HAMAS, de islamitische verzetsorganisatie oncertagenda EiiAiiora-rfiEuws Mijnenvegen mag niet grensgebonden zijn Drie Provinciën Tuinenreis met VU Hellevoetsluis Partyservice Nederland opent nieuwe afdeling: Holland Nautical Events Update website Hart van Dirksland Wapenstilstand Hudna Waar komt het geld vandaan? Yassin geliquideerd CDA Statenfractie Zuid-Holland: (b PAGINA 6 VRIJDAG 2 JUNI 2006 (2) Harnas is als nationalistische, religi euze Palestijnse beweging in 1987 door de zwaar gehandicapte Ahmed Yassin gesticht. De beweging werd aanvanke- lijli door Israël gesteund, omdat het in Hamas een bondgenoot zag in de strijd tegen de terreur die door de PLO van Yasser Arafat werd uitgeoefend. Boven dien maakte Hamas zich verdienstelijk op sociaal terrein. Maar langzamerhand ontpopte Hamas zich als een organisatie die maar één doel heeft: de vernietiging van de staat Israël. Dat doel probeert ze te bereiken door het plegen van zelf moordaanslagen. Van elke Hamasstrij- der wordt verwacht dat hij het als zijn plicht ziet persoonlijk aan de gewapende strijd tegen Israël deel te nemen. In een vlugschrift dat Hamas in oktober 1990 verspreidde, worden de leden opgeroe pen tot het vermoorden van Joden en het verbranden van hun eigendommen. Hamas beschouwt zichzelf als het speer punt in de gemeenschappelijke strijd tegen het wereldzionisme. Hamas herin nert ons aan Haman. Het scheelt maar één letter. In ieder geval zijn het geest verwanten. Het is overigens met Haman niet best afgelopen. Enkele factoren - waaronder de corrupte wijze waarop de Palestijnse Autoriteit met het geld dat vanuit diverse bronnen toestroomde omging - deden de invloed van Hamas stijgen. Khaled Meshal. Nadat de Israëlische luchtmacht een paar vooraanstaande Hamasleiders had uitgescha keld, wordt eind juni 2003 door de terreur groepen Hamas en Jihad een wapenstilstand afgekondigd. De wapenstilstand moet dienen om op adem te komen, zich te hergroeperen en opnieuw te bewapenen. Maar op 19 augustus komt daar al weer een abrupt eind aan. Een als orthodoxe Jood ver klede terroiist blaast in Jeruzalem een volledig bezette bus op en jaagt daarmee 21 mensen in de dood. In de bus zitten gezinnen die na het avondgebed aan de Klaagmuur naar huis gaan. Ongeveer eenderde van de doden en de 130 gewonden zijn kinderen en baby's. Hamas eist de verantwoordelijkheid voor de aanslag op. Een vergeldingsactie volgt. Op 21 augustus wordt bij een raketaanval van het Israëlische leger Ismail Abu Shanab, één van de hoogste functionarissen bij Hamas, in Oazastad gedood. Daarmee verklaart Hamas de wapenstilstand als beëindigd. Het is 68 dagen lang rustig gebleven. In die tijd hebben de Israëli's onder meer 334 terroristen vrijgelaten, grensovergangen naar Israël voor arbeiders opengesteld en steden voor zeltlsestuur aan de Palestijnen teruggege ven, maar op 19 augustus om 21.10 uur is de droom van de vrede weer voorbij. Even lijkt er sprake te zijn van een wapen stilstand met de Palestijnse ten'eurgroepen Hamas en Jihad. Het begrip dat de Palestijnen van wapenstilstand hebben, is een ander dan bij ons. Zij gebruiken daarvoor het Arabische woord Hudna. Dat is een wapenstilstand om tactische redenen. De oorsprong van dit woord ligt in 628 na Chr. De troepen van Mohammed zijn op dat moment te zwak om de Quraishi- tenstam (de sterkste Arabische stam van het Arabisch schiereiland) te bestrijden. Daarom sluit de profeet een wapenstilstand van tien