Brandweer speelt Provinciale wedstrijd in Nieuwe-Tonge Roemenië oo 'Huidige cultuur Mjkt sterl( op vervallen Romeinse cultuur' Piet Leroy damkampioen Goeree-Overflakkee 2006 EiiAnuei-niEuws Winnaar Paasactie Combi Foto Hameeteman De Hoop Magazine Radio over 'begeleid wonen' 15e Roman van Lydia Vroegop-Zandbergen Inloopavond Badmintonclub Morgen 25e Bloemenmarkt te Sommelsdijk VOORJAARSMARKT Sommelsdijkse biologie- leerlingen in de weer voor vogelpark Nieuwe Tonge Koninginnedagactiviteiten voor ifinderen bij wijkgroep De Zwaluw Stichting Hulpverlening Christenen in Roemenië 'Langs een omweg SGP-Jongeren bezinnen zich op genotscultuur Pretparksyndroom Buitensporige decadentie lolerantie Sober Drie pijlers in Melissant PAGINA 6 VRIJDAG 28 APRIL 2006 Het was zaterdag een komen en gaan van brandweerwagens in het anders zo rustige Nieuwe-Tonge. Voor de Provinciale brandweerwedstrijden kwamen 17 ploegen naar het eiland om deel te nemen aan de wedstrijd die door de Nieuwe-Tongse blusgroep w as georganiseerd. De ploegen werden opgeroepen \'Oor een ongeval met beknelling op een bedrijventer rein. Een monteur was bezig met onderhoud aan een afzetbak. toen een achteruit rijdende tractor tegen de bak reed. Hierdoor kwam de iTionteur met zijn arm onder de bak beklemd te zitten. De traclorchaut'feur belde meteen 112 oin het ongeval te vermelden. Maar wat hij niet vermeldde, ontdekken de brandweer mannen bij aankomst: tijdens het aanrijden stelden zij zich volledig in op een ongeval met beknelling, maar er bleek ook brand te zijn uitgebroken. Want door de vonken van een slijpntol, die in een vat met resten olie en thinner terecht kwamen, was brand ontstaan die een grotere bedreiging voor de veiligheid betekende, daar het aangrenzende gebouw vol stond met gasflessen. De brandweerploeg moest dus zijn hele plan omgooien en zich eerst op de brand richten, hoewel dan uiter aard ook het slachtoffer niet moest worden vergeten...! Het bleek w eer een mooie w edstrijd. vol leer elementen en veiTassingsmomenten. waar men in ook de praktijk ook nog al eens mee te maken krijgt. De H/r.s/iictv! op Baan 1 luiden als volgt: Nieuw-Beijerland1426 pnt. Nieuwegein Zuid1334 pnt. Giessenbura1332 pnt, Strijen1318 pnt. Lopik-dorp1296 pnt. Goedereede1264 pnt. Dirksland1240 pnt. Oudenhoorn1218 pnt. Den Bommel1206 pnt. De uitslagen op Baan 2, op een andere locatie in Nieuwe-Tonge gespeeld, luidt als volgt: Maasdam-Puttershoek1488 pnt. Valkenburg1462 pnt. De Lier1446 pnt. Ooltgensplaat1422 pnt. Zuid-Beijeriand1418 pnt. Heinenoord1352 pnt. Albrandswaard1246 pnt. Groot-Ammers1232 pnt. SOMMELSDIJK - Bij Wijkgroep 'De Zwa luw' zijn er morgen, tijdens de viering van Koninginnedag, van 10.00-12.30 uur spelle tjes voor kinderen van 4 t/m 12 jaar op het grasveld bij het clubgebouw. Aansluitend is er (gratis deelname) van 13.00-13.30 uur een optocht voor versierde fietsen, m.m.v. Sem- pre Crescendo. De kosten van een paspoortje voor deze dag (incl. limonade, button, etc.) bedragen 1,50 voor leden en 1,80 voor niet-leden van 'De Zwaluw'. Ook kun je er op een kleedje op het grasveld spulletjes (ver)kopen en worden er lootjes verkocht voor mooie prijzen. OUDDORP - De radio-uitzending van De Hoop op 3 mei a.s. heeft als onderwerp 'bege leid wonen'. In het programma komt een cliënt van De Hoop aan het woord. Hij vertelt over de redenen waarom hij werd opgenomen bij De Hoop en nu meedoet aan het project Begeleid Zelfstandig Wonen. Verder vertellen Leo Riet dijk en Harko IJkema, beiden medewerkers van De Hoop, over de woonprojecten van De Hoop. De Hoop Radio is iedere woensdag tussen 21.00 en 22.00 uur te beluisteren op Radio Goeree Lokaal via 105.6 FM. Het programma wordt