STRUiiK \\J Echtpaar Hoogmoed-Driese 65 jaar getrouwd IE 0STRUUK Jubileumconcert Sursum Corda afgelast Jongerendienst Gemeentebelangen praat mét en luistert naar bewoners Alzheimer Inloopavond Najaarsverkoping 'Ora et Labora' Najaarsplantenruil KMTP 0900-8844 ■(^^mnaard 525-*2 chx. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollarLdse en zeeuwse eilanden HBS-wilg mag nog niet weg Burgeravond te Melissant: MAKELAARDIJ (0187) 47 02 72 of (0187)68 45 45 SCHERPE TARIEVEN! actief in beeld en geluid .dears Knops r^5^\ i^ Visser Visser 'het stellen van een diagnose Feestdag met kojfie, gebak en bezoek van de burgemeester Drie musketiers Ondeugende jongen Niet niks Fietser licht gewond na aanrijding Prins Maurits scholen gemeenschap verkoopt koek voor adoptiekinderen Gemeente Oostflakkee kan bezwaarmaker niet aanpakken Bolchrysantenverkoop op 'De Mèkkerstee' Vrijdag 30 september 2005 78e jaargang nr. 7444 DIRKSLAND - Wegens een sterf geval in de naaste familie van de dirigent kan het jubileumconcert van Sursum Corda dat op zaterdag 1 oktober in de Hervormde Kerk van Dirksland zou worden gehouden NIET doorgaan. In de Ger. Kerk in Ouddoip wordt op zondag 2 oktober om 18.30 uur een Jongerendienst gehouden. Het thema van de dienst is "rod delen". Voorganger is ds. C.G. Kant. Muzikale medewerking wordt verleend door de praise- band eXalt. Iedereen, vooral de jongeren, wor den uitgenodigd om deze dienst bij te wonen. MIDDELHARNIS - Het college van burge meester en wethouders wil met betrekking tot het al dan niet kappen van 'De Wilg' nabij de voormalige Rijks HBS de huidige stand van zaken naar voren brengen. Van de zijde van Woongoed Flakkee is een kapvergunning aangevraagd voor het mogen kappen van de monumentale wilg bij genoemd gebouw om redenen van voldoende daglichttoetreding tot een op de bovenver dieping te realiseren appartement. Het college van burgemeester en wethouders heeft de gevraagde vergunning geweigerd. Na enkele tussenstappen via onder andere de commissie voor de bezwaarschriften, ligt de vraag nu voor bij de Raad van State. Behan deling van het beroepschrift is op korte ter mijn niet te verwachten en in afwachting daarvan mag niet tot het kappen van de wilg worden overgegaan. Snoeien is afhankelijk van de toestand van de boom wel toegestaan, doch dit dient te geschieden aan de hand van een snoeiplan. Het mag duidelijk zijn dat het eventueel snoeien niet mag geschieden op een manier dat eigenlijk sprake is van het kappen van de boom. De fractieleden van Gemeentebelan gen Dirksland hielden op 21 septem ber 2005 een informatie- en discussie avond met de bewoners van Melissant. Plaats van handeling was verenigings gebouw 'Melishof', waar meer dan 100 personen op de uitnodiging waren afgekomen. Onder voorzitter van het bestuur van Gemeentebelangen, Wim Bik, wilden de fractieleden van Gemeentebelangen inhoud geven aan één van de doelstellingen van de par tij, namelijk dat 'de burger centraal staat'. Het motto van Gemeentebelan gen is ook dat de politiek naar de men den moet komen, niet de mensen naar 3e politiek. Voorzitter Bik gaf aan het begin van de Jivond aan het bijzonder spijtig te vinden dat deze avond de uitgenodigde directeur van Se woningbouwvereniging Dirksland op het laatste moment heeft afgezegd. Nog spijti- per vond hij het dat er geen vervanger was gestuurd om het merendeel van de