jaar met de Quraishiten. Deze overeenkomst staat bekend als de Hudaybiyyah-overeenkomst, naar de plaats waar de vrede wordt gesloten. Nog geen twee jaar later voelen de troepen van Mohammed zich evenwel zo sterk dat ze - ondanks de gemaakte afspraak - de strijd aanbinden. De Quraishiten worden verplet terend verslagen. En Mohammed verovert de stad Mekka. Sindsdien verstaan Arabieren onder wapenstilstand een periode om weer op krachten te komen. Zodra men denkt dat de AbdelAziz al-RantissL weg naar de overwinning binnen bereik is, kan de wapenstilstand onderbroken worden. Sinds dien houdt het woord hudna de rechtvaardiging van een eenzijdige opzegging in. Hudna heeft dus niet de betekenis van wapenstilstand die wij er aan toekennen, maar is een strategie om militaire doelen te bereiken. Een staakt-het- vuren dat naar men hoopt een wat meer vre dige toekomst voor Israël en de Palestijnen zal brengen, lijdt telkens weer schipbreuk door terroristische aanslagen van Hamas. En de Palestijnse regering weigert de terreur- structuren te ontmantelen, terroristen te arres teren, illegale wapenbestanden te vernietigen en een eind aan de hetze tegen Israël te maken. Nadat de Hamas-imam de bom in de Jeruza- lemse bus tot ontploffing heeft gebracht, die 150 Joodse kinderen en hun ouders in één ogenblik doodt of verminkt, komt er van de zijde van de Europese Unie geen enkel protest. Verzoeken hiertoe worden door de voorzitter van de EU Prodi niet beantwoord. Ook weigert de EU de activa van Hamas te bevriezen. Frankrijk is de drijvende kracht achter deze negatieve beslis sing. Zelfs na de zo juist genoemde aanslag weigert Chirac (Frankrijk) in Hamas een ter roristische organisatie te zien. En zo wordt het terrorisme in het Midden- Oosten aangemoedigd en wordt Hamas gele gitimeerd en ertoe aangespoord een cultuur van dood en verderf te scheppen, Palestijnse scholen en zomerkampen te promoten, een giftig soort antisemitisme te zaaien en anti- Israëlvenijn te strooien. Zo worden de rekru ten gekweekt voor het terrorisme. Frankrijk wil geen gehoor geven aan het Amerikaanse en Engelse verzoek om Hamas buiten de wet te stellen. Het enige wat de EU in juni 2003 bereid is te overwegen - maar ook niet meer dan te overwegen - is om de militaire vleugel van Hamas als een terroris tische organisatie te beschouwen als Hamas door het blijven uitvoeren van zelfmoord aanslagen blijk geeft het vredesproces niet te willen steunen. Bekend is, dat Hamas-activisten dagelijks onverzoenlijke haat en laster tegen Israël pre ken die gebaseerd zijn op de Protocollen van de Wijzen van Sion*); dat Palestijnse kinde ren leren dat Joden leugenaars en bedriegers zijn, zonen van varkens en apen; dat er onder het jonge volk zijn die in zomerkampen een paramilitaire training krijgen, waarbij deze kinderen al marcherend schreeuwen: Dood aan Israël. Hamas probeert ook op allerlei manieren de holocaust te ontkennen. Deze gegevens tonen duidelijk aan dat de gehele Hamas-organisatie - en niet alleen maar een tak van deze organisatie - verant woordelijk is voor de gewelddadige aansla gen op Israëli's. Een beweging die aansla gen pleegt en probeert Israël van de kaart te vegen, kan toch niet als een wettelijke part ner in een vredesproces betrokken worden? Hoe kan men nog enig respect opbrengen voor leiders die een heel volk op de weg van het geweld brengen en een hele generatie vergif tigen met haat? Moet je deze figuren niet met