op zaterdag herhaald tussen 11.00 en 12.00 uur. De vorige keer schreven wij over de baby's die in het ziekenhuis van Bacau geboren worden en wat er daarna mee gebeurt. Het bestuur van H.C.R./Beta- nia zoekt naar een mogelijkheid hier voor een babyproject op te zetten. De bedoeling is een gebouw te realiseren waarin de pasgeboren baby's in opge nomen kunnen worden. Daar is uiter aard meer voor nodig dan een gebouw alleen. Er zullen verpleegkundigen moeten worden aangesteld voor de ver zorging en het zal onder toezicht van het ziekenhuis moeten plaats vinden, in samenwerking met de kinderbescher ming. Maar ook moeten pleeggezinnen worden gezocht, en natuurlijk de eigen moeders want gezinshereniging zou de meest voor de hand liggende oplossing zijn. De ouder(s) zouden zelf moeten beseffen verantwoordelijk te zijn voor hun kind. Indien dat door omstandig heden niet mogelijk is, zal er gezocht moeten worden naar begeleiding en financiële steun. In aflevering Roemenië (21) hebben wij geschreven over de straatkinderen en er op gewezen dat vaak jonge meisjes in verwach ting raken - kinderen die kinderen krijgen. U zult begrijpen dat het niet zo eenvoudig is om met deze jonge moeders in contact te komen. Hun kind zal vaak in een weeshuis terecht komen en verblijven daar tot hun 18e jaar zonder enige vorm van liefde. Dan worden ze op straat gezet en begint meestal ailes weer op de zelfde wijze als bij hun onbekende moeder het geval is geweest. Het is een grote wens van het bestuur van H.C.R./Betania om hierin verbetering te krijgen, maar er zijn geen financiële midde len om het plan ten uitvoer te brengen. Wij omschrijven deze problematiek vanuit de stad Bacau omdat daar de Asociatia Beta- nia is gevestigd. Maar in geheel Roemenië komen wij de zelfde problemen tegen. Het is eigenlijk onbegrijpelijk dat er veel te weinig aandacht voor is. Hoe lost men dit probleem op voordat dit land zal worden opgenomen binnen de EU? Waarom sluit men als het ware de ogen voor zo'n wezen lijk probleem'.' Waarom hebben ook kerken geen aandacht voor deze afschuwelijke situ atie? Het is ons duidelijk dat er veel plaatsen op de wereld zijn met vergelijkbare situaties. of misschien nog erger. Maar met deze con statering zijn wij er nog niet; vaststellen van de problemen is nog geen oplossing aandra gen! Vroeger bad men in de kerken voor de vervolgden achter het ijzeren gordijn, maar nu als het ware het gordijn is weggeschoven en alles zichtbaar is, is de aandacht verslapt. Juist ook nu is het gebed zo dringend nood zakelijk! De situaties zijn anders geworden dan 15 a 20 jaar geleden, maar de problemen zijn niet opgelost! Het blijft ook een treurige zaak dat velen wel hulp verlenen, maar niet de handen ineen slaan en gezamenlijk de krachten in te spannen om ook op deze wijze alle bestede energie te bundelen. Dan zou er ongetwijfeld meer tot stand kunnen komen en hulp gebo den kunnen worden waar het zo dringend noodzakelijk is. De gedrevenheid bij velen is er gelukkig, maar veel hulp zou beter besteed kunnen worden. Ook in dezen zijn wij ver antwoordelijk hoe wij ons geld en energie besteden. De .stichting H.C.R. is gaarne bereid om zijn mening in dezen uiteen te zetten en toe te lichten met beeldmateriaal, bijvoorbeeld tijdens een (door u of uw vereniging) geor ganiseerde avond. Zie dan eens om u heen en zie, als u die heeft, uw eigen kinderen of kleinkinderen en bedenk dan hoe het zijn zou als zij geen verzorging hadden of door vreemden moesten worden grootgebracht! Dat doet toch bij elke ouder ontzettend veel pijn? Maar ook als daar kinderen in gezinnen worden grootgebracht, moeten wij niet den ken dat dit te vergelijken is met de situatie in ons