ddvertentiën. ferloren 58e editie van Femina stail met Teminalife' mm m mm-mammmi m mmw Damvereniging ENEO '52 te Melissant Pau Heerschap In 'Uit de Kunst' ,1 mmiiBi. Presentatie M'deux EIIAUDBI-IIIEUWS Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis start wederom met een nieuw specialisme: nefrologie Potermaaltijd te Oude-Tonge Extra ruimte, ,ga voor een Honda! Autobedrijf Jan van Dijk 90 jaar geleden 16 tot 30 September 1915 Antirevotutionair ^r.^^^ r= r^ IN HOC SIGNO VINCES Orgaan BURGERLIJKE STAND. DANKBETUIGING. SCHILDERSKNECHT of HALFWAS bii P. J BKUöüËMM Mr, Schilder DEN ÜÜMMEL. 9429 GEVRAAGD: ratt 1 November a.s. een NETTE DIENSTBODE Adres: LEENIJEET van NIEU WEN HUIZEN 6r. ouder tJültgets- plaat. 9428 GEVRAAGD mütl November as, een Meid-Huishoudster Adres: WILLEM GEBUIS, Land bouwer, under üoltgensplaat. 9427 Tegen 1 November a.s. gevraagd een zindelijke DIENSTBODE tegen hoog loon. Adres: Hotel VAN DEN DÜËL :-: Dirksknd. 9426 Te Som meisdij k, wordt gevraagd een KLERKJE om eenige avonden in de week kantoor- Wfrk te helpen vciiichten. Brieven franco letter onder S.D. aan het Bureau van dit blad, met vermel ding van leeftijd en vergoeding per uur, MARKTBERICHTEN. VISSGHERIJ. PLAATSELIJK NIEUWS. Pubiikatie van de Vereniging Streeiamiseum, Keitetraat, Sommeisdijlc. E.BL Sans gêne... Hang naar luxe Extra shows Visverkoop Stellendam voor Roemenië Nefrologie PAGINA 7 VRIJDAG 30 SEPTEMBER 2005 Uitslagen van de op maandag 26 sep tember gespeelde partijen in de onder linge competitie. Afdeling 1 H. Visbeen - C. Visbeenl-l B. Visbeen -A. het Jonkis-O T. Goedegebuur-A. Doom0-3 J. Looij - W. Doorduin3-0 Afdeling 2 T. de Geus - B. Grootenboer1-1 H. de Geus - P. Kom3-0 B. van der Spaan - A. Visbeen1-1 Bij de gebroeders H. en C. Visbeen viel er weinig onheil te bespeuren. Wel kon H. Vis been op een gegeven ogenblik een slagzet uit voeren, maar hij zag er van af omdat de 'drie om drie' voor hem geen voordeel opleverde. Met door beiden nog zes schijven te verlie zen, werden de punten gedeeld. A. het Jonk wist dat hij een zware dobber zou krijgen aan zijn tegenstander B. Visbeen. Maar dat hij bij de 22e zet al in een 'baby-zetje' zou lopen overtrof alle verwachtingen. Om achter een schijf te kruipen is altijd gevaarlijk, zeker bij een dammer als Visbeen. Dan is behoedzaam heid dubbel geboden. Deze waakzaamheid was bij de zwartspeler echter ver te zoeken. Hij moest dan ook met lede ogen aanzien dat op het laatst al zijn schijven aan de verkeerde kant van het bord terecht kwamen. A. Doom ging heel voorzichtig om met zijn tegenstan der T. Goedegebuur. Hij was er op voorbereid dat Goedegebuur soms verrassend uit de hoek kan komen. Goedegebuur had met een sterk 'klaverblad' de linkervleugel van de zwart speler aardig in bedwang, maar hij moest bij de 31e zet een schijf offeren, om te voorko men dat Doom zijn damlijn zou bereiken. Hierna voerde Doom de dmk steeds verder op wat er uiteindelijk toe leidde dat Goede gebuur moest capituleren. De eerste partij die W. Doorduin in dit seizoen speelde, heeft voor hem niet het gewenste resultaat opge leverd. Zijn tegenstander J. Looij wist na 32 zetten een schijf van hem af te snoepen. De gedupeerde zwartspeler ploeterde daama nog enige tijd voort totdat hij, tot overschot van ramp, in een door de geraffineerde Looij opgezette lokzet tuimelde. Hierdoor verloor de Briellenaar weliswaar niet zijn bril, maar wel de partij. In de tweede afdeling wist T. de Geus een puntje af te snoepen van haar tegenstander B. Grootenboer. Ondanks dat zij een groot deel van de partij een schijf achter stond, kon ze zich bijzonder goed handhaven. Grootenboer voerde nog wel een mooie damzet uit, maar