alle beschikbare middelen bestrijden? De tota le Hamasbeweging zou door alle Europese leiders, zowel wat haar militaire als politieke vleugel betreft, moeten worden beschouwd en behandeld als een terroristische organisa tie die geen ander doel heeft dan Israël van de kaart te vegen. Omdat het arrogante, super- tolerante Europa dat weigert te doen, zal het de radicale Hamas aanmoedigen nog meer Joodse slachtoffers te maken. Ehud Yaari brengt de waarheid over deze organisatie, die miljoenen dollars aan hulp vanuit de westerse democratieën ontvangt, aan het licht. In zijn boek "Unmasking Hamas' Hydra of Terror" brengt hij de geschiedenis en structuur in kaart met daar bij een lijst van instellingen, die door Hamas gerund worden. Hamas put de middelen om haar maatschap pelijke en militaire activiteiten te financieren uit verschillende bronnen. Er komt geld uit Saoedi-Arabië. De konink lijke familie heeft dat bevestigd. Men gaat er daar vanuit dat alles aan Allah toebehoort. Om zijn zegen te ontvangen, moeten gelovi gen een bedrag van hun inkomen voor goede doelen afstaan. Het geld dat ze geven, loutert hen en reinigt hen van zonden. Het meest voor de hand liggende doel voor dergelijke donaties is de jihad. Ook Iran en een aantal Golfstaten laten zich niet onbetuigd. Ook wordt er geld geworven onder moslims in de westerse wereld. In de Verenigde Staten bevindt zich een net werk van zogenaamde liefdadigheidsinstel lingen (Holy Land Foundation, Help Africa People, World Assembly of Moslim Youth, e.a.) die als dekmantel dienen om onder meer Hamas van geld te voorzien. Er zijn in Amerika 1200 moskeeën, waar geldinzamelingen worden gehouden om 'liefdadigheidsinstellingen' te steunen. Er zijn er ook waar imams zich beijveren om moslims te indoctrineren en te radicaliseren. Ze prediken geweld en werven vrijwilligers voor de jihad. Hun volgelingen luisteren en absorberen. Sommigen besluiten om ook de volgende stap te zetten en woorden in daden om te zetten. Er zijn Hamasleden die hun militaire training hebben genoten in Bin Ladens kampen in Afghanistan. Op 22 maart 2004 wordt de geestelijke voor man van Hamas, sjeik Ahmed Yassin, door een Israëlische raketaanval uit de weg geruimd. Zo op het oog een zielige man, in een rolstoel. Ziekelijk, gehandicapt, deernis-wekkend. Maar schijn bedriegt. In wezen is deze man een verblinde fanaat, gedre ven door een dodelijke haat. Hij heeft zijn lessen inzake het islamitische fundamenta lisme opgedaan bij de moslim broederschapen die brengt hij in praktijk in een onverzoenlijke Nisanit "|,;l£far Oarom :Bmh Katlf en gewelddadige houding tegenover Israël, De staat Israël moet worden geliquideerd, de Joden moeten worden uitgeroeid en een hei lig islamitisch Palestina moet worden gesticht. Deze man wordt door Israël gedood. Met de meest felle bewoordingen wordt de Israëlische actie op deze jodenhater en mas samoordenaar wereldwijd veroordeeld. Ook Nederlandse politici en commentatoren beijveren zich om duideUjk te maken hoe erg dat wel is. Uiteraard volgt er een veroordeling in de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties. Dat kan niet missenAlleen de Verenig de Staten zijn wat terughoudender. Zij houden de zoveelste veroordeling van Israël met een veto in de Veiligheidsraad tegen. In Neder land doen alleen het Reformatorisch Dagblad en de SGP niet mee aan de hetze tegen Israël. Zij tonen begrip. De tegenstanders achten de hquidatie in strijd