Oikocredit opnieuw grootste verstrekker van microkrediet Henk Zwanenburg stelt zich beschikbaar als WD-fractievoorzitter bij gemeenteraadsverkiezingen 2006 ZJerikzIngt' slaat nieuwe wegen in Honderd vierentwintig nieuwe zorgbedden voor Verpleeghuis De Samaritaan zich tijdens Met Wie??? EiiAnDBn-niEuws AA/l Niet meer in de rij Uitslagen Damclub 'Denk en Zet' Autowasdag in Ouddorp 'Sempre' presenteert Verenigingsconcert 2005 Ouders en partners van verslaafden Campagne 2005: records op alle fronten agentschap AN'WB/WY tip van de week: Ouden nieuw Gelegenheidskoor Videopresentatie 'yy/^ Maandag 10 oktober 2005 *m—----------------------------f------ De Mobiele knoppenwinkel: Bent u de baas over de knoppen of zijn de knoppen de baas over u? Verzamelbeurs in 'De Staver' Ik kijk graag in de keuken van maatschappelijke organisaties Peanuts Erg druk Kleurloos Marktwerking SOMMELSDIJK - In Verpleeg huis De Samaritaan worden deze week 124 nieuwe zorgbedden afge leverd. Deze nieuwe bedden zijn heel anders dan de kenmerkende ziekenhuisbedden, wat ze bijzonder maakt. De bedden zijn van hout en hebben een zeer huiselijke uitstra ling. Bovendien zijn de bedden van alle instelmogelijkheden voorzien zodat een comfortabele ligpositie ontstaat. MIDDELHARNIS - Op zaterdag 22 oktober presenteert de Koninklijke Muziekvereniging 'Sempre Crescen do' zich aan het grote publiek met een optreden van het fanfare- en het opleidingsorkest. Dit verenigings concert vindt plaats in de aula van de LTS in Middelharnis. Bijzonder onderdeel van het concert vormt het optreden van Barbara van der Neut, die op sopraan-saxofoon examen doet voor het D-diploma. Het con cert begint om 20.00 uur (zaal open 19.30 uur) en de toegang is gratis. De Hoop Magazine Radio: PAGINA 19 VRIJDAG 14 OKTOBER 2005 Over de eerste negen maanden van dit jaar verstrekte Oikocredit een record bedrag van 31 miljoen euro aan flnan- cieringen aan de microkredietsector ten behoeve van armoedebestrijding. Hiermee kwam het totaal aan Oiko- credit-financieringen aan deze sector op 91 miljoen euro bij 205 microkre- dietinstellingen (MFI's) in 47 lan den. Dat maakt Oikocredit opnieuw wereldwijd de grootste - met privaat geld geHnancierde - kredietgever van deze sector. Bijna de helft van de Oikocredit-leningen aan MFI's in 2005 werd uitgekeerd in lokale valuta, vooralsnog een zeldzaamheid binnen de wereld van de nucrofinanciering. Opval lend is ook dat Oikocredit wereldwijd voor oploopt op het gebied van financieringen aan rurale kredietcoöperaties en kleinschalige microbankjes die ondanks hun ontwikke lingsrelevantie vaak door andere financiers worden gemeden vanwege hun vermeende risicoprofiel. Met de Oikocredit-leningen bereiken NGO's, coöperatieve banken en andere MFI's hon derdduizenden economisch kansarme men sen die dankzij zeer kleine leningen zichzelf banen en een inkomen verschaffen. Daar mee draagt Oikocredit in belangrijke mate bij aan de zojuist door de Verenigde Naties herbevestigde Millenniumdoelstelling voor armoede en hongerbestrijding. De VN benoemen microkrediet specifiek als één van de krachtigste instrumenten om de doelstel ling te behalen die beoogt absolute armoede met 50% terug te dringen voor 2015. Dat Oikocredit ten opzichte van dezelfde periode in 2004 bijna een verdubbeling van de microkredietportefeuille kon realiseren is ondermeer het gevolg van een internationale Microkrediet Campagne, waarmee Oikocre dit het door de Verenigde Naties uitgeroepen Jaar van het Microkrediet 2005 kracht bijzet te. Verschillende internationale conferenties, een aantal gerichte publicaties, een in samen werking met partner ING Nederland ontwik keld Microkredietspel, en een bijzondere dag voor de kerken in oktober zullen er naar ver wachting toe leiden dat ook de doelstelling om