Kom jij ook naar de Lammetjesdag? EIIAIIDEII-IIIELWS ALTIJD ETS BIJZONDERS Perk- planten verkoop- dag Vaste planten Op 14 april verschijnt onze krant huis-aan-huis! Verkoping vrouwenver. Ora et Labora Damvereniging ENEO'52 Opbrengst verkoping AduHam Eigenheimer Succes voor brandweer Goedereede Dia-avond over bouw Neeltje Jans en Oosterscheldewerken Voorkom vallen! Zelf aan de slag EIIAIIDErf-IIIEyWS Diensten in Stille Week bij Doopsgezinde Gemeente Ger. Gem. Nieuwe Tonge Andrea's spaargeld slaapt. Dat van u ook? Gecertificeerde apotheken leveren betere zorg Paasavond 'De Christenvrouw' afd. Middelharnis/ Sommelsdijk SUPER AANBIEDING 10 Stuks voor slechts OP OP Tuincentrum Life Garden Dirksland Tel. (0187) 66 94 64 (06) 133 127 42 REGiqy#BANK OUDDORP - De 140e Kring-apo theek heeft een kwaliteitscertificaat ontvangen. Nog eens honderdveertig Kring-apotheken, waaronder Kring apotheek Ouddorp werken hard aan een kwaliteitszorgsysteem. Uit een onderzoek van de Inspectie voor de Gezondheidszorg is gebleken dat een gecertificeerde apotheek betere zorg levert. Medicatiebewaking HeefS u interesse om hierin te adverteren, neem dan contact op met onze advertentie-verl<oop: Tel. (06) 50 44 83 59 of tel. (0187) 47 10 20 •"- Voorlichtingsbijeenkomsten voor ouderen: PAGINA 4 VRIJDAG 7 APRIL 2006 OUDE-TONGE - Het heeft dit jaar wat langer op zich laten wachten, maar het voorjaar is nu echt begonnen! Er zijn dan ook alweer heel wat lamme tjes geboren op boerderij Zonnehoeve te Oude-Tonge. Na een geslaagde en gezellige Lammetjesdag vorig jaar, wordt ook dit jaar iedereen weer uit genodigd om de pasgeboren lamme tjes van dichtbij te komen bekijken of te aaien. Op zaterdag 15 april is het zover. Op deze dag zijn kinderen en alle anderen die dat leuk vinden van harte welkom. Er zijn inmiddels al zo'n honderd lammetjes gebo ren; de meeste zullen op dat moment nog bin nen in de schuur verblijven. Ook kun je via een ontdekkingstocht met vragen het leven op de boerderij wat beter leren kennen of een ritje op een pony maken. Na een bezoek aan de lammetjes en het verkennen van de boer derij kan er een kopje koffie of een glaasje limonade met een versgebakken lekkernij worden genuttigd. Er is ook een knutselhoek- je ingericht waar je zelf een lammetje kunt knutselen of kleuren. En er worden artikelen verkocht die typisch op de boerderij horen, zoals verse eieren; maar ook ontbreken de echte Flakkeese kruukplaetjes niet. Deze dag wordt georganiseerd ten bate van Stichting Caleopse. Deze Stichting zet zich in voor de Anniecrèche te Paramaribo (Suri name). De Anniecrèche is een dagopvang voor gehandicapte kinderen van nul tot acht jaar. Het hoofd van de crèche, Annette Reig- man-Bruggenian komt uit Oude-Tonge en heeft zich een aantal jaren geleden definitief in Suriname gevestigd. In Suriname ligt de zorg voor mensen met een handicap groten deels in handen van particuliere organisaties en er zijn weinig maar middelen beschik baar. De financiële situatie in Suriname is nog steeds niet van dien aard dat de crèche geheel zelfstandig kan draaien. Stichting Caleopse ondersteunt de Anniecrèche struc tureel. De stichting werft fondsen voor bij voorbeeld de verzekering van de schoolbus en de salariskosten voor een gedeelte van het personeel. Maar ook het betalen van de kos ten voor aanschaf van materiaal en logope dische hulp voor de kinderen. Dit en andere terugkomende kosten kunnen door steun van Stichdng Caleopse worden betaald. Middels acties van de diverse Flakkeese verenigingen en met medewerking van de middenstand is er het afgelopen jaar geld ingezameld voor uitbreiding en verbetering van de Anniecrè che, Daarvoor is men zeer dankbaar. Stich ting Caleopse zal zich echter moeten blijven inzetten