J) licht c,ut Orgelconcert door leerlingen van Paul Kieviet Exposities Wiima Langendoen EIIAIIDBI-tllEUlia oomkojeugdhoekje@filternet.nl ^^epUmif^cT iS SCHEPPING Ie dag 2e dag 3e dag 4e dag 5e dag: 6e dag: Liesbeth Bos (Ooitgensplaat) heeft een boekenbon verdiend. Het is alweer de laatste krant van de maand september. Dat betekent dat jullie de oplossingen van de puzzels op kunnen sturen of kunnen mailen. Ik ben benieuwd hoeveel punten jullie in de wacht slepen en wie er een boekenbon verdient Zetten jullie duidelijk je naam en adres bij de oplossingen? Nieuwelingen zijn natuurlijk altijd van harte welkom. LEGPUZZEL 3 letters eind traan 8 letters ale Eros tronk diëtiste bil idee edelspar dar node 6 letters minimaal dor Oder Armada nadenken els rasp branie recorder ere reep expert erf rest geaard 9 letters gin staf leemte algoritme ion teem nandoe Antwerpen lui teug radium laagwater luw tule ruimte neb scampi 10 letters oma 5 letters straat klassement opa apert rigiditeit ore buste 7 letters roversnest rem edele antenne zwendelaar sir email arbiter tam gerst Estland 11 letters tod opium nadorst dagregister ton rotan Niagara decorbouwer uur rumba ontslag passiebloem scala renbaan rubberlaars 4 letters sonde ressort steelguitar adel stang rugslag alfa stift verrukt Bali stuur - UIT DE SCHOOL GEKLAPT Welk vak wordt bij vraag 8 bedoeld? Tien organisten concerteren op Meere-orgel te Sommelsdijk PAGINA 11 VRIJDAG 30 SEPTEMBER 200S Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Ëilanden-Nieuws, Postbus 8, 3040 AA Middelhamis. 2. Per maand zijn er 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-mail verstuurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont vang je een boeken- Misschien heb je in de krant wel gelezen dat allerlei geleerde mensen met elkaar praten over het ontstaan van de aarde. De ouderen onder jullie heb ben het op school vast al eens gehad over de evolutietheorie. Er wordt dan gezegd dat de aarde ontstaan is door een grote knal in het heelal en dat de verschillende dieren en ook de mensen heel langzaam zijn ontstaan. In de bijbel lees je iets heel anders. God heeft de aarde en alles wat er is gemaakt. Zomaar uit niets, zonder dat er iets was. Dat noem je scheppen. Daarom wordt God ook wel de Schepper van hemel en aarde genoemd. Alles heeft God gemaakt: de aarde, de zee, de sterren, de ruimte, het heelal, de planten, de dieren en ook de mensen. Hoe dat kan? Dat kunnen we niet begrijpen. Als jij iets wilt maken, heb je altijd van alles nodig. Maar de Heere had niets nodig. Wat een machtige God hebben we toch. Vind je niet? Hieronder zie je 20 plaatjes. Ze hebben allemaal met de scheppingsdagen te maken. Lees Genesis 1 maar eens heel goed door. Dan is deze puzzel niet zo moeilijk meer. Je schrijft achter elke scheppingsdag het nummer of de nummers van de plaatjes die volgens jou bij die dag passen. Dus: ;v;'.;i.\v.iQt;v 7e dag: 9. 13. 2. 6. 14. 18. 11. 15. 12. 16. 20. Willianne Boer (Sommelsdijk) Toch maar goed dat ik even een briefje geschreven heb. Nu heb je toch je punten gekregen. Laat me maar eens weten wat je van de nieuwe vakken en de nieuwe leraren vindt. Hieronder staan een heleboel woorden. Leonie Bijnagte in Scherpenisse wil graag dat we die woorden invullen in het puzzelstraimen wat erbij staat. Om het niet al te moeUijk te maken heb ik al een aantal letters gegeven. Van de nummers 1 t/m 22 kun je een zin netje maken. Tip: Schrijf de letters met potlood in de hokjes. Als je dan fouten maakt, kun je het uitgummen. Kijk goed of er meer woordjes kunnen, begin anders met een ander woord. Je moet met de grootste woorden beginnen, dat is het makkelijkst. Hoe heet je? Corina van Gurp. Wat is je woonplaats? Ouddorp. Hoe heet je school? Koningin Beatrix. In welke klas of groep zitje? Vorig jaar in groep 7B. Wat is je lievelingsvak? Handwerken. Beschrijf het leukste voorval op school datje hebt meegemaakt. Leuke dingen met gym. Welk vak op school vind