Voorkeur voor binnendijkse verzwaring van liet Flaauwe Werk '^-mmwÊmmmmm. Kaarten maken Vlucfit uk Beginne mit hardloape bij MSV AV Fiakitee Reformatorische Omroep presenteert serie 1n hunne grijze dagen' 'Dijk staat straks als een huis 14 Hoog bezoek in Goedereede De Gouden Leeuw Gewonde bij verkeersongeval nabij Brouwersdam Omloop van Menheerse LEERDAM - De Reformatorische Omroep timmert flink aan de weg. Dat daarbij ooli aan de oudere medemens wordt gedacht, bewijst de omroep met een unielie driedelige serie "In hunne grijze dagen" die speciaal voor ouderen is opgenomen. Het eerste deel van de serie wordt op dinsdag 2 mei aangeboden aan verte genwoordigers van een aantal zorg verleners in Zuidwest-Nederland. Boerderijensafari op Goeree-Overflakkee De Hoop Radio over gokken middels fotopresentatie in Belangen en wensen Dijk als een huis Win-win situatie Boerenmarkt voor Ger. Gem. Middelharnis *3fa.iga.-<rilogie deel 3 De deelnemers van 'Beginne met loape'in actie. MIDDELHARNIS - Natuurlijk was bekend dat veel mensen aan het begin van het jaar goede voornemens hebben, zoals meer bewegen en een paar pondjes kwijt raken. En natuurlijk was ook bekend dat steeds meer mensen in Nederland gaan lopen. Dat was ook de reden voor AV Flakkee het begin van het jaar uit te kiezen voor de actie "begin ne mit hardloape", start to run.. Niemand had echter durven voorspellen dat het zo'n geweldig succes zou worden. Vooraf werd op 20, misschien wel 30 deelnemers gehoopt. Maar de aanmeldingen bleven maar binnen komen, zodat op de eerste trainingsavond, 1 februari 2006, 70 mensen konden worden ingeschreven. In de weken daarna kwamen er zelfs nog enkele deelnemers bij. Twee keer zoveel vrouwen als mannen, meer dan de helft in de leeftijd tussen 30 en 50 jaar, veruit de meeste deelnemers uit Middelhar- nis en Sommelsdijk. Voornaamste reden van deelname: verbeteren van de conditie. De helft van de deelnemers deed niets aan sport en is dus echt begonnen met bewegen. Infor matie die overigens aansluit bij het landelijk beeld. De trainersstaf van AV Flakkee moest op volle sterkte aanrukken om al die enthou siaste beginnende lopers op te vangen. Met een beetje improvisatie is dat allemaal prima gelukt en zijn heel veel mensen enthousiast geworden over hardlopen. Vanaf de eerste avond was er een prima sfeer en werd door de begeleiders alles in het werk gesteld om de nieuwelingen in te wijden in de geheimen van het hardlopen. Onder ande re ook door een voorlichting na de tweede trainingsavond door Runningcenter Flakkee over goed schoeisel en geschikte kleding. De trainers stelden trainingsschema's voor thuis ter beschikking. Het uiteindelijke doel waar naar toe werd gewerkt is deelname aan de Omloop van Menheerse, komende zaterdag 29 april. Niet iedereen ziet het zitten om deze trimloop te lopen, maar heel veel van de deelnemers aan de training zullen absoluut in staat zijn om de Omloop te voltooien. Door de trainers zijn zelfs enkele uitzonderlijke talenten ontdekt, die het nog ver zullen kunnen brengen. Dat was echter niet het belangrijkste van deze actie van AV Flakkee. Voorop stond het doel mensen te motiveren om te gaan bewegen en hen kennis te laten maken met het plezier dat (hard)lopen kan bieden. Getuige de bijzonder positieve reac ties van de deelnemers is men daar zeker in geslaagd. Velen hebben al aangegeven door te willen gaan en lid te willen worden van AV Flakkee. Ongetwijfeld zal de actie "beginne mit hard loape" na de zomer een vervolg krijgen met een nieuwe groep. Informatie daarover zal ook weer in de streekpers verschijnen. Mocht u de start to runners aan het werk willen zien en de sfeer van het hardlopen ook eens wil len ervaren kom dan a.s. zaterdagmorgen naar Sportcentrum De Staver en beleef de Omloop van Menheerse mee. Misschien is hardlopen ook iets voor u! De serie 'In hunne grijze dagen' bestaat uit driemaal vijf uitzendingen, waarin thema's zijn verwerkt die zijn afgestemd