Uitwaaien met grassen en bamboes Roemenië (4) Nieuws NieuvS Ui< ï^e DiereiiS<ee Am Grip- Sliptrainingen uit de kerken Goereese jagers organiseren nogmaals De Hoop IVIagazine Radio over cannabis Verlcoping Zwitserse roombroodjes Ophalen oud papier Wordt de vrijheid van meningsuiting misbruil(t? Workshop kaarten maken voor Adullam %i>^ Uitslagen Damclub 'Denk en Zet' EIIAnDBTi-tllEIJWS De keuze is geweldig Ook bamboes zijn er volop Verzorging Tuintips voor oktober Oude-Tonge Stichting Hulpverlening Christenen in Roemenië Eerste en Tweede wereldoorlog agentschap Tip van de week: HONOA. Perfecte veiligheid,.. ga voor een Hon(Ja! Autobedrijf Jan van Dijk Brieiie Maandag 24 oktober 2005 Concertzanger dr. Pieter Vis weer te gast bij Radio Flaldtee 9 f f »y K' "2' 'S- K' K* K* ifi 4.. M STICHTING DIERENBELANG HOEKSCHE WAARD PAGINA 7 VRIJDAG 28 OKTOBER 2005 Siergrassen en bamboes behoren tot de mooiste planten groepen. Dat vaak wuivende, bewegende blad. Die enorme rijkdom aan bloeivormen bij grassen: van metershoge, rag fijn gebouwde bloeipluimen tot minieme tril'belletjes'. En dat boven elegant overhangend, lijnvormig of stijf, weer barstig, maar toch fijn blad. Ze doen denken aan de pure natuur uit exotische landen. Met grassen en bamboes hoor je het sussende, eindeloze ruisen in de vnnd. Zet grassen tussen bloeiende vaste planten en er ontstaat rust in de compositie. U kunt kiezen uit tientallen hoge soorten (1,5-4 ni).Van het indrukwekkende reuzen-vedergras (Stipa gigantea) met de niet te schilderen zo fijne bloeipluimen, tot het beroemde pampagras (Cort- aderia). Verder het bekende, dwarsgestreepte zebragras (Miscanthus sinensis 'Zebrinus', die toch ook nog 170cmhaalt)of stniisriet(Cala- magrostis) met hoog en steil opgaande stengels 125 cm; 'Overdam' is witbont). Nog veel omvangrijker is het assortiment in lagere soorten. Zeggen (zoals Carex) lijken heel sterk op grassen, maar de stengels hebben een driehoekige doorsnede. Heel apart is Carex buchanii met bruine bladeren. Nog opvallender gekleurd is het Japans bloedgras (Imperata cyUndrica 'Rubra') dat in het voorjaar groengeel met rode punten uitloopt, maar hartje zomer helder bloedrood is gekleurd. Als tegenhanger zou blauw schapegras (Festuca glauca) kunnen gelden, dat in z'n vele vormen ijl- tot zelfs helderblauw kan zijn (echt plan ten voor droge grond en heel veel zon). Bevertjes of trilgras (Briza media) valt weer op door de violetpaarse aartjes in ronde pluimen. De verschillende soorten veldbies (Luzula) hebben veel breder blad en houden van humusrijke grond. Molinia kent variëteiten als 'Moorhexe' met bruinzwarte aren. Borstelveergras of lampenpoet- sergras (Pennisetum) is één van de meest gracieuze grassen ('Little Bunny' is een dwergvorm van nog geen 15 cm hoog). En dat zijn er nog maar enkele. Bamboes hebben iets weelderig tropisch. Plant bamboes en een tuin krijgt een exotische uitstraling. Het meest bekend: prachtige pol vormers als Fargesia murielae en Fargesia nitida die absoluut geen worteluitlopers vormen. Veel meer soorten zijn zeer de moeite waard vanwege hun blad en stengelvormen en -kleuren. Soorten als Plei- oblastus, Pseudosasa en de lage Sasa (Sasa veitchii 'Nana', wordt niet hoger dan 30 cm). Een vrij