Koninklijke Onderscheidingen in Dirksland Feestelijke Boerenmarkt op Groen van Prinstererschool 70.500 euro extra voor verbouwing gemeentehuis Dirksland Gemeenteraad Goedereede discussieert voornamelijk over procedures Juf Herma trouwt met meester Bas EiiAnDEn-niELWs Oplialen oud papier Districtskampioenschappen tijdrijden te Ooitgensplaat Nieuws van de Wereldwinkel Sommelsdijk Vlooienmarkt in Hellevoetsluis H.J. Snitjer Koninklijk Onderscheiden Raad Dirksland handelt agendapunten raadsvergadering voortvarend af' Lichtpuntje Reële ramingen Watersnoodmuseum Raadscommissies Nieuwsgierig PAGINA 2 DINSDAG 2 MEI 2006 MIDDELHARNIS - Op de Groen van Prinstererschool leek het maar niet op te kunnen. Van de feestelijkheden in verband met het 75-jarig bestaan van de school werd vorige week met volle teugen genoten, allermeest door de leerlingen, maar ook door leerkrachten en ouders. Naast een schoolreis en een herdenkingsdienst in de afgelopen week, werd jl. donderdag een Boerenmarkt op het schoolplein gehouden, waarbij nostalgie en Oudhollandse kinderspel letjes de boventoon voerden, samen met de heerlijke voorjaarszon, die tijdens de openlucht activiteiten van de school telkens haar stralen ruimhartig deed uitwaaieren. Op de foto's een impre.ssie van een feestdag met genietende kinderen. (Foto'sHans Villerius) GOEDEREEDE - Het was rustig tijdens de eerste 'gewone' raadsver gadering na de raadsverkiezingen in Goedereede. Binnen een uur werkte de raad een korte agenda af en de dis cussie vond voornamelijk plaats op procedureel terrein. Door Adri van der Laan Mevrouw Bakelaar uit Ouddorp heeft een aanvraag ingediend om vier gebouwtjes te plaatsen op een perceel aan de Westerweg. Deze gebouwtjes zouden als onderkomen voor haar paarden dienen. De bouw van deze vier onderkomens voor de paarden is volgens chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaatschappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)471020 Fax (0187) 4857 36 Postbus 8. 3240 AA IMiddelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)471020 e-mall: AlgemeenC"'gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,30; contracttarieven op aanvraag shiitingstermijn zakelijke advertenties; maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)4710 22. e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEIVIENTEN: Per kwartaal 10,00 Per halfjaar 19,50 Per jaar 38,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 het bestemrningsplan niet mogelijk. En daar om stelde het college voor de aanvi'aag van mevrouw Bakelaar niet te honoreren. Wel heeft wethouder Admiraal aan de commissie toegezegd met de aanvraagster te overleggen of er nog andere mogelijkheden waren. Dit overleg heeft nog niet plaatsgevonden, maar toch besloot het presidium het voorstel op de agenda te zetten. De VVD en Christenunie hadden liever gezien dat eerst het gesprek was afgewacht, maar dit bleek niet mogelijk. Wellicht zal er later met een nieuw vooi'stel worden gekomen, waar er van één gebouw zal worden uitgegaan. Cultureel Erfgoed Door een veranderde wijze van subsidiever lening door de overheid dreigde het Cultureel Erfgoed van de gemeente Goedereede in de knel te komen. Op initiatief van de SGP nain de raad vorig jaar unaniem een motie aan waarbij het college gevraagd werd om aan te geven hoe men met het Cultureel Erfgoed in de toekomst wil gaan beheren. Donder dag lag er een voorstel voor de raad waarbij 30.000 euro diende te worden gevoteerd voor het beheer van het