mm m paMDiiffliuiEiüi m mmw Verjaardagscadeau voor 'Ons Koor' Advertentihh AAl\BEVELll\r,. Kun je zingen? zing dan mee! Cursus 'Weer en sterren' in het Diekhuus Morgen vissen in liet Zuiderdiep OpKalen oud papier Puzzelrit Manege Oostmoer brengt i 1350 op! M. J. DE BAKKER, Dorpstraat N^. 51, Overschie DIENSTBODE, i EIIAIIDBI-IIIElJWaï» HONOA. Perfecte veiligheid... ...gavooreen Honda! Autobedrijf Jan van Dijic Brielie De Zeeland' vaart ook in september 90 jaar geleden 19 Augustus tot 2 September 1915 Antirevolutionair INHOCSIGNO VINCES Orgaan PLAATSELIJK NIEUWS. 40 en 30 Heet. ^rool, hoege iiaatnd alles Bouwland te bevragen bij Buitenmeisje BURGERLIJKE STAND. Publikatie wan de Vereniging Streekmuseum, Kericstraat, Sommelsdijk. Weer Alzheimer Inloopavond te Middelhamis Happie de hamster komt naar Albert Heijn Ouddorp Puzzelen en ringsteken voor Brooke Hospital for Animals PAGINA 7 VRIJDAG 2 SEPTEMBER 2005 NIEUWERKERK - Nu de zomervakanties van de basisscholen weer voorbij zijn, is het christelijk kinderkoor Jedaja uit Ni'eu- werkerk weer begonnen met haar repetities. Het koor, dat op dit moment zo'n ruim 8 jaar bestaat en zo'n 50 60 leden telt, staat onder leiding van de bekende dirigent en organist Peter Wildeman uit Tholen. Elke woensdag van 18.30 uur tot 19.30 uur wordt er gerepe teerd in verenigingsgebouw Salem, Molen straat 16 te Nieuwerkerk. Het liederenreper- toire bestaat uit (bewerkingen van) psalmen, gezangen en vaderiandse liederen. Tegen de tijd van de christelijke feestdagen, zoals kerst en pasen, worden er liederen ingestudeerd die deze heilsfeiten vertolken. Elk seizoen verleent het koor medewerking aan diverse zangavonden, zowel op het eiland Schouwen-Duiveland als daarbuiten. De eer ste uitvoering van dit seizoen is gepland op zaterdag 17 september 2005 in de Nieuwe Kerk te Zierikzee tijdens een Terdege-con- cert. Ook heeft het kinderkoor in het verleden al verschillende malen meegewerkt aan CD- opnamen, zoals 'Kinderkoren', 'Vangeslach te tot geslacht' en 'Kom in mijn hart'. Tijdens de hervormingsavond van het Reformato risch Contact op zaterdag 29 oktober 2005 in de Nieuwe Kerk te Zierikzee presenteert het kinderkoor haar 2e CD. Voor de ouders van vooral jongere koorle den wordt van tijd tot tijd een nieuwsbrief meegegeven omtrent het reilen en zeilen van het kinderkoor. Ter afsluiting van het koor seizoen organiseert het bestuur van het kin derkoor meestal een uitje georganiseerd voor de leden. ledere jongen of meisje in de leeftijd van 6 t/m 15 jaar die kan zingen en geïnteresseerd is in het kinderkoor, is van harte welkom. Natuurlijk mag je ook je vriendje of vrien dinnetje meenemen. Voor verdere informa tie kun je contact opnemen met mevrouw Bouwman te Oosteriand, tel.: 0111-643480, of met de heer Maliepaard te Nieuwerkerk, tel.:0111-643210. The Power of Dreams www.janvandijk.nl Seggelant-Zuid 8, 3237 ME BRIELLE. Telefoon (0181) 41 37 77 MIDDELHARNIS - Maandag 31 oktober 2005 start in het Diekhuus weer de intro ductiecursus 'Weer en sterren op vakantie en thuis'. Vijf maandagavonden maakt u kennis met de sterrenbeelden, de maan en de plane ten, zoals Mars, Jupiter, Venus en Satumus. In deze cursus wordt in het bijzonder aandacht geschonken aan de totale zonsverduistering rond Alanya (Turkije) op 29 maart 2006. Ook het weer, de zon en de Hollandse wolkenluch ten komen aan bod. En niet te vergeten: het voorspellen van het weer op korte