nieuwe naam is Yushania anceps, die eerder Anindinaria heette. Er zijn winterharde grassen en bamboes voor alle tuinsituaties, in enorm veel kleuren en met een geweldig wisselende uitstraUng. Veel verzorging vragen ze niet. Geef tijdig water, let op hun standplaatsei- sen, haal in het voorjaar afgestorven blad weg en geef dan ook een organische basisbemesting. Dat is alles. Tegen weglopende wortels is er antiwortelfolie. Ziekten komen bijna niet voor. In tuinen leveren grassen en bamboes een ongeëvenaarde bijdrage aan de totale beplanting. (Foto: Plant Publiciteit Holland) Het is nu een ideale periode om sterke klimmers als Clematis, Hydrangea, kamperfoeUe, bruidssluier, klimop en wilde wingerd te planten. Ook andere heesters en coniferen kunnen nu heel goed de grond in. Afstervende vaste planten die groenblijvers dreigen te ver stikken, kort afknippen. Strooi mulch boven de wortels. Zonodig ook al kalk strooien. Rooi zomerbloeiende bol- en knolgewassen en plant de voorjaarsbloeiende bollen. Meer tuintips vindt u op www.tuinweb.nl. OUDDORP - De uitzending op 2 novem ber van De Hoop Magazine Radio bij Radio Goeree Lokaal gaat over cannabis. Aan het woord komt Danielle, cliënt bij De Hoop. Zij vertelt over hoe zij verslaafd is geraakt aan onder andere cannabis en welke gevolgen deze verslaving heeft gehad op haarzelf en haar omgeving. Daarnaast wordt Jacco Ver woerd, preventiemedewerker van Stichting Vrienden van De Hoop, geïnterviewd over de verschillende soorten cannabis. De Hoop Magazine Radio is iedere woensdag tussen 21.00 en 22.00 uur te beluisteren op Radio Goeree Lokaal via 105.6 FM. De Hoop Magazine Radio wordt verzorgd door Stichting Vrienden van De Hoop uit Dordrecht in samenwerking met Stichting De Hoop, het centrum voor evangeUsche ver slavingszorg en hulpverlening in Dordrecht. Het programma wordt herhaald op zaterdag 5 november tussen 11.00 en 12.00 uur. NIEUWE-TONGE - U wordt herinnerd aan de verkoping van Zwitsers roombroodjes (d 0,80) en gevulde croissantjes 1,20), morgenochtend van half negen tot half twaalf in het gebouw van de postduivenvereniging, Westdijk 31 te Nieuwe-Tonge. De opbrengst is ten bate van de Hersteld Hervormde gemeente. Morgen, zaterdag, 29 oktober, zal in heel Oude-Tonge het oud papier weer worden opgehaald. Wilt u het papier vóór 9.00 uur duidelijk zichtbaar langs de weg zetten. De opbrengst is bestemd voor het restauratie fonds van de Hervormde gemeente. In het zoeken naar de achtergrond en het ontstaan van het land Roemenië zijn wij de vorige keer gekomen tot het onderwerp 'Roemenië onafhankelijk'. De jaren hieraan voorafgaand stonden in het teken van de strijd om eenwording van Moldavië en Walachije. Rusland verloor de Krimooriog en daardoor kwamen de Roe meense vorstendonmien onder bescherming van westerse mogendheden. De bedoeUng was dat elk vorstendom een afzonderlijk land zou blijven en zo kon dienen als bufferstaatje tussen Oostenrijk, Turkije en Rusland. De Roemenen waren hier echter fel op tegen en kozen in 1859 kolonel Alexandru loan Cuza tot heerser van zowel Walachije als Moldavië. Hiermee werd de eenwording van de vorsten dommen onder de naam Roemenië een feit. Cuza was een grote voorstander van sociale en politieke