Eén eiland. Eén bank. Eén telefoonnunnnner. (ankGoéfêe^Overflakkee Auto ramt gevel Ook in Goedereede vier Koninklijice Ondersclieidingen John È^E Wit Concert van de Vrijheid Grote rommelmarkt in de Staver Gratis antiektaxatie te Middelharnis EIIIUnDErt-tllEUWS Rabobank FAMILIEBERICHT LEUNT JE AKERSHOEK OUDDORP - Namens Hare Majesteit de Koningin had burgemeester Van de Velde van de gemeente Goeder eede vrijdagmorgen vier Koninklijke Onderscheidingen uit te reiken. In een goed gevulde zaal van m.f.g. 'Dorp- stienden' te Ouddorp zette ze een aan tal mensen in het zonnetje, "vrijwilli gers in hart en nieren". WFB-er Rode Kruisvrijwilliger Strandwandeling met kampvuur Redder Ridder Kerkdiensten Ger. Gem. Jog Kamerkoor Fiori Musicali en kwartet Syrinx oiBonhoefferdagteBrielle BRILLE - De Culturele Commissie St. atharijne in Brielle organiseert op ïterdag 6 mei 2006 vanaf 15.30 uur ;n bijzondere middag en avond over'e theoloog Bonhoeffer. Het pro- granna bestaat uit muziek, een debat, voorracht en koorzang. Tussen hat midd»- en avondprogramma kunt u gebrik maken van een buffet in de St. Cathiijnekerk. Medewerker financiële administratie nv) ASSURANTIËN BV Wij zoeken... jou! SOMMELSDIJK - In de sporthal van recreatiecentrum 'De Staver' wordt zaterdag 6 mei tussen 10.00 en 16.00 uur een grote rommelmarkt gehou den. PAGINA 4 DINSDAG 2 MEI 2006 Voor uw medeleven en belangstelling voor en na het overlijden van onze schoonzuster en tante betuigen wij u onze welgemeende dank. In het bijzonder dank aan' ds. C. Oorschot voor de geestelijke begeleiding en het leiden van de rouwdienst en de kerkenraad van de Nederlandse Hervormde Gemeente (i.h.v.) te Ouddorp voor het kerkelijk afsluiten van de condoleance en de begrafenis. Dank aan directie en personeel van zorgcentrum 'De Vliedberg' voor de liefdevolle verzorging die ze in de afgelopen jaren mocht ontvangen. We hebben dit als familie zeer gewaardeerd en zien hier met respect op terug. Dank aan alle medewerkers van Arensman Uit vaartverzorging, in het bijzonder de heer K. Breen, voor de correcte verzorging van de begra fenis. Het is ons tot steun geweest. Uit aller naam: A. C. Lokker Ouddorp, mei 2006 MIDDELHARNIS - Rond kwart over twee in de nacht van afgelopen zondag op iiaandag is aan het begin van de Oosthavendijk een bestuurder van een Opel Calibra met zij wagen tegen de geve! van de werkplaats van Jachtwerf Peeman geklapt. De bestuurder vlop; daarbij met zijn hoofd tegen de voorruit en raakte licht gewond. Zijn passagier kwam met c schrik vrij. Door de klap werd een stuk uit de gevel van het gebouw gereden, waarvoor de brndweer ter plaatse werd geroepen om de muur te stutten. De auto raakte total loss. De politieieeft de bestuurder meegenomen naar het politiebureau omdat bij een blaastest bleek dat de ma teveel alcohol had genuttigd. (Foto: Persbum Flakkee) Als eerste was het lidmaatschap in de Orde van Oranje Nassau weggelegd voor Piet 't Man netje. Piet is al ruim dertig jaar actief binnen voetbalvereniging WFB te Ouddorp. Vanaf 1 juli 1974 heeft hij diverse bestuursfuncties vervuld. En na zijn pensionering in 1996 is hij volgens Van de Velde de spil geworden waarom de voetbalvereniging draait. Hij blijkt de gehele week betrokken te zijn bij het wel en wee van WFB. Het begint al in de vroege maandagmorgen als hij om 7.00 uur begint met de schoonmaakwerkzaamheden. Zijn weektaak voor de vereniging is verder gevuld met het doen van bestellingen voor de kantine, het in orde maken en houden van de voetbalvelden. Ook is hij op zaterdag en een aantal avonden bezig met de zorg voor de kantine. Hij was geruime tijd leider van het tweede elftal en heeft geld geïnd voor de wekelijkse toto- en