waterschap Hollandse Delta werkt! Schouw watergangen EiiAninai-raEiJws Vvêtse?s(>ond PAGINA 15 VRIJDAG 14 OKTOBER 2005 Waterweek Dordrecht inspraakverordening Keur Ontvangen vergunningaanvragen Keur Verleende vergunningen lefbaar tan^ «fbaar water waterschap Hollandse Delta Btefaya^^i^^KK^aèi^ Vindt u scheef liggende tegels ook gevaarlijk? Stuur uw slechtste fietspad in! www.fietsersbond.nl Jq, ik word lid van de Fietsersbond 24 per jaar) .-,4 waterschap Hollandse Delta Nieuws van uw waterschap Waterschap Hollandse Delta controleert elk jaar tijdens de zogenoemde "schouw" of het onderhoud aan sloten en singels goed is uitgevoerd. Dit jaar start de schouw voor het eerst in alle regio's op dezelfde datum: irr de stedelijke gebieden vanaf T november, in de landelijke gebieden vanaf 1 december. Voor de regio's IJitelffionde en Voorne-Putten betekent dit een vroeger tijdstip dan voorgaande jaren. De schouw zal naar schatting enkele maanden in beslag nemen. De belangrijkste watergangen (hoofdwatergangen) onderhoudt het waterschap volgens een vast schema. De overige watergangen moeten de eigenaren zelf onderhouden. Bijvoorbeeld de sloten die de scheiding vormen tussen landbouwpercelen. Vorige week is de folder "Onderhoud aan watergangen" aan veel inwoners toegezonden. In de folder staat Informatie over deze onderhoudsplicht. Op een over- zichtskaart is aangegeven, op welke plaatsen (schouiv- vakken) en in welk jaar gecontroleerd zal worden op buitengewoon onderhoud. Geen folder ontvangen? U kunt deze gratis downloaden van de website wwïw.wshd.nl of aanvragen bij het waterschapsloket, telefoon: 0900 - 2005 005 (€0,10 per minuut), e-mail: 2005005@wshd.nl HOEKSCHE WAARD "Deze brasem is 79 centimeter lang en weegt 4,3 kilo", zegt Leo Apon vsn waterschap Hollandse Delta (rechts). "Na het meten en wegen krijgt hij weer de vrijheid, net als de rest van de vissen.' Hij helpt beroepsvisser Aart van der Waal uit Nuimns- dorp bij het visstandonderzoek in de Binnenbedijkte Maas. Het onderzoek maakt deel uit van een plan, dat Hollandse Delta heeft opgesteld met de hengelsport- verenipingen 'Blijf Sportief', 'Westmaas-Mijnsheerenland' en fje beroepsvissetij Volqens dit plan moet elk jaar de toename van vis worden beperkt om de waterkwaliteit op peil te houden en bijvoorbeeld de groei van giftige bjauwalg tegen te gaan. De afgelopen winter is daarom al zo'n 8.000 kg vis afgevangen uit de Binnenbedijkte Maas, waaronder veel brasem en blankvoorn. De resultaten van het onderzoek zijn over enkele weken bekend. DORDRECHT De gemeente Dordrecht en waterschap Hollandse Deita organiseren jaar}ijks twee watercam- pagrieweken. Deze week-wordt'?andapht be^teed^aan de maatregelen die we in Dordrecht nemen om droge voeten te houden, Waterweek Dordrecht van 8 t/m 15 oktober. Meer info; www.dardrechtwerktaanwater.nl USSELMONDE I De renovatie van gemaal Breeman aan de Koedood In Barendrecht is op een oor na gevild. Het aantal pompen is uitgebreid van drie naar vier. De twee leidingen die het water van het gemaal naar de Oude Maas pompen zij'n vervangen. "De bediening van het gemaal gebeurt automatisch en we kunnen het water nog sneller wegpompen" zegt Dirk van 't Zelfden. Samen met Marco van der Zee heeft hij de afgelopen maanden de grootscheepse renovatie begeleid. Gemaal Breeman is de spil in de waterhuishouding van drukbevolkte wijken in de gemeenten Barendrecht en Albrandswaard. Automobilisten en fietsers die over de Koedood rijden, moeten nog tot eind oktober geduld hebben. Hollandse Delta heeft de komende weken nodig voor het afwerken van de weg en de omgeving van het gemaal. De Verenigde Vergadering heeft op 29 september 200S de 'Inspraakverordening waterschap Hollandse Delta 2005' opnieuw vastgesteld. Deze verordening is gewijzigd door nieuwe wetgeving. De