Keetje van Bekaf ZANGAVOND Kattenliefde en kattenleed: waar zijn Romy, Rossy, Lapje en al de anderen? Niet aneen schoolkinderen, maar ook militaire erehaag bij de trouw van Rens en Marieke Inleveren Spullen voor rommelmarkt Kennismaken met muziek bij 'de Deltastreek' De Strandrugtas Kerkdiensten Ger. Gem. Opening nieuw onderkomen Ingezonden: EIÜVriDEI1.|1IELW5 Samenzangavond met Pieter Heykoop in Geref. Gemeente Dirksland Ophalen oud papier Nieuwe-Tonge Rommelmarktspullen gevraagd Nieuw bij VW Ouddorp aan Zee: WWZ-Concert met Jong Urker mannenkoor en Jongerenkoor Con Amore Eerste ronde Kringkampioen schappen 2006 Nu al 12 kampioenstitels voor De Schotejil D.V.2e Pinksterdag 5 juni 2006 t.b.v. Stichting Ontmoeting in de Visafslag te Stellendam m.m.v. Mannenkoor Groot Rotterdam SEBA Meisjeskoor Aanvang: 19.00 uur Voorjaarsverkoping Chr. Geref. Kerk Middelharnis CAMA Christengemeente Middelharnis Van Lint Autoschade tweede sponsor volleybalvereniging Les Deux Intermezzo Ingezonden g PAGINA 2 iSÈM^ .■.:,'"-■ DINSDAG 16 MÊl 2ÖÓ6 Wie in Sommelsdijk in de Sperwer, de Halsjuk, de Teenhoek of op Knor- renburg een poes of kat heeft, mag wel extra goed opletten. Sinds september 2005 zijn daar al minstens tien dieren spoorloos verdwenen! Daarom een waarschuwing aan iedereen die een poes of kat heeft die regelmatig naar buiten gaat: er zijn mensen die op uw huisdier azen! Deze verdwijningen veroorzaken veel ver driet bij de eigenaars. Niet alleen in de woon wijken, maar ook op Knorrenburg geldt dat de poesjes, die daar lopen het bezit zijn van mensen. En al hebben ze er zes of zeven... deze mensen houden van hun dieren! Als ze maar één kwijt zijn, lopen ze avonden lang te zoeken naar een spoor dat naar hun verdwe nen huisdier leidt. De laatste verdwenen poes is Romy, een witte poes met een blauw halsbandje en een gevlekte lapjesdeken op de rug; een poes van één van de mensen van Knorrenburg. Romy is het zusje van Rossy en Lapje, die ook al zijn verdwenen. Waar de poezen blijven, en wat er met ze gebeurt, is de kattenliefhebbers niet duidelijk. Maar ze vrezen dat de dieren niet worden gekoesterd en vertroeteld zoals ze zelf zouden doen. Zijn er mensen die niet van katten houden, of, in het gunstigste geval, zijn er kinderen die poesjes meenemen naar huis? Het dringende verzoek is: respecteer de dieren, ook de poezen van Knorrenburg. Laat ze met rust en laat ze daar, waar ze thuis horen. En probeer ze zeker niet te vergiftigen of met één klap tegen de muur te vermoor den. Alstublieft!!! Zijn er meer mensen, die een poes kwijt zijn geraakt'? Of heeft u een idee over de manier waarop de poezen ver dwijnen? Laat het even weten bij de plaatse lijke politie. Overigens zal er zeker worden overgegaan tot het doen van aangifte bij de politie, en alle verdachte zaken zullen daarin worden gemeld. De eventuele dader is dus gewaarschuwd. De verontruste poezeneigenaren en -Uefliebbers uit Sommelsdijk In de laatste weken van mei gaat docent klein koper André Leer alle basisscholen van de gemeente Goedereede bezoeken om in de groepen 5 of 5/6 muziekles geven. In deze les maken leerlingen kennis met blaasinstrumen ten, grote en kleine. Klasgenootjes assisteren André bij het demonstreren van de bugel, de trompet, de trombone, de