AAP IfAM Wie helpt Bijbels gedichtenboekje vinden? DOE MEE AAN DE COLLECTE VOOR BIJZONDERE MENSEN ilROll^^l Stichting Werltend Treltpaard Zeeland lioudt Open itampioensciiap in Keritwerve Start EHBO cursus Ouddorp Beurs voor tweedehands kinderkleding en vlotte jonge damesmode EIIAWBI-illEUWS ïïi^SöWffiWiMfflööf II FAMILIEBERICHTEN 'Gieter Leendertjacoè 1970 2005 Op 25 september hopen onze lieve ouders !J<j^es van der Spaan Caty Van der Spaan-Meman 7950 2005 MraHam de H^nde Lena de ^nde-jongste CENTINAVEEN KRUNTJE JANNETJE SOETEMAN-VLIETLAND KRUNTJE JANNETJE SOETEMAN-VLIETLAND TANTE KRIENTJE SOETEMAN- VLIETLAND TANTE KRIENTJE TEUNIS HOOGMOED CENT PIETER TIELEMAN CENT PIETER TIELEMAN PIET TIELEMAN mevr. A. PIPPING-DE BONTE Kerkdiensten Ger. Gem. Zaterdag orgelconcours in Sint-Catharijnekerk Najaarskledingbeurs De Bezige Bijen FONDS Jl09^s verstandelijk ^'-^— gehandicapten ^1 PAGINA 3 Gij hebt, wijl niets Uw oog weerhoudt, mijn ongevormde klomp beschouwd. Ja Gij, Wiens wijsheid nimmer faalt, had mijn geboortestond bepaald, eer iets van mij begon te leven, was alles in Uw boek geschreven. Psalm 39 vers 9 De Heere, in Wiens hand alle leven is, verblijdde ons zeer met de geboorte van onze zoon en broertje Wij noemen hem TiettT-JOJl 17 september 2005 Jaco en Martineke Osseweijer-Berkenbosch Remko, Geert, Jonathan Lijsterbesweg 61 3241 BL Middelhamis Tel. (0187)48 96 56 Martineke en Pieter-Jan verblijven in het ziekenhuis te Dirksland. en te gedenken dat zij 35 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Wij wensen Pa en Ma nog vele gezonde en gelukkige jaren samen. Liefs van Richard en Aima Koos en Marian Albert Bredeweg 4 1,^3253 EB Ouddorp Vandaag zijn onze ouders, groot- en overgroot ouders 55 jaar getrouwd. Wij wensen hen nog vele gezegende en gezonde jaren toe. Grietje en Jaap Krientje en Rinus Corrie en Moos Kees en Carola Klein- en achterkleinkinderen 23 september Z.Z. Haven 10 3252 BZ Goedereede Bedroefd geven wij u kennis dat, nog vrij onver wacht, van ons is heengegaan onze Ueve moeder, schooimioeder en oma weduwe van Aart Kanters in de leeftijd van 82 jaar. Ada en Leo Verhage-Kanters Rens en Iris Stef Erica en André Lizzy Ouddorp, 17 september 2005 Zorgcentrum 'De VUedberg' Hoge Pad 2 Correspondentie-adres: Ada Verhage-Kanters Rustburg 6 3253 VK Ouddorp Tel. (0187) 68 27 08 (06) 10 25 23 85 De begrafenis zal woensdag 21 september om 14.30 uur plaatshebben op de algemene begraaf plaats aan de Dorpsweg te Ouddorp. Voor de begrafenis is er van 13.30 tot 14.15 uur gelegenheid tot afscheid nemen en de familie te condoleren in 'De VUedberg'. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid tot con doleren in 'De Vliedberg'. Wij willen iedereen heel hartelijk bedanken voor alle belangstelling, kaarten, bloemen en andere attenties die wij mochten ontvangen tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en na mijn thuiskomst. Ook namens mijn vrouw en kinderen heel hartelijk dank! Joh. Alerrmn Zouthoek 3, Ouddorp 'k Sla d'ogen naar 't gebergte heen. Van waar ik dag en nacht Des hoogsten bijstand wacht. Mijn hulp is van den Heer alleen. Die Hemel, zee en aarde Eerst schiep, en sinds bewaarde. Psahn 121:1 Bedroefd geven wij u keimis dat toch nog onver wacht is overleden onze geUefde zus, schoonzus, tante en oud-tante sinds 26 juli 1998 weduwe van Krijn Soeteman op de leeftijd van 68 jaar. FamiUe Vlietland Famiüe Soeteman 17 september 2005 Hongaarseplein 17 3252 AR Goedereede Gelegenheid tot condoleren dinsdag 20 september 2005 van 15.00 tot 16.00 uur en van 19.00 tot 20.30 uur aan het woonhuis. De rouwdienst zal gehouden worden D.V. woens dag 21 september 2005 om 14.00 uur in het woon huis, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats aan de Mariadijk te Goedereede. Na de