vernieuwingen, maar kreeg nau welijks tijd om zijn ideeën te verwezenlijken. In 1866 werd hij afgezet door een verbond van een groot aantal tegenstanders. Na Cuza kreeg Roemenië een buitenlands staatshoofd; vorst Carol I van HohenzoUem-Sigmarinen, die tot 1914 zou regeren en positieve invloed zou hebben op de ontwikkeling en moder nisering van Roemenië. In 1866 werd er ook een nieuwe grondwet aangenomen die tot 1923 van kracht zou blijven. Tijdens de Russisch-Turkse oorlog van 1877-1878 ver klaarde Roemenië zich volledig onafhanke- üjk vanTurkije en in 1881 erkenden ook de grote mogendheden de onafhankelijkheid van Roemenië. Hierna werd Carol tot koning gekroond. Transsylvanië had ondertussen zijn autonome status verloren door de ver overing van Oostenrijks-Hongaarse dubbel monarchie in 1867. Het officiële beleid in Hongarije was dat alle inwoners van het gebied als Hongaren beschouwd werden, dus ook de vele Roeme nen die hier woonden. Ondanks deze situatie sloot men een zogenaamde 'Triple Alüan- tie" met Duitsland en Oostenrijk-Hongarije, waardoor men hoopte tegenwicht te kunnen bieden tegen Russische expansiedrift. Dat de relatie met Oostenrijk-Hongarije niet vlot verliep, mag duideüjk zijn. Het verbond werd dan ook angstvallig verborgen gehou den voor de gewone pro-Franse bevolking. De politieke verhoudinge» zorgden in die periode voor een afwisseling van conserva tieve en liberale regeringen. De periode tot 1914 was er een van grote sta biliteit en vooruitgang, ondanks de vaak grote armoede waarin de boerenbevolking leefde. In 1907 brak er een grote boerenopstand uit die vele duizenden boeren het leven kostte. In de Eerste Balkanoorlog (1912-1913) bleef Roemenië neutraal, maar in de Tweede Bal kanoorlog sloot men zich aan bij de coali tie tegen Bulgarije. Roemenië verwierf na de Vrede van Boekarest in 1913 een aantal Bulgaarse districten, die echter bij het begin van de Tweede Wereldoorlog in 1940 weer moesten worden teruggegeven. In 1914 brak de Eerste wereldoorlog uit; Roemenië bleef aanvankelijk neutraal. Si 1916 sloot men zich toch bij de geallieerden aan, waarbij men hoopte op de hereniging van Transsylvanië. De hoofdstad Boekarest werd door de Duit sers bezet, maar met behulp van Russische eenheden kon voorkomen worden dat het hele land werd bezet. Na de revolutie in hun land trokken de Russen zich terug uit de strijd, waarna Roemenië in mei 1918 gedwongen werd vrede te sluiten met de zogenaamde As- mogendheden Duitsland, Oostenrijk-Honga rije en Turkije. Toen de gealUeerden de strijd leken te gaan winnen, sloot men zich echter weer aan bij de gealheerden. Na de oorlog verwierf Roemenië een groot aantal gebieden: Transsylvanië, het banaat van Hongarije, Bucovina en Bessarabië. Het grondgebied verdubbelde en heette vanaf toen Groot-Roemenië. De bevolking nam toen toe tot zestien miljoen inwoners, die echter voor eenderde uit niet-Roemenen bestond. Een volgende keer hopen wij hier verder te gaan. D.VroegindeweiJ secretaris H.C.R. tel.0187-482S94, e-mail danuni$.vr-hcr@ kliksafe.nl. Hoe veilig en voorzichtig u ook rijdt, ieder een kan wel eens in een slip raken. Abrupt remmen voor een naderende file. Plotseling uitwijken voor een obstakel op de weg. IJs, water, zand, bladeren