Cultureel Erfgoed. Dit bedrag zal voor dit jaar nog worden gedekt uit het Grondbedi'ijf en vervolgens jaarlijks op de begroting staan vermeld. Er is inmid dels weer een ambtenaar die voor een deel de zaken voor het Cultureel Erfgoed zal gaan behandelen, terwijl de Commissie Beschermd Stadsgezicht Goedereede zal worden omge vormd tot een Commissie Cultureel Eifgoed. Deze commissie zal worden voorgezeten door wethouder Ton Admiraal. Op een vraag van CDA'er Dirk Pijl of het niet lastig zal zijn voor de wethouder om deze commissie voor te zitten omdat er ook rnensen "van de protestgroep voorde entree van Goedereede" in deze comi'nissie zitten. Admiraal gaf te kennen dat het soms wel eens lastig zal zijn "maar als de grond te heet wordt onder mijn voeten wordt, zal ik me wel gaan vertreden op de overloop". Hij doelde hiermee op de ludieke actie van Keetje van bekof, waarbij de suggestie werd gedaan om 'de Admiraal een kopje kleiner te inaken'. Karel Drexhage zit zowel in het actiecomité als in de Com missie Cultureel Erfgoed. Op zaterdag 6 mei a.s. kunnen de inwoners van Sommelsdijk (m.u.v. de bewoners van de Westplaat) de inannen van Mannenkoor 'Ons Koor' weer verwachten. Ze komen dan, zoals elke eerste zaterdag van de nieuwe maand, het oud papier weer ophalen. Ze doen dat tussen 9 en 12 uur 's morgens. Gelieve het papier en karton goed verpakt, eventueel in een doos en zo nodig met een stukje plak band of touw gefixeerd, op een goed zicht bare plaats aan de weg zetten. Het oud papier en kaï'ton kunt u tussentijds ook zelf afgeven bij de containers van het mannenkoor aan de Molenweg in Middelharnis afgeven. Voor contactadressen zie website www.man nenkoorons-koor.nl. OOLTGENSPLAAT- Morgenavond, woens dag 3 mei, organiseert de Stichting Bevor dering Wielersport Zuid-Hollandse eilanden (SBWZ) in samenwerking met R.C. De Hoek se Renners de Districtskampioenschappen tijdi'ijden Zuid-Holland. De wedstrijden wei den te Ooitgensplaat veiTeden op een parkoers van ruiiTi 9 km. Start en finish zijn gelegen op de Galatheseweg op de kruising met de Zand weg. Rechtsom rijdend (met de klok mee) gaat het parcours vervolgens over de Oudelandse- dijk, rechtsaf over de Galathesedijk, rechtsaf naar de Langstraat en tenslotte weer rechtsaf weer over de Galatheseweg naar de finish. De wedstrijden beginnen om 17.30 uur en zul len rond 21.30 uur afgelopen zijn. In verband met de wedstrijden zal het wedstiijdparkoers van 17.00 uur tot circa 21.45 uur afgesloten zijn voor al het doorgaande verkeei'. Alleen bestemmingsverkeer zal mogelijk zijn met de rijrichting van de renners mee. Voor een goed verloop zullen alle aanwijzingen van de ver keersregelaars en de politie moeten worden opgevolgd. De bewoners van de aanliggende en in de directe nabijheid liggende woningen zijn scliriftelijk geïnfonneerd. Ook de akker bouwers zijn nadrukkelijk op de tijdelijke afsluiting en beperkt gebruik geattendeerd. De wedstrijden worden verreden onder de reglementen van de KNWU. De Permanence is in de kantine van voetbalvereniging FIOS in Achthuizen. Vandaar is het circa 1,5 km naar het parkoers. Op zaterdag 6 mei a.s. wordt in het sportcen trum De Eendraght aan de Sportlaan te Helle voetsluis weer de maandelijkse vlooienmarkt gehouden. Dat de Hellevoetse vlooienmarkt in een behoefte voorziet, blijkt elke keer weer uit de overweldigende belangstelling die er bestaat, zowel bij de bezoekers als bij de deelnemers. Vele tientallen standhouders zien telkens weer hun overtollige