Havo 5 Iaat zich horen! Mozartfestival zet in met kinderen De schepen van Van der Schuyt Computercursussen EIIIVtlDEtl-IIIEUWS Rijvaardigheidstest voor senioren Ingezonden: Gert van Nieuwaal studeert af als socioloog Wim en Martine Soeters in 'Uit de Kunsf Welkom-Dienst in Doopsgezinde Gemeente Ingezonden: 'Wie zijn neus schendt, schendt zijn aangezicht...' Hafabra uitwisselings concert in het Prieel Lezing 'De Motte': bij Stichting Welzijnswerk Oostflaltkee Kennismaken met de computer Word en windows Digitale fotobewerking Bingo voor 55-plussers Kerkdiensten Ger. Gem. MIDDELHARNIS - Vrijdagavond 17 maart wordt een spannende avond voor de muziekleerlingen uit Havo 5 van de C.S.G. 'Prins Maurits' te Middelharnis, want ze gaan een eindexamenconcert geven! Sportcomplex De Staver neemt deel aan Peijnenburgactie Bij recreatiecentrum De Staver kan sinds 10 maart jl. gratis wor den gezwommen. Het zwembad doet namelijk tot 26 augustus a.s. mee aan de actie '1 kaartje kopen, 1 kaartje gratis', opgezet door Peijnenburg in samenwerking met het Nationaal plat form zwembaden NRZ. Voorjaarsproject Kinderboerderij 2006 Kinderkoor 'Apollo' geeft zangavond i.v.m. 30-jarig bestaan Jaarvergadering Huurdersvereniging Dagworkshop aquarelleren in 'Ons Dorpshuis' Beurs voor tweede hands kinderkleding en vlotte Jonge damesmode Hersenen trainen door positief te denken ZIERIKZEE - De eerste grote activi teit van het Nieuwe Kerk Mozartfesti val begint met twee 'Mozart-morgens', speciaal voor de kinderen van alle basisscholen van Zierikzee en Kerk- werve. Op 22 en 29 maart worden in totaal zes muzikale sessies georgani seerd. Dit gaat in nauwe samenwer king met 'Keet in de Kerk': de con certserie speciaal voor kinderen die nu bijna twee jaar in de Nieuwe Kerk gaande is. Voor deze gelegenheid wijkt men echter uit naar de Trouwzaal van het oude Stadhuis, want het wordt een presentatie in stijl. De rococostijl van de trouwzaal ligt op één lijn met de muziek van de jonge Mozart. Daarbij zullen de musici ook laten zien hoe de kledij was toen Mozart leefde (1756-1791). De kin deren van de basisscholen worden ontvangen door presentatrice Cathy Kotoun. Zij neemt de kinderen mee naar de tijd toen Mozart ook een kind was. Daarom wordt muziek van zijn Vader, Leopold Mozart, uitgevoerd: de beroemde Kindersymfonie. Het leuke is dat de kinderen daar zelf een rol in krijgen. Ook zal een talentvol kind van nu, Eva Lege- maate, op een door Theo Faber ter beschik king gesteld klavecimbel werkjes spelen van de hele jonge Mozart. Aan het einde van elke sessie is er een spannende Mozartquiz. Op deze manier hoopt de organisatie de kinde ren belangstelling krijgen voor de muziek van Mozart, niet in de laatste plaats door de komst van de componist zelf, die mogelijk juist beide morgens in de buurt is. De kinder concerten beginnen op ieder heel uur. Van wege de beperkte ruimte zijn de concerten alleen voor kinderen bedoeld. De echte start van het festival is al een dag eerder. Voor alle medewerkers en vrijwil ligers wordt op dinsdagavond 21 maart, in aanwezigheid van de wethouder van cul tuur Wijnand Renden, in het Fizitheater de beroemde film Amadeus gedraaid. Deze film geldt als start van het halfjaar durend festival. Musicus Mar van der Veer zal de film met een korte lezing inleiden. Ook is deze week is een speciale Mozartbrochure verschenen, waarin alle informatie over het festival alsmede de programma's van de concerten te vinden is. Deze brochure wordt ter inzage gelegd in zoveel mogelijk openbare gelegenheden op Schouwen-Duiveland. Ze wonen al jaren op Goeree-Overflakkee en hebben beiden een bloeiende pianolesprak tijk. Bovendien is Wim locatiedirecteur van de muziekschool in Barendrecht. Maar