Speciale aandacht voor familie Van Aerssen in het Streekmuseum 'Wij willen werken vanuit open Bijbel' Kaarten maken Niek Troost geeft de pijp aan Maarten Goedereede benoemt nieuwe raadsleden Zuid-Hollands aanvalsplan wachtlijsten jeugdzorg: 'goed en reëel' EIIIVI1DEI1-I1IEUW5 Kerkdienst Geref. Gemeente gaat NIET door Met Jaap Mackloet naar Engeland of Zuid-Afrika Nieuwe directeur voor School met de Bijbel 'Koningin Beatrix' Kerkdiensten Ger. Gem. Uitloting renteloze aandelen De Hoop Zaterdag krentenbrodenactie Woord en Daad Gestolen vlag Mientjeshof Paastram bij jarige RTM Reformatorische Omroep houdt informatieavond in Sommelsdijk Streekmuseum is vierde halte van historische wandeling op 27 mei 2006 Koperen plaat Rouwbord Permanente tentoonstelling DEN HAAG - Hooguit negen weken en geen dag langer wachten op jeugd zorg. Dat is de doelstelling die gede puteerde Lennie Huizer heeft gelan ceerd. "En nog dit jaar gerealiseerd", voegde zij er aan toe. Zuid-Holland is de eerste provincie die een aanvalsplan wachtlijsten jeugdzorg bij staatssecre taris Ross heeft ingediend. Gemma Tielen, directeur Jeugdbeleid van het ministerie van VWS, kwalificeerde het plan als "goed en reëel" tijdens de Zuid-Hollandse jeugdzorgconferentie in Den Haag. Ingezonden: Zwijgende Christus Schrift en belijdenis Gevouwen handen SOMMELSDIJK - In een pandje tegenover het Streekmuseum in Som- melsdijk bevindt zicli een koffiekamer. Daar zitten de heren Jelier en Van de Boogert, suppoosten van het museum, aan een tafel in de ouderwets ingerich te kamer. Ook de heer M. van Dam, voorzitter van het museum, schuift aan. Dit gezelschap zal laten zien wat het Streekmuseum aan materiaal over de familie Van Aerssen in huis heeft. Door Roeland van Mourik Het Streekmuseum is de vierde halte van de historische wandeling die op 27 mei 2006 wordt gehouden. De wandeling start bij de hervormde kerk van Sommelsdijk en zal geleid worden door de heren A. Moelijker en W. Visser. De deelnamekosten aan de wan deltocht bedragen twee euro p.p. Voor dat bedrag kan ook het unieke Streekmuseum bezocht worden. Naast het Streekmuseum staat ook een bezoek aan het Van Aerssenhuis en de Van Aerssenkamer aan de Voorstraat op het programma. Het eindpunt van de histori sche wandeling is de graftombe van de Van Aerssens achter de hervormde kerk. In het Streekmuseum is weinig materiaal over de familie Van Aerssen te vinden. Toch worden speciaal in verband met de histori sche wandeling enkele historische stukken in het museum getoond. Zo is er de koperen plaat te vinden die op de grafkist van Maria van Aerssen Wernhout prijkte. Die kreeg gemeentesecretaris Knape tijdens de tweede wereldoorlog aangeboden, omdat toen al het koper bij hem ingeleverd moest worden. Hij besefte ogenblikkelijk de waarde van de koperen plaat en besloot het koper niet aan de Duisters door te geven. Daarom is het aan zijn burgerlijke 'ongehoorzaamheid' te dan ken dat deze plaat nu in het Streekmuseum prijkt. De inscriptie luidt: Maria van Aerssen Wernhout douairière van Franjois van Aers sen, heer van Chatillon etc. Van deze Frangois is door het Rijksmuseum een foto van een schilderij geschonken aan voorzitter Van Dam van het Streekmuseum. De suppoosten Jelier en Van den Boogert heb- De heren (v.l.n.r.) Jelier, Van Dam en Van den Boogert laten een foto van Francois van Aerssen zien voordat deze op zijn plek wordt gehangen. ben deze kopie nabij de koperen plaat opge hangen. Voordat ze dat doen, laten ze de foto nog trots aan de fotograaf zien (zie foto). Boven de koperen plaat hangt het rouwbord dat voor de laatste brand in de kerk heeft gehangen, eveneens van genoemde Maria van Aerssen van Wernhout. Dit rouwbord stond eind negentiende eeuw te koop bij de plaatselijke smid. De toenmalige burgemees ter vroeg aan de gemeenteraad of