op oude ren. Elke uitzending bevat een meditatie, verzoeknummers uit een van de verzorgings huizen in den lande en een informatierubriek waarin een handig hulpmiddel centraal staat. Daarnaast haalt de RO in elke uitzending herinneringen van vroeger voor het voetlicht, vertelt door bewoners van een verzorgingste huis. In de eerste serie verzorgt ds. N. van der Want uit Schiedam de meditaties en worden herinneringen opgehaald met bewoners van Woonzorgcentrum De Koningshof uit Rot terdam. "Omdat we vooralsnog alleen via het inter net uitzenden, zijn ouderen voor ons nog wat moeilijker te bereiken," zegt Pieter Ariese, wooi'dvoerder van de RO. "Toch doen we ons best om juist ook deze doelgroep te bedienen. Door uitzendingen via de kerkte lefoon, maar ook door deze bijzondere serie, die speciaal voor onze ouderen is gemaakt." De complete serie zal later deze maand mid dels een schrijven worden aangeboden aan alle protestants-christelijke zorginstellingen in Nederland. "Zo kunnen deze instellingen de serie op een voor hen geschikt tijdstip zelf uitzenden." aldus Ariese. Daarnaast kunnen geïnteresseerde regionale en lokale omroe pen de serie bestellen. Uiteraard za) de serie ook via de eigen internetstream worden uit gezonden. De serie zal tevens op CD worden uitgebracht en te koop worden aangeboden. Op dinsdag 2 mei zal het eerste deel van de serie officieel worden aangeboden aan verte genwoordigers van diverse zorginstellingen, waaronder Zorggroep Rijnmond en SGZZH. De presentatie, die zal worden geopend door ds. N. van der Want, vindt plaats in Woon zorgcentrum De Koningshof te Rotterdam. GOEREE-OVERFLAKKEE - Op donderdagmiddag 11 mei organiseert de Boerderijenstichting Zuid-Hol land ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan een boerderijensafari over Goeree-Overflakkee. De route voert via Middelharnis door de Kronings polder naar Herkingen, Dirksland en Oude Tonge. Bewoners van de vier te bezoeken boerderijen laten ieder voor zich zien hoe zij inspelen op de moge lijkheden die de landbouw, het toeris me en de zorgsector hen bieden. Tijdens de busrit zullen afwisselend de voorzitter van het platfomi gebiedsgerichte aanpak D.C. Goekoop, vice-voorzitter LTO Noord Goeree-Overflakkee J.R Wamaer en voorzitter Sociëteit Rethorica H. Kastelein vertellen over de ontwikkelingen en de his torische boerderijen op het eiland, waaronder het teruggeven van landbouwgrond aan de natuur en de zojuist afgeronde boerderijen inventarisatie. Met Sociëteit Rethorica heeft de BSZH hard gewerkt om de boerderijeninventarisatie op Goeree-Overflakkee te doen klaren. Nu deze is afgerond, krijgt deze direct een vervolg in het 425 km lange fietsroute-netwerk Goeree- Overflakkee, dat eind april geopend wordt. Een aantal boerderijen worden nl. in een the maroute opgenomen en beschreven. De uit gezette boerderijensafari volgt voor een deel het fietsroute-netwerk. De kosten voor deze bustocht van 12.30 tot ca. 17.30 uur, incl. lunchpakket en versnape ringen, bedragen 30,-. Opstapplaats is: de parkeerplaats aan de Schaapsweg bij knoop punt 96, nabij de N 59. Aanmelden kan tot 6 mei bij Lyanne de Laat via F 0182 509 239 of E bszh@erfgoedhuis-zh.nl. Zie voor meer informatie www.erfgoedhuis-zh.nl pagina agrarisch nieuws. OUDDORP - De radio-uitzending van De Hoop op 26 april heeft als onderwerp 'gok ken'. In het programma komt onder andere Toon de Vos, beleidsmedewerker GGZ Neder- land, aan het woord. Hij is auteur van enkele boeken over gokken en gokverslaving en vertelt over de redenen waarom mensen gok ken. Daarnaast geeft hij aan wat de gevolgen kunnen zijn van een gokverslaving en hoe veel mensen in Nederland een gokverslaving hebben. Verder komt in het programma een cliënt van De Hoop aan het woord over zijn gokverslaving en is er een column van Frans Koopinans. De Hoop Radio is iedere woens dag tussen 21.00 en 22.00 uur te beluisteren op Radio Goeree Lokaal via 105.6 FM. De Hoop Magazine Radio