of olie die het weg dek ineens spekglad maken. Allerlei - va^ onvoorspelbare - factoren kunnen ervoor zorgen, dat u ineens de macht over het stuur verfiest. Wat doet u op zo'n moment? Ver- tiouwen op uw intuïtie? Of vertrouwen op de ervaring die u hebt opgedaan tijdens de Grip- Sliptraining van de ANWB. Een dergelijke cursus is voor iedere automobilist een aanrader, van 'beginner' tot 'professio nal'. Niet alleen omdat u tijdens zo'n training leert hoe u de kans op slippen kunt beperken. Maar vooral ook omdat u zichzelf traint om in kritische situaties rustig en goed te reage ren. De ANWB beschikt in Lelystad over een ultramodem opleidingscentrum. Hier kun nen alle mogelijke extreme weersomstan digheden worden nagebootst. U kunt er een noodstop maken, rijden met aquaplaning en het is zelfs mogelijk om een bergafwaartse shp te maken op een spekgladde 8%-helling. De Grip- Sliptraining wordt gegeven door deskundige instructeurs. Een folder met nog veel meer informatie vindt u bij de ANWB, onder andere bij VW/ANWB Middelhamis en VW/ANWB Hellevoetsluis. Een Grip- Sliptraining is natuurlijk ook leuk om cadeau te geven! De hele geschiedenis door hebben mensen gestteden voor de vrijheid van meningsui ting. Betekent dit dat iedereen mag zeggen wat hij wil? Mag iemand bijvoorbeeld ten onrechte 'Brand!' roepen in een vol theater? Kan de vrijheid van meningsuiting ook wor den misbruikt en waar Uggen de grenzen? Hoe moeten we omgaan met afwijkende meningen? De laatste tijd ontstaan felle reac ties op uitspraken en men vraagt zich af of de vrijheid van meningsuiting een tikkende tijd bom of een waardevol verworven recht is? Dit onderwerp wordt op maandag 31 oktober tussen 21.00 en 22.00 uur besproken in 'Ont waakt Radio' op Radio Flakkee. De presen tatie is in handen van Jenny van Tetteroode. Dinsdag om 16.00 uur is de herhaüng. OUDDORP - Op 9 november 2005 is er in Eben-Haezer, Preekhillaan 3 te Ouddorp weer een kaarten maakavond voor de stich ting Adullam gehandicaptenzorg. Aanvang 19.30 uur. Voor deelname kunt u zich tot 3 november a.s. opgeven bij Hester Grinwis, tel.: 0187-683244. De deehiamekosten (incl. koffie, thee of fris) bedragen 7, mclusief materiaal om 3 kaarten te maken. Ook kunt u er materiaal kopen om kaarten thuis te maken. TTie Power of Dreams www.janvandiik.nl Seggelant-Zuid 8, 3237 ME BRIELLE. Telefoon (0181) 41 37 77 MIDDELHARNIS/ SOMMELSDUK l. Koese - R. Jacobs3 - O R. van Rijnberk - C. Polder1 -1 H.H.Verolme - Du Pree3 - O J. van Hoorn - S.W. Keijzer3 - O J.A. Nipius - J.J ordaanO - 3 Koese had aan Jacobs een geduchte tegen stander Het ging lang gelijk op, tot Jacobs in het middenspel weer eens één van zijn bekende steken liet vallen en Koese een stuk winst kon pakken. Toen Jacobs even later dacht een doorbraak te kunnen forceren, kwam dat niet goed voor hem uit en was de winst voor Koese een feit. Van Rijnberk speelde tegen Polder een gigan tisch fraaie partij. Hij gaat van week tot week beter spelen en maakte het ditmaal Polder knap lastig. In het eindspel werd het pas echt spannend. De kansen wisselden. Aan het eind mocht Polder blij zijn met remise. Een bij zonder knappe prestatie van Van Rijnberk. Verolme verkeek zich in het begin van zijn partij tegen