meer mensen enthousiast te maken voor sociaal ethisch beleggen zal worden gehaald. Dit jaar wil Oikocredit 2005 nieuwe inves teerders aantrekken, die via Oikocredit een eigen bijdrage willen leveren aan een eerlij ker verdeling van welvaart in de wereld. De internationale ontwikkelingscoöperatie Oikocredit werkt al dertig jaar aan een duur zamere wereldgemeenschap door investe ringsgeld van kerken, particulieren en bedrij ven in de vorm van leningen ter beschikking te stellen aan economisch kansarme onderne mers in ontwikkelingslanden. Deze leningen blijken een uitstekende stimulans tot econo mische verzelfstandiging. Terugbetaling leidt tot een sterkere economische positie en dus tot structurele verbetering van de leefomstan digheden van de betrokken leningnemers én het verhoogt hun gevoel van eigenwaarde. Oikocredit had per 30 september 2005 91 miljoen euro in de vorm van kredietfinan ciering uitstaan bij microfinancieringsinstel- lingen, coöperaties en middengrote bedrijven in ontwikkelingslanden.Ook financiert Oiko credit Fair Trade initiatieven die een eerlijke markt creëren voor de producten van der de wereldondememers. Oikocredit beschikt over 29 eigen kantoren in Latijns Amerika, Azië, Afrika en Oost-Europa, geleid door lokale professionals. Oikocredit heeft meer middelen nodig om te investeren in mensen. Particuüeren die beschikken over geld dat zij niet direct nodig hebben en dat verantwoord willen beleggen, kunnen deelnemen in het Oikocredit Neder land Fonds. Dit fonds is een erkend soci aal-ethisch beleggingsfonds en particuliere beleggers kunnen in aanmerking komen voor fiscaal voordeel. Het Fonds belegt tot 90% direct in aandelen Oikocredit. Meer informatie kan worden ingewonnen bij Oikocredit Nederiand, Postbus 19120, 3501 DC Utrecht, tel.: (030) 234 10 69, e-mail: nederland@oikocredit.org, website: www. oikocredit.nl. Een mooie dag in de herfstvakantie. Voor de kassa van het attractiepark staat een rij tot ver buiten de poorten. Toch bent in twee tellen binnen. Hoe dat kan? Met het ANWB Entree bewijs kunt u terecht bij meer dan 30 attrac tieparken in Nederland, België en Duitsland. y hoeft niet meer te wachten voor de kassa's Van de attractieparken. En attractiepark is een breed begrip. Want u kunt niet alleen terecht bij parken als De Efteling en Madurodam in Nederland, Phantasialand en Movie World in Duitsland en Plopsaland en Bobbejaanland in België. Ook grote dierenparken als Dierenpark Emmen, Diergaarde Blijdorp en Dierenpark Amersfoort doen mee. U kunt zelfs op safari in de Beekse Bergen in Hilvarenbeek of het Bellewaerde Park in het Belgische leper. En wat dacht u van het Nederlands Openluchtmuseum in Arnhem, de Noordwijk Space Expo, waar u op een actieve en eigentijdse manier kennismaakt met binnen- en buitenlandse cultuur, natuur en techniek? U kunt het ANWB Entreebewijs kopen bij alle ANWB-vestigingen en ANWBfWWW agentschappen in Nederland. Dus ook bij VVV/ANWB Middelhamis, tel.: 0187- 484870 en WV/ANWB Hellevoetsluis, tel.: 0181-312318. ^lERIKZEE - Zierikzingt, het muzi kale evenement dat een aantal keren per jaar in de Nieuwe Kerk te Zierik- zee gehouden wordt, begint met een totaal nieuwe opzet. Niet op zondag, inaar op zaterdagavond zal de muzi kale manifestatie gaan plaats vinden, Jn een nieuwe vorm die sterk geënt is op het BBC-programma 'Songs of Praise'. Het initiatief ligt niet alleen meer bij een groep gemotiveerde musici maar, bij de gezamenlijke kerken van Zierikzee. Ook kerkelijke gemeenten uit Brouwershaven en Ouwerkerk hebben zich van harte achter het initiatief gesteld. Dit is nog maar een begin, want de nieuwe werkgroep hoopt dat ook de andere kerken van het eiland mee gaan doen. Kerken verschillen nogal eens van inzicht, maar de liederenschat is iets dat zij gezamenlijk hebben, daarom wordt er volop gezongen in de 'Zierikzingt-nieuwe stijl'. De eerste aflevering zal plaats vinden op zater dag 5 november om 19.30 uur. Het thema zal zijn 'Liederen voor onderweg'. Het gelegen- heidskoor oefent vanaf 18.30 uur. De reden om van de zondag naar de zaterdag te gaan is gelegen in het feit dat de belang stelling voor Zierikzingt wel goed was, maar dat de organisatoren een nog grotere groep voor ogen heeft. 