wordt op zaterdag herhaald tussen 11.00 en 12.00 uur. Stichting Podium Goeree-Overflakkee, Jaap Peeman en de Goereese Oranjevereniging presenteren op 29 april van 10.00 tot 17.00 uur een fotopresentatie in hotel-restaurant De Gouden Leeuw te Goedereede. Jaap Peeman heeft het bezoek van koning Beatrix, prins Claus en andere leden van de koninklijke familie in 1989 aan Goedereede vastgelegd in zwart-wit fotowerk. Hij was al vroeg in Goedereede, zag de mensen aankomen, zit ten, koffie drinken en vooral een goede plek zoeken om maar niets te missen van alles wat komen ging. Eindelijk was het grote moment daar en het koninklijke gezelschap aiTiveerde op de markt, waar de toenmalige burgemees ter, de heer Van Velzen, de koningin begroet te en toesprak. Het feest kon beginnen. De presentatie uit 1989 wordt groot geprojec teerd, is in het zwart-wit en sommige foto's zijn verweven met digitale kleur van hoe het nu is. Het is een mooie foto-documentaire geworden, waarvoor u van harte wordt uitge nodigd in een doorlopende voorstelling. De fotograaf zal een deel van de dag zelf aain- wezig zijn. OUDDORP - De aanleg van een binnendijk bij het Flaauwe Werk in Ouddorp wordt gezien als het beste alternatief om deze dijk voor de komende vijftig jaar te versterken. De projectgroep, bestaande uit vertegenwoordigers van het Water schap Hollandse Delta, Rijkswaterstaat, de provincie Zuid Holland, de gemeente Goedereede en bureau DHV, maakte vorige week dit resultaat bekend tijdens een drukbezochte bijeenkomst in het m.f.g. Dorpstienden. Door Dorien Kickert Het was voor de derde keer dat in De Dorp stienden een bijeenkomst over dit onderwerp werd georganiseerd. In mei vorig jaar werd tijdens een eerste bijeenkomst uitgelegd waarom een versterking van het Flaauwe Werk, dat door het Rijk wordt beschouwd als een van de acht zwakke schakels in de Nederlandse kustverdediging, nodig is. Van de zeven toen gepresenteerde oplossingen bleven er tenslotte nog drie over die als haal baar werden beschouwd: de aanleg van een steunduin, een binnendijk of een binnenduin. Deze alternatieven werden tijdens de tweede bijeenkomst in augustus vorig jaar toege licht, waarbij tevens de gang van zaken rond de MER-procedure werd uitgelegd en de mogelijkheden tot inspraak werden aange ven. Tijdens de afgelopen maanden heeft de projectgroep de drie mogelijke oplossingen diepgaand bestudeerd, zijn de inspraakreac ties verwerkt en is er met vele belanghebben den besproken. Uiteindelijk is de voorkeur uitgesproken voor de aanleg van een dijk aan de binnenzijde van het Flaauwe Werk, waar bij de huidige dijk wordt verhoogd en met maximaal dertig meter landinwaarts wordt verbreed. Hierdoor zou de veiligheid van de dijk bij het Flaauwe Werk voor de komende vijftig jaar worden gegarandeerd. Heemraad Hans Klepper van het Waterschap Goeree-Overflakkee bleek verheugd over de flinke opkomst. Dat bewees, zo stelde hij, hoeveel belangstelling er voor dit pro ject bestaat. Zorgvuldige communicatie met alle betrokkenen, onder andere door middel van deze bijeenkomsten, vond hij dan ook uitermate belangrijk. "De afgelopen maan den zijn er gesprekken geweest met de direct betrokkenen om de belangen en de wensen voldoende helder te krijgen. Bij de uitwer king van de plannen hebben we alle belangen en wensen zo goed mogelijk meegenomen en meegewogen. Maar u moet zich realiseren dat het effect van zo'n ingreep niet altijd voor iedereen 100% positief uitvalt. Vanavond hoort u welke alternatief de voorkeur heeft. Deze keuze is op dit moment in de planstu- die nodig om direct na de afronding van de MER-studie te kunnen starten met het opstel len van het versterkingsplan voor het Flaau we Werk en met het voorbereiden van allerlei vergunningsprocedures etc. zodat deze gelijk oplopen met het besluitvormingsproces en de inspraak daarvan," aldus Klepper. Hij voegde hieraan toe dat ernaar gestreefd wordt om in de zomer van 2007 te starten met de verster