op het eiland zijn ze het meest bekend gewor den door hun avondvullende theaterstukken 'Meekrap' en 'Mare'. Martine Soeters was de bedenkster van het verhaal en de teksten en Wim Soeters zorgde voor de liedjes en de muziek. En samen met Marjolein Beuling, die de aankleding en de regie verzorgde, hebben ze vele mensen een prachtige avond bezorgd. Waarom ze dit deden? Luistert u maar naar hun verhaal zoals ze dat vertelden aan Cees Briek in het programma 'Uit de Kunst', dat door Radio Flakkee wordt uitgezonden op donderdag 16 maart tussen 20.00 en 21.00 uur. De herhaling is op donderdag 30 maart tussen 21.00 en 22.00 uur. OUDDORP- Zondag 19 maart om 18.30 uur wordt in de Doopsgezinde Gemeente Oud- dorp de maandelijkse Welkom-Dienst gehou den. In deze dienst zal ds. J. Smink voorgaan. Het Koperensemble en organist Jan Teeuw zorgen weer voor de muzikale begeleiding, ditmaal in samenwerking met de muzikanten van de Ontspanningsvereniging Krooswijk uit Oud-Beijerland, die ontspanning biedt aan mensen met een verstandelijke handi cap. Iedereen wordt uitgenodigd om deze Welkom-Dienst bij te wonen, aanvang 18.30 uur. ctir. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaatschappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. {0187)471020 Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)471020 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,30; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uiu- sluitingstermijn overlij densberichten dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie- opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)471022, e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal €10,00 Per halfjaar 19,50 Per Jaar €38,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigmgen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 Als nog steeds in het wel en wee diep geïnteresseerd oud-inwoonster van Goe- dereede wil ik mij geenszins in de strijd gaan werpen: een prominent flatgebouw aan de ingang van 't mooi en historische plaatje: stad Goede-reede. Evenwel ben ik zeer goed op de hoogte van wat zich in 't verleden afgespeeld heeft. In onze jaren aldaar kwam er op een moment een zeer voortvarende burgemeester, burge meester Smit. Op zich allerminst een onaan gename man, echter wel met zeer ludieke ideeën over het 'vergrijzende en slaperig in suffende oude stadje'Jong en fris bloed moest zich daar vestigen, nieuw leven! 't Bakkersbelletje moest zich weer zonder ophouden laten horen. Jonge mensen haalden hun neus op voor de oude "afbraakkotjes" van de Pieterstraat. De Nieuwstraat bestond slechts uit vieze oude landbouwschuren, waar de mest over de straten liep. Besluit: de hele Pieterstraat vanaf de bakker plus de Nieuwstraat, afbreken die oude zooi en daar frisse nieuwbouw neerzetten om zodoende weer nieuw, jong bloed te trekken. Uiterst verontruste burgers - waaronder mijn man - schaarden zich aanéén om het tij te keren, 't Werd de Stichting Goereese Gemeenschap, zelfs 's nachts nog opgericht. Heel kort: de Bond Heemschut werd ingezet en het pre dikaat 'Beschermd Stadsgezicht' werd ver overd. Nu nog belangrijk, dacht ik! Door 't Beschermd Stadsgezicht kwam Monumen tenzorg in beeld, met subsidie om de oude huisjes in de Pieterstraat op te knappen. Als warme broodjes uit de oven, juist voor jon gelui. Ze vonden 't prachtig! Voor de Molen straat werd in een studieproject voor Delftse studenten een heel apart plan ontworpen met een pleintje en historisch aangepaste huisjes, 't Was mooi en dat is het nog. Met een stel positief denkende mensen met ook 't histo risch schoon van zo'n oud stadje op 't oog kun je toch heel wat bereiken, dacht ik zo. Toen wij in 1963 voor 't eerst Goedereede binnenreden, was