Inspraakverordening treedt in werking op 7 oktober 2005 en ligt vanaf die datum ter inzage op het waterschaps- huis in Dordrecht en de regiosteunpunten van het waterschap. Waterschap Hallanóse Delta houdt zich bezig met het beheer en onderhoud var> de waterkeringen die Zuid- Holland Zuid tegen het water beschemien. Het zorgt voor voldoende water in het gebied om te Icunnen wonen, werken en reaeëren, Hollandse Delta bewaakt ook de i/mterkwaliteit in sloten, singels en plassen; zuivert het afvalwater en is verantwoordelijk voor de (voar)wegen buiten de bebouwde kom, met uitzondering van provinciale wegen en rijkswegen. Voor meer informatie: www.wshd.nl Adressen itnmfwntm: regio IJsseiinonde Bolhastfsat 13 2987 BH RidderioBk Informatie en verantwoording Waterschap Hollandse Delta zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent Hollandse Delta vergunningen en ontheffingen in het kader van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo) en de Keur. Dijkgraaf en heemraden van waterschap Hollandse Delta maken bekend: P. Arkenfaout, aanvraagnummer K.05.0570.VP, tot het dempen en ontgraven van een watergang aan de Kerchoekstraat te Hellevoetsluis. ProRail, aanvraagnummer K.05 0588.IJ, tot het aan brengen van een kabeltracë aan het Honierusplein te Rotterdam. P. Akershoek, aanvraagnummer K.05.0584.VP, tot het verwijderen van een dam en het aanbrengen van een rijdam met duiker aan de Westerweg 2 te Ouddorp. Waterschap Hollandse Delta, aanvraagnummer K.05.0575.VP, tot het verleggen van een influent- en een effluentleiding d.m.v. gestuurd boren aan de Breeweg te Westvoorne. TBP Holding, aanvraagnummer K.05.0587.CO, tot het aanbrengen van een waterpartij aan de-. Watertoren te DIrksland. KPN Telecom B.V., aanvraagnummer K.O5.O580.IJ, tot het aanbrengen van een kabeltracë aan de Brielselaan t.h.v. nr. 276 te Rotterdam. KPN Telecom B.V., aanvraagnummer K.05 0571.HWD, tot het aanbrengen van een kabeltracë aan de Haaswijkweg-Oost t.h.v. nr. 77a te Dordrecht. N.V. Eneco, aanvraagnummer K.05.0565.IJ, tot het aanbrengen van een kabeltracë aan de Achterdijk te Rhoon. .(lemeente BarendjWtht^an«raagi}unudp|;^,. -...,. K.0S.0561 .IJ, tot het aanbrengen van éen dern met duiker aan de Voordijk t.h.v. nr. 473 te Baiendrecht. Gemeente Barendrecht, aanvraagnummer K.05.0564.IJ, tot het aanbrengen van een betonnen brug t.h.v. de Voordijk in het deelplan Vrijenburg, wijk Carnisselande te Barendrecht. N.V. Eneco, aanvraagnummer K.05.0525.VP, tot het aanbrengen van een kabeltracë gelegen aan de Middelweg te Vierpolders. N.V. Eneco, aanvraagnummer K.05.0530.CO, tot het aanbrengen van een kabeltracë gelegen langs de Langeweg, Zwarteweg, Rijksweg N57, Zuiderdiepstraat te Stellendam. Evides Waterbedrijf, aanvraagnummer K.05.0593.IJ, tot het aanbrengen van een leidingtracé aan de Essendijk t.h.v. nr. 72 te Rhoon. N.V. Eneco, aanvraagnummer K.05.0591.CO, tot het aanbrengen van een kabeltracë aan de Oostdijk en omgeving te Oude Tonge. N.V. Eneco, aanvraagnummer K.05.0592.CO, tot het aanbrengen van een kabeltracë aan de Pampus/ Deltageul te Stellendam. De heer O.C.P. Visser, aanvraagnummer K.05.0582.HWD, tot het aanbrengen van een schei- dingssloot aan de Land van Esseweg 6 te Strijen. Recreatieschap Voome-Putten-Rozenburg, aanvraagnummer K.05.0589.VP, tot het aanbrengen van ruiterpaden langs bestaande wegen in het buiten gebied van de gemeente Westvoorne en de gemeente Brielle. Ontwikkelingsmaatschappij Midden-IJsselmonde, aanvraagnummer K.05.0385.IJ, tot het aanleggen Voor algemene vragen, informatie, meldingen of klachten kunt u bellen mst het watersthapsloket: 0900 2005 005 (C0,10 p/min) e-nnril: 200500S«wshd.nl regio Hoeksche Waard S Eiland van Oocdecht Hoekseweg 3291 IE Strijen Inzage: Alle aanvragen en vergunningen liggen ter inzage bij: - waterschap Hollandse