king van het Flaauwe Werk. Volgens Theo Klink van het bureau DHV is bij de studie niet alleen gelet op de veilig heidsaspecten, maar is er ook gekeken naar mogelijke verbetering van de ruimtelijke kwaliteit. Hij doelde daarbij op de mogelijk heid tot het aanleggen van wandel-, fiets- en ruiterpaden in het gebied en op het opnieuw aanleggen van natte natuur. Het bleek ai snel dat de binnenduin oplossing niet haal baar was door onder meer de hoge kosten en het feit dat er veel land voor nodig zou zijn. Het tweede alternatief, de aanleg van een buitenwaarts steunduin, is vervolgens even eens afgevallen. Bij dit plan zou een grote berg zand van zo'n zes meter hoog voor de huidige dijk worden neergelegd, met daar voor nog een flinke hoeveelheid extra zand ter ondersteuning. Enkele argumenten om dit plan niet uit te voeren zijn, aldus Klink, de forse zandsuppleties die iedere vijfjaar opnieuw nodig zouden zijn en het feit dat over vijftig jaar het onderhoud van de dijk onzeker is. Uiteindelijk viel de keuze op het versterken van het Flaauwe Werk door middel van een binnendijk, waarmee de huidige dijk over een lengte van 1,25 kilometer verhoogd zal wor den. Het ruimtebeslag is beperkt: er is slechts 1 ha extra grond nodig om dit te kunnen ver wezenlijken. "Als dit plan doorgaat krijgen we een dijk die staat als een huis!", voorziet Klink. Daarnaast, zo gaf hij aan, wordt in dit plan eveneens de omgeving van het Flaauwe Werk aangepakt. Zo worden de strandopgan gen bij de Noordweg, Langedijk en De Wulk vernieuwd, waarna ze voldoen aan de nu gel dende kwaliteits- en inrichtingseisen. Enke le fietspaden worden opnieuw aangelegd, waardoor deze beter aansluiten op andere fietspaden. Ook de natuur krijgt de nodige aandacht. Zo wordt in de hoek bij de Lan gedijk een bestaand natuurgebied verbeterd. Een groot gedeelte van deze 'herstel'- werk zaamheden wordt betaald door het ministe rie van Verkeer en Waterstaat, aldus Klink. Voor de maatregelen ter versterking van de ruimtelijke kwaliteit, zoals onder meer de aanleg van een ruiterpad langs het Flaauwe Werk, het verbeteren van de strandopgangen bij de Westerweg en het herinrichlen van de parkeerplaats aldaar, dient er nog een extra bedrag van ongeveer 2 miljoen te worden uit getrokken. De projectgroep gaat nu bekijken waar dit geld vandaan moet komen. Wethouder Ton Admiraal van Goedereede onderschreef de oplossing van de ambte lijke projectgroep. "Hoewel wij in eerste instantie zelf de buitendijkse oplossing als de beste beschouwden, konden we na lezing van de nota niet anders concluderen dan dat de aanleg van deze binnendijk nog beter is! Op deze manier wordt een win-win situatie gecreëerd: de veiligheid staat voorop, maar daarnaast worden wij via de herstelwerk zaamheden gecompenseerd voor de investe ringen die wij daar in het verleden hebben gedaan. Bovendien worden in dit gebied nu diverse verbeteringen aangebracht." Vanuit de zaal volgden nog enige suggesties ter verbetering van het plan. Zo werd het voorstel gedaan om op het Flaauwe Werk een soort boulevard te maken voorzien van enige horecagelegenheden en om het al aanwezige fietspad door te trekken, zodat de verkeers veiligheid kan worden verbeterd. Ook werd grote voorkeur uitgesproken voor een fiets pad bovenop de dijk, dus niet onderiangs. Heemraad Klepper beloofde in zijn slot woord dat deze suggesties zouden worden meegenomen. In november van dit jaar volgt wederom een bijeenkomst over dit onderwerp in het kader van de inspraakmogelijkheden van de MER procedure. Het uitgewerkte voorkeursalter natief ligt dan voor iedereen ter inzage. MIDDELHARNIS - Voor het vierde jaar zal er op zaterdag 10 juni weer een grote 'boe renmarkt' op het terrein van de Prins Maurits Scholengemeenschap worden gehouden. De markt begint om 9.30 en duurt tot ongeveer 15.00 uur. Er zijn ongeveer 40 kramen. Dus voor elk wat wils! Er is geprobeerd om een leuke mix van stand houders te maken. Naast de vele vertrouwde kramen die er vorig jaar ook waren, zult u ook weer andere standhouders aantreffen. 