Nieuws Reisverslag Roemenië Nieuws ui^ ï>e PiereiiS^ee 'De hypotheek als basis voor een breed financieel advies' £^t^^m Surfers, let op uw saeck! Am Reisziekte uit de kerken Mosselverkoopactie in Stellendam Met Wie??? Collecteren tegen 'nationale ramp' EIIAtlDBI-raEUWS Bingo in de Victorialial Zingen op zaterdagavond de HYPOTHEEKrfesit Goeree Overflakkee Rode draad Erkend Hypotheekadviseur Gecertificeerd Financieel Planner Maatwerk Organisatie Relatie voor het leven Leerlingen Koningin Beatrixscliool Idommen op iierlctoren... agentschap ANWB/WV tip van de week: Morgen weer inzameling liulp- goederen Oost Europa HONI3IA. Ultieme wendbaarheid, ,,.ga voor een Honda! WHKIEBMSBSISÊÊÊ Autobedrijf Jan van Dijk Ingezonden: 'fi «Sr «C* «i^ ii STICHTING DIERENBELANG HOEKSCHE WAARD EAGiNA i VRIJDAG 4 NOVEMBER 2005 "Er zijn hypotheekadviseurs en hypo theekadviseurs, maar wie op zoek is naar een hypotheek die volledig is afgestemd op zijn of haar manier van leven, komt bij de Hypotheekdesk Goeree-Overflakkee uit". 'Maatwerk in financieel advies', of 'De hypotheek als basis voor een breed financieel advies. Plezierig leven, een leven lang'. Dit zegt adviseur Arthur Everaers van de Hypotheekdesk te Middelharnis. Een hypotheek loopt als een rode draad door iemands leven, het is meestal de grootste kostenpost waar een groot gedeelte van het inkomen naar toe gaat. Dit moet dus goed geregeld worden. Maar naast de hypotheek komen nog andere zaken om de hoek kijken zoals bijvoorbeeld levensverzekeringen, wat te doen bij arbeidsongeschiktheid of werk loosheid en de oude dag voorziening. Zaken waar je misschien niet direct aan denkt als je een huis gaat kopen, maar die een grote invloed kunnen hebben op de maandelijkse uitgaven. Als je niet voor verrassingen wil komen te staan, is het dus heel belangrijk dat ook deze zaken onder de loep genomen worden. De Hypotheekdesk geeft financieel advies, dat niet alleen afgestemd is op de per soonlijke situatie van dit moment, maar kijkt ook naar de wensen of mogelijkheden voor de toekomst. De hypotheekadviseur van de Hypotheek desk Arthur Everaars voldoet aan de oplei dingseisen van de Stichting Erkenningsrege ling Hypotheekadviseurs. Als "Erkend Hypo theekadviseur" heeft hij een vakopleiding en is hij verplicht zijn kennis op peil te houden door bijscholing. Dit garandeert u een des kundig advies waarin rekening is gehouden met de laatste ontwikkelingen op het gebied van hypotheken. Sinds 1999 is Arthur Everaars ook gecertifi ceerd financieel planner. Een gecertificeerd financieel planner is een natuurlijk persoon die is toegelaten tot het register van de Stich ting Certificering FFP. Deze stichting stelt zich ten doel om de kwaliteit van het aan bod van financieel planners inzichtelijk te rnaken. Een FFP'er voldoet aan hoge kwali teitseisen. Deze eisen hebben betrekking op zowel vakinhoudelijke kennis, als gedrag en aanspreekbaarheid. Op dit moment staan er ongeveer 2.250 finan cieel planners ingeschreven in het register. In Middelharnis is Arthur Everaars de enige FFP'er die geregistreerd staat. Een financieel advies van de Hypoptheek- desk bestaat vaak uit een drietal gesprekken, waarin de financiële situatie en de wensen van de relatie worden besproken. Er wordt een aantal berekeningen gemaakt, die zijn toegespitst op uw situatie. Naar aanleiding hiervan