het voordeel bleek achteraf maar erg gering. Een remise aanbod van mevrouw de Geus deed beiden besluiten de puntjes te delen. H. de Geus heeft deze avond besüst niet te klagen gehad. Zijn tegenstander echter des te meer. Met een gümlach op zijn gezicht en de armen over elkaar zag De Geus de door P. Kom uit gevoerde slagzet met vertrouwen tegemoet. Kom meende een zet van kaliber uit te kun nen gaan voeren, maar het bleek een fata mor gana te zijn. Toen de slag eenmaal ten einde was en de balans moest worden opgemaakt, bleek een half dozijn schijven van Kom de weg te zijn gegaan van de kikkertjes in de boerensloot. Voor de zwartspeler een teleur stellende gewaarwording en voor de witspeler een verrassende meevaller. De langste partij van deze avond was tussen B. van der Spaan en A. Visbeen. Na anderhalfuur spelen waren er nog nauwelijks schijven van het bord. Van der Spaan ging duideUjk voor de winst, want hij wUde nog niet ingaan op een remiseaan bod van zijn tegenstander. Met goed gesloten middenspel dacht hij zijn tegenstander in het nauw te kunnen drijven. Maar de geroutineer de Visbeen liet zich daardoor geenszins van de wijs brengen. In het late uur waren echter alle winstmarges verdwenen en konden beiden tevreden naar huis. In het Infocentmm, Bemhardstraat 27 te Oude-Tonge organiseert de Plaatselijk Com missie van de SWO op woensdag 12 okto ber a.s. een potermaaltijd voor 55 plussers van Oude-Tonge, aanvang 14.00 uur. De deelnamekosten bedragen 6 per persoon. Deze middag zal ook het smartlappenkoor de 'Rodino's' optreden. Voor deelname kunt u zich t/m maandag 10 oktober aanmelden bij de SWO, tel.: 641344. Bij aanmelding wordt een aanbetahng van 2,50 gevraagd. HONDlA. Th» PovwBrof Drsams www.ianvandijk.nl Seggelant-Zuld 8,3237 ME BRIELLE. Telefoon (0181) 41 37 77 Pau Heerschap, minstens twee talen spreekt hij vloeiend: Ouddorps - is dat eigenlijk wel een taal? - omdat hij daar geboren en getogen is, en Nederlands omdat hij dat gestudeerd heeft en daar dagelijks les in geeft. Maar Pau Heerschap is vooral bekend door zijn verha len, meestal zelf geschreven in het Ouddorp- se dialect. En vaak treedt hij daarmee voor het voetlicht samen met Piet Westhoeve, ook afkomstig uit Ouddorp. Piet Westhoeve is al op bezoek geweest in het programma 'Uit de Kunst' van Radio Flakkee, ditmaal probeert Cees Briek erachter te komen wat Pau Heer schap ertoe drijft om zijn verhalen voor het nageslacht te bewaren, door ze op te schrij ven en ze te vertellen voor een altijd geïnte resseerd pubUek. U kunt dit beluisteren in de uitzending van donderdag 6 oktober tussen 21.00 en 22.00 uur. mi- il SOMMELSDIJK. GetrouwdArend Koster, 25 jaren (van Middtl harnis) en Magdalena van der Laan, 22 jaren. MIDDELHARNIS. Geboren: Cornelia, d. v.KlaasVroeginde- weij eii Anthonla Volwerk. OndertrouwdHendrik Pieter Blok 26 j. en Arcndje Bouman 27 j. GehuwdJacob van Staalduinen 25 j. te 's Oravenliage en Anna Elizabeth Struik 30 j. Overleden [zak Oriesse 60 j. weduwnaar van Agatha van der Slik. NIEUWE TONQE. Geboren: Anna, d. v. Arie van Alphenen lacomlna Nooteboom. Bastlaan, z. v. Arie Holster on Magrietha Hartveld. Gerrit, z. v. Bart Camphcns en Angenietje van Alphen, Ondertrouwd; Jacob CornelisVerolmej.m. 20, en Wilhelmlna Margaretha Dekker j.d. ISjaar. GehuwdDingeman Slinger J.m. 21 en Elizabeth Ham nberg j.d. 23 jaar. Overleden: Maria van ProoijenoudSOjaar gehuwd met Bastiaan Holster. Lijntje Zoon oud 73 jaar weduwe van Petrus Johannes Heemes. QOEDEREEDE. Geboren; Jan, z. v. G. Troost en E. Tanis. Gerard, z. v. A. Groenendijk en A. Klepper, Cornells, z. v. K. Orinwis en P. Jongste. GehuwdJ. Hoogendorp van Pernis en M. Tanis. OverledenLevenloos