de entree verborgen achter een dijkje. Daarachter ontvouwde zich het stadje: wonderschoon. Goed, er kwam een verkeersplein; de surprise was weg. En nu een appartementengebouw, juist daar aan de ingang? Zo'n gebouw mag nodig zijn, oké. Maar is er dan niet één enkele andere plek achterin Goedereede - bijvoorbeeld bij de nieuwbouw - dan de ingang Bekaf, en de afbraakhuisjes Hongaarse plein aanpassen in historische stijl, zoals in de Nieuwstraat? Wat mij verontrust, is dat in de tijd toen wij zo vochten voor de instandhouding van Goe- rees' stadsschoon de burgers zelf zo weinig geïnteresseerd waren. Foei! Wel waren ze later blij met de oplossingen. Gaat dat nu weer zo? Goeree, laat van je horen! Dieke Schippers-Vaarzon Morel, Weegbreepad 30, 4461 MK Goes SOMMELSDIJK - Op 25 maart a.s. wordt in het Prieel van sportcomplex 'De Staver' te Middelharnis een HaFaBra uitwisselingscon cert gehouden. Behalve 'Sempre Crescendo' uit Middelharnis/Sommelsdijk zullen Har monieorkest 'Prinses Juliana' uit Klaaswaal en Brassband Schoonhoven-B uit Schoonho ven een muzikale bijdrage leveren. Vorig jaar vond de eerste uitwisseling tussen deze drie orkesten plaats, zaterdagavond 25 maart a.s. volgt dus deel twee van dit drieluik. U kunt deze avond genieten van alles wat de hedendaagse blaasmuziek te bieden heeft. Alledrie de orkesten hebben hun sporen in de blaasmuziek ruimschoots verdiend en zullen deze avond een zeer gevarieerd programma ten gehore brengen. Het concert begint om 19.30 uur, de zaal is open vanaf 19.00 uur. De toegang is gratis. Over de veerdiensten van de RTM is al aardig wat gepubliceerd, maar de RTM had ook enkele con currenten. Eén daarvan was de firma Van der Schuyt, die onder andere veerdiensten onderhield tussen Den Bom- mel-Numansdorp en Sluishaven- DintelSas. Aan de hand van soms uniek fotomateriaal en afbeeldingen van archief stukken vertelt Peter Diepenhorst over het wel en wee van de veerboten, in het bijzonder de Bommelse boot. De veren vervulden een belangrijke rol voor de mensen op het eiland en met het opheffen van de veerdiensten is een stukje nostalgie verloren gegaan. De lezing zal worden gehouden in het kantoor van het ISGO/Streekarchief Goeree-Over flakkee, Dwarsweg 40 te Middelharnis, aan vang 20.00 uur. De Stichtings Welzijnswerk Oostflakkee start binnenkort met een drietal computer cursussen. De cursussen gaan alleen door bij voldoende deelname. Momenteel zijn er voor alle cursussen nog plaatsen vrij. Maandag 3 april a.s. start de cursus 'Ken nismaken met de computer'. De cursus is bedoeld voor 55-plussers/volwassenen die weinig of niets weten van de computer. Stap voor stap worden de cursisten wegwijs gemaakt wat er zoal mogelijk is. De cursus bestaat uit 8 lessen van 1,5 uur die van 18.30 uur tot 20.00 uur worden gegeven. De deelna mekosten bedragen 97,50. Aanmelden kan tot 23 maart a.s. bij de SWO, tel: 641344. Eveneens op maandag 3 april a.s. start een computercursus 'Word en Windows'De cur sus is bedoeld voor volwassenen/55-plussers en bestaat uit 8 lessen van 1,5 uur. In Win dows komt o.a. aan de orde: bestandsbeheer, bestanden bewaren, opvragen, verwijderen, kopiëren en overige relevante onderwerpen om goed gebruik te kunnen maken van Word. In Word komt aan de orde: starten en beëin digen van het programma, maken en wijzi gen van tekst, tekst bewaren en opvragen, tekstopmaak, regelopmaak, tekst verplaat sen en kopiëren, printen, spellingscontrole en synoniemen. De lessen duren van 20.15 tot 21.45 uur. De deelnamekosten bedragen 122,50. De cursus wordt gehouden in gebouw 't Westerlicht, Oranjestraat 35 in Den Bom mel. Aanmelden kan tot 23 maart a.s. bij de SWO, tel.: 641344. Op woensdagavond 5 april a.s. start een cur sus