wordt de offerte aangevraagd en als laatste worden de contracten getekend. Dit stappenplan is nodig om maatwerk te kun nen leveren. "Het eerste gesprek is oriënterend van aard. Wat wil de relatie, waar zijn ze naar op zoek en hoe hoog mogen de maandlasten zijn. Zoals gezegd is de hypotheek over het algemeen de grootste kostenpost. Het is dus belangrijk dat er een hypotheek wordt gevon den die past bij de levensstijl van de relatie. Daarnaast wordt gekeken naar de omstandig heden. Zijn er opgroeiende kinderen, dan kan er voor een hypotheekvorm gekozen worden die rekening houdt met hogere kosten, wan neer zij gaan studeren. Maar ook dat de rela tie bijvoorbeeld driemaal per jaar op vakantie gaat en dat wil blijven doen ondanks dat er net een huis is gekocht. Allemaal facetten waar rekening mee wordt gehouden. Maar het is natuurlijk wel de bedoeling dat de relatie een hypotheek krijgt die hij kan blijven betalen, ongeacht de situatie waar hij in komt. Daarom wordt er ook gesproken over arbeidsongeschiktheid, werkloosheid en overlijden. Het zijn niet meteen de eerste onderwerpen waar je aan denkt als je een huis koopt, maar het zijn wel situaties waarbij het betalen van de maandelijkse lasten ernstig in gevaar kan komen, als dit niet goed geregeld is. Als alle wensen van de relatie zijn geïn ventariseerd, wordt er een financieel plan opgesteld. De Hypotheekdesk is een landelijke organi satie van zelfstandig financieel adviseurs met zo'n vijfendertig vestigingen in heel Neder land. Vanuit het hoofdkantoor in Breda krij gen de vestigingen alle ondersteuning op het gebied van de financiële markt. Zo worden alle aanbiedingen van Nederlandse geldver- strekkende instanties zoals banken, pensi oenfondsen en verzekeringsmaatschappijen dagelijks door de Hypotheekdesk Nederland bijgewerkt. Voor de adviseurs een onschat bare bron aan informatie, waarmee ze op de hoogte blijven van de ontwikkelingen en de relatie altijd de laatste aanbiedingen kun nen voorleggen. Maar de adviseurs blijven ook op de hoogte van de laatste financiële en fiscale ontwikkelingen van de overheid. De afgelopen periode is er nogal wat veran derd. Met name op het gebied van de eigen woning en spaarregelingen. En als we kijken naar het beleid van de regering zullen daar de komende tijd nog wel meer wijzigingen in komen. Een adviseur dient daar meteen op in te kunnen springen en het advies naar de relatie op af te stemmen. Voor de adviseur van de Hypotheekdesk houdt het niet op bij het geven van alleen een persoonlijk financieel advies. Nadat met de relatie tot overeenstemming is gekomen en de contracten getekend zijn, blijven zij maatwerk leveren. Samen met de relatie is een analyse gemaakt, maar daar kunnen in de loop der tijd wijzigingen in komen. De relatie heeft bijvoorbeeld een andere baan gekregen en is daardoor meer of juist minder gaan ver dienen. Hij wil toch eerder stoppen met wer ken of de overwaarde van zijn huis gebruiken voor persoonlijke doeleinden. Aan de hand van zijn nieuwe financiële situatie wordt opnieuw bekeken, welk advies hier het best bij past. Een 'relatie houdt bij de Hypotheek desk niet op, wanneer de hypotheek, verze kering of lening eenmaal afgesloten is. Zij vinden dat je relatie bent voor het leven, dat houdt dus ook in dat periodiek contact onder houden wordt om te vragen of alles nog