'De kerk moet vol', is hun diepste wens. Vanwege andere kerkdiensten iag de zondag lastig en mensen die graag mee hadden gedaan moesten nu verstek laten gaan. Dp initiatief van de organisatoren van het eerste uur is er een werkgroep ontstaan, bestaande uit een breed spectrum van kerken. De werkgroep wil laten zien dat de kerk nog springlevend is in onze tijd en dat het lied een bijzonder middel is om uiting te geven aan de inhoud en de beleving van het geloof. Dat Jaatste is veelzijdig en dat zal dan ook te mer ken zijn aan de inhoud van het programma. Meer dan op zondag zal er op zaterdag met elkaar gezongen worden. Daarom staan de rnedewerkenden niet centraal, maar de deel nemers. De groep laat zich inspireren door beelden van het Engelse televisieprogramma l'Songs of Praise', waaruit bUjkt met hoeveel betrokkenheid in de vaak schitterende kerken daar gezongen wordt. Uitgangspunt is het lied .van de kerk zelf. Te weinig wordt beseft hoe groot deze rijkdom is die in de loop der tijden is verzameld, zoals de psalmen en de Uederen in het Liedboek van de Kerken. Vandaar dat jdeze liederen in een bijzondere instrumenta tie van orgel- en blazersbegeleiding volop tot klinken zullen komen. Maar ook zal Zierik zingt oog hebben voor nieuwe liederen die momenteel gecomponeerd worden. Bekend en onbekend zullen hand in hand gaan. De begeleiding op het grootse Kam en Van der Meulenorgel zal in handen zijn van orga nist Rinus Verhage. Nieuw is dat er een eigen 'Zierikzingt' blazergroep is gevormd onder leiding van dirigent Gert van der Weide. Componist/dirigent Mar van der Veer schreef samen met de dirigent van de blazergroep speciale bewerkingen voor deze avond. Ook zal er een samengesteld gelegenheidskoor zijn dat kleur zal geven aan de samenzang. Iedereen die graag zingt of wel eens in een koor wil zingen, kan meedoen. De niet te moeilijke muziek is nu reeds verkrijgbaar en een uur voor het begin zal tijdens een vro lijke koorrepetitie het eenmalige koor zijn beslag moeten krijgen. De organisatie is ook op zoek naar nieuw (jeugdig) zang- en musi- ceertalent dat een mooie plek kan krijgen om zich te presenteren. De avond richt zich ook op jongeren. De traditionele nieuw gecom poneerde canon zal ook in de nieuwe vorm gehandhaafd blijven. Ook is de videopresentatie een nieuw ele ment in de ZieriJczingt-nieuwe stijl. In het al genoemde televisieprogramma vertellen mensen welke rol het lied in hun leven speelt. Op een groot beeld zal een soortgelijk item te zien zijn als mensen vertellen wat voor hen 'Muziek voor onderweg' in de praktijk bete kent. Daarnaast is het mogelijk dat tijdens de liederen beelden te zien zullen zijn. Evenals de Zierikzingt-op-zondag zal Zierik- zingt-op-zaterdag een eigen beginUed krij gen. Michiel de Zeeuw en Mar van der Veer hebben samen al een nieuw üed geschreven dat makkelijk meezingt en de herkenbare openingsmelodie zal blijven. Als begin staan dit winterseizoen twee grote manifestaties op het programma. De avonden beginnen om 19.30 en het is de bedoeling dat om 21.00 uur iedereen weer buiten staat, behalve degenen die nabUjven om elkaar te ontmoeten en samen een kopje koffie te drin ken. Wie mee wil doen met het gelegenheidskoor kan de muziek opvragen bij één van de ker kelijke koren van de diverse gemeenten. Ook kan men de bladmuziek per e-mail aanvragen bij