bariton, enz. Aansluitend aan dit scholenproject houdt muziekschool 'de Deltastreek' een kennis makingsperiode op een blaasinstrument. In de maand juni worden vier gratis proeflessen gegeven. Vrijdagmiddag 9 juni mogen de kinderen naar het Haegse Huus in Stellendam komen, waar allerlei instrumenten klaarliggen om op geblazen te worden. In vier vrijdagmid dagen leren ze dan al een leuk liedje spelen met begeleiding van een CD. De lessen duren van 16.00-17.00 uur. Op zaterdag 1 juli van 11.00-12.00 uur laten de kinderen aan ouders en bekenden horen wat ze er al van kunnen tijdens een gezel lige presentatie, ook in het Haegse Huus. Kinderen kunnen zich opgeven bij contact persoon Akkeline van Lenten, tel. 0187- 492849, of mailen naar p.vanlenten@planet. nl. Op school krijgen de kinderen ook infor matie over deze proeflessen. Verder is er informatie te vinden op de website van de muziekschool: www.deltastreek.nl. chr. streeltblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaatschappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)471020 Fax (0187)485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13. Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)471020 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,30; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)471022, e-mail: J.VilIerius((ïgebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEIWENTEN: Per kwartaal 10,00 Per halfjaar 19,50 Per Jaar 38,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 De Jeugdvereniging van de Gereformeer de Gemeente te Dirksland nodigt iedereen hartelijk uit voor een samenzangavond met organist Pieter Heykoop op zaterdag 20 mei a.s. in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Dirksland. Het wezenlijke doel van de samenzang lijkt veelal in de vergetel heid te zijn geraakt, waardoor de samenzang in veel gevallen een 'stiefkind' in de eredienst is geworden. Daarom zal de heer J. Mas tenbroek deze avond iets vertellen over 'de functie van de samenzang in de ere dienst' en zal de bekende organist Pieter Heykoop de aanwezigen met zijn orgelbegeleiding mee nemen in de tekst van de te zingen psalmen, om zo te laten ervaren dat samenzang een wezenlijk onderdeel van de eredienst vormt. De toegang is gratis; wel zal er een collecte worden gehouden waarvan de opbrengst bestemd is voor de aflossing van het kerkge bouw, ledereen is hartelijk welkom. In Nieuwe-Tonge zal morgen, woensdag 17 mei, het oud papier weer worden opgehaald voor de Hervormde gemeente. Gelieve het papier vóór 18.00 uur goed gebundeld aan de kant van de weg te zetten. NIEUWE-TONGE - De rommelmarktcom missie van de Gereformeerde Gemeente te Nieuwe-Tonge hoopt zaterdag 26 augustus weer een gezellige rommelmarkt te houden, waar weer van alles te doen en te koop zal zijn. Maar om alle kramen weer goed te kun nen vullen, zoekt de commissie nog goed bruikbare tweedehands spullen (geen grote meubelstukken). Heeft u nog spullen waar u vanaf wilt, belt u dan naar William Hout, tel. (0187) 652502; het wordt dan bij u thuis opgehaald. Tijdens de Week van de Zee, vanaf zaterdag 20 mei a.s., kan bij VVV Ouddorp aan Zee in 't Blaeuwe Huus een strandrugtas worden gehuurd om een dagje of een paar uurtjes lekker bezig te zijn op het