Jaarmarkt Ring Middelharnis Koekjesactie STRUüK Twee echtparen vieren zestigjarig huwelijksjubileum op dezelfde dag SSTRUÜK Chr. Geref. Kerk i(^mnaard Chauffeursver. TIakkee' houdt morgen grootse consumentenbeurs y2S7 ^-S chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Tijdens Open Monumentendag: Boekje bouwgeschiedenis Ouddorps Raad- en Polderhuis Intensieve verkeerscontroles op de Zuid-Hollandse eilanden ERA (0187) 47 02 72 of (0187) 68 45 45 SCHERPE TARIEVEN! \1S' Visser&Visser actief in beeld en geluid Gebruikt was nog nooit zo nieuw. ■..■- i Knöps fgrSgl Hollandse Delta werkt! SGP/ChristenUnie Zuid-Holland vraagt aandacht voor veiligheid N57 In de gemeente Middelhar nis waren op één en dezelfde dag twéé echtparen zestig jaar getrouwd. Het waren de echt paren Wulfse-Troost te Mid delharnis en Van Dam-Broos- hoofd te Nieuwe-Tonge die afgelopen dinsdag herdachten elkaar zestig jaar geleden het jawoord te hebben gegeven. En beide echtparen hebben dinsdag genoten van de gro te belangstelling die ze bij de viering van hun huwelijksju bileum ondervonden; tijdens allebei de recepties was ook burgemeester mevrouw De Vries-Hommes van de gemeen te Middelharnis aanwezig. Wulfse-Troost Van Dam-Brooshoofd Vrijdag 2 september 2005 78e jaargang nr. 7436 Op zaterdag 10 september is het Open Monumentendag. Op deze dag zijn niet alleen tal van monumentale gebouwen te bezichtigen. Het is ook de dag waarop al jarenlang de traditi onele Jaarmarkt wordt gehouden aan de Ring te Middelharnis, rondom de monumentale dorpskerk. De Restauratie- en Activiteiten Commissie van de Hervormde gemeente organiseert dit jaar de 12e editie van deze gezellige markt, die van alles heeft te bieden voor jong en oud. Natuurlijk kan op deze dag de toren van het kerkgebouw worden beklommen en is het kerkgebouw van binnen te bezichtigen. Rondom de kerk en in het nabijgelegen ver enigingsgebouw 'De Hoeksteen' staan zo'n 50 kramen opgesteld, die u tal van producten en activiteiten bieden. Er worden onder meer te koop aangeboden: cadeau artikelen, speel goed, tuindecoraties, groente en fruit, nieuwe boeken, kaas en curiosa. Of wat dacht u van een voordelige, maar prachtige portret- of groepsfoto? Ook worden er diverse versna peringen verkocht, waaronder ohebollen, patat, poffertjes, snoep en natuurlijk lekkere gebakken of gerookte vis. Verspreid over de markt vindt u ook diverse activiteiten, zoals een ballonnenwedstrijd, bussen gooien, dar ten, schieten, sjoelen, spijkerslaan, spring- kussen, huifkar en nog veel meer. De ronunelmarkt is letterlijk en figuurlijk het centrum van de markt. Er zijn weer heel veel mooie spulletjes binnengekomen die u te koop worden aangeboden. De allermooiste spulletjes worden verkocht tijdens de boedel veiling die begint op 13.00 uur voor het ver enigingsgebouw. Indien u zeker wilt zijn dat u een prachtige bolchrysant kunt kopen, dan kunt u die voor af bestellen bij mevrouw Van Klinken, tel.: (0187)485250. De openingstijden van de markt zijn van 9.30-16.00 uur. De opbrengst van de markt is bestemd voor restauratie van het kerkorgel. MIDDELHARNIS - Chauffeursver eniging 'Flakkee' organiseert morgen, zaterdag 3 september, een grote consu mentenbeurs met daarbij zuinigheids- testen voor de beroepschauffeurs. Er zal met zes grote merken vrachtwagens worden gereden, o.a. Daf, Iveco, Mer cedes Benz, Renault, Scania en Volvo. AI het rijdend materiaal voor deze dag wordt beschikbaar gesteld door de desbetreffende dealers. In alle wagens zit een analysesysteem ingebouwd, dat een 25 tal gegevens registreert, zoals brandstofverbruik, snelheid (km/uur) ^n afstand. jDe instructeur informeert de chauffeur over yijn