lottotrekkingen. Ongeveer 15 keer heeft de voetbalvereniging een rom melmarkt georganiseerd en al die keren was 't Mannetje lid van het organisatiecomité. Ondanks dat Piet zo'n veertig uur per week in touw was voor WFB is hij ook nog actief geweest bij de Scouting Goedereede, waar hij voorzitter was van het groepsbestuur. Hij was verantwoordelijk voor o.a. onderhoud- werk, boten, materialen en terrein. Verder probeerde hij subsidies los te krijgen bij de gemeente en Scouting Nederland. Mevrouw Van de Velde benadrukte dat het bijzonder is dat "mensen zoals u zich belangeloos inzet ten voor hun vereniging". Een Koninklijke Onderscheiding was er ook voor Maaike Menheer-Witte. Zij is al 45 jaar vrijwilliger bij de Rode Kruis afdeling Goe- ree. De burgemeester had inlichtingen over Maaike ingewonnen en ze kreeg te horen "dat het een vrijwilligster was waar je blindelings op kan bouwen, waar het bestuur dus nooit tevergeefs een beroep op kan doen, waar dan ook voor". Maaike Menheer is ook 25 jaar vrijwilliger op de ambulance geweest. In de eerste jaren leek de inzet gering maar door het toenemende verkeer op de N57 richting Rotterdam en het recreatieverkeer groeide deze vrijwillige ambulancedienst uit tot een professionele organisatie. Maaike heeft zich ook ingezet voor de vakantieprojecten van het Nederlandse Rode Kruis en is al meer dan 2 jaar actief in het comité dat jaarlijks een reisje organiseert voor ouderen in Ouddorp. Naast al deze activiteiten is Maaike sinds V (lieuwe Jonge Op zaterdag 6 mei willen we met jullie naar het strand gaan. We gaan o.a. een kampvuur maken! Heb je zin om met ons mee te gaan (en ben je 14 jaar of ouder) geef je dan snel op. We vertrekken om 18.30 uur bij 'Elim', Zuiddijk 19, Nieuwe-Tonge. Info: Heleen (652775) of via onze website: www.zajw. nl.tt. Het ZAJW-team, Nieuwe-Tonge STELLEND AM - Vrijdag 5 mei, organiseert De Chr. Gem. Zangver. 'Soli Deo Gloria' te Stellendam organiseert vrijdagavond 5 mei a.s. een 'Concert van de Vrijheid' in de Her vormde kerk van Stellendam. Er zullen bek ende Vaderlandse liederen worden gezongen. Ook is er gelegenheid voor samenzang. Aan deze avond werken mee: Hannke Grooten- boer (saxofoon), Gerard Wolfert (trompet) en Sietse van Wijgerden (orgel). De algehele leiding is in handen van dirigent Willem Chr. Meyboom. De avond begint om 20.00 uur, de kerk is open vanaf 19.30 uur. Iedereen is hartelijk welkom. De vier gedecoreerden in Goedereede, samen met burgemeester Van de Velde. (Foto: Elza Feller, 1958 lid van de plaatselijke EHBO-vereni- ging en zingt ze mee in de zangvereniging. "U bent iemand die zich enorm inzet voor de maatschappij en in het bijzonder voor de hulpbehoevende medemens", zo kenschetste burgemeester Van de Velde Maaike Men heer. Vervolgen.s kreeg zij de onderscheiding opgespeld die behoort bij het Lidmaatschap van de orde van Oranje Nassau. De volgende onderscheiding was voor een vrijwilliger van de KNRM: Jan Flohil. "Iemand die zich naast zijn reguliere werk dag en nacht inzet voor de veiligheid van anderen". Burgemeester Van de Velde las in het jaarverslag van de KNRM hoeveel keer de Ouddoipse Reddingboot 'De Griend' en later 'De Bruinvis' reddingstochten heeft gemaakt. Op deze boten is Jan Flohil één van de vaste opvarenden. "Er werden 68 toch ten gemaakt, waarbij 128 mensen werden gered". De burgemeester noemde een aan zienlijke lijst van reddingen waaraan Flohil had meegeholpen. Zij roemde de 'saamho righeid en de professionele houding' van de bemanningsleden van de reddingstations en vond het dan ook verdiend dat één van deze mannen die altijd aanwezig is om eens extra in de schijnwerpers te zetten. Flohil werd op 1 oktober 1974 aangesteld als