eigen land. Hier ontvangen baby's en hun moeders alle aandacht en vindt er regelma tig controle plaats met betrekking tot groei, ontwikkeling en ziekte. In Roemenië is dat echter niet zo geregeld. Daar kost een bezoek aan een arts altijd eigen geld. En wanneer dat er niet is, is van begeleiding ook geen sprake. En omdat er ook aan kinderziekten geen of onvoldoende aandacht besteedt wordt, komt het nog al eens voor dat kinderen vroeg over lijden. U zult begrijpen dat ook op het terrein van kinderzorg er nog veel te doen is. Ook daarmee maakt de Asociatia Betania ernst. Wilt u dit werk steunen, maak dan uw gift over op giro 7525531 of rekeningnummer 43 25 25 491 t.n.v. Stichting H.C.R, te Som- melsdijk. Met uw hulp kunnen wij trachten zoveel mogelijk leed te verzachten. D.Vroegindeweij secretaris H.C.R. tel.0187-482594, e-mail dammis.vr-hcr@kliksafe.nl. De Dirkslandse schrijfster Lydia Vroegop-Zandber gen schreef haar vijftiende roman. Al zoveel jaren rond moederdag een nieuw boek op de markt brengen, is niet alleen een mooie mijlpaal maar ook een knappe prestatie te noemen. De trouwe lezers van haar boeken zullen wel gemerkt hebben dat het deze keer langer duur de dan gewoonlijk voordat er weer een boek klaar was. Dat komt doordat de schrijfster in juli 2005 ten val kwain en haar rechterpols brak. Zoiets komt slecht uit, zeker wanneer je, zoals Lydia. een manuscript nog heel authen tiek, met de hand schrijft. Omdat schrijven haar nog altijd veel voldoening geeft, was het voor haar dan ook een verkwikking dat ze na verloop van tijd de pen weer kon opnemen om het boek 'Langs een omweg', waarmee ze al zo ver was, af te maken. Alle boeken van de Dirkslandse auteur heb ben een geheel ander, nieuw verhaal. Ze spe len alle af in de vertrouwde sfeer van gezin en familie. De boeken schetsen stuk voor stuk een eerlijk beeld over hoe het er in het menselijk leven kan toegaan. Dat betekent ook dat de wegen niet altijd over rozen gaan. Het doet de schrijfster goed dat haar boeken in bijna alle bibliotheken in Nederland wor den uitgeleend. Momenteel wordt er nog niet gewerkt aan een nieuwe roman. De schrijf ster geeft echter aan dat het leven elke dag voldoende inspiratie heeft. Wat het nieuwste boek betreft; met een fraaie foto op de omslag ziet het er, als altijd, piekfijn verzorgd uit. Na de echtscheiding van Bert Terpstra en Carla van Veen zorgt Carla alleen voor hun diie schoolgaande kinderen. Het kost haar inspanning om hen de baas te blijven. Als ze op de middelbare school zitten, wordt dat nog moeilijker. Haar oudste dochter Judith komt in de weekenden 's avonds te laat huis. Dat kost haar moeder veel nachtrust. Als Judith voor haar eindexamen havo is geslaagd, vindt ze een baan. Zij kiest voor haar vrijheid en gaat zelfstandig wonen. Albert-Jan en Frans bezorgen op weg naar de volwassenheid hun moeder eveneens de nodige problemen. In die tijd denkt Carla vaak aan de jaren dat haar kinderen op de basisschool zaten. Op die leeftijd had ze meer overwicht op hen. De volwassen kinderen gaan steeds meer hun eigen gang. Haar twee zoons kunnen elkaar slecht verdragen. Vanaf de tijd dat Albert-Jan een vriendin heeft, wordt zijn verhouding met Frans nog slechter. Die doet in de ogen van Albert-Jan té amicaal tegen Mariët. Dat kan Carla goed merken. Albeit-Jan ergert zich aan zijn broer. Zijn relatie met Mariët gaat er niet op vooruit. Het staat hem tegen dat Frans in het weekend regelmatig op visite komt. Onverwachts gaat Frans in het noorden van het land wonen en werken. In het apparte ment van Frans en Mariët wordt het rustiger. Toch valt het samenwonen hen tegen. Ze gaan regelmatig ieder een kant op. Dat blijft niet zonder