voor het financieel ondersteunen bij de structurele kosten van de crèche. Op de Lammetjesdag is dan ook een kraampje aan wezig waar iedereen die hierin geïnteresseerd is wat meer informatie over de Anniecrèche kan krijgen. De eventuele opbrengsten van deze lammetjesdag gaan ook naar de Annie crèche. De Lammetjesdag wordt gehouden van 10.00 tot 16.00 uur. Boerderij 'Zonne hoeve' is te vinden aan Langeweg 14 tussen Oude-Tonge en Nieuwe-Tonge. Iedereen is hartelijk welkom. OUDDORP - In de Stille Week zal vanaf maandag 10 april t/m donderdag 13 april in de Doopsgezinde kerk te Ouddorp een stiltedienst gehouden worden. In deze dien sten, die zullen duren van 19.30 tot 20.00 uur, zal naast muziek, stilte, een lezing en enkele liederen, een korte overweging wor den gehouden. Op Goede Vrijdagmorgen. 14 april, wordt voor de Duitse gasten een Goede Vrijdagdienst gehouden, aanvang 11.15 uur. In deze dienst zal voorgaan Pfarrer Gerhard Gericke uit Düsseldorf. In de avonddienst deze dag, aanvang 19.30 uur, zal het Heilig Avondmaal worden gehouden. Met uitzonde ring van de Duitstalige dienst zal ds. J. Smink steeds de voorganger zijn. OUDDORP - Vrouwenvereniging 'Ora et Labora hoopt woensdag 12 april van 930-16.30 uur een verkoping te houden in verenigingsgebouw 'Eben Haëzer' te Ouddorp. Verkocht worden o.a. handwerk, zelfgemaak te kaarten, speelgoed en cadeautjes, boeken, bloemen, kaas, cake, koekjes en overheerlij ke Ouddorpse wafels. Voor de kinderen is er een reuzensjoelbak. En natuurlijk is er koffie. De opbrengst is voor de plaatselijke Hersteld Nederlandse Hervormde Gemeente. Iedereen is hartelijk welkom. MELISSANT - Uitslagen van de op maan dag 3 april gespeelde partijen in een vriend schappelijke wedstrijd tegen damclub 'Denk en Zet' uit Middelharnis. De partijen werden gespeeld in verenigingsgebouw 'Melishof te Melissant. A. Doorn -1. Mackloet2-0 B. Visbeen-M. Klink1-] C. Visbeen-1. Koese|-i H. Visbeen -H. Verolme1-] A. het Jonk-C. Polder0-2 B. van der Spaan-A. Verolme0-2 H. de Geus - R. Jacobs2-0 T. de Geus - S.W. Keijzer0-2 A. Visbeen - J. Jordaanl-i Einduitslag:8-10 De gastspelers waren met een team van negen dammers naar Melissant gekomen om op sportieve wijze de krachten te meten met de dammers uit Melissant. Na een wel komstwoord door de voorzitter van ENEO, B. van der Spaan, konden de klokken in gang worden gezet. Achter de borden werden de spelers naar sterkte ingedeeld, zodat ieder zo veel mogelijk zijn damfantasie kon laten botvieren. Beide clubs doen beslist niet voor elkaar onder, zodat de spanning goed gevoeld werd. Toch zouden de dammers uit Middelharnis deze avond de zegekar inee naar huis nemen. Al was het dan met een nipte meerderheid, zij hebben een verdiende overwinning geboekt op de niet te onderschatten ploeg uil Melis sant. Aan het eerste bord werden de beide kampi oenen van dit seizoen neergezet, A. Doorn en I. Mackloet. Zij hebben in een open bordspel er een fraaie partij van gemaakt die het alle aanzien waard was. Mackloet trachtte met sterk aanvallend spel de lange vleugel van Doorn te bombarderen. Toen de zwartspeler echter bij de 40e zet achter een schijf liep, kon Doorn, na een zogenaamde 'stille zet' en het offeren van twee schijven, de damlijn bereiken. Dit bleek later voldoende te zijn voor de winst. Intussen waren de wijzers van de klok al wel de hoogste stand gepasseerd. B. Visbeen en M. Klink waren erg voorzich tig. De partij ging gelijk op maar werd voor tijds met remise afgesloten. Zou er echt niet meer in gezeten hebben? Ook C .Visbeen en I. Koese waren na zo'n twee uur spelen tevreden met een puntende- ling. Datzelfde gold ook voor de partij tussen H. Visbeen en H. Verolme. A. het Jonk moest het opnemen tegen zijn hobbyist C. Polder. Beide