Keetj ie van Bekaf Nostalgisch rijtuig voor iiuwelijiispaar Overzicht Oranjeactiviteiten Heftruck Centrale All-round Monteur Hollandse Delta groepsleerkracht groepsleerkracht invalkrachten 0900-8844 Gemotiveerd Sparta op winst JL VOORJAARSMARKT in De Samaritaan EIIAüDCn-raEUWS Strandbibliotheek deze zomer ook in Ouddorp Het college van Burgemeester en Wethouders van Goedereede heeft besloten medewerking te verlenen aan een project waarbij het moge lijk wordt om nog het komende zomerseizoen een strandbibliotheek te openen aan de Brouwersdam. DIRKSLAND - Woensdag avond heeft Sparta-dames 1 haar laatste thuiswedstrijd van dit seizoen gespeeld in De Gooye te Dirksland tegen Spirit uit Barendrecht. Spar ta mistte deze wedstrijd drie basisspeelsters, zodat ze met wat angst aan deze wedstrijd begon. Ingezonden: Onverwachte steun voor nieuwbouw plannen in Goedereede! s Rotterdam-Rijnmond Man valt van vijf meter hoogte Niets buitgemaakt bij bedrijfsinbraken Middelharnis/Sommelsdijk waterschap S»Êr' waterschap Holiandse Delta School met de Bijbel 'Koningin Beatrix' PAGINA 4 VRIJDAG 28 APRIL 2006 In hel kader van de vernieuwing van de bibli- olheekseclor is in het zomerseizoen 2005 op initialief van de provincie Zuid-Holland een pilol gehouden mei drie strandbibliolheken. !n Scheveningen, Katwijk en Hoek van Hol land is dit een geslaagd project gebleken. Het idee is eigenlijk heel eenvoudig. Vanuit een locatie op het strand kunnen toeristen zonder leengeld te betalen een boek lenen om die dag lezend aan het strand door te brengen. Toeristen moeten wel hun naam en adresge gevens achterlaten zodat bekend is waar een boek is gebleven. De uitleen is op die manier zo laagdrempelig mogelijk. Het project in Goedereede zal getrokken worden door Pro- Biblio maar de lokale bibliotheek van Oud dorp is erbij betrokken en geeft ook mede werking aan dit nieuwe idee. Het college van B&W is van mening dat de toepassing van een bekend product in een nieuw jasje een actieve bijdrage kan geven aan de verbetering van het toeristische ima go van de gemeente. Het is dan ook een idee dat op korte termijn zichtbaar maakt dat het college ondersteuning wil geven aan verbe- tervoorslellen die recreatie en toerisme in de gemeente kwalitatief versterken. In dat verband is het college ook blij met de ini tiatieven die het Innovatieplatform Kop van Goeree neemt om verschillende ontwikkelin gen in de regio met elkaar te verbinden, zodat er een innovatief en kwalitatief beter aanbod kan komen o.a. op het gebeid van recreatie en toerisme. De introductie van de strandbibliotheek zal de koiTiende maanden worden ondersteund door een reclamecampagne. Trix Schellevis van dames 11 was de invalster, zodat de dames net met zes "man' binnen de gele lij nen waren. Vanaf het begin gingen ze voortvarend en geinotiveerd van start, ze dachten één of twee punten van Spirit af te snoepen. Het liep anders, de eerste set werd na een achterstand van enkele pun ten toch winnend afgesloten met 25- 22. De tweede set wilde het niet luk ken en met 15-25 werd het daarmee 1-1 in setstand. Het beloofde weinig goeds voor de overige twee sets. Met Diana Tanis aan de opslag begon men aan de derde set, men liep spoedig uit met een voorsprong van tien punten en gaf dit niet meer uit handen. Ze b!even geconcen treerd spelen en elkaar stimuleren, wat resulteerde in een 25-11 set. Ook in de vierde set was het collec tief groter bij Sparta dan bij Spirit. Spaila had nu duidelijk de regie in handen en na ruim anderhalf uur werd de wedstrijd afgesloten met 25-16, waarmee een verdiende 3-1 overwinning werd behaald voor een hard werkend Sparta. Sparta kwam uit met de dames Els van Es, Trix Schellevis, Diana Tanis, Riet