rijstijl, rijgedrag en zuinigheid. De zui- 4iigheidsritten en behendigheidsritten hebben j;en echt wedstrijdelemend, want de winnaars ^an de ritten gaan door naar de Nederlandse 'kampioenschappenen. Maar de rijstijl en het jijgedrag van de deelnemende chauffeurs 'zullen niet meer dezelfde zijn als vóór deel name, want zuinigheid en veiligheid is in ieders belang. En elke chauffeur is toch wel nieuwsgierig hoe zuinig hij kan rijden. Voor beide onderdelen is een prijs beschikbaar. Daarnaast is er een nieuw onderdeel: 'de Beste Vaklui'. Dit bestaat uit; lading zekeren, banden controle, een stukje theorie en de pro motieauto met dobli spiegel (dode hoek) en camera. De winnaars van dit onderdeel gaan door naar de Nederlandse Kampioenschap pen in Amsterdam. Ook zijn er diverse leger voertuigen aanwezig. Petro Poortvliet zal met één leswagen aan wezig zijn waar een ieder die geen groot rijbewijs heeft mee kan rijden. Zo is er ook een truckshow rond het terrein. Binnen in de sporthal is er een beurs, waar een 30 tal standhouders hun waren demonstreert. Ook is er een miniatuurbaan waar een 10 tot 15 tal bestuurbare vrachtwagens over het parcours rijdt. Ook is Narrain Kol aanwezig. Wie een foto van zijn visvijver laat zien op deze dag maakt kans op een leuke prijs, te weten: Ie prijs, Koi karper; 2e prijs. Voederautomaat; 3e prijs, een verrassingspakket. Ook kunt u het water van de vijver laten testen. Voor de kinderen is er een ballenbak en een spring- kussen, de kinderen kunnen geschminkt worden en fietsclown Charelly is aanwezig. Daarnaast is er ook weer de kinderparcours baan en er is een ministoomtrein. Dit alles wordt van 9.00-17.00 uur gehouden in en bij Recreatiecentrum 'De Staver' te Sommels- dijk. De toegang is gratis. MIDDELHARNIS - ta de week van maandag 5 september tot en met zater dag 10 september hoopt de Christeüjke Gereformeerde Kerk weer een koekjes actie te houden. De opbrengst daarvan zal deze keer zijn bestemd voor de vol gende doelen: 50% voor de bouwkas van de kerk en 50% voor Stichting Woord en Daad. De organisatie hoopt dat deze lekkere roomboterkoekjes, afkomstig van Tanis Bakker B.V. te Ouddorp, weer gretig aftrek vinden, zodat een mooi bedrag naar genoemde doelen kan worden overgemaakt. In de gemeente Middelharnis komt men tijdens voor de koekjesverkoop langs de deur. OUDDORP - Morgen, zaterdag 3 september, wordt op de Boerenland- dag een luxe uitgevoerd boekje gepre senteerd over de bouwgeschiedenis van het voormalige gemeentehuis van Ouddorp. Vorig jaar november was het een eeuw gele den dat het fraaie pand, uitgevoerd in neo- renaissancestijl, als gemeente- en polder huis in gebruik genomen werd en het leek het bestuur van het museum een aardige gedachte om op deze wijze aan dit feit aan dacht te schenken. Bovendien is het gebouw vorig jaar weer als 'huis der gemeente' aan gewezen, zodat er ook weer huwelijken kun nen worden voltrokken. Sinds 31 oktober is dat dan ook al een behoorlijk aantal malen gebeurd. Het te presenteren boekje is samengesteld door Pau Heerschap, die de geschiedenis van het voormalige gemeentehuis beschrijft, en Mima Bogert, die verslag doet van hoe het was om daar als eerste najaren te mogen trouwen. Beiden zijn bestuurslid van het museum en treden bij huwelijkssluitingen in 'het huis der gemeente' soms samen op, res pectievelijk als buitengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand en als bode. Cadeau Het boekje is gedrukt op fraai papier en bevat veel kleurenfoto's. Het is de bedoeling dat bruidsparen die in het Raad- en Polderhuis trouwen, van het museumbestuur een exem plaar cadeau krijgen. Ook de paren die er al getrouwd zijn, krijgen