Mar van der Veer: marvdveer@hemet.nl. Ook geluidsbestanden ter oefening kunnen worden gezonden. MIDDELHARNIS/ SOMMELSDIJK A. van der Veer-S.W. Keijzer3 -O L Mackloet - B. du Pree3 - O J.A. Dekker - J.A. Nipius3 - O H.H. Verolme - R. van Rijnberk3 - O J. Jordaan - W. VroegindeweijO - 3 C. Polder- J. van HoornO - 3 M. Klink - C. Spee1 - 1 Van der Veer en Keijzer speelden een span nende partij. Het ging heel lang gelijk op. Keijzer nam er echt de tijd voor. In het eind- spel kwam Keijzer in een voordelige positie. Hij hield met vijf stukken er zes van Van der Veer vast. Hij leek te gaan winnen, maar toen kwam de routine van Van der Veer om de hoek kijken. Deze bracht een mooie lokzet in het spel en daar tuimelde Keijzer in Zo ging de winst toch nog naar Van der Veer. Mackloet had geen moeilijke avond om de partij van Du Pree te winnen. Gezien het gro te krachtsverschil was het geen schande dat Du Pree de winst aan Mackloet moest laten. Dekker was te sterk voor Nipius, ondanks dat Nipius er alles aan deed om een nederlaag te ontlopen. Het lukte niet. Verolme ging er tegen Van Rijnberk eens echt voor zitten. Van Rijnberk doet het de laatste weken een stuk beter, en een gewaarschuwd mens telt voor twee. Dit keer had hij echter een wat minder goede avond. Na twaalf zet ten kon Verolme al een stuk winst pakken. Van Rijnberk kon toen niet meer voorkomen dat Verolme zijn voorsprong uitbouwde tot een totale overwinning. Jordaan begon goed tegen Vroegindeweij. Hij speelde beter dan hij de laatste tijd gedaan had. Het werd een mooie, spannende par tij, tot aan het eindspel toe. Het leek op een remise te zullen uitdraaien, totdat Jordaan van de vele zetten die hij kon doen de enige verkeerde zet nam en daardoor toch weer met lege handen naar huis moest. Polder raakte tegen Van Hoorn al vrij gauw een stuk achter, maar hij hield op een fantas tische wijze stand. Juist op het moment dat Van Hoorn wat in de moeilijkheden leek te raken, liep Polder in een mooie lokzet. Het was toen ineens gebeurd. Klink is een sterke speler die moeilijk te verslaan is. Spee had er zijn handen vol aan. Beide spelers brachten veel spanning op het bord. Spee gebruikte veel tijd. Tijdens het middenspel stond Klink wat beter. Maar toen kwamen de zenuwen bij Klink los. Bij een stand van twaalf om twaalf bood hij al remi se aan, een uitslag die door Spee maar al te graag werd aanvaard. Weet u waar alle knopjes op uw mobiele telefoon of digitale camera voor dienen? Of hoe u optimaal gebruik kunt maken van de (combi)magnetron? Of hoe u een kaartje koopt uit een kaartautomaat? Allemaal knop pen en knopjes, je zou er helemaal van in de knoop raken! Ziet u ook door de bomen het bos niet meer? Kom dan naar de Mobiele Knoppenwinkel! De Mobiele Knoppenwinkel staat op dinsdag 15 november a.s. in de bibliotheek in Mid delhamis van 14.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis en vooraf aanmelden is niet nodig. De door de vrijwilUgers meegebrachte (stan daard) apparatuur wordt aan u gedemon streerd. Ook kan, met behulp van een video film, uitleg worden gegeven over diverse apparaten buitenshuis. Ook kunt u uw eigen (kleine) apparaten meenemen of, als dit niet mogelijk is, de gebruiksaanwijzing ervan. U krijgt dan een volledige uitleg over uw appa raat of de gebruiksaanwijzing wordt over zichtelijk en leesbaar gemaakt! Voor meer informatie kunt u terecht bij Gezondheid Service, bereikbaar op werkda gen tussen 09.00 en 12.00 uur via telefoon nummer 0181-626226. Het totale pakket van Gezondheid Service kunt u vinden op web site www.zwg.nl. SOMMELSDIJK - In recreatiecentrum 'De Staver' wordt zaterdag 22 oktober a.s. van 10.00-16.00 uur een verzamelbeurs gehou den met onder andere munten, bankbiljetten, postzegels, ansichtkaarten, speldjes, klein antiek en