goederen van eigenaar veranderen. De vlooienmarkt is een markt waar pai'ticulieren hun ovettol- lige spulletjes aan de man kunnen brengen. Ook verenigingen maken veelvuldig gebruik van dit soort markten, bijvoorbeeld om res tanten van hun eigen rominelmai'kten, fan- cyfairs, etc, te slijten. Verder kunnen ook particulieren die vanwege hun hobby dingen vervaardigen of een verzameling op willen ruimen inschrijven voor een plaats op de vlooienmarkt. Bedrijfsmatig mogen echter geen goederen worden verkocht. De vlooi enmarkt in Hellevoetsluis is voor het publiek geopend van 9,00 tot 14.00 uur, de toegangs prijs bedraagt 1,50 per persoon. Voor meer informatie kan men terecht bij Kwekel Eve nementen, tel.: 0181-313742. 5i.-»r«te«»'>'i--r GÖÉKÉE' OVERFLAKKEE MIDDELHARNIS - Het is bijna moeder dag! Voor alle jongens en ineisjes die hun moeder willen verrassen met een héél apart cadeautje heeft de Wereldwinkel een gewel dig leuke aanbieding. Bijvoorbeeld een kop en schotel uit Equador, veipakt met thee of bonbons, of een schaaltje met een verrassing erin. Het staat al mooi ingepakt' voor jullie klaar. En de prijs? Dat is pas een verras sing! En vriendelijk voor elke portemonnee. U vindt de Wereldwinkel aan het Spuiplëin (achter de winkeldiek) in Middelharnis. Open op woensdag en donderdag van 13.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur en op zatei'dag van 10.00 tot 17.00 uur. Elders op het eiland zullen de kandida ten voor de Koninklijke Onderschei dingen afgelopen donderdagmorgen wellicht met 'enige list' naar de plaats van uitreiking zijn gelokt, zodat ze onverwachts met de versierselen wor den geconfronteerd. In Dirksland was dit anders. De heren Jan van Ouden aren uit Melissant en Karel Pater uit Dirksland wisten korte tijd tevoren van de plechtigheid af. Burgemeester Stoop legde uit dat dit aan hem zelf is te wijten, want hij gaf aan dat hij niet zo goed is het bedenken van redenen om de aanstaande decorandussen naar een dergelijke bijeenkomst te lokken. Dus geen verrassing in Dirksland, maar de dankbaarheid was er niet minder om... Door Adri van der Laan Jan van Oudenaren uit Melissant ontving de versierselen die behoren bij het lidmaatschap van de Orde van Oranje-Nassau. Hij kreeg deze onderscheiding vanwege zijn grote betrokkenheid bij inuziekverenigingen. Vol gens burgemeester Stoop kreeg de nu 56-jari- ge Van Oudenaren voor het eerst in 1956 een muziekinsti'ument in handen en uit de lijst van zijn verdiensten blijkt dat hij dit instru ment nooit meer het lo.sgelaten. Van 1970 tot 1974 was Van Oudenaren bestuurslid en voorzitter van muziekvereniging 'Tot Nut en Genoegen' in Melissant. En vanaf 1971 tot heden is hij ook verbonden aan Fanfareorkest De Hoop in Stellendam. Hier blies hij niet alleen zijn partijtje mee, maar hij stak ook op bestuurlijk en organisatorisch vlak de handen uit de mouwen. Van 1983 was hij penning meester bij het Stellendamse orkest. Hij is al vele jaren de vraagbaak op muzikaal gebied en het vakgebied voor de fanfareorkesten in het bijzonder. Verder functioneerde Van Oudenaren als vertrouwenspersoon binnen de vereniging. Ook was hij betrokken bij het organiseren van succesvolle rommelmarkten en braderieën. Actief was en is de Melissant- se muzikant voor de oprichting van een eigen muziekschool, voor de automatisering van de complete financiële en andere administraties en voor de uitbi'eiding van het leerlingen- en ledenaantal van De Hoop tot de huidige 120 leden. Ook leidde Van