strand. Naast zon nebaden, zwemmen of zandkastelen bou wen, kan met de rugtas op het strand en in de duinen op ontdekkingstocht worden gegaan en kan men heel wat te weten komen over schelpen, krabben, zand, etc. Het IVN Goe- ree-Overflakkee is verantwoordelijk voor 'de vulling' van de rugtas. Deze bevat o.a. een opdrachtenboekje dat geschikt is voor kinderen vanaf 7 jaar onder begeleiding van een volwassene. In de tas zitten ook allerlei zoekkaarten, een loep en een thermometer, zodat de opdrachten op een speelse en span nende manier kunnen worden uitgevoerd. Het opdrachtenpakketje kost 5,50 per kind, de borgsom voor de tas bedraagt 25. De strandrugtas kan van maandag t/m zaterdag worden opgehaald tussen 9.00 en 16,30 uur worden opgehaald en weer worden ingele verd (op zaterdag tot 16.00 uur). Deze activi teit is ook zeer geschikt voor kinderfeestjes. Nieuwsgierig geworden? Ga dan langs bij de VVV of reserveer alvast en ga op ontdek kingstocht langs het strand van Ouddorp. DIRKSLAND-Op zaterdag 20 mei a.s. orga niseert de Stichting WWZ-Concerten een grote koor- en samenzangavond in de Her vormde kerk te Dirksland. Aan deze avond werken mee: Jong Chr. Urker mannenkoor 'Soli Deo Gloria' o.l.v. Jaap Kramer, Jonge renkoor 'Con Amore' o.l.v. Lennert Knöps, Kees Alers (dwarsfluit) en Marco den Toom (orgel en piano), terwijl ds. Messemaker de opening en sluiting verzorgt. De aanvang van het concert is om 19.30 uur, de kerkdeuren gaan om 18.45 uur open. De toegangsprijs bedraagt 6 voor volwassenen en 3 voor kinderen t/m 12 jaai'. Kaarten zijn te koop bij boekhandel Van der Boom te Sommelsdijk. boekhandel Akershoek te Ouddorp en bij WWZ-Concerten (tel.0187-603510, e-mail: wwzconcerten@solcon.nl). De opbrengst van het concert komt ten goede aan het werk van Overseas Mission Fellowship (OMF), met name het werk wat Reinout van Heijnin- gen hiervoor verricht in Thailand. In het weekend van 13 mei heeft een dele gatie van 17 zwemmers namens zwemclub De Schotejil deelgenomen aan het eerste deel van de jaarlijkse Kringkampioen schappen in het 50m bad van Aquapulca te Dordrecht. Namens De Schotejil zwom men Sebastiaan Rosendaal (1991) en Mark Costeris (1992) samen maar liefst naar 10 kringtitels. Sebastiaan Rosendaal werd Kringkampioen op resp. 50m (26.40), lOOm vrij (55.99), 200m vlinderslag (clubrecord in 2.29.29), 200rn wisselslag (clubrecord in 2.23.91) en de 200m schoolslag (clubi'ecord in 2.49.52). Mark Costeris wist achtereenvolgens de 50m vrij (clubrecord in 26.10), lOOm vrij (clubre cord in 58.09), 200m vlinderslag (2.44.31), 50m rugslag (clubrecoi'd in 31.12) en de lOOm rugslag (clubrecord in 1.10.50) win nend af te sluiten en mag zich op deze num mers Kringkampioen 2006 noemen. Op de 50m schoolslag werd Melanie van Gemert Kringkampioene in 40.62. De twaalf de Kringtitel namens de Schotejil was voor Niels Albrecht 1998) op de 200m vlinderslag. Naast de genoemde titels, die overigens per jaargang kunnen worden verdiend, waren er voor de overige Schotejillers ook nog zilve ren en bronzen medailles, waarmee het totaal aantal in het eerste weekend op 24 ereplaatsen komt. Danielle "Roodnat (1988) werd 2e op zowel op de 400m vrij in 5.28.82 als op de 1 OOm vlinderslag in 1.22.07. Ook Esmee Koe- doot (1992) en