Veroime, Nel Vis en EUy Koopman. Volkomen |f».;S onverwacht geeft 'Wullem van de Wesstraete' uit Ouddorp commentaar op de bouwplannen aan het Bekaf in Goedereede: 't Woordt tied da ze in Goerêê aok's 'tl lêêlik gebouw kriegel"U zult begrijpen dat Wullem, zo hij al enige kans had bij Keetje, het nu voor altijd bij haar verbruid heeft... K- zaken doen op hoog nivo GOEDEREEDE - Voor even herleefden vorige week vrijdag oude tijden in het historische Goedereede. Voor het huwelijk van Niesje Goekoop en Eric Oomes was het oude familierijtuig van de familie Goekoop van stal gehaald, wat een mooi plaatje opleverde voor het ouderlijk huis aan de Zuidzijde Haven. De paarden en het bij behorend gevolg van ruiters kwamen uit de stal van Lobke Blokland uit Stellendam. Op de achtergrond de Goereese Toren, vanwaar uit het carillon voor de gelegenheid ook haar vrolijke klanken over het stadje strooide en waarbij ook een kloek mee klingelde die eveneens de naam Niesje draagt. (Foro- Perslmw Flakkee) De Heftruck Centrale verkoopt, verhuurt, onderhoudt en reconditioneert Heftrucks en aanverwante machinerie. Onze specialisatie is het befaamde topmerk Linde. Wij zoeken ter uitbreiding van ons team een Wij bieden een uitdagende, zeer afwisselende baan een moderne werkplaats voorzien van goede uitrusting een zogenaamde 'klein bedrijf' sfeer Wij vragen MBO werk- en denknivo affiniteit met elektro- en hydrauliek-systemen initiatief en zelfstandigheid een kwaliteitsgerichte instelling Ook schoolverlaters kunnen reageren. Interesse? Bel dhr. B. Groeneweg, telefoon (06) 51 42 30 97 of stuur een brief met CV naar: Heftruck Centrale, Spuikolk 2b, 3247 LK Dirksland Wijkteam Goeree-Overflakkee OUDE-TONGE - Een 34-jarige man uit Marknes se is maandagochtend gewond geraakt na een arbeidsongeval op de Langeweg. Het slachtoffer was bezig met de installatie van cv- en koelapparatuur in een schuur. Tijdens deze werkzaamheden maakte de man, door nog onbe kende oorzaak, een val van vijf meter vanaf een zolderverdieping. Hier liep het slachtoffer onder meer een breuk in zijn ruggemerg op. Hij is door ambulancepersoneel overgebracht naar het Medisch Centrum Rotterdam-Zuid, locatie Zuider. De politie stelde ter plaatse een onderzoek in en heeft de Arbeidsinspectie in kennis gesteld. Woensdagochtend werd ontdekt dat er was inge broken in bedrijven aan de Nijverheids weg iri Stellendam, de Tramweg in Oude Tonge en de Steigerdijk in Ooltgensplaat. Onbekenden had den die nacht in de drie panden ingebroken door een deur of raam open te breken. Er werd niets weggenomen tijdens de inbraken. De politie onderzoekt de inbraken. Ouddorp Zaterdag 29 april: 7.30 uur; Fietslawaaioptocht, met prijsjes voor de mooiste 'fietsen'. 8.45 uur: Vlag hijsen bij het standbeeld op de hoek Weststraat/Hoenderdijk m.m.v. leerlingen van de basisscholen en Brassband 'Concordia' 10.00 uur: Muziek in de Vliedberg m.m.v Brass band 'Concordia'. 10.00-17.00 uur: Kinder-Zjeugdactiviteiten en Kleedjesmarkt in het centrum. 11.30 uur: Aubade in de dorpskern met toespraak door burgemeester mevr. Van de Velde en m.m.v. Brassband 'Concordia'. 18.00 uur: Vlag strijken bij het beeldje in de dorpskern m.m.v. Bras.sband 'Concordia'. 19.00 uur: Kindershow met goochelaar in 'Dorp- stienden'. 19.50 uur: Prijsuitreiking winnaars Lawaaiop- tocht en winnaars Puzzel uit Oranjeboekje in 'Dorpstienden'. 20.00 uur: Vervolg Kindershow. 21.00 uur: Concert in doipskern m.m.v. Brass band 'Concordia'. 22.00 uur: Sluiting door de voorzitter. Dirksland Zaterdag 29 april: 07.15 uur: Lawaaioptocht voor kinderen op de fiets. Start bij sportcomplex 'De Gooye'. 08.00 uur: Herauten te paard blazen reveille in het dorp. 08.45 uur: Vertrek schoolkinderen vanaf vereni gingsgebouw 'De Schakel'. 