vrijwilliger bij de KNRM en gelijktijdig tot stuurman van één van de reddingsboten benoemd. Hij moest gelijk op 23-jarige leeftijd onder zeer moeilijke en gevaarlijke omstandigheden verrichten. De inzet, rust en grote kennis van zaken van Jan Flohil werden door de burge meester geprezen. Door zijn ervaring wordt Flohil beschouwd als een autoriteit binnen de groep vrijwilligers. In zijn 32 jaar actief zijn voor de KNRM heeft hij een grote bijdrage geleverd aan het reddingswerk voor de kust. Voor dit alles werd Jan benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Hans Klepper uit Ouddorp werd vrijdag morgen zelfs benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Uit de woorden van bur gemeester Van de Velde bleek dat Klepper een indrukwekkende staat van dienst heeft. Ruim dertig jaar is Hans Klepper secretaris van de historische vereniging 'De Motte' op Goeree-Overtlakkee. Hij is altijd aanwezig bij opgravingen. Hij is ook de contactper soon tussen 'De Motte' en de gemeente Goedereede. Volgens de burgemeester ver vulde Klepper een belangrijke rol in het monumentenbehoud in de gemeente Goe dereede. Zij noemde zijn bemiddelende rol bij de restauratie van het Blaeuwe Huus in Ouddorp. Hij is mede-initiatiefnemer voor de reconstructie van de stadspoorten van Goedereede en hij voerde een actieve rol bij de reconstructie van de Schans, de oude vestingwerken bij Ouddorp. "Je zorgde dat archeologie op de agenda kwam bij het pro ject Landinrichting Ouddorp-west, je zette je in voor het behoud van de vroegere her verkaveling onder Ouddorp en je bent lid van de Stichting Cultureel Erfgoed van de gemeente Goedereede". Ook heeft Klepper een aantal publicaties op zijn naam staan. Daarnaast is hij actief op tal van andere ter reinen. Twintig jaar is hij raadslid van de gemeente Goedereede, waarvan ook tien jaar wethouder. Vanaf 1989 is hij notabel van de Hersteld Nederlandse Hervormde Gemeente te Ouddorp. Hij was lid van het algemeen bestuur van het Waterschap Goe ree-Overtlakkee en vanaf 1 januari van het vorige jaar is hij heemraad/waarnemend dijkgraaf van het Waterschap Hollandse Delta. Vanaf 1987 is hij lid van de Raad van Toezicht van de Rabobank en vanaf 1997 tot op heden voorzitter van de Rode Kruis- afdeling. Ook is hij medeoprichter van het Museum Ouddorps Raads- en Polderhuis. OIDE-TONGE - Dinsdag (heden), 19.30 mr, ds. M. Mondria. SAD aan 't HARINGVLIET - Woensdag mei, 19.30 uur, stud. G, Heijkamp. GODORP - Woensdag 3 mei, 19.30 uur, s. B.J. van Boven. 's Midigs om vier uur begint in De Sjoel, de gertaureerde synagoge van Brielle aan de Turade 16, een debatmiddag over Bon- hoeffenn zijn werk. Deelnemers aan het forum :n onder andere ds. G. van Meijeren uit Dirland en drs. Irene Meijer van de Heiligexmdstichting, beiden bekend met en géinireerd door Bonhoeffer. Ook klinkt er kameoormuziek door het vocale kwar tet Syrii uit Middelburg met werken waar Bonhoeir een speciale voorliefde voor had zoals Sütz, Brahms en Schumann. Ook klinkenenkele bewerkingen op teksten van Bomeffer. Om IS.CiUuris er een buffetmaaltijd in de St. Cathijnekerk. Daarna begint om 19.30 uur het ineen met orgel- en koormuziek, eveneensit de tijd van Bonhoeffer. Uitvoerel^n van het concert zijn organist en dirige 'Sietse van Wijgerden en het Clm Jong Katrkoor Fiori Musicali uit Middel- hamis. E muziek wordt afgewisseld door voordrac; uit de brieven van Bonhoeffer. Er wordezeven delen uit de 'Hohe Messe' van J.S. Ich uitgevoerd met ondersteuning van een dtinuogroep, een werk waar Bon hoeffer z( van S(hreef dat dit voor hem het mooiste \s dat Bach geschreven heeft. Ver der wordtet 'Raiuiem' van Howells uitge voerd. AlJrgelsclo kunt de Litanies van J. Alain