IE Historische wandeling groot succes kaarten Praktijkexamen Groene School 0900-8844 ^^Aüome^^^^^^'^^'^ Acht bruidegoms 'huwden' tweeëntwintig bruiden tijdens bruidshow in de Vliedberg Eittim^^iEiJva Bingoavond voor oud en jong Intensieve verkeerscontroles op Goeree-Overflakkee Vaderdagcadeau maken bij SWO Kinderzomerzangavond Snelheidscontrole Rijbewijs ingevorderd V |4ieuwe Jonge Barbecue met ZAJW Geef door middel van onderstaande bon een nieuwe abonnee op voor minimaal eenjaar en wij belonen u met een boekenbon t. w.v. 10,00 of met het boek Tlakkeese verhalen", geschreven door Heleen Buth. Naam nieuwe abonnee; Straat: Pc/Woonplaats: #i Uwnaam:Als beloning kies ik: Uw adres:O boekenbon Pc/woonplaats:O boek Flakkeese verhalen U kunt de bon opsturen naar: Eilanden Nieuws, Postbus 8,3240 AA Middelharnis 150 deelnemers in de voetsporen van Van Aerssen SOMMELSDIJK - De historische wandeling is een groot succes geble ken. Zo'n 150 deelnemers liepen mee met de rondleiding, die door de heren A. Moelijker en W.G. Vis ser georganiseerd was. Zij blikken tevreden terug op de wandeling, die afgelopen zaterdag 27 mei werd gehouden. "Er was een toeloop aan mensen, maar alles verliep in een gemoedelijke sfeer". Officiële handelingen Leuke anekdote Lood Toekomstplannen Feest is een reden voor Sponsors PAGINA 4 VRIJDAG 2 JUNI 2006 SOMMELSDIJK - Zweten en zwoegen... Zo gaat het in de examentijd. Op het eiland zijn vele honderden jongeren momenteel bezig met hun examens. Grote groepen in muisstille ruimten om een zo hoog mogelijlc cijfer én het felbegeerde diploma in de wacht te slepen. Dinsdag 30 mei waren de leerlingen van de Groene school te Sommelsdijk voor medewerker bloemenhandel en tuincentrumbranche in nivo 2 en 3 aan de beurt voor hun praktijkexamen in de verschillende categorieën. Niet in een muisstille ruimte, maar in lokalen gevuld met aller hande planten, bloemen en zelf uitgezocht decoratiemateriaal. Een aantal leerlingen maakte een bruidsboeket, terwijl anderen bezig waren met een rouwtak. Voor alle eindexamenkandi daten was het natuurlijk een zenuwslopende dag. Maanden hadden zij hiernaar toegeleefd en hun projectpresentatie in een bepaalde creatieve stijl voorbereid. De resultaten hiervan waren verbluffend, zoals u op de foto's kunt zien. (Tekst en foto's: Eka FeUer) OUDE-TONGE - De St. Welzijnswerk Oost- flakkee organiseert voor de jeugd van Oude- Tonge op woensdag 14 juni a.s. een creatieve middag in het Infocentrum, Bernhardstraat 27 te Oude-Tonge. Deze middag kun je een mooi vaderdagcadeau maken! De middag begint om 13.15 vooralle kinderen van groep 1 t/ m 8 en eindigt rond 15.00 uur. De deelnamekosten bedragen 1,50 per kind. Wie meer informa tie wil, kan bellen naai' de SWO, tel.; 641344. De daaropvolgende activiteit is de afsluiting van het seizoen op woensdag 28 juni a.s. met patat eten en een bingo. Hiervoor moeten de kinderen zich wel opgeven via de briefjes die dan zullen worden verstuurd. NIEUWERKERK - Op zaterdag 10 juni is er in het kerkgebouw van de Gerformeerde Gemeente in Nieuwerkerk een kinderzomer zangavond. Alle kinderen worden van harte uitgenodigd. Tijdens deze avond treden het kinderkoor 'Jedaja' uit Nieuwerkerk en het Chr. jeugdkoor 'Bid en Zing' uit Nieuwe-Ton- ge op. Natuurlijk mogen de aanwezige kinde ren ook naar voren komen om met sommige liedjes mee te zingen. De koren staan onder leiding van dirigent Peter Wildeman. Er wer ken diverse solisten uit beide koren mee, met zowel solozang als met instrumentale begelei ding. De avond begint om 19.30 uur. 