Melanie van Gemert (1993) behaalden een 2e plaats en wel op de )00m schoolslag in resp. 1.22.84 en 1.27.20. Wil liam Weeda (1990) werd 3e op de 200m vlin derslag in een clubrecord van 2.47.70. Esmee Koedoot zwom op de 200m vrij en 400m vrij naar clubrecords en naar de 3e plaats in resp. 2.23.45 en 5.07.48. Ook op de 50m schoolslag zwom Esmee Koedoot in 38.66 naar een bron zen medaille. Danielle Roodnat werd 3e op de 200m rugslag in 2.56.02, en werd tevens 3e op de 200m vrij in 2.30.36 én op de 50rn vlin derslag in 34.74. Melanie van Gemert werd 3e op de 50m vlinderslag in 33.00. Vermel denswaardig is tenslotte ook nog het feit dat De Schotejil deze ronde op alle estafettes in actie kwam en drie clubrecords wist te realise ren. De 4x200m vrij bij de heren met Leander Noordijk (2.16.71), Mark Costeris (2.12.95), Niels Albrechts (2.29.25) en Sebastiaan Rosendaal (2.01.95) bleek een recordtijd van 9.00.84, evenals de tijd van 3.58.64 op de 4x lOOm vrij door de zelfde vier Schotejillers, Op de 4xl00m wisselslag zwommen Esmee Koe doot 1.20.15), Melanie van Gemert 1.29.70), Danica Koedoot (1.21.68) en Elene van Zoest (1.10.24) naar een clubrecord in 5.21.83. OUDDORP-Dinsdag 16 mei (heden) 19.30 uur ds. J. de Pater. NIEUWE TONGE - Dinsdag 16 mei (heden) 19.30 uur ds. C. van Krimpen. MELISSANT - Woensdag 17 mei, 19.30 uur ds. G. Beens. OUDE TONGE - Woensdag 17 mei, 19.30 uur ds. A. J. Gunst (Openbare geloofsbe lijdenis). GOLTGENSPLAAT - Woensdag 17 mei, 19.30 uur ds. G. van Manen. SOMMELSDIJK - Hoewel het vorige week donderdag wél een schooljuf was die trouwde en daarbij zéker ook de schoolkinderen uit haar groep present waren met mooie erebogen, was er ditmaal nóg 'n bijzonderheid ter gelegenheid van dé grote dag van het Sommelsdijkse bruidspaar Rens Drooger en Marieke Mijs. Want vormden na de huwelijksvoltrekking in het Rien Poortvlietmuseum te Middelharnis de leer lingen van groep 6 van de Christelijke Wilhelminaschool te Rotterdam - waar Marieke voor de klas staat - een erehaag toen het bruidspaar de burgerlijke stand veriiet, na de kerkelijke inzegening van het huwelijk in de Hervormde kerk te Sommelsdijk waren het militairen van het 42e tankbataljon bij de Huzaren van Willem van Oranje uit Havelte - waarbij de bruidegom is ingelijfd - die deze niet alledaagse erehaag vormden, als huldebetoon aan bruid en bruidegom. {Foto: Pershuw Flakkee) op vrijdag 19 mei van 19.30 tot 21.00 uur en op zaterdag 20 mei van 9.30 tot 13.00 uur bent u hartelijk welkom op de voorjaarsverkoping van de Chris telijke Gereformeerde Kerk, Hoflaan 41 te Middelharnis. Er is tijdens deze verkoping van alles te doen en te koop. Onder andere is er een rommelmarkt en zijn er een tweedehands boekenkraam en een kraam met tweede hands kinderkleding. Vrijdagavond zijn er volop stoffen te koop om zelf kleding van te maken, zaterdagmorgen is er verse gebakken vis, kunt u er uw haar laten knippen en is er een kraain met kinder- en dameskleding van Jacomien's Fashion. Ook is er aan de jeugd gedacht. Speciaal voor hen is er vrijdagavond en zaterdagmorgen een ballonnenwedstrijd, met kans op een leuke prijs. Verder kunnen er zaterdagmorgen op de straat vóór de kerk diverse leuke spelletjes worden gedaan. De opbrengst van de voorjaarsverkoping