naar wens verloopt of dat er wellicht wijzigingen moeten worden ingevoerd. Natuurlijk staat dit los van veranderingen in bijvoorbeeld het belastingstelsel, want dat houden ze zelf bij voor hun relaties. "Een hypotheek moet blijven passen bij je levensstijl, niet alleen nu maar ook in de toe komst. En dat is nu precies waar ze bij de Hypotheekdesk voor zorgen", aldus Arthur Everaers. De Hypotheekdesk Goeree-Overflakkee is gevestigd aan het adres: Langeweg 2a, 3241 KA Middelharnis. Bel 0187-470292 voor een vrijblijvende afspraak met Arthur Eve raars of surf naar: www.hypotheekdesk.nl DIRKSLAND - Op donderdag 10 november a.s. houdt de Stichting Verenigd In Kracht weer een Bingoavond in de Victoriahal, Phi- lipshoofjesweg 57 te Dirksland. Er zullen 8 rondes en 2 superrondes worden gespeeld. Stichting VIK staat weer garant voor een klin kend prijzenpakket. De bingo begint om 20.00 uur, de deuren gaan om 19.30 uur open. OUDDORP- Vorige week donderdag brach ten de kinderen uit groep 5 van de Koningin Beatrixschool een bezoekje aan de kerktoren in hun woonplaats. De heer Pau Heerschap gaf een rondleiding en wist er veel over te vertellen! Natuuriijk werden er enkele kin deren in de boeien geslagen en werd er geno ten van het prachtige uitzicht over Ouddorps dreven. Tijdens de reis in de auto, boot of het vlieg tuig kunt u te maken krijgen met reisziekte. Hoewel reisziekte niet altijd te voorkomen is, is het wel mogelijk om de ergste symptomen te verzachten. Enkele tips zijn: - reis in het stabielste deel van het vervoer middel (vooraan in de bus of auto, in het midden van een schip, tussen de vleugels van het vliegtuig); - zorg voor frisse lucht; - eet niet te veel voor en tijdens de reis en gebruik geen alcohol; - speel geen spelletjes en lees geen boeken; - tabletten tegen reisziekte zijn nuttig maar moeten tijdig worden ingenomen (lees ook goed de bijsluiter door). Voor verdere informatie kunt u de ANWB ledenwijzer Handboek Europa of Handboek Verre vakanties raadplegen. MIDDELHARNIS - Morgen, zaterdag 5 november, zamelt de Werkgroep Oost Euro pa 'Middelharnis" van 9.30 tot 11.30 uur weer kleding in, in de loods aan de Water weg. De werkgroep geeft weer gelegenheid om nog goed bruikbare en gewassen kleding in te leveren om mensen te kunnen helpen in Oost Europa die niet de middelen hebben om goede kleding te kopen. Ook schone dekens zijn welkom. Omdat de opslagruimte aan de Waterweg tot uiterlijk eind dit jaar nog kan worden gebruikt, is het niet mogelijk om andere goederen in ontvangst te nemen. De Oost Europa Werkgroep is nog op zoek naar een andere locatie. The Povvörof Dreams Seggelant-Zuid 8,3237 ME BRIELLE. Telefoon (0181) 41 37 77 STELLENDAM - De laatste weken is het voorde tijd van het jaar uitzonderlijk mooi weer, met zomerse temperaturen, en dat terwijl we al in de laatste maan den van het jaar zitten. De watersporters zijn dan ook nog steeds, in tegenstelling tot andere jaren om deze tijd, druk in de weer. Toch letten zij er te weinig op dat aan het surfen gevaren zijn verbonden en veelal houden ze daar ook geen reke ning mee. Dat brengt ook nu weer extra drukte mee voor de op ons voormalige eiland gestationeerde reddingboten van de KNRM. De reddingboot van Oud- dorp heeft de afgelopen week 5 acties gehad, die van Stellendam 4. Het begon met Stellendam, op donderdag 27 