gevolgen. Het kost Frans moeite om aan zijn nieuwe omgeving te wennen. Er zijn voor- en nadelen. De ruime flat is voor hem een vooruitgang die hij waardeert. In zijn vrije tijd mist hij zijn vrienden. Daar vindt hij een oplossing voor. Op de avondcursus die Frans volgt, sluit hij vriendschap met verschillende medestudenten. Eén van hen nodigt hem uit op zijn verjaardagsfeest. Die avond ontmoet Frans een leuke, jonge vrouw. Zij heet Myr- the Na verloop van tijd komt ze bij hem in de flat wonen. Ze zijn gelukkig met elkaar, tot er een schaduw over hun huwelijk valt. Die klap komt hard aan. Er volgt een verdrietige tijd voor Frans. Duurt het lang eer voor hem de zon tevoorschijn komt? DIRKSLAND - Op maandag 1 mei organi seert badminton club Olympia een inloop avond. Op deze avond is iedereen (vanaf 13 jaar) welkom van 20.00 tot 22.00 uur om zo kennis te maken met de badmintonsport. Een racket kan gebruikt worden van de vereni ging. Kunt u niet op deze avond dan bent u altijd welkom op één van onze andere speel avonden. Er wordt gespeelt in Sportcomplex de Gooije op maandag- en donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur of kijk op www.bco lympia.net voor meer informatie. Morgen, zaterdag 29 april, organiseert de Stichting Evenementen Middelharnis (StEM) voor de 25e keer de jaarlijkse Bloe menmarkt aan de Voorstraat en het Markt- veld te Sommelsdijk. Om 6.00 uur komen de eerste bloemisten hun bloemen en planten uitstallen, waarna om 09.00 uur de verkoop kan starten.Vooraf zal om 7.45 uur vanaf de kerktoren van Sommelsdijk een reveille wor den geblazen door leden van de Kon. Fan fare Sempre Crescendo. Deze 'gezelligste en tevens kleurrijkste markt van het jaar', zoals de Bloemenmarkt al jaren heet, showt u een keur van bloemen en planten. De bloemis ten doen weer hun best er iets moois van te maken. En wie van muziek houdt, wordt uit genodigd om zeker tussen 10.30 en 11.30 uur of tussen 14.00 en 15.00 uur aanwezig te zijn, want dan zullen 'de Neutekrakers' de Bloe menmarkt opvrolijken met hun muzikale repertoire. Om 16. 00 uur zal gestart worden met het opruimen van de overgebleven spul len en met het schoonmaken van het markt terrein. De StEM hoopt weer op een gezellig Oranjezonnetje en op de gebruikelijke grote publieke belangstelling, ledereen is dan ook hartelijk welkom. De bewoners van de Voorstraat en het Markt- veld worden verzocht hun auto's en eventuele andere voertuigen tijdig elders te parkeren. DIRKSLAND - "De Nederlandse samenleving is doortrokken van deca dentie. Daardoor is onze cultuur te vergelijken met de vervallen cultuur van vroegere Romeinse volkeren". Dat zei dr. R. Seldenrijk, directeur van de Nederlandse Patiënten Vereniging (NPV), vrijdag 21 april tijdens een SGP-jongerenavond in het kerkge bouw van de Gereformeerde Gemeen ten te Dirksland. Door Roeland van Mourik De SGP-jongeren bezonnen zich op het thema genotscultuur. De bijeenkomst was een vervolg van een thema-avond die eerder werd gehouden en waar oud-wethouder van de gemeente Middelharnis G. Slootweg en ds. G.J. van Aalst over genotscultuur spraken. De opkomst van de vervolgavond, die vorige week vrijdag werd gehouden, was aanmerke lijk minder groot dan de vorige thema-avond. Er was dit keer een tiental mensen aanwezig, terwijl de vorige keer zo'n honderd aanwezi gen waren geteld. SGP-jongerenavonden worden traditiege trouw geopend met het zingen van een psalm en het lezen van een hoofdstuk uit de Bijbel. Dit keer liet voorzitter Marco van der Bok Psalm 119 vers 13 zingen en las hij daarna Prediker 2. Dat bijbelgedeelte maakt duide lijk dat geluk niet in aardse goederen zit, ver telde Van der Bok. "Het bijbelboek Prediker is een grote preek met als kerntekst; ijdelheid der ijdelheden, het is al ijdelheid". Nadat Van der Bok de avond met gebed opende, werd dr. Seldenrijk uitgenodigd om voorin de bijzaal van de Gereformeerde Gemeenten zijn lezing te houden. "Het gaat vanavond over een titel die vragen oproept", gaf hij aan. "Leven in een genotscultuur, is die titel. Maar als je om je heen kijkt, zie je veel armoede en nood. 