Eerstedagenveloppen. Om 15.00 uur wordt een veiling gehouden. De toegang is gratis. OUDDORP - De Commissie Verenigings- werk van de Hersteld Hervormde Gemeente te Ouddorp organiseert zaterdag 22 oktober een autowasdag ten bate van Stichting Ont moeting, een stichting die op basis van chris telijke naastenliefde hulp biedt aan dak- en thuislozen. Van 09.00 tot 15.30 uur kunt u uw auto laten wassen bij Verenigingsgebouw Eben-Haëzer, Preekhillaan 3. De kosten voor het wassen aan de buitenkant bedragen 3, en voor de binnenkant ook 3. Terwijl uw auto gewassen wordt, kunt u bij de beheer der van Eben-Haëzer koffie, thee of fris ver krijgen. Ook zal het plaatselijke comité van Stichting Ontmoeting aanwezig zijn met een verkooptafel, waar van alles te verkrijgen is ten bate van déze stichting. Wilt u ook iets betekenen voor uw dak- en thuisloze mede mens, kom dan op 22 oktober naar Ouddorp en laat uw auto wassen. Kijk voor meer acties die dit seizoen georganiseerd ook eens op website http://jvdaniel.filtemet.nl. onder het kopje 'verenigingswerk'. DIRKSLAND - Twintig jaar geleden verhuisde Rotterdammer Henk Zwa nenburg naar Dirksland. Na tien jaar wonen in deze gemeente begon hij zich te interesseren voor de plaatselijke poli- W^^^M \a^^ r tiek. Hij meldde zich aan bij de VVD ^^^^^^""T^ O,^^ W en kwam al gauw in het bestuur van de afdeling Goeree-Overflakkee van de partij terecht. Door het onverwachte overlijden van WD-fractievoorzit ter Anton Driesprong nam Zwanen burg eerder dan verwacht plaats in de gemeenteraad. "In de keuken kijken van maatschappelijke organisaties, dat is mijn werkwijze". Door Roeland van Mourik Op 22 september werd Zwanenburg tijdens de raadsvergadering van de gemeente Dirks land officieel als VVD-raadslid beëdigd. "Ik volgde de raadsvergaderingen altijd al vanaf de publieke tribune, dus het is niet nieuw voor mij". Als steunfractiehd was de nieuwe VVD-er al op de hoogte van de meeste actu ele zaken die binnen de gemeente speelden. Ook was hij al betrokken bij de commissie vergaderingen. "Politiek is geen abacadabra voor mij". Tot aan de komende raadsperiode vervult Netty Tuinstra de rol van WD-frac tievoorzitter. "Voor de verkiezingen van 2006 stel ik mij beschikbaar als fractievoorzitter", kan Zwanenburg nu al onthullen. In zijn woning aan de Acacia, waarvandaan de heer Zwanenburg een adviesbureau op het gebied van installatietechniek mnt, gaat de toekomstige VVD-fractievoorzitter er goed voor zitten. Met op zijn schoot een kladblok waar hij de nodige aantekeningen in heeft gemaakt, steekt hij van wal: "Er zijn twee ontwikkelingen waar wij ons in het belang van de burger voor inzetten", begint hij, ter wijl hij zijn leesbril op zet. "Eén daarvan is de ontwikkeling van de Zui- derdieppolder, die men - doordat de Haring- vUetsluizen op een kier worden gezet - als natuurgebied wil bestemmen. Nu is deze polder vmchtbare landbouwgrond. Organi saties als Delta Natuur willen de boeren die het land nu gebmiken schadeloos stellen. Bij die werkwijze zetten wij grote vraagtekens. Wij vinden dat de landbouw moet worden bdjouden-en-willen daarom in samenspraalp- met de boeren en de natuurorganisaties tot een goede oplossing komen". "Daarnaast is er de ontwikkeling rondom de woningbouw. De Provincie heeft toegezegd dat we op Goeree-Overflakkee slechts 900 woningen per vijfjaar mogen bouwen. Dat is natuurlijk peanuts. Wij willen tegenover de Provincie inzichtelijk gaan maken dat er hier veel meer woningen nodig zijn. Met name voor starters en huurders moeten er meer woningen komen. Dat standpunt moeten we gedegen onderbouwen met cijfers. Als VVD willen we de burgers daar nauw bij betrek ken". De toekomstige Dirkslandse WD-fractievoorzitter Henk Zwanenburg in de raadszaal van Dirksland. (Foto: Persburo