met het van de meester 1 'Niets bij gevai' Tijden Discipelen...? DOE MEE AAN DE COLLECTE VOOR BIJZONDERE MENSEN 1111111222 "Laatste wil ve randeren taxatie en adviesbureau Telefo^^^^^f^^rre FONDS verstandelijk gehandicapten De juiste bril? PAGINA 3 EIIAI1D01-i1IEUW5 DINSDAS"B"SEPTEMBER 2005 Maarten Comdis Sinja 'Ba/(^r Johan Van der Vttr Taen9v(adeJorig 1945 2005 L. J^regts W. Q. ^regts-van der Laan JANNETJE VROEGINDEWEU- VAN PROOUEN DANKBETUIGING PIETERTJE TROOST- VAN GRONINGEN MARINUS JOHANNES KURVINK Rinus~ LEEN VAN SLIEDREGT echtgenoot van J. Helmink TOM YOLT COENEN Bekendgemaakt aan mijn nabestaanden. Ingezonden: f oor taxaties van: Woningen en Bedrijfsobjecten WOZ controle en contra taxaties Onroerende zaak adviezen Vastgoedmanagement Leo Tamboer Nu bereikbaar via: Uit het leven van Rina Heijboer te Sirjansland Kerkdiensten Ger. Gem. Bevestiging en intrede Icand. G. van Manen www.fondsverstandelijkgehandicapten.nl ^1 Gebi^ie Waal Van loden letters naar computer Drukkei^: Gebr. de Waal uit Sommelsdijk is al vele jaren het adres voor J I drukwerk van kwaliteit. (0187) 47 10 20 algemeen@gebr-dewaal.com Inloopochtend voor peuters in Gemeenschapsbibliotheek Middelhamis FAMILIEBERICHTEN ...wonderlijk zijn Uw werken...(Ps. 139:14) Met blijdschap en dankbaarheid ontvingen wij uit Gods scheppende en bewarende hand een zoon JVLCLttliUlS is het broertje van Joran 4 september 2005 Pieter en Marieke Tanis Braamstove 38 3253 EK Ouddorp (0187)68 28 80 Wij zijn verloofd op 2 september Molenzicht 157 3247 VB Dirksland Onderlangs 22 3249 AT Herkingen van harte gefeliciteerd met jullie 30-jarig huwelijk! Jolanda en Bram Laura en Patrick Dennie Molentienden 96 3253 VH Ouddorp Prediker 4:9a Op maandag 5 september mochten onze geliefde ouders, groot- en overgrootouders en de dag gedenken dat zij 60 jaar geleden in het huwe lijk zijn getreden. We wensen hen Gods nabijheid toe in de avond van hun leven. Hun dankbare kinderen, kleinkinderen en achterkleinkind We hebben dit heugelijk feit in familiekring her dacht. Vlasakker 12 3245 CW Sommelsdijk Na een kortstondig ziekbed, maar voor ons nog geheel onverwacht, behaagde het de Heer tot Zich te nemen onze lieve nicht weduwe van Marinus Vroegindeweij in de leeftijd van 82 jaar. Zij die haar van nabij gekend hebben weten wat dit verlies voor ons betekent. Nieuwe Tonge: J. B. Slinger-Aupperlee A. L. Slinger neven en nichten Voorschoten, 5 september 2005 Correspondentie-adres: Heer. A. L. Slinger Verolmestraat 5, 3244 AT Nieuwe Tonge Geen bezoek aan huis De dienst van Woord en Gebed zal worden gehou den op donderdag 8 september om 10.30 uiu' in de aula van begraafplaats Rosenbiu-gh, Rosenburgher- laan 5 te Voorschoten. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats. Voor alle belangstelling en medeleven die wij mochten ontvangen na het overlijden van onze lieve moeder, schoonmoeder, groot- en overgroot moeder zeggen wij u heel harteUjk dank. Het heeft ons goed gedaan dat zovelen in die dagen met ons meeleefden. In het bijzonder willen wij bedanken, doktoren en verplegend personeel afd. neurologie, dokter Wieringa, personeel van de afdeling Hollandsdiep van 'De Goede Ree', de Thuiszorg, ds. Van Ben- nekom, dhr. Bart Noordhoek en uitvaartverzorging Van Hulst. Kinderen, kleinkinderen en achterkleinldnderen Sommelsdijk, september 2005 "En ziet, Ik ben met u al de dagen tot aan de voleinding der wereld, Amen Mattheüs 28 vers 20 Heden nam de Heere plotseUng van onze zijde weg onze geliefde mede-bewoner, broer, zwager en oom Geboren 24 mei 1932 te Kerkwerve Overleden 4 september 2005 te Sommelsdijk Bewoners en personeel 'Refugium' zussen en broers Kurvink Woonvoorziening 'Refugium' Stoofhoek 2 3245 XR Sommelsdijk De overledene is opgebaard in zijn kamer, alwaar gelegenheid is tot afscheid nemen. Op D.V donderdag 8 september zal om 13.00 uur een rouwdienst worden gehouden in de Gasthuis- kerk, Havenplein 17 te Zierikzee, parkeren achter zijde kerk, ingang Hoge Molenstraat. Daarna zal zijn lichaam ter aarde worden besteld op de alge mene begraafplaats te Zierikzee. Gelegenheid is er tot condoleren na de begrafenis in Hervormd Kerkcentrum, naast de kerk, Haven plein 17 te Zierikzee. - Geen bloemen Van ons is uit dit leven weggenomen onze geliefde