bewoners te voorzien van informatie over de voorgeno men bouwplannen aan de Julianaweg en de Pieterstraat te Mplissant. Daarna gaf de voorzitter het woord aan ISGO-directeur Arie Slijkhuis, die iets ver telde over de doelstelling van en de ontwik kelingen binnen het ISGO en de plannen over de gebiedsinrichting op Goeree-Over- flakkee. Hij noemde het fietspadenplan en andere recreatieve voorzieningen zoals het aanleggen en bouwen van zogenaamde land goederen. Daarnaast gaf hij aan dat één van "de functies van het ISGO betrekking heeft op het meedenken over hoe de gebieden verder in zijn algemeenheid ingevuld kun nen worden. Het ISGO heeft daarvoor een 'igebiedscoördinator aangesteld. "Het ISGO neemt zelfstandig geen besluiten, maar geeft .slechts advies", aldus Slijkhuis. Ter besluit vorming worden deze adviezen voorgelegd •aan B&W en de gemeenteraden van de vier gemeenten. Één van de bewoners vond het toch wel jam mer dat er in het recreatiegebied de Slik ken draaihekken staan en dat hij, als ruiter met zijn paard, daardoor niet optimaal kan genieten van de natuur Kan hier iets aan •worden gedaan? Slijkhuis gaf als antwoord .dat dit de verantwoording is van de beheer der, in dit geval Staatsbosbeheer Het raads lid van gemeentebelangen Ben Overweg gaf ■als advies mee om contact op te nemen met andere paardenliefhebbers die met hetzelfde ■probleem zitten en eventueel een plan of voorstel onder de aandacht van de gemeen tebesturen te brengen. Na de pauze werd de informatieavond voort gezet. Koffie, frisdrank en bier verschenen op de tafels. Consumpties waren overigens voor eigen rekening "want de kas van de fractieleden is niet erg ruim", zo gaf voorzit ter Bik aan. De volgende spreker van de avond was arciii- tect Zeelenberg uit Ouddorp, die op verzoek van de raadsleden van Gemeentebelangen informatie verstrekte over de ontwikkelin gen op de Golfbaan Roxenisse. De bedoe ling is dat daar een ressort wordt gebouwd van 60 ovemachtingseenheden, die geheel in het landschap opgaan. De bouw hiervan is in economisch opzicht goed voor de gemeente Dirksland in het bijzonder en voor Goeree- Overflakkee in het algemeen. Hij noemde de locatie Melissant uniek omdat "dit past in het recreatieve beeld van de doelgroep, de zogenaamde 50-plussers" aldus Zeelenberg. Aansluitend op deze locatie is er nog ruimte Voor verdere recreatieve ontwilckeling, waar over nu nog wordt nagedacht. Ook straalt het gebied rust uit, wat harmonieert met de aan sluiting op de Slikken van Flakkee. Later op de avond was er gelegenheid om een ingekleurde tekening te bekijken van wat het resultaat zou worden. Eén van de bewo ners stelde nog een vraag over de mogelijke overlast die op de route naar het dorp Melis sant zou kunnen ontstaan. Maar Zeelenberg antwoordde dat men niet bang hoefde te zijn voor overlast, omdat de bewoners/bezoekers nooit allemaal op het zelfde tijdstip op weg gaan. Na de introductie van de fractieleden Jan Leenders en Ben Overweg werd er in ver houding maar kort gesproken over de bedrijfsactiviteiten binnen Melissant. Over weg deed een oproep aan bewoners c.q star tende ondernemers om zich te melden bij de gemeente Dirksland. Alleen op deze manier kan de wens van de startende ondernemer gehoord worden. Vervolgens kwam Over weg met de suggestie om te bezien in hoe verre Mijnders aan de Provincialeweg de mogelijkheid heeft om naast