hand van videobeelden en gesproken woord zullen ze hun werk toelichten. De avond wordt gehouden in het CAMAraadhuis aan de Antoon Coolen- straat in Sommelsdijk (achter Visser Meubelen). Aan vang 20.00 uur. OUDDORP - Op woensdag 14 juni is er voor alle kin deren van de basisschool weer een Bijbel-Spel-Middag. Heel veel kinderen komen iedere keer weer naar deze middagen. Maar 14 juni is het de laatste bijbelspelmid dag van dit seizoen! Het gaat deze keer over 'Gods plan: Hij geeft ons eten'. Het programma wordt gehouden op Dorpstienden 3 en duurt van 12.15 tot 16.00 uur. Er zul len, zoals altijd, weer allerlei leuke worden gedaan. Eerst gezellig eten en daarna zingen, kijken naar een sketch, spelen, knutselen en luisteren naar een vertelling. Deze keer zijn er geen workshops, maar wel een knutsel-, spel- en eetronde, waaraan iedereen mag meedoen. Wil je ook komen, geef je dan van tevoren even op bij Anneke Akershoek, e-mail: ja87@solcon.nl, tel.: 682999. OUDE TONGE - De Beréagemeente in Oude-Tonge houdt woensdag 7 juni om 20.00 uur een speciale avond waarin het werk op het zendingsveld en met name het werk van Operatie Mobilisatie centraal zal staan. Johan en Lenie Crezee - die momenteel op verlof zijn - zul len deze avond een presentatie geven van het werk op het 'zendingsschip' de Doulos en de mogelijkheden om mensen met het Evangelie te bereiken in landen die gesloten zijn voor Christenen en de kerken. Iedereen is hartelijk welkom op deze avond, die gehouden zal wor den in c.b.s. De Bron te Oude-Tonge. GOEDEREEDE - In het prachtige duingebied van de Kwade Hoek is het heerlijk wandelen. Wie daarnaast wat meer wil weten over de planten die er groeien, doet er goed aan mee te gaan met de wandelexcursie die Natuurmonumenten organiseert op woensdag 14 juni om 14.00 uur. Het thema van deze excursie is 'Wat bloeit daar?'. Tijdens de wandeling zal de gids u van alles vertellen over de planten die in de verschillende delen van het gebied groeien. Dicht bij het strand zijn dit zoutminnende planten als zeekraal en zeeaster. In de droge duinvalleien groeien onder andere heelblaadje, orchideeën, zilverschoon en andere boeiende planten. Er zullen veel zomerbloeiers te bewonderen zijn. Ook zal er aandacht zijn voor de vele vogelsoorten die dit gebied bewonen. De excursie zal ongeveer twee uur duren. Wie mee wil, kan zich aanmelden bij VVV Oud dorp aan Zee, tel. (0187) 681789, of op de website van Natuurmonumenten www.natuurmonumenten.nl. Deel name aan de excursie kost voor leden van Natuurmonu menten 4, 7 voor niet-leden 7 en 2 voor kinderen t/m 12 jaar. Goede laarzen/wandelschoenen zijn aanbe volen en een ven'ekijker komt heel goed van pas. 'N.u'.defusi48Chtër'|nliigt«^e^^ vëösree-Öwrfl^iictëëi^^'vQlggrtde'S^ '■p^réèK^liMttco'-'^■■-■" den 'ftieh«tiz|A Ijefcend C|éii.ou,xL u;^=.,^ ;feslevèrg3deringopT9 januari 2006. Op 13^ 14,19 en 22 juni vinden de afdelings- vergadertrfgen plaats met als onderviierp de verkiezing van de ledenraad ■^;;Qé{0e(m0f$ciar taken en de afdelingen 4. Voorstellen kandidaten ledenraad 5. Toelichting stemprocedure Verkiezing kandidaten ledenraad 7. Pauze, de stemmen worden geteld 8. Bekendmaking van de ledenraad 9.Rondvraag 'iO. Sluiting van de vergadering Maandag 19 juni Prieel, Sommelsdijk Ontvangst: 19.00 uur Woensdag 14 juni Dorpstienden, Ouddorp Ontvangst 19.00 uur Donderdag 22 juni Schakel, Dirksland Ontvangst: 19.00 uur OUDDORP - Radio Goe ree Lokaal houdt zaterdag 24 juni al weer voor de negende keer haar jaarlijk se rommelmarkt. Van 9.00 tot 16.00 uur is een gedeel te van het parkeerterrein Dorpstienden ingeruimd voor de jaarlijkse rommel markt van RGL. Ongeveer 25 kramen zullen vol staan met tweedehands spul len (rommel) zoals o.a. glaswerk, potten, pannen, boeken en misschien wel antieke spullen. En natuur lijk ontbreekt de kraam met oude LP's en single LP's niet. De inwendige mens wordt deze dag ook niet vergeten, want er is weer volop vers gebakken vis verkrijgbaar en de hele dag staat de