Du Pree. Du Pree profiteerde daarvan. Hij kwam een stuk voor te staan. In de loop van de partij maakte Du Pree even wel een paar foutjes waardoor Verolme de schade kon herstellen en ook nog kans zag de winst voor zich op te eisen. Van Hoorn kwam tegen Keijzer al gauw een schijf voor te staan. Toen Keijzer in het middenspel nog een schijf moest offeren, gaf hij zich gewon nen. Nipius speelde tegen Jordaan een leuk par tijtje. Maar Jordaan bouwde geleidelijk een voordehger stand op waar Nipius, ondanks verzet, niets tegen in te brengen had en uit eindelijk moest capituleren. Zeeuwse competitie 2e klas Denk en Zet - 's-Gravenpolder 4 M. Klink - J. de JongeO - 2 I. Mackloet - J.W. van der Hart1 - 1 C. Spee - N. de Winter2 - O J.A. Dekker-H. Mol2-0 Eindstand5 - 3 In de eerste wedstrijd van de Zeeuwse com petitie stond Denk en Zet meteen al tegen over een heel zware tegenstander Aan het derde bord deed Spee al snel goede zaken door optimaal te profiteren van een fout van zijn tegenstander in het middenspel. Daarmee ging Denk en Zet direct aan de lei ding. Aan bord twee speelde Mackloet een prachtige partij. Het bleef tot in het eindspel een gelijke stand. Toen kwam Mackloet op een achterstand, maar door sterk verdedigen wist hij er toch nog een remise uit te slepen. Klink had het aan het eerste bord erg moeiUjk. Dat was te begrijpen want daar zitten meestal de sterkste spelers. Het werd een heel mooie partij, maar de man uit 's-Gravenpolder was net iets te sterk voor Klink. Dekker aan bord vier had ook een sterke avond. Hij had zijn Zeeuwse tegenstander voortdurend onder druk staan, maar dat leverde hem pas diep in het eindspel voordeel op. Uiteindelijk bete kende dit voor Denk en Zet de overwinning. De eerste punten zijn binnen. Een knappe prestatie! PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND Beroepen te Bruchem-Kerkwijk-Delwij- nen (herv.) en te Ederveen, ds. M.A. Kuyt te Genemuiden (herv. wijk 2); te Colijns- plaat (prot. gem.), ds. A. Spaans te Westka- pelle; te Diemen (prot. gem.), ds. (dr.) H. NovikovS-Civisoa te Farmsum-Oosterhoek- Meedhuizen; te Leeuwarden (prot. wijkgem. Camminghaburen), ds. S.A.F. Hofstra te Ryptsjerk (SoW) beperkte werktijd; te Mon ster (herv.), ds. G.D. Kamphuis te Amstel- veen-Buitenveldert; te Schaarsbergen (prot. gem.), ds. W. Hartogsveld te Haaksbergen- Buurse, die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar Bedum en Onderden- dam (herv.), ds. D.M. Heikoop te Ilpendam en Watergang; naar Wezep-Hattemerbroek (herv. wijk 2), ds. L. Lammers te Giessen- Nieuwkerk; naar Wilnis (herv.), kandidaat J.P. Ouwehand te Apeldoorn. Bedankt voor Nieuwerkerk a/d IJssel (herv. wijkgem 2/3) en voor Zwijndrecht (herv. wijkgem. Centrum), ds. G. Lustig te Voort- huizen; voor Oosterwolde (gld), ds. J.P.J. Voets te Stolwijk; voor Twijzelerheide (herv.), kandidaat L. Plug te Katwijk. HERSTELD HERVORMDE KERK Beroepen te Ouddorp, ds. L.M. Jongejan te Oldebroek. GEREF. KERKEN (VRIJG.) Beroepen te Amersfoort-Centrum, ds. R. Kelder te Nijkerk; te Broek op Langedijk, ds. R.P. Heij te Driebergen-Rijsenburg; te Winschoten, ds. J.A. Vos te Musselkanaal- Valthermond. Bedankt voor Putten, ds. TP. Nap te Rotter dam-Stad. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Apeldoom-Oost, ds. J. Nutma te Surhuisterveen; te Nieuw-Bahnge, kandidaat A. Versluis te Acquoy; te Utrecht-West, ds. H. Polinder te Urk (Maranathakerk). Tweetal: te Apeldoom-Oost, ds. C. van Atten te Hilversum-Oost en ds. J. Nutma te Surhuisterveen. Bedankt voor SUedrecht (Eben Haëzer), ds. L.A. den Butter te Culemborg; voor Zeewol- de, ds. J.M.J. Kieviet te Rotterdam-Krahn- gen. GEREE GEMEENTEN Beroepen te Oosterland, ds. G. Mouw te Uddel. Bedankt voor Aagtekerke, ds. G. Clements te Gouda; voor Dordrecht, ds. W. Visscher te Amersfoort; voor Enmieloord en voor Oostkapelle, ds. M. Golverdingen te Bos koop; voor Kruiningen en voor Stolwijk, ds. B.J. van Boven te De Valk-Wekerom; voor Nieuwdorp, ds. P. MeUs te Veen; voor Nij kerk, ds. A. Verschuure te Krabbendijke; voor Rotterdam- Alexanderpolder, ds. M. Karens te Werkendam; voor Spijkenisse i.c.m. Hoogvliet, ds. J.S. van der Net te Houten; voor Temeuzen, ds. W. Harinck te Woerden; voor Utrecht, ds. D.W. Tuinier te Terwolde-De Vecht GOEDEREEDE - Een knapperend kampvuur, een glaasje port in de hand, de jachthoornblazers die diverse signa len over de markt in Goedereede lieten horen. Voor zo'n 60 bezoekers van het wilddiner van 14 oktober jl. was het een prachtig decor en het begin van een geslaagd Wilddiner. Vooral het serveren van de wildzwijnbout werd als ludiek ervaren; op iedere tafel werden de enorme gebraden achterbouten op grote schalen geserveerd met een vlijm scherp mes, waarmee de gasten zelf het vlees mochten afsnijden. Tussen de diverse gangen door werden diverse jachthoorn- signalen geblazen en kort uitleg gegeven over de betekenis en herkomst ervan. Het al bijna traditionele Wilddiner, waarbij de gasten aan lange aaneengeschakelde tafels plaatsnemen, wordt georganiseerd door de jagers van Wildbeheereenheid 'De Stelle Ouddorp', in samenwerking met Hotel Res taurant 'De Gouden Leeuw'De avond wordt muzikaal omlijst door jachthoomblazers die de diverse signalen laten horen die tijdens de jacht worden gebruikt, terwijl de aanwezige jagers klaarstaan om praktische informa tie te verstrekken over het jachtbedrijf. Op veler verzoek zal nogmaals een wilddiner worden georganiseerd en wel op zaterdag 5 november aanstaande. Ook nu zal het wild diner worden gehouden in Hotel Restaurant De Gouden Leeuw en zal het menu worden gevormd door het 'Wilddiner 2005'; de ont vangst is vanaf 18.30, om 19.00 uur zal aan tafel worden gegaan. Het menu bestaat uit: - Huisgerookte wilde-eendenborst op een sla-melange; - Fazantenconsomme met reepjes omelet; - Meloenspoom; - Achterbout van jong Wildzwijn; - Chutney van ui; - Rösti en diverse groenten van het sei zoen; - Appelcreme met Amaretto; - Koffie of thee met bonbon. De prijs van bovenstaand menu bedraagt 32,50. Daarnaast stelt Vinoloog B. van Ees teren een passend wijnarrangement samen; de prijs daarvan bedraagt 12,50. U kunt zich voor het Wilddiner opgeven via tele foonnummer 0187-491371. Op verzoek van Radio Flakkee komt de bekende muziekpubUcist en musicoloog dr. Pieter Vis op maandag 31 oktober (Hervor mingsdag) weer een speciaal radioprogram ma verzorgen op Goeree-Overflakkee. De uitzending vindt rechtstreeks plaats vanuit de studio tussen 18.00 en 19.00 uur Concert