begrafenis is er nog gelegenheid tot condo leren aan het woonhuis. Geen toespraken Geen bloemen Indien u geen rouwkaart heeft ontvangen, dan kunt u deze advertentie als zodanig beschouwen. Bedroefd geven wij u kennis dat toch nog onver wacht is overleden onze geliefde zus, schoonzus, tante en oud-tante op de leeftijd van 68 jaar. J. Vlietland in liefdevolle herinnering J. VUetland-Grinwis St. Vlietland in liefdevolle herinnering R. Vlietland-de Jonge N. van Dam-Vlietland T. van Dam C. v. d. Bok-Vlietland K. V. d. Bok in liefdevolle herinnering A. Vlietland C. Vlietland-Grinwis neven en nichten Goedereede, 17 september 2005 Tot onze grote droefheid is toch nog onverwachts overleden ons aller Miep en Aren Lia en Boudein Jan en Peggy Mina en Huib Kees en Marleen Margré en Hans Jan en Lenie Jan Annette in liefdevolle herinnering en onze kinderen Goedereede, 17 september 2005 Bedankt datje er altijd voor ons was. Wij zullen je missen. WiUiam Corina De Heere is mijn Herder, mij zal niets ontbreken. Psalm 23 Erg dankbaar voor alles wat hij voor ons in zijn lange leven heeft mogen betekenen, geven wij u kennis dat vrij plotseling temidden van zijn kinde ren is overleden onze geUefde vader, schoonvader en opa sinds 18 juni 2002 weduwnaar van Jannetje Hoogmoed-Wittekoek op de gezegende leeftijd van 95 jaar. Woudrichem: TrudieenPiet Haalderen: Theo en Anja klein- en achterkleinkinderen 4251 TX Werkendam, 14 september 2005 D'Altenaer20 Correspondentie-adres: P. Baks Drossaard 6 4285 TJ Woudrichem De begrafenis heeft maandag 17 september plaats gehad op de Gemeentelijke Begraafplaats aan de Borcharenweg te Werkendam. Verslagen maar ontzettend dankbaar voor zijn getoonde verzorging en zijn wijze levenslessen hebben wij geheel onverwacht afscheid moeten nemen van mijn man, onze vader en opa echtgenoot van Annie Tieleman-Hagens op de leeftijd van 77 jaar. Dirksland: A. Tieleman-Hagens Dirksland: C. A. Tieleman C. W. Tieleman-Bakker Vmcent en Willemijn Herkingen: A. C. Tieleman 15 september 2005 Straatdijk 16 3247 BZ Dirksland De begrafenis heeft plaatsgevonden op maandag 19 september 2005 op de begraafplaats aan de Staakweg te Dirksland. Met verslagenheid geven wij u kennis van het plotseling overlijden van onze zeer geliefde broer, zwager en oom echtgenoot van Annie Tieleman-Hagens in de leeftijd van 77 jaar. Wij wensen Annie, kinderen en kleinkinderen veel kracht en sterkte toe. Vlaardingen: L. Tieleman S. Tieleman-Erkelens Anneke en Chris Kees en Anita Stellendam: J. Tieleman R. Tieleman-Kievit Peter en Astrid Kristel Gerben en Susanne Janine Jos en Jaqueline Dirksland, 15 september 2005 Met droefheid geven wij u kennis van het plotse ling overlijden van onze geliefde zwager en oom echtgenoot van Annie Tieleman-Hagens in de leeftijd van 77 jaar. Wij wensen Annie, de kinderen en Ideinkinderen veel sterkte toe. Stad aan 't Haringvliet: D. van Keulen H. C. van Keulen-Hagens neven en nichten Dirksland, 15 september 2005 Onverwacht is van ons heengegaan onze schoon zus en tante weduwe van P.C. Pipping in de leeftijd van 81 jaar. M. P. Pippingt A. Tiggelman-Pipping J. Tiggehnan Jaap en Ina Britt Tim 's Gravenzande, 16 september 2005 DIRKSLAND - Dinsdag (heden), 19.30 uur, ds. P Mulder. GOLTGENSFLAAT - Dinsdag (heden), 19.30 uur, ds. J.J. van Eckeveld. MELISSANT - Donderdag, 19.30 uur, ds. L. Teriouw. BRIELLE - OrgelUefhebbers die met spijt afscheid namen van de orgelconcertserie van afgelopen zomer in de Sint-Catharijnekerk te BrieUe, kunnen zaterdag 24 september a.s. nog een keer volop genieten van de prachtige klanken van het 150 jaar oude Kam-orgel in deze kerk. De Culturele Commissie Sint-Catharijne organiseert dan voor de tweede keer een orgelinter- pretatieconcours. Het concours is bedoeld voor stu denten die op dit