oktober om 00.00 uur. Dat was op dit tijdstip natuurlijk niet voor een watersporter, maar voor een beroepsvisser. De kustwachtpost alarmeerde de bemanning van reddingboot Prinses Margriet voor een opvarende van de GO 18, die door zijn rug gegaan was en op advies van de Radio Medische Dienst van boord gehaald moest worden. De redding boot kon niet zo snel vertrekken omdat nog gewacht moest worden op een vervangend bemanningslid voor de kotter, die meteen meegebracht moest worden. Met een brancard werd de patiënt van boord gehaald en naar de buitenhaven van Stellendam gebracht. Daar nam zijn familie hem over. De volgende actie was voor de reddingboot van Ouddorp. Op zaterdag 29 oktober om 10.30 uur piepte de kustwachtpost Ouddorp de bemanning van de reddingboot Bruinvis op voor het zeiljacht Makita met twee per sonen aan boord. In de omgeving van boei G 35 kwam het vast te zitten en riepen de opvarenden de hulp in van de reddingboot. Het scheepje werd naar dieper water gesleept en kon daarna op eigen kracht zijn weg weer vervolgen, waarna de reddingboot weer terug kon naar haar station, waar ze om 12.00 uur gereedlag voor een volgend karwei. Op zondag 30 oktober moesten zowel de Bruinvis van Ouddorp als de Prinses Mar griet van Stellendam meerdere malen uitruk- Jcen. Soms waren ze nog niet terug en was er al weer een nieuw karwei. Het begon om 13.05, toen de kustwachtpost de Prinses Mar griet alarmeerde voor een kite-surfer in de problemen bij het Slufterstrand. Vlak voor dat de reddingboot ter plaatse was, kwam het bericht door dat de man aan het strand was geraakt, maar dat wel zijn surfplank nog zoek was. Daar werd even naar gezocht, maar al gauw kwam de volgende melding binnen, zodat het zoeken naar de surfplak gestaakt werd. Want om 13.45 uur kwam de melding voor een uit Rotterdam afkomstige surfer in de problemen, een mijl verder. De redding boot zette daar meteen koers heen en de man kon aan boord worden genomen. Even verder raakten direct na elkaar nog eens twee sur fers in de moeilijkheden en ook deze werden aan boord genomen. Voordat deze mannen aan strand werden afgezet, meldden ze zich alle drie bij de KNRM aan als 'redder aan wal'De reddingboot was om 14.35 uur weer paraat aan haar eigen steiger te Stellendam. Maar nog geen half uur later, om 15.00 uur, werd de bemanning weer gealarmeerd, opnieuw voor een uit Rotterdam afkomstige surfer bij het Slufterstrand. Ook deze man werd uit het water gehaald en naar het strand gebracht, waarna de reddingboot weer kon terugkeren naar de buitenhaven in Stellen dam, waar ze om 17.00 uur weer gereed lag voor een volgende actie. Ook de reddingsbri gade van Rockanje heeft deze dag meerdere surfers uit het water moeten halen. Om 15.30 uur werd ook de bemanning van de Ouddorpse reddingboot weer gealarmeerd. Ongeveer 3 km. uit de kust van de Brou- wersdam, aan de buitenzijde, was een man in de problemen geraakt. Tijdens het zoeken naar de man kwam een bootje naar de trailer helling van de Brouwersdam, die de Duitser met zijn materiaal aan boord had genomen. Daarop dus ook de reddingboot terugkeren naar de trailerhelling. Daar aangekomen ver zocht de Kustwachtpost om naar de Ooster te varen. Tussen de vuurtoren en de Ooster lag al geruime tijd een surfer in het water. Ditmaal betrof het een oververmoeide Duit se vrouw, die met haar kite