deze bereid was het bord voor tien of twintig gulden te kopen en in de raadszaal op te hangen. De raad bleek hier niet toe bereid. Inmiddels had mr. C.J.E. graaf van Bylandt het, bord zelf gekocht en het geschonken aan de gemeen te. Die heeft het op haar beurt weer aan het Streekmuseum geschonken. Naast deze voorweipen heeft het Streekmu seum nog twee gravures van twee leden van de familie Van Aerssen in bezit. Die hangen al jaren op dezelfde plek in een trapgat en zullen tijden de historische wandeling ook bekeken kunnen worden. De heer Van Dam meldt dat het bestuur van het Streekmuseum in het verlengde van de histo rische wandeling meer aandacht aan de voor Sommelsdijk zo belangrijke familie Van Aers sen wil schenken, bijvoorbeeld door in één van de kamers een permanente tentoonstel ling in te richten. Dit belooft voor Sommels dijk veel goeds. Als die plannen gerealiseerd zullen zijn, is het cultureel erfgoed rondom de Van Aerssens voorgoed gewaarborgd. Voorlopig zullen we het moeten doen met wat ons tijdens de historische wandeling geboden wordt. Noteert u dus - voor zo ver u dat nog niet deed - in uw agenda: 27 mei 2006, his torische wandeling, startpunt onder de toren van de Hervormde kerk te Sommelsdijk, kos ten twee euro. Tevens kunt u de markt van de gemeentedag van de plaatselijke Hervormde gemeente bezoeken. Eén van de onderdelen uit het plan van aan- chr. streeltblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaatschappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)47 1020 Fax (0187)485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnls Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADJVIINISTRATIE: tel.(0187)47 1020 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of'adm') tarief per mm 0,30; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten; dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)471022, e-mail: J.VilleriusCa'gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEIMENTEN: Per kwartaal 10,00 Per halfjaar 19,50 Per Jaar €38,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMIMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnls 342001108 pak is om medewerkers van Bureau Jeugd zorg meer in gesprek te laten komen met kin deren uit probleemgezinnen. In de huidige situatie zijn die gesprekken niet inogelijk en moeten veel kinderen lang wachten op zorg. Andere elementen uit het aanvalsplan zijn: Bureau Jeugdzorg meer ruimte geven voor (eerste) hulpverlening; zo wordt het aantal doorverwijzingen naar duurdere vormen van jeugdzorg verkleind. Ook wordt de behandel- duur van een aantal specialistische trajecten verkort om de doorstroming te bevorderen. Lennie Huizer: "We willen investeren in het jeugdzorgaanbod, we gaan werken op basis van de vraag-aanbod-analyse en de prestatie- afspraken die alle partijen gezamenlijk heb ben opgesteld. En het wordt een grote uitda ging om snel extra personeel aan te trekken en op te leiden." In cijfers Op 31 december 2005 was het aantal jonge ren dat langer dan negen weken wachtte op de behandeling waarvoor ze een indicatie van Bureau Jeugdzorg hebben, 367 voor de pro vincie Zuid-Holland en 79 voor de landelijk werkende instellingen Harreveld en Hoen- derloo, waarvoor Zuid-Holland de verant woordelijkheid heeft. Om deze wachtlijsten per 31 december 2006 te reduceren tot nul, heeft de provincie Zuid-Holland extra geld nodig. Voor de Zuid-Hollandse wachtlijsten gaat het om 6,1 miljoen plus een nog nader te bepalen bedrag aan investeringskosten. Voor de wachtlijsten van Haireveld en de Hoenderloo Groep gaat het oin 4,1 miljoen plus investeringskosten (miniinaal 3,3 mil joen). Uit eigen middelen investeert de pro vincie Zuid-Holland in regionale ondersteu ning voor probleemgezinnen - aansluitend op de jeugdzorg - via gespecialiseerde zorg aan huis. Van