moment een orgelstudie volgen aan een Nederlands instituut. Tot nu toe hebben zich zes deelnemers opgegeven. Deelnemers moeten een ver plicht orgelwerk kiezen uit Zehn Stücken für Orgel of opus 69 van Max Reger. Daarnaast spelen zij twee vrije werken: een werk uit de 19e eeuw, verwant aan het Kamorgel, en een modem werk uit de 20e eeuw. Dezelfde juryleden als in 2003 zullen ook nu het concours weer jureren. Juryvoorzitter is mevrouw Petra Veenswijk uit Delft, de twee andere jury leden zijn de heren Hayo Boerema uit Winters wijk en Arjen Leistra uit Rotterdam-Kralingen. Ds. Erica Scheenstra, voorzitter van de Culturele Com missie, opent het concours om 12.45 uur, waarna ieder half uur een kandidaat aantreedt. (Dmstreeks 15.00 uur is er pauze en om rond 17.00 uur wordt het concoursge deelte afgesloten, 's Avonds om 19.30 uur vindt dè prijs uitreiking plaats door mevrouw B. van Viegen, burge meester van Brielle. Daarna verzorgen de eerste, tweede en derde prijswinnaar het laureatenconcert. De prijs van het concours en van het avondprogramma afzonderlijk is drie euro. Waimeer u beide bezoekt, bedraagt de totale toegangsprijs vijf euro. Meer info is te lezen op website www.catharijnekerk.nl. KERKWERVE - De Stichting Het Werkend Trekpaard Zeeland organiseert zaterdag 1 oktober a.s. in Kerk- werve het Provinciaal Kampioenschap Trekpaard- ploegen 2005. Met dit evenement wU de Stichting een breed pubUek, en zeker ook de jeugd, laten zien hoe het boerenland vroeger werd geploegd. De doelstelling van de Stichting is om de kennis van het werken met trekpaarden als historisch cultureel erfgoed te kuimen behouden. Er komt een veertiental spannen paarden: vier tweespannen, negen driespaimen en één vierspan paarden. De beoordeling van het ploegwerk gebeurt door een deskundige jury. Maar ook het publiek kan meedoen met de beoordeling en aangeven welk per ceel - 6 are - naar hun mening het beste is geploegd. Na de wedstrijd zullen alle spaimen achter elkaar in een parade een stuk ploegen - negenendertig paarden op rij is een prachtig gezicht. Voor wie het kampioen schap wil gaan bekijken, is het dan ook aanbevelens- waard om een camera mee te nemen. Na afloop van het ploegen zal nog een wedstrijd worden gehouden: een trekwedstrijd voor één- en tweespannen, die een slede trekken over een afstand van maximaal 30 meter. Door elke vïjf meter de slede te belasten mei steeds meer mensen, kan een winnaar worden aangewezen. Het evenement wordt van 12.00-17.00 uur gehouden aan Heuvelsweg 3 te Kerkwerve. Toegang en parkeren zijn gratis. Alleen bij extreme weersomstandigheden gaat het kampioenschap door. Het programma voor deze dag luidt als volgt. 10.00 uur: aankomst paarden en proefploegen; 12.00 uur: opening; 14.30 uur: einde ploegwedstrijd, gevolgd door parade; 15.15 uur: start trekwedstrijd; 16.15 uur: prijsuitreiking. Een beroerte herkennen is met een eenvoudige test te herkennen, namelijk de Face-Arm-Speech-Tirae test; als de persoon een of meer opdrachten niet kan uitvoe ren, heeft iemand waarschijnüjk een beroerte. Let op de tijd en handel direct. Dit facet en andere aspecten van hulp aan een medemens in nood, komen aan bod bij een cursus Eerste Hulp Bij Ongelukken (EHBO). De cursus van de EHBO vereniging Ouddorp start op maandagavond 3 oktober 2005 en kan levens redden. De lessen worden gegeven door ervaren kaderinstruc teurs. Tijdens de lessen leert u hoe te handelen bij o.a. botbreuken, verbranding, ademhalingsstoomissen, en kleine of grote wonden en reanimatie. De cursus bestaat uit 20 avonden, die worden gehouden in m.f.g. 