broer en oom in de leeftijd van 89 jaar. Sommelsdijk: A. J. de Gans-van SUedregt Middelhamis: P Robijn-van SUedregt neven en nichten Middelhamis, 4-september 2005 Hierbij geven wij u kennis van het overlijden van mijn geliefde broer en onze lieve vriend, 27-07-1929 03-09-2005 Seattle (USA): H.M. Copes van HasseU- Coenen Herkingen: Onno, Annette, Marion, Rosalie en Menno Evers Nisse: Loes, Jan en Peter Moseman Tevens willen wij het personeel van de Thuiszorg, het Van Weel Bethesda ziekenhuis en Danielle Melissant hartelijk danken voor hun toegewijde zorg. Herkingen, Peuterdijk 6 >y Een geruststellende gedachte dat al uw wensen aangaande uw uitvaart, uitgevoerd zullen worden zoals u dat wenst. Maar ook voor uw nabestaanden is het een hele steun om te weten hoe u over het afscheid en uw uitvaart dacht. Onafhankelijk van een uitvaartverzorging zijn wij er, om uw "Laatste wil" op te stellen en het vast te leggen in een document. Inlichtingen en aanvragen bezoek, J.J.C. Grinwis-Pikaart PreekhiUaan 12 3253 VJ Ouddorp. Ifel. (0187) 683280 E-mailiitfo.c.grinwis@filternet.nl Hieraan zullen zij allen bekennen, dat gij Mijn discipe len zijt, zo gij liefde hebt onder elkander (Joh. 13:35). Flakkee oprijdend vanuit de richting Hoekse Waard, vielen mijn ogen onlangs op de twee prachtige borden van de 2 verschillende jaarmarkten in Middelhamis: 3 september Kastanjelaan, 10 september Ring. Mag ik de mensen feliciteren die dit zo hebben geregeld (en dan vooral degene die het bord het laatste plaatste)? Weer is het ons 'kerkmensen' gelukt om de buitenwereld ervan te overtuigen dat we vooral geen mensen zijn om jaloers op te worden. Ruzie is geen liefde. Stop met modder gooien! Denk eens in liefde aan elkaar (uw vijanden???) en wees eens de minste. Dan komt er een heel andere tekst te staan op de affiche van 3 september! Moeüijk misschien? Er is al zoveel aan voorafgegaan, daar weet deze schrijver kennelijk niets van af? Toen Jezus deze woorden sprak was er al veel meer voorgevallen dan wij ooit kunnen meemaken! Wilt u het alstublieft proberen? Tot eer van Hem? Drs. J. van Heemst Bastingstraat 17 3255AAOude-Tonge taxeren Beëdigd makelaar/taxateur WOZ taxateur RMT/RT gecertificeerd E-mail leo_tamboer@hotmail.coni In restaurant De Vierbannen werd donderdag 25 augustus jl. het nieuwe boek 'Niets bij geval' over de watersnoodramp van 1953 gepresenteerd. Mevrouw Hoogerwerf, de schrijfster van het boek, was in contact gekomen met Rina Hendrikse-Heijboer, de hoofdpersoon erin. Haar verhaal werd na veel aarzeling op schrift gesteld. Het boek is niet alleen bedoeld om een blijvende herinnering aan deze periode mee te geven, maar is tevens een blijk van meeleven aan allen die verliezen hebben geleden, waarvan de wonden tot op vandaag nog voelbaar zijn. Het boek 'Niets bij geval' is voorzien van veel foto's die de ramp op Schouwen-Duiveland op treffende wijze in beeld brengen. Wat mevrouw Hendrikse-Heijboer moest meema ken, wordt vooral wel herkend door mensen die tijdens de ramp op het eiland woon den en have en goed, en soms dierbaren, moesten missen. Vlak na de ramp heeft Rina Hendrikse-Heijboer met koningin Juliana gesproken en tijdens het herdenkingsjaar, dat heel wat herinneringen heeft losgemaakt, ook met koningin Beatrix. Het verdriet was niet onder woorden te brengen. In dit opzicht zal ook het boek 'Niets bij geval' zeker te kort schieten, maar de uitgever hoopt wel dat dit boek een bijdrage zal heb ben in het verwerken ervan. Van de dochter van de heer A. Rentier, Janna van de Velde, werd toestemming verkregen om de onlangs gevonden brief van haar vader als bijlage in het boek op te nemen. Daarin staat onder andere: Als je vanuit Goes naar Zierikzee wilt, dan moetje een vergunning hebben. Heb je die niet, dan moetje terug. Maar o, geliefden, die mensen die verdronken zijn, die konden niet meer terug (...)Daar werd het beslist. En wat ik u bidden mag, val nog met uw zaad voor God neer en smeek Hem om genade'. Dominee F. Mallan, die de ramp ook meegemaakt heeft, leverde een openingswoord voor dit boek en ds. J. Mijnders een slotwoord. U kunt ook lezen hoe zij in contact met de familie kwamen. 