'Vlak voor vaderdag nog even wat leuke prijzen in de wacht slepen? Op zaterdagavond 10 juni a.s. kan iedereen die van bingoën houdt terecht bij het Ouderenwerk Middelharnis voor een gezellige en spannende Bingoavond voor oud en jong, met wat lekkers bij de koffie en een hartig hapje tussendoor. De Bingo commissie opent om 19.00 uur de deuren voor de bezoe kers, de Ie ronde begint om 19.30 uur. Het Wijkcentrum is rolstoel vriendelijke en rookvrij. Tien ronden bingo kosten 6, de koffieronden kosten 1 per stuk. Er is ook een Superronde voor 1,50 per kaartje. Wie meer wil weten, kan bellen naar (0187) 483366. GOEREE-OVERFLAKKEE - Om de verkeersveiligheid te vergroten en het aantal dodelijke slachtoffers in het verkeer terug te dringen, houdt poli tiepersoneel van de Verkeerspolitie, in samenwerking met het wijkteam Goe ree-Overflakkee, vanaf 1 juni intensie ve verkeerscontroles op de N57, NS9 en de N215. Personeel van het Verkeershandhavings- team van de politie controleert streng op de naleving van de verkeersregels die sterk van invloed zijn op de verkeersveiligheid. Zo wordt regelmatig gecontroleerd op de draa^- plicht van de helm en autogordel, het rijden door het rode verkeerslicht, het overtreden van de maximumsnelheid en het gebruik van alcohol. Tijdens de controles, die in niet als zodanig herkenbare politieauto's en motoren wor den uitgevoerd, zal met name worden gelet op overtredingen die vallen onder agressief rijgedrag. Dit zijn onder meer extreme snel heidsovertredingen (meer dan 20 km/uur te hard), ongeoorloofd inhalen, bumperkleven en niet handsfree bellen, ledere overtreder zal in principe door het politiepersoneel op zijn verkeersgedrag wor den aangesproken om zo de betrokkenen te confronteren en te informeren over hun rijge drag. Tevens ondergaat iedere gecontroleerde verkeersdeelnemer een blaastest. In het afgelopen jaar werd op hetzelfde tra ject gecontroleerd. Dit leidde tot een afname van het aantal aanrijdingen met letsel: van 26 aanrijdingen in de eerste vier maanden van 2005 naar 17 aanrijdingen in de eerste vier maanden van 2006. Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee DIRKSLAND - Politiepersoneel heeft woensdagmorgen tussen half acht en half negen een snelheidscontrole gehouden op de Oudelandsedijk. In totaal werden 35 auto mobilisten gecontroleerd. Vijf van hen ovev- schreden de maximumsnelheid van 60kmy uur. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 95 km/uur. Tegen hen werd proces-verbaal opgemaakt. SOMMELSDIJK - Politiepersoneel heeft het rijbewijs ingevorderd van een I8-jarige inwoner uit Dirksland. De jongeman over schreed woensdagavond rond kwart voor negen op de Staverseweg de maximumsnel heid met 80 km/uur. Hij werd op een 60 km weg geklokt met 140 km/uur. Het rijbewijs van de beginnende bestuurder werd meteen ingevorderd. Morgen, zaterdag 3 juni, houdt ZAJW haar jaarlijkse barbecue, waarmee het seizoen zal worden afgesloten. Je wordt om 17.30 uur verwacht aan Klinkerlandseweg 23 te Nieu- we-Tonge. Als je je nog niet hebt op opge geven, bel dan nog gauw even naar Heleen, tel. 652775. Door Roeland van Mourik De historische wandeltocht stond in het teken van de familie Van Aerssen. De wandeling startte in het Van Aerssenhuis aan de Voor straat 31-33 in Sommelsdijk. De familie Van Duijn stelde bij wijze van uitzondering hun huis open voor het publiek om het oude huis van Cornelis van Aerssen te bekijken. Daar na leidde de wandeling naar boekhandel Van der Boom, verderop in de Voorstraat, waar de Van Aerssenkamer bezichtigd kon worden. Hierna wandelde het gezelschap naar de con sistorie van de