aangegeven van het vrouwelijk geslacht van J. Overbeeke en J, Tan der Wal. Mej. M. DE RUITER Wd., Korteweegje te Dirksiand betuigt bij dezen haar harte- Ipendankaan Mej. B. M. van ZUUREN, Palestinastraat 1116 te Rotterdam voor het genoten onderwijs, daar zij in drie maanden volledig op de hoogte is gesteld van het maatknippen van Costuummantels, Mantels, Costuums voor Dames-en^lnderkleedlng en kan haar een ieder ten zeerste aanbevelen. Hoogachtend, MAARTJE DE RUITER WD. 9431 Costuummaaktter, Korteweegje DIRKSLAND. TerstoDd gevraagd ËËN de gemeente MIDUELH tRKIS eenlfe waardevolle PAPIEREIW. De vinder wordt hrfeefd veriochtdeze tegen goede belooning teragtezenden onder Ko 0381. Bureau van dit blad BEURS VAN DIRKSLAND 9 September. Granen flauw gestemd, Tarwe f 11,50 lot i 11,75 en Haver f 12,- per 100 Kilo. Erw ten niet noemenswaard aangevoerd. Ajuin vlug verhandeld, groote en kleine 4 f 4,— per 60 Kilo. Aardappelen f 2,25 en Poters f 1.10 per 70 Kilo. Koepen f 1,90 tot f 2,- per 60 Kilo. Tarwestrooi blijft gevraagd k f 21,- per 1000 Kilo. Blauw maanzaad ver kocht van f 29,50 tot f 30,- per 50 Kilo, blijft op den hoogsten prijs gevraagd. MIDDELHARNIS. ,Van de visscherij zijn te IJmuiden binnengekomen de vischsloepen Albatros st. J. de Waard f 1960 Theodora Emmerenta st, Abr. Jongejan f 1680. QOEDEREEDE. Voor het eerst in dit sei zoen werd door de Noordzeevisschers in de afgeloopen week, geen cent verdient, daar het weder aldoor te onstuimig was. SOMMELDIJK. Voor de betrekking van we ger aan de weegbrug n" II hebben zich 9 sollicitanten aangemeld, MIDDELHARNIS. Maandag viel indenPal- landpolder een paard in den greppel terwijl men bezig was met eggen. Eer dat men het dier er uit had was het reeds bezweken. Jl. Zaterdag kwam een inwoner uit een der gemeenten van Flakkee tot de on aangename ontdekking dat hij eenige waar devolle papieren verloren had. (Zie verder advertentie in dit No.) DIRKSLAND. Door het detachement Genie troepen alhier is een tooneelvereeniging op gericht, in het hotel De Bruin. We hopen dat ze niet lang hiervan zullen genieten, (part. corresp). HERKINOEN. L.L. week werd wederom alhier door arbeiders een luchtballon van middelbare grootte opgevangen thans in den polder „Diederik". Ze was gemerkt „Cijprus". STAD AAN 'T HARINOVUET. Door den Raad dezer werd in zijne vergadering van Dinsdag j.l. gekozen tot Wethouder de heer L. Braber J. L.zn. Deze zal wellicht de jong ste wethouder van geheel Nederland zijn, daar genoemde heer slechts den leeftijd van 27 jaar bezit. Tot Gemeente-Opzichter werd door den Raad benoemd dhr. C.Machielsen in de plaats van dhr, van Wageningen die overleden is. Donderdag vierde de oudste bewoner van het dorp, A. Smits, zijn 91ste verjaardag. NIEUWE TONOE. Bij de gehouden verhj- ting in Oude Tonge" id fortuna deze gemeen te nog al gnnstig geweest daar alhier drie prijzen zijn gevallen nJ. een jong paard, een vaars en een rijwiel. MELISSANT. Tot Wethouder is in de plaats van den heer L. Sieling benoemd de Heer L. van Beek. STELLENDAM, Vorige week werd op last van den Burgemeester begraven een jonge os die dood in den Kroningspolder werd ge vonden. Elgetaar onbekend, - Door^schipper P. van Dam, "bevarende de blazerichuit S.L.41 is eengrootankeropge- haald. Na aangifte werd het hem door den Burgemeester-Strandvonder te Hellevoetsluis, alwaar de aangifte geschiedde toegewezen - Tot tijdelijk lantaarnopsteker is benoemd de heer P. Kievit alhier. QOEDEREEDE. De kleine G. Non zou eens even zijn vader een bezoek gaan brengen, die ujt een schip dat aan de kant lag aan het turf dragen was. Midden op de plank gekomen viel de kleine tusschen schip en kaal in de haven. Gelukkig werd