digitale fotobewerking voor 55-plussers/ volwassenen. De cursus bestaat uit 6 lessen van 1,5 uur en is gericht op het bewerken van foto's met de computer. Dit kunnen foto's zijn die met elke willekeurige camera gemaakt zijn (dit hoeft dus niet een digitale camera te zijn). U leert het invoeren van foto's via scanner, digitale camera, internet of Cd-rom. Daarna volgt de fase van het bewerken van de foto's. De lessen duren van 20.15 tot 21.45 uur. De deelnamekosten bedragen 97,50. De cursussen worden gehouden in gebouw 't Westerlicht, Oranjestraat 35 in Den Bommel. Aanmelden kan tot 23 maart a.s. bij de SWO, tel.: 641344. OUDE-TONE - De plaatselijke commissie Oude-Tonge van de Stichting Welzijnswerk Oostflakkee organiseert op 22 maart a.s. een bingo voor alle 55-plussers van Oude Tonge. De bingo wordt gehouden in het Infocen- trum, Bernahrdstraat 27 te Oude-Tonge. De middag begint om 14.00 uur. De deelname kosten bedragen 3,00 per persoon. De regionale projectgroep verkeersveiligheid Goeree-Overflakkee(RPVGO) organiseert donderdag 27 april a.s. in de Grutterswei te Oude-Tonge, in samenwerking met 3VO en de Stichting Welzijnswerk Oostflakkee, een rijvaardigheidstest voor senioren. Het is geen examen en heeft ook geen enkele conse quentie voor het rijbewijs, maar deelnemers krijgen informatie over verkeersregels en de laatste wijzigingen in de regels. Vergezeld van een begeleider gaan de deelnemers in hun eigen auto de pad op. Op professionele wijze worden gehoor-, gezichts- en reactie vermogen getest. En zonodig krijgt men wel gemeende adviezen mee. De ochtend begint om 8.30 uur, met een inloop vanaf 8.00 uur; de middag begint om 13.00 uur, met een inloop vanaf 12.30 uur. De deelnamekosten bedragen 16 p.p. Belangstellenden kunnen zich opgeven tot en met vrijdag 17 april a.s. bij de SWO, tel.: 641344, of bij de heer I.C.van der Sluijs (RPVGO), tel.: 651448. GOLTGENSPLAAT - Dinsdag 14 maart, 19.30 uur, ds. J.J. van Eckeveld. DIRKSLAND - Woensdag 15 maart, 19.30 uur, ds. A. Schot. MELISSANT - Woensdag 15 maart, 19.30 uur, ds. G.J. van Aalst. NIEUWE-TONGE - Woensdag 15 maart, 19.30 uur, stud. M. Joosse. De 17 leeriingen met het vak muziek geven na eenjaar lang oefenen als eindexamenopdracht een concert in de aula van de school. Ieder van hen heeft dit schooljaar vier stukken ingestudeerd, waarvan er steeds twee zullen worden uitgevoerd. Het belooft een afwisselend programma te worden, met zang en spel, waarin verschillende muziekstijlen naar voren komen. Bij elke muziekstijl wordt passende kleding gekozen, zoals historische jurken, herderspakjes, nonnenkleding en hedendaagse kleding. Ook belangstellenden kunnen van het concert komen genieten; de muziekexamenleerlingen hopen deze avond dan ook velen te mogen begroeten! De avond begint om 19.30 uur, de aula is geopend vanaf 19.00 uur. Diverse bedrijven hebben deze avond willen sponsoren. (Foto: Persbuw Flakkee) Vanaf half maart t/m half mei zitten er actie zegels op vijf Peijnenburg producten en drie Kapitein koekproducten. Tegen inlevering van 3 actiezegels bij de kassa van zwembad De Staver krijgt de zwembadbezoeker bij aankoop van een entreebewijs (alleen enkel tarief) het tweede toegangskaartje gratis. Bij na 300 zwembaden in Nederland doen mee aan deze samenwerkingsactie, die Peijnen burg via TV, advertenties en materiaal in win kels flink onder de aandacht van het publiek brengt. Daarnaast worden alle deelnemende zwembaden gepubliceerd op website www. peijnenburg.nl. Met deze actie worden het zwemmen als gezonde activiteit en de zwem baden op grote schaal onder de aandacht van het publiek gebracht. De actiezegels kunnen worden ingeruild tot 26 augustus 2006. Na deze datum zijn de zegels niet meer