een loods die er wordt geplaatst, ruimte is aan te wijzen waar hij units kan laten bouwen en waarin onder nemers ruimte zouden kunnen huren om zo hun bedrijf te kunnen uitvoeren vanuit en binnen Melissant. Wat voor een deel van de belangstellenden het belangrijkste onderdeel van de avond moest worden, liep enigszins teleurstellend voor hen af. Er zou namelijk gesproken wor den over de voorgenomen bouwplannen aan de Julianaweg en Pieterstraat, alsmede over de vraag of er meerdere locaties bestemd voor woningbouw en detailhandel ontwik keld moeten worden. De fractieleden lichtten hun rol vanuit de gemeenteraad toe, zoals het invloed uitoefenen op het ontwikkelen van bestemmingsplannen. "Wij zijn geen uitvoe rend orgaan, daar is de projectontwikkelaar of woningbouwvereniging voor verantwoor delijk c.q de aannemer en de verkoper van de toekomstige huizen", aldus Leenders. Eén van de belangstellende merkte op: "'wijs het terrein achter de Bemhardstraat aan ^s bouwlocatie en reahseer daM senioren en starterswoningen, dan is het probleem van het voortbestaan van de speelruimte achter de Fabiusstraat ook opgelost, want deze moet blijven bestaan. Ook werd er gevraagd of het onderhoud van de rotonde niet beter kan daar de beplanting er niet uit zou zien. Süjkhuis antwoordde hierop dat het beheer in handen is van de pro vincie, waarop Leenders aanvulde dit zeker aan de orde te stellen biimen het daarvoor bestemde overleg. Namens de dorpsraad Melissant deelde voor zitter Bik mee dat de dorpsraad meedoet met een al voor de 10e maal door de KNHM lan delijk georganiseerde leefbaarheidswedstrijd 'Kern met Pit'. De herinrichting van het speelveldje, waarvan de dorpsraad initiatief nemer is, komt mogelijk in aanmerking voor een prijs. Meer informatie hierover wordt verstrekt op de door de dorpsraad in oktober/ november 2005 te houden openbare vergade ring in Melishof. Ondanks de goed bedoelde inzet van de frac tieleden om de informatie van de burgers los te krijgen, was er deze avond toch een bezoeker die wegliep, daarmee uiting gevend aan zijn onvrede. Het is de raadsleden niet geheel duidelijk wat deze bezoekers precies bedoelde en zou daarom graag nog eens een nader in contact komen. Ook zijn er na zo'n avond mensen die den ken dat de fractieleden méér weten, maar niet meer willen vertellen. Toch benadrukken zijn géén dubbele agenda te hebben. Voorzitter Bik bedankte de aanwezigen ten slotte voor hun komst. "Ik vond het fantastisch dat u er was, maar het zal nooit lukken om het ieder een op zo'n avond naar zijn zin te maken. De fractieleden hebben uw iivformatie genoteerd en nemen dit zeker mee in de diverse over legvormen waaraan zij deelnemen." SS^ 2 beëdigde/gecertificeerde PU^ FR? makelaars/taxateurs Taxatie nodig? Bel onsln^.u. COMBI I uur foto-frvitm I atlSM(OII7]6t1il3hu6U7H Ontd«lt 't bij uw G2-deci|er of kijfc. alvasf op www.ope!n(euws.nl KnÖps BV - Langeweg 113 - 3245 KG - Sommelsdljk - 0187 476767 AkkerciQOS BV - Kloosterweg 2 - 4317 AL - Noordgouwe - 01U 401347 MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraot 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 REGISTERACCOUNTANTS BARENDRECHT'TEL 0180-642 111 MIDDELHARNIS'TEL 0187-617 300 GOUDA «TEL0182-358235 BARNEVELD* TEL. 0342-405 140 De afdeling Goeree-Overflakkee/ Hoekse Waard van Alzheimer Neder land houdt op woensdag 5 oktober weer haar