justitiële jeugdinrichting naar jeugdzorg De provincie Zuid-Holland vervult op een aantal jeugdzorgteirein een voortrekkersrol. Zo heeft de provincie recentelijk initiatie ven ontwikkeld en ondersteund om kindeien en jongeren zonder strafblad uit de justitiële jeugdinrichtingen krijgen en te houden. Vanaf 2003 financiert de provincie Zuid-Holland de ontwikkeling en accommodatie van de eerste landelijke pilot besloten behandeling voor kinderen inet een ernstige gedragsstoor nis. Deze pilot bij Horizon is in mei 2005 gestart als Zuid-Hollandse voorziening en later door VWS bevorderd tot landelijke pilot. Ook is Zuid-Holland beti'okken bij de pilots alternatief zorgaanbod "Hand in Hand' van HaiTeveld/Horizonen 'Juistehulp, natuurlijk!' van de Hoenderloo Groep. Tot slot financiert de provincie Zuid-Holland de ontwikkeling van toegesneden zorgaanbod voor slachtoffers van loverboys in de landelijk vernieuwende pilot 'Valor' van de Hoenderloo Groep. Omdat een dergelijk aanbod in Nederland ontbreekt, verblijven deze slachtoffers vaak ongewenst in een justitiële jeugdinrichting. STAD AAN 'T HARINGVLIET - De elders aangekondigde kerkdienst van de Gerefor meerde Gemeente te Stad aan 't Haringvliet van a.s. woensdagavond, waarin student J.D. Heijkamp zou voorgaan, gaat niet door SOMMELSDIJK - Heeft u zin om gezellig kaarten te maken? Kom naar de creamiddag in De Sta ver! ledere woens dag van 13.00 tot 16.00 uur. SOMMELSDIJK - Heeft u vakan tieplannen of nog een idee nodig? De Sommelsdijkse Jaap Mackloet heeft als reisleider bij Beter-Uit reizen nog een paar reizen in het vooruitzicht. En u kunt nog mee. Op 12 juni vertrekt een 6-daagse busreis naar Engeland, Cambridge en East Anglia, van maandag t/m zaterdag. Een stukje 'ver borgen' Engeland, wat bestaat uit verschil lende graafschappen. Deze reis kost 489, halfpension. De overtocht Hoek van Hol land-Harwich vice versa geschiedt per luxe touringcar van Comfortclass. Hartje zomer gaat er vervolgens een 21- daagse reis naar winters Zuid-Afrika en Swa ziland, waar het dan nog rond de 20 graden is. Een ideale temperatuur om een rondreis te maken, beginnend in Johannesburg en drie weken later eindigend in Kaapstad. Ver schillende parken en wildreservaten staan op het programma. De reis begint op 14 juli en kost rond de 2.500 halfpension. Wie meer informatie wil, kan kijken op website www. beter-uit.nl of bellen naar Jaap Mackloet, tel.: 0187-487787. OUDDORP - Met ingang van cursus jaar 2006-2007 is aan de christelijke basis school 'Koningin Beatrix' als directeur benoemd, de heer A. Ruit uit Oostkapelle. De heer Ruit is thans directeur van de Eben- Haëzerschool in Oost kapelle en de Johan nes Calvijnschool in Wolphaartsdijk. Hij is 48 jaar, belijdend lid van de Gereformeerde Gemeenten, gehuwd en vader van zes kinderen. De heer Ruit heeft vanaf 1978 in het primair onderwijs gewerkt als groepsleerkracht, adjunct-directeur en sinds een aantal jaren als dii'ecteur van twee basisscholen. Ook is hij docent praktische vorming voor de vakken didactiek, psycholo gie en pedagogiek aan de cursus godsdienst onderwijs van de Gereformeerde Gemeenten te Goes en Dordrecht. De huidige directeur, de heer R van Oosterom zal na 40 dienstja ren met ingang van de nieuwe cursus gebruik maken van de FPU-regeling. GOEDEREEDE - Tijdens de don derdag gehouden raadsvergadering van de gemeente Goedereede werden twee nieuwe raadsleden geïnstalleerd: Coen Sperling voor de Christenunie en Patrick Polie namens het Verenigd Gemeente Belang (VGB). Wie in de veronderstelling mocht verkeren dat na de gehouden verkiezingen de rust in bestuurlijk Goedereede zou terugkeren, is bedrogen uitgekomen. Koud één week na de beëdiging van de nieuwe raad liet Jan Goe- maat van de ChristenUnie weten dat hij de zojuist begonnen raadsperiode voor