Oudenaren groepsre- petities en maakte hij zes maal het behalen van het Nederlands kampioenschap van De Hoop mee. In de tussentijd was hij van 1984 tot 1988 ook nog dirigent van 'Tot Nut en Genoegen' te Melissant. Burgemeester Stoop verzekerde zijn toe hoorders dat vrijwilligers als Jan van Oude naren "ontzettend belangi'ijk" zijn voor de dorpsomgeving. Namens zijn collega's werd Van Oudenai'cn, die in het dagelijks werk gemeenteambtenaar is, ook toegesproken door gemeentesecretaris Krijn Kastelein. Die wees erop dat in al die veertig jaar dat Jan actief is binnen de muziekverenigingen zijn lijfspreuk was: "Ik ben het aan de vereniging verplicht", en hiermee was de persoon van Jan van Oudenaren getekend, Karel Pater (59) was de tweede decoran- dus uit Dirksland. Zijn verdiensten lagen op kerkelijk gebied. Van 1968 tot 1970 was hij notabel van de Nederlands Hervonnde Gemeente van Herkingen; van 1980 tot 1989 was hij ouderling van de Nederlands Her vormde Gemeente van Middelharnis, waar bij hij ook enige tijd jeugdouderling was; van 1982 tot 1989 was hij hd van de Inter kerkelijke Comi'nissie voor Gehandicapten; van 1986 tot 2003 bestuurslid/penningmees ter van de afdeling Goeree-Overflakkee van het Nederlands Bijbelgenootschap; van 1992 tot 2001 voorzitter van de afdeling Goe- ree-Overflakkee van de Stichting Woord en Daad; van 1993 tot 1996 was hij leider van vakantieweken voor lichamelijk gehandicap ten; van 1997 tot 2001 pastor op camping De Heijgraaf in Woudenberg; van 2000 tot 2002 ouderling-kerkvoogd van de Neder landse Hervormde Gemeente van Dirksland en sinds eenjaar is Pater ouderling-kerkrenl- meester van de Hervormde Gemeente van Dirksland. Burgemeester Stoop noemde het kerkelijk werk "vrijwilligerswerk met een plus" omdat er gehoor gegeven wordt aan de oproep om dienstbaar te zijn aan God en de naaste. En hieraan heeft Pater geprobeei'd gestalte te geven bij zijn activiteiten. Verschillende sprekers lieten weten van harte in te stemmen met de uitreiking van de Koninklijke Onderscheiding. De Dirkslandse Hervormde predikant G. van Meijeren noem de vijf kwaliteiten van Pater: bescheiden heid, betrokkenheid, bedrijvigheid, vaderlijk en opgewekt. Ook oud-coUega Boot van de Christelijke Scholengemeenschap Prins Maurits, waar Pater jarenlang gewerkt heeft, roemde de kwaliteiten van de decorandus. Hij noemde hem "een protestantse pater waarbij velen op de biecht kwamen". Centraal in het dankwoord van de zojuist onderscheiden decorandus was de tekst van het lied 'Groot is Uw trouw, o Heer; al wat ik nodig had, hebt Gij mij gegeven"En daarmee gaf Pater te kennen dat het geen eigen ver diensten waren, maar dat alles hem gegeven was. Wel gaf hij aan graag de onderscheiding door de helft te willen knippen omdat al zijn activiteiten mede mogelijk zijn geworden door de hulp van zijn vrouw. BAARN - De heer Snitjer (79), in 1996 naar Baarn vertrokken na jarenlang op Goeree- Overflakkee te hebben gewoond, heeft jl. vrijdag eveneens een Koninklijke Onder scheiding ontvagen. Tot zijn verhuizing naar Baarn in 1996 veri'ichtte hij veel activiteiten in Middelharnis. Hij is deitig jaar actief geweest als bestuurder in de Lionsclub Goeree-Over- flakkee. Hij verrichtte diverse redactionele activiteiten en was mede-initiatiefnemer tot de oprichting van de Stichting vakantiewo ning voor gehandicapten. Daarnaast was hij tien jaar medeoprichter en voorzitter van de Stichting Bewindvoering bewonersgelden Hernesseroord. In deze functie zorgde