het door A. Witte al vlug opgemerkt die de kleine spoedig op het drooge bracht. - Met de juin-prijzen gaat het steeds hoo- ger er wordt al iot f 4.40 per 60 kilo besteed, men spreekt zelfs al over f 5 door John de Rijke ROTTERDAM - Nog even en de deu ren van de populaire, in het Ahoy' com-plex te houden manifestatie gaan weer voor u open. Voor de 58e keer op rij en dat is toch wel bijzonder. In elk geval een duidelijk bewijs dat behalve in de regio Zuidwest-Nederland ook buiten de randstad behoefte is aan een familiebeurs. Weliswaar was in april reeds de Huishoud beurs, maar voor veel mensen kan de RAI toch net iets te ver zijn. Begrijpelijk is dan dat als u in Brabant of Zeeland woont u een rit veel eerder zult maken naar bepaalde evenementen in Ahoy'. In het 'Rotterdamse' is trouwens op huishoudelijk gebied net zo veel te zien en te koop. Zeker straks, in de periode van 4 tot en met 9 oktober, als de maasstedelijke beursvloer voor de gelegen heid is onderverdeeld in vijf thema-segmen ten: Mode, Beauty Gezondheid, Vrije Tijd Recreatie, Interieur Decoratie, Eten Drinken en Huishoudelijke Producten. Met één verschil; de noemer waaronder dat alles plaatsvmdt. Wat dat betreft gaat ook FEMMA met haar tijd mee, want vanaf dit jaar wordt ze in gerestylde vorm voortge zet en wel onder de veelomvattende naam FEMINALIFE. De organisatie ervan is in de vertrouwde handen van Ahoy' Rotterdam en VNU Exhibitions Europe, waar RTB Beur zen een onderdeel van is. Een nieuwe outfit dus voor een van oorsprong regionale beurs, die het bestaansrecht ontleende aan het met de jaren stijgende bezoekersaantal. Lekker stadten... Vele duizenden vrouwen zullen wederom, al dan niet met partner, de weg weten te vinden naar 'hun' eens in het jaar te houden exposi tie om tijdens 'lekker shoppen' inspiratie op te doen, dan wel actief mee te doen aan één van de vele workshops en andere leuke din gen. Het staat dan ook bij voorbaat vast dat u een dagje 'FeminaLife' - net als destijds op 'Femina' - opnieuw zult ervaren als een ein deloos dagje uit. Sterker nog, doordat bij de opbouw uitgegaan is van een stadsplan kunt u er gezelhg stadten. Op de lange boulevard is daartoe een hypermoderne bewegwijze ring gerealiseerd met schermen waaropu niet alleen direct kunt zien waar u zich bevindt, maar ook wat in de hallen 2, 3, 4, 5 en 6 te beleven valt. Om te beginnen biedt de boule vard toegang aan een levendig centrum met verrassende straatjes en pleinen, waaraan tal van voor u ongetwijfeld interessante winkels en paviljoens gevestigd zijn. Hier zullen ook tal van spectaculaire demonstraties gehouden worden, terwijl u op het terras van het RTL FM Muziekcafé dagelijks optredens kunt meemaken van bekende artiesten. Kortom, als u geïnteresseerd bent in mode, van lekker eten houdt, van beauty of van reizen, dan is FeminaLife 2005 'the place to be'. Om het u gemakkelijk te maken heeft elk interessegebied zijn eigen specifieke kleur. Mei Up and Downkunnen lange winteravonden eens zo gezellig worden. (Begeer Blaak) sfeer en beleving. Zo komt vooral ontspan ning op de beurs goed uit de verf. Dat ook 'Story' zich daarbij niet onbetuigd laat is bij na vanzelfsprekend. Van de uitgever ontvangt u dit keer, voor zover de voorraad strekt - op vertoon van uw toegangskaartje - een gratis exemplaar van dit populaire weekblad, dat de gelegenheid aangrijpt om met leuke acti viteiten voor de dag te komen. Anders dan bij 'Vrije Tijd en Recreatie' waar u specifiek 'voer voor hobbyisten' aantreft, met natuur lijk de laatste nieuwtjes omtrent computers en bijbehorende zaken, alsook de nieuwste gezelschapsspellen. Een daarvan is 'Up and Down' van Ravensburger, een voor jong en