er alsnog een. Het eerste exemplaar zal op de Boerenlanddag officieel worden overhandigd aan het eer ste paar dat er na jaren is getrouwd. Dit zal plaatsvinden aansluitend op de opening van de Boerenlanddag om 10.00 uur. Het boekje zal, naast andere zaken, ook te koop zijn in de stand van het museum, op het pleintje voor het Raad- en Polderhuis. Het museum is op Boerenlanddag te bezoeken voor een gereduceerde toegangsprijs. Een mooie gelegenheid om de bijzondere ten toonstelling over 'Trouwen in Ouddorp' in de voormalige raadzaal te bekijken. GOEREE-OVERFLAKKEE - Met ingang van donderdag 1 september houdt de Verkeerspolitie van de Poli tie Rotterdam-Rijnmond, op verzoek van en in samenwerking met het wijk team Goeree-Overflakkee, intensieve verkeerscontroles op de N57, N59 en N215. Directe aanleiding zijn de ern stige verkeersongevallen van de afge lopen maanden. Al jaren controleert het Verkeershandha- vingsteam op het eiland op het naleven van de verkeersregels met betrekking tot vijf thema's die sterk van mvloed zijn op de ver- keersveihgheid, te weten: draagphcht helm, draagplicht gordel, rood hcht, alcohol en snelheid. Nu wordt dus extra personeel inge zet. De Verkeerspolitie, die overigens in bur ger zal surveilleren. Iet met name op extreme snelheidsovertredingen (meer dan 20 km/uur te hard), ongeoorloofd inhalen, bumperkle- ven en niet handsfree bellen. De Verkeers politie wordt hierbij geassisteerd door het wijkteam. Met deze extra controles wil de Politie Rot terdam-Rijnmond een bijdrage leveren aan de bewustwording van de verkeersdeelne- mers op het eiland. Daarom wordt in prin cipe iedere overtreder in persoon aangespro ken op zijn verkeersgedrag, in relatie tot de recente verkeersongevallen. In een eerdere proef werd deze aanpak door automobiUsten begrepen en op prijs gesteld. 2^ 2 beëdigde/gecertificeerde PU^ makelaars/taxateurs ASnV Bel ons! nvm Taxatie nodig-' n^' REGISTERACCOUNTANTS BARENDRECHT'TEL0180-642 111 MIDDELHARNIS'TEL0187-617300 GOUDA'TEL 0182-358 235 BARNEVELD* TEL. 0342-405 140 OUDDOU^ WMtitiMl SIM. !01I7| Ulill hu tU7M Ontdek, 't bi) uw G2-d«oitr o! kiil.- oivo'iï op wwv.-.opi=tnseiiw<i.n! Knöps BV - Langeweg 113 - 3245 KG - Sommcisdijlc - Q187 4767Ó7 Akkerdaos BV ■- Kloosterweg 2 - 4317 AL - Noordgouwe - 0111 401347 ymt atifOiJ/Kii MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doefinchemsestraot 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 waterschap Nieuws van uw waterschap Kijk verderop in deze krant. SGP/ChristenUnie statenlid voor de provincie Zuid-Holland Gerrit Wim van Veelen heeft tijdens een conunis- sievergadering Mobiliteit, Kennis en Economie aandacht gevraagd voor de verkeersveiligheid op de N57 op Goe ree-Overflakkee. Van Veelen heeft aan de Zuid-Hollandse gedeputeerde Jeltje van Nieuwenhoven gevraagd welke plannen er zijn om deze weg veiliger te maken. Ook wil hij weten of er geld beschikbaar is, in het kader van Duur zaam Veilig, om de noodzakelijke maatrege len te betalen. De gedeputeerde gaf aan geen concrete plan nen te hebben met deze weg. Wel zal zij nog maals aandacht vragen voor de problematiek bij Rijkswaterstaat. De situatie is echter inge wikkeld, omdat verlaging van de maximale snelheid er niet toe zal leiden dat automobi listen de dubbele doorgetrokken streep min der zullen overschrijden. Vorige week kwamen bij een ernstig ver keersongeluk nog 3 mensen om het leven bij Goedereede. De SGP/ChristenUnie in Zuid- Holland heeft in het verleden meermalen aandacht gevraagd voor de gevaarlijke ver keerssituatie op de N57. Ondanks verschil lende toezeggingen zijn er tot nog toe geen adequate maatregelen getroffen. Tekst en foto's: Hans Villerlus In het recreatiezaaltje van seniorenwonin- gencomplex 'Breeje Veertien' aan de Don kereweg in Middelharnis waren het Henk f«.Riet Wulfse die, samen met de bewoners van Breeje Veertien, hun zestigste huwe lijksdag vierden. Sinds de oplevering van de woningen in 1992 fungeert het echtpaar Wulfse - op vrijwillige basis - als huismees ter in het woningencomplex. En warm was de belangstelling die ze dinsdagmiddag van hun medebewoners ondervonden tijdens de receptie. Wellicht heeft dat ook te maken met het feit dat Henk en Riet, beide 79 jaar oud, zo veel klaarstaan als er in of om het complex iets op te knappen valt. Dat kan variëren van een lekkende kraan of defecte verlichting, tot het leegmaken van een appartement toe. En niet alleen voor de bewoners van de appar tementen, maar ook voor de Middelhamisse woningbouwvereniging, die eigenaar is van Breeje Veertien, zijn de vele werkzaamheden die deze huismeesters verrichten, waardevol, want deze vrijwilligers ontlasten hen van heel wat kopzorg en arbeidsuren. Henk Wulfse is geboren en getogen in Krim pen aan den IJssel en heeft er ook z'n hele arbeidzame leven gewerkt. Maar z'n vrouw. Riet, is van Stellendamse komaf. Ze is gebo ren in Kavel Elve, dat door de watersnood ramp geheel werd weggevaagd. Toen ze achttien jaar was, is ze naar Krimpen aan den IJssel vertrokken, waar ze 'bij opoe' moest zorgen, die daar ziek lag. En 't mag duide lijk zijn: daar in Krimpen heeft ze Henk leren kennen. Die was toen scheepstimmerman bij Van der Giessen-De Noord, een baan die hij ruim zestien jaar heeft gehad. Totdat hij - ze waren toen natuurlijk al lang getrouwd - voor leraar ging studeren. Een opleiding die acht jaar duurde. En dat was best een zware tijd: overdag werken en 's nachts leren. En voor Riet betekende 't dat ze er thuis veelal alleen voorstond, terwijl de zoon die uit hun huweUjk geboren werd, al groter groeide. Op 's Middags was burgemeester De Vries te gast bij het jubilerende echtpaar Wulfse-Troost.. twee maanden na heeft Henk dertig jaar in het technisch onderwijs gezeten, in Krim pen aan den IJssel. En op de dag dat 'ie in de vut ging, kreeg het echtpaar een woning in Sommelsdijk toegewezen. Ze hadden al een caravan op camping De Klepperstee in Ouddorp en ze vonden de mensen hier op 't eiland beslist gemoedelijk, zodat ze graag op Goeree-Overflakkee wilden gaan wonen. Dat werd dus in Sommelsdijk, waar ze ruim zes jaar hebben gewoond en als vrijwilligers zeer actief waren bij wijkgroep 'De Zwaluw'. Toen ze naar de Breeje Veertien in Middel harnis verhuisden, zijn ze daar mee gestopt. Maar negen jaar later is Henk er - net als toen ze nog in Sommelsdijk woonden - opnieuw voorzitter geworden. Overigens waren Henk en Riet ook in Krimpen als vrijwilligers jarenlang zeer actief in het verenigingsleven, zowel hij als zij voor de plaatselijke gymnas tiekvereniging en hij daarnaast ook voor de zwemvereniging. Nü maken ze zich dus nuttig in Middelhar nis. Vanuit hun bovenwoning aan de Don kereweg kijken ze uit op de verkeersdrukte in de Hobbemastraat. Hij heeft er een ruimte waar hij veel op de computer bezig is en zij heeft er een atelier waarin ze schildert. Ze heeft daarvoor cursussen gevolgd bij de Mid delhamisse kunstenares Suzan Offereins, en nu mag ze graag diverse tafereeltjes aan het doek toevertrouwen. De vele wandversierin- gen in de recreatiezaal van de Breeje Veer tien zijn dan ook van haar hand! Zowel Henk als Riet genieten nog een goede gezondheid en samen met hun zoon, drie kleinkinderen en twee achterkleinkinderen vierden ze deze week hun huwelijksjubileum. Op dinsdagmiddag en -avond herdacht ook het Nieuwe-Tongse echtpaar Van Dam- Brooshoofd hun zestigjarige echtvereni ging. Zij vierden dit jubileum met familie en bekenden in een zaal van m.f.g. 