'Niets bij geval', onlangs uitgegeven bij Uitgeverij De Ramshoorn te Goes, ISBN 90-76466-38-6, NUR 284, telt 111 pagina's (geb.) en is in de boekhandel verkrijgbaar voor 11,95. Een groot deel van de oplage is al verkocht. OUDDORP - hedenavond, 19.30 uur, ds. J. Driessen. DIRKSLAND - hedenavond, 19.30 uur, ds. O. Clements. MELISSANT - donderdag 8 september, 19.30 uur, ds. J.S. van der Net. MIDDELHARNIS - Morgen, woensdag 7 september, hoopt kandidaat G. van Manen bevestigd te worden en intrede te doen als predikant van de Gereformeerde Gemeen te te Middelhamis. De bevestigingsdienst, waarin ds. A. Moerkerken zal voorgaan, vangt aan om 15.00 uur; de intrededienst, waarin ds. G. van Manen zal voorgaan, vangt aan om 19.30 uur. Beide diensten worden gehouden in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Dirksland, Mozartsingel 2. Op woensdagmorgen 14 september van 10 uur tot half 12 verzorgt Siska Willemsen van De Lettertuin in samenwerking met de Gemeenschapsbibliotheek te Middelhamis een inloopochtend. Tijdens deze ochtend zal de nieuwe boekencollectie van De Lettertuin te zien zijn en zal Siska voorlichting geven over lezen, voor lezen en het gebruik van kinderboeken. Lezen is leuk, maar je kunt nog veel meer met boeken doen dan alleen voorlezen. Als kinderen vanaf jonge leeftijd met boeken in aanraking komen en lezen en voorlezen leuk vinden, gaat het zelf leren lezen in groep 3 vaak een stuk makke lijker Reden te meer dus om met boeken aan de slag te gaan. De bibliotheek is daar natuurlijk een prima plaats voor, maar ook de Lettertuin biedt een mooie collectie boeken aan. De Lettertuin verzorgt tevens voorlichting op scholen, peuterspeelzalen, kinderdagverblijven en bij enthousiaste ouders thuis. Het prentenboek 'Wom- mel is weg' staat deze ochtend centraal. Wommel speelt met zijn vriendjes verstoppertje en beleeft een spannend avontuur. Peuters zijn samen met ouders, grootouders of de oppas van harte welkom, de koffie en limonade staat klaar! Voor meer informatie over De Lettertuin kunt u terecht op de websites www.lettertuin.nl en www.bibli otheekmiddelhamis.nl. In deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen afreageren op hetgeen ze in dit blad gelezen hebben. Inzendingen mogen geen grotere omvang hebben dan ca. 400 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden tekst in te korten of niet te plaatsen. Tevens draagt de redactie geen verantvi>oordeiijl<heid voor de inhoud van wat lezers schrijven. Geachte redactie van het Eilanden Nieuws, Graag wil ik reageren op het stukje van 'Eilander' van zaterdag jl. over zijn bezoek aan de Boekenmarkt te Elspeet. Had Eilander wel 'de juiste bril' op toen hij op een woensdag naar de Boekenmarkt vertrok? Ik kan me voorstellen dat, als je naar een boekenmarkt gaat, je de juist bril opzet, of meeneemt? Alléén je 'leesbril' geeft te weinig 'zicht' Wij waren op die woensdag ook in Elspeet, maar wij hebben véél meer gezien! Het Eilander verhaal begint al vreemd.Hij schrijft: 'even zoeken naar de Boekenmarkt'. Wie een klein beetje bekend is in Elspeet weet de Schapendrift zo te vinden. De Schapendrift, de naam zegt het al, daar lopen de schapen overheen naar de hei. Als Eilander vroeg was geweest, had hij rond half elf de bekende schaapherder Rien Mouw, na een presentatie in de schapenschuur, met zijn kudde schapen (en bezoekersover de boeken markt voorbij zien komen. Toegegeven, schapen kun nen niet lezen, maar er was op de boekenmarkt toch echt meer te beleven dan alleen maar boeken. Inderdaad, het is ook een ontmoetingplek voor een deel van christelijk Nederland. Dat is toch uniek? Naast alle boeken was er ook het promotieteam van het Reformatorisch Dagblad met een stand aanwezig. Daar kon je gratis meedoen met de leuke ludieke actie 'wat weegt dit pakket kran ten?', waarmee je voor de thuisblijvers een lekkere taart kon winnen. Eilander, das leuk thuis komen!? Maar ook de omgeving van Elspeet, uniek gelegen op de Veluwe, is heel mooi te noemen. Heel veel 'eiland'bewoners houden er dan ook hun vakantie en dat over 't algemeen naar volle tevredenheid. Dus, Eilander, in Elspeet was toch echt veel meer te zien en te beleven. Als je de juiste bril maar op hebt! Hartelijk voor plaatsing, Hans Kamerling Machteld Sandelijnslaan 23 Hendrik Ido Ambacht. 078-6930888

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 3