09.00 uur: Aubade voor het Gemeentehuis. 09.45 uur: Zanghulde bij 'Geldershof'. 10.30-12.00 uur: Kinderspelletjes i.s.m. de basis scholen op voetbalveld DES'67. 12.00-18.00 uur: Oranjemarkt in centrum van het doip met 100 kramen, dweilorkest, vrijmarkt voor kinderen, draaiorgel, rommelmarkt, duikde- monstraties, Harley Davidson motoren, beklim ming van de kerktoren, demonstraties, enz. 12.00-18.00 uur: Kinderspeelplein op parkeerter rein de Kattewacht met springkussens, ballenbak, sminkclowns en ballonnenclown. 16.00-17.00 uur: Cirque du Flakkee, acrobatiek door kinderen op parkeerplaats de Kattewacht. 12.00-18.00 uur: Rodeostier op de Kattewacht (wie zit het langst op deze elektrische stier? Gra tis deelname). Darten op de Kattewacht, Demon straties en wedstrijd voor het publiek met prijzen. Muziek- en spelpodium op het Achterdorp. 13.00-17.30 uur: Demonstraties motortrial en dansen op de Voorstraat. 21.00 uur: Lampionoptocht vanaf 'De Schakel'. Afsluiting met 'Last Post' voor Gemeentehuis. 22.15/22.30 uur: Vuurwerk nabij sportcomplex 'De Gooye". Maandag 1 mei: Fietspuzzeltocht voor het hele gezin. Inschrijven en start bij sportcomplex 'De Gooye'. Inschrij ven vanaf 18.15 uur 1 per persoon). Start van 18.30 tot 19.00 uur. Woensdag 3 mei: Wandelmars i.s.m. gymvereniging 'Olympia'. Inschrijven/start bij 'Geldershof', 10 km om 18.00 uur, 5 km om 18.30 uur, aankomst bij 'Gel dershof' m.m.v. muziekvereniging 'Amicitia'. Deelname 1,50. Donderdag 4 mei: Dodenherdenking in de Herv. Kerk (aanvang 19.00 uur, kerk open 18.45 uur) met aansluitend stille tocht en kranslegging bij het monument aan het Gelderspad. Zaterdag 29 april: 11.00-16.00 uur: Winkels van Winkelcentrum d'n Diek open. 11.00-17.00 uur: Kraam Oranjevereniging open op Diekhuusplein, Grote Oranje Braderie onder aan het Zandpad, Vrijmarkt voor kinderen op D'n Diek en het Zandpad, Tertas op het Diekhuusplein i.s.m. Voetbalvereniging Flakkee en met muziek. Pimped Cars show onder aan het Zandpad. 12.00-17.00 uur: Paardjes van Manege Oostmoer rond de muziektent. Kinderboerderij, Springkus- sen en Ballenbak, Brandweerspelletjes bij de HEMA. 11.30 uur: Start uitdelen ballonnen. 12.30 uur: Officiële opening Koninginnedag door burgermeester De Vries, loslaten van bal lonnen voor ballonnenwedstrijd. 12.45-13.45 uur: Modeshow op Diekhuusplein (met medewerking van Fabert Mode, Everjeans, Outdoor Shop, Boekholt Fashion en De Lingerie Tuin). 13.00-17.00 uur: Kinderspelletjes (o.a. Visspel, Bibberspiraal, Blikgooien en Spijkerpoepen) en Elektrische autootjes. 14.00-17.00 uur: Zeskamp. 14.00-14.45 uur: Demonstratie Megasport Demo team (Diekhuusplein). 15.00-16.00 uur: Tweede Modeshow. 16.15-16.30 uur: Glitter Glamourparade voor alle verklede kinderen op de catwalk. 17.00 uur: Prijsuitreikingen zeskamp, kleurwed- strijd en parade. Oude-Tonge Zaterdag 29 april: 7.00 uur: Fietslawaaioptocht vanaf de Kaai. 8.00-8.20 uur: Muzikale optocht vanaf de basis scholen. 8.30 uur: Aubade bij 'Ebbe en Vloed', vlag hij sen, ballonnen oplaten, toespraak burgemeester. 9.15 uur: Kinderspelen voor alle kinderen. 11.30 uur Prijsuitreiking kinderspelen. 13.00 uur: 'Vrijmarkt voor alle basisschoolkinde ren. 13.45 uur: Kaoispeulen. 14.00-16.00 uur: Balonnen Knoperclown en Bal lenbak. 14.45-17.00 uur: Diverse optredens. 18.15 uur: Wandelspeurtocht door het dorp. 19.15 uur: Optredens eigen jeugd talent. 20.30 uur: Gevarieerd programma m.m.v. Hap- py-Music. 