met het volkerenrecht. Deze mensen weten kennelijk niet dat in oorlogssi tuaties andere regels gelden dan in tijden van vrede. Hoe zou men gereageerd hebben als Bin Laden van de aardbodem zou zijn weg gevaagd? Iedereen zou dat toch hebben toege juicht, volkenrecht of niet. Al sinds 1948 bestaat er in Israël een oorlogs toestand. De strijd die gevoerd wordt, is een strijd tegen terroristen, een strijd tegen lieden - meestal gehersenspoelde jongeren - die bus sen, restaurants en disco's opblazen. Die arme, gehandicapte Yassin was één van de grote aan stichters van deze jihad tegen Israël. Het bloed van honderden onschuldige mensen kleefde aan zijn handen. Hij liet ze in naam van Allah vermoorden en de Palestijnse Autoriteit deed er niets tegen. En omdat de Europese Unie tegen een dergehjke terreurorganisatie weigerde Op te treden, moest Israël dat wel zelf doen. Wie tijdens een oorlog in staat is de bronnen uit te schakelen die ellende veroorzaken, kan veel onheil voorkomen. Israël heeft gezegd dat het bij deze liquidatie niet zal blijven. Het uitscha kelen van heel de actieve Hamastop bhjft het doel. In plaats van begrip te tonen voor terro risten en Israël keer op keer te veroordelen, zou de bevooroordeelde wereld er goed aan doen de islamitische terreur in Israël en ook elders nu eens echt te bestrijden. Laat men eens wat doen om de cultuur van dood en haat waarin hele generaties jongeren opgroeien en waar voor mannen als Arafat en Yassin verantwoor delijk waren, tegen te gaan. Na de uitschakeling van Yassin ging Husam Abdu, een jongen van 14 jaar, eropuit om zichzelf en een heleboel anderen op te blazen. Hij had hiervoor gekozen omdat klasgenoten hem steeds voor lelijke dwerg uitscholden. Zijn ouders wisten van niets. Hij wou naar het paradijs om de 72 maagden te ontmoeten, om plezier in het leven te hebben. Een week eerder hadden militairen bij dezelfde 'roadblock' een 11-jarige jongen met explosie ven tegengehouden. Zijn leraar had hem daar toe aangespoord. Maar toen ze hem met z'n 8 kilo springstof tegenhielden, wilde hij niet meer sterven. Hij dacht aan zijn moeder en het verdriet dat hij veroorzaakte. Yassin, al-Rantissi en Arafat en heel veel ande re Arabische poUtieke en geestelijke leiders zijn rechtstreeks verantwoordelijk voor deze schokkende werkelijkheid. Abedel Aziz al-Rantissi, een vertrouwe ling van Yassin, werd na diens dood op 25 maart 2004 Hamasleider in de Gazastrook. Zijn geboortestad was Yavneh, bij Ashkelon. Hij groeide op in een vluchtelingenkamp en studeerde voor kinderarts in Egypte. Ook hij raakte geïnspireerd door het Moslimbroeder schap. Hij is verschillende keren door Israël gevangen gezet. Eén keer ontsnapte hij ter nauwernood aan een Israëlische poging tot liquidatie. Ook de Palestijnse Autoriteit heeft hem meerdere keren gevangen gezet vanwe ge zijn kritiek op Arafat. Hij was één van de 415 door Israël verbannen Hamasstrijders. Na zijn terugkeer uit Libanon werd hij een vooraanstaand woordvoerder van Hamas. Hij was tegen elk compromis met Israël en voor stander van de heilige oorlog (jihad) die met alle middelen, inclusief zelfmoordaanslagen, gevoerd moest worden. Hij beweerde in een tot de nok toe gevuld voetbalstadion dat hij tot opvolger van Yassin was benoemd. Nog geen maand later, op 17 april 2004, wordt ook al- Rantissi samen met zijn zoon, chauffeur en een lijfwacht door Israël geliquideerd. Daarna werd de leiding gesplitst. Er kwam