gezien houdt. Aan zijn besluit lagen wat menings verschillen met het bestuur van de kiesver eniging ten grondslag over een eventuele deelname aan het nieuwe college. Goemaat vond dat er geen basis voor een goede samen werking met het partijbestuur was en besloot daarom het raadslidmaatschap te beëindigen. Hiermee was hij het eerste Goereese raadslid dat het in de nieuwe raadsperiode voor gezien heeft gehouden. Vorige week veronderstelde het Nederiands Dagblad dat Jan Goemaat met zijn aftreden zelfs de landelijke priineur had. Doordat Peter Feller de raadstafel ver laat en het wethouderspluche beklimt, is de enige raadszetel van het VGB vacant gewor den. Donderdag werd - de tweede man op de VGB-lijst - recreatieondernemer en secreta ris van de VEERO Patrick Polie als raadslid beëdigd. Met de komst van de 23-jarige Coen Speriing en de 24-jarige Patrick Polie is de gemiddelde leeftijd van de Goereese raadsle den weer verder gezakt en kunnen de nieuwe jonge raadsleden de al eerder benoemde en eveneens jeugdige Liesbeth Westhoeve (23) versterking verlenen. De gemiddelde leeftijd van Goerees raad ligt nu op ongeveer 43 jaar - 8 jaar lager dan vóór de verkiezingen - en deze raad is daarmee in ieder geval de jong ste van het eiland. OUDDORP - Dinsdag 4 april, 19.30 uur, ds. J,J. van Eckeveld. MELISSANT - Woensdag 5 april, 19.30 uur, ds. C. van Krimpen. DIRKSLAND - Dinsdag 4 april, 19.30 uur, ds. M. Karens. HERKINGEN - Dinsdag 4 april, 19.30 uur, ds. D. de Wit. OUDE TONGE - Donderdag 6 april, 19.30 uur, ds. L. Terlouw. STAD aan 't HARINGVLIET - Woensdag 5 april: de dienst waarin stud. G. Heijkamp zou voorgaan, gaat NIET door. GOLTGENSPLAAT - Dinsdag 4 april, 19.30 uur, ds. J.S. van der Net. STELLEND AM -Tijdens de jaarvergadering van Fanfareorkest De Hoop te Stellendam op vrijdag 31 maart jl. zijn weer een aantal ren teloze aandelen uitgeloot. De bezitters van deze aandelen zijn inmiddels aangeschreven of worden binnenkort op de hoogte gesteld van hun uitloting. De aandelen zijn destijds uitgegeven in verband met de broodnodige aanschaf van een aantal muziekinstrumenten, waarvan de aankoop inmiddels heeft plaats gehad. Het bestuur van de Stellendamse ver eniging dankt alle aandeelhouders voor het geschonken vertrouwen. GOEDEREEDE - De inwoners van de gemeente Goedereede zullen sinds vrijdag een beken de verschijning in de geineentevrachtauto missen. 'De man met de pijp' - Niek Troost uit Oud- dorp - heeft na tweeëndertig jaar in gemeentelijke dienst te zijn geweest, besloten om met de VUT te gaan. Zijn collega's wilden dit niet onopgemerkt voorbij laten gaan en daarom was de vrachtauto van Niek versierd toen hij samen met zijn vrouw Plonie 'het laatste ritje' richting het gemeentehuis maakte. Niek reed met zijn vrachtauto aan de kop van de stoet van al het 'rollend materieel' van Goerees gemeentewerken. Op het gemeentehuis werd hij opgewacht door zijn collega's en oud-collega's waarna de familie Troost vervolgens een afscheidsre ceptie kreeg aangeboden, waar ongetwijfeld nog veel verhalen over de veranderingen die bij Gemeentewerken hebben plaatsgevonden, de revue zijn gepasseerd. (Tekst en foto: Adri van der Laan) GOEREE-OVERFLAKKEE - Het eilandelijk comité Woord en Daad hoopt zaterdag 8 april a.s. weer haar jaarlijkse krentenbrodenactie te houden. Dit gebeurt op geheel Goeree- Overflakkee met uitzondering van de plaat sen Goedereede en Ouddorp, waar men door omstandigheden dit jaar niet mee kan doen. De opbrengst is bestemd voor het project waar de hulpstichting zich dit jaar voor inzet: Gezondheid en in het bijzonder aids-bestrij- ding. De opbrengst van de actie zal worden verdubbeld door de ICCO. ICCO is één van de vijf organisaties die van de overheid geld ontvangen voor ontwikkelingslanden. ICCO is er voor christelijke organisaties en heeft