aan boord werd genomen en aan het strand werd afgezet. Op de terugweg werd nóg een uitgeputte Neder landse kite-surfer aan boord genomen en op het strand afgezet. Tevens werd een rond drijvende kite aan boord genomen en op het strand afgeleverd. Nog maar net was de bemanning van de reddingboot thuis, of er kwam alweer een melding binnen van een surfer in de problemen. Maar voordat de red dingboot zou vertrekken, kwam de melding binnen dat de surfer irmiiddels aan wal was, zodat deze actie kwam te vervallen. PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND Beroepen te Colijnsplaat (prot. gem.), ds. A. Spaans te Westkapelle; te Diemen (prot. gem.), ds. (dr.) H. Novakova-Civisova te Farmsum-Oosterhoek-Meedhuizen,die dit beroep heeft aangenomen; te Hoevelaken, Stoutenburg en Achterveld (wijk Oost), ds. J-P. Nap te Zeist; te Leeuwarden (prot. wijk- gem. Caraminghaburen), ds. S.A.F. Hof stra te Ryptsjerk (SoW) beperkte werktijd; te s-Oravenhage-Oost, ds. R.E. SUemer te Capelle aan den IJssel (SoW) wijkgem Capelle-Oostgaarde; te Utrecht (Evang.- Luth. Gem.), ds. (dr.) Ch.R.B. Karrer-Grube te Utrecht, die dit beroep heeft aangenomen; te Witmarsum en Pingjum en Zurich (prot. gem.), ds P. Wattel te Koudekerke, die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar Bedum en Onderdendam (herv.), ds. D.M. Heikoop te Ilpendam en Watergang; naar Noordwijk (herv. wijkgem. b.a. Ichtus), ds. F. van Roest te Ermelo; naar Willige Langerak (herv.), kandidaat L. Plug te Katwijk, die bedankte voor Poeldijk; naar Wilnis (herv.), kandidaat J.P. Ouwehand te Apeldoorn. Bedankt voor Goedereede (herv.), ds. G.D. Kamphuis te Amstelveen-Buitenveldert; voor Hedel (herv.), ds. A.J. van den Herik te Oene; voor Kralingen (wijkgem. Kralingen West), ds. A. van Vuuren te Barendrecht; voor Nieuwerkerk a/d IJssel (herv. wijkgem 2/3), ds. G. Lustig te Voorthuizen. Beroepbaar: kandidaat R. Dijkman-Kuhn, Ebertallee 5, 22607 Hamburg (Duitsland); kandidaat J.A.C. Ohe, Tjonger 46, 7333 HB Apeldoorn; kandidaat W. Poldervaart, Studiostraat 25, 1276 NA Huizen; kandi daat C. Hoek, Staringlaan 358, 3351 TK Papendrecht; kandidaat J.H. de Vree, Wely- sestraat 27, 6669 DJ Dodewaard; kandidaat A. Hoogekamp, Van der Hoopstraat 70-3de, 1051 VK Amsterdam. HERSTELD HERVORMDE KERK Beroepen te Ouderkerk a.d. IJssel, ds. L.M. Jongejan te Oldebroek. Bedankt voor Bameveld-Kootwijkerbroek- Voorthuizen, ds. IJ.R. Bijl te Waddinxveen e.o.; voor Urk (Pniëlkerk), ds. W. van Vlas- tuin te Katwijk aan Zee (Wijkgemeente Noord). H: GEREE KERKEN (VRIJG.) Beroepen te Amersfoort-Centrum, ds. R. Kelder te Nijkerk; te Leidsche Rijn, kandid aat L.H.Th. Kooij te Zwolle; te Niezijl i.c.m. Grijpskerk en te Winschoten, ds. J.A. Vos te Musselkanaal-Valthermond. 'VOORTGEZETTE'GEREE KERKEN (VRIJG.) Aangenomen naar Zwolle e.o., kandidaat (dr.) S. de Marie te Berkel en Rodenrijs, die bedankte voor Berkel en Rodenrijs/Berg- schenhoek. NED. GEREE KERKEN Beroepen te Culemborg (deeltijd), kandidaat C. de Winter te Hoogland. Bedankt voor Zwolle (Zuiderkerk), ds. C.M. van der Klis te Wormer. CHR. GEREE KERKEN Beroepen te Apeldoom-Oost, ds. J. Nutma te Surhuisterveen; te Doomspijk, ds. K. Visser te Barendrecht. Bedankt voor Zeewolde, ds. J.M.J. Kieviet te Rotterdam-Kralingen. GEREE GEMEENTEN Beroepen te Sunnyside (USA), ds. G. Cle ments te Gouda, die bedankte