Delta; - de gemeente; - het steunpunt in de betreffende regio. Nadere informatie: Voor nadere infomiatie over Wvo-vergunningen kunt u contact opnemen met de heer P.O. van Dongen tel. (078) 639 74 41. Voor Keurvergunningen kunt u terecht bij mevrouw H.A. Zevenbergen tel. (078) 633 15 54. Beiden van de afdeling Vergunningverlening. van een brug tussen de deelplannen De Hoven en het Centrumplan in het projectgebied Portland te Albrandswaard. Een afschrift van deze aanvragen ligt met ingang van 13 oktober 2005 gedurende 2 weken ter inzage. Verzenddatum 12 oktober 2005. Projectmanagement gemeente Dordrecht, vergunningnummer k.05.0449.HWD, tot het aan brengen, hebben en onderhouden van een beweeg bare fietsbrug over de Vlij te Dordrecht. Eneco Energie Infra B.V„ vergunningnummer K.O'5.0257.CO, tot het leggen, hebben en onder houden van 3 middenspanningskabels en 1 laag- spanningskabel en een transformatorstation t.p.v. de Schaapsweg te Den Bommel. E. van den Berg, vergunningnummer K.05.0081 .HW, tot het dempen en vergraven van een gedeelte overige watergang achter de Blaaksedijk Oost nr. 20te Heinenoord. Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V., vergunningnummer K.05.0338.VP, tot het aanleggen, hebben en onderhouden van een tijdelijke ontsluiting over een primaire waterkering, de Papendijk te Spijkenisse. UPC Nederland, vergunningnummer K.05.Ö3V2nJ, tot de aanleg van signaalkabel langs secundaire waterkering Koedood 31 t/m 37 en Korte Koedoodsedijk 1 in de gemeenten Barendrecht en Albrandswaard. Waterschap Hollandse Delta, vergunningnummer K.05.0351.IJ, tot het rooien van beplanting, het ver plaatsen van openbare verlichting en het plaatsen van een geleiderailconstructie.aan de Rotterdamseweg te Ridderkerk. A. Vente, vergunningnummer K.05.0377.VP, tot het dempen van een droge overige watergang, alsmede het vergraven van secundaire watergang (wegsloot) langs de Naterseweg als compensatie voor de demping, nabij de Strijpsedijk 5 te Rockanje. D. de Pijper, vergunningnummer K.05.0387.VP, tot het dempen van 27m sloot en het graven van vervan gend water ter plaatse van de Rijksstraatweg 291 te Hellevoetsluis. J.M. den Braber, vergunningnummer K.05.0084.I-IW, tot het dempen en vergraven van een overige water gang achter Stougjesdijk 41 te Westmaas. Provincie Zuid-Holland, district Landelijk Gebied, vergunningnummer K.05.0368.HW, tot het aanbrengen van beschoeiingen in een hoofdwater gang en diverse wegsloten langs de provinciale wegen N215, N487, N489 en N217 in de gemeenten Stellendam, Sommelsdijk, Numansdorp, Westmaas, Nieuw-Beijerland, Oud-Beijerland, 's-Gravendeel en Maasdam Atelier Theo Verhoeff, vergunningnummer K.05.0360.HW, tot het plaatsen van een drijvende verankerde kubus In het boezemwater van een insteekhaven van Mijnsheerenland. regïo Voorne-Putten Rozenburg Rïjksstraatv^eg 32 3257 LR ErieiJe M.C, Berkhout, vergunningnummer K.05.0477.VP, tot het dempen van een gedeelte van een overige watergang en het verbreden van een hoofdwatergang ter hoogte van de Oude Waaldijk 7 te Abbenbroek. Eneco Energie Infra B.V., vergunningnummer K.05.0262.HW, tot het leggen van een kabel langs en onder de Boendersweg te 's-Gravendeel, een weg in het beheer van waterschap Hollandse Delta, en langs en onder een hoofdwatergang categorie 2 langs de Boendersweg. Delta N.V., vergunningnummer K.05.0412.CO, tot het aanleggen van een waterleiding en een gestuurde boring ter plaatse van de Magdalenadijk ter hoogte van nummer 1 te Oude-Tonge. Y. van der Meule, vergunningnummer K.05.0376.VP, tot het verwijderen en afvoeren van de oude beschoeling en het plaatsen van een nieuwe houten beschoeiing inclusief verankering aan de Noordijk 3 te Geervliet. KPN Telecom B.V., vergunningnummer K.05.0192.CO, tot het leggen van een kabel en ramputkast ten