zanger Vis staat stil bij het leven en de muzi kale creativiteit van de Wittenbergse monnik Maarten Luther Deze spijkerde op 31 okto ber 1517 zijn 95 stellingen tegen de room se kerk en diens aflatingspraktijken aan de poort van het slotkapel te Wittenberg. Doch dat blijkt na serieus geschiedkundig onder zoek niet te kloppen. Waarschijnlijk zou hij ze hebben rond gestuurd rond die datum aan een bevriende monnik. Wel sloeg de inhoud van Luthers openlijke stelling tegen de leer van de roomse Kerk in als een bom. Hij schreef onder meer dat de angst voor hel en vagevuur verbleekte bij de Genade Gods en dat de mens alleen door het geloof in de Gods Zoon, Jezus Christus behouden kan worden. Daarom is in het programma een fragment te horen van de Reformatie Symphonic van de Joodse componist Felix Mendelssohn- Bartholdy. Het is bekend dat de veelzijdige Godgeleerde Duitse gewezen roomse mon nik Luther veel bestaande melodieën van eigen teksten voorzag en zelf ook een aantal liederen heeft gecomponeerd. Het beroemd geworden reformatielied 'Een vaste Burg is onze God' en één der oudste en geliefde kerstliederen 'Van hemel hoog daar kom Ik aan' hebben op Zijn naam in de Duitse kerk- muziekgeschiedenis een eervolle plaats inge ruimd. •*;jj •5 «i Volgens de beheerders van De Dierstee wordt de Hoeksche Waard tegenwoordig veel gebruikt als dumpplaats voor honden en katten. Er worden de laatste tijd opvaUend veel honden en katten zwervend aangetroffen. Ze worden aan gemeld bij de Dierencentrale, maar in de meeste gevallen komt er geen eigenaar voor. Dit is ook het geval met de langharige Duitse Herder Tristan, een mooie grote hond, zwart-bruin, een reu van ongeveer 5 jaar. Vermoe delijk is de hond gewoon achtergelaten, maar alsjevanje hond of kat af wilt, breng het dier dan naar een asiel, bindt hem desnoods aan het hek als je geen afstandgeld wilt betalen, maar laat hem niet ergens achter Het dier loopt verloren rond, is bang, heeft honger en kan aangereden worden. Toen Tristan door de Dierenambulance bij De Dierenstee werd gebracht, was de hond erg in zichzelf gekeerd, hij stond maar te staren en de medewerkers van De Dieren stee kregen moeiUjk contact met hem. Waar schijnlijk heeft hij geen prettige ervaringen. Nu gaat het heel goed met hem, het is een Ueve hond, hij wordt graag aangehaald en houdt van lekker wandelen. Het is een grote hond, dus wij zoeken een stevige baas voor hem en omdat er verder weinig van hem bekend is, plaatsen wij hem lie ver niet in een gezin met kleine kinderen en ande re huisdieren. Wie komt bij Tristan kijken, de vrijwiUigers hopen dat deze Ueve mooie hond gauw fijne baas krijgt. Tess is een fox-terrier, ruwharig, zwart-wit, een teefje van 10 maanden. J/J?^i Tess past eigenlijk in ''"^*P v«: ieder gezin. Zij is hef - ü^'-'^iPl voor kinderen, kan bij katten, bij andere honden, kan alleen thuis blijven en is leuk speels. Zij past het beste in een vrolijk gezin dat veel met haar speelt. U vindt deze honden, ook veel leuke katten en konijnen in De Dieren stee, Groene Kruisweg 14a te Numansdorp. Tel. (0186) 655150. Onze website: www.dierenstee.nl Onze openingstijden: maandag t/m zaterdag vanaf U.OO tot 16.00 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 7