'Hoezo, leven in een genotscultuur?', kun je je afvragen. Ik vind het een uitdaging om vanavond de zaken rondom dit thema te ordenen, het te kauwen met onze kiezen en wellicht onze kiezen erop te breken". De huidige cultuur wordt volgens Seldenrijk, in navolging van de Rotterdamse socioloog prof. dr. A. Zijderveld, doortrokken met het 'pretparksyndroom'. "De weekenden zijn belangrijker geworden dan de werkweek. Kinderen worden kinderlijker opgevoed. De opvoeding vindt niet meer plaats vol gens Gods Woord. Kinderen worden klaar gestoomd voor de grote Efteling waarin zij gaan leven. Het leven wordt bepaald door een permanente stress en de wereld van banen en werkloosheid wordt uit het oog verloren Daardoor is de huidige cultuur een 'kosmi sche knuffelcultuur' geworden, aldus Sel denrijk. "Het viertal helden van de vorige en huidige eeuw zijn Piggelmee, Pinkeltje, Paulus de Boskabouter en Harry Potter. De wereld van deze natuurwezens is een raad selachtig cultuurverschijnsel. De leefwereld van de vier helden heeft generaties kinderen geboeid. Achter die leefwereld gaat echter een heel andere wereld schuil: de wereld van de onzichtbare natuurwezens, die de levens processen in hun hand houden. Daarmee zijn deze sprookjes een vorm van natuurgods dienst geworden, te vergelijken met volwas senen die de dialoog met de natuur aangaan, zoals prinses Irene dat doet". Er is meer plaats gekomen voor esoteric, een geheimleer waarin een derde weg tussen ken nis en geloof wordt gezocht, constateert Sel denrijk. "New Age, met zijn geruststellende boodschap van heelheid heeft grote aantrek kingskracht op de huidige mens. Het is een vorm van de kosmische knuffelcultuur voor moderne individualisten". Na deze uitleg stapte Seldenrijk over naar een ander thema, namelijk de erotische genots cultuur. "Deze vorm van cultuur uit zich in de vorm van decadentie. Letterlijk betekent decadentie; neerstorten. De samenleving stort dus neer. Vingerwijzing hiervoor is de optocht van homoseksuelen op boten door de Amsterdamse grachten, die zich kenmerkt door scènes van buitensporige decadentie. Daarmee doet onze cultuur sterk denken aan herkenbare beschrijvingen van scènes uit het oude Rome en Byzantium". De Romeinse stad Pompeji is daarvan een voorbeeld, zegt Seldenrijk. "Deze stad is op 24 augustus in 74 na Christus bedolven door een alles bedekkende, giftige gasregen en lavastroom die de vulkaan Vesuvius uit braakte. Daardoor is na opgravingen een hel der beeld ontstaan van het dagelijks leven in dit Romeinse provinciestadje. Zo zijn er tek sten op muren gevonden waar de erotiek van afdruipt, zoals; 'Alle meisjes zijn hier willig' en 'Ik heb hier gelegen met.te vergelijken met de teksten die wij wel eens op openbare toiletten tegenkomen". Dit alles duidt op een samenleving in verval, vindt Seldenrijk. "Niet alleen in seksuele zin, maar ook in de rechtsspraak, politiek en kun sten. De beschrijvingen van het Romeinse Rijk sluiten naadloos aan bij wat er in onze tijd gebeurt. De huidige mens denkt louter aan zich/elfen zijn eigen genot. Er is zinloos ücweld en verval in de kunsten. Verder zijn abortus en euthanasie ook gevolgen van de decadentie. De beschrijvingen van Romeinse steden maken inzichtelijk dat ook in onze tijd de samenleving neerstort". In