voor Gronin gen. Bedankt voor Aalburg en voor Sint Anna- land, ds. A.J. Gunst te Nieuwerkerk; voor Ridderkerk-Slikkerveer, ds. J. Driessen te Den Haag; voor Rotterdam- Alexanderpol- der, ds. M. Karens te Werkendam. Herinneringsvlag, gekregen van de drie gemeenten waar het koor 15 en 16 oktober te ga.'it vv«.9. Leerlingen van de Prins Maurits- scholengemeenschap te Middelharnis maakten recentelijk een excursie naar Roemenië. Hieronder doen ze verslag van hun indrukken van met name hun bezoek aan de gemeenten van Puszta- daroc, Szatmarnémeti en Pettyén, op zaterdag en zondag 15 en 16 oktober. Nadat we een concert gehad hadden in Pus- ztadaroc, werden we ingedeeld in de gastge zinnen. Twee personen per gezin. Maar er was één vrouw die elf personen van ons koor in huis nam! Er waren ook een paar groep jes van vier. Op zaterdagavond gingen we met deze mensen weg. Om daar te eten en te slapen. Zondagmorgen 16 oktober kwamen we bij elkaar, met veel verhalen, de één had het beter getroffen dan de ander. Die morgen waren we in de stad Szatmarnémeti (Satu Mare). We zongen in de dienst vier liederen en na de dienst was er nog een zangdienst. Het was in een grote kerk, wel erg koud! Voordat de mensen in de kerkbanken gingen zitten, gingen ze staand bidden. De mensen begonnen ons te knuffelen nadat we hadden gezongen! Na de dienst aten we in het ver enigingsgebouw van de kerk allerlei soorten gebakjes en koekjes. Dit gebouw was heel warm, erg lekker nadat je in de heel koude kerk had gezongen. In het gebouw begon nen we spontaan te zingen uit ons koorreis bundeltje; de mensen vonden het helemaal geweldig en waren erg ontroerd door de lie deren die wij zongen. Zondagmiddag waren wij in het dorpje Pettyén. Daar hebben we ook een zangdienst verzorgd. Al vóór de dienst kregen we in een oud gebouw iets te drinken en een voorafje. Buiten waren ze heerlijke goulashsoep aan het bereiden in een vijftig liter pan! Op open houtvuur. Na de dienst gingen we terug naar het oude gebouw en aten we die lekkere goulashsoep met brood. Als toetje kregen we weer aller lei soorten gebak en koekjes, wat daar heel normaal is. Het gebouw was oud, de muren slecht, het was wel aan vervanging toe. De mensen waren heel gastvrij en genoten als je iets lekker vond! We kregen ook een gedenk- vlag van ons bezoek aan de drie gemeenten. Toen gingen we weer naar de gezinnen in Pusztadaroc om daar de tweede nacht door te brengen. We hadden bij de kerk in Pettyén al eten gehad, maar toen we weer bij de gezin nen kwamen, stond bij de meesten de tafel weer vol met eten. De volgende morgen zijn we vroeg vertrokken. Het was een reis om nooit te vergeten. Leerlingen van de Prins Mauritsschool, Middelharnis STELLENDAM - De activiteitencommissie van de Hersteld Hervormde gemeente hoopt zaterdag 12 november haar mosselverkoop actie te houden. Voor de bewoners van Stel lendam en omstreken kunnen tot en met mor gen, 5 november heerlijke Ie klas Zeeuwse mosselen besteld worden bij de familie N. Oosters, Azaleastraat 35, tel.: 492714. De bestelde mosselen worden dan op zaterdag 12 november tussen 10.00 en 12.00 uur via de bezorgservice in Stellendam en omstreken thuisbezorgd. De prijs van deze superkwali teit mosselen is 6 per bak, en 2 bakken voor 11,00. OOLTGENSPLAAT - Voor de derde keer wordt in de Gereformeerde Kerk, Zuid Achterweg 