behoeve van openbare telecommunicatie ter plaatse van de Tilsedijk ter hoogte van nummer 2 te Stad aan het Haringvliet. A. Coolbergen, vergunningnummer K.05.0194.CO, tot het aanbrengen van een kas-uitbreiding met een aparte loods, erfverharding en voor het ver breden van een bestaande dam ter plaatse van de Magdalenadijk 1 te Oude-Tonge. Eneco Energie Infra B.V., vergunningnummer K.05.0233.HW, tot het doen van grondroerlngen In een secundaire waterkering en langs en onder een openbare weg, de Zinkwegsedijk ter hoogte van nummer 192 in Oud-Beijerland, voor het leggen van een kabel. A.J.A. van der Post, vergunningnummer K.05.0429.CO, tot het plaatsen van een steiger langs een hoofdwatergang (H028-32) met vlonder op maaiveld en gedeeltelijk in talud nabij de Armweg 3 in Sommelsdijk. L. van der Net, vergunningnummer K.05.0492.HWD, tot het vervangen van een bestaande brug door rijdam met duiker aan de Noordendijk 795 te Dordrecht. C.C.J. Rijsdijk, vergunningnummer K.05.0297.HW, tot het vervangen van een bestaande steiger ter plaatse van de Nieuwe Haven 35 te Strijen. KPN Telecom B.V., vergunningnummer K.05.0245.HW, tot het leggen van een kabel langs de Energieweg te Numansdorp. VW Netwerk Bouw B.V., vergunningnummer ,,^„y K.05.0162.HW, tot het aanbrengen van een telecorri-' municatiekabel ter hoogte van de Strijensingel te Dordrecht. Eneco Energie Infra B.V., vergunningnummer K.05.0247.HW, tot het leggen van een kabel in een secundaire waterkering, de Zinkweg, en langs en onder wegen in en langs een hoofdwatergang categorie 2 langs de V Kruisweg en de Oud- Beijerlandsche Langeweg in Oud-Beijerland. C.H. van Prehn, vergunningnummer K.05.0249.HW, tot het plaatsen van een steiger langs een overige watergang nabij de Palissander 192 in Dordrecht. Dhr L.H. Hageman, vergunningnummer K.05.0332.HW, tot het plaatsen van een damwand gelegen aan de Graaflandseweg 36 te 's-Graven deel Evides Waterbedrijf, vergunningnummer K.05.0312.HW, tot het verleggen van een water leiding langs de Blauwesteenweg en onder een hoofdwatergang te Westmaas. N.V. Eneco, vergunningnummer K.05.0489.C0, tot het aanbrengen van een kabeltracë gelegen In de beschermingszone van een boezemtrade met bijbe horende werken aan de Magdalenadijk ter hoogte van nummer 1 te Oude-Tonge. Gemeente Middelharnis, vergunningnummer K.05.0318.CO, tot het leggen van leidingen en plaatsing toiletvoorziening op secundaire waterke ring inclusief de bijbehorende aansluitingen op de Nutsvoorziening op de locatie Westhavendijk O (nabij de Wilhelminabrug) te Middelharnis. Gemeente Zwijndrecht, vergunningnummer K.05.0354.IJ, tot het aanleggen van een uitstroom- voorziening van een HWA-Rlool in de oever van een regfo Goerce-Overfiakkee Oudelandsedtjk 3 3255 IN Oude Tonge overige watergang ter plaatse van de Merelstraat te Zwijndrecht. Gemeente Korendijk, vergunningnummer K.05.0269.HW, tot het aanleggen van een drukriole- ring in een door een secundaire waterkering en langs een secundaire en een overige watergang ter plaatse van de Steegjesdijk/Sluisjesd ijk/Buiten om te Piershil. Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V., vergunningnummer K.05.0179a.HW, tot het wijzigen van de verleende vergunning met kenmerk K.04.0179.HW in verband met tracéwijziging gestuurde boring. Deze vergunningen met de relevante stukken liggen vanaf 1 dag na de verzenddatum gedurende 6 weken ter inzage. U en andere belanghebbenden kunnen binnen 6 weken gerekend vanaf de dag na de verzenddatum van dit besluit bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan het college van dijkgraaf en heem raden van waterschap Hollandse Delta (Postbus 469, 3300 AL Dordrecht). Het bezwaarschrift moet ten minste bevatten: De naam en het adres van de indiener; De dagtekening; Een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht, en