je beslist niet leuk? Een Germaans-dorp op een terp Op zaterdag 8 oktober aanstaande zullen in de Hervormde Kerk te Som melsdijk in totaal tien organisten concerteren op het prachtige Abra ham Meere-orgel in deze kerk. Het programma voorziet in een boeiende afwisseUng van orgelmuziek. Rode draad door het programma: twee lij nen, die van Johann Sebastian Bach èn die van koraalmuziek uit de twintigste eeuw. Die koraahnuziek-lijn bestaat uit een tweetal zeer fraaie psalmbewerkingen in klassieke stijl (Bolt, Bierling) plus een tweetal in een meer hedendaagse toonzetting (Matter, Kee). Bach is vertegenwoordigd met enkele van zijn meesterwerken, terwijl aan het begin en het eind van het concert muziek klinkt van grootmeesters vóór Bach (Sweelinck, Böhm en Weckmann). Het programma: Echo Fantasia in C, J. P. Sweelinck (1562- 1621) (Kees Bakker). Preludium, Fuga en Postludium in g, G. Böhm (1661-1733) (Reinhard Hameeteman). Psalm 125 en Psalm 139, B. Matter (1937) (Arjan Tanis). Uit Concerto in d (naar Antonio Vivaldi) (BWV 596): largo e spiccato allegro J. S. Bach (1685-1750) (Lia Schoe) Koraalbewerking over Psalm 88, K. R. Bolt (1927-1990) (Gerbine van Asperen). 'Dies sind die heiFgen zehn Gebot' (BWV 678), J. S. Bach (Maps Hameeteman). Uit 'Psalmen voor Orgel', C. Kee (1900- 1997), Psalm 77 en Psalm 34 (Els Gebraad). Preludium en Fuga in d (BWV 539), J. S. Bach (Wim Visser). Koraaltrio over Psalm 6, G. Bieriing (1956) (John Blonk). Toccata IV in a, M. Weckmann (1616-1674) (Jan-Simon Huijser). U bent van harte welkom om naar dit bijzon dere concert te komen luisteren. Vw komst is stimulerend voor de spelers - die studeren onder leiding van docent Paul Kieviet. Ook dit concert mag model staan voor het hoge niveau dat vele (kerk-)organisten bereiken op Flakkee en daarbuiten. Het concert begint om 20.00 uur. Toegang gratis. DIRKSLAND - Gedurende de maand oktober zal Wilma Langendoen expo seren in de expositieruimte van het pand van 'Beeldend Dirksland', Voor straat 21 te Dirksland, gelegen tussen het gemeentehuis en de plaatselijke apotheek. Ook is er een doorlopende expositie van haar werk in vereni gingsgebouw 'De Schakel', Beatrix- laan 31 te Dirksland. Pentekeningen in expositieruimte aan de Voorstraat Wihna maakt pentekeningen. Voor haar geen opgeblazen verhalen over inspiratie of inner lijke roeringen. Ze pakt gewoon het doosje met pennen uit de kast en gaat aan de slag met haar Rotring pen. Ze weet al vanaf haar kleutertijd dat ze goed kan tekenen. Rond haar achttiende volgde ze een cursus vrij tekenen en schilderen. Ze tekent zowat alles. Het maakt haar niet uit of ze bloemen, een gebouw.of landschap moet tekenen. Ieder jaar maakt ze speciaal voor Oranjevereni ging Dirksland een pentekening voor het pro grammaboekje. Uiteraard kan men tijdens de expositie weer nieuwe ansichtkaarten van haar pentekeningen kopen. Vanwege de vele uren die erin zitten, maakt ze alleen nog pen tekeningen in opdracht. De expositie start officieel op vrijdag 30 sep tember om 19.30 uur. Voor de rest is het pand van Beeldend Dirksland elke woensdag en zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur geopend. Schilderijen in verenigingsgebouw 'De Schakel' Sinds twee jaar schildert Wilma ook, vol overgave. Vooral bloemen en dierenimpres sies uit Afrika hebben haar voorkeur. Ze schildert met acryl op linnen. Haar schilde rijen zijn erg gewild bij een groot publiek. Pas geleden exposeerde ze met haar werk in Oostvoome. Binnen vier dagen verkocht ze maar liefst zeven schilderijen. De reacties van bezoekers en kopers hebben Wilma ervan overtuigd dat ze op de door haar ingeslagen weg verder moet gaan. Ze is blij dat ze de gelegenheid heeft gekregen om in 'De Schakel' het publiek steeds te ver rassen met nieuw werk. De schilderijen zijn prachtig van kleur, wie ernaar kijkt, wordt er vooral vrolijk van. En dat is wat Wilma ook wil bereiken met haar werk.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 11