duivenliefhebbers konden zodoende hun emoties deze avond goed kwijt. Alleen, een dambord is geen duivenhok. Als de duiven van Het Jonk net zo snel vliegen als zijn schijven deze avond, dan heeft hij beslist niet te klagen. Binnen een uur was hij er al doorheen. B. van der Spaan heeft het loodje moeten leggen in zijn partij tegen A. Verolme. Een mooie damzet van Verolme leverde hem op het laatst de winst op. H. de Geus heeft weer eens een kranige par tij gespeeld tegen de niet ongevaarlijke R. Jacobs. Jacobs dacht met het behalen van een dam dat zijn keutje geslacht was. Maar dat kwam hem juist duur te staan. Hij kon op het laatst geen kant meer op, zodat hij niets anders kon doen dan capituleren. T. de Geus heeft het niet kunnen redden tegen S.W. Keijzer. Laatstgenoemde speelt sinds kort bij 'Denk en Zet'. A. Visbeen heeft het tegen J. Jordaan beslist niet gemakkelijk gehad. Jordaan speelde een hele goede partij waarbij Visbeen alle zeilen moest bij zetten om niet in moeilijkheden te geraken. Een verdiende uitslag voor Jor daan. Er mag worden teruggezien op een boeiende, spannende en gezellige damavond, waarbij Denk en Zet verdiend heeft gewonnen. Zaterdag 6 mei is er van 9.00 tot 15.00 uur perkplantenverkoop voor de aflossing van de kerk op het kerkplein van de Gereformeerde Gemeente in de Oranjestraat te Nieuwe Tonge. Noteer deze datum alvast op uw kalender. NlEUWE-TONGE - De verkoping t.b.v. Stichting Adullam voor Gehandi captenzorg, gehouden op 25 maart in het gebouw van de Postduivenvereni- ging te Nieuwe Tonge, heeft het mooie bedrag van 1.322,20 opgebracht. Alle bezoekers en mede werkers worden hartelijk bedankt. Woensdag 12 april a.s. hoopt vereniging 'De Christenvrouw' haar Paas avond te houden. Ds. P.den Butter uit Middelharnis zal de meditatie verzorgen, Petra Kieviet-Koote zal onder orgelbegeleiding van Maps Hameeteman enkele paasliederen zingen. Ver der is er een declamato- rium met veel samenzang. De avond begint om half acht en wordt gehouden in Hervormd Verenigingsge bouw De Hoeksteen aan de Ring te Middelharnis. Ook gasten zijn hartelijk welkom. diverse soorten Vroonweg 23 3247 CG Dirksland (0187)60 13 54 Fax(0187)60 24 38 TE KOOP plm. 800 kg. A 28/35 (iculiii^kiLl van ING Bij Regio Bank krijgt u persoonlijk spaaradvies en tot maar liefst 3,5% rente*. Regio Bank Middelharnis Ring S4-S6 3241 CS Middelharnis Telefoon (0187) 48 SS 37 E-mail: m.vroegindeweij(3>vandis.nl Internet: www.vandis.nl Nederland telt 280 Kring-apotheken. Een Kling-apotheek onderscheidt zich van ande re apotheken door klantgerichte zorg te leve ren. Het hele apotheekteam helpt mee aan de verbetering van de kwaliteit. Alle Kring apotheken zijn dan ook verplicht een kwa liteitszorgsysteem op te zetten. Van de ca. 1700 apotheken in Nederland zijn er in totaal 'slechts' 293 gecertificeerd. Bijna de helft van deze apotheken is een Kring-apotheek. Een apotheek die gecertificeerd is, werkt vol gens vaste richtlijnen van HKZ en ISO9001; 2000. Dit HKZ certificaat is een kwaliteits keurmerk dat door patiëntenorganisaties, zorgverzekeraars, artsen, specialisten en apo thekers wordt erkend. Het betekent dat de apo theek werkt volgens vaste richtlijnen en de kwaliteit continu in het oog houdt. Ook voor de patiënt heeft dit belangrijke voordelen. Dat werd nogmaals bevestigd door een rapport van de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ). De conclusie luidde: 'gecertificeerde apothe ken leveren betere zorg'. De Inspectie heeft gekeken naar de kwaliteit van farmaceutische zorgverlening en constateerde dat gecertifi ceerde apotheken beduidend beter scoren. Bijvoorbeeld wanneer het gaat om het afhande len van medicatiebewakingsignalen. Het is de taak van de apotheek om te