Hervormde kerk van Som melsdijk om een diavoorstelling te bekijken over het leven van de familie Van Aerssen. Via het Streekmuseum kwamen de histori sche wandelaars uiteindelijk bij de grafkel der van de familie van Aerssen op het kerk hof achter de kerk uit. De wandeling werd officieel geopend door baron mr. Marnix van Aerssen Beijeren van Voshol en zijn vrouw Henriëtte. "Door aan de bel te trekken van het Van Aerssenhuis", vertelt Moelijker. "De deur werd geopend door de familie Van Duijn, die zich in histo- Met het omdraaien van een schilderij van Francois van Aerssen open Baron Van Aerssen van Beijeren Voshol de Van Aerssenkamer rische kledij had gestoken", gaal hij verder. "Het was een groot succes en de baron heeft mij al laten weten dat hij er met veel plezier op terugkijkt". In het Van Aerssenhuis legde eigenaar Cor nelis van Duijn van alles uit over de historie van het huis. Vooral achter de plafonds zit een heel verhaal, weet Moelijker. "De alle gorische plafonds zijn door Van Duijn keurig gerestaureerd en hij wist hier met enthousi asme over te vertellen". De Van Aerssenkamer bij boekhandel Van de Boom opende de baron ook officieel. Dit gebeurde door een schilderij van Fran- 9ois van Aerssen om te draaien, waardoor de schilderijen van drie geslachten Van Aers.sen naast elkaar kwamen te hangen. Ook dit deel van de officiële handelingen verrichtte baron van Aerssen Beijeren van Voshol met veel enthousiasme. Een leuke bijkomstigheid was dat de baron ook zijn zoon Philip had meegenomen. "Dat biedt perspectief voor de toekomst", vindt Moelijker. "Het zou leuk zijn als hij het enthousiasme van zijn vader overnam en aandacht blijft houden voor zijn voorouders en de historie van Sommelsdijk". De boeken van de schrijver J.W. Ooms over Cornelis van Aerssen met de titel 'Een man in de branding' zijn allemaal verkocht. Boek handel Van der Boom is voor dat boek stad en land afgereisd en had een aardig aantal exemplaren in bezit. Uiteindelijk konden vele wandelaars van een boek worden voorzien. Onder de historische wandelaars waren veel mensen die enthousiast waren gemaakt door de artikelenreeks in het Eilanden Nieuws. Ook waren er enkele oud-bewoners van het Van Aerssenhuis. Eén van die oud-bewoners had nog een leuke anekdote, vertelt Moelij ker. "Er bestond in het Van Aerssenhuis een klein kamertje. Toen de vrouw van Cornelis van Aerssen zijn oude jas zonder zijn toe stemming aan de koetsier had gegeven, werd zij door Cornelis in dat kamertje opgeslo ten". De laatste halte van de historische wande ling maakte zowel op de wandelaars als op de baron en zijn vrouw diepe indruk. "De vrouw van de baron wilde zelfs dat de kist met de botten van achttien Van Aerssens werd geopend". De heer A. J. Ki'uider, die zich bijzonder heeft ingespannen voor de restauratie van de grafkelder, ging ook mee met de wande ling. Hij vertelde bij de graftombe nog een grappig verhaal. In één van de kiezen van de skeletten van de familie Van Aerssen is lood gevonden, wist Kruiden Dat bracht hem tot de uitspraak; "Eén van de Van Aerssens ging De familie Van Duijn, gesloken in historische kledij, begroet de baron na de officiële openingshandeling. met lood in zijn schoenen naar de tandarts, met lood in zijn kiezen kwam hij terug". In zijn huiskamer aan de Halsjuk doet Moe lijker enkele plannen voor de toekomst uit de doeken. Hij zou graag willen dat de fami lie Van Aerssen blijvende aandacht krijgt in Sommelsdijk. Daarvoor gaat hij een dvd samenstellen die zowel in het Streekmuseum als in de Van Aessenkamer afgespeeld kan worden. Op die dvd laat