oud spannend geheugenspel dat u met z'n zessen kunt spelen zonder dat veel ruimte in beslag wordt genomen. Thuis op een tafel tje, maar ook op de achterbank van de auto, om maar iets te noemen. Het kost tien euro, maar bedenk wel dat u investeert in veel spel- plezier, vooral tijdens lange winteravonden. Maar sowieso kunt u er uw hart ophalen en zeker als u graag knutselt met papier, moza ïek en groendecoratie. Dus mocht u op het Workshop Plein worden gevraagd als doe- hetzelver de handen uit de mouwen te ste ken hoeft u zich in geen geval te generen. Per slot zult u er altijd wel wat van opsteken, wat overigens net zo goed geldt als u andere speciale locaties op de beurs bezoekt, zoals bijvoorbeeld de 'Trend Inspiratie Villa'. In dit ontwerp van Gerard van den Berg is gebruik gemaakt van natuurlijke materialen. Een massief teakhouten tafel, gecombineerd met eetstoelen van pitriet en rvs staal (info: 055-5394840) (Perscentrum Wonen) Ter plekke worden in een huiselijke omge ving de laatste trends gepresenteerd op het gebied van bijzondere interieur- en tuindeco- raties. Nog afgezien van de diverse tips die u krijgt omtrent buitenkamers en binnentuinen. U zult zien dat de sfeer van uw interieur heel mooi buiten kan worden doorgevoerd via een overdekte tuinkamer die in open verbinding staat met uw tuin. Om die reden is Gerard van den Berg bij het ontwerpen van meube len voor een tuinkamer uitgegaan van natuur lijke materialen. Zo ook in de collectie van 'Double You' in Breda, waar gekozen is voor een afwerking van naturelkleurig teakhout, in combinatie met stof in raffia look. Chique en toch degelijk, met een hang naar luxe, compleet met de daarbij niet weg te denken woonaccessoires. Indien u juist daarnaar op zoek bent, dan is 'FeminaLife' de uitge lezen plek om uitgebreid kennis te nemen van de laatste trends dienaangaande. Op het 'Demonstratie Plein' is tenslotte een luxe bazar gebouwd om diverse handige en leuke producten onder de aandacht te brengen. Kortom, aan alles is gedacht, ook aan de inwendige mens. Als u wilt kunt u van dit en van dat proeven tijdens de culinaire kook- chnics in het 'Theater Culinair', onder de deskundige leiding van Neêrlands eerste TV- kok Ton Boer. Daarenboven staat een team van visagisten paraat om u een spectaculaire metamorfose te laten ondergaan in de zoge heten 'Makeover Wall'. Desgewenst kunt u gelijk uw gezondheid laten testen in het spe ciaal daarvoor ingerichte 'Paviljoen Vitaal'. Last not least zult u en passant uw ogen maar al te graag te kost geven bij een van de vvervelende modeshows op de catwalk. Vier shows per dag en tijdens de avondopening op donderdag en vrijdag nog eens twee ex tra shows, door professionele modellen die u alvast een voorproefje bieden van de nieuwe herfst- en winterkleding, aangevuld met min stens zo stijlvolle lingerie. De entreeprijs voor FEMINALIFE 2005 bedraagt 10,-; in de voorverkoop (bij de 'Marskramer' en de ANWB) kost een kaartje 8,50. Voor kinderen van 4 t/m 12 jaar moet 5,- worden betaald, terwijl de prijs voor een gezinskaart (2 volwassenen en 2 kinde ren) 26,- is. U kunt alle dagen terecht van 10.00 tot 18.00 uur en op donderdag en vrij dag zelfs tot 22.00 uur. Wilt u eerst wat voor informatie, bekijkt u dan even de site www. feminalife.nl. Tien tegen een dat u er vervolgens een hele dag voor uittrekt, om uiteindelijk een einde loos dagje uit te hebben... Op zaterdag 22 oktober verkoopt het Roeme- niëcomité op het Oranjeplein te Stellendam gebakken vis. Het comité brengt u hiervan vroegtijdig op de hoogte zodat u hier alvast rekening mee kunt houden. U kent het Roe- meniëcomité toch wel? Het Roemeniëcomité van Stellendam organiseert