jaarlijkse inloopavond. De gastspreker van deze avond is dr. Vroegindeweij, neurologe. Zij zal het thema 'het steUen van een diagnose' behandelen. De Alzlieimer Inloopavond is een trefpunt voor mensen met dementie, hun partners, familieleden, vrienden en hulpverleners. De Inloopavonden vinden plaats op elke 1= woensdagavond van de maand. Hier krijgt men onder leiding van deskundige gespreks leiders voorlichting over allerlei aspecten van dementie. ledere bijeenkomst staat een ander onderwerp centraal. De bijeenkomst begint met een interview met een deskundig gastspreker Dit duurt ongeveer een half uur Na de pauze is er tijd om vragen te stellen en in discus sie te gaan. Er is volop ruimte voor discus sie en het uitwisselen van ervaringen. Door de ongedwongen sfeer kunnen de bezoekers hun problemen in alle openheid naar voren brengen. Na afloop kunt u als u dat wilt nog iets te drinken en/of met elkaar praten. De Alzheimer Inloopavond wordt gehouden in het Wijkcentrum Middelharnis, Doetin- chemsestraat 27 in Middelharnis. Er is voldoende gelegenheid om te parkeren. Het gebouw is rolstoelvriendeüjk en rook vrij. Lijn 135 en 137, alswel de bustaxi's 635 en 637 stoppen voor de deur De inloopavond is open vanaf 19.00 uur. Het programma begint om 19.30 uur en is om 21.30 uur afgelopen. De toegang is gratis, evenals het welkomst kopje koffie of thee. U hoeft zich niet van te voren aan te melden. Op deze avonden is ook een informatie tafel aanwezig met boeken, folders, enz. Kunt u niet komen omdat u moet zorgen voor een partner? Kunnen wij u daarbij helpen? Bel ons even. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de secretaris Alz heimer afdeling, de heer Cor Besuyen, tel: 0187-485344. MIDDELHARNIS - Vier ballonnen op de deur van de senlorenwoning van het echtpaar Hoogmoed-Driese geven aan dat het hier feest moet zijn. Het echtpaar vierde afgelopen dinsdag 27 september zijn 65-jarig huwelijksjubi leum... met, koffie en gebak. Door Roeland van Mourik Op 27 september 1940, in de oorlog, gaven Hugo Hoogmoed en Jacoba Driesse elkaar het jawoord in het gemeentehuis van Mid delharnis. Ook toen werd dat gevierd met koffie en gebak. Geld voor een bruiloftsfeest was er toen niet. Nu wordt het huwelijksju bileum behalve met koffie en gebak, ook met een koud buffet gevierd. De heer Hoogmoed is nu 92 jaar, zijn vrouw 88. Ze zijn beiden nog helder van geest, al kampt mevrouw Hoogmoed al twee jaar met de ziekte van Parkinson. Het echtpaar heeft veel steun van de wijkverpleging en van de thuiszorg. Hoogmoed: "Dat mag best worden vermeld! Hun hulp is ongekend. Ze zetten zich voor honderd procent voor ons in!" Hoogmoed ontmoette zijn vrouw op de win- keldijk van Middelharnis. "Vroeger zag het daar op vrijdagavond zwart van de mensen", vertelt hij. Tussen al die mensen viel zijn oog op Jacoba. Hij kreeg verkering met haar. "Toen ik voor het eerst bij haar thuis kwam, kreeg ik rode oren: mijn vrouw had alleen maar zussen". In totaal telde het gezin Driese twaalf meisjes; het gezin Hoogmoed zeven jongens. Van het gezin Driese zijn nog twee zussen van mevrouw Hoogmoed in leven. "Met z'n drieën noemde ik hen vroeger de drie muske tiers", vertelt Hoogmoed. Hij pakt er een foto bij van het gezin en laat de drie musketiers zien. Daarna komen nog meer foto's op tafel: van vader Hoogmoed op een paard en wagen, van het gezin Hoogmoed, van