'Grutterswei' te Oude-Tonge, waar ook zij verrast werden door een grote en warme belangstelling. Die ...en 's avonds bij het echtpaar Van Dam-Brooshoofd. belangstelling bestond overigens niet alleen uit het bezoek tijdens hun receptie, maar ook uit de bijna 140 kaarten die ze thuisgestuurd kregen! Zowel de bruid als de bruidegom hebben hun leven lang op Goeree-Overflakkee gewoond, zij het dat ze tot twee maal toe geëvacueerd werden - éénmaal in de oorlog en éénmaal tijdens de watersnoodramp - en zij het ook dat de bruidegom voor z'n werkgever ruim een halfjaar in Duitsland heeft gewerkt. Hij, Hans van Dam, werd achtentachtig jaar geleden in Ooltgensplaat geboren en zij, Jobje Brooshoofd, ruim 82 jaar geleden in Nieuwe-Tonge. Toen ze allebei veertien jaar waren, zijn ze van school gekomen en - zo ging dat toen - moesten ze aan 't werk. Hans op het land, en ook Jobje moest 's morgens heel vroeg al uien rapen en wieden langs de buitendijk. En zoals het in die tijd zovele aanstaande stel letjes verging, is het ook met Hans en Jobje gegaan: 's zaterdagsavonds rondjes rond de kerk lopen - de jongens aan de ene kant van de weg en de meisjes aan de andere kant - en zo een oogje op elkaar krijgen... Al weet Jobje best nog dat ze in 't begin "niks van z'n most. 't Hei wel drie maenden geduurd..." Bovendien, zo vertelde ze, moest Hans naar Nieuwe-Tonge komen als hij met 'r trouwen wilde, "anders gieng mar met 'n aore mee!" Zo kwam de Plaatse Hans van Dam dus in Nieuwe-Tonge terecht. Ze trokken na hun huwelijk in het huisje van Jobje's opoe, aan de Molendijk, waar ze negen jaar hebben gewoond. Daarna verhuisde het gezin naar de Van Baerlestraat, om hier niet minder dan achtenveertig jaar te blijven wonen. Ter wijl manlief in de loop der jaren bij diverse werkgevers de kost verdiende - eerst als boe renknecht, later bij de Heidemij, daarna bij Heijmans Wegenbouw, gevolgd door de Rot terdamse havens en scheepswerf Verolme, om daarna tot aan z'n vut bij Hoogenboom Spijkenisse te blijven - beijverde moeder de vrouw zich in het huishouden; ook heeft ze dagelijks de Rabobank en het Groene Kruis- gebouw in haar dorp schoongemaakt. Ener verend zijn ook voor dit echtpaar de gebeur tenissen geweest rond de watersnoodramp van 1953. Tijdens hun evacuatie, naar Huis ter Heide, zijn ze hun twee oudste jongens kwijtge raakt. Gelukkig niet langer dan twee dagen, maar toch.De bus waarin de kinderen zaten, was vertrokken zonder de ouders. En al vrij gauw kwam het bericht door dat er een bus met hoofdzakelijk kinderen was veronge lukt. Maar in de Jaarbeurshallen in Utrecht werd het gezin vrij onverwachts weer her enigd. Het echtpaar weet nog goed hoe ook Koningin Juliana, die daar aanwezig was, meehuilde om het zware leed dat vele van haar landgenoten had getroffen. En als Hans erover begint, zo zegt hij zelf, kan hij wel uren vertellen. Nu wonen ze al weer bijna drie jaar in een bejaardenwoning aan de Frank van Borselen- straat en ook dit jubilerende echtpaar geniet nog een redelijke gezondheid. Daardoor is het mogelijk dat Jobje nog aan de zang is, lid is van de vrouwenvereniging en van de bejaardenclub, en dat ze allebei nog graag naar de bingo gaan. Bovendien is Hans in de zomer nog regelmatig op het land te vin den om "aerpels en juun te lezen". Maar het meeste daarvan komt bij de kinderen terecht: drie zonen, vijf kleinkinderen en één achter kleinkind, terwijl er nóg een achterkleinkind op komst is, en daar genieten ze van.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2005 | | pagina 1