termijn. IJs en weder dienende is er gelegenheid om te kijken met een sterrenkijker. De cursus is niet te technisch, maar ook niet oppervlak kig. Bijzondere voorkennis is niet vereist. U weet meer dan u denkt! De cursus wordt op vijf maandagavonden van 19.30-21.30 uur gegeven, met ingang van 31 oktober 2005. De deelnamekosten bedragen ca. 50 per persoon, plus 20 voor een sterrenkaart en twee gidsen. U kunt zich aanmelden bij de docent, de heer H.R Prinse te Oude-Tonge, tel. 0187-643007, e-mail: prinse@freelernl of tijdens de cursusmarkt op het Diekhuus- plein op 3 september 2005. Ook in september vaart 'de Zeeland' nog als pontje tussen Hellevoetsluis en Middelhar- nis. Echter alleen op maandag, dinsdag en woensdag. Hiertoe is besloten omdat in sep tember veel ouderen in deze regio op vakantie zijn en gebleken is dat met name deze doel groep veel plezier beleeft aan het pontvaren. Veel ouderen varen heen en weer zonder af te stappen. Zij genieten aan dek van een heer lijk kopje koffie of een glaasje wijn, of zitten bij slechter weer in de mooie salon, waar ze door de grote ramen even goed genieten van de vaartocht. Voor 12,00 hebben ze dan een geweldig uitje. Inmiddels heeft de Zeeland zelfs al vaste klanten die iedere week een keertje meeva ren en ook heel boos waren toen ze 'hun' schip moesten missen tijdens de Sailweek in Amsterdam, waar de 'Zeeland' toen was. De afvaarttijden zijn: - Hellevoetsluis, Koopvaardijhaven, 11.00 en 15.00 uur; - Middelhamis, Buitenhaven, 12.00 en 16.00 uur. Een enkele reis kost 7 per persoon en een retourtje 12 per persoon. im Ei MIDDELHARNIS. Door den heer W. Buth alhier is vair^ roeden land ruim 2'/i H. L. ^ardappelen gerooid. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Door den Raad dezer gemeente is lot sfraatvernieiiwing besloten in verband waarmede de firma van Sphintcr van Ridderkerk is verzocht plan en begrooting te maken. De Landstormplichtige dezer gemeente van de lichting 1915, Mr. Arensman, is voor den dienst goedgekeurd. Zonder doodelijken afloop is de besmet telijke ziekte Febris Typhoidea in het huis Wijk A no 14 geweken. OOLTOENSPLAAT. Voor den Landstorm jaarklasse 1915 zijn ingeschreven: A. van den Houten, C. van Maastricht, E. Masten broek, J. Ras, M. Tiggelman, P. de Vos Jz. Naar men verneemt zijn E. Mastenbroek en P. de Vos Jz. ongeschikt, de overigen zullen wel spoedig worden ingedeeld. Terwijl J. D. aan het tarwesnijden was, verwondde hij zich zoo ernstig aan de linker hand, dat spoedig geneeskundige hulp noo- dig bleek. Door de Rechtbank is goedgevonden, dat F. IJ. Nelis en zijn nakomelingen thans zullen heeten kortaf Neels zooals oorspron kelijk zijn voorgeslachten waren ingeschre ven. Heden maakten een compagnie van het 403te Landweerbattaljon, 14de Reg. Inft. en het' 6de Reg. Inft. een geforceerde marsch van 50 K. .M.alle compagniën waren bin nen den vastgestelden tijd terug, een com pagnie zelfs een half uur binnen den tijd, hoewel enkelen het laatste gedeelte iets achterbleven. NIEUWE TONOE. Op het gehucht Batte- noord onder deze gemeente is met ingang van 10 dezer een publiek telefoon-hulp station geopend, aangesloten aan het hulp- telefoonkantoor alhier onder No. 11. Dat de juin een H. L, per voorn, roede opbrengt is wel zeldzaam, maar het gebeurt toch soms; maar deze week werd in een tuintje van de 7 roeden 11 H. L. geplukt. DIRKSLAND. Dinsdag 17 Aug, des avonds 6 ure, zal op de gemeentelijke