barbecue aan. Voor deze rommelmarkt is de lokale omroep van de gemeente Goedereede nog op zoek naar tweedehands spullen. Als u nog wat spullen op zolder heeft staan en u wilt er vanaf, neem dan contact op met één van de telefoonnummers 682830, 684956 of 492887, liefst tussen 19.00 en 21.00 uur; de spullen worden dan bij u thuis opgehaald. DEN BOMMEL - Mor gen, zaterdag 3 juni, wordt in de Hervormde Kerk van Den Bommel een samen- zangavond gehouden. De avond begint om 19.30 uur. Naast samenzang wordt er gezongen door kinderkoor Klein Gloria uit Oostka- pelle 0.1.V. Mirjam Wisse- Bimmel en Chr. gemengd koor Maranatha o.l. v. Rene Hokke. Door Adrl van der Laan Het initiatief van de Nacht van Gebed ligt bij de stichting Open Doors (voorheen Kruis tochten). Deze organisatie zet zich wereld wijd in voor ondersteuning van christenen in landen waar sprake is van verdrukking over vervolging omdat ze in Jezus Christus geloven. Ook op Goeree-Overflakkee is de afgelopen jaren aandacht geschonken aan de Nacht van Gebed. En het is de bedoeling dat ook dit jaai' weer een dergelijke nacht wordt gehouden. Rini Hameeteman en dominee Kees Kant uit Ouddorp, Ruud Kuijer uit Oude-Tonge en Harry Scheermeijer uit Ooltgensplaat zijn allen op enigerlei wijze betrokken bij de organisatie van de Nacht van Gebed, die op een aantal plaatsen op het eiland wordt gehouden. Gezien hun ervaringen in vorige jaren blijkt er onder de christenen steeds meer behoefte te leven om in gebed samen te komen voor hun vervolgde geloofsgeno ten. Niet overal wordt er uitsluitend in de nacht gebeden. In de Doopsgezinde Kerk in Ouddorp komt men van 21.00 tot 0.00 uur bij elkaar en in Stellendam is de avond van 19.45 uur tot 22.30 uur. In de Hoeksteen in Middelharnis is men een volle nacht bij elkaar, van 22.00 tot 06.00 utir, en in c.b.s. De Bron te Oude-Tonge komt men van 20.00 tot 02.00 uur bijeen. De deuren van de Hervorm de Kerk van Stad aan 't Haringvliet staan in die nacht open van 22.00 tot 02.00 uur. Naast het gebed voor de vervolgden is er ook de gelegenheid om andere noden in het gebied voor God neer te leggen. Ofschoon de gesprekspartners elk hun eigen kerkelijke achtergrond hebben (Doopsge zind, Gereformeerd, CAMA en Beréa) wij zen ze erop dat de gebedsbijeenkomsten interkerkelijk zijn. Ds. Kant noemt als voor beeld het initiatief in Stellendam: "Voorheen werd de bijeenkomst gehouden in het Forum van de Gereformeerde Kerk, maar inmiddels wordt er samengewerkt met de Hervormde Gemeente van Stellendam en houden we een gezamenlijk gebedsbijeenkomst in gebouw 'De Rank', bij de Hervormde Kerk. Ruud Kuijer, één van de initiatiefnemers van de bijeenkomst in Middelharnis, verze kert dat evenals vorige jaren de mensen die naar de Hoeksteen komen afkomstig zijn uit verschillende kerken. De voorbereidingen worden dan ook getroffen in samenwerking met een jeugdvereniging van de Hervormde Kerk. Ook in Oude-Tonge blijken er mensen aanwezig te zijn vanuit verschillende kerke lijke achtergronden, tot zelfs uit de Rooms Katholieke Kerk toe. Als men de initiatiefnemers vraagt of een Nacht van Gebed ook iets 'oplevert', blijkt dat het 'rendement' veelzijdig is. Allereerst is er natuurlijk het gebed voor de vervolgde geloofsgenoten en dat laat zich niet zo gemak kelijk in tastbare resultaten afmeten. Toch zijn er tal van voorbeelden te noemen waar uit blijkt dat christenen elders in de wereld het gebed van hun broeders of zusters als een bemoediging ervaren. Want via allerlei kana len worden zij toch op de hoogte gebracht van het gebed en volgens Open Doors putten velen hieruit moed en kracht. Verder zijn er wel degelijk voorbeelden te noemen waaruit blijkt dat christenen daadwerkelijk verlich ting van hun straf kregen. Zo werd vorig jaar één week na de Nacht van Gebed een Iraanse christenkolonel vrijgesproken van de doodstraf. Volgens Open Doors liet de rech ter doorschemeren dat de protesten van de internationale gemeenschap een belangrijke rol speelden bij zijn beslissing. "Ik weet niet wie u bent, maar de rest van de wereld weet dat blijkbaar wel. U bent vast een belangrijk persoon, want veel mensen van de overheid Onderstaand de tijden en plaatsen van de Nacht van Gebed in de avond en nacht van 9 op 10 juni, voor zover bekendge- OUDE TONGE - C.b.s. 