is bestemd voor de Bouwkas en voor het zen dingswerk in Botswana. SOMMELSDIJK - De CAMA Chris tengemeente heeft een nieuw onderko men: het CAMA-raadhuis. Op zater dag 20 mei om 13.00 uur wordt het CAMA-raadhuis officieel geopend en vinden er de hele middag feestelijke activiteiten plaats, waarbij belangstel lenden tot 17.00 uur van harte welkom zijn. Het gebouw is te vinden aan de Anton Coolenstraat 11 te Sommels dijk, naast Visser meubelen. Met het nieuwe gebouw is de al lang gekoes terde wens om een 'eigen plek' te hebben in vervulling gegaan. Mensen die zich wel eens afvragen wat voor gemeente die CAMA- christengemeente nu eigenlijk is, kunnen door middel van de acdviteiten in en rondom het CAMA-raadhuis kennis maken met de gemeente. De dans- en dramagroep 'Living Lights' zul len diverse optredens verzorgen en ook zijn er presentaties van de zeitdelingen uit de gemeente. De kinderen kunnen eveneens aan hun trekken komen want er is een springkus- sen en er kan worden geschminkt. Verder is er de mogelijkheid voor een rondritje. 's Avonds is de jeugd vanaf 14 jaar om 20.00 uur welkoiTi om een film te komen bekijken. Uiteraard worden de bezoekers ontvangen met koffie met iets lekkers. Het nieuwe onderkomen is overigens niet bedoeld voor de zondagse samenkomsten, die blijven 's zondags om 10.00 uur gewoon gehouden worden in het Prieel van De Sta ven In het CAMA-raadhuis zullen doordeweekse activiteiten gehouden worden, zoals vrou wenochtenden, jeugd- en jongerengroepen, bijbelstudies en dergelijke. Bovendien zijn er werkplekken voor de oudstenraad en de pas toraal werker. "Voelt u zich vrij om gewoon eens binnen te lopen, u bent van harte wel kom!", zo nodigt de leiding van de gemeente u uit. Les Deux Intermezzo is een belangrijke sponsor rijker. In recreatiecentrum De Sta- ver werd een sponsorcontract getekend door voorzitter Edwin van Os en Paul van Lint van autoschadebedrij f van Lint. Daarmee heeft Les Deux Intermezzo naast Les Deux nog een grote sponsor in huis gehaald. Les Deux Intermezzo richt zich sinds een aantal seizoenen op beachvolleybal, wat nu dank zij de sponsorbijdrage van Van Lint grootser aangepakt kan worden. Op 4 augustus zal het eerste Van Lint Beachvolleybaltournooi op het Diekhuusplein worden georganiseerd. Na het succes van vorig jaar, waar teams van Les Deux Intermezzo zich presenteerden, is het nu mogelijk om in te schrijven. SOIVIMELSDIJK.- Zaterdag 20 mei is het de vijfde en tevens laatste zaterdag waarop rommelmarktspullen kunnen worden ingeleverd voor de rommeim-arkt tijdens de Gemeentedag van de Hervorm de gemeente te Sommelsdijk op zaterdag 27 mei a.s. De spullen (geen grote voor werpen, zoals bankstellen, grote kasten of wandmeubelen) kunnen worden inge leverd in verenigingsgebouw Vita Nova van 9.30 tot 11.00 uur. Voor de boedel veiling gaat het om spullen uit grootmoe ders tijd, curiosa en/of col lector items die u wel weg wilt doen, maar die u te goed vindt voor een rommelmarkt. Keetje blijft verontrust over de plannen voor de flat met veel glas en de verdere bebou-. wing aan Bekaf. Ze kan daar niets eigens van Goedereede in herkennen. 't Blinift een kil onderwerp, 'k Krieg er 't hoender\'el van...!"

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 6