mestvaalt lig gende straatmest publiek worden verkocht. OOEDEREEDE. De keuring van de land storm lichting 1915 zal plaats hebhen te Dirksland, 12 Aug. a.s. des voorm. Q'/i uur. Als een bijzonderheid zi; >;enield, dat Zaterdag 7 Aug. door eenige veldarbeiders een troep wilde ganzen zijn gezien. Van den veehouder de E. geraakte Maan dag oen koe in de haven, die door een paar visscliCrs, die 'juist met een boot kwamen aanvaren, op den wal werd geholpen. Aan hel aanplakbord isgepr.blieeerd.de van Regeering.swege vastgestelde maximum prijzen van verschillende jevensmiddden. HERKINGEN. De vorige week is alhier ook op „Krammerzicht" bij den landbouwer D. V. Weel Mond- en Klauwzeer geconstateerd en zijn dien tengevolge aldaar 25 stuks hoorn vee en 20 schapen afgemaakt. Niet alledaagsch is het te noemen wan neer arbeiders op het veld op versnape ringen worden getracteerd. Toch viel dit de ze week de arbeiders van den Heer D. v. Weel ten deel. De reeds bejaarde vader van gen. Heer was overgekomen om de eerste wagen tarwe de schuur binnen te rijden en liet zich daarbij niet onbetuigd om bij die gelegenheid het werkvolk eens te verrassen, op eenige z.g.n. Poolsche mutten enz., wat zich toch nog beter liet smaken dan regee- ringsbrood. OUDDORP. Alhier zal dezen winttr een tuinbouwcurcus gegeven, worden. Wij weten hoe enkele jaren terug door de toen bestJian- dè vereeniging, Lundbouwouderwijs voorzien is in de behoefde .lan grondig onderwijs op landbouwgebied, en dat die gehouden cur sussen met nut zijn bekroond. Nu in dezen tegenwoordigen lijd, stemt iedereen toe, dat meerdere kennis op het gebied van den tuin bouw een groot belang is voor den l.ind- bouwer en groiidbezitter; vooral Ouddorp en hare omgeving met hare gewenschte grondsoort voor, den tuinbouw heeft zeer zeker een groot' belang er bij, dat hier een tuinbouwcurcus' worde opgericht. Wij afgaande op de aanmelding van vele jongelieden, hebben goeden moed dat deze cursus tot stand komt. Zal het plan volkomen kunnen slagen, dan moeten zich nog meerderen personen daar voor aanmelden. Deze aanmelding kan nog geschieden voor Zaterdag 14 Augustus bij de Heeren T. Hameeteman (Raadslid) en J. Bosland (Dijkatelweg) en op de Gemeente- secretarie alhier. leder boven de 15 jaar kan zich voor deze cursus aanmelden. Uit de hand te pachten twee vrucht bare 9352 De prompte vergoeding der schade van mijn gestorven rund geeft mij aanleiding de Al- gemeene Paarden- en veeverzekertng-Maat- schappij te 's-Oravennage (de Oude Zwolsche van 1895), Directeur Linthout, belangheb benden aan te bevelen. A. V. D. BOK, Ouddorp, den 15 Juli 1915. Agent de Heer J. Hameeteman. 9305 Tegen November a.s. gt^vpnag*! een bij A DOORNBOS, te SomraeLsdijk. Terstond gevraagd een voor dag en nacht, voor alle voorko- mecde werkzaamheden. Zich te ver voegen bij J. VREDENBRECÏT, Rose- s Irsat 54, Rotterdam. SOMf/.ELSDIjK. GetrouwdAdrianus van der Wekke, oud 21 jaren en Maatje Franke oud 21 jaren. MIDDELHARNIS. GeborenHendrika Cornelia, d. v. L. J. van Eek en P. WesdijkTeuntje d. v. Qerrii den Boer en Cornelia JordaanAagje, d. v. J, Kroos en J. Snijder; Marinus Christoffei i. v. C. van Wijk en P. Moerenhout; Hen drik, z. V. H. Overweel en A. M. Ooedege- buur. OndertrouwdC. A. Paans, 22 j. en Geer- truida Driese, 18 j.G. Bom, 27 j. (Rotter dam) en Lena de Bloeme 30 j. OverledenLevenloos aangegeve» kind van C. van Wijk en P. MoerenhoutOerrit Prins 1 mnd., zoon