'De Bron', van 20.00 tot 02.00 uur STAD AAN 'T HARINGVLIET - Her vormde Kerk', van 22.00 tot 02.00 uur; MIDDELHARNIS - Verenigingsgebouw 'De Hoeksteen', van 22.00 tot 06.00 uur; STELLENDAM - Verenigingsgebouw 'De Rank', van 19.45 tot 22.30 uur; OUDDORP - Doopsgezinde Kerk, van 21.00 tot 00.00 uur. Men kan desgewenst op elk gewenst tijd stip aan de bijeenkomsten deelnemen. Enkele initiatiefnemers van de Nacht van Gebed, v.l.n.r.: Ruud Kuijer, Rini Hameeteman, Kees Kant en Harry Scheermeijer, (Foto: Adri van der Laan) hebben mij gevraagd uw zaak af te blazen", aldus deze rechter. Naast het gebed voor de christenen zijn de deelnemers van vorige jaren ervan overtuigd dat het gezamenlijk bidden door mensen vanuit verschillende achtergronden ook een band onder elkaar schept. "Je hebt elkaar tijdens de gebedsbijeenkomst 'over de kerk muren heen' leren kennen en zoiets schept banden". In grote lijnen is het programma van de bij eenkomsten hetzelfde. Natuurlijk wordt er niet urenlang gebeden. Maar de avonden en nacht zijn ook bedoeld om informatie te geven over de gelovigen die in vervolging en verdrukking leven. Er worden videobeelden over bepaalde situaties getoond, waarna er vervolgens specifiek gebeden wordt. De ini tiatiefnemers wijzen erop dat niet iedereen behoeft te bidden want ze realiseren zich wel dat er bij sommigen best wel wat schroom is om het openbaar te bidden. "Niemand is iets verplicht. Alleen iemands aanwezigheid is al heel belangrijk. Onze ervaring is dat juist door het deelnemen aan deze bijeenkomsten de mensen juist meer betrokken raken bij hun broeders en zusters die om hun geloof ver volgd worden". Tijdens de avond en nacht is er ook de moge lijkheid om kaarten te sturen naar de vervolg den. In ruime mate zijn er dan ook adressen aanwezig. Het is niet toevallig dat Open Doors de Nacht van Gebed, direct na Pinksteren organiseert. "In het boek Handelingen lezen we dat de kerk meteen na de Pinksterdag te maken kreeg met vervolging. Petrus en Johannes werden gevangen gezet, Stefanus werd gestenigd en Saulus zette christenen gevangen. Dit is de reden om in het weekend na Pinksteren deze gebedsnacht te houden", aldus de organisa tie. De zondag, direct na de gebedsnacht is de zondag voor de Lijdende Kerk, waarop de kerken uitgebreid aandacht besteden aan de vervolgden om het geloof. Ook heeft Open Doors bewust voor een nacht gekozen. Want uit ervaring weet men dat juist de vervolgde en verdrukte christenen in de nacht het moeilijk hebben als ze soms in gevangenissen of politiecellen zitten ver van hun geliefden vandaan. Uit het gesprek met de initiatiefnemers van de Nacht van Gebed blijkt dat met de val van het IJzeren Gordijn en het voorbij gaan van het communisme de situatie van de christenen er niet beter op is geworden. Juist in de landen waar het communisme is verdwenen, blijken totalitaire moslimregi mes de leiding te hebben overgenomen en onder die regimes blijkt er weinig ruimte voor andere gelovigen. De organisatoren hopen dat velen de weg naar de verschillende bijeenkomsten zullen vinden, niet om volle zalen te trekken, maar om het meeleven met de Kerk in de verdruk king: "Als je eigen broer en zus in het buiten land in de gevangenis zitten dan ben je daar toch erg bij betrokken. En zo moet het ook zijn als jouw geestelijke broeders en zusters in de gevangenis zitten. Want als het goed is, zijn we toch één grote familie?" vwwv.drukkerijdewaal.nl Gebr. de Waal bv Drukkerij Sommelsdijk (0187)47 10 20 algemeen® gebr-dewaal.com De school in actie In de pas begonnen serie over Max en Meike (de school is honderd) verscheen van de hand van Marian Schalk-Meijering weer een nieuw deeltje: De school in actie. Wanneer binnen de school actie wordt gevoerd, moet/ mag elk kind een karweitje bedenken waarmee het geld kan verdienen, bestemd voor kin deren in rampgebieden. Het valt voor Max en Meike niet mee om iets te bedenken. De meeste werkjes worden al door andere kinde ren gedaan. Maar dan komt er een meneer in de straat die hen op een idee brengt. Een heel mooi idee. Ze kregen veel hulp en.ondanks een kleine vergissing wordt hun actie een succes. Uitgeverij Den Hertog zorgde voor de uitgave van het boekje (2005), dat 51 pagina's telt en geïllustreerd is door Marijke Duffhauss. Het AVI niveau is bepaald op 3. Voor kinderen vanaf 4 jaar kan het worden voorgelezen, kinderen vanaf zes jaar kunnen er zelf mee aan de slag. ISBN 90 331 1910 2, NUR 281, 51 pag. geb, prijs: 5,50. Vals alarm Eveneens van Marian Schalk-Meijerijng verscheen het boekje Vals alarm, uitgegeven bij Den Hertog (2005). Marijke van Leer voorzag het boekje van illustraties in een heel aparte stijl; dat is even wennen in een 'Hertog-boekje'. Vals alarm gaat over Emma en Niels, een verhuizing, nieuwe buren, en. een buurjongen die graag iets nieuws uit vindt. Zoals een alarminstallatie. Een grappig boekje voor jongens en meisjes vanaf 8 jaar, geschreven op AVI niveau 5, 69 pag. geb., ISBN 331 1906 4, NUR 282, prijs: 5,90. Die dag toen de tsunami kwam Een mooi en educatief boek van Heiltje Vink is Die dag toen de tsunami kwam. Wie de boekjes van deze auteur kent, begrijpt meteen dat er weer een moeilijk onderwerp aan bod komt. Een onderwerp, waar zowel bij volwassenen als kinderen, veel vragen kunnen opkomen. Denk maar aan het boek 'Brenda heeft een draakje in haar bloed'. Heiltje schreef dit boek in opdracht van World Concern, reisde daarvoor naar Thai land en sprak persoonlijk met slachtoffers van de ramp. Het boek wordt intussen in verschillende talen uitgegeven en gebruikt BOEKEN EN MUZIEK Voorstraat 41 -3245 BG Sommelsdijk Tel. (0187) 4826 14-Fax (0187) 4845 20 voor en door kinderen, ter verwerking van de ramp. Het verhaal gaat over de jongen Chai, en over alles wat met hem gebeurde voor, tij dens en na de ramp. Dit alles laat Heiltje ver tellen door Nong Beegee, een bij, die altijd door het dorpje vliegt. Als het verhaal uit is, kan door middel van vragen en opdrachten actief worden gewerkt aan het begrijpen en verwerken van een gebeuren als deze ramp. Uitgeverij De Banier zorgde ervoor dat het verhaal over de Tsunami, geheel in kleur, als handzaam boekje op de markt kwam. Diny v.d. Lustgraaf maakte de illustraties voor het boekje. Het boekje telt 56 pagina's, is gebon den, ISBN 90 336 2835 x, NUR 274, prijs: €4,75. Jan Piet gaat naar school Jan Pieter, die al eerder in beeld kwam in Jan Pieter en zijn gieter en Jan Pieter gaat naar zee, gaat natuurlijk ook naar school; het volgende onderwerp dat Elly Zuiderveld en Marijke Ten Gate bij de kop pakten voor een prentenboek. Opnieuw een leuk prentenboek je, op rijm geschreven door Elly en geïllu streerd door Marijke. Niet mama, maar papa brengt Jan Pieter voor het eerst naar school. En, zoals dat meestal gaat, op het plein is het toch wel even eng... Maar gelukkig is het toch fijn op school. Het boekje valt onder de categorie boeken van 0-6 jaar en is dus ook voor hele kleintjes voor te lezen. ISBN 9085430194, NUR 271Het boekje werd op de markt gebracht door uitgeverij Columbus, 22 pagina's kijk-, lees- en luistergenot voor 6,95. Jan Pieter krijgt bezoek j Ja hoor, naast bovenvermeld boek, komen in de 'Jan Pieterserie' ook opa en oma aan bod. Want ook die zijn heel belangrijk in een kinderleven. En opa en oma brengen de poes mee. Maar o, de poes loopt weg. Het duurt wel even voor ze hem te pakken hebben... Dit keer is het boekje 20 pagina's dik, ISBN 90 8543 020 8, NUR 271, prijs: 6,95. BOEKEN ALLES VOOR SCHOOL EN KANTOOR Waitdim 4B-4a, 3241 QV MIdddNimli T»l. (0187) 462046 /4«3BM - F» (D18T) 44MS1 flllHhHMn(l«r0IJIiia.33S4AK Ogdöorp T«l. (0187) 681i7« Fli (0187) 88381B

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 14