wereldwijd partners die het werk uitvoeren. Daarom beveelt Woqrd en Daad de krenten brodenactie van harte bij u aan. Hoe meer de actie opbrengt, hoe meer ICCO erbij legt. De bewoners van 'Mientjeshof' aan de Oos telijke Achterweg te Middelharnls verzoeken vriendelijk degene(n) die de vlag hebben gestolen in de nacht van donderdag op vrij dag (31 maart jl.) deze terug te bezorgen en neer te leggen in de lifthal. Er zal geen aan gifte bij de politie worden gedaan. De bewo ners zullen u zeer erkentelijk zijn. Bewoners 'Mientjeshof' OUDDORP- Dit jaar bestaat het RTM-muse- um 40 jaar Op Tweede Paasdag, maandag 17 april, start het RTM-museum in Ouddorp haar jubileum-rijseizoen 2006. Vanaf 11.30 uur rijdt de eerste tram met dieseltractie naar Port Zélande. Om 13.00 uur neemt de stoom- tractie het over met een anderhalfuursdienst totdat om 16.00 uur de laatste tram richting Port Zélande vertrekt. Bij grote drukte rijdt het Sperwertramstei uit 1963 een aanvullende dienst. Bij de remise aan de Brouwersdam (afslag De Punt-West aan de Grevelingenzij- de) bij Ouddorp is voldoende parkeerruimte. Ook bevinden zich daar het RTM-museum, de werkplaatsen en de materieelverzameling. In het RTM-museum is, behalve de gewone tentoori.stelhng o ver de tramwegmaatschappij, ook de tijdelijke tentoonstelling 'De RTM ver dwijnt van Voome Putten", sainengesteld door RTM-historicus Bas van der Heiden, voor het eerst te zien. Een bezoek aan het museum inclusief rit per historische tram kost voor vol wassenen 5 en voor kinderen tot en met 12 jaar 3,50. Voor €15 zijn ook gezinskaarten (voor 2 volwassenen en 2 kinderen) te koop. Wegens onderhoudswerkzaamheden is het voor rolstoelgebonden passagiers aangepaste stoomtramrijtuig uit 1898 tijdelijk buiten dienst. Niet rolstoelgebonden invaliden kun nen echter wel meerijden in de stoomtrain, voor het vervoer van de lege rolstoelen en rollators rijdt een speciale bagagewagen uit 1915 mee. Wie meer informatie wil, kan bel len naar de RTM-remise, tel.: 0187-689911. En wie een stoom- of motortram wil afhuren, kan bellen naar 06-13473183. SOMMELSDIJK - Sinds kort is er een nieuwe omroep in Nederland: de Reformatorische Omroep (RO). Om zijn bekendheid te vergroten, is de omroep momenteel bezig met een tour door Nederland. In verschillende regio's worden informatieavonden gehouden. Afgelopen donderdag 31 maart was Goeree-Overflakkee aan de beurt. Door Roeland van Mourik In de Lukalkapel van verzorgingshuis De Samaritaan is een vijftiental belangstel lenden aanwezig. Zij verbazen zich over deze geringe opkomst. Ook medewerker Dolf Lok, die zich vier dagen per week als bureauredacteur voor de RO inzet, weet niet waarom er slechts vijftien mensen aanwezig zijn. "Maar", troost hij de aanwezigen: "Er zijn avonden geweest waar wel tweehonderd mensen aanwezig waren". Ds. C. Gielen, hersteld hervormd predikant te Middelharnls, is door de RO gevraagd de informatieavond te openen met schriftlezing en gebed. Gielen is lid van het comité van aanbeveling van de RO en leest een gedeelte uit Jesaja 53. "Het gaat hier over het zwij gende Lam. Wat heeft dat te maken met het doel waarvoor we deze avond bijeen zijn?", zo vraagt hij de aanwezigen. Gielen geeft aan dat in de zwijgende Jezus het begin ligt van alles wat in deze wereld uitgebazuind wordt, dus ook voor het werk van de RO. "Het zuivere Evangelie van de zwijgende Christus moet klinken. Om Slons wil zullen wij niet zwijgen. Wie Jezus mag kennen zal niet kunnen zwijgen. Doordat Hij heeft gezwegen, mogen wij spreken." Na het gebed van Gielen worden twee verzen van psalm 42 gezongen. Daarna neemt Lok het woord om de aanwezigen te informeren over de plannen van de RO. Momenteel is de omroep alleen nog via het internet te beluisteren, geeft Lok aan. Vier entwintig uur per dag wordt er geestelijke