hij voor het beheer van de gelden van de ver standelijk gehandicapten in Hernesseroord, thans Stichting Zuidwester, en van een aan tal gehandicapten (zo'n 500) die thuis verble ven. Ook was hij oprichter en later penning meester van het Serviceburo Middelharnis. Verder was hij actief geweest binnen diverse andere organisaties. Na zijn komst in Baarn werd Snitjer actief als voorzitter van de Ver eniging van Eigenaren Baarnsteijn en ver richt hij diverse hand- en spandiensten voor de bewoners van het appai'tementengebouw. MIDDELHARNIS - Zowel de kinderen van groep 5/6 van de christelijke Eben-Haëzer- schoo! te Goedereede-Havenhoofd als de kinderen van groep 7/8 van de christelijke Jenaplanschool te Poortvliet zullen uitgezien hebben naar afgelopen dondei'dag, samen met hun juf en hun meester. En die juf en meester, die hebben saampjes wel het méést uitgezien naar deze dag. Het zijn juf Herma Struijk (21) en meester Bas Villerius (22), beiden uit Middelharnis, die elkaar op deze zonover goten 27e april het jawoord zouden geven. Eigenlijk heeft hun relatie altijd al rond het onderwijs gecii'keld. Op de Prins Maurits- school te Middelharnis hebben ze elkaar al leren kennen, gewoon als leerlingen op één school. Maar toen ze allebei ook de pabo gingen, ontstond er 'n échte relatie tussen de twee, een relatie die zich nog verdiepen zou toen ze allebei als leerkracht werkzaain werden en ze dus naast 'n verliefd stel ook een collegiaal stel werden. Zij werd juf op de Eben-Haëzerschool te Goedereede-Haven hoofd en hij meester op de Jenaplanschool in Poortvliet. Maar de kroon op dit alles werd jl. donderdag geplaatst, toen ze in het huwe lijk aan elkaar werden verbonden. En daarbij waren natuurlijk de wederzijdse leerlingen van juf en meester betrokken, die eendrach tig een Flakkees/Zeeuwse erehaag vormden toen het kersverse en stralende echtpaar na de huwelijksvoltrekking het Middelharnisse Rien Poortvlietmuseum veriieten. (Tekst en foto: Hans Wlerhis) DIRKSLAND - De gemeenteraad van Dirksland heeft in haar maandelijk se raadsvergadering weer de nodige besluiten genomen. Met voortvarend heid werden donderdag 27 april de agendapunten van de vergadering afgehandeld. Door Roeland van Mouril< Verschillende fracties lieten hun licht schij nen over de ingekomen stukken. Daarbij wilde SGP-raadslid Daan Markwat een prak tisch punt aan de orde stellen. Hij is al een aantal keren naar het gemeentehuis gekomen om de ingekomen stukken in te zien, maar in de commissiekamer waar die stukken lig gen, was toen een vergadering. Hij vroeg of de stukken bij de balie van het gemeentehuis neergelegd konden worden om ze daar in te zien. Collega-raadslid Doom van der Vlugt adviseerde: '"Gewoon doorlopen, ook al is er een vergadering in de commissiekamer". PvdA-raadslid Peter Keuker vroeg of een ingekomen document van de sportkoepel NOC*NSF in de commissievergadering besproken kan worden. Het stuk met de titel 'Sport en het Collegeprogramma' achtte Keuker belangrijk om in breder verband te bespreken. "In het licht van meer beweging voor jeugd en jongeren is dit document een mooi handvat". Keuker kreeg de belofte dat hij een kopie van het document zal krijgen om dat zelf op een gewenst tijdstip te gebrui ken. De gemeenteraad werd daarna gevraagd in te stemmen met een begrotingswijziging bij het sociale werkvoorzieningschap Binnenhof/ Webego. ledere fractie kon daarmee instem men. PvdA-fractievoorzitter Van der Vlugt was blij dat er door de begrotingswijziging