Flakkee) Twee punten uit het verkiezingsprogramma van de VVD geeft Zwanenburg hiermee al prijs. "Reken maar dat deze punten daarin terechtkomen", geeft hij glimlachend aan. Het is voor het nieuwe raadslid in deze tijd voor de gemeenteraadsverkiezingen erg druk. "De heb twee dozen met mappen gekregen, die ik allemaal moet uitpluizen. Daamaast moet de kieslijst voor de verkiezingen samengesteld worden en ben ik benoemd in de commissies en besturen waar Anton Driesprong ook zit ting in had". Dat zijn er heel wat. "Ik zal even het lijstje opzoeken waarop ze vermeld staan". Vanuit zijn werkkamer komt hij even later aanlo pen met de lijst. Daarop staan de commis sies Grondgebied en Economische zaken en Maatschappelijke Aangelegenheden en Mid delen, de algemene besturen van werkvoor zieningschap Binnenhof en Natuur- en recre atieschap Haringvliet en het bestuur van de Stichting Christelijke Openbare Bibliotheek Dirksland vermeld. ■•Doordat»-d©»iieer Zwanenburg-vanuit zijn- eigen huis werkt, kan hij voor al deze func ties tijd vrijmaken. "Eerst werkte ik in War mond, in de buurt van Leiden. Dat koste me zo'n twintig a dertig reisuren per week. Die bespaar ik nu". In de vrije tijd die overblijft, sport het VVD-raadslid graag. Hij is üd van de triationvereniging. "Daarvoor train ik elke zaterdag met mijn sportgenoten en speel ik af en toe nog enkele wedstrijden". "Ik heb altijd op de WD gestemd", geeft de heer Zwanenburg volmondig toe. "Helaas moet ik zeggen dat de huidige landelijke politiek erg kleurloos is geworden. Ik mis het charisma van mensen als Bolkestein, Nijpels en Kok". De plaatselijke WD-politicus is het niet altijd met de landelijke WD-poli- tici eens. "Laat ik een voorbeeld noemen: het huidige standpunt van de VVD over de kilometerheffing is in mijn ogen onaccepta bel. Auto's zijn hier vergeleken met andere Europese landen erg duur. Ook de benzine is duur en daar zou dan naast accijns nog een extra kilometerheffing op moeten komen? Daar ben ik het niet mee eens". De toekomstig lijsttrekker van de Dirks- landse VVD heeft een pragmatische inslag. Op die wijze wil hij kijken naar de zaken die in de gemeente spelen. Als voorbeeld noemt hij de versnippering van de middenstand in Dirksland. "Het is jammer dat dit ontstaan is, maar tegenhouden kun je het niet. Ook de gedachte om door middel van extra inspan ningen meer middenstand naar Dirskland te trekken, vindt ik te dwangmatig. De midden stand moet er zelf voor kiezen om zich hier té vestifenen het siTcces^an éëis winkeliers hangt sterk van de marktwerking af Daar geloven wij in". De contacten met diverse maatschappelijke organisaties en personen uit de Dirkslandse samenleving ziet de heer Zwanenburg met vertrouwen tegemoet. Zijn werkwijze is, zoals hij zelf zegt "het kijken in de keuken van maatschappelijke organisa ties". Zo heeft hij dat bijvoorbeeld al bij het Binnenhof-WEBEGO kunnen doen, omdat hij in het algemeen bestuur van de sociale werkvoorziening terecht is gekomen. "Ik vind het belangrijk om naast organisaties te gaan staan en te kijken wat er in samenwer king met hen verbeterd kan worden". Een werkgroep, bestaande uit de inkoper, twee verzorgenden, de arbo-coördinator, een monteur en een fysiotherapeut, heeft zich ruim eenjaar beziggehouden met het opstel len van een advies. Er zijn 10 leveranciers benaderd en na een eerste selectie waren er 4 leveranciers geselecteerd die allen een proef opstelling van de bedden geplaatst hebben. Tijdens deze proefperiode werden allerlei tests en metingen verricht zodat een gemoti veerde keus mogehjk werd. Uit de test kwa men twee leveranciers als 'beste' naar voren. Om de knoop werkelijk te kunnen doorhak ken heeft de werkgroep een bezoek gebracht aan de beide overgebleven leveranciers. De uiteindelijk keus is gevallen