hij de geschiedenis zien van de voor Sommelsdijk en voor heel Nederland zo belangrijke familie. Met de VVV in Middelharnis wil Moelijker in overieg treden om de Van Aerssenkamer en het Streekmuseum blijvend op Ie nemen in de toeristische rondleiding van de VVV. De historische wandeling is voorbij, plannen voor de toekomst blijven. "Het is te hopen dat deze net zo'n succes worden als de histo rische wandeling zelt^'. Gebr. de Waal bv Drukkerij Sommelsdijk (0187)47 10 20 algemeen® gebr-dew/aal.com wvwv.drukkerijdewaal.nl Alle bruiden en bruidegoms poseren mét bruidstaart voor de trouwkoels (Foto Adri van der Laan). OUDDORP - In deze weken zullen verschillende bruids paren voor wat betreft het weer het minder gunstig heb ben getroffen dan de 'bruidsparen' van zorgcentrum 'De Vliedberg', want vorige week dinsdag waren de weersom standigheden ideaal voor een bruidshow die daar werd gehouden en waarvoor de bruiden werden 'aangevoerd' in een originele open trouwkoets. De organisatie ziet terug op een onvergetelijke middag, waar alom bewondering voor de bruidsparen kon worden gehoord vanuit de bewoners van Zorgcentrum De Vliedberg. Tekst en foto: Adri van der Laan Het was niet voor het eerst dat bij De Vliedberg een bruidshow werd gevierd. Enkele jaren geleden heeft ook al een dergelijke show plaats gevonden. En ook deze keer heeft de organisatie er alles aan gedaan om een fijne middag voor de bewoners van het zorgcentrum te orga niseren. Vrijwel alle bruiden die meededen, werken in De Vliedberg en zo'n tweeëntwintig van hen waren bereid om het dagelijkse uniform te verwisselen voor een bruidsjurk, ter zijde gestaan door drie bruids meisjes en een bruidsjonkertje. De bruidegoms konden bijna allemaal wél in hun werkkleding optre den want zes van hen waren personeelsleden van Uitvaartverzorging Arensman te Ouddorp, die deze middag een vrolijker taak hadden dan doorgaans het geval is in hun dagelijkse werkzaamheden. Het was hun opdracht om de bruiden te begeleiden tijdens hun show voor de Vliedbergbewoners. En ze hebben zich met veel verve van deze taak gekweten. De mensen van Arensman waren Krijn Breen, Aat Bosland, Arie-Jaap Arensman, Leen van der Werf" en Willem Grin- wis. Ook de Vliedberg zelf leverde twee bruidegoms: de koks Wilco Menheere en Leen Smit. De bruiden kwamen bij De Vliedberg met groepjes van vier aan. Daar werden ze opgewacht door 'hun' bruidegoms, waarna ze van dicht bij konden worden bewonderd als ze zich over de 'catwalk' bewo gen, tussen de in de recreatiezaal bijeengekomen bewoners. Bij ieder bruidspaar werd informatie gegeven over de 'echte bruiloft" en waar de bruidsjurken waren gekocht. Het hele evenement had natuurlijk niet plaats kunnen vinden zonder de sponsors. Naast Uitvaartverzorging Arensman. die het personeel beschikbaar stelde, was het Trouwservice Stal Middelduinen uit Oud dorp. die de originele trouwkoets en de Friese paarden belangeloos ter beschikking stelde, bakker Dam sponsorde de bruidstaart en bloemen handel Grinwis de bruidsboeketten. Een deel van de bewoners van De Vliedberg was de vrijdag ervoor al begonnen met de voorbereidingen door het zelf maken van uitnodigingskaarten en bruidssuikers. Na afloop werden de bruidsboeketten onder de bewoners verloot. Bovendien kan de dag later nog eens terug worden bekeken, want Eeuwit Sandifort heeft het hele evenement belangeloos aefilmd. Natuuriijk hebben ook veel vrijwilligers een handje uitgestoken om dit evenement mogelijk te maken, waarvoor de organisatie hen ook zeer erkentelijk is.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 10