onze samenleving is tolerantie een prak tische deugd geworden. Maar hoe tolerant is tolerant? Op die vraag ging dr. Seldenrijk aan het slot van zijn lezing in. "Hel begrip toleran tie is tegenwoordig buitengewoon populair, maar het begrip wordt onzorgvuldig gebruikt. In de oorspronkelijke betekenis van het woord ben je tolerant als je niemand vervolgt, geen vervolging eist en je niet agressief gedraagt ten opzichte van iets waar je duidelijk niet van houdt. Tegenwoordig houdt het begrip tole rantie onverschilligheid in. De eis om tolerant te zijn in de nieuwe betekenis van het woord maakt deel uit van de hedonistische genotscul tuur waarin wij leven". Na de lezing was er voor de SGP-jongeren gelegenheid om bij het buffet in de hal van de Gereformeerde Gemeenten koffie of fris te drinken. Enkele jongeren waagden zich in deze pauze al aan een discussie met dr. Selden rijk. Na de pauze was daar echter plenair nog alle mogelijkheid toe. Eén van de vraagstellers stipte de sobere levensstijl van de kerkvaders Augustinus en Calvijn aan en vroeg zich af waarom er in de reformatorische zuil weinig aandacht voor dit aspect is. Seldenrijk vond dit een goede vraag. Hij gaf aan dat de weini ge aandacht voor een sobere levensstijl alles met het gehalte van de christelijke kerk van deze tijd te maken heeft, zo zei hij. "Ook in de christelijke leefwereld gaat het om mooier en beter. We verzamelen allerlei vormen van luxe. Sommige bladen binnen de reformato rische kring druipen van materialisme". De manier van leven moet innerlijk veran derd worden, vindt Seldenrijk. "Als we ons beperken tot de drie pijlers: goed voedsel, onderdak en kleding, hoeven we al die extra mogelijkheden niet, want die hebben het risi co in zich om ons van God af te brengen. In dat opzicht is het goed om het huishoudboek je van Luther te bestuderen. Hij hield geen cent per maand over, omdat hij bier en voed sel kocht. Maar hij nodigde wel de studenten van de Wittenberg aan zijn tafel. Hij ging dus anders met zijn bezit om dan de stamgasten die in de dorpskroeg een biertje drinken". Na de vragenronde, waarin ook andere vra gen werden gesteld, mocht dr. Seldenrijk de SGP-jongerenavond afsluiten met gebed. Daarvoor liet hij nog psalm 146 vers 3 zin gen. Hij bedankte de jongeren voor hun aanwezigheid en adviseerde hen om in de komende tijd nog eens terug te denken aan zijn lezing, om zo een helder beeld op de hui dige maatschappij te krijgen. Op zaterdag 6 mei wordt in verenigingsgebouw 'Melishof' te Melissant een voorjaarsmarkt gehouden. De opbrengst hiervan is bestemd voor 'De Schutse'. Iedereen wordt uitge nodigd om te komen snuffelen tijdens deze markt. Er is vers fruit, aardappelen, groente, diverse artikelen van de warme bakker en bak- producten, kaas, eieren, snoep, boeken, speel goed, handwerkartikelen, ondergoed en ander textiel, handgemaakte kettingen, perkplanten, kaarten, hobbyspullen en allerlei decoratie- en cadeauartikelen. Al deze producten zorgen ervoor dat ieder iets van zijn of haar gading zal vinden. Voor de liefhebbers is er ook een rom melmarkt. Kinderen kunnen meedoen aan een workshop en terwijl men rondkijkt kunnen de bezoekers hun auto laten wassen. Tussendoor kan er even worden uitgeblazen bij een kopje koffie met cake. Ook kan er gesmuld worden van versgebakken patat met een broodje ham burgers. De opbrengst van deze voorjaars markt is bestemd voor 'De Schutse'. dit is een landelijke stichting, uitgaande van de Ger. Gem. in Ned. Deze stichting heeft in Kesteren een instelling voor verstandelijk gehandicap ten. Op het eiland Tholen is er een dagactivi- teitencentrum voor gehandicapte kinderen en volwassenen. In Achterberg is er een woon- en