17 te Ooltgensplaat een Sing-in gehouden, ditmaal op zaterdag 12 novem ber 2005. Tijdens deze sing-in worden onder andere opwekkingsliederen gezongen onder muzikale begeleiding van een pianist, gitarist en percussionist. Het thema voor deze sing- in luidt: 'Drie in Eén'. De meditatie wordt gehouden door ds. L.J. Lingen. De avond duurt van 20.00 tot ca. 22.00 uur. De kerk deuren gaan open om 19.30 uur. Iedereen hartelijke welkom. Op dinsdag 8 november om 18.00 uur is het weer zover. Dan komt Yvonne van de Heu vel van het accountantskantoor 'Van Vlies en partners' te Dirksland in de studio van Radio Flakkee om in het programma 'Met Wie???' te vertellen over de laatste nieuwtjes m.b.t. belastingzaken. Dat kan zijn over de nieu we basisverzekering of andere nieuwe ont wikkelingen die de regering voor ons heeft bedacht. De presentatie van het programma is in handen van Carla Hersbach. De herha lingen zijn woensdag om 18.00 uur en don derdag om 15.00 uur. De Stichting Alzheimer Nederland houdt van 7 tot en met 12 november 2005 haar lande lijke collecte. In heel Nederland gaan dan ruim 20.000 collectanten de straat op. Met de opbrengst van de collecte werkt Alzhei mer Nederland aan de ernstige problematiek rond dementie in Nederland, ook in uw regio. De ziekte van Alzheimer mag geen nationale ramp worden. Men is op zoek naar mensen die willen helpen met collecteren of met het organiseren van de collecte in de eigen wijk. Wie wil helpen, kan bellen met mevrouw Koppenaal, tel.: (0187) 631816. 5 Deze week zetten wij twee oudere honden in het zonnetje. Het zijn Bo en Storm die wegens opname van hun baas bij ons gebracht zijn. De honden zijn samen opgegroeid en zij willen ook het liefst samen een nieuwe baas krijgen. Wij begrijpen best dat het niet mee zal vallen om twee grote honden samen te plaatsen maar wij wilen toch onze best hiervoor doen. Storm is een grote Canadese herder, wit, een reu en 9 jaar oud. Hij is lief voor kinderen, kan bij anderen honden en is niet gewend aan katten. Storm kan boodschappentijd alleen thuis zijn. Zijn maatje Bo is een Rottweiler, een teefje van 10 jaar. Ook zij is vriendelijk voor kinderen, maar houdt niet van andere honden en katten. Bo is niet gewend om buiten los te lopen en zij kan ook boodschappentijd alleen thuisblijven. Wie geeft deze.twee lieve honden weer een goed tehuis? Simba is een Jack Russel, een gesteriliseerd teefje van 5 jaar, driekleurig. Het is een pit tige tante met een gebruiksaanwijzing. Zij is niet gewend aan kinderen, kan niet bij andere honden en doet lelijk naar katten. Zij kan alleen thuisblijven. Simba vindt het niet fijn als haar poten wor den aangeraakt, waarom weet niemand. Wij plaat sen haar dan ook liever niet in een gezin met kleine kinderen. Jagger is een kruising zwarte labrador, gecas treerd, 20 maanden. Het is nog een jonge hond die nadrukkelijk aanwezig is. Wegens zijn enthou siaste karakter plaatsen wij hem liever niet in een gezin met kleine kinderen. Wij denken dat Jagger het beste op zijn plaats zal zijn in een rus tig gezin bij mensen die ervaring hebben met honden. U vindt deze honden in De Dierenstee, Groene Kruisweg 14a te Numansdorp. Tel. (0186) 655150. Onze website: www.dierenstee.nl. Onze openingstijden: tnaandag t/m zaterdag vanaf 11.00 tot 16.00 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 7