geldig. Het gratis entree bewijs geldt in combinatie met een betalende bezoeker (geen baden- kaart). In ruil voor de actiezegels krijgt de bezoeker gratis een tweede zwemkaartje voor dezelfde dag en het zelfde tijdstip. De actiezegels kunnen niet worden ingewisseld voor geld en zijn niet geldig in combinatie met andere acties. Zwembad 'De Staver' is geopend voor vrij- zwemmen op: woensdag van 13.00 tot 15.30 uur, vrijdagvan 18.00 tot 19.15 uur, zaterdag van 12.00 tot 15.00 uur, zondag van 10.00 tot 14.00 uur. In de schoolvakanties gelden ander openingstijden, zie website www.destaver.nl. Van 24 juli t/m 6 augustus 2006 is het sport complex gesloten voor onderhoud. MIDDELHARNIS - De Stichting Kinder boerderij Hernesseroord organiseert al vele jaren educatieve programma's voor de basis scholen op Goeree-Overflakkee. Ook dit jaar gaat van 27 maart tot 21 april een project van start onder de titel 'Beestenboel'. Deze keer zijn de groepen 3 en 4 aan de beurt. De kinderen zullen een 'kabouterroute' volgen waarop ze diverse dieren ontmoeten, zoals het schaap, de kip, het konijn, de koe, enz. En niet te vergeten de slang, waar klein en groot altijd spannende momenten mee beleven. Dit Dorp genaamd de Goede Reede, Weleer een Koopstad, die ook mede Een Stemrecht had in Nederland, Wordt thans door 'Beter Wonen'aangerand. Maar ziet zich door een Burgerschaar, zeer dapper in het strijden. Van lelijke Bouw en zelfs een Flat bevrijden. Stichting Goereese Gemeenschap NIEUWE TONGE - Vorige maand bestond kinderkoor 'ApoUo' uit Nieuwe Tonge 30 jaar. Op zich is dit al vrij uniek voor een kinderkoor, zeker in deze regio. Al die jaren staat het kinderkoor al onder de deskundige leiding van Nelleke Bruggeman, die zich altijd verzekerd weet van optimistische hulp juffen, ook al 30 jaar lang, zij het dat deze een paar keer hebben gewisseld. Het leek de koorleiding een leuk idee om in verband met het 30-jarig bestaan een zang avond te houden waarop allerlei liedjes gezongen zullen worden, natuurlijk door kin derkoor 'Apollo' en onder leiding van Nel leke. De kinderen zullen op de gitaar worden begeleid door Marleen van Beveren. Daarnaast treedt als gastkoor op kinderkoor 'Joy' uit Oude tonge onder leiding van Lida Sala, op keyboard begeleid door Guus Lam- bert. Alles bij elkaar wordt op een heel leuke avond gerekend, die gehouden wordt in 'Ons Dorpshuis' te Nieuwe Tonge op vrijdag 24 maart a.s. De zaal gaat om 19.00 uur open, de aanvang begint om 19.30 uur. De entree bedraagt 3,- p.p. Iedereen is hartelijk wel kom. MIDDELHARNIS - Huurdersvereniging 'Woonbelang' te Middelharnis houdt don derdag 23 maart a.s. haar jaarlijkse ledenver gadering in het Wijkcentrum, Doetinchem- sestraat 27 te Middelharnis. Tijdens deze vergadering zal de heer Platteschorte van 'Humanitas' e.e.a vertellen over 'Wonen en zorg in de toekomst'met aansluitende gele genheid tot vragen stellen. Aanvang 19.30 uur. NIEUWE-TONGE - Na de succesvolle workshops 'Aquarelleren', die Marian Kor- tekaas in het voor- en najaar van 2005 in het Diekhuus heeft gegeven, wil ze voor deze groep én voor degenen die toen niet aan bod kwamen graag weer een workshop geven. Belangstellenden kunnen zich daarvoor opge ven, telefonisch via nummer 06-42682636, via e-mailadres mj.kortekaas@wanadoo.nl of via de schrijfformulieren die gereedliggen in 'Ons Dorpshuis' te Nieuwe-Tonge' en in Het Diekhuus te Middelharnis. De workshop wordt gegeven in 'Ons Dorpshuis'Deelname kost 50 p.p., incl. materiaal, lunch en kof fie/the met iets lekkers. Gelet op de belang stelling de vorige keer, doen liefhebbers er goed aan om snel in te schrijven. Mogelijk zal zaterdag 13 mei nogmaals een workshop worden gehouden. Tijdens de workshop maken de