zorgboerderij. Een deel van de genoemde voorzieningen wordt uit opbrengsten van de verkopingen, acties, giften, e.d., gefinancierd. Om hieraan een steentje bij te dragen, is ieder een welkom op zaterdag 6 mei tussen 10.00 en 15.00 uur in de 'Melishof' aan de Binnenweg te Melissant. GOEREE-OVERFLAKKEE - De beslissing is gevallen. Zag het er lange tijd naar uit dat Leroy de titel voor het grijpen had, op het laatst leek het toch nog mis te gaan. In de voorlaatste ronde zag Dekker kans hem nog twee puntjes af te snoepen. Zou Mackloet in de laatste ronde ook tot een dergelijke pres tatie in staat zijn geweest, dan was het kam pioenschap nog aan zijn neus voorbijgegaan. De spanning was tot op de laatste minuut om te snijden. Uiteindelijk moest Mackloet met remise genoegen nemen. Dat betekende dat Leroy en Dekker met evenveel punten bovenaan eindigden, alleen.Leroy had een paar weerstandspunten meer. Dit wil zeggen dat hij iets sterkere tegenstanders had ont moet. En zo kon het gebeuren dat Mackloet, Leroy en Dekker opnieuw hebben bewezen de sterkste dammers van 'ons eiland' te zijn. De uitslag van de laatste, zevende, ronde luidt: Mackloet I. -Leroy P.1-1 Dekker J.A. - Wolfert Joh2-0 Visbeen B.~WolfertD1-1 Ouden J. van - Hoorn J. van0-2 Verolme H.H. - Kruik J2-0 Wolfert Jac. - Goedegebuur M2-0 Koese I. - Huizen A. van2-0 Floresteijn H.M. - Jacobs L.J.T.l-I Polder C. - Mik A. deI-l TanisC.-JelierA0-2 Koppen J. van-Vrij1-1 De ranglijst luidt als volgt: Leroy R11 Dekker J.A11 Mackloet 110 WolfertD9 Hoorn J. van9 Verolme H.H9 Visbeen B9 Wolfert Joh8 Koese 18 Wolfert Jac7 Goedegebuur M6 KruikJ6 Ouden J. van6 Huizen A. van6 Polder C6 MikA. de6 Jacobs L.J.T.6 Jelier A6 Floresteijn H.M5 Tanis C4 Op 1 mei a.s. begint de zomercompetitie. Daaraan kunnen clubdammers en huisdam- mers deelnemen. Er wordt gespeeld volgens het Zwitsers systeem: winnaars tegen win naars, verliezers tegen verliezers. Het gaat om zeven wedstrijden in de maanden mei en juni. Alle wedstrijden worden in De Staver gespeeld en vangen aan om 19.30 uur. Er hebben zich al meerdere spelers aangemeld. Wie dat nog niet heeft gedaan, kan dat doen bij H.H. Verolme, tel: 485389. SOMMELSDHK - Zeven VMBO-GL leer lingen van de Groene School te Sommelsdijk hebben een opdracht gekregen voor biologie. Het zijn Niels Voogd, Laurens Vollebregt, Aris Nieuwland, Lavina Burgers, wendy Leydens en Janneke Wisse. Ze moesten informatiebordjes maken voor de vogels in het vogelpark nabij Nieuwe-Tonge. Het park bestaat al 12 jaar. De oprichter ervan is de heer Van 't Zand; de huidige eigenaar is de heer Van Es. De vogels van het park zijn afkomstig uit dierentuinen. Bij de hokken waarin de vogels zitten, waren nog geen informatiebordjes aanwezig, waar door de bezoekers niet precies wisten wat voor soort vogel er in de hokken zitten. Maar daar komt verandering in. Op de bordjes die binnenkort opgehangen worden, staat infor matie over de vogels, zoals de Nederlandse naam. de Latijnse naam, de afkomst en het leefgebied. Er zijn ongeveer 40 bordjes gemaakt. Het vogelpark is te vinden aan Duivenwaard- sedijk 22 te Nieuwe-Tonge. Vanaf 4 juni is het park open voor bezoekers, voorlopig alleen op zaterdag. De entree is gratis. OUDDORP - De winnaar van de Paasactie bij Combi Foto Hameeteman in Ouddorp is de heer A. Pronk mt Melissant geworden. De heer Pronk (rechts op de foto) krijgt de prijs uitse- reikt door Janny Tanis namens Combi Foto Hameeteman: een maanetron met aemte^rreerde radio. Elke klant kon na aankoop op Nxijdag en zaterdag voor Paseif naam en telefoonnummer invullen op een formulier en deed zo gratis mee aan de veriotiiiü.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 12