transporten naar Roerhenië, zodoende biedt zij materiele hulp ni.n. aan het noord-oosten van Roemenië. Ook maakt het comité het evangelisatiewerk in en rond het dorp Kökös mede mogelijk! Voor meer info over het comité: 492691 of 491209. DEN BOMMEL - Op dinsdag 18 oktober a.s. presenteert M'deux haar nieuwe collec tie capes, lange jassen, omslagdoeken enz., waarvoor u hartelijk wordt uitgenodigd in "De Hoezemoos", Schaapsweg 15-17, Den Bommel. M'deux staat voor Mien Lokker en Magda van Es, die deze collectie samen heb ben ontworpen en gemaakt. Elk model heeft 20 zijn eigen uitstraling, zowel in stof en kleur, als in vlakverdeüng. Na de show kunt u het allemaal bekijken en eventueel passen. De presentatie wordt 's middags gegeven om 14.30 uur en 's avonds om 19.30 uur. De toegangsprijs bedraagt 2,50 euro incl. koffie met petit-four. Graag vooraf reserve ren bij Mien Lokker tel. (0187)-612107, of bij Magda van Es. tel (0187)-611838. DIRKSLAND - Het Van Weel-Bethesda Zie kenhuis bevindt zich momenteel in een fase van snelle groei. Het aantal nieuwe patiën ten dat jaarlijks het ziekenhuis bezoekt, is de afgelopen 5 jaar met 30% gestegen. In 2004 was het ziekenhuis qua omzet het snelst groeiende ziekenhuis in Nederland. Dit is geen toeval: het ziekenhuis wil graag groei en, omdat het zich "te klein" achtte en heeft de afgelopen jaren het aantal medisch speci alisten aanzienlijk uitgebreid. Doel hierbij is, daar waar dit mogelijk en verantwoord is, de patiënten op Goeree-Overflakkee, Westelijk Voome-Putten en Schouwen-Duiveland alle specialistische zorg dicht bij huis te bieden. In verband hiermee wordt ook het aantal in het ziekenhuis werkzame specialismen uit gebreid. Zo werd in januari 2005 gestart met een polikliniek Reumatologie. Op 1 oktober 2005 wordt gestart met een polüdiniek Nefrologie. Deze polikliniek is bedoeld voor patiënten met nieraandoenin gen. Het spreekuur wordt bemand door de nefrologen, werkzaam in het MCRZ. Het betreft een "klein" specialisme, doch de zie kenhuisdirectie acht het van groot belang dat ook dit specialisme aanwezig is omdat het meestal gaat om patiënten die vaak een specialist moeten bezoeken en daarbij soms in matige conditie zijn. Voorlopig wordt er uitsluitend nefrologisch spreekuur gehouden in het recent uitgebreide polikliniekgebouw in Hellevoetsluis. Op 1 maart 2006 start het ziekenhuis met het specialisme klinische orthopedie. Tot dusver re hield een orthopeed polildiniek in het zie kenhuis in Dirksiand, doch indien een patiënt een operatieve behandeling behoefde, vond deze elders (als regel in het Dcazia Zieken huis in Rotterdam) plaats. Aan deze situatie komt per 1 maart 2006 een einde; het zieken huis start dan met een eigen orthopeed, die de voor dit specialisme gebruikelijke operaties in Dirksiand uit zal voeren. Het aantal patiënten dat het ziekenhuis bezoekt, steeg de afgelopen vijf jaar met 30%. Er is daardoor in het ziekenhuis sprake van een groeiend tekort aan ruimte en zie kenhuisbedden. De polikliniek in Hellevoet sluis werd om deze reden recent in capaciteit verdubbeld. Het ziekenhuis is in gesprek met de ziektekostenverzekeraars over uitbreiding van het aantal bedden, het aantal ziekenhuis- gebouwen en het aantal parkeerplaatsen rond het ziekenhuis. Het ziekenhuis besteedt niet alleen veel aandacht aan groei, maar ook aan verdere verbetering van kwaliteit. In de recent gepu- bUceerde "Ziekenhuis Top 100" waarin de kwaliteit van medische behandelingen in alle Nederlandse ziekenhuizen vergeleken werd, eindigde het ziekenhuis op de twaalfde plaats en scoorde daarmee als hoogste ziekenhuis in de Rijnmondregio.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 7