van Jacob Prins en C. A.Jon- gejan. OOLTOENSPLAAT. GeborenMaatje d. v. H. van Nieuwen- huizen en L. MijsGerrit Jan z. v. W. vaji Kempen en A. van Immerzeel; Adriaantje, d. van J. Donkersloot en M. Mastenbroek Adriana, Pietje d. van H. van Gent en W. C. BastieaanseMarie d. van M. de Vos ei. J. OverbeekDymphena d. van C. Koene en C. van Dravik. OverledenD. Schaap 78 j. wed. Joh. de Vos. Krijntje Anna, 2 j. d. van L. Dorsman en M. Breeman. Cornelia d. van A. Braber en P. A. Wielhouwer. Cornells 4 m. z. van Joh. Jansen en J. van der Mast. GehuwdD. J. de Graaf 31 j. en M. Hart- mans 27 j. C. Luijken 28 j. en J. M. van Balen 32 j. A. Remus 22 j. en P.HokkelQj. E.Bl. MIDDELHARNIS - In de maand juli bestond mannenkoor 'Ons Koor' 70 jaar. Er zijn dit jaar dan ook verschillende activiteiten georganiseerd. De zangersdag op Havendag in Middelhamis was een groot succes, en het koor is zich nu aan het voorbereiden op een groot jubileumconcert op 12 november in ,de Hervormde kerk te Dirksland. De gezamenlijke Rabobanken op Goeree- Overflakkee hebben het jarige koor een mooi aandenken geschonken in de vorm van een opbergtas voor de studie- en concertmap met daarop het logo van zowel het koor als de Rabobank. Het vijftig leden tellende koor kan nu met dezelfde tassen naar buiten treden, wat de uniformiteit ten goede komt. Op de foto tonen de leden hun zojuist ontvangen tassen voor het Rabobank kantoor te Middelhamis. ledere maandag repeteert het koor in het verenigingsgebouw van de Rooms-Katholieke Kerk naast de Rabobank aan de Langeweg. Alzheimer Inloopavond Goeree-Over- flakkee/Hoekse Waard nodigt belang stellenden uit voor haar eerstvolgende inloopavond, woensdagavond 7 sep tember a.s., waarbij stilgestaan zal worden bij het thema: 'vergeetach tig..., of dement?' De Alzheimer Inloopavond is een trefpunt voor mensen met dementie, hun partners, familieleden, vrienden en hulpverleners. Onder leiding van deskundige gesprekslei ders krijgt men hier voorlichting over allerlei aspecten van dementie, ledere bijeenkomst staat een onderwerp cen traal. De bijeenkomst begint met een inter view met een deskundig gastspreker. Dit duurt ongeveer een half uur. Na de pauze is er tijd om vragen te stellen en in discussie te gaan. Er is volop ruimte voor discussie en het uitwisselen van ervaringen. Door de onge dwongen sfeer kunnen de bezoekers hun pro blemen in alle openheid naar voren brengen. Ook is er op deze avonden een informatieta- fel aanwezig met boeken, folders, enz. Tijdens de Inloopavond van 7 september is verpleeghuisarts dr. T. van Eek de gastspre ker. Het programma duurt van 19.30 tot 21.30 uur; de deuren gaan open om 19.00 uur. De entree is gratis, evenals het welkomst kopje koffie of Üiee. U hoeft zich niet van te voren aan te melden. De Alzheimer Inloopavond Goeree-Over- flakkee/Hoekse Waard wordt gehouden in Wijkcentrum Middelhamis, Doetinchemse- straat 27 te Middelhamis. Er is voldoende gelegenheid om te parkeren. Het gebouw is rolstoelvriendelijk en rookvrij. Lijn 135 en 137 van het openbaar vervoer, alsook de bustaxi's 635 en 637 stoppen voor de deur Kunt u niet komen omdat u iemand moet verzorgen? Bel dan even. Ook voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de secretaris van de Alzheimer afdeüng, de heer Cor Besuyen, tel.: 0187-485344. De Alzheimer Inloopavond te Middelhar- nis is een activiteit van Alzheimer Neder land, afdeling Goeree-Overflakkee/Hoekse