2e hands kleding -i- speelgoed, vis, imkerpro ducten, koffie, bakmixen, fietsen onder delen), boeken (2e hands), skelters, huifkar, patat, groente en fruit en een rommelmarkt zult u er aantreffen. Voor de kinderen zijn er weer diverse spel letjes te doen. Maar ook de oudere sportieve- lingen kunnen zich met elkaar meten bij het 'ketelpakhangen'. De opbrengst is voor het bouwfonds van de Gereformeerde Gemeente van Middelharnis. SOMMELSDIJK - Heeft u zin om gezellig kaarten te maken? Kom naar de creaniiddag in De Staver! ledere woens dag van 13.00 tot 16.00 uur. OUDDORP - Op rijksweg N57, ter hoogte van de RTM remise nabij de Brouwersdam, vond vrijdag aan het eind van de middag een verkeersongeval plaats, waarbij een 46-jarige man uit Eersel gewond raakte. Volgens ooggetuigen nam de man bij het oprijden van de weg de verkeerde rijstrook en botste daarbij met zijn Opel Vectra tegen een vrachtwagen, tolde in het rond en ramde vervolgens een personenauto die achter de vrachtwagen reed. Het slachtof fer raakte bekneld en moest door de brandweer uit zijn wagen worden bevrijd. Brandweer, traumaheli en ambulance waren ter plaatse voor hulpverlening. Het slachtoffer werd voor behandeling naar het Ruwaard van Puttenziekenhuis te Spijkenisse gebracht. De twee bij het ongeval betrokken personenauto's moesten worden weggesleept. (Foto: Persburo Flakkee) -67^ 'Nee, hij moet het meer op. Daar is het diep genoeg otn onzichtbaar te verdwijnen.' 'Maar hoe moet dat dan?' 'Gewoon starten en het roer vastzetten zodat hij recht naar de horizon vaart. Voordat hij vertrekt even een paar gaten in de bodem hakken, dan loopt hij vanzelf wel vol en verdwijnt naar de bodem. Spullen die niet meegenomen worden, laatje aan boord. Zorg ervoor dat ze niet boven water komen, zodat ze later naar de oever drijven en daar gevonden kunnen worden. Wat weggewerkt moet worden, binnensluiten en dan, laat de boot maar gaan.' Er werden wapens en munitie uitgeladen en verder wat kleding en mondvoorraad. Dat was alles wal ze dragen konden. De rest moest aan het water prijsgegeven worden. Karl nam een bijl en hakte een gat in de bodem, Het metaal was van degelijke kwaliteit, zodat hij al zijn kracht moest aanwenden om door het metaal te slaan. Het lukte. Er ontstond een smalle spleet waar door het water zachtjes naar binnen siepelde. Op deze manier kon het wel een half uur duren voor de boot naar de bodem zou zinken. Franz startte de tnotor en zette het roer vast. De boot zou nu recht naar de horizon varen, zoals Bor- ka voorgesteld had. Toen de boot werd losgelaten, moest Franz zich redden door overboord te springen. Een tiental meters uil de kant plonsde hij in het tneer en kon vandaar makkelijk naar de kant waden. De boot voer met een rustig gangetje weg, nagekeken door de vijf mensen, van wie er vier zoveel herinnerin gen aan het vaartuig zouden meedragen. 'Laten we gaan, de tijd dringt', zei Borka. 'Ja, laten we maar gaan, hier hebben we niets meer ie zoeken', antwoordde Franz, die zijn kleding voor droge spullen verwisseld had. Borka hielp hen dragen; achter elkaar volgden ze een smal paadje dal hen naar de plaats voerde waar Borka zijn paarden had staan. 'Ik weel niet wat er gaat gebeuren, maar het zal zaak zijn te zorgen, dat we zo vlug mogelijk hier ver van daan komen. Die commissarissen kunnen al wel in 222 zijn en daarvan hangt veel af. Eerst moeten we de Lena over, dan pas voel ik mij veilig. Als die kerels welen dal ik hierbij belrokken ben, zullen ze mij wil len grijpen, koste wat hel kost. Eerst zal men in de buurt zoeken en als dat niet tot enig resultaat leidt, dan gaan ze verder, in een steeds grotere kring rond het kamp." Ze gingen verder over een pad dat bijna onbegaan baar was. De weg steeg en daalde en lussen de rotsen door moesten ze hun weg zoeken naar het oosten, naar een plaats die nog onbekend was. Jij wangedrocht, zoon van een varken, spreek als ik het je zeg!' 