een algemene leider en een leider in de Gazastrook. De algemene leider is Khaled Meshal, die in Damascus in ballingschap verblijft en van daaruit opereert. De leider in de Gazastrook is Mahmoud Zahar. Dat is een vervalst verslag van een gefingeerde bijeenkomst van Joodse leiders in 1897 in Bazel. Ze zouden daar plannen hebben gemaakt om de maatschappij omver te werpen en de wereldmacht aan zich te trekken. De Russen gebruikten ze om hun antisemitisch optreden (rond 1905) te recht vaardigen. Ook Hitler maakte er gretig gebruik van om anti-Joodse maatregelen tegen 'het Jood se gevaar' te kunnen treffen, In het Handvest van Hamas wordt er telkens naar verwezen en de Ara bische wereld hitst de bevolking door T.V.-uitzen- dingeii over de Protocollen tegen Israël op. (Slot volgt) vH De mijnbestrijding op de Noordzee moet adequater opgepakt worden, vindt de CDA- fractie van Zuid-Holland. Mijnen, bommen of toipedo's op de zeebodem zijn een groot gevaar voor de zeevisserij op de Noordzee. Dit probleem speelt in het Nederlandse plat, het Britse deel van de Noordzee, een deel in het Belgische plat en af en toe in het Duitse gebied. In het Nederiandse deel wordt er wel geruimd en de samenwerking tussen visserij en Nederlandse marine verloopt goed, maar mijnen blijven teveel liggen in het Britse deel van de Noordzee. Kennelijk heeft dit voor de Royal Navy onvoldoende prioriteit terwijl het buiten het territorium van de Neder landse Marine ligt. CDA-statenlid Lamers: "Vanuit het oogpunt van veiligheid voor de visserij is dit ongewenst. Het opruimen van mijnen mag niet ophouden bij de grens van de Nederlandse wateren!" Namens de CDA- statenfractie zijn inmiddels vragen over deze problematiek gesteld. Zaterdag 10 juni a.s. organiseert de Volks universiteit te Hellevoetsluis een Drie Pro vinciën Tuinentocht. Na vertrek om 8.00 uur uit Hellevoetsluis (inwoners van Goeree- Overflakke'e kunnen opstappen bij fa. Mijn- ders te Melissant) zal van 9.45-1115 uur als eerste de tuin worden bezocht van de heer en mevrouw Tomlow-van Gooi in Lopikerkapel (Utrecht). Van 12.00-14.00 volgt daarna een rondvaart over de Linge, waarna van 14.30- 15.45 uur een bezoek zal worden gebracht aan de tuin van de heer en mevrouw Van der Giessen-de Gier te Vuren (Gelderland) en van 16.00-17.30 uur aan de tuin van de heer en mevrouw Wiezer-Limburg te Heilouw (Gel derland). Aansluitend zal van 18.00-18.45 een eenvoudige maaltijd worden genuttigd in restaurant Prinsen te Vlijmen (Noord- Brabant), om ten slotte nog een bezoek te brengen aan kwekerij De Vijfhoeven van de famihe Van Kuijk te Vlijmen. Om 22.00 uur verwacht men weer thuis te zullen zijn. Voor opgave of meer inlichtingen kan men terecht bij de Volksuniversiteit te Hellevoetsluis, tel. 0181-318358, of bij Jan Lageweg, tel. 0181- 312387 (na 21.30 uur). OUDE-TONGE - Sinds kort heeft Partyservice Nederland er een nieuwe afdeling bij: Holland Nautical Events. De feestelijke opening van de nieuwe afdeling vond plaats tijdens de beurs 'Construction Shipping Industry' in Gorinchem. Circa 15 jaar geleden begon het allemaal met catering en organisatiebureau 't Vo,sje Van der Linde te Oude-Tonge. Deze organisatie groeide enorm en behandelde zoveel uiteen lopende aanvragen vanuit de markt dat zij zich moest gaan specialiseren in verschil lende afdelingen. Toen is de overkoepelende naam Partyservice Nederland in het leven geroepen, waar o.a. 