deelnemers onder leiding van Marian Kortekaas op een ongedwongen wijze kennis met het medium aquarelleren, terwijl gevorderden er veel techniek bijleren. Onder het genot van kof fie of thee worden de grondbeginselen van het aquarelleren uitgelegd. In de workshop wordt een voorjaarsbloem gemaakt, waar bij de deelnemers leren nat in nat te werken, waardoor vloeiingen van kleuren in elkaar overlopen en de bladeren een fluweelachtig en transparant uiterlijk krijgen. Veel aan dacht wordt besteedt aan de lichtval en de slagschaduwen. Daarna worden de blade ren uitgewerkt en in nat op droog geschil derd, waarna de details worden uitgewerkt met eigen impressie en expressie, bijv. door kleurgebruik. Stap voor stap zal alles worden voorgedaan, waarbij veel techniek aan bod zal komen. Het belooft weer een leerzame workshop te worden, waar middels een uit gebreide lunch ook aan de inwendige mens wordt gedacht. Aan het eind van de dag gaan de deelnemers met een zelfgemaakt schilde rij naar huis. MIDDELHARNIS - Wijkgroep Middelhar- nis-Zuid en Peuterspeelzaal Pippeloentje organiseren weer een (tweedehands)kleding beurs. De verkoop van goede, tweedehands kinderkleding én vlotte, moderne jonge damesmode zal plaatsvinden op vrijdag 31 maart van 19.00 tot 20.30 uur in het wijk- gebouw aan de Doetinchemsestraat te Mid delharnis. Goede en schone kleding (geen ondergoed!) vanaf maat 86 kan op woensdag 29 maart van 09.00-11.00 uur en van 19.00- 20.00 uur worden gebracht naar de zaal van de wijkgroep op de bovenste verdieping van het wijkgebouw aan de Doetinchemsestraat. De helft van de opbrengst is voor de peu terspeelzaal en de wijkgroep, en de andere helft deel is voor de inbrenger van de kle ding. De kleding die niet verkocht is, kan op maandag 3 april tussen 19.00 en 19.30 uur weer worden opgehaald. Alles wat dan niet wordt opgehaald gaat naar een kindertehuis in Roemenië. Jonge damesmode wordt niet teruggegeven, maar gaat sowieso naar Roe menië. Voor meer informatie over deze beurs kan contact worden opgenomen met Natasja Lindemann (485540) of Liesbeth Gerlings (483352). Het leven wordt een stuk aangenamer als wij positief ingesteld zijn. Dit positieve denken kan worden bereikt door de hersenen te trai nen. Onze hersenen kunnen alles leren en ver werken. Het ligt er ook aan wat men ervoor over heeft en hoe men in het leven wil staan. Dit onderwerp behandelt Ruud van Lent in het programma 'Zo ben ik nu eenmaal', dat op donderdag 16 maart om 18.00 uur door Radio Flakkee wordt uitgezonden. Vorige week dinsdag is de Middelharnisse Gert van Nieuwaal (23) afgestudeerd als socioloog aan de Erasmus Universiteit te Rotterdam. Hij studeerde van 2003-2006 in deeltijd Sociologie, met als richting Arbeid, Organisatie en Management, en studeerde af op zijn scriptie 'WAO-er met een kort arbeidsverleden in zicht', waarin de proble matiek van vooral jonge WAO-ers in beeld wordt gebracht. Gert begon na de basisschool zijn studie op Chr. Scholengemeenschap Prins Mau rits te Middelharnis, waar hij in de periode 1994-1999 zijn Havo-opleiding succesvol afrondde. Daarna volgde de Hogeschool INHOLLAND te Rotterdam. In de jaren 1999-2003 ronde hij daar zijn HBO studie Personeel en Arbeid Coaching af, met als specialisatie Human Resources Manage ment. Sinds 1 mei 2004 is Gert werkzaam op de afdeling Personeelszaken van de gemeen te Goedereede - in eerste instantie drie dagen per week, om werk en studie te kunnen com bineren, maar vanaf 1 januari 2006 fulltime. Gert behoort tot één van de eerste lichtingen Masters (master of science, MSc) die de Universiteiten afleveren. Vrijdag 17 maart a.s. hoopt hij zijn bul in ontvangst te mogen nemen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 4