20.45 uur: Prijsuitreiking KaoiSpeulen, wan delspeurtocht en playback. Leefbaar land, leefbaar water Elke donderdag publiceert waterschap Hollandse Delta een waterschapsrubriek met nieuws en vergunningen in huis-aan-huisblad Ons Eiland Gratis exemplaren van Ons Eiland liggen voor u klaar bij de afgiftepunten in de verschillende dorpen. WdtËiïchap mt Hollandse Delta -------- e^-W De waterschapsrubriek kunt u lezen op de website van Hollandse Delta: www.wshd.nl De waterschapsrubrlek kunt u ook per e-mail ontvangen. Neem hiervoor contact op met het waterschapsloket, bel: 0900 - 2005 005 of e-mail: 2005G05@wshd.nl Johan de Wittstraat 40 telefoon 0900 2005 005 ff 0, !0 p/m) 3311 KJ Dordrecht fax 078 631 18 71 Postbus 469 Internet www.wshd.nl 3300 AL Dordrecht Margrietweg 6, 3253 BM Ouddorp Tel. (0187)68 23 06 Fax (0187) 68 70 88 Het bestuur van de School met de Bijbel "Koningin Beatrix" te Ouddorp vraagt m.i.v. D.V 18 september 2006 een voor een volledige weektaak in groep 7 i.v.m. zwangerschapsverlof en daarna vrijwillig ontslag. en m.i.v. D.V. 21 augustus 2006 een voor 5 morgens per week in groep 2 i.v.m. klassenverkleinende maatregelen inzetbaar in de groepen 1 t/m 8 Onze leerlingen zijn gehuisvest in mooie lokalen Het leermiddelenbestand van onze school is eigentijds en gevarieerd Onze school telt momenteel 17 groepen Wij hebben al één onderwijsassistente als collega Wij streven naar verantwoorde onderwijsvernieuwing met inachtneming van identiteitsgetrouwheid Onze school is aangesloten bij de VGS Ouddorp is een mooi woon- en werkgebied Van de sollicitanten wordt verwacht dat zij - zij de grondslag van de school, de Bijbel en de drie Formuheren van Enigheid van harte onderschrijven, - behoren tot de Hersteld Ned. Hervormde Kerk, Ger. Gemeenten ofChr. Geref.Kerk - trouw kerkelijk meelevend zijn. - Bevoegd zijn tot het geven van lichamelijk onderwijs Brede inzetbaarheid strekt tot aanbeveling Ook van hen, die dit jaar hopen af te studeren, ontvangen wij graag een reactie. Inlichtingen worden verstrekt door - De heer P. van Oosterom, directeur, tel. 0187-682306 (school) of 0187-605117 - De heer A.J. Nelis, adjdirecteur, tel. 0187-682306 (school) of 0187-681053 Sollicitaties binnen 14 dagen na het verschijnen van deze oproep te richten aan de secretaris van het bestuur, de heer S.J.J. Grootenboer, Duinkerkerweg 413253 AJ Ouddorp. Acquisitie n.a.v. deze advertentie niet gewenst! SOMMELSDIJK - In de recreatiezaal van verpleeghuis De Samaritaan wordt woens dag 17 mei a.s. de jaarlijkse voorjaarsmarkt weer gehouden. De grote zaal van het verpleeghuis staat deze dag weer vol met diverse hobbyisten die laten zien wat men zoal maakt en verkoopt. Bij deze voorjaarsmarkt ligt de nadruk vooral op de creativi teit van de deelnemers. Dus niet alleen de verkoop staat centraal, maar zeker ook zul len de diverse demonstraties veel belangstellenden weer enthousiast maken om pro ducten te kopen of zelf zo'n hobby te gaan beoefenen. Een voorjaarsmarkt als deze is ook speciaal opgezet voor de bewoners van het verpleeghuis en is een onderdeel van de activiteitenagenda die de welzijnszorg voor de bewoners opstelt. Dit jaar zullen ook enkele medewerkers van De Samaritaan een aantal kramen bemannen en onder andere kruukplaetjes en taarten verkopen. Maar ook kunt u dit jaar met lekkere snoep en mooie planten huiswaarts keren. Tevens zijn er diverse cadeauartikelen te koop, met kleine prijsjes voor originele cadeautjes. En vergeet ook niet de erwtensoep, die in De Samaritaan wordt bereid en waarvan de bewoners weten dat die overheeriijk is. U kunt de erwtensoep ook vooraf bestellen bij de receptie van het verpleeahuis. De opbrengst van de voorjaarsmarkt is bestemd voor de toekomstige wintertuhi van de nieuwe Samaritaan. De markt duurt van 10.30 tot 15.30 uur. De"toegang is gratis en een iedereen is, zoals altijd, hartelijk welkom.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 10