'Kameraad commissaris, geloof mij, het is de waar heid.' "Je liegt, zwijnsjak.' Arnoldijfsj Tjeljegin gaf de soldaat een klap op zijn hoofd zodat die sterretjes zag. "De waarheid wil ik horen.' 'Kameraad commissaris, geloof mij: ik ben een Rus en een goed communist, ik heb verleid wal ik weet; meer niet.' 'Herhaal dan nog eens precies wat er allemaal gebeurd is en hoe dat in z'n werk is gegaan.' De soldaat jammerde dal hij dal al vele malen had verteld en dat het toch geen zin had daarover door te blijven gaan. 'Ik wil het nog eens horen, misschien heb ik jou niet goed begrepen.' 'Het is zoals ik al gezegd heb: het zijn slechts vermoe dens van dal geheime dorp. We dachten hel allemaal. Want kameraad, zeg zelf eens, is hel niet verdacht dal er iemand verdwijnt als de winter invalt, terwijl er zover ons bekend is, met uitzondering van het kamp 22-12 geen enkele nederzetting beslaat hier in de streek. Natuurlijk is hel een veronderstelling, maar het zou toch niet onmogelijk zijn dat die jager ergens in een dorp thuis hoort waarvan niemand iels weel? Die man zal toch niet in de winter ergens heengaan waar hij aan de natuur is overgeleverd? Kameraad, is hel dan zo wonderlijk dal wij dachten dal hij ergens op een voor ons onbekend dorp was om er de winter door te brengen?' 'En je bent van mening dat de luitenant, Georgië Zwaiba, te lang heeft gewacht om die kerel op te spo ren? Waarom is er niemand in de hut gebleven van jullie om de jager op te wachten als hij weer terug kwam? Zoiets ligt toch voor de hand? Die kerel is volgens jou ergens heengegaan, maar in hel voorjaar als de paartijd van het wild aanbreekt, valt er genoeg ie vangen zodat hij nog een poos zijn vallen en klem men gaat zetten. Dat moesten jullie ook geweien heb ben. Hij had je maarzo in de armen kunnen lopen en nu is deze zaak verprutst. Je begrijpt dal zoiets niet zo best is voor jou en je maten. Dit is een grote nalatig heid die daarom door ons gestraft moet worden.' De soldaat beefde als een riet, toen de commissaris deze woorden sprak en kermde om genade, daar hij meende slechts bevelen te hebben uitgevoerd. 'Kameraad commissaris, wat had ik dan moeten doen? Ik ben maar een arme soldaat en veriang nog eens bij vrouw en kinderen te komen. Wat kan ik doen als de luitenant zegt dal hel anders gedaan moet wor den; niets toch zeker?' De twee commissarissen keken elkaar met een schuin oog aan. Ze begrepen elkaar zonder woorden. 'Eruit jij; je hoort nog wel van ons.' Sjova Nikisjkin hield de deur open, zijn kameraad Arnoldijtsj Tjelgegin gaf de arme soldaat een gewel dige trap onder zijn achterwerk, waardoor die aan de andere kant van de gang tegen de muur opvloog. Maar de man was dankbaar van het tweetal veriost te zijn en haastte zich zo vlug hij kon het gebouw uit. "We zullen de luitenant nog eens heel voorzichtig onder zijn kin kriebelen', grinnikte Sjova Nikisjkin. 'Kameraad, hij zal praten zoals een nachtegaal zingt', was Arnoldijtsj Tjeljegin van mening. "Zo, daar ben je dan weer', snauwde Tjeljegin tegen Georgië Zwaiba, toen die hun kamer binnenkwam. 'Inderdaad kameraad; hel verheugt mij jou en kame raad Nikisjkin hier te mogen begroeten.' De twee namen hem met een minderwaardige blik op en Heten Georgië duidelijk merken dat hij in hun ogen slechts een nietswaardig wezen was. 'Deze hernieuwde kennismaking kon voor jou wcl- eens niet zo aangenaam zijn.' Er viel een korte stille waarbij de twee commissarissen hem vernietigend aankeken. Georgië in zijn onnozel heid glimlachte beminnelijk terwijl zijn hersens onder hoogspanning werkten. Meer dan ooit besefte hij dat er voor hem weinig hoop meer was en dal in feite zijn lol bezegeld was. Deze aasgieren zouden geen par don kennen en als een besmettelijke ziekte zou hun aanwezigheid door hel kamp waren, vele slachtoffers met zich mee slepend. {wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 4