en klassieke inuziek uitgezonden en elke woensdagvond is er een twee uur durende uitzending. Eén uur is gevuld met een pro gramma voor de kinderen, het andere uur met een programma over actualiteiten in de samenleving. Op zondag is het stil bij de RO, omdat de eerste dag van de week onderhou den wordt volgens het goddelijk gebod. Het bijzondere van de RO is dat er tijd voor een onderwerp uit de actualiteit wordt geno men. Lok: "Wij nemen een uur de tijd voor één onderwerp. We lichten het onderwerp door met mensen die dezelfde visie hebben als wij. Mensen die luisteren, kunnen zo hun mening vormen rondom een actueel onder werp. Zo worden zij verantwoord toegerust om tijdens hun dagelijkse werkzaamheden met goede argumenten sterk te staan ten opzichte van anderen". Er wordt goed geluisterd naar de RO, zegt Lok. "Zo'n 35 tot 40.000 mensen loggen per maand in op internet en luisteren naar de muziek of de programma's die uitgezonden worden. We krijgen overal mailtjes vandaan. Ook vanuit het buitenland, want het mooie van uitzenden via internet is dat de RO inter nationaal te beluisteren is". De RO wordt niet belemmerd door een Omroepwet of het Commissariaat van de Media. "We hebben maar met één ding reke ning te houden", vertelt Lok: "Schrift en de belijdenis. Dat is een heerlijke begrenzing". Zo zijn er veel organisaties begonnen, maar na verloop van tijd verwaterde de identi teit. Bij de RO hoeft daar geen angst voor te bestaan, zegt Lok. "Onze identiteit wordt bewaakt door het bestuur en het coinité van aanbeveling en natuurlijk door ons als mede werkers". Lok had daarom zijn radiorecorder naast de open Bijbel op de liturgische tafel voorin de Lukaskapel gelegd. "Kan dat wel, dacht ik eerst. Later vond ik die gedachte heel flauw, want het is juist heel symbolisch. Wij wil len ons werk namelijk vanuit een open Bijbel doen. Het werk voor de RO is voor honderd procent afhankelijk van de Heere". In de toekomst wil de RO ook op andere inanieren gaan uitzenden. Alle hoop van de omroep is gevestigd op het systeem van Digi tal Audio Broadcoasting, geeft RO-directeur Arjan van der Zouwen aan. "Deze techniek maakt het mogelijk oin via een omzettertje dat op de autoradio, stereotoren of wekkeiTa- dio wordt aangesloten, digitale uitzendingen te ontvangen. Het systeem word per regio ingevoerd. Wij zijn nauw betrokken bij de invoering van dit systeem en bij de productie van de omzettertjes". Zuid-West-Nederland is hpt gebied waar het systeem wordt geïntroduceerd. "Dus jullie zijn de eersten die er gebruik van kunnen maken", vertelt Lok met een glimlach aan het publiek. Een andere manier van uitzen den is via de kerktelefoon. Ook daar werkt de RO aan, door nauw sainen te werken met Audioserver en ISKN, twee organisaties die zich bezighouden met kerktelefonie in Nederland. Directeur Van der Zouwen geeft desgevraagd aan dat de nieuwe omroep op een specifieke doelgroep mikt. Het is niet de bedoeling de Evangelische Omroep in de wielen te rijden, zegt hij nadrukkelijk. "De EO heeft meer een evangelisatorisch karakter. Wij willen speci fiek voor onze eigen achterban programma's maken en zullen deze naar behoefte uitzen den". "De mogelijkheden zijn er nog", geeft Lok aan. "Die moeten we met beide handen aan pakken. Of beter gezegd: die moeten we met beide gevouwen handen aanpakken". De aanwezigen vraagt Lok een lidmaatschap van de RO te overwegen, zodat de omroep ook financiële steun krijgt. Verder is gebed erg belangrijk, geeft hij aan. "We zijn uit nood geboren en willen ondanks ons lek en gebrek toch groeien. Dat kan alleen door klein te beginnen". Na deze woorden van Lok wordt de avond door ds. Gielen afgesloten met gebed. Daarna wordt gezang 282 gezongen: 'Blijf bij mij Heer, want d' avond is nabij'.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 8