'Dorpstienden'; het lesgeld bedraagt 130 (inclusief materialen). De herhaüngslessen voor het eenheidsdi- ploma starten op dinsdag 4 oktober. Tevens is er voor de jeugd een zogenaamde B-opleiding. Voor aanmel ding of meer informatie kan worden gebeld naar het secretariaat van de EHBO-vereniging Ouddorp, tel.; (0187)687690. MELISSANT - Ook dit seizoen houdt peuterspeel zaal De Bezige Bijen weer een verkoping van twee dehands speelgoed en najaars- en winterkleding in vele maten. De collectie bestaat uit baby-, kinder-, dames- en herenkleding, alsook schoenen en acces soires. U bent van harte welkom op woensdag 5 okto ber van 19.00 tot 21.30 uur en donderdag 6 oktober van 09.00 tot 10.00 uur in verenigingsgebouw Melis hof, Biimenweg 61 te Melissant. Op donderdag is er oppas aanwezig (kosten 1,20 per kind). De data om spullen in te leveren zijn woensdag 28 septem ber van 19.30 tot 20.30 uur, donderdag 29 september van 09.00 tot 11.00 uur en vrijdag 30 september van 09.00 tot 11.00 uur. De kleding dient schoon te zijn en moet er nog goed uitzien. Vijfendertig procent van de opbrengst is voor de peuterspeelzaal. Heeft u nog vragen, dan kunt u contact opnemen met de leiding van de peuterspeelzaal, telefoon 0187-602794. Van één van onze oudere lezers kregen we de vraag voorgelegd of iemand haar kan helpen een boekje met Bijbelse gedichten terug te vinden. Meer dan zestig jaar geleden heeft ze het bundeltje eens gekregen, maar is het daarna kwijtgeraakt. Heel graag echter zou ze het weer in haar bezit krijgen. De moeilijk heid is alleen dat ze de titel van het boekje niet meer weet, noch wie het geschreven heeft. Ze weet alleen nog een aantal gedichtregels, die we hieronder weer geven. Twee vrouwen gaan 't eenzaam pad Door Bethlehems uitgestrekte velden Naomi keert weer naar haar stad. Zij, de nameloos door 't leed gekwelde En van een ander gedicht: Trompetten en schalmeien, bazuinen, luit en trom, de beurtzang begeleien, in Dagons heiligdom. Het is een dag der dagen, 'n hoogtij waar heel 't land nog lang van zal gewagen een laaiend' offerbrand. Want Dagon wou 't behagen te geven in zijn hand die duizenden verslagen heeft: Simson, den vijand. En Simson hoort 't zingend rumoeren langs zijn muur En hij ligt handenwringend als in Gods hellevuur. O God, dat ik uit mocht breken, mij werpen op die bend'. Uw eer, mijn ogen wreken. Hoor! Hoon en spotlach. Zend uw felle bliksemschichten. Uw knecht Sloegt Gij temeer, recht zijt Gij in al Uw richten, dat dan dit volk verteer Als er onder u zijn die weten om welk Bijbels gedich tenboekje het gaat of het misschien zelf hebben en het mogelijk zelfs af willen staan, dan worden zij gevraagd contact op te willen nemen met de redactie van Eilanden Nieuws. MIDDELHARNIS - Wijkgroep Middelhamis- Zuid en Peuterspeelzaal Pippeloentje organiseren dit najaar weer een (tweedehands)kledingbeurs. De verkoop van goede, tweedehands kinderkleding én vlotte, moderne jonge damesmode zal plaatsvinden op vrijdag 30 september 2005 van 19.00 tot 20.30 uur in het wijkgebouw aan de Doetinchemsestraat te Middelhamis (naast de Agrimarkt). Goede en schone kleding (geen ondergoed!) vanaf maat 86 kan op woensdag 28 september 2005 van 09.00-11.00 uur en van 19.00-20.00 uur worden gebracht in de zaal van de wijkgroep op de bovenste verdieping van het wijkgebouw aan de Doetinchemsestraat. Eenderde deel van de opbrengst is voor de peuterspeelzaal en de wijkgroep, tv.'eederde deel is voor de inbrenger van de kleding. Kleding die niet verkocht is, kan op maandag 3 oktober 2005 tussen 19.00 en 19.30 uur weer worden opgehaald. Alles wat niet wordt opge haald, gaat naar een kindertehuis in Roemenië. Let op: jonge damesmode wordt niet teruggegeven, maar deze gaat naar Roemenië. Wie meer informatie over de beurs wil, kan contact opnemen mét Natasja Lin- demann, tel.: 485540, of met Liesbeth Gerlings, tel.: 483352. ZWED www.fondsverstandelijkgehandicapten.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 3