op de Duitse leverancier Völker. Maandag 10, woensdag 12 en donderdag 13 oktober a.s. heeft een grote operatie plaatsge vonden waarbij de nieuwe bedden geplaatst werden en de oude bedden, na 18 jaar trouwe dienst, uit het gebouw werden verwijderd. Naast de bedden worden ook 120 nachtkast jes vervangen. De oude bedden en nachtkastjes zijn geschon ken aan de Stichting Ondergrondse Kerk (SDOK) en aan de Stichting Karmel. Beide stichtingen verzenden de oude ledikanten naar Oost Europa waar ze in verzorgingshui zen en verpleeghuizen verder dienst zullen doen. Het fanfareorkest onder leiding van Joop Nij- holt brengt onder andere het werk 'Hymn of the Highlands' van de bekende Engelse com ponist Philip Sparke ten gehore. De trompet sectie zal soleren in 'Tmmpet Fiesta'. Ook het opleidingsorkest onder leiding van Ivo Kouwenhoven heeft een leuk programma ingestudeerd met onder andere een solis tisch optreden van 'handyman' Jaap Schouls. Uiteraard spelen beide orkesten samen in de grote finale! Sopraan-saxofoniste Barbara van der Neut heeft een belangrijk aandeel in het concert. Zij legt met begeleiding van het fanfareorkest het praktijkgedeelte van het D-examen af. Diploma D is het hoogst haalbare muziekdi- ploma voor de amateur-musicus. Barbara zal soleren in een drietal werken voor sopraan saxofoon en orkest, waaronder 'Variazioni' van Rossini en het eigentijdse 'Ballad and Samba'. Barbara heeft haar muziekopleiding gevolgd aan de Muziekschool Goeree-Overflak kee. Bij deze muziekschool is de opleiding van Sempre-muzikanten in goede handen. Geïnteresseerden die overwegen om zelf met muziekles te beginnen worden van harte uitgenodigd om dit concert te bezoeken en inspiratie op te doen. Er zijn momenteel weer enkele opleidings-plaatsen vrij dus de snelle beslisser volgt binnenkort al zijn eerste les op trompet, saxofoon of slagwerk! In 1991 presenteerde de Zeeuwse Milieufe deratie het Plan Tureluur, een natuurontwik kelingsproject van ongekende omvang en met hoge ambities. Waar aanvankelijk veel scepsis te horen was, overheerst nu enthousi asme. Aanleiding tot het plan was de afname van de schorren en het intergetijdengebied door de bouw van de stormvloedkering, de Philipsdam en de Oesterdam. Hierdoor is de Oosterschelde kleiner geworden en in zo'n kleine Oosterschelde is het natuurlijk drin gen geblazen. De tureluur is gekozen als symbool van het natuurontwikkelingsplan voor de Ooster schelde. Het is een vogel die het hele jaar door in en rond de Oosterschelde is te vin den. De tureluur broedt op de schorren en in de zilte graslanden. Daamaast is de tureluur het hele jaar aanwezig in de slikken, in de inlagen en andere drassige terreinen aan de binnenkant van de dijk. Ted Sluiter weet veel van Plan Tureluur en hij vertelt op dinsdag 18 oktober om 18.00 uur in het programma 'Met Wie???' op Radio Flakkee. De herhalingen zijn woensdag om 18.00 uur en donderdag om 15.00 uur. De presentatie is in handen van Carla Hersbach. OUDDORP - In de uitzending van 19 okto ber van De Hoop Magazine Radio bij Radio Goeree Lokaal staat de zorg voor ouders en partners van verslaafden centraal. Aan het woord komt Johan, cliënt bij De Hoop. Hij vertelt over zijn verslavingsperiode, hoe zijn ouders op zijn verslaving hebben gere ageerd en welke rol zij nu hebben tijdens zijn behandeling bij De Hoop. Daamaast wordt EUy Breedveld, medewerker van het De Hoop Ouder-Zpartnerwerk, geïnterviewd. In dit interview vertelt zij over de hulp die De Hoop biedt voor ouders en partners van (ex)verslaafden. De Hoop Magazine Radio is iedere woensdag tussen 21.00 en 22.00 uur te beluisteren op Radio Goeree Lokaal via 105.6 FM. Het programma wordt herhaald op zaterdag 22 oktober tussen 11.00 en 12.00 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 23