Waard. Het loopt weer storm bij Albert Heijn. De komende weken staan de winkels weer bol van grootse aanbiedingen met ronde prijzen. De traditionele Hamsterweken zijn weer begonnen. Naast de traditionele hamster aanbiedingen zijn er ook deze weken weer diverse non-food artikelen tegen zeer scher pe ronde prijzen. Als vanouds let Albert Heijn ook op de klein tjes en ook deze keer worden ze niet verge ten: voor hen is er een originele hamster kijk doosplaat gemaakt waarmee ze hun eigen kijkdoos kunnen maken. Bovendien kunnen ze op donderdag 1 september hun hamster vriendje ontmoeten, want Happie de hamster komt naar de Albert Heijn filialen op Goe- ree-Overflakkee. Happie is die dag bij Albert Heijn in Middelhamis van ca. 11.00 tot 13.00 uur, in Ouddorp van 13.30 tot 15.30 uur en in Oude-Tonge van 16.00 tot 18.00 uur. Happie zal in de tijd dat hij aanwezig is, extra voor deelcoupons uitdelen. Kijk voor meer informatie op de websites van de Albert Heijnwinkels: www.ah-oud dorp.nl, www.ah-middelhamis.nl of www. ah-oudetonge.nl. Morgen, zaterdag 3 september, houdt Hengelsportvereniging Krammer een witviswedstrijd in het Zuiderdiep. Na een korte zomerstop worden de hen gels weer opgepakt. Al zijn ze eigenlijk twee weken terug al begonnen, toen ze een wedstrijd hebben gevist op de Nieuwkoopse plassen, waar onder per fecte omstandigheden de eerste prijs ging naar Teun van der Poel en Piet Belder. Op het wedstrijdrooster staat voor morgen een viswedstrijd in het Haringvliet, maar dat is gewijzigd. Morgen zal worden gevist in de binnenhaven van Stellendam. op de pier mssen de haven en het Haringvliet. U kunt er uitstekende vangsten boeken met de fee- derhengel op de brasem, maar ook met de vaste stok zijn schitterende voorns te van gen. Inschrijven kan vanaf 7.30 uur aan de waterkant (kosten 2,50). Er wordt gevist van 8.00 tot 12.00 uur. Voor inlichtingen of andere vragen (geen vervoer misschien, of u wilt het gehele wedstrijdrooster ontvangen) beh u naar 0187-603051, of u mailt naar hvkramjner® hotmail .com. Morgen, zaterdag 3 september, komt de Kon. Beatrixschool in Ouddorp weer langs de deur om oud papier op te halen. Ook in Oostdijk en omgeving zal opgehaald worden. Zet alles s.v.p. uiterlijk 8.30 uur goed zicht baar, droog en goed gebundeld aan de straat. U mag ook Uw karton inleveren.Vriendelijk verzoek is, met het oog op de vrijwilligertjes die helpen bij het ophalen, om de pakketten niet zwaarder te maken dan ten hoogste tien kilo. Ook mensen die hun papier en karton tot nu toe in hun afvalbakken deponeerden worden uitgenodigd dit voortaan gereed te zetten, zodat zoveel mogelijk gerecycled kan worden. Gelieve geen papier of karton bij de containers bij de gemeentewerken of op school neer te zetten. Als U het echt niet langer kunt bewaren, kan het na telefonische afspraak worden ingeleverd. (Belt u dan: 682124, 683676 of 682490.) Ouders worden verzocht om kinderen jonger dan 9 jaar niet met broertjes of zusjes mee te sturen om het papier op te halen. De organisatie zal niet aansprakelijk zijn als zich ongevallen voor doen, dus kinderen jonger dan 9 jaar die niet onder begeleiding van een ouder zijn, zullen naar huis worden gestuurd. De opbrengst tot en met juli dit jaar is 90 containers, 324.400 kg.,€ 16.757,18. STAD AAN 'T HARINGVLIET - Zaterdag 27 augustus jl. vond voor de tweede maal de puzzelrit van Manege Oostmoer plaats. Onder het motto 'met gezonde