zijn werk bij het bedrijf Holec en van het ouderlijk huis aan de Westelijke Achterweg in Sommels dljk. Daar werd Hoogmoed 92 jaar geleden gebo ren. Na opgegroeid te zijn in Sommelsdijk vertrok hij naar het Hofplein in Middelhar nis. Na hun trouwen heeft het echtpaar daar jaren in de Visserstraat en aan het Marietjes- pad gewoond. Nu wonen de jubilarissen in één van de huizen van het seniorencomplex 'Breeje Veertien' aan de Westelijke Achter weg in Middelharnis. De heer Hoogmoed is werkzaam geweest in allerlei beroepssectoren. "Daar gaan je oren echt van tuten, wat ik allemaal niet voor werk heb gedaan" zegt hij, en somt op; "Bakker, stoker op een schip, tuinman, ijzervlechter, metselaar, timmerman, mussenwachter, koei- enwachter, wikkelaar bij Holecen zo kan hij nog wel even doorgaan. Mevrouw Hoog moed heeft, totdat er kinderen geboren wer den, bij deurwaarder Groenendijk gewerkt als schoonmaakster en dienstmeisje. Daar vóór werkte ze eveneens als schoonmaakster en dienstmeisje bij boer Rosmolen. "Ik was een ondeugende jongen", vertelt Hoogmoed. "Bc ben verschillende keren van huis weggelopen, bijvoorbeeld als er een vliegdemonstratie in de Van Pallandtpolder was, of toen ik hoorde dat er iemand flauw was gevallen bij het Sas in Dirkland. Dan ging ik daar na schooltijd gelijk heen. Maar dat mocht natuurlijk niet van je ouders. Als ik dan thuiskwam, moest ik zonder eten naar bed". De wijkzuster, die inmiddels ook het huis van het jubilerend echtpaar binnen is gekomen, merkt na dit verhaal op dat mevrouw Hoog moed 65 jaar geleden met een ondeugend mannetje is getrouwd. Waarop mevrouw Hoogmoed reageert: "en dat is hij nog steeds!" Het echtpaar heeft al verschillende feUcita- ties ontvangen. Hoogmoed laat trots een brief van de provincie Zuid-Holland en van Hare Majesteit de Koningin zien. Afgelopen dins dagmiddag kreeg het echtpaar ook bezoek van burgemeester G. de Vries-Hommes, die hen flink in het zonnetje zette. Daarmee was de feestdag compleet. Een zoon van het echtpaar Hoogmoed geeft aan: "Het is een heel bijzondere dag voor mijn ouders. Dat ze dit mogen beleven, 65 jaar getrouwd, dat is niet niks. Als ik kijk naar mijn leeftijdsgenoten, ken ik niemand waar van de ouders zo lang met elkaar getrouwd zijn." OUDDORP - Op woensdag 5 oktober hoopt de Vrouwenvereniging 'Ora et Labora' in Ouddorp haar najaarsverkoping te houden. De verkoping wordt gehouden in vereni gingsgebouw 'Eben Haëzer' tussen 9.30 en 16.30 uur Er worden veel artikelen ver kocht, zoals handwerk, creatieve producten, zelfgemaakte kaarten speelgoed en cadeau tjes, boeken, bloemen, kaas, cake en koekjes. Verder zijn er al kerstkaarten te koop en is er een kleine rommeltafel. De vrouwenver eniging nodigt iedereen uit om een kijkje te komen nemen en natuurlijk een kopje koffie te komen drinken. De opbrengst is voor de Hersteld Hervormd Gemeente in Ouddorp. KMTP/Groei&Bloei, afdeling Goeree-Over flakkee, organiseert op zaterdag 15 oktober haar zo langzamerhand traditionele najaars plantenruil, ditmaal bij mevrouw Mossel man, Oudelandseweg 67-a te Ouddorp. De plantenruil begmt om 10.00 uur en eindigt om 12.00 uur Hier volgen de 'spelregels': voor iedere plantje, potje, losse pol, zakje zaad, mooie vruchten, potje jam of chutney of wat u ook meebrengt, ontvangt u een bonnetje waar voor u zelf weer andere plantjes of potjes, etc, kunt ruilen. De plantjes graag altijd in potjes aanbieden, het liefst voorzien van de nodige gegevens, zoals de naam van de plant; en als u het helemaal af wilt maken zet u er bijvoorbeeld ook de bloemkleur en standplaats op. Maar niets is verplicht. En ook uw losse pol, zaailingen of stek bUjven welkom. KMTP verwacht naniurhjk al haar leden, maar roept ook zo veel mogelijk niet- leden op om eens een kijkje te komen nemen tijdens de plantenruil. Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee STAD AAN 'T HARINGVLIET - Een 16- jarige jongen uit Stad aan 't Haringvliet is woensdagmiddag licht gewond geraakt na een aanrijding op de Lieve Vrouwepolderse- dijk. Omstreeks vier uur moest de jongen uit wijken voor een 14-jarige fietsster uit Acht- huizen toen hij haar wilde inhalen. Hierbij reed hij tegen een betonnen rand en kwam ten val. Het slachtoffer is door ambulance personeel overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland. MIDDELHARNIS - Donderdag 13 okto ber kunt u weer leerlingen van de scholen gemeenschap 'Prins Maurits' aan de deur verwachten, die u boterkoek en speculaas te koop aanbieden. Jaarüjks wordt een koekver- koopactie gehouden om geld te verzamelen voor de financiële adoptie van 28 kinderen in diverse ontwikkelingslanden. De zeven duizend euro die hiervoor nodig zijn, maken het mogeUjk deze kinderen te voorzien van voedsel, medische zorg, kleding en onder wijs. Met uw steun willen de leerlingen zich graag voor hun minderbedeelde leeftijdsge noten inzetten. De koekverkoop vindt voor het grootste gedeelte van Goeree-Overflakkee. Schouwen- Duiveland, St. Philipsland en Tholen plaats vanaf 12.30 uur In de plaatsen Middelharnis, Oude Tonge, Nieuwe Tonge, Dirksland en Bruinisse wordt om 16.30 uur gestart. DEN HAAG - De gemeente Oostflak kee kan het wel vergeten om de pro ceskosten voor een conflict rond het bouwplan Crispijnterrein in Oude Tonge op bezwaarmaker Ben van Egmond BV te verhalen. Dat volgt uit een woensdag door de Raad van gepubliceerde uitspraak. Hoewel de gemeente een rechtszaak over de bouwver gunning voor 53 woningen op het Crispijn terrein heeft gewonnen, wilde ze per se alle proceskosten (enkele honderden euro's) op aannemer Van Egmond verhalen. Volgens de gemeente Oostflakkee heeft aannemer Van Egmond de inspraakprofcedures misbruikt om een slaatje uit de inspraakprocedure te slaan. De Raad van State stelt evenwel vast dat Van Egmond midden in het nieuwbouw- gebied woont en om die reden alleen al een belang heeft om bezwaar te maken tegen ver anderingen in zijn omgeving. Inieder geval is het de Raad van State duidelijk dat het Van Egmond niet alleen om geld gaat. Dus vervalt de aantij ging van de gemeente en hoeft Van Egmond niet op te draaien voor de proceskosten van de gemeente. Overigens komt het zelden voor dat de Raad van State een burger of bedrijf in de proces kosten veroordeeld als een gemeente of pro vincie daarom vraagt. Van Egmond heeft ook nog een procedure tegen het uitwerkingsplan voor de Handelskade lopen. OUDDORP - Op zaterdag 1 oktober is er bij 'De Mèkkerstee', Hofdijksweg te Oud dorp een bolchrysantenverkoop ten bate van de kinderevangelisatie in de sloppenwijken van Guayaquil in Ecuador Openingstijden van 8.30 tot 16.00 uur Allen hartelijk wel kom! De verkoop wordt georganiseerd door het Zendingswinkeltje.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 1