controleren of een nieuw geneesmiddel, dat een arts heeft voor geschreven, zonder risico gebruikt kan wor den. Volgens het IGZ scoren gecertificeerde apotheken beter doordat er door apothekers en assistenten gezamenlijk is nagedacht over de werkwijze in de apotheek. In Kring-apo theek Ouddorp worden alle taken en processen beschreven, afspraken hierover zijn straks voor iedereen duidelijk en toegankelijk en worden regelinatig binnen het team besproken. Ideeën en opmerkingen Opmerkingen en suggesties van klanten kunnen aanleiding zijn om een verbetering in de werk wijze door te voeren. Alle klachten en opmer kingen van klanten worden vastgelegd. Er wordt samen bekeken hoe de klacht het beste opgelost kan worden. Vervolgens wordt bekeken wat pre cies de oorzaak is van de klacht. Er wordt dan naar een structurele oplossing gezocht. GOEDEREEDE - In het Zuidhollandse Valkenburg werd afgelopen zaterdag de eerste pro vinciale brand weer wedstrijd van dit jaar gehouden. Tijdens deze wedstrijd bleek de blusgroep Goedereede zeer succesvol. De Goereeërs speelden op de 112-baan en behaalden daarbij met 1636 punten de eerste plaats, gevolgd door Reeuwijk met 1580 punten en door Leimuiden met 1556 punten. Door dit succes is de Goereese blusgroep nu geplaatst voor de gewestelijke wedstrijden die op 20 mei in het Zeeuwse Oost-Souburg zal worden gehouden. Op de foto het winnende team bij terugkomst voor de brandweerkazerne. OUDDORP - Op dinsdag 11 apiil en don derdag 27 april wordt er een dia-avond gehouden over de bouw van Neeltje Jans en de aanleg van de Oosterscheldewerken. Deze avond wordt gehouden aan het adres Zuidweg 3 (industrieteiTein bij Ouddorpse Haven) en begint om 20.00 uur. De organi satie stelt het op prijs wanneer belangstellen den telefonisch doorgeven op welke avond zij willen komen. Dat kan telefonisch bij de families Roos (0187-684373) en Van der Linde (0187-682882). De avond is vrij toe gankelijk. Wel zal er een vrijwillige bijdrage worden gevraagd ten bate van logeerhuis 'De Mantelienge' te Ouddoip (gehandicap tenzorg) en School met de Bijbel Koningin Beatrix te Ouddorp. Iedereen is hartelijk wel kom. GOEREE-OVERFLAKKEE - Veel oudere mensen maken zich zorgen over bijvoorbeeld hun veiligheid op straat of de kans op een inbraak. U ook? Wist u dat de kans om te vallen voor oudere mensen vele male groter is dan de kans op een beroving of een inbraak? En wist u dat valongeval- len bij oudere mensen vaak ernstige gevolgen hebben? Meer dan de helft van de slachtoffers die op de Spoedei sende Hulpafdeling van een ziekenhuis worden behandeld, heeft een botbreuk opgelopen. Gelukkig kunt u zelf aan de slag om de kans op een val te verkleinen! Op verschillende locaties organiseert de Stichting Welzijns werk Oostflakkee de voorlichtingsbijeen komst 'Voorkom vallen! Zelf aan de slag'. Hierin zult u veel horen over de risico's in en om het huis, maar er is vooral aandacht voor de maatregelen die u als oudere zelf kunt nemen om de kans op een val te verminderen. De bijeenkomst zal een uur duren. De bijeenkomsten vinden plaats: - in Oude Tonge op donderdag 13 april in het Infocentrum, Bernhardstraat 27. aan vang 10.00 uur; - in Stellendam op donderdag 20 april in het Haegse Huus, Haagsestram 4, aanvang 14.30 uur: - in Goedereede op dinsdag 25 april in Ver enigingsgebouw Oostdam, Jongkoenstraat 1, aanvang 14.30 uur: - in Achthuizen op woensdag 26 april in 't Zaaltje. Past. Van Luenenstraat 20. aan vang 10.00 uur. Er zijn geen kosten aan verbonden. Alle zelfstandig wonende ouderen die veilig zelf standig willen blijven wonen, zijn welkom. Wel graag van te voren opgeven, want \'ol is vol. U kunt zich opgeven bij de SWO tel 641344.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 16