eindelijk "een lichtpuntje" te zien was in de "zware materie" Binnenhof/Webego. Een notitie over de resultaten van de begrotings wijziging ziet Van der Vlugt "met vertrou wen" tegemoet. ChristenUnie-raadslid Jos Toes vindt dat in die notitie ook meetbare gegevens moeten komen. "Ik heb al eerder aangedrongen op het opnemen van targets in die notitie. Daar naast vind ik het interessant hoe Binnenhof/ Webego het in vergelijking met andere soci ale werkvoorzieninginstellingen doet. Dat moet ook in die notitie komen te staan". Wethouder Wim Bruggeman zegde toe dat in de notitie ook targets en een prestatielij st van sociale werkvoorzieningen komen te staan. Daarnaast stelde hij voor dat directeur Henk Stel van Binnenhof/Webego de concrete punten uit de notitie in een commissiever gadering komt presenteren, zodat raadsleden "helderheid en klaarheid" over de sociale werkvoorziening krijgen. Het volgende agendapunt droeg de titel 'Aanvullend krediet verbouw gemeentehui s' Daarin werd. aan de gemeenteraad voor gesteld 70.500,00 beschikbaar te stellen voor extra kosten rond de verbouwing van het gemeentehuis. Het bedrag is ondermeer bestemd voor nieuw meubilair, het opknap pen van de buitenomgeving, het vervangen van de inrichting van de archieftewaaiplaats en extra wensen zoals een bordje met de ope ningstijden van het gemeentehuis en een bel bij de receptie voor wanneer de receptioniste kortdurend afwezig is. Burgemeester S. Stoop beloofde na vragen van SGP-raadsid Marten Baan dat de bedra gen die in het voorstel staan genoemd reële ramingen zijn. "Ik zou niet het durven om namens het college weer bij de gemeenteraad aan te kloppen om weer extra geld beschik baar te stellen". Daarna was er weer een geldkwestie aan de orde. Deze keer het voorstel om eenmalig een bedrag toe te kennen aan het Waters noodmuseum in Ouwerkerk. ledere fractie kon instemmen met het beschikbaar stellen van 8.317 (één euro per inwoner van de gemeente Dirksland). Alleen PvdA-raadslid Henk Huber wilde tegen stemmen, omdat hij had vernomen dat het bedrag ten goede zou komen aan een monument dat niets met de watersnood van 1953 te maken had. Toen wethouder Bruggeman Huber verzekerde dat het bedrag besteed zou worden aan een uitbreiding van de expositieruimte van het museum, kr'eeg het voorstel ook de steun van het PvdA-raadslid. Na de koffiepauze werden de leden van de twee raadscommissies van de gemeente Dirksland (Maatschappelijke Aangelegenhe den en Middelen, en Grondgebied en Econo mische Zaken) gekozen, evenals de voorzit ters en de plaatsvervangend voorzitters van die commissies. PvdA-fractievoorzitter Van der Vlugt stelde een aantal kandidaten voor, zodat de ver schillende fracties evenredig over de com missies vei'deeld werden. CDA-raadslid Jo Sandee werd vervolgens verkozen tot lid van het presidium. Als laatste agendapunt stond 'Voormeldina jaarrekening 2005' vermeld. Fractievoorzit"- ter van Gemeentebelangen Jan Leenders had de voornielding van de jaarrekening goed gelezen en kwam een "prachtise zin in de tweede alinea" tegen: 'Het sald^o op de jaarrekening tendeert naar een overschot." "Is dit een equivalent van de spreuk van Balkenende: 'Na het zure komt het zoet'?". zo vroeg Leenders zich af. Wethouder Genit Robijn gaf aan dat Leenders zijn vroegere rol als raadslid goed vervulde. "Ik was ook altijd nieuwsgierig naar bedragen. Ik kan hem melden dat het overschot een paar ton zal zijn".

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 22