't Vosje Van der Lin de catering en organisatie onderdeel van is. Partyservice Nederland ontwikkelde zich als specialist in het verzorgen van evenementen op en aan het water, met zo'n 200 nautische evenementen op jaarbasis. Vanwege de vraag vanuit de markt heeft Partyservice Nederland nu een gespecialiseerde afdeling in het leven geroepen die gebaseerd op nautische evene menten genaamd Holland Nautical Events. "We krijgen steeds meer te maken met de professionalisering van nautische en mari tieme events. Wij organiseren sinds 1991 de meest uiteenlopende events op en aan het water onder de naam Partyservice Neder land. Onlangs is op de beurs Construction Shipping Industry te Gorinchem Hol land Nautical Events in het leven geroepen als onderdeel van Partyservice Nederland", aldus Johan van der Linde, directeur van Par tyservice Nederland. Het grote voordeel is dat Holland Nautical Events zowel losse componenten als turn key (van uitnodiging tot give away) projecten verzorgt. Dit betekent voor de klant een hele tijdsbesparing. Denk daarnaast bijvoorbeeld aan vergunningprocedures die per event nodig zijn, contacten met overheden die het mogelijk maken dat de juiste wegen worden bewandeld. "Wij merken dat overheden, het bedrijfsle ven en natuurlijk de kritische particulier ons door onze jarenlange ervaring als serieuze adviespartner beschouwt", aldus Van der Lin de. "Het afgelopen jaar leverde Partyservice Nederland onder meer diensten bij de over dracht van een booreiland, de doop van een cementschip en de opening van een terminal. Veel werk doen we voor overheden. Rijks waterstaat in al zijn geledingen, zoals de ope ning van een brug (Bruinisse) of de sluispost (Kats). De verzorging van festiviteiten als de Ie paal slaan of oplevering van nieuwbouw gelegen aan het water neemt enorm toe. Hier werken we met partyschepen, tentpaviljoens en indien nodig overkapte pontons, We doen héél véél op en aan het water. Er is niets ver anderlijker dan het water. Dat kan tijdens de ontwikkeling van een project in sommige gevallen zorgen voor behoorlijke verrassin gen. Door de door de jaren heen opgedane kennis van zaken kunnen wij in het heetst van de strijd met goede alternatieven aankomen, andere afmeerlocaties, pontons, de inzet van andere, passende schepen. Dat vraagt om een enorme flexibiliteit. Vraagt een opdrachtge ver het onmogelijke, dan is het onze taak deze ideeën om te zetten naar een haalbaar concept. Voorop staat ten alle tijden de vei ligheid en kwaliteit. Wat we vooral willen is dat er bij de opdrachtgevers voldoende rust ontstaat om met een ontspannen gevoel een gebeurtenis te ondergaan." Voor meer informatie kunt u kijken op website www.hollandnauticalevents.nl. Afgelopen weken is de website www.hartvan- dirksland.nl weer enkele keren bijgewerkt. De jongste update betreft een panoramische afbeelding van de sloop van het voormalige kerkgebouw aan de Geldersedijk in Dirks land. Op deze locatie staat een woon/winkel- complex gepland. Verder is er een lijstje van wensen en aandachtspunten te vinden inzake de te plegen nieuwbouw in het centrum. Soms wordt gevraagd wat de werkgroep 'Hart van Dirksland' met de website van doen heeft. Het antwoord is: niets. De werkgroep is een gemeentelijk adviesorgaan: zij adviseert de gemeenteraad aangaande de herinrichting van het centrum van Dirksland. De website 'Hart van Dirksland' is bedoeld om alles wat met deze bouwplannen te maken heeft, te verza melen en te publiceren. Als documentatie bron, naslagwerk, maar niet als spreekbuis van. De website is een particulier initiatief van Jan Verbiest uit Dirksland. Voor vra gen/reacties/suggesties kunt u mailen naar post@hartvandirksland.nl. Vrijdag, 2 juni Hervormde Kerk - Goedereede. Een Pinksterzangdienst met het kinderkoor Kadosj en het Chr. 