paarden puzzelen voor gewonde paarden' vertrokken 26 com binaties vanaf het Oostmoerterrein. "Vorig jaar organiseerden we voor de eerste keer zo'n puzzelrit", leggen organisatoren Wil Kraaijeveld en Myra Lugthart uit. "Het was een groot succes, dus de beslissing om een dergelijk evenement nog eens organise ren was zó genomen. Ook manege-eigenaar Henk Kieviet stond er helemaal achter! Dit maal wilden we er nog iets aan toevoegen: iets extra's ophalen om aan Brooke Hospital for Animals te kunnen schenken." "Ik ben al jaren donateur van Brooke Hospital - ik was meteen 'verkocht' toen ik beelden over Brooke in een televisieprogramma zag!", vertelt Myra. "Het is een stichting die zich inzet voor verbetering van leefomstandig heden van werkpaarden- en ezels in Derde Wereldlanden. Per jaar krijgen zo'n 500.000 dieren gratis geneeskundige behandeling vanuit 15 hospitaals en 43 rijdende klinie ken. Brooke zorgt voor drinkplaatsen langs die lange, hete wegen van steengroeves naar steden, voor betere tuigage, voor hoefbeslag, maar ook voor uitgebreide voorlichting aan eigenaren van de werkdieren. De paarden en pony's van de puzzelritdeelnemers hebben het góéd - ze zijn gezond, krijgen goed voer en genoeg te drinken, worden uitgebreid ver troeteld. Leuk toch dat we dan op zo'n puz- zeldag eens iets extra's doen voor minder fortuinlijke dieren!" "De voorbereidingen zijn altijd al leuk", lacht Wil. "Route uitzetten, foto's maken, vragen verzinnen, we lachen wat af! Van wege Brooke hadden we dit keer wel wat extra werk. We wilden een hoop sponsors bij elkaar krijgen. Gelukkig was iedereen even enthousiast en behulpzaam! De manege verleende alle medewerking, diverse boeren vonden het geen enkel probleem als de paar- denstoet over eigen wegen kwam, of zelfs op het erf en een heleboel ondernemers zijn zéér royaal geweest. Op de dag zelf hadden we hulp van vele vrijwilUgers, die graag hun zaterdag opofferden om mee te helpen met het secretariaat, de catering, het ringsteek- spel en natuurlijk het opruimen van de mest langs de route. Geweldig, dat iedereen zich zo heeft ingezet!", zegt Wil. Aan het einde van de dag kon teruggekeken worden op een zeer geslaagd evenement. Het zonnetje scheen, de deelnemers kwamen allemaal weer veilig én lachend terug en het mooiste van alles: er is het enorme bedrag van 1350 euro voor Brooke Hospital opge haald! Onderstaand de uitslagen. - Uitslag aanspanningen: 1 Cortie Hanen- berg, 2 Rinus Kievit, 3 Inge Naglé, 4 Mar- jolijn Hobbel, 5 Piet Breen/Lily Thomas Dee, 6 Marianne Kranendonk, 7 Geeske GentiyVera Henrichs, 8 Arie van Dis, 9 Matie Almekinders/Corrie van Groningen, 10 Theo Zwanenburg, 11 Nico Mastenbroek/ Henk Kieviet jr., 12 Piet Struik, 13 Jaap en Ploni van Eek, 14 Jan Metske/Bianca Ver- hoeff, 15 Rik Verlaat, 16 Kees van de Berg, 17 B. Rosmolen - Uitslag onder het zadel: 1 Marjolijn Saar- loos/Kirsten van Rumpt, 2 Jolanda Jordaan/ Conny de Boer, 3 Martine Campfens/Evelien Almekinders, 4 Samantha Lugthart/Lavina Burgers, 5 Ria en Marloes van Eek, 6 Ester Verhoeff/Mariska van Groningen, 7 Emma en Judith Aalders, 8 Sharona Hack/Nicole Markus, 9 Sandra van Balen/Mariska Mar kus Wie meer informatie wil over Brooke Hos pital for Animals kan bellen naar 020-670 9229, mailen naar info@brooke.nl of surfen naar website www.brooke.nl. Brooke Hos pital heeft het CBF-keurmerk voor goede doelen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 7