behteren. Het programa staat in het teken van de vie ring van 415 meien heeft als uitgangspunt de 'innerlktvredeen vrede tot de naaste... De toegagspjs vm de middag (debat en kleinkoorfende a/ond (concert orgel en kamerkoor) is^lk €3 of 5 voor het mid dag- en avondpgranma samen. Een passe partout voor h hele programma, inclusief maaltijd, kost 15. Tot donderdag 4 mei kunt zich opgeM voor een passe-partout via e-mailadres culslecomCA'cathariinekerk.nl of telefonisch vile nummers (0181) 411381 414197 of 141, Wij zijn een dynamisch en professioneel middelgroot assurantie kantoor met zowel relaties in de particuliere als in de zakelijke markt. Het kantoor biedt een breed scala aan diensten. Naast assurantiën, pensioenen en hypotheken zijn wij ook actief op bancair gebied via de Regio Bank. Wegens uitbreiding van de werkzaamheden zijn wij op zoek naar een fuiltime De functie Na een jnwerkperiode bent u, samen met uw collega van de boekhouding, verantwoordelijk voor de correcte verwerking van de financiële administratie. Hierbij onderhoudt u contacten met zowel onze relaties als de verzekeringsmaatschappijen. Uw profiel leeftijd tussen 18 en 35 jaar minimale opleiding MBO accuraat flexibel kennis van en/of er\/aring in de assurantiebranche is een pré Ons aanbod Wij bieden u een afwisselende baan in een enthousiast team. Uw inzet wordt beloond met een goed salaris en prima secun daire arbeidsvoorwaarden. Meer informatie Wilt u meer informatie over de vacature, dan kunt u bellen met de heer J. van Velzen, telefoon 0187 - 497 000. Solliciteren Bent u toe aan een nieuwe uitdaging? Stuurt u dan voor 17 mei 2006 een e-mail met CV naarj.vanvelzen@johnpdewit.nl of een brief met CV naar: Korteweg 4, 3251 LE Stellendam AANNEMINGS- LOON EN GRONDVERZETBEDRIJF NIEUWE - TONGE (0187) 651600 cultuurtechniek - landbouw sloopwerk - grondwerk - rioleringen straatwerk - wegenbouw kaveiinrichting - groenvoorziening tuinaanleg - waterbouw Ben jij onze nieuwe Algemeen Medewerker die ons team komt versterken voor het verrichten van diverse werkzaamheden binnen D. Ras B.V.? Wat vragen wij: - bezit van rijbewijs B of - tractorrijbewijs - VCA - zelfstandigheid - flexibele instelling, geen 9 tot 5 mentaliteit. Wat bieden wij: - salaris conform CAO LEO - goede arbeidsvoorwaarden - informele prettige werksfeer Tevens vragen wij schoolverlaters te solliciteren. Stuur je sollicitatiebrief CV naar info@drasbv.nl of D. Ras BV t.a.v. mw. C. E. Meekel öroeneweg 23, 3244 LJ Nieuwe Tonge Tel. (0187) 65 16 00 Fax (0187) 65 17 80 erkend leerbedrijf ■^SGS Voor slechts enkele tientjes kan men inschrij ven om een stand te huren. Er zijn al 60 inschrijvingen, maar er zijn nog plaatsen te huur. Om in te schrijven kunt u bellen naar 0165-302682. ijdens de rommelmai-kt wordt ook aan de kinderen gedacht: er is een springkussen aan wezig en een goochelaar vertoont zijn trucs. De rommelmarkt wordt georganiseerd in samenwerking met Radio Flakkee. Voor de Antiekveiling van de Lionsclub Goeree-Overflakkee - op vrijdag 5 mei van 17.00-20.00 uur, dinsdag 9 mei en donderdag 11 mei van 17.00-20.00 uur - zal antiquair de heer P. Krijgsman gratis antiektaxaties verrichten. De taxaties vinden plaats in het gebouw van atelier 'Kunstwereld' op het terrein van Hemesseroord aan de Oostha vendijk te Middelharnis. Belangstellenden kunnen hier terecht om spullen in te brengen voor de antiekveiling, maar ook om antiek te laten taxeren waarvan u geen afstand wenst te doen maar toch benieuwd bent naar de waarde ervan. De veiling ten behoeve van het Paul van Hessenfonds en het Atelier Kunst wereld vindt op 27 mei om 13.30 uur plaats in hetzelfde gebouw.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 24