de gronden van het bezwaar. Indien een bezwaarschrift is ingediend, kan aan de Voorzieningenrechter worden verzocht een voorlopige voorziening te treffen.Het verzoek om een voorlopige voor ziening moet worden gericht aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Rotterdam, Sector Bestuursrecht (Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam). Ter inzage vanaf 13 oktober 2005. Gemeente Spijkenisse, aanvraagnummer 0503604, voor het lozen van afvalwater via de gemeentelijke rioolzuiveringsinrichting (rwzi) "spijkenisse" afkom stig van een grondwatersanering ter plaatse van de Hongerlandsedijkte Spijkenisse. De vergunning en alle andere relevante stukken liggen gedurende 6 weken ter inzage. Tegen de vergunning kan binnen 6 weken gerekend vanaf de dag ter inzage legging beroep worden ingesteld bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag). ^„JK^dien berqep wordt ingesïfild-kan.een verzoek w^dea.... gedaan om een voorlopige voorzteriing. Wij kunhenü informeren of u gerechtigd bent beroep in te stellen en over de procedure van voorlopige voorziening. U kunt hierover contact opnemen met de personen die genoemd zijn onder "nadere informatie". Ter inzage vanaf 13 oktober 2005. SITA Recycling Services, aanvraagnummer 0508237, voor het lozen via de gemeentelijke riolering en de rioolwaterzuiveringsinrichting (rwzi) "Dordrecht" in oppervlaktewater afkomstig van Sita Recycling Services, Kerkeplaat 6 te Dordrecht. Koninklijke Coöperatie Cosun U.A., aanvraagnum mer 0508432, voor het lozen van mogelijk verontrei nigd hemelwater afkomstig van de Suikerunie aan het Weverseind 353 te Puttershoek. De ontwerpbeschikkingen, aanvragen en andere rele vante stukken liggen gedurende 6 weken ter inzage. Eenieder kan gedurende 6 weken vanaf de ter inzage legging schriftelijk bedenkingen inbrengen tegen de ontwerpbeschikking bij het college van dijkgraaf en heemraden van waterschap Hollandse Delta (Postbus 469, 3300 AL Dordrecht). Degene die bedenkingen inbrengt kan gelijktijdig ver zoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Desgevraagd kan binnen deze termijn over de ontwerpbeschikking van gedachte gewisseld worden en kunnen mondeling bedenkingen ingebracht worden. bezoekadres pQSta<ires Johan de WSttstraat 40 telefoon 0900 2005 005 fCftJOp/m) 3311 KJ Dordrecht fax 07863118 71 Postbus 469 internet www.wshd.nl 3300 At Dordrecht ""■^^^r Ergert u zich ook wel eens aan hobbelende fietspaden met schots en scheef liggende tegels? Achterstallig onderhoud van fiets paden is hinderlijk en gevaarlijk voor fiet sers. De Fietsersbond wil daar graag iets aan veranderen en roept alle fietsers op hun klacht over slechte fietspaden, liefst met foto. op te sturen naar het meldpunt op www.fietsersbond.nl. De Fietsersbond heeft 130 lokale afdelingen in het hele land. Zij zullen er bij de gemeente op aandringen om deze fietspaden zo snel mogelijk op te knappen. Goede fietsvoorzleningen komen er niet vanzelf! De Fietsersbond is de grootste belan genvereniging voor fietsers met 32.000 leden. In 30 jaar heeft de Fietsersbond op straat veel verbeterd voor fietsers. Word nu lid! Q^ De Fietsersbond komt op voor uw belangen als fietser. (T) U ontvangt het ledentijdschrift Vogelvrije Fietser, boordevol fiets- nieuws, testen en fietsvakantietips. (V) LI krijgt korting bij 400 fietsen winkels. Vul de antwoordcoupon in. Meer informatie? wwvM.fietsersbond.nl pS 30 jaar sterk vo Naam nieuw lid Ddhr Dmeve. VOORLETTERS/NAAM POSTCOPt PIAATS U ONTVANGT EEN UOMAATSCHAPSKAART EN EEN ACCEPTGIRO. DEZE BON KUNT U IN EEN ONGEFRANKEERDE ENVELOP STUREN NAAR FIETSERSBOND, ANTW/OORDNUMMER A309. 35°° VE UTRECHT OF WORD 1.10 VIA WWW.FIETSERSBOND.NL/EtO OF BEL 030-2918183 OF MAIL. INFOiPf lETSERSBONO.NL

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 19