'stadskoor' o.l.v. Jaap de Geus. Orgel: Hans Terbrugge. Aan vang: 19.30 uur. Maandag 5 juni (Tweede Pinksterdag) Visafslag - Stellendam. Concert ten bate van de Stichting 'Ontmoeting' door het Mannenkoor 'Groot Rotterdam' o.l.v. M. van Noort en het 'Seba' Meisjeskoor o.l.v. Ria Kalkman. Aanvang: 19.00 uur. Zaterdag 10 juni Hervormde Kerk - Middelharnis. Presen tatieconcert van het gerestaureerde orgel door Paul Kieviet. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 17 juni Hervormde Kerk - Dirksland. Mozartcon- cert ter gelegenheid van het 250= geboor tejaar van W.A. Mozart. Medewerking verlenen de Chr. Oratorium Vereniging 'Laudando' onder leiding van Rinus 'Ver- hage en het Barokorkest 'Il Fiordaliso' onder leiding van Franc Polman. Orgel: Wim Diepenhorst. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 24 juni Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Orgel concert door de leerlingen van Paul Kie viet. Aanvang: 19.00 uur. Zaterdag 12 juli Hervormde Kerk - Goedereede. Zomer- zangdienst met Lenie Anderiesse de Mey op de harp. Orgel: Jan Bezuijen. Aanvang: 19.30 uur. Aan de zangdienst gaat een bei- aardbespeling door Jan Bezuijen vooraf Aanvang: 18.45 uur. Woensdag 26 juli Hervormde Kerk - Goedereede. Zomer- zangdienst met Anton Weenink, orgel en Ron Braber, trompet. Aanvang: 19.30 uur. Aan de zangdienst gaat een beiaardbespe- ling door Jan Bezuijen vooraf. Aanvang: 18.45 uur. Woensdag 9 augustus Hervormde Kerk - Goedereede. Zomer- zangdienst. Organist: Henk Terbrugge. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 12 augustus Hervormde Kerk - Sommelsdijk Orgel concert door Hans van Heemst in het kader van 'de Flakkeese orgelmaand': het liturgische orgel. Aanvang: 15.30 uur. Vrijdag 18 augustus Hervormde Kerk - Oude Tonge. Organist Arjan de Vos geeft een concert met mede werking van een aantal koorzangers in het kader van 'de Flakkeese orgelmaand': het zingende orgel. Aanvang: 20.30 uur. 2006/2007 Zaterdag 26 augustus ag 26 augi Hervormde Kerk - Dirksland. Anton Wee nink geeft een orgelconcert in het kader van 'de Flakkeese orgelmaand': Het beel dende orgel. Aanvang: 15.30 uur. Zaterdag 2 september Hervormde Kerk - Oude-Tonge. Orgel concert door Runus Verhage in het kader van 'de Flakkeese orgelmaand': het con certante orgel. Aanvang: 15.30 uur. Zaterdag 23 september Hervormde Kerk - Middelharnis. Het 35° Bachconcert door Paul Kieviet. Het pro gramma vormt een afwisselend geheel van orgelwerken van Johannes Sebastian Bach (1685-1750). Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 7 oktober Hervormde Kerk - Dirksland. Uitvoering van 'Bin deutsches Requiem' van Johan nes Brahms (1833-1897) door de Chr. Oratoriumvereniging 'Laudando' en het vocaal Ensemble 'Magnificat' Sopraan: Mieke Ubels; bariton: Wiard Witholt; dwarsfluit: Iris Bulthuis; piano: Wim Diepenhorst en Wim Soeters; diri gent: Rinus Verhage. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 7 oktober Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Orgel concert door volwassen leerlingen van Paul Kieviet. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 28 oktober. Hervormde Kerk - Oude-Tonge. Her vormingsconcert ten bate van een G.Z.B ,- project door het Chr. Krimpens Man- neiikoor uit Krimpen aan den IJssel o.l.v. Hans Blijderveen en het Chr. Gemengd Koor 'Com nu met Sangh' uit Oude-Ton ge o.l.v. Mariëlle Klavers. Organist: Arie van der Vhst. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 11 november Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Concert door Pau! Kieviet op verscheidene instru menten uit het atelier van instrumentenma ker Martin Butter uit Ridderkerk. Omdat het het Pachelbeljaar is (hij overleed in 1706) zal er aan diens muziek bijzondere aandacht worden besteed. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag, 25 november Hervormde Kerk - Dirksland. Advents- concert van het Vocaal ensemble 'Magni ficat' uit Middelharnis o.l.v. Rinus Verha ge. Organist: Wim Diepenhorst. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 16 december Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Kerst concert ten bate van de Stichting Ont moeting en de bouwkas van de Chr. Ger. Kerk door het koor 'Louez Ie Dieu' onder leiding van Kees Villerius. Organist: Paul Kieviet. Een instrumenteel ensemble van de Chr. Ger. Kerk verleent medewerking. Ook is er veel samenzang. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 16 december Hervormde Kerk - Oude Tonge. 'A fes tival of Lessons and Carols' wordt uitge voerd door de Chr, Oratoriumvereniging 'Laudando' en een koper ensemble. Orgel: Wim Diepenhorst; dirigent: Rinus Verha ge. Aanvang: 20.00 uur Vrijdag 22 december Hervormde Kerk - Goedereede. Kerst- zangdienst met een fluitkoor o.l.v. Cicilia McColl en 'Louez Ie Dieu' o.l.v. Cees Vil lerius. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 23 december Hervormde Kerk - Middelharnis. Kerst zangavond met het Chr. Gem. Koor 'Jeduthun'. Organist: Hans van Heemst. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 23 december Gereformeerde Gemeente - Dirksland. Kerstzangavond met het 'Iventa Jeugd- koor' o.l.v. J. Blonk en organist M. De Vogel; het 'Dirkslands Mannenkoor' o.l.v. F. Cornet en organist J.v.d. Hoek en het Gemengd Koor 'Soli Deo Gloria' o.l.v. L.M. van den Hil en organist W. van den Hil. Organist samenzang; W. van den Hil. Aanvang: 19.00 uur. Zaterdag 28 april 2007 Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Oranje concert door Jan Mulder en zijn drie zoon tjes: Simeon, Matthé en Gabriel op orgel en zeshandige vleugel. Aanvang: 20.00. Deze rubriek - uitsluitend bedoeld voor kerkconcerten op Goeree en Overflakkee - beoogt een spreiding van de concertavonden te bewerk-stelligen. Verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van hun programma op bovenstaande informatie richten. Komen er onverhoopt toch meerdere concerten op een en dezelfde avond voor, dan worden ze geplaatst in volgorde van binnenkomst. Stuurt u tijdig uw gegevens toe en niet enkele weken voordat het concert plaatsvindt. We hopen deze rubriek elke eerste vrijdag van de maand te plaatsen. Concerten tot een jaar na datum worden opgenomen. Concerten waarbij een meditatie wordt gehouden, zijn voorzien van een sterretje. Aanmeldingen voor deze rubriek vindt